Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#78651) CoolBoy323 válasza Qru (#78648) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

akkor lehet valamit kezdeni a stifttel, hogy mondjuk ne 4000-ren pörögjön 140-nél?
mittomén chiptuning, egy plusz sebességi fokozat, nagyobb motor stb?! :DDD

(#78652) MurdR


MurdR
veterán

Mai vezetés letudva. Csepel, M0, Budatétény, Érd, Csepel, M0, Halásztelek. :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#78653) GabN73 válasza Magnum_ (#78644) üzenetére


GabN73
addikt

:DDD
Távoli családi "rokon" vett egyet. Mondom, ez csak áll amúgy, és úgy félévente ezzel jártok haza vidékre?
MÉÉ?! Ez AUDI! Ezzel bárki mellé odaáll.... :DDD Nevetve ráhagytam....

1 milláig esetleg egy 100/A6 (C4), 2,5 TDi. 1-ért már találni patikább állapotúakat, azokkal még nincsenek olyan nagy gondok :)

(#78654) Magnum_ válasza CoolBoy323 (#78651) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nem. Nem autopalyara lett kitalalva.
Vagy menj vele 110-el.

Murdi: a tel.szamod most mi? Mindog mas szamrol hivsz.

Gabn: ha ujra kezdenem, kihagynam a striciA6-ot.
Vagy ha muszaj lenne, akkor 2.4szivo.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#78655) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#78654) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

de ha ott kell használnom bazz :D

(#78656) Qru válasza Magnum_ (#78649) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haha, olasz autókat ne emlegesd... Látod a milánói verda amit lábon hoztunk haza havernak az végül frankó lett. Bár egy nagyon hosszú út volt de csak hazaértünk vele.

Am pont ma futottam össze kollégámmal, kérdezem na milyen a gép (1.8 TSI, 6 éves, kb 110k km van benne)? Azt mondja eladó... Ne, miért? Hát már túl van egy vezérműlánc cserén és egy motorgenerálon, mert 1000 km alatt evett meg 1 liter olajat. Jó nem kíméli a gépet de akkor is... Azt mondta vesz TDI-t, azzal is van szívás de legalább keveset eszik. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#78657) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Swift. Kevesebbet futott, kevesebbet eszik és minek neked 4x4?
Első kerekes autóvalszántáson, kisbusszal sem akadtam el, meg földúton 80 mm eső utàn.

8 liter pályán?! Az Ignis 1,5 benyával 130-cal 7 literből megvan, pedig annak az aerodinamikája egy uzsonnás dobozéval is versenyre kelhetne!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78658) ph2012


ph2012
senior tag

Nem tudtok valakit aki Samsung tv-vel vagy valami mással HD minőségben felvette az EB magyar meccseit? Érdekelne még a két norvég magyar pótselejtező és a román magyar 1-1 selejtező mérkőzés is. Átmásolnám a videókat Budapesten.
Ha kérsz érte valamit akkor megállapodhatunk.
Köszi!

(#78659) CoolBoy323 válasza ph2012 (#78658) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ennnmag

(#78660) GabN73 válasza Magnum_ (#78654) üzenetére


GabN73
addikt

Gyors rákukkantottam hogy milyenek vannak hazai kínálatban. Hát, 300k km alattiak ritkák .... :DDD
Pedig egyáltalán nem rosszak ezek az A6-osok (amiről én beszélek az a C4, ami neked volt az a C5)
Kombiban ráadásul nem is olyan csöppek (és szerintem az összes régi Audi kombiban néz ki a legjobban [RS2 forevö!])
De mondom, gyorsan végigpörgetve kevés olyan van, amelyiket meg is venném képek alapján :( :N

(#78661) tomcsi23 válasza CoolBoy323 (#78651) üzenetére


tomcsi23
veterán

Asszem kornélka beaplikáltatott egy nagyobb áttételt az uccsó fokozatba, ezzel javult némileg.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#78662) Magnum_ válasza GabN73 (#78660) üzenetére


Magnum_
nagyúr

még egyszer mondom, lassan, hangosan: mazda 3 sedan kell.
nem tudom, mennyire punszi mágnes.

I humbly and respectfully decline™

(#78663) Qru válasza CoolBoy323 (#78655) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Menj 120-al. Komolyan! Benzinben is sokat spórolsz időben meg alig vesztesz. De pályázásra dízel kell (most toltam le egy 450 km-es etapot pályán, 6,5 lett a fogyim és végig 140-155-el mentem). Csak nem 1M-ból. Annyiból csak sz@rt kapsz.

mod:

tomcsi23: Nekem úgy rémlik az 1,6-os Stift 5. fokozatát kapta meg.

Szent: Amennyire az én Bubim. Jó még annyira sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78664) CoolBoy323 válasza Qru (#78663) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

az simán van fél óra mínusz egy úton... 250km-ről beszélünk BP-NYH viszonylatában. Mondjuk havi 2x megyek átlagban, azaz 1k km.

Ha szuttyognék 120-szal, akkor azt jelentené, h kb másfél litert spórolok százon, azaz 4k-5k HUF-ot kb, és bukok 2 órát az életemből :)

ez az áttétel dolog felkeltette a figyelmem :U

(#78665) macilaci78 válasza Magnum_ (#78662) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mazda 6 kombi, szerintem nagyon baba. :K
8 millám nem lesz rá. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78666) Magnum_ válasza Qru (#78663) üzenetére


Magnum_
nagyúr

5,9l-el jöttem vissza M7-en, 130-al... ja, nem dízel.. ;]

Macko: Gabn kisebb, mint én, ezért mondogatom a 3-ast :D neked 6-os kellene, persze.
lakás ára... fájdalmas.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#78667) Qru válasza CoolBoy323 (#78664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Te tudod mennyire drága az időd. :K

Azért attól se várj csodát. Nyilván nem lesz olyan mint egy utazós dízel ami forog 130-nál 2500-at...

mod:

Saint: Az jó! A vége nekem is 6,8 lett a városban kellett még kicsit köröznöm.

Ha többet járnék pályán, ha nem utálnám a hangját, ha nem lenne ennyire idegesítően béna a kanyarokban, ha érne nekem bármilyen felárat az automata... még akár el is gondolkoznék egy ilyen gépen. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#78668) CoolBoy323 válasza Qru (#78667) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Azt gondoltam. De hatha lemegy 3-3.5re. Az se lenne rossz.

Nem tudom mennyire egeszseges a motorkamnak ez a sok 4k-n porges.

Fatere nonstop 6k-n megy :) szurja neki varosban, 1es 2es padlo mindig XD szerintem nem szereti az SX, mintha hangosodott volna sokat az elmult 2 evben.

(#78669) GabN73 válasza Magnum_ (#78662) üzenetére


GabN73
addikt

Oszt' én most mit kezdjek a hármas zsinyeggel? :DDD Mondom lassan DuplaV EGY KETTŐ NÉGY :DDD

Nem is vagyok kisebb nálad :(

(#78670) bandus válasza Qru (#78663) üzenetére


bandus
veterán

Nekem bc szerint 5,9 az atlagfogyi aminek ugye 95%-a palya, 130-140-es tempoval, a 2 db 5-6 km-es kedvenc szakaszomon 170-180-nal :) kiszamolva kicsit kevesebb 5,7 korul. 120-szal igen barati, 5 korulit tud.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#78671) Qru válasza CoolBoy323 (#78668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát kb 500-at ejt a fordulaton. De beszélj Kornelka-val ő a potentát ebben a kérdésben.

Magas fordulat nem árt önmagában ha üzemmeleg az olaj. Ott már dolgozik rendesen az olajpumpa van kenés rendesen. Sokkal károsabb ha alacsony fordulaton erőlteted a motort.

GabN73: #csakaMerdzsóóóó :DDD

bandus: Az korrekt nagyon. Hiába, a dízel sokkal jobb hatásfokkal dolgozik mint egy benzines.
Hány kg ehhez a gép amúgy?

#nincsbennetarcsi

(#78672) bandus válasza Qru (#78671) üzenetére


bandus
veterán

1283 kg van a forgalmiban. Most gondom volt a fekkel, csikorgottnyikorgott de elmult :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#78673) bitpork válasza Magnum_ (#78654) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Annál szomjasabb nincs. Benya+olaj.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#78674) DeFranco


DeFranco
nagyúr

valahonnan befészkelte magát a kenyérbogár a lakásba, még nem vagyunk kész a minden átnézésével vagy kidobásával illetve fertőtlenítésével... fakit. és semmi garancia nincs rá, hogy lesz is eredménye. fakit.

(#78675) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Szasztok Fiuk!

Nem mintha barkit erdekelne, de beertem a banyaba.

DeF, az ilyen bogar para a lakasban?

I humbly and respectfully decline™

(#78676) hszilard666


hszilard666
veterán

Jaúreggelt!
Bent vagyok a széllkálmánon és kofffé és chill van! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78677) bandus válasza Magnum_ (#78675) üzenetére


bandus
veterán

En kesesben. Elaludtam kicsit. De ma felavatom az uj ceges galleros poloim es abban megyek dolgozni!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#78678) DeFranco válasza Magnum_ (#78675) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, kb. mint a moly.

gyakorlatilag bármivel behurcolhatod, veszel egy kiló lisztet, és már a boltban benne van a pete, ilyenek, otthon kikel, aztán elkezd izomból szaporodni. amibe tudja belerágja magát, belepetéz és 6 nap múlva újabb adag.

és szinte mindenbe bele tudja rágni magát, átrágja még a műanyag zacskót is.

csomó ilyen van, moly, kenyérbogár, lisztbogár, zsizsik, stb. védekezni nem nagyon tudsz (feltéve, hogy nem futtatsz meg mindent amit veszel - liszt, tészta, magok, stb. - a fagyasztóban 2-3 napra), és ha befészkelték magukat, akkor azt tudod csinálni, hogy mindent kipakolsz, lemosol, átmosol, és amibe befészkelték magukat az repül. meglehetős eséllyel a teljes készlet ami otthon van, mert zárt csomagba is beleeszik magukat.

nálunk most ment az összes fűszer, szinte az összes tészta, plusz csomó random dolog, kb a konyhai készlet fele. teljes armageddont még nem csináltunk, megvárjuk mi lesz. a kamrához még nem nyúltunk, de ha oda is befészkeltek, akkor az marha nagy meló lesz, meg hatalmas káló. 6-8 kilójával vesszük a lisztet pl. nem vicces kidobni annyit.

(#78679) Magnum_ válasza bandus (#78677) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hehe, kiraly. Nalunk is vannak polok (nem gallerosak, sima klasszik, vastag kereknyaku), nem veszem fel.

Szili: mondtak valamit, hogy mikor szolnak vissza handrasek?

DeF: ugec, nem tudtam, hogy ennyire kartekony az az undormany.
Mondjuk en nem veszek mindent nagy mennyisegben, mert nem fer el. Meg egy karton viz sem, vagy csak nagyon legozva. Tudom, nem gazdasagos, de tok jo lenne, ha lenne egy speiz.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#78680) Tele von Zsinór válasza hszilard666 (#78676) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

A pár évvel ezelőtti magamhoz képest én is koránkelő(bb) lettem, de ma mikor jóval korábban kelek mint szoktam (a teraszon alvás hatása) és ti addigra már a gyárban/moszkván, na az kiváltja a wtf-fejet.

(#78681) DeFranco válasza Magnum_ (#78679) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt is fél 1-ig csináltuk, pedig nálunk minden perc alvás számít.

nem nagy a kamránk, talán 1,5-2 m2 de plafonig fel van polcozva, és rengeteg mindent elnyel. hihetetlen jó dolog.

(#78682) Mercutio_ válasza CoolBoy323 (#78668) üzenetére


Mercutio_
félisten

Japó autókat pörgetni kell, nagyobbnak ott a sok boyracer Civic/prelude (utóbbi szvsz szép is), de gondolom a jó vagy nem 1 milla vagy ami annyi az tört / rohad.

Saint: skyactive bitang jól néz ki, bár nekem a zoom-zoom Mazda 3 is tetszik, de sky miata a 2in1 ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78683) hszilard666 válasza Tele von Zsinór (#78680) üzenetére


hszilard666
veterán

Aludhatnék de sajnálom rá az idömet :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#78684) Mercutio_


Mercutio_
félisten

MurdR: Újpest központban nem talaltak a metrón egy fekete napszemcsit?
Bringás jellegű egybelencse, műanyag - gumírozott szár.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78685) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Reggelt!

DeF, az jó program. :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#78686) GabN73


GabN73
addikt

Fél éjfélkor már aludtam, felkeltem fél 6kor, ránéztem az órára, majd vissza is aludtam... 8-kor keltem, de még tudnék aludni :U :U

(#78687) macilaci78 válasza DeFranco (#78681) üzenetére


macilaci78
nagyúr

szülőknél volt zsizsik 10+ éve. Kb 3 év harc volt, padlás folyamatos permetezése, mire tűrhető lett a szint. Mai napig van, de olyan kevés, hogy akár a szél is oda fújhatta.

Az én kamrám 1,05×1,15 m alapterületű, de van benne 8 db 0,55×1,05 m-es polc, ez bő 4,6 m2 pakolófelület. Nagyon baba, nagyon megérte azt a 50k, amit ráköltöttem a rendszerre. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78688) macilaci78 válasza Mercutio_ (#78684) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, a talált bankjegyekkel együtt adják le az ilyesmit. :U
Hacsak nem dioptriás, szerintem még láthatod, ahogy az utcán szembe jön veled. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78689) GabN73


GabN73
addikt

És még az idő is gyorsan pörög.... wtf van ma :DDD

(#78690) Magnum_ válasza macilaci78 (#78688) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En Pragaban hagytam el a metron tavaly tel elejen... :(

Amugy itthon a talalt dolgokra van szabalyozas. Ptk. 5:55.$, ha nem valosul meg, akkor Btk. 378.$
De a talalo egyebkent igenyt tarthat a talalt dologra.

Mercutio helyeben a talalas helye szerinti illetekes jegyzot felkeresnem. Ami mondjuk csak ket szempontbol aggalyos: a kek hernyo jo par keruleten atmegy. Illetve ki ad le manapsag talalt dolgot?

Ja ez csak more info volt persze.

I humbly and respectfully decline™

(#78691) Magnum_ válasza tomcsi23 (#96) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Persze.

I humbly and respectfully decline™

(#78692) Mercutio_ válasza Magnum_ (#78690) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jár a Captain Obvious matrica :D

Egyébként storno a téma, most látom, hogy itt hagytam tegnap az asztalon ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#78693) Magnum_ válasza Mercutio_ (#78692) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:W

I humbly and respectfully decline™

(#78694) Qru válasza bandus (#78672) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor annyira nem könnyű. Bár a dízelmotorok eleve nehezebbek mint egy benyós. Bár bubnál 100 kg-al így is könnyebb vagy. Korminál meg 200-al. :D

Lehet csak por vagy kavics ment a pofa és a tárcsa közé (én így jártam, egy parkolós csapatás után olyan hangja volt a féknek... :D). Ha a kopásjelző lenne az nem hallgatna el. Bár ez se feltételen igaz, az elején csak néha-néha visít be, mert nem egyformán kopik (lévén hogy úszó nyerges féked van).

#nincsbennetarcsi

(#78695) Ace owner


Ace owner
addikt

Morgen

Galaxy Fold 4

(#78696) DeFranco válasza macilaci78 (#78687) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kertes ház az neccesebb, nagyobb a hely, úgy rendben tartani, mint egy kisebb lakást, kb. lehetetlen, és komolyabb betárolást is csinálsz, amit már nem dobsz ki egy mély sóhajjal, mint 5 kiló lisztet meg 3 kiló cukrot.

ha meg állatok is vannak (takarmány) akkor kb. lehetetlen.

lakásban azért ez kisebb nagyobb áldozatok árán kezelhető (remélem), munka van vele, de látszik az alagút vége, lakonikus nyugalommal is fogadtam, nem úgy, mint a csótányokat anno. ott azért elkapott az ideg.

(#78697) Qru válasza DeFranco (#78696) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig nem is rossz helyen laktok. :( De ezek szerint a kedvelnek a bogarak.

#nincsbennetarcsi

(#78698) DeFranco válasza Qru (#78697) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gyak a természet lágy öle, tele vagyunk különféle fákkal, természetes, hogy ezzel élővilág is jár, a poloskától az apró repülő baszokon át a katicáig. ez ilyen, természetes, kárpótol, hogy tényleg "kertes" övezet. főleg hogy az Elnöki játszótérről (közvetlenül a ház mögött lol... mintha saját udvarunk lenne) is óhatatlanul felhurcolunk ezt-azt.

de ezek a kenyérbogár és társai abszolút nem ezért kerülnek be, ez egyértelműen független attól, hogy hol lakunk. egyszerűen már amikor megveszed benne van, behurcolod, és onnantól a tiéd, ki van fizetve. ismerősnek a kisdiófán is volt, többször is, pedig annál belebb város nem nagyon van.

raktárban, vagy még a malomban belemászik, irtani nem lehet, házilag legalább is biztos nem.

aki nem vezet komolyabb háztartást az azért nem találkozik vele, mert egyszerűen nincs otthon meg a kritikus tömeg hozzá ("templom egere effektus"), ha egy neszkávéja van otthon meg egy fél kiló cukra és három zacskós levese, akkor nem fut bele ebbe sem, főleg hogy ilyen mennyiségeket lehet zárható üvegben is tárolni, komolyabb készletet értelemszerűen nem. meg persze itt is játszik, hogy sokan észre sem veszik, max. azt gondolják, hogy kicsit több nyári repülő basz jött be az ablakon, a petéket-kukacokat meg megeszik jó étvággyal, mert meg sem nézik a lisztet mielőtt begyúrják.

de ez a fás-kertestől független, még attól is, hogy társas vagy kertes ház, meg mekkora a higiénia, egyszerűen megveszed a boltban.

lehet ellene védekezni, ha mindent zárható üvegedényben tárolsz (nem tud terjedni) vagy mindent megfuttatsz a fagyóban pár napra (megdöglenek) de ez nem mindig életszerű azért :)

csak meséltem ofc.

(#78699) Magnum_ válasza DeFranco (#78698) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En szeretem, amikor meselsz.
Ofc a kep csak vicc volt.

I humbly and respectfully decline™

(#78700) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Valaki rendelt mar Alirol led villanykortet?

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.