Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77451) werszomjas válasza lorcsi (#77449) üzenetére


werszomjas
őstag

a miuiumui rendszer

tudni kell, hogy nálam nexus4, nexus5, oneplus X volt a sorrend, mind stock droid, sallang nélkül, nulla akadás.

1 napot se bírtam ezzel a csoda xiaomi rendszerrel, bugos, ronda, akad is, (egyszer újra is kellett indítanom a telefont) kijelző is hatalmas visszalépés oneplus után (hd vs. full hd, nyilván azt megszoktam volna, de na). Egyedül az akksi az ami mellette szólt.
éshát fémház ide vagy oda, a fogása is tükrözi az árát.

biztos jó telefon, ár/érték arányban jó a hardver ami benne van (ram pl), de minőségre (nekem) elmarad a mostani telefonomtól.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#77452) Tim82 válasza DeFranco (#77439) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rajta volt a "valamikor megvenni" listámon, köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77453) macilaci78 válasza werszomjas (#77451) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tegnap egy iPhone user dicsérte meg a Redmi 3 kijelzőjének szépségét. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77454) Magnum_ válasza macilaci78 (#77453) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyebkenf tenyleg jo a kijelzoje, de ugye az i tulajok a kis felbontashoz vannak szokva :D

Morgi.

Nekem osszel lehetosegem lesz telefont venni jo aron a flottaban, de nem biztos, hogy elni fogok vele..

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#77455) MurdR


MurdR
veterán

Reggelt. Bánya. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#77456) Magnum_ válasza sutszi (#77450) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Amugy szep telefon, jonak tunik, de 5.5" utan en is negtanultam, hogy max 5". Illetve 5" kell. Kevesebb se, tobb se. Persze ha hozzamvagnak valami felsokategorias samut 5.2-vel, akkor azert nem dobom vissza.

I humbly and respectfully decline™

(#77457) JanR válasza MurdR (#77455) üzenetére


JanR
addikt

Érc? Szén? Arany? :DDD

Vidékrő gyüttem, ez a bánya kifejezés olyan furcsa :)

(#77458) Qru válasza JanR (#77457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az arany is érc csak szólok. :))

Reggelt!

#nincsbennetarcsi

(#77459) rizso válasza Magnum_ (#77456) üzenetére


rizso
addikt

Emlekszem, mikor azt mondtam 3,7" utan a HTC Sensationre, hogy egy kezzel nem lehet kenyelmesen hasznalni a maga 4,3" kepatlojaval, aztan most meg a Note 4-et ugy megszoktam mar, fura kisebb telefont fogni. Hatalmas tepsi, viszont a borhatasu hatlap miatt nem csuszik, sokszor konnyebb egy kezzel hasznalni, mint egy kisebb, de csuszos fem hatlapos telefont :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#77460) MurdR válasza JanR (#77457) üzenetére


MurdR
veterán

Grafitpor :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#77461) 7 válasza MurdR (#77460) üzenetére


7
addikt

Csak nehogy cigizni kezdj az alagutban. :D

(#77462) JanR válasza Qru (#77458) üzenetére


JanR
addikt

Jóvanmá, még a bánya tudatát is szoknom kell, nem hogy az "üzletágak" pontos megnevezését :D

Meg amúgy is, Te modi vagy, mindig igazad van elvileg :P

7: Lehet robbantás szakértő, akkor neki szabad :D

[ Szerkesztve ]

(#77463) 7 válasza JanR (#77462) üzenetére


7
addikt

Nincs mindig igaza. Nekem sem volt, amig moderator voltam. :P

(#77464) föccer válasza 7 (#77463) üzenetére


föccer
nagyúr

Es ekkor automatikusan az elso pont lep eletbe.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77465) macilaci78 válasza 7 (#77463) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez olyan helyen számít, ahol az igazság is, nem? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77466) Qru válasza JanR (#77462) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudod mi van: rendőrrel, tanárral, moderátorral lehet vitatkozni... de nem érdemes. ;]

#nincsbennetarcsi

(#77467) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Ma egy kolleganonek nem sikerult megugrania, hogy az Otp nyrt. Es az Otp Faktoring zrt. ket kulon ceg.Nem tudja a kettot elvalasztani, jott, h azonnal(!!!) Bogozzam ki az ugyet. Azt csak halkan emlitem, hogy 16eve foglalkozik olyan ugyekkel (massal nem), amivel kapcs. most is jott.

I humbly and respectfully decline™

(#77468) föccer válasza Magnum_ (#77467) üzenetére


föccer
nagyúr

Te figyi már, nincs nálatok felvétel? Ezt a szintet zsigerből hozom, bármi féle felkészítés nélkül.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77469) Magnum_ válasza föccer (#77468) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De van, mindig.
De ha en szarul keresek, akkor az alacsonyabb beosztasuak szerinted hogy? :D

I humbly and respectfully decline™

(#77470) föccer válasza Magnum_ (#77469) üzenetére


föccer
nagyúr

Kinek mit jelent a szarul keresek kifejezés?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77471) Magnum_ válasza föccer (#77470) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Objektiven nezvel is szarul.

I humbly and respectfully decline™

(#77472) lorcsi válasza Magnum_ (#77471) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, de így nagyságrendileg..?
100-130 között vagy 150-180...több ezektől vagy kevesebb ?

(#77473) MurdR


MurdR
veterán

Nem tudjátok, hogy a Telekom mennyiért függetleníteni a lejárt hűségidős készülékeket?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#77474) marcusa válasza MurdR (#77473) üzenetére


marcusa
addikt

15k

:-)

(#77475) fant0mi válasza lorcsi (#77472) üzenetére


fant0mi
addikt

850.- :D

(#77476) MurdR válasza marcusa (#77474) üzenetére


MurdR
veterán

Annyiért inkább kettévágom a telefont egy vasfűrésszel. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#77477) macilaci78 válasza MurdR (#77476) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annyiért én már cipőkanállal is. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77478) JanR válasza lorcsi (#77472) üzenetére


JanR
addikt

Nem illik ám a másikat a fizetéséről kérdezni :D Nekem mindig azt tanították, hogy mindenki a saját szintjén nyomorog. A magyar fizetésekről meg mind tudjuk milyenek.

(#77479) DeFranco válasza JanR (#77478) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez egy marhaság, amit szerintem a hr-esek találtak ki. igen is megfelelő helyzetben meg lehet kérdezni ha nem is azt, hogy ki mennyit keres, de azt, hogy nagyságrendileg hol szórnak a fizetések az adott helyen, mert marhára nem mindegy, hogy mennyi információd van a kérdésről egy esetleges bérigény meghatározásánál.

piszkosul piackorlátozó tényező, hogy úgy nyomom le a bért, hogy nem mondom meg mennyit adok, de tegyél ajánlatot, hogy mennyiért vállalod el (kvázi fenyegetett helyzetben, hogy más alád ígér).
ennek párja a zárt ajánlattétel (meg az alkudozni püben lehet farokjankók a HA-n) , amikor mongyá sokat, mer' biztos rád ígér a zsákosember.

a falra tudok mászni ettől. és ez ellen egy ellenszer van, az, hogy *tudod* mennyit keresnek egy adott helyen.

(#77480) lorcsi válasza JanR (#77478) üzenetére


lorcsi
veterán

Nem illik ám a másikat a fizetéséről kérdezni

ez ugyanaz mint az állás hirdetésekben a versenyképes jövedelem.. :U

rendesen titoktartásit íratnak már alá ezekkel kapcsolatban
erős álszentség szagot érzek :U

DeFranco:+1

témába még:
mi egy kis ló..sz iroda vagyunk
20-25 fővel kb..
a 2 nagyeszű azt hitte nem derül ki a büdös életbe kinek hogy térítették el a bérét..aztán meg csak kiderült
azt meg hagyjuk is hogy jogosan valódi plusz teljesítményt adva vagy csak ügyes s..gg nyalás miatt
a titkolózás csak a feszkót növeli..más értelme nincs

[ Szerkesztve ]

(#77481) Magnum_ válasza DeFranco (#77479) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az az igazan piackorlatozo tenyezo -az altalad irtakat erositve- az, hogy a magyar munkavallalo annak van kiteve, hogy egyaltalan lesz-e munkaszerzodese, vagy nem, es nem az a kerdes, hogy milyen.

Lorcsi: ezt a hr-esek azert talaltak ki, hogy hazon belul ne legyen berfeszultseg.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#77482) bandus válasza DeFranco (#77479) üzenetére


bandus
veterán

nem véletlen, hogy európa boldogabbik felén bérsávval rakják ki az álláshirdetéseket :) szerintem sem ördögtől való megkérdezni, én megteszem szemrebbenés nélkül, ha érdekel :D cserébe ha engem kérdeztek én is megosztottam ezt az infót.

szerk: megnéztem, a mostani szerződésemben nincs benne, hogy titokban kell tartanom a fizum. az előzőben benne volt.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#77483) lorcsi válasza Magnum_ (#77481) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem meg pont ez adja a bérfeszkót
ha egyértelműen le lenne írva az alap + ki mennyit és miért akkor kiszámítható lenne..és nem ad hoc

(#77484) Magnum_ válasza lorcsi (#77483) üzenetére


Magnum_
nagyúr

De a versenySzferaban nem Ktv. van. Bar nalunk is vannak besorolasok, de ott is -tol-ig hatar.

I humbly and respectfully decline™

(#77485) JanR válasza DeFranco (#77479) üzenetére


JanR
addikt

Az, hogy egy cegnek van egy fizetespolitikaja az megint mas dolog, mint ha en "akarkinek" kiboknem a keresetem. Nem azt mondom, hogy nem lehet elmondani ki mibol el, de ha odajon egy masik cegtol egy teljesen massal foglalkozo illeto, uram bocsass' ha nem mondom el neki, meg amugy is, miert erdekli? A cegeken beluli ber titok meg.. ahogy leirtad pontosan ugy van. A johiszemu nem tudja milyen bert kerjen ami meg nem "pofatlan", de neki megeri.

De szerintem itt leginkabb az a kivalto oka, hogy sok cegnel sok az ismeros/rokon, es akkor neki persze mindjart jobb fizetest adok, meg ha ugyan azt a poziciot is csinalja, vagy kesobb jott a ceghez es a tobbi. Persze, hogy erdeke a munkaltatonak, hogy ne deruljon ki a fizetes merteke..

Ettol fuggetlenul en nem szoktam megkerdezni senkit a fizeteserol, mindenkinek a maganugye szerintem.

(#77486) macilaci78 válasza lorcsi (#77483) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mennyit még tudhatod, a miértet már nem. Sok munkavállaló ugyanabban a feladatkörben elvileg ugyanazért a munkáért kaphat különböző fizetéseket a szerint, hogy ki hogy alkudott meg a munkáltatóval, mennyire tudta magát eladni.
Például bealkudta-e az utazási bérletet, vagy némi üzemanyagköltség-térítést, munkaruha, vagy védőszemüveg címszóval valamit a béren kívüli juttatásért, vagy van valami plusz szaktudása, amit a munkája során Forintra tud váltani (pl nyelvismeret és külföldiekkel való kapcsolattartás), stb.

Nálunk is 50 fő a statisztikai létszám, vannak irodisták és kétkezi munkások. Az irodisták kapnak valamennyit, esetleg forgalom után valami jutalékot, én az idegen nyelv használata miatt kapok plusz pénzt, de cserébe a külföldi levelezés 80%-a az enyém. Karácsonykor van céges buli, kis dádá a kollektívának, meg jutalom szerzett érdemek alapján. Senki egy rossz szót nem szól, amikor a kisebbségi munkavállaló veszi át a fél milliós borítékot a 10 éves munkaviszonya után, mert ez jár. Ugyanúgy senki sem irigyelte el az év végi prémiumot attól a kétkezi dolgozótól, aki tonnaszám hordta vállon az anyagot munkaterületen esőben, szélben, tűző napon. És egy több éves nagy projekt lezárását követően felvett jutalék mögött is látják azt a mérhetetlen sz*pást, amt az értékesítőnek kellett nyelnie.
Ezzel együtt van qrvaanyja bőven, mert nem mindenkinek jut mindig egyformán a nagyobb értékű kétkezi munkából, ami magasabb órabérrel van elszámolva, ugyanakkor nem is mindenki alkalmas az ilyen feladatok ellátására. Gyakran fenyegetőzik a főnökség, hogy levonnak a fizuból, de amikor a dolgozó éves fizetését meghaladó értékű munkában keletkezik olyan kár, hogy az egészet újra kell dolgozni, akkor mit von le?
És mi sem tudjuk egymás fizetését. Engem nem is nagyon érdekel, egyik munkáját sem irigylem, és a sajátomból jut mindenre, amire vágyom, tudok tartalékot is képezni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77487) Qru válasza lorcsi (#77480) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk is nagy titokként kezelik. Ehhez képest legutóbb rosszul osztották ki a pappert. Azóta tudom, hogy a cellatársam bruttó 1k-val keres többet mint én. :D

#nincsbennetarcsi

(#77488) macilaci78 válasza Qru (#77487) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És az ő kocsijában tartalék is van? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77489) Qru válasza macilaci78 (#77488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:N 1,4-es Corollája van...

:P

mod:

Ha már tartalék: tnap vezettem haver IS-ét, hát azért az érezhetően jobban tol mint az enyém.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#77490) lorcsi válasza Qru (#77487) üzenetére


lorcsi
veterán

nálunk is kb. így derült ki..csak a különbségek nagyobbak

ciki amúgy..mert a főnökék azt hiszik, hogy mi nem tudjuk - de tudjuk
és úgy kell (érdemes) tenni, mintha nem tudnánk -pedig de

a hangulatot megadja rendesen

[ Szerkesztve ]

(#77491) macilaci78 válasza Qru (#77489) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Óóó, az smafu! Egy Trabantban van igazán tartalék gyújtógyertya, izzó, pótkerék, pumba, gumijavító szett, emelő, villáskulcs, csavarhúzó, ékszíj, biztosíték. ;] Egy Toyotába ezekből csak néhányra van szükség.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77492) Magnum_ válasza lorcsi (#77490) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Itt nalunk ugy derult ki, hogy a kollegaim elottem atbeszeltek, hogy kinek mennyi. En nem szalltam be azert a beszelgetesbe.

I humbly and respectfully decline™

(#77493) lorcsi válasza Magnum_ (#77492) üzenetére


lorcsi
veterán

ezért jók a munkahelyi pletykák :D
mindig van pár oylan, aki nem bírja tartani a száját :D

(#77494) GabN73 válasza lorcsi (#77493) üzenetére


GabN73
addikt

Vagy a bulik, meg a piálós rendezvények.... :DDD

(#77495) Magnum_ válasza lorcsi (#77493) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Multkor irtam mar a durvan jo kis uj milf kolleganorol. O legalabb sokat kerdez engem. Ugye en emailben kommunikalok F.O.R., de neki mondtam, hogy nyugodtan atjohet, ha unja mar a levezelezest :D

I humbly and respectfully decline™

(#77496) lorcsi válasza Magnum_ (#77495) üzenetére


lorcsi
veterán

ilyen nálunk is van.. :B
imádom ha átjön :K

(#77497) szilu84


szilu84
tag

Eladó 3 db Volt fesztivál napijegy, szerda, csütörtök vagy szombati napokra. Ár: 12.000 Ft/db, érdeklődni privátban.

(#77498) DeFranco


DeFranco
nagyúr

dat feeling amikor megjön az adóvisszatérítésed

(#77499) Magnum_ válasza DeFranco (#77498) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En a biztositotol varok penztet, meg alirol giftet, de nem jonnek :(

I humbly and respectfully decline™

(#77500) Qru válasza lorcsi (#77496) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk is, egyszerűen képtelen vok a melóra koncentrálni ha a közelembe jön. :B :W

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.