Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1801) ftc válasza westlake (#1799) üzenetére


ftc
nagyúr

hm ez van...ez ellen nem tudok tenni...

(#1802) Dr Smoke válasza Viktor77 (#1800) üzenetére


Dr Smoke
aktív tag

Érdekes... Pedig az én 8500LE-m ment a 6.8-as omegával. Hmmm...

(#1803) peti85 válasza Viktor77 (#1800) üzenetére


peti85
senior tag

Köszi a válaszodat, akkor visszateszem a régit.
Végülis ehhez a kártyához nem hiszem hiszem hogy bármiért szükség lenne a legfrissebb driverre, de gondoltam, ha már új rendszer, akkor a legújabbat teszem fel mindenből. na mind1 azért még1x köszi!

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1804) Komplikato


Komplikato
veterán

Ha valaki lát bárhol linket 6.11-es Catalystra (igen a bétára), akkor please ossza meg velem! Köszi! :R

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1805) ftc válasza Komplikato (#1804) üzenetére


ftc
nagyúr

még nem adták ki,ha látom akkor szólok...

(#1806) Komplikato válasza ftc (#1805) üzenetére


Komplikato
veterán

Köszi, úgy nézz ki szükség lesz rá ... ha szerencsém van hamar. :R

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1807) Komplikato


Komplikato
veterán

Catalyst Beta Driver for Windows Vista RTM - [link]
Momentán a link a Radeon driverre mutat, de persze kint van a chipset és IGP driver is.
(Persze erre is sokan anyáznak fórumon, és ahogy az előzőek, van akinek ez is működik ...)
OpenGL driver (természetesen) nincs benne!

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1808) Komplikato


Komplikato
veterán

Ezt a koreai linket egy taiwani oldalon (x1950pro fórum) leltem:
ATI Catalyst 6.11 Beta CP/CCC/WDM/NET (2K/XP) - [link]
Remélem működni fog még mire hazaérek. ;]

P.S. Október 11-es változat, a Control panel és a NetFramework 2.0 koreai nyelvű benne. A CCC viszont multilangua.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1809) Komplikato válasza Komplikato (#1808) üzenetére


Komplikato
veterán

Fenébe, regisztrálni kell hozzá, bábelfishel félig sikerült és ott kiakadt, de legalább elkezdte letölteni a drivert :D
Csak atomlassú.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1810) Komplikato válasza Komplikato (#1809) üzenetére


Komplikato
veterán

73MB :Y

De legalább nem 170MB, mint az Asus oldaláról tölthető spéci 6.8-as.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1811) Komplikato


Komplikato
veterán

Állandóan megszakad és lassú.

Talán ez? [link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1812) Komplikato válasza Komplikato (#1811) üzenetére


Komplikato
veterán

Azt hiszem ezt kerestem: ''Radeon X1650 Series '' = ati2mtag_R580, PCI\VEN_1002&DEV_7291
:R

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1813) ftc válasza Komplikato (#1812) üzenetére


ftc
nagyúr

ez benne volt 6.10-esben is :D

(#1814) Komplikato válasza ftc (#1813) üzenetére


Komplikato
veterán

Meglejhet, én abból a sok béta közül csak egyett néztem abban ''csak'' az Rv570-re hivatkoztak így. Abból indultam ki, de lehet tévedek, hogy azért csúszott az X1650XT, mert gázos volt a drivere, és erősen kétlem, hogy amit adnak hozzá gyárilag az már a javított verzió, ellenben reménykedem a 6.11-ben már optimalizáltak. Ha nem, akkor vadászok 6.12-est ;)

Apropó, nézem az INF fileokat, lehet én vagyok hülye, de az ATI driverben alapból az összes X1300, X1600, X1650pro kártyánál maximálva van a fizikai ram használat 256MB-ban. Ezek után lehet, hogy aki 512-es verziót vesz, az igazából rendszermemóriát használ Hyper Memoryn keresztül és ezért sokkal lasabbak, mint a 256-os verziók?
Mondjuk csak át kell javítani az INF fileokban pár helyen, de ha így van, akkor elég nagy szivatás.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1815) ftc válasza Komplikato (#1814) üzenetére


ftc
nagyúr

már csak 1 kérdés van az inf-ben mi az a X1650 GTO

(#1816) Komplikato válasza ftc (#1815) üzenetére


Komplikato
veterán

Mivel X1650pro nincs benne, valószinüleg a Pro lesz az :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1817) edeleny


edeleny
őstag

Hali fiuk,lenne egy problémám,ha februáritol ujabb drivert rakok fel,amikor ujra indul a gép,akkor mindig 640x480-ba áll fel a winfos,akármit csinálok mentek,mindig ez a vége.
Lehet ezzel valéamit kezdeni?
A VGA kártyám hibája lenne? (X700Pro)

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1818) Komplikato válasza edeleny (#1817) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha van rá TV kötve, akkor próbáld meg megcserélni az elsődleges és másdolagos megjelenítőt ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1819) edeleny válasza Komplikato (#1818) üzenetére


edeleny
őstag

Nincs kötve rá TV.
Az a gáz,hogy van egy tartalék XP,amin az alaplapi driveren kivül nincs semmi,csak a 6.10-es Catalyst,és ugyan ezt csinálja.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1820) edeleny


edeleny
őstag

Az nem lehet,hogy a monitorkábellel van valami,a Control Center ujratelepitésénél azt irja ki:
No Display service

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1821) zso73


zso73
veterán

A zero display service error az mi? Most láttam ilyet először. :F semelyik katasztrófa nem települ, csak ezt dobja ki!

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1822) Komplikato


Komplikato
veterán

ATi Tray Tools 1.2.6.955 - [link]
(Ha nem jobb, sőt, akkor ne üssetek, csak belinkeltem mert friss, 2006.11.07.)
A Linkspeed feliratú zöld csík feletti Kínai szövegekre kell klikkelni, összesen ennyi mirroruk van.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1823) mikk2000 válasza Komplikato (#1822) üzenetére


mikk2000
őstag

(#1824) edeleny válasza zso73 (#1821) üzenetére


edeleny
őstag

Végül is nálam is azt irja:zero display service error.
Mi ez.
Továbbra is,ha ujj drivert teszek fel 640x480-ba áll fel a winfos,ha visszateszem a 6.2-es drivert,akkor minden rendben..
Monitorkábel rendben.
Mi lehet a gond?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1825) Komplikato válasza edeleny (#1824) üzenetére


Komplikato
veterán

Passz. Próbálj meg egy olyat, hogy drivercleanerrel leszedsz minden ATI cumót, és visszateszel egy friss drivert. Ugye új driver elött fel szoktad tenni a DotNet 1.1-2.0-át, mert a 6.2-höz még azt hiszem nem kellett?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1826) edeleny válasza Komplikato (#1825) üzenetére


edeleny
őstag

A .NET 1.1 és a 2.0 fenn van,egy szüz XP-re tettem fel a 6.10-est,amin elötte nem volt ATi driver.
Nem értem.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1827) Komplikato válasza edeleny (#1826) üzenetére


Komplikato
veterán

Látszólag hülye kérdés: Monitor driver fent van? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1828) rocket


rocket
nagyúr

Megjelent a legujuabb ATi tray tools [link], erdekessege, hogy belehet kapcsolni az uj AA modokat, nem kell mar registryben babralni a catalyst drivert :)
Performance adaptive AA:
[link]
Alpha to coverage AA:
[link]

Tobb mint 50%-al gyorsabb az alpha to coverage AA az adaptive AA-hoz kepest WOW-ban, es meg a minosege is sokkal szebb, erdemes a kepeket osszehasonlitani :)

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1829) edeleny válasza Komplikato (#1827) üzenetére


edeleny
őstag

Látszolag egyszerü válasz,soha nem is volt monitor driver.
Most már kezdek arra gyanakodni,hogy egyszerüen tul régi a monitorom,(6 éves)és nem ismeri fel a VGA driver.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1830) Komplikato válasza rocket (#1828) üzenetére


Komplikato
veterán

Te se tudsz linket a Catalyst 6.12 bétához? :DDD

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1831) rocket válasza Komplikato (#1830) üzenetére


rocket
nagyúr

Az meg nem szivargott ki, mihez kell ilyen korai beta driver?:)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1832) Komplikato válasza rocket (#1831) üzenetére


Komplikato
veterán

Hát szereztem egy 6.11 RC3-at, de minnél ''frisebb'' kéne. Várom az új kártyát, amiről találgattuk, hogy normális driver miatt csúsztatják. Az Asus és MSI oldalán valami build 8.292-es van kint, az RC3 az 8.310-es ... tesztelni kéne minnél újabb. :B

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1833) mikk2000 válasza edeleny (#1829) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem hiszem hogy a monitortól függne a dolog, de pl a powerstrip-el ki tudod olvastatni a monotor adatait és telepíthető ''drivert'' is képes csinálni belőle - ha a monitor tud adatokat szolgáltatni 6 éves kora ellenére...

(#1834) Komplikato válasza rocket (#1828) üzenetére


Komplikato
veterán

És akkor most hogy vetik össze az X1000 szériát a GF7-GF8-al eztán élsimításban? :)
Amúgy nem is tudod mekkora jó hír ez nekem, hiszen így egy felbontással nagyobban is nyomhatom majd élsimítással a játékokat :R

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1835) rocket válasza Komplikato (#1834) üzenetére


rocket
nagyúr

Nem nagyon szoktak tesztelni Transparency AA es Adaptive AA-val, itt ph-n egy idoben abban teszteltek, meglepo is volt, hogy az ATi kartyai mennyivel rosszabbul szerepeltek mint varta volna az ember a sima szurokkel elert eredmenyekhez kepest.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1836) edeleny válasza mikk2000 (#1833) üzenetére


edeleny
őstag

Az zavar,hogy a 6.2-es driverrel semmi gondom,most jo,idáig jo volt,hogy ha eszközkezelöböl frissitettem,de most már sz se jo.
Mindegy tovább nyomozom.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1837) zso73 válasza edeleny (#1836) üzenetére


zso73
veterán

Nekem a Club 3D 9800 Pro játszotta. visszatettem a 9550-et azzal semmi gond. Vagy inkompatibilitás a lappal, vagy egyszerűen megadta magát a kártya. :W :W :O

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1838) Travelos


Travelos
őstag

van olyan progi, amivel be lehet lőni, hogy egy bizonyos hőmérséklet felett mennyire emelje a VGA venti fordulatszámot?

de a progi csak erre legyen jó, mert ATI Tool meg ilyesmi nem érdekel!

köszi!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#1839) Travelos


Travelos
őstag

vagy a Catalystban hol lehet állítani azon, hogy mikor mennyi legyen a ventifordulat?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#1840) Komplikato válasza ftc (#1815) üzenetére


Komplikato
veterán

''már csak 1 kérdés van az inf-ben mi az a X1650 GTO?''

Tévedtem, ez még is valami ''új'' kártya!
Az új Fujitsu-Siemens Scaleo gép lelke az X1650GTO: [link] :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1841) Komplikato


Komplikato
veterán

die verbaute x1650gto meldet sich laut everest als rv530, gpu-takt 590mhz, ddr2 390mhz, 12 pixel shader, 5 vertex shader, pixel fillrate 7044mp/s.
3dmark06 score 2235, sm2.0 768, sm3.0 865, cpu score 1933.


X1650GTO, Szeptember óta nyomja a Fujitsu-Siemens a gépeibe, van belőle DVI-os és HDMI verzió is. Jó megtévesztő a neve ... :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1842) zso73 válasza edeleny (#1829) üzenetére


zso73
veterán

A monitornak mi köze a drájverhez? Szerintem attól menni kelene.
nekem úgy látszik, hogy a számítógép házban lévő rögzítő feszítette el a kártyát a helyéről. Most úgy néz ki, hogy megy. Most futa 3DM03. Szerintem nézd meg te is a röhzítését a kártyának! Vagy, hogy mennyire párhuzamosan van az AGP sinre!
Esetleg melegedés miatt elhajlik a kártya nyákja................

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1843) Komplikato válasza zso73 (#1842) üzenetére


Komplikato
veterán

''A monitornak mi köze a drájverhez?''
Több ATI és NVidia drivernél is előfordult, hogy ha nem volt telepített monitor driver, akkor vagy túl kicsi, vagy túl nagy képfrissítéseket állított be alapból a driver.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1844) ftc válasza Komplikato (#1843) üzenetére


ftc
nagyúr

inkább a kicsit szokták preferállni...

(#1845) Komplikato


Komplikato
veterán

De volt több Detonator, és legalább egy ATI driver, ami 200HZ+ beállítást :)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#1846) zso73 válasza Komplikato (#1843) üzenetére


zso73
veterán

Ja. Expert mód, és alap hw beállítások. Akkor a megadott frekin indul a monitor. Nekem is volt Likom monitorom. Max felbontás:800x600 75 Hz. :C És ezt egy Ati 9000 Pro-val hajtottam. A gyári drájvere az MS verzió vlt becsomagolva. Tehát mintha semmit nem raktam volna fel. :Y

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1847) edeleny válasza zso73 (#1842) üzenetére


edeleny
őstag

Ez sem a megoldás,már kivettem megtisztogattam,és ugyan az,6.2-el,jo,frissebbel csak 640X480 ba indul.
Azért gondoltam,hogy valahol a monitor körül van a hiba,
1, mert van erre utalo hiba üzi,valami display servize error
2,ha a kis felbontásbol fel ákkitom 1150-be nem tudom rendesen beigazitani középre a képet,már eléri a monitor max lehetöségeit.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1848) zso73 válasza edeleny (#1847) üzenetére


zso73
veterán

Akkor passzolok. Másik monitor nincs, legalább kipróbálni?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1849) rocket


rocket
nagyúr

Megjelent a Catalyst 6.11 [link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#1850) Blade2


Blade2
aktív tag

Most raktem ujra a winxp-t és a catalyst nem akar feltelepülni.
[kép]

Penge!™

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.