Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78351) Mercutio_ válasza GabN73 (#78348) üzenetére


Mercutio_
félisten

Éjjel volt egy kicsi, de most már csak szél és kellemes, az eddiginél hűvösebb idő van.

'zen & raw converter ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78352) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Já rábotáju

(#78353) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jó reggelt!

Live-Die-Respawn

(#78354) föccer válasza oriic (#78353) üzenetére


föccer
nagyúr

Be vagy baszcsizva?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78355) oriic válasza föccer (#78354) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem, csak nem voltam túl jól este. Lefeküdtem olyan 10 után kicsivel, és délben keltem...

Live-Die-Respawn

(#78356) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Bakker nem találni normális légkondis szállást a balcsin :O ugyanitt várok tippeket repülő + normális szállás + tengerpart + nem terorveszélyes helyre szombat-szombat indulás-érkezéssel (vissza lehet vasárnap is) ;] :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78357) Atos23 válasza Mercutio_ (#78356) üzenetére


Atos23
senior tag

Kollégáim nem rég voltak Szlovéniában. Állítólag sok a szép laguna (nem Rönó :D ), kékeszöld a tenger, kellemes a víz, és szuper hegyi tavak vannak. Autóval gyorsan megvan.

(#78358) Magnum_ válasza Mercutio_ (#78356) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mi a jesoloi felszigetre megyunk (megint) Cavallinoba (mert ez valt be). Balcsin jo szallas tipp? Nem tudok. (Apamek szereltettek fel tavasszal fasza klimat hozzabk, de hat mi kokain arban sem adnank ki)

I humbly and respectfully decline™

(#78359) Mercutio_ válasza Atos23 (#78357) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak repülő játszik külföldnél :(

Saint_ : Ismét sokat segítettél :DDD esetleg Orfűn tudsz jó légkondis szállást? :U vagy orfűi tó nagyon nem Balaton feeling? (itt most nem a sound-os pichákra gondolok, hanem a lazulunk, napozunk, olvasgatunk, toljuk a hekket/palacsintát/lángost-ra)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78360) Magnum_ válasza Mercutio_ (#78359) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Olaszo? Jesoloi fsz 500km.

Orfu nem balaton...
Balatont is azert szeretem, mert ott a hazunk. Amugy nem mennek. Imadom, de a szallas kinalat szar, vagy szalloda es K draga.

I humbly and respectfully decline™

(#78361) Qru válasza Mercutio_ (#78356) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Görögökhöz most olcsón lehet menni. Kréta/Korfu pl teljesen oké.

#nincsbennetarcsi

(#78362) Mercutio_ válasza Qru (#78361) üzenetére


Mercutio_
félisten

Konkrétan hol, mikor?
Nekem az a bajom, hogy szombattól köv. hét vasárnapig vagyok szabin, a szervezett utak meg vagy kedd vagy csütörtöki indulás-érkezéssel vannak, ami nekem bukta :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78363) Qru válasza Mercutio_ (#78362) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor Horvátország, ott szombatonként van turnusváltás.

#nincsbennetarcsi

(#78364) Mercutio_ válasza Qru (#78363) üzenetére


Mercutio_
félisten

Oda nincs repülő :( :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78365) föccer


föccer
nagyúr

Fáradt vagyok. 1 hónapja nincs 1 nyugodt szabadnapom, amit pihenésre szántam volna. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78366) Spet válasza föccer (#78365) üzenetére


Spet
addikt

Telefon kikapcsolás átmenetileg?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78367) föccer válasza Spet (#78366) üzenetére


föccer
nagyúr

Ja, kellene, jó volna. És akkor ki csinálja meg helyettem a munkámat? Mert az ugye nem készül el magától. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78368) Mercutio_ válasza föccer (#78367) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hagyjuk már, ha lebetegszel megáll a cég?
Ha igen ott sz*r a főnök, mert nem tudja megfelelően elosztani a munkát/terhelést és alulméretezi az adott munkakört ellátó személy(eke)t.

Persze, tudom, én jobb ha hallgatok :DDD de legalább szombat-vasárnap nem melózom :N

szerk.: épület téma: @a, újabb pénzeket borítunk a levesbe, mer' mi olyan gazdagok vagyunk :W

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78369) föccer


föccer
nagyúr

Egyik szemem sír, a másik nevet. Mi a pöcsnek Budapestre magasépület? A másik, hogy valószínűleg én csinálom hozzá a betontechnológiát. Hát, nem lesz egyszerű összerakosgatni a kívánalmakat. :D

Érdekes, hogy évek óta kering már az iparban ennek az épületnek a szelleme, ez a harmadik helyszín, ahová fel akarják építeni. Ennél rosszabb helyet kb ki se találhattak volna, katasztrofálisan szar az altalaj, csilliárd méter mélységig. Csak az alapozásra milliárdos nagyságrendű pénz fog menni. Viszont ezt csak nagyjából 1 cég tudja megcsinálni kicsiny hazánkban, akik az elmúlt 10 évben ha csak mód volt rá velünk dolgozott. Szóval úgy néz ki megint lesz egy kis meló. :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78370) föccer válasza Mercutio_ (#78368) üzenetére


föccer
nagyúr

Vezető technológusként nincs helyettesítésem és nem tudok minden feladatot leosztani, lévén eleve kevesen vagyunk technológusok a cégnél. :(

9 éve nem estem ki a munkából betegség miatt. Ez nem jelenti azt, hogy ne lettem volna beteg. ::(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78371) CoolBoy323 válasza föccer (#78369) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A "felhokarcolo" a 13ban? De megnyernem a gyengearamot ott... kinek kene h az ismerose legyek? :)

(#78372) Mercutio_ válasza CoolBoy323 (#78371) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lőrinc, Jani, vagy Vitya ;]

föccer: Én is csináltam ilyet, aztán addig-addig hordtam ki lábon a betegséget, hogy 2 hétig nyomtam az ágyat. Azóta inkább 1 hét táppénz, és valódi ágynyugalom, mint 2x2-3 hét sz*pás.

Ha már korrupció fejlesztések: A nagy EU-pénzből várak és kastélyok felújítása projekthez nem kell speciális betony? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78373) föccer válasza CoolBoy323 (#78371) üzenetére


föccer
nagyúr

Oda is tervezték, de most máshová akarják rakni.

Ezekkel a magas épületekkel az a baj, hogy nincs rendes talajunk hozzá. Egész Pest kavics, Budának a nagy része használhatatlan feltöltés és karsztokkal/barlangokkal szétszabdalt mészkő. Egyszerűen nincs kellő teherbírása az altalajnak. :(

Ha megnézitek Manhattan-nek a látképét nem véletlen, hogy van két nagyobb felhőkarcoló kupac és közte csak alacsony házak. Oda is jó lett volna magas épületeket rakni, csak löszös, hordalékos szemét van ott és nem bírja el a házakat. Ugyan ez van egész Budapesten, sőt, kevés kivételtől eltekintve egész Magyarországon. Sok helyen még egy sima ipari csarnokot sem bír el az alépítmény, külön megerősítés nélkül.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78374) föccer válasza Mercutio_ (#78372) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt mindig a tervezők határozzák meg, hogy mit szeretnének. Mi csak (úgymond) kiszolgáljuk az igényeket.

Tudsz valamit, amit én nem? ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78375) CoolBoy323 válasza föccer (#78373) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En azt hittem az mar a vegleges helye ott a Visegradi utca kornyeken ha jol emlekszem.

Szerintem amugy kurvara indokolatlan. Annyi ures irodahaz van, h az beszaras...

De tuti a Mercu altal felsorolt "emberek" erdekeben all ;) akik kozul sajnos senki nem rokonom, haverom :O

(#78376) Spet válasza föccer (#78367) üzenetére


Spet
addikt

Nálunk a 2. ügyvezető igazgató képzeli magát David Copperfield-nek, hiszen annyira mágus, hogy mindent tudni akar és a kezében tartani, amit ha nem tenne, akkor a cég tönkre menne :U

Alsóbb szinten (droid munka), pedig nem lehet megoldani az ember hiányt, hanem az irodákból rendelik át az embereket, akiknek persze jobb dolguk is lenne (kivéve nekem, én mindenhol nagyon bedobható ember vagyok :DDD )

De egyébként ha tudható, hogy Bp talaj szerkezete nem bírna el egy ilyen szerkezetet, akkor nem bukna el az első talajvizsgálatnál? Vagy inkább átrugdossák a dolgot, úgy jobb?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78377) föccer válasza Spet (#78376) üzenetére


föccer
nagyúr

Gondolom nem véletlen tervezik a 3. helyre.

Eggyébként meg a talaj teherbírási mérétke ugyebár gyakorlatilag a felszínra vonatkozik, és nem 40-50 méteres mélységre, ameddig ezeknek az alapozása lenyúlik.

Mondjuk most a metró építések során azért viszonylag jó képet kaphattak a mérnökök ezekről. Mondjuk volt ott is szívás bőven, amikor a Fővámteret majdnem elöntötte a Duna. Huhh, az azért nem kicsit volt para. Emiatt kellett A Gellért tér előtt állnia a fúrásnak vagy 3 hónapot, amíg a Fővámon megcsinálták a pajzsfogadókat, rendesen anélkül, hogy bejött volna a víz. Ott is a nem elég részletesen felmért geotechnika volt a hiba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78378) zsolti72837 válasza föccer (#78373) üzenetére


zsolti72837
őstag

Hova akarják? :Y

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#78379) Mercutio_ válasza föccer (#78374) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem titok :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78380) föccer válasza Mercutio_ (#78379) üzenetére


föccer
nagyúr

Ja, hogy ez, bocs, ebben a kontextusban nem raktam össze, hogy erre gondolsz.

(#78378) zsolti72837: most olyan pletyka kering, hogy a Lágymányosi-híd budai oldalánál építenek valami baszott nagy komplexumot, bitang mennyiségű betonból és ott bukkant fel. Természetesen hivatalas információ nincs, csak pletyka.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78381) Spet válasza föccer (#78377) üzenetére


Spet
addikt

Szóval tudják, hogy mit kellene pontosan vizsgálni, de nem teszik meg. :DDD

Most már érthető, hogy miért húzzák annyit a 3-as metró felújítását is.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78382) föccer válasza Spet (#78381) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, hogy tudják. A mérnökök nem hülyék. Csak nincs annyi pénz a világon, ami elég lenne rá. Ezért indul a statisztikázás, csökkentett darabszám melletti ellenőrzés. Osztán néha van ami kívül esik a statisztikán. M4 esetében tiszta szerencse, hogy a Fővám téren bányászok és nem "sima" mélyépítők kezdték a pajzsfogadód csinálni. Nekik meg megvolt a szemük, rutinjuk hozzá, hogy egy pillanat alatt kizavarjanak mindenkit az egész építkezésről. Szerencsére nem történt komolyabb baleset.

A lejáratnál volt egy tábla, tele szöggel. A tábla alatt egy tálka, tele üres kulcskarikákkal és bilétákkal. Aki belépet a területre, felvett egy bilétát és felakasztotta az egyik szegre, amikor kijött, akkor vissza tette. Így lehetett mindig tudni,hogy mikor, mennyien vannak lent.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78383) Spet válasza föccer (#78382) üzenetére


Spet
addikt

Lehet, hogy én fogom fel a dolgot hülyén (nem értek az építőiparhoz, csak az egyetemen egy kicsit súroltuk), de ha tudjuk hova szeretnék építeni az épületet, akkor nem az lenne a logikus, hogy talajvizsgálatokat végeznek a megfelelő mélységig, és ha azt esetleg megfelelőnek találják, akkor lehetne modellezni?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78384) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Valakinek nincs egy Xiaomi LED lámpája vagy ventilátorja? :)

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#78385) föccer válasza Spet (#78383) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem lehet megvizsgálni a teljes területet. Ez nem egy svájci óragyár, ahol minden egyes alkatrészt megvizsgálnak és a nem megfelelőt kidobják. Itt van x széles és y hosszú terület, amit fel kell mérni. Meg van határozva, hogy 1 mérést kell elvégezni, z nagyságú területenként. A eredményt kiértékelik valamilyen módszerrel, de nem biztos, hogy az a valóságnak megfelel. A Fővám térnél konkrétan az adta a hibát, hogy volt egy repedés a meder kőzetben, amit ugyebár belepett az évszázados hordalék, iszap. Az egész repedés alig pár centis volt. Számtalan feltáró fúrást végeztek a Duna felől is (így találtak pl egy hajóroncsot is), de azt a repedést pont nem találták el. Szar ügy.

Az olcsó talajmecha vizsgálatok csak a földfelszíni dolgokat tudják vizsgálani. A fúrás mocsok drága, és mivel zavart mintát ad, leginkább csak összetételre ad eredményt, konkrét teherbírást azokon sem lehet mérni. Ami tiszta mintát ad (tehát a fúrt réteg nem keveredik össze a fúró által), az milliós nagyságrend. Méterenként.

Nem vagyok talajmechanikában járatos szakember. Sajnos, de a beton esetében is teljesen hasonló modellezési eljárások vannak. Ott sem lehet minden egyes betont megvizsgálni (hiszen akkor nem maradna mit beépíteni)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78386) macilaci78 válasza föccer (#78380) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ide nem valami lakópark, irodapark, közösségi tér kombót akarnak a Kopaszi Gát mellé, helyett?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78387) föccer válasza macilaci78 (#78386) üzenetére


föccer
nagyúr

De. Lesz ott minden, mint a jó boltba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78388) Qru válasza Mercutio_ (#78364) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Zágrábba megy. Még tenger is kell? Akkor Zadarban is van reptér, Splitben is...

Vonat nem játszik?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78389) Spet válasza föccer (#78387) üzenetére


Spet
addikt

Csak aztán ne úgy járjon mint a Tópark.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78390) Magnum_ válasza Spet (#78389) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Topark projekt? Pedig oda meg leher, hogy ki is moccantam volna...

I humbly and respectfully decline™

(#78391) föccer válasza Spet (#78389) üzenetére


föccer
nagyúr

Nono, az még nincs teljesen elfeledve. Nemrég kapta meg egy vállalkozó ellentételezésként és nagyon ráfeküdt, hogy rendbe teszi. Még az is lehet, hogy lesz belőle valami.

Egyébként meg rettenet, hogy hogy nézett ki. egyébként a Rózsadombi beton monstrumot is lehet, hogy rendbe teszik, de valószínűleg csak bontás után. Azt tudtátok, hogy azért (is) fuccsolt be az egész, mert valami állat 2,40-es belmagassággal tervezte meg a lakásokat? Gondolom, így befért még egy szint.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#78392) CoolBoy323 válasza föccer (#78391) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mi a baj a 2,40-nel? :P

én meg Saint se veri be a fejét, az tuti... karkörzést meg nem csinálnánk csak guggolva :D

Macilaci és a többi colos meg négykézláb járna... és? :D

(#78393) Spet válasza föccer (#78391) üzenetére


Spet
addikt

Rég hallottam bármi nemű változást az üggyel kapcsolatban, de pozitívum, hogy a végén még lesz belőle valami és nem elvetemült dolgokban jelenik meg (tyúkhúr alert)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78394) zsolti72837 válasza zsolti72837 (#78384) üzenetére


zsolti72837
őstag

?

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#78395) Magnum_ válasza föccer (#78391) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tulajdonképpen én el tudnák élni 2.40m-en. legfeljebb az ikeás 2.50-es gárderóbe szekrény nem férne be... :-)))))

I humbly and respectfully decline™

(#78396) Mercutio_ válasza Qru (#78388) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vonatot meg se említsd! :DDD
Belföldön még csak-csak de 18 óra zötyögés fokhagymás-kolbászos arcokkal :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78397) Magnum_ válasza Mercutio_ (#78396) üzenetére


Magnum_
nagyúr

autó?

I humbly and respectfully decline™

(#78398) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#78392) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Végleg elfelejteném a létrát, de neked azért kéne, ha a szőnyeg széléről alászállnál. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78399) macilaci78 válasza Magnum_ (#78397) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Első sor.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78400) Magnum_ válasza macilaci78 (#78399) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Olvastam.
De miert? Kukfoldon is vannak kresz tablak meg parkolok.

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.