Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#154351) Papaj x válasza mezis (#154349) üzenetére


Papaj x
tag

Nem, éppen kinti sétáltatás volt, s a kutyák meglátták az őzikét, hogy éppen a szomszéd kukoricáját legeli, én meg éppen vissza jöttem a házba eközben (így úgy gondolták, mindent szabad). Pár 100 méterre egy rendőr lakik, aki rendelkezik kamerával, s nagyon szépen felvette, hogy a 40kgos kutya húzza haza a kifejlett őzikét.

Én már nikecellel, szőlővel, s a forrasztó állomásom szivacsával is táplálom, ez a baj..

Szvsz., fizetett bérleti díjat?

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154352) mezis válasza Papaj x (#154351) üzenetére


mezis
nagyúr

Anyám mesélte: Volt egy kutyájuk, az minden reggelre szállított egy nyulat a verandára.
Nem volt belőle soha senkinek baja.
Igaz csak abban az időben kezdték feltalálni a videót...

Szomszéd nem kapott kóstolót az őzpörköltből? :U

mezis

(#154353) Papaj x válasza mezis (#154352) üzenetére


Papaj x
tag

5 perc eltelte után sziréna volt, úgyhogy ilyenekre nem volt idő. :) Nem várta meg, hogy bizniszeljünk. :D

Az gondolom a szomszédé volt.. :D
Nyulat kaptam én is, de az a baj, hogy az a sajátunk volt, így annyire nem értékeltem. Plusz egy kecskét is, de az is saját volt.. Meg volt pár macska, az meg a szomszédé volt. Nyilván nem szóltam neki..
Azóta nincs állatunk, csak a két kutya kint, s a macska beköltözött.. Plusz a sok rágcsáló, mindenhol is.

Jut eszembe.. Jön a tél, vagy már itt van. Fácán feldolgozására keresek embert, konyhakészre, felezünk. Asszony fél tőle. :D

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154354) mezis válasza Papaj x (#154353) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálunk is többnyire az öcsém fogta a csirke lábát a konyhába készítés előtt.
Én azt mondtam, hogy jó lesz nekem a mákos laska is.

mezis

(#154355) Papaj x válasza mezis (#154354) üzenetére


Papaj x
tag

:D Én beviszek a házba egy szárnyast, válási indok.. :DDD De a portán is. Bár, ez még jól jöhet. :D

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154356) Aryes válasza Papaj x (#154353) üzenetére


Aryes
nagyúr

a macska beköltözött.. Plusz a sok rágcsáló, mindenhol is.

Nem esett még le, hogy a két dolog szorosan összefügg? :))

(#154357) Papaj x válasza Aryes (#154356) üzenetére


Papaj x
tag

Kint 15 macska járkál.. Nem, nem gondolnám, hogy csak a miénk oldotta meg, egymagában.. Akkor leesett volna, ha nem 3 éve költözött volna be, s nem MOST terjedtek volna el, szemtelen mennyiésgben.. Így nem, nem esett le. :R

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154358) mezis válasza Papaj x (#154355) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak semmi fajtalankodás! ;] :D

mezis

(#154359) Papaj x válasza mezis (#154358) üzenetére


Papaj x
tag

Kecske szimpatikusabb.. :D

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154360) SOAD19 válasza Papaj x (#154346) üzenetére


SOAD19
addikt

Én egy új hobbit ajánlanék számodra, kellemeset a hasznossal: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#154361) Papaj x válasza SOAD19 (#154360) üzenetére


Papaj x
tag

:DDD

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154362) bul07 válasza SOAD19 (#154360) üzenetére


bul07
nagyúr

Na ezt mi csináltuk egyik évben ősszel kukorica vágás szezonba
Már annyi patkány volt hogy megtörtént hogy a munkatárs kimet könnyíteni magán, erre míg csurgatott a patkány oda ment hozzá és felült a bakancsa orrára

Aztán mindenki kihozta a sajátját és mindig fél éjszaka lődöztük a patkányokat
A légpuska alá fogtuk a lámpát így oda világított ahova céloztunk

Persze nem szedtük össze aztán a nappalosnak minden baja volt mindenhol tettem volt, hajlamos volt felfordulni a gyomra

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#154363) Atomantiii válasza mezis (#154347) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem nem vált be ez a patkányfogó, illetve eddig kettőt sikerült fogni vele. Az egér mindig kiette a csalit még belülről is.

(#154364) PLaci58 válasza Papaj x (#154357) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem a két kutya a probléma forrása. Miattuk nem járnak arra a macskák. Mondjuk a macska nem fogja meg a patkányt, az nagy neki. Arra a tacsi szokott jó lenni. A macska akkor hatásos, ha szabadon tud mászkálni.
Nekünk volt már, hogy 2 hétig is volt egerünk. Behozza a cica és játszik vele éjszakánként.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#154365) Aryes válasza PLaci58 (#154364) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mondasz valamit. Az utcánk tele volt kóbor macskával. Az autók össze voltak karmolva. Egyszer összefogdosták őket, utána a ház tele lett egérrel. :D

(#154366) aldebaran


aldebaran
őstag

4TB-6TB HDD 3,5 sata3, lehetőleg 7200rpm -est KERESEK. Ajánlatokat priviben légyszi. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#154367) Pyttawrx válasza Aryes (#154365) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet az egerek karcolták össze menekülés közben :D :D

(#154368) Papaj x válasza PLaci58 (#154364) üzenetére


Papaj x
tag

Kerítésen kívül motoszkálnak, de ugye telken belülre nem jönnek, s nem tudnak gyűjteni. Ez eddig is így volt, viszont most 5. évet töltjük itt, de ilyen mértékű szaporulatot még nem láttam.
Anno a kis/volt "disznó ól" volt a pecum, amit házfelújítás miatt idén télire ismét birtokba kellett vennem - faházikó, polisztirollal szigetelve belülről-. Anno havonta kis méreg, s 1 hónapig nyugalom. Most hetente rakok ki embertelen mennyiséget, s nem szűnnek meg.
Ezek a "tanyasi macskák" hála istennek megfogják, nem egyszer láttam is már. Az sem lehetetlen, hogy a szomszédnak kevesebb a macskája, mert már csak 3-4-et látok, ami ide jár telken kívülre.

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154369) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Pár napos Asus Zenbook 14 OLED UX3402ZA-KM134W Menta zöld eladó!
[link]
Újszerű ASUS ZenBook 13 UX325EA-KG666W OLED notebook eladó!
[link]
Ha valaki új Asus RTX videókártyát akar venni annak van egy árcsökkentő ajánlatom, valamint van egy olyan telefonom, aminek az IMEI számát elfogadták a telefon csere programban.
A többit privátban!

(#154370) PLaci58 válasza Papaj x (#154368) üzenetére


PLaci58
őstag

A saját macskának kéne intézni, de gondolom nem megy ki a kutyák miatt. Be kéne zárni a kutyákat egy ideig, amíg a macskák tisztogatnak.
Nekem a pinceajtón van macskaajtó. Egyszer odatettem egy dobozt, hogy ne járjon be a sok idegen kandúr. 1 hét akatt beköltöztek az egerek és szétrágtak egy zacsi fűmagot. Azóta engedem a cicákat 😁 és egérnek nyoma sincs! A saját időnként bekéredzkedik a spájzba, körbeszaglászik, kijön 😁. Rágcsáló ott szokott elszaporodni, ahol talál kaját.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#154371) Papaj x válasza PLaci58 (#154370) üzenetére


Papaj x
tag

Mivel újszülött van, így a macska, ha már bent van 3 éve, bent is marad, az esetleges betegségek elkerülése miatt - persze nem ott él a macska a babóval, de a házban tartózkodik-..
Jelenleg még mindig van alma a fán, szőlő a tőkén, így ide csak melegedni járnak, meg behozni amit megszereztek. Ergo kaja, dögivel.
Házban nincs semmiféle rágcsáló, azért van bent a macska (azért is költözött be anno).

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154372) PLaci58 válasza Papaj x (#154371) üzenetére


PLaci58
őstag

Amíg a cicánk egeret tartott, a macska kajáját ette, szigorú felügyelet mellett 😁.
A patkányok inkább a búzát, kukoricát vagyis haszonállat takarmányt szeretik.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#154373) Papaj x válasza PLaci58 (#154372) üzenetére


Papaj x
tag

Nálunk mind a 2 a szőlőt szereti, erre szoktak rá. Szomszéd telek közel, 15e nm, abból 6e szőlővel telepítve. Így megszerették.

Igazából, én sem bántottam őket, sosem, legyen szó bármelyikről, ők is élőlények. Mindaddig, ameddig ez nekem már terhessé vált. Nagyon messze tartanak nálunk haszon állatot, így ergo "betegség" lehetősége nem nagyon ált fent, sosem volt baj ebből.
Ameddig 1-2 egérke elkóricált itt, sosem bántottam, sem csapda, sem méreg, semmivel nem reagáltam rá. Persze, lehet ez is baj volt..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154374) bul07 válasza Papaj x (#154368) üzenetére


bul07
nagyúr

Az ugye megvan hogy ilyenkor már csak olyan méreggel érdemes mérgezni amit nem tud elvinni
Mert ha granulátum mondjuk azt nem megeszik hanem elhordják télre, és nagy részét sose eszi meg semmi

Olyan mérget kell venni ami tömbe van és ki si kell kötni hogy azt se tudja elvinni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#154375) mezis válasza Papaj x (#154373) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]
"...AZ EMBEREKNEK HOSSZABB TÁVON IS MEG KELL TANULNIUK EGYÜTT ÉLNI EZEKKEL A RÁGCSÁLÓKKAL."
A patkányok úszni is tudnak ám!
;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#154376) Papaj x válasza bul07 (#154374) üzenetére


Papaj x
tag

Meg persze, ki van kötözve 2.5" mbcu-val, s eszik is. :) Granulátumban meg annyi a jó, hogy azonnal hat, de elhordják, igen..

mezis: Medence ezért is telel kint, csak nem olyan buták, hogy korcsolyázzanak.. :D

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#154377) aldebaran


aldebaran
őstag

Van valakinek hővezető ragasztója kimaradva? Ilyesmi... Processzorra ragasztanék hűtőbordát.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#154378) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Csak én hallok a szokottnál több vadászgépet repkedni Debrecen környékén délutánonként?
Az elmúlt 3-4-5 napban...

(#154379) Csöves válasza hdanesz (#154378) üzenetére


Csöves
senior tag

Nem. :)

Aquila non captat muscas.

(#154380) Aryes válasza hdanesz (#154378) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet viszik az ukránoknak a gyapjú sapkákat... :U

(#154381) Csöves válasza Aryes (#154380) üzenetére


Csöves
senior tag

Vagy a gimnasztyorkát. :D

Aquila non captat muscas.

(#154382) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Omv füredi út, full zárva volt 23 óra körül. Kiírva nem láttam semmit. Még nem láttam zárva. Megtudakolom majd miért volt.

(#154383) zeon.hu válasza Pyttawrx (#154382) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szoboszlón ment tegnap este az OMV (ott tankoltam este 10 előtt), MOL is üzemelt, a Shell zárva volt, ott nem volt benzin.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#154384) bul07 válasza zeon.hu (#154383) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet a Mol nem tud még minden kútra szállítani :)
Vagy nem is akkar nehogy nagyon kilógjon

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#154385) hdanesz válasza Pyttawrx (#154382) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Este hétkor még volt normál 95 és gázolaj. Szintén ez a helyzet fogadott a Kassain.
Ott azt mondta a hölgy, hogy éjjel kapnak prémium üzemanyagot elvileg.

(#154386) Aryes válasza bul07 (#154384) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pedig most már nem kell tettetni, hogy nincs üzemanyag a szankciók miatt :U

(#154387) Cs1csó válasza Aryes (#154386) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért nem áll ez helyre olyan gyorsan mint amilyen gyorsan sunyiban meghozták a törvényt erről.

(#154388) bul07 válasza Aryes (#154386) üzenetére


bul07
nagyúr

De ha hamar helyreál az 1bit-es tankoló is felébred :DDD

Mondjuk engem annyira nem érint így is keveset mentem, és pont előtte egy nappal tettem tele
Bár most hétvégén megyek Debrecenbe moziba, Avatar 2 4DX, biztos csupa vizes leszek a végére :DDD
Jan 1-től meg még kevesebbet fogok menni, havi egy munkaügyi központ belefér, 3hónapig az állam fog tartani, pihenek egy kicsit

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#154389) Cs1csó válasza bul07 (#154388) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszer voltam 4DX vetítésen (2021 december Pókember) nem győzött meg, és még a székeket kárpitját pedig gusztustalanul koszos és kopott is volt.

Az IMAX-re kíváncsi lennék persze az nincs itt.
Vagy egy VIP teremre ahol kényelmes nagy fotelek vannak SAJÁT karfa mindkét oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#154390) bul07 válasza Cs1csó (#154389) üzenetére


bul07
nagyúr

Én többször voltam

Lehet rossz filmet néztél, mert azért ahhoz hogy kijöjjön az élmény olyan film is kell
Egy vígjáték vagy egy sima akciófilm szerintem nem jó hozzá
Na de egy látványfilm az más tészta, bár ott is lehet úgy megcsinálni hogy nem adja ki

Nekem bejön igaz én csak Sci-fi filmet néztem még (Aquaman-t is ide veszem)

Én a ScreenX mozit próbálnám még ki, csakhogy az is meglegyen

[Avatar: The Way of Water] ScreenX Official Trailer

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#154391) Cs1csó válasza bul07 (#154390) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amikor Pókember a torronyhazak között ugrált az már elég mozgalmas volt a székkel is.

(#154392) bul07 válasza Cs1csó (#154391) üzenetére


bul07
nagyúr

Egy tiszta pókember filmet néztem meg moziba, elég is volt soha többet :N

Az az egy karakter van amit külön saját filmbe nem tudom elviselni, csoportosan mint mondjuk a Bosszúállók filmekben elmegy a karakter

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#154393) Pyttawrx válasza Aryes (#154386) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem vmi más volt. Technikai gond. Megyek és megkérdezem őket. Kopp sötét volt minden, mintha áram nem lett volna a malomparkban.

(#154394) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

(#154395) Pyttawrx válasza Aryes (#154386) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

22-től-03-ig tervezett áramszünet volt, sak azt mondta a srác, hogy tipikus esete annak, hogy tudták csak nem sejtették, azaz váratlanul érte őket mégis. :D

[ Szerkesztve ]

(#154396) Atomantiii válasza Pyttawrx (#154395) üzenetére


Atomantiii
őstag

Éjszaka tervezett áramszünet? Eon Opusz titász nem szokott éjszaka dolgozni, csak ha nagyon nagy gáz van, de az meg nem tervezett általában. De a 20 KV-os hálózatot valószínűleg nem érintette a gubanc mert azt láttam volna én is. Bár mondjuk most még annyira nem néztem át a naplókat.

[ Szerkesztve ]

(#154397) Pyttawrx válasza Atomantiii (#154396) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A srác mondta, aki ott van, hogy tervezett volt.

(#154398) Calogero válasza bul07 (#154390) üzenetére


Calogero
addikt

Én most néztem meg az Avatar 2-t 4DX-ben.... Hát nem jött be....
Nekem sok és erős volt benne a székmozgás. Viszont az Aquaman az tetszett.

(#154399) aldebaran


aldebaran
őstag

Egyetlen filmet érte meg megnézni 4DX-ben: Mevrick. És majd a kövi repülős filmet...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#154400) dew28 válasza Atomantiii (#154396) üzenetére


dew28
aktív tag

gondolom a helyszinre es a karacsonyi forgalomra tekintettel volt az a penz, hogy kivetelt tettek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.