Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#155501) mezis válasza bul07 (#155499) üzenetére


mezis
nagyúr

10 év nagy idő. Az informatikában, elektronikában különösen.
Az Ubuntu Linux telepítése egyszerűbb, könnyebb mint a Windows telepítése. Meg tudja azt is csinálni, hogy lecsípjen magának helyet egy Windows particióból. Csak annyit kérdez, mekkora legyen a Linux partició. 30 - 40GByte elég neki.
Nem is kell telepíteni, futtatható a telepítőről is. Nyilván lassúbb lesz.

Én minden PC-mre (meg az ismerősökére is!) telepíteni szoktam és ajánlom a banki műveletekre és akkor semmi másra. Meg mentésre egy szoftveresen sérült Windows particióról. Nem finnyás, még a "Felhasználók" alkönyvtárban is lehet turkálni vele.

mezis

(#155502) Pyttawrx válasza mezis (#155501) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem itt azért nem jó a live verzió, mert úgy a hiba nem derül ki. Lehet rosszul gondolom, ennyire nem ismerem a linuxot. :)

(#155503) bul07 válasza Pyttawrx (#155500) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem nyert a W11
Már telepítés után nem lehet kikapcsolni, sőt előjött a hiba amivel hozzám került, hogy újraindul magától
Sőt volt hogy újraindulás közben megfagyott

Beszéltem a tulajjal
Megkeresi a papírjait felhívja a Lenovot hogy garanciás e, ugye a céges számla miatt, ha garanciás akkor megy hozzájuk, így frissen telepített W11-el mert itt stabil a hiba

Ha nem garanciás
Felrakom a W10-et és használja úgy hogy nem kapcsolja ki hanem alvó módba teszi, ha nem indulgat újra magától akkor használja
Vagy engedelmeddel mondtam neki hogy Debrecenbe van egy szerviz oda el lehet juttatni(jelentkezek ha úgy dönt)

Jövő héten beszél velük és várom majd hogy mi lesz

Most meg mindjárt megyek csinálok Gyros-t, tegnap este óta egy túrórúdit ettem, cukros doki leszedné a fejem most hogy miért nem eszek :DDD

Most itt volt olyan jégeső dörgés kíséretében, először azt hittem a mosógép akar felrobbanni de csak dörgött az ég :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#155504) Pyttawrx válasza bul07 (#155503) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Rendben, de az sn szám alapján itt is ellenőrizhető, elvileg jó infókat ad:
[link]

(#155505) bul07 válasza Pyttawrx (#155504) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezt dobja ha beírtam
[kép], [kép]

Ezek alapján én úgy látom hogy még garanciás

Ha igen megoldja majd a szerviz

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#155506) Pyttawrx válasza bul07 (#155505) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

elvileg garos, de azzal az oprendszerrel add vissza, amivel kapták

(#155507) vlevi válasza bul07 (#155503) üzenetére


vlevi
nagyúr

"nem kapcsolja ki hanem alvó módba"
Gyorsindítást érdemes megpróbálni kikapcsolni, mert főleg laptopokban vannak különleges hardver komponensek, amik nem szeretik, ha bekapcsoláskor a gyorsindítás visszatölti.

(#155508) nrg_52 válasza bul07 (#155499) üzenetére


nrg_52
addikt

Egy ZorinOS-t nem nehezebb telepiteni, mint a wint es meg kinezetben is arra hajaz. link

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#155509) bul07 válasza Pyttawrx (#155506) üzenetére


bul07
nagyúr

Gyárilag nem volt rajta semmi rendszer

Egy sima W11 Pro van rajta aktiválás nélkül, ami így semmi szabályt nem szeg meg, mint egy próbaverzió

(B)(#155501) mezis (/B)
(#155508) nrg_52

Azt se tudom hogy hogy kezdjek neki egy telepítőt csinálni(linux)
meg hogy mi a normális menet, és nem egy hibás gépen fogom tanulni, mert nem tudhatom rendben megy e a telepítés

Win esetén Rufust használok
Aztán törlöm a partíciót, és mehet fel egy szűz telepítés, nem szoktam ilyen olyan hibajavításokat csinálni időbe ugyan annyi és nem is biztos hogy megoldja
Régen még cd-ről telepítés volt nagy munka nem a mostaniak

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#155510) nrg_52 válasza bul07 (#155509) üzenetére


nrg_52
addikt

Ugyanugy rufussal csinalod a telepitot es maga a telepites is win bonyolultsagu. De nem akarlak meggyozni.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#155511) bul07 válasza nrg_52 (#155510) üzenetére


bul07
nagyúr

Másnak nem rakom fel mert még a Win-t is alap szinten tudják kezelni

Én meg játszok, oké hogy fejlődött játék téren is a linux de

De tényleg, szomszédhoz havi párszor mennem kell, mert böngésző menüt eltünteti, nem tud törölni könyvjelzőt, meg ilyenek

Öcsém most nagy bajba lesz, hiába jártatom a számat hogy kezdjen neki a citromail-ból a költözésnek, ugye a cégeknél át kell íratni az email címet, mert oda kapja a közmű számla, biztosítók
De nem
És neki bonyolult a telefonos appba a Gmail használata, nem is tudta hogy az élő email cím

Tényleg ha van a közeletekbe aki ilyen segítségre szorul mondjátok neki a citromail dolgot, mert havi 2000Ft díj elég kemény
Meg a fontos email mentések
És úgy olvasom nincs átmeneti időszak, vagy valami korlátozott hozzáférési mód

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#155512) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Debrecenben lehet valahol autóhoz hibakód olvasót venni? Tudom, neten lehet rendelni sok helyről...de engem itt helyben érdekelne. :)

(#155513) lappy válasza hdanesz (#155512) üzenetére


lappy
őstag

https://www.bardiauto.hu/webshop/termeklista/felszerelesi-cikkek/garazs-felszereles/diagnosztika/diagnosztikai-muszerek

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#155515) Fredo78 válasza hdanesz (#155512) üzenetére


Fredo78
aktív tag

Szia!
OBD olvasóra gondolsz?

(#155516) Salex1


Salex1
senior tag

Szélvédőre szeretnék menetrögzítő kamerát ragasztani, de a gyári ragasztó már nincs rajta. Mivel érdemes, ami jól megtartja? Lehetőleg debreceni boltmegjelöléssel :)

(#155517) zolikaDB válasza hdanesz (#155512) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha kell, adok kölcsönbe bluetooth-os OBD olvasót.
(#155516) Salex1: ha kell, adok egy csík 2 oldalit (szürke Tesa asszem). Én azzal tettem fel, a jelenlegi kb szeptember óta van fent, előző autón 1.5 évet.

(#155518) Salex1 válasza zolikaDB (#155517) üzenetére


Salex1
senior tag

Köszönöm, de inkább vennék, máskor is kellhet. Akkor megnézem a TESA-t.

(#155519) pomorski


pomorski
őstag

Sziasztok!

Szerintetek Debrecenben hol találok pöszméte bokrot, hajtást, fát, amit megvehetek, hogy falun elültessük a kertbe? Egy berettyóújfalui gazdaboltban voltam, ott találtam mindenféle kicsi fát (almát, barackot, stb.), azokat vettem is, de pöszmétét nem találtam. Ötlet/tipp?

(Aki esetleg úr, és nem tudja, hogy mi az a pöszméte, akkor íme pár alternatív elnevezés: egres, köszméte, piszke.)

Régebben volt nekünk is pár bokornyi, de a kutyák szerették eszegetni, és kihúzgálták a földből…

(#155520) Atomantiii válasza pomorski (#155519) üzenetére


Atomantiii
őstag

Gázvezeték utca 45-ben van pöszméte bokor, bár lehet csak a csüngő, hosszú szárú fajta. Vagy legalábbis ősszel volt, amikor vettem a gyümölcsfákat. Volt áfonya és szederbokor is pl, azokat is ültettem bár csak egyet-egyet mert nem volt valami olcsó.

De nekem van a kis bokor fajta pöszméte is, nem tudom merre szoktál járni Debrecenben, de kb ha elhajítod már akkor megmarad. Ugyanitt sárga málna kerestetik, piros nagyszeműm van, de amikor kicsi voltam mindig sárgát ettünk mamáméknál, csak már kipusztult sajnos és sehol nem találok olyat.

[ Szerkesztve ]

(#155521) S-eye


S-eye
senior tag

Nikon szerviz van a városban?

(#155522) tm5 válasza S-eye (#155521) üzenetére


tm5
tag

Esetleg Tenno Fotó?

(#155523) pomorski válasza Atomantiii (#155520) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi.

(#155524) bul07 válasza pomorski (#155519) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy jobban jár nettről rendelve
Már 10-20Km utánajárás többe kerül üzemanyagba mint a esetleges postaköltség

Ha keresel ilyet lehet több találatot kapsz az Egres kifejezésre mert sokan csak így ismerik

Ahogy nézem a Molnár faiskolánál kapható többfajta is, de érdemes telefonálni
[link]

Én tőlük vettem szőlő tőkét mind megmaradt, bár akkor még volt árusítóhelyük a Böszörmény út 144. alatt (Google utcakép[link]), ahogy nézem jó régen bezárták ezt a helyet 2018-2019körül

Amúgy én vennék ribizli bokrot is az egres mellé

.....................

Ne feledjétek a súlyadót, márc 15-ig kell befizetni
Én csekken fogom, kértem is sms-be

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#155525) lamiki válasza pomorski (#155519) üzenetére


lamiki
senior tag

Szerintem néz szét a kert szomszédok között, kinek van köszméte bokra, hátha lesz olyan kedves a szomszédhoz, hogy ásóval levág neked róla 1-2 gyökeres ágat. Köszmétét úgy a legegyszerűbb, leggyorsabb szaporítani tőmetszéssel, hamar megújul, és sok új vesszőt hoz, 2 év alatt megfelelő öntözéssel gyönyörű bokor lesz belőle. Vagy ha elföldeled egy hosszabb fiatalabb ág közepét, nyár végére legyökeresedik, és következő tavasszal az is leválasztható a tőről.

Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

(#155526) KROK640 válasza bul07 (#155471) üzenetére


KROK640
veterán

"Még jó hogy nem munkaidőbe csinálja valaki mert csak úgy viszi az órákat egy ilyen" - pont ezért kell akkor csinálni :D
Egyébként ez egy ilyen business, és az bosszant fel nagyon, amikor az ember rálocsol 5-10 órát, és utána az illető húzza a pofáját, ha azt mondom, hogy 5-10-20 ezer...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#155527) KROK640 válasza sto1911 (#155489) üzenetére


KROK640
veterán

Már most jó ideje én sem AMDzek, 22014 óta a gépem Intel (előtte jó volt mondjuk, akkor Intel volt a jobb megoldás). Most viszont VGAnál tudatosan NVidiát kereste, nagyon nem tetszett a bányász időkben ahogy az AMD kezelte a kérdést, így NVidia felé fordultam (ők legalább LHRrel, bányász VGA-kkal és egyéb módon próbálták nehezíteni ezt az egészet). Szóval most RTX3080 10GB és RTX3060 12GB kombóval elvagyok. Lett egy 8GB-os RX570-em is, de az inkább csak tartalék / érdekesség VGA.

Nekem is frissíteni akar, de nem nagyon hagyom neki. Egy időben alapszabály volt az, hogyha a Win frissített akkor valami elromlott :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#155528) KROK640 válasza nrg_52 (#155508) üzenetére


KROK640
veterán

Jól veszem ki, ez a Zorin OS képes Windowsos játékokat is futtatni???

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#155529) nrg_52 válasza KROK640 (#155528) üzenetére


nrg_52
addikt

Megmondom oszinten ilyesmire sosem hasznaltam, de en is ugy lattam, hogy kepes ra, tud windowsos alkalmazasokat futtatni Wine és a PlayOnLinux segitsegevel.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#155530) Cs1csó válasza nrg_52 (#155508) üzenetére


Cs1csó
félisten

Felcsigáztál ezzel a Zorin OS-el. Ki fogom próbálni.

(#155531) Salex1


Salex1
senior tag

A konyhai szagelszívón kívül a lamellákat folyton csapkodja a szél, nincs valami megoldás, ami védene ez ellen? Gondoltam kellene rá egy plusz szélfogó keret, vagy hasonló...

(#155532) nrg_52 válasza Cs1csó (#155530) üzenetére


nrg_52
addikt

Viragboltban elerheto a pro verzio, abban van wi11 tema. En a pro lite-ot szoktam altalaban regi gepekre tolni, win10, 11 helyett, ha azokat nem birjak.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#155533) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!

A csevegésbe talán ez a téma is belefér. Tegnap az Auchan-ban 2.698 volt egy kg tv paprika. A kíváncsiságtól hajtva elmentem ma a piacra. A legdrágább helyen is "csak" 1.800 volt. Régóta hasonlítom össze a zöldség és gyűmölcs árakat ezen a két helyen, na persze a minőséget is. Az Auchan nagyon ritka kivételektől eltekintve jelentősen drágább, és a minőség is erős kívánnivalót hagy maga után.

Ezt csak azért írom le, mert talán érdekes az info és érdemes a piacra járni ezen termékekért. Persze könnyű mindent egy helyen megvenni, de elég szép felárat kérnek el a kényelemért.
A LIDL és ALDI árakkal nem vagyok tisztában, de ha valakinek van tapasztalata, akkor a magam részéről köszönöm ha leírja!

Üdv.!

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#155534) Cs1csó válasza Peti78 (#155533) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez mindig is egy érdekes dolog volt. JÓ példa a Coca-Cola, azt gondolná az ember, hogy egy Tesco, Auchan vagy hasonló nagy bolt aki nem zsugorral, raklappal, hanem KAMIONNAL rendel a cégtől olcsóbban meg tudja venni és olcsóbban adja, eközöben bemegyek egy kisboltba és ott 20-30-40Ft-al olcsóbb a liter ára mint ezekben a nagy boltokban.

(#155535) wwhy válasza Cs1csó (#155534) üzenetére


wwhy
veterán

Kisbolt -- kis árrés, nagybolt - nagy árrés, NER - ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#155536) Cs1csó válasza wwhy (#155535) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD ;]

(#155537) DrBubo77 válasza wwhy (#155535) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

A végén nem tudok jó nevetni. :N

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#155538) Csöves válasza wwhy (#155535) üzenetére


Csöves
senior tag

A kis árrés bolt a Szotyori utcán van. Komoly. :K

Bocs, most látom, hogy átnevezték Tutiboltra.
Ez az.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#155539) Szancsó


Szancsó
aktív tag

Sziasztok!
Debrecen környékén hol lehetne nagyobb méretű (15-20cm) díszkövet venni darabra? Csak 1-2 darab kellene, de pontos fajtát/elképzelést nem tudok, így jobb lenne, ha lehetne kicsit válogatni/keresgélni. Ilyen kőturkáló jellegű dolog érdekelne, vagy olyan kertészet ahol sziklakerthez való dolgok vannak raktáron, stb.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#155540) Peti78 válasza Cs1csó (#155534) üzenetére


Peti78
őstag

Egyébként tudom ajánlani az ecofamily-t a shop stopban. Minden jelentősen olcsóbb volt mint pl. az Auchan-ban és a Metro-ban. A háztartási/vegyi cikkek, üdítők, rágcsák.
Ma nyitott újra az átépítést követően, remélem ez a tapasztalatom ma még helytálló. Ki is szaladok megnézem :D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#155541) sto1911 válasza pomorski (#155519) üzenetére


sto1911
veterán

Oázis kertészet, 3500:

(#155542) Salex1 válasza Szancsó (#155539) üzenetére


Salex1
senior tag

Diószegi úton egész kint, van egy kő bolt. :)

(#155543) mezis válasza Salex1 (#155531) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#155544) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
Az ingyenes LED csere programhoz az igénylésen kívül mi kell?
Kérik a régi izzókat? [link]
Nézem ezt, de nem találok ilyet.
Értitek, "csere" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#155545) Cs1csó válasza zolikaDB (#155544) üzenetére


Cs1csó
félisten

1. Egy villanyszámlát (mind a 4 oldalát feltölteni pl. Fényképkent
2 akinek a neven van a számla annak az adataival kell regisztralni

(#155546) mezis válasza Cs1csó (#155545) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha van elektronikus (PDF) formátumú villanyszámla, akkor azt is elfogadják.

mezis

(#155547) lappy válasza zolikaDB (#155544) üzenetére


lappy
őstag

Remélem a részleteket is elolvastad

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#155548) lorcsi


lorcsi
veterán

Szerintetek ?
[link]

(#155549) tahepa válasza zolikaDB (#155544) üzenetére


tahepa
senior tag

(#155550) GIJoe válasza zolikaDB (#155544) üzenetére


GIJoe
addikt

Kíváncsi vagyok milyet adnak, legalább 130 lumen/wattosat kéne...
Vagy 210 est :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.