Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#77301) lorcsi válasza DeFranco (#77291) üzenetére


lorcsi
veterán

jó ez a TC ma..

pl:
a múlthét kommentje

(#77302) Qru válasza DeFranco (#77291) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És a VAG-nál amúgy is nehézkes a garanciális problémák intézése. Legalábbis itt pesten tutira.

Kolléga előzött a pályán 130-140-es tempónál (új Skodával) elszakadt a szíj, szét is csapta az egész motort. VAG reakció: nem rendeltetésszerűen használta a gépet, nem garis probléma.
Némi izmozás után sikerült kialkudni, hogy a fele javítási költséget állja az importőr. Gondolhatod, hogy egy komplett újrafűzés márkaszervizben mennyibe kerül... Hát nem 100-200k az gondolhatod. Ott kezdődik, hogy 16-20k a rezsióradíj kb és akkor még csak állnak felette fejvakarva és hozzá sem értek.

Kért árajánlatot tőlük 1 db lengéscsillapítót 100k-ért cserélnének. Amit amúgy párban kéne tehát rögtön 200k lenne. De ha nem oda viszi, ugrik a gari. Alvázvédőzés dettó. Ha megcsináltatod ugrik a gari. Köszi...

#nincsbennetarcsi

(#77303) lorcsi válasza Qru (#77302) üzenetére


lorcsi
veterán

ilyenkor az nem pálya, hogy valami német központot keressen fel a károsult?
töketlen baszakodós helyi idiótákat megkerülve..

(#77304) DeFranco válasza Qru (#77302) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lehet azt mondani, hogy kis pénz kis foci, meg szar a szerviz, ezek valid dolgok.

de baszki nem tudom elképzelni, hogy ez a haldokló nyugaton normális lenne, hogy úgy jön le egy (sok) prémium autó a sorról gyárilag, hogy a garanciális időszak alatt legalább félévente két hetet a szervizben van, mert a legváratlanabb helyeken fossa össze magát a kacsalábon forgó palota és valamiért hozzá kell nyúlni.

rengeteg helyről hallom ezt mostanában, és persze benne van, hogy a rossz hír könnyebben terjed, mint a jó, de itt az anyacéggel is gondok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#77305) Earl_Muttley válasza DeFranco (#77300) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A postásomat ki tudom zárni, srác annyira korrekt, hogy a szétszakadt sima boritékból (szintén sincerity), a 64-es pendriveot nem kinyúlta, hanem saját kontóra felhívott, hogy bedobja így, vagy valahol találkozzunk, vagy vigye vissza, ugyanezt 1dolláros szilikon tokkal is eljátszottuk, for the record.

Viszont bent itt a Csepel 1-es postán akkora idióták dolgoznak, hogy van akit én navigálok, honnan vegye elő az ajánlottat, honnan a külföldit, stb...

Ilyen "nem ajánlottakra" lehet vizsgálatot indítani?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#77306) DeFranco válasza Earl_Muttley (#77305) üzenetére


DeFranco
nagyúr

panaszt bármire írhatsz, csak rendesen kell megfogalmazni. ezért jó, ha megtanulsz rendesen hivatalos levelet írni, és erre mondtam neked a telefonban, hogy nagyra tartom az euro-t, mert ezt kiemelten pontozzák az írásbelin. én tudtam előtte is hivatalos levelet/panaszt írni, de a nyelvvizsgára készülve rengeteget tanultam a szabatosságról, célra tartásról, hatékony fogalmazásról.

(#77307) Earl_Muttley válasza DeFranco (#77306) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ezzel egyet is értek :R , de akkor átfogalmazom picit. Van értelme olyan kis csomagról érdeklődni, amiből kb. 10-20 ezer jön konténerenként, és ebből kb. ha 1000 db registered, és azok se az enyémek?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#77308) Magnum_ válasza Qru (#77302) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én mondjuk ezért a szakadásért pereskedtem volna. I.r. a szakszervíz, aki töltögeti a szervízkönyvet, II. rendben perbe hívnám a hazai forgalmazót (nem a gyárat, külföldre nem szívesen pereskednék for obvious reasons), mert az mi, hogy nem rendeltetésszerűen? minden átvizsgálás, szervizelés a szakszervizben zajlott, pecsételtek, nem?

tudod a jetta most 4,5éves (kicsit több). januárban (gari lejárta után) szétesett hátul két biztonsági övcsat. az ugye annyira nem fanki. illetve apám szerint a takarítónő bafta szét, mondjuk el is hiszem, de külsérelmi nyom nem volt. szal fene tudja. megcsináltatni 160k. mondtam apunak, hogy vállalja el a szervíz gariban.
bazz, elvállalták, respekt. val.szeg csak a régi kapcsolat miatt.

DeF: szarok hát. egyrészt azért, amit írsz, hogy csak pakolják az autókba a sok ki nem használt szar opciót, másrészt a downsizing miatt. a negyedét nem használom ki a cuccoknak, amik az uj autóban vannak... ahogy már korábban írtam és erre jó példa volt az előző, szívó 1.6os autó: szervó-klima-elektromos ablak. mi más kell még? jó, sok légzsák, persze, de ennyi. nincs felesleges hibafaktor.

I humbly and respectfully decline™

(#77309) macilaci78 válasza Magnum_ (#77308) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért két övcsat és egy komplett motorgenerál nem egy kategória. Az övcsatot valami újonnan összetört típusból pótolják egy jóidő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77310) DeFranco válasza Earl_Muttley (#77307) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te nem a csomag útját reklamálod, hanem hogy rendszeresen eltünedeznek a küldeményeid. hogy regisztrált vagy nem ez sem téged sem őket nem kell érdekelje.

valaki szarul végzi a dolgát, kéred vizsgálják ki és rendezzék a helyzetet, mert ez az állapot régóta tart, rendszeres, és így az a szolgáltatás amit te kifizetsz teljesen megbízhatatlan, használhatatlan.

konkrétumok. ennyi és ennyi esetben vártál küldeményt, ennyi és ennyi esetben nem érkezett meg, ennyi és ennyi esetben nem kaptál róla értesítést.

[ Szerkesztve ]

(#77311) Magnum_ válasza macilaci78 (#77309) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igazából nem vontam párhuzamot, mert nem lehet. Egyik autó garis és motorgenerál nagy kiadás, arra reagáltam, amit.

majd lentebb írtam egy haveromnak egy sztorit a gari időn túli gariztatásra.

I humbly and respectfully decline™

(#77313) DeFranco válasza Magnum_ (#77311) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te, az mégis milyen már, hogy benne van egy autó használatijában, hogy x (4-5 azt hiszem, Qru majd megmondja) km. alatti utakra ne használja

hámiaf...? mi ez? autó vagy intercity?

'szt utána ha bármi van, szakad a vezérműszíj, vagy beázik a tető

há' kedvesuram biztos 3 kilométerre használta ccc ssssz nem garanciális, sajnálom... köszönjük hogy minket választott, remélem ízlett a kávé. prémium motormosást esetleg?

(#77314) Magnum_ válasza DeFranco (#77313) üzenetére


Magnum_
nagyúr

neba, megnézem, hogy nálam van-e. és akkor a használati az ÁSZF, vagy ajánlás? mert ugye az se mindegy.
bár életszerűtlen, ugye.

I humbly and respectfully decline™

(#77315) Qru válasza lorcsi (#77303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok leppatintanak a hazai importőrnek. A kör bezárult. Itt (is) csak másodrendű EU pógár vagy. Fogyassz de ne protestálj.

DeF: Ezért mondta haver (aki amúgy közlekedési-gépészmérnök, tehát nem a TC-n olvasta), hogy ne vegyek 2000 utáni autót mert azok már mind egy másik termelési filozófia szerint készültek (és ez csak egyre romlik).

Saint: Nem tudom mi a story vége de sztem ő is perre megy. Ha összefutok vele rákérdezek majd.

#nincsbennetarcsi

(#77316) Tim82 válasza DeFranco (#77297) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az lesz a vége. Tekintve, hogy 10 EUR lesz valószínűleg az újraküldés költsége...

Azért van más dolgom is a szabadnapomon, pl. felmenő látogatása kórházban...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77317) pirosvilamos válasza Melack (#77285) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

Gyömrőn van egy elfekvő, valszeg 50 éves lovaskocsi abroncs, viheted :)

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#77318) MurdR


MurdR
veterán

Pénteken megyek csak az oktatóhoz, és lehet hogy csak jövőhéten fogok elkezdeni vezetni. Nem tudom ebből hogy a francba lesz Augusztus elején meg a 30 óra :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#77319) Qru válasza DeFranco (#77313) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, benne van a manual-ban Korminál pl, hogy 4 km-nél rövidebb utakra ne használd. Ha igen és emiatt lesz baja akkor bukod a garit (ECU logból elég gyorsan kiderül, ha törölöd az előzményeket akkor meg azért bukod mert belepiszkáltál).

Mági mesélte most a ph talin, hogy a kollégája vett egy új TSI-s Skodát. 20k km után már kuka volt a vezérlésmódosító okoskerék. Az köszi...

#nincsbennetarcsi

(#77320) pcgamer01 válasza Earl_Muttley (#77298) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Én most kaptam üvegfóliát a kicsi Alcatelre kínából. 11nap alatt ért ide.

Samsung Galaxy S10+

(#77321) Earl_Muttley válasza MurdR (#77318) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Napi 4 órát vezethetsz, 1 óra szünettel.

pcg01: Az fasza, most dashcam nekem is 9 nap alatt jött, csak ugye a rosszal többet foglalkozunk. :D

Def: Rendben, megejtem, kösziköszi! :R

[ Szerkesztve ]

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#77322) Qru válasza Magnum_ (#77314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

(#77323) macilaci78 válasza Qru (#77322) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, az cumi, hogy ha valakinek nincs hozzátartozója, vagy mondjuk köztéri kamera felvette a parkolást. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77324) Ace owner


Ace owner
addikt

Van itthon egy szett 16os kukagumi if anyone interested.

Galaxy Fold 4

(#77325) DeFranco válasza Qru (#77322) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valami ilyesmit én is olvastam, de szerintem ezt nagyon gyorsan be fogják szántani, ha elterjed (és csak tilosban parkolásra vonatkozik, nem a fizetős helyen bliccelésre)

viszont ezt el kellene már intézni végre

(#77326) Magnum_ válasza Qru (#77322) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én nem érzem annyira validnek. nem próbáltam még, ismerősöm se, és valóban nem kötelezhető senki sem az önvádra, meg a hozzátartozó elleni tanúvallomásra, DE ha nem az üzembentartó volt az elkövető, akkor viszont nyilatkoznia kellene, hogy ki vezette adott időben a járművet, most aszondja, felesége pl., de nem tesz rá terhelő vallomást, de attól még hivatalból meg kellene indulnia az eljárásnak a feleség ellen, attól függetlenül, hogy hozzátartozó ellen nem tesz terhelő vallomást, és ezzel párhuzamosan már megtörténik a hatóság félrevezetése, vagy rosszabb esetben hamis tanúzás, mert az oké, hogy maga és hozzátartozó ellen terhelő vallomást nem tesz, de valamilyen vallomást tesz, pl azt, hogy nem ő vezette, holott de, ha megnevezni a személyt nem tudja, mert hogy valaki akkor arra az időre ellopta, jogosulatlanul birtokba vette de aztán utána megint ő tudta használni, az úgy nem életszerű, vagy kellett volna feljelentést tennie, de az meg nincs.. ügyes kérdés egyébként, utána fogok járni, de szerintem nem áll meg.

I humbly and respectfully decline™

(#77327) Qru válasza Magnum_ (#77326) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó lenne, mert most tejeltem 25k-t ilyen miatt. Azt meg inkább költeném drogokra cukorkára mint az államnak csengessem be...

mod:

Def: Jah, ez hasznos. Ismerős így úszta meg a bilincset az Andrássy-n.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#77328) Magnum_ válasza Qru (#77327) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én így első körben azt gondolom, hogy ez megúszható,de magával vonja a hamis tanúzást, vagy hatóság félrevezetését

I humbly and respectfully decline™

(#77329) kovaccss


kovaccss
tag

Hello. Nem találok weboldalszerkesztős és képfeltöltö oldalas friss forgalmas topikot. Hol lehet ilyen témában írni?
Macilaci78-nak írtam, ő se tudott itt ilyen topikot, ezért írok itt.

Összefoglalom a helyzet.
Gondoltam hogy csinálok egy kis weboldalt a gyűjteményemnek 300-400 képpel, 10-20 db 10-20 perces videóval, az egészet kb. 20 aloldalra elosztva, kb. 1-2 GB összméretben, az egészet INGYENESEN, de nem találok olyan ingyenes weboldalkészítőt, ahol thumbnailokkal lehetne képgalériát csinálni rendesen kb. 5-6 képpel 1 sorban, hogy erre rányomva teljes méretre nagyuljanak a képek.

Ilyesmi oldalakat akarok csinálni, simán csak képgalériával, alá-fölé szöveg, meg youtube videók beágyazása.
[link]
A főoldalamon meg simán egymás alatt felsorolva lennének a dolgok, simán a cucc neve lenne a link is az aloldalamra, nem lenne kép, mint itt, a szöveg lenne a link, nem a kép. [link]

Találtam 2003-as frontpage-et, ez jó is lenne, de amint képgalériát csinálok, nem lehet elmenteni a készített tartalmat, hibaüzit ír ki. Amíg csak simán teljes méretű képeket illesztek be, meg szöveget írok, addig el lehet menteni. De a publikálás és az FTP menüpontok nem működnek, halványak, nem lehet rányomni, az FTP-t se lehet beállítani. Mi van ezzel?

Néztem több weboldalszerkesztőt is itt, de egyik se jó.
http://www.websitebuilderinsider.com/website-builder/
Az 1. a web.com, minden fizetős.
wix.com, itt csak kis ablakban lehet megnézni a képet, nem lehet teljes méretre nagyítani.
weebly.com, publikálásnál mobiltelefonszámot kért, hogy SMS-sel ellenőrizze le. Lófaszt.
A bigcommerce.com, a shopify fizetős. A godaddy is. A Website builder nem jó.
A gmailomhoz picasát is próbáltam, itt sincs thumbnail, csak a képernyőméretig nagyulnak a képek. Amúgy is megszűnik a picasa, a google photos lesz helyette.

A B terv az, hogy a képeket simán feltöltöm valahová, valamilyen ingyenes kép és videómegosztó oldalra, ahol a képek 1 egérkattintással kinagyulnak a teljes méretre, nem csak a képernyő méretéig. De nem találtam olyan oldalt, ahol ez minden képnél működik.
Az imgurnál csak a képernyő szélességéig lehet nagyítani. A jobb gomb, kép megjelenítése, és a nagyításra nyomva lesz csak teljes méretű, ez nem jó.
A flickrnél (ingyen 1 TB bőven elég) nem mindegyik kép nagyul ki. Az olyan képek nem nagyulnak teljes méretre, ahol a szélessége kb. 2-3-szorosa a magasságának, csak a képernyő szélességéig, pedig 2000 pixel szélességű képeim is vannak. Az 1450×550-es nem nagyul teljes méretre, az 1600×1200-as nagyul teljes méretre, egérmozgatással lehet mozgatni a képet a képernyőn, mert a kép nagyobb, mint a képernyőterület, ahol a kép látszik. Miért van ez? Itt nem lehet jobb gombbal semmit se csinálni. Csak max. 3 perces videót lehet feltölteni, ami kevés.

A wordpress ingyenes verziójánál csak 584 pixel széles lehet 1 kép, minden kép ekkora, nem nagyulnak. Az egér jobb gomb, kép megjelenítése, majd az url-ből a ?w=584 kitörlése, majd bal gombbal a képre nyomva (+ nagyítás funkció) látszik csak a kép a teljes méretében. Ez így nem jó, senki se fogja ezt minden képemnél megcsinálni, amiből 300-400 lesz. Videót nem lehet feltölteni. A saját webszerkesztője jó, de nem lehet thumbnailos képeket csinálni. Csak fizetős csomagnál lehetne thumbnail, meg videók, de nem akarok fizetni.

A videókat a youtube-ra is fel tudnám rakni, de úgy semmit se ér, ha a képeket nem tudom rendesen felrakni.
Az is jó lenne, ha pl. a wordpressen (3 GB tárhely van, ide mehetne a weboldal) csinálom meg a weboldalam szöveges részét, a képekhez a flickr albumaimat linkelem, a youtube videókat beágyazom a wordpressbe, ez működik. De jobb lenne thumbnailos képgalériával és ha a wordpressben lennének a képek is.
Ha az összes képemet ugyanakkora felbontásúra kicsinyíteném, elég lenne frontpage-gel csinálni és menteni, de így a képek lényege veszne el. Ettől még nem lehetne publikálni a kész tartalmamat.

Tud segíteni valaki?
A legjobb lenne egy ingyenes weboldalszerkesztő, ami tud thumbnailokat csinálni, és van benne ftp, meg fel is tölti oda az oldalakat. A wordpress jó lesz tárhelynek, ezt beállítom az FTP-ben, és kész.
Fontos, hogy semmilyen személyes adatot nem akarok kiadni, a weboldalamon, képoldalamon nem lehet elérhető semmilyen adatom, mailcímem, nevem, a képek készítésének időpontja, a képek exif adatai, a fgépem adatai, sehol senki nem írhat megjegyzést, nem tölthet le képeket, nem oszthatja meg se a facebookon, se sehol a tartalmaimat. A flickrben, WP-en már sikerült ezeket beállítanom.

[ Szerkesztve ]

(#77330) Baaraanz válasza Qru (#77322) üzenetére


Baaraanz
tag

Bár nem vagyok jogász, de szerintem erre vonatkozik az Objektív Felelősség nevű izé.
Ha az üzembentartó nem mondja meg ki vezette, akkor automatikusan rajta vasalják be a büntit. Tehát nem kötelezik rá, hogy az édesanyját bemószerolja, de a büntetést nem ússza meg.

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#77331) Tim82 válasza DeFranco (#77306) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ezt a rivallót viszem be most 3 példányban (2 példánynál mellékelve a Paypal számla és az eBay-es levelezés az eladóval, amiben megküldte nekem a ragszámot - 1 példányt meg aláíratva, hogy átvették ekkor meg ekkor hivatalosan, el akarok tenni magamnak).

Nyilván konkrét dolgokat (ragszám, nevem, adataim) kiszerkesztettem.

"Magyar Posta Zrt.
Budapest 100. postahivatal
Budapest
Üllői út 114-116.
1101

Ügyfélpanaszok kezeléséért felelős munkatárs
részére

Tárgy: panasztétel csomag értesítésének elmaradása miatt

Tisztelt Ügyintéző!

Szeretnék panaszt tenni a következő ragszámú, nekem címzett postai küldeménnyel kapcsolatban:

XXXXXXXXXX

A ragszám alapján 2016.05.31-2016.06.15. között a csomag elérhető és átvehető volt a 100. postán. Ezen idő alatt semmilyen értesítést nem kaptam a postahivataltól, hogy ez a csomag megjött és átvehető lenne. Azóta az Önök honlapjának nyomkövetése alapján már vissza is küldték a csomagot a feladónak Németországba 2016.06.19-én.

Az értesítés hiányával két problémám is van. Egyrészt ugyanebben az időszakban más csomagok értesítését el tudta juttatni a kézbesítő a postaládámba, másrészt pedig kb. 2-3 naponta járok, jártam a fenti két hétben is a 100. postahivatalba, csomagokat, ajánlott leveleket átvenni, csomagot feladni, csekket befizetni.

Nem utolsó sorban a szolgáltatásért, hogy ezt nekem kézbesítsék, illetve értesítsenek róla, hogy át tudom venni, fizettem és vélhetően a csomagom újraküldetéséért újra fizetnem kell, kb. 10 EUR-nak megfelelő összeget – ennyi volt az eredeti postaköltség is. Mivel nem az én hibámból nem történt meg a csomag átvétele, ezzel kapcsolatban úgy vélem, hogy a Magyar Postát terheli némi felelősség. Mivel ez egy eBay-es küldemény, mellékelem a rendelésem alapján a PayPal-től kapott számlát, illetve a levelezésemet a feladóval kinyomtatva. Amennyiben szükséges, mindezeket elektronikus formában, emailben is az Önök rendelkezésére tudom bocsátani.

Mielőbbi válaszukat és ügyintézésüket köszönve:

Budapest, 2016.06.20. [név, cím, aláírás, személyi igazolvány száma, telefonszám, emailcím]

Kíváncsi leszek. :U

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77332) DeFranco válasza kovaccss (#77329) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

850,-

üdv.

Winner_hun

@Tim82: sok sikert :) fmky írtad, vagy inputot is vársz hozzá?

@Saint_: valami olyasmi trökk van ebben azt hiszem, hogy az objektív felelősség csak bizonyos csíny esetén áll meg (szabálysértés?) de ha ezt eszkalálod (nem fizetés nélkül parkolsz, hanem ráállsz a lépcsőre, mittudomén) akkor súlyosabb a tényálladék (bűncselekmény? nemtom) és ott már kilép az ügy az objektívből (felfelé), ami hoppá, mert már nem vagy köteles vallomást tenni. elképzelhetőnek tartom, hogy ez megáll, de valószínűbbnek képzelem, hogy a bíróság húz egy merészet és kiad(at) egy az ellentmondást feloldó jogértelmezést és ezzel coki.

[ Szerkesztve ]

(#77333) Magnum_ válasza Baaraanz (#77330) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Azaz, ez objektiv felelosseg korebe tartozik, hacsak nem bizonyitja ketseget kizaroan, hogy adott idoben nem o vezette a gepjarmuvelt, pl elloptak es feljelentes, amit fent irtam, vagy mondjuk a gepjarmu elidegenitese meg a szab.sert. elott.

Tim: ne szeressel panaszt tenni, hanem tedd meg :P

Amugy ma panasznap van? Murdi is hivott ma ilyesmi miatt.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#77334) kovaccss válasza DeFranco (#77332) üzenetére


kovaccss
tag

Köszi a linket. Én weboldal-ra kerestem rá, így nem jött ki találatnak, mert weblap.

(#77335) Qru válasza Magnum_ (#77328) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt nem kockáztatnám meg az tuti. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#77336) Tim82 válasza DeFranco (#77332) üzenetére


Tim82
nagyúr

Előbbi.

Saint_: Ez is udvariassági formula, btw. Kevésbé offenzív kezdés.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77337) DeFranco válasza Tim82 (#77336) üzenetére


DeFranco
nagyúr

updatelj majd a fejleményekről :)

(#77338) Tim82 válasza DeFranco (#77337) üzenetére


Tim82
nagyúr

Átvették, kapott iktatószámot a panasz, 30 napjuk van válaszolni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77339) MurdR


MurdR
veterán

Ugyebár említettem korábban, hogy vicc amiket levonogat tőlem a Budapest Bank.
kb 3 hete tettem egy panaszt elektronikus úton.

Ma hív a BB, hogy megvannak hogy mik azok a levonások: azért vannak, mert nem nyilatkoztam a havi 2 ingyenes ATM felvétről. Mondom mióta? Hát amióta a BB-nél vagyok.

Természetesen nyilatkoztam amikor a számlát nyitottam náluk.

-26 hónap
-havi 2x 590Ft idegen ATMből történő KPfelvét
-minden egyes alkalommal a felvett összeg 0.6 százaléka terhelődik

Tehát legyen csak 150k, amit készpénzben felvettem (sose volt kevesebb)
(2x590+150000/100x0,6)x26=54080Ft.
Ennyivel vagyok rövidebb a balf.szságuk miatt a több mint 2 év alatt. :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#77340) DeFranco válasza MurdR (#77339) üzenetére


DeFranco
nagyúr

rivalló

850,-

(#77341) Qru válasza MurdR (#77339) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A BB elég huzi banda. Sok rosszat hallottam róluk. Hagyd ott őket a pi-be.

#nincsbennetarcsi

(#77342) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Csutortokon kresz vizsga. Lehet tanulnom kellene.

Live-Die-Respawn

(#77343) Magnum_ válasza MurdR (#77339) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Meg lett vegul a papir?

I humbly and respectfully decline™

(#77344) Qru válasza oriic (#77342) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Károdra biztos nem válik.

Tesztből nekifutottam egy ilyen kresz vizsgának. Úgy megbuktam mint a huzat. :W :D

#nincsbennetarcsi

(#77345) macilaci78 válasza oriic (#77342) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Miért, megkérdezik, mit tanultál? Valahogy úgy emlékszem vissza a kresz-vizsgáimra, hogy a tudásomat nézték, nem a szorgalmamat. ;]

Mielőtt valaki belekötne: minden kresz-vizsgám sikerült elsőre.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77346) Magnum_ válasza macilaci78 (#77345) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem nem. De vezetni valamennyire megtanultam.

I humbly and respectfully decline™

(#77347) Melack válasza MurdR (#77339) üzenetére


Melack
veterán

Tessék bankot váltani. Illetve ha megvan a nyilatkozat, akkor mehet a levél nekik, majd a válasszal az MNB.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#77348) DeFranco válasza Qru (#77344) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ön egy subaru típusú személygépkocsival érkezik a kétszer kétsávos út külső sávjában a kereszteződéshez, egyenes továbbhaladási szándékkal. A forgalmi jelzőlámpa tartósan sárgán villog, tábla, útburkolati jel nem jelez elsőbbséget egyik irányban sem. Ön mögött megkülönböztető jelzéseit használva diplomáciai menetoszlop közelít.

a) áthajt a kereszteződésen

b) az elakadásjelzőt bekapcsolva a menetoszlop élére áll, majd megpróbálja eltéríteni azt az Aréna pláza parkolójába for the lulz

c) leállítja a motort, csökkentve ezzel a fogyasztást, és tol egy napszemüveges szelfit a megkülönböztető jelzés fényében

d) van benne tartalék

(#77349) Magnum_ válasza DeFranco (#77348) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:DDD

Jun.8.napi Ali rendeles, tobb. 1 befutott.
12nap. Nalad ugyesebbek voltak.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#77350) Qru válasza DeFranco (#77348) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

C. :DDD

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.