Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) gomzol válasza Marcus88 (#1184) üzenetére


gomzol
tag

Magyarul is ott van, az 52. oldalon.

(#1202) Flashget válasza junior11 (#1200) üzenetére


Flashget
félisten

SDHC olvasó
amit írtál két féle pana tipust, mi a fő különbség köztük?

Realme GT Master Edition

(#1203) junior11 válasza Flashget (#1202) üzenetére


junior11
veterán

A Pana DMP-BDT120 és a 220 között ha jól tudom, csak a beépített WIFI (220) a különbség, a 120-as "csak" WIFI ready. De inkább nézd meg a Pana oldalán :).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1204) jeni válasza junior11 (#1203) üzenetére


jeni
félisten

én is inkább a beépítettet venném ,mert a wifi ready annyival rosszabb,hogy kell hozzá venni egy USB Panasonic Wifi adaptert és amiatt igaz,hogy hátul lenne de nem szeretném ha pakolás közben vagy tisztítás közben ide -oda tologatva beakadjon,vagy letörjön róla.

(#1205) Flashget válasza jeni (#1204) üzenetére


Flashget
félisten

mire jó egy BD lejátszó esetében a wifi?
ha a tv-nek van wifi része és a lejátszó igazándiból a bluray 3D és 24p filmek miatt kellene amit a tv lejátszója nem visz.
mert ha csak a wifi a különbség és az már adott akkor nem adnék ki +8-10K-t.

Realme GT Master Edition

(#1206) junior11 válasza Flashget (#1205) üzenetére


junior11
veterán

A technikai adatok alapján csak a WIFI-ben van a különbség: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1207) Csabroncka válasza Flashget (#1205) üzenetére


Csabroncka
addikt

Parasztvakításnak, max a BD-live tartalmak letöltésére. De könyörgöm az RJ45 mire való?
:O

"in medias res"

(#1208) Flashget válasza junior11 (#1206) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#1209) jeni válasza Csabroncka (#1207) üzenetére


jeni
félisten

frissítésen kívül semmire se mentem a BDP-7300 esetében ;]

(#1210) Flashget válasza jeni (#1209) üzenetére


Flashget
félisten

frissíteni USB-n keresztül nem lehet pendriveról?

Realme GT Master Edition

(#1211) jeni válasza Flashget (#1210) üzenetére


jeni
félisten

A Philips BDP-7300-n sose próbáltam,de ami fent van a gyártói oldalon az már 1000 éves,lejött azon rendesen.
Ellenben a Philips 5990 és a korábban vett,eladott Pioneer 696-s azon USB-n keresztül megoldottam.

[ Szerkesztve ]

(#1212) Flashget válasza jeni (#1211) üzenetére


Flashget
félisten

Ok.

azért ez így... :)
1. cég
2. cég

általános suliba ezért osztják az egyest mert még a hibát is lemásolják egymásról ;)
"Típus: Blu-raz lejátszó"

Realme GT Master Edition

(#1213) PH.User válasza ugyeletes (#1187) üzenetére


PH.User
tag

Erre én is kíváncsi lennék.

*****Microsoft XBOX360(PHAT/SLIM) & Sony PlayStation3 "PS3"(FAT/SLIM) Szervíz - Modding és Kereskedés***** -->Tel:.+36/70-201-7529<-- Megbíthatóság--->http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ph.user

(#1214) Joc76


Joc76
csendes tag

Sziasztok!

Samsung C6500 TV-mhez készülök Blu-ray lejátszót vásárolni. Samsung E6100-on gondolkodom a márkaegyezőség kedvéért. Abban segítsetek, hogy m2ts-t USB-ről viszi-e, ill. lehet-e méretarányosan zoomolni a filmekbe különböző forrásokról? (Nem szeretem a 2,4 képarányú széles filmeket, a TV harmada csak fekete csík :W )
Kösz előre is :R

(#1215) Zanik válasza Joc76 (#1214) üzenetére


Zanik
addikt

Én az m2ts fájlok lejátszásához médialejátszót ajánlanék inkább, blu-ray lejátszót eredeti blu-ray filmekhez érdemes venni.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1216) Csabroncka válasza Joc76 (#1214) üzenetére


Csabroncka
addikt

Szerintem egy ilyen jó középkategóriás TV-hez nem szabad "B" kategóriás lejátszót venni!

Árban nagyjából 50.ezer feletti kategória, amit meg kellene céloznod... panasonic vagy pioneer lejátszót. Esetleg használtan ezt
Természetesen kompromisszumokkal a lejátszható fájlok terén!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1217) korikmate


korikmate
tag

Egy kis "féloff" :)

Másolt blu-ray filmet (nem kell feltétlenül warezra gondolni, tegyük fel saját másolat az eredeti kopásának elkerülése végett) PlayStation 3-al játszott már le valaki? Képes erre a PS3? Vagy akár bármely más blu-ray lejátszó? Működne ez úgy, mint DVD-k esetében működik?

(#1218) gomzol válasza korikmate (#1217) üzenetére


gomzol
tag

Szerintem a PS3 nem biztos, de egy asztali lejátszónak vinnie kellene, mivel a BD-R ott szokott lenni a támogatott formátumok között.

(#1219) Flashget válasza gomzol (#1218) üzenetére


Flashget
félisten

BD-RE

Realme GT Master Edition

(#1220) gomzol válasza Flashget (#1219) üzenetére


gomzol
tag

Az ugyebár az újraírható, de szerintem arra is igaz lehet, amit írtam.

(#1221) gulyasa


gulyasa
őstag

Eredetileg a DVD lejátszós topikban kerestem HDMI-s, "felskálázós" asztali DVD-lejátszót a régen összegyűlt bolti és írott DVD-imhez és rengeteg CD-re kiírt AVI-hoz, mert a jelenlegi (kb. 8-9 éves) lejátszóm halódni látszik.
Valaki abban a topikban azt tanácsolta, hogy inkább vegyek BD-lejátszót, mert azoknak DVD-k esetén is sokkal jobb a képe.
Jó. Elhiszem.
De gondolom azért a best-buy-okon kívül itt is vannak nagyon nem ajánlottak.
Ismétlem, a játékos nem BD lemezek miatt kell. Bluray filmeket meg MKV, AVI, stb. filmek megnézéséhez médialejátszót használok és már régóta nem írok ki semmit lemezre.
Elsősorban minél olcsóbbat keresek, de azért nem árt, ha jó minőségű, stabil lejátszót ajánlanátok.
(A tévé egy LG 42LW5500)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1222) Zanik válasza gulyasa (#1221) üzenetére


Zanik
addikt

Elsősorban LG-t javasolnék, ha már a TV is az. Így talán eggyel kevesebb távirányítóval kell bajlódni DVD-zés közben. Ha pedig már 3D-s a TV-d, akkor a jövőre való tekintettel egy BP420-ast javasolnék, jókat írnak róla.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1223) gulyasa válasza Zanik (#1222) üzenetére


gulyasa
őstag

A 3D-t vedd ki az "egyenletből".
Mint ahogy említettem, BD filmeket - így beleértve a 3D-seket is - médialejátszóval nézem. Bluray lemez valószínűleg sosem fog hozzám kerülni és írni sem fogok olyat.
Egyedül a régi DVD-im és a CD-re kiírt AVI-k lejátszási minősége lenne a fontos (ezért kerestem eredetileg DVD játékost HDMI-vel).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1224) Zanik válasza gulyasa (#1223) üzenetére


Zanik
addikt

Hát, ott van még a picivel olcsóbb és csak 2D-s BP120-as is az LG-től, amiről itt a ph!-n is volt teszt, de abban pont azt írták, hogy a sérült írott lemezekkel voltak gondjai.
Amúgy meg ennyi erőből bemész, és megveszed a legolcsóbb bd-playert, ami a kezedbe akad, a belépő kategóriában nincs nagy különbség közöttük.
És tudom, hogy nem tisztem ítélkezni senki videózási szokásai felett, de azért kissé furán hangzik, hogy te a 42"-os 3D-s tévéden szeretnél CD-re írt .avi-kat nézni...

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1225) gulyasa válasza Zanik (#1224) üzenetére


gulyasa
őstag

Nincs ebben semmi furcsa.
Azok jó pár régi AVI, amiket lehet, hogy valamikor még egy-kétszer megnéznék, de azért külön nem "szerezném be" pl. MKV-ban. De nem is az AVI-kat tettem előre.
A DVD-k az első, az AVI-k a másodlagosak.
A gyereknek jó pár mese DVD-t gyűjtöttünk össze még az LCD tévé előtt (ez a gyűjtemény egyik része). Azóta volt, amit már kénytelen voltam MKV-ben beszerezni a halódó lejátszó miatt, mert éppen az volt az aktuális kedvence a lányomnak, de ebből nem akarok rendszert csinálni (természetesen, ami eddig sem volt meg, azokat eleve MKV-ban, esetleg BD25/50 ISO-ban "vásárolom" és médialejátszóval nézzük).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1226) Warter válasza gulyasa (#1225) üzenetére


Warter
őstag

Hossztútávon szerintem érdemes lenne bedigizni a DVD-ket, kényelmesebb tárolni és lejtászani is. Illetve nincs probléma az esetleges olvasási hibákkal.

(#1227) gg72 válasza gulyasa (#1225) üzenetére


gg72
veterán

Ha számodra fontos a DVD-képminőség, akkor én pl.a Panasonic BDT-110 lejátszót tudom ajánlani, kiváló minőségben skálázza fel a DVD-ket. AVI-kkal viszont nem tudom hogyan boldogul.

(#1228) gulyasa válasza Warter (#1226) üzenetére


gulyasa
őstag

Összesen kb. 300 filmem van DVD-n (meg a Rém rendes család teljes sorozat) - írott és bolti vegyesen.
Tudod ki fogja mindet "bedigizni"...?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1229) digikábeles válasza gulyasa (#1228) üzenetére


digikábeles
aktív tag

A dvd-t nem kell bedigizni, az már digitális. A vhs kazettát azt igen, és az csak valós időben történhet. Én is sok műsort felvettem a soha meg nem nézésre.

(#1230) gulyasa válasza digikábeles (#1229) üzenetére


gulyasa
őstag

Nagyon jól tudjuk. Szerintem a DVD-rippelést értette rajta, ha nem volt egyértelmű...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1231) Mercutio_ válasza gulyasa (#1225) üzenetére


Mercutio_
félisten

BD-lejátszóknál annak nézz utána, hogy - amennyiben sok ilyen filmed van - az .avi-k melletti több különböző külső feliratot kezelik-e.
Egyébként ha tényleg csak arra kell, hogy dvd-ket, és régebbi divx/xvid-eket nézz az mpeg4players-en keress rá melyik mai phillips DVD-lejátszónak jó a támogatottsága -hackelt firm, vagy gyártói támogatás - és azt vedd meg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1232) tjnet


tjnet
aktív tag

Sziasztok a Samsung BD-E5500 lejátszót érdemes megvenni? A tv egy Samsung 40d6500.
Az erősítő egy régi Pio.VSX-D510

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG QE75Q85RATXXH - Samsung S20+ - K1Pro - ACER H6810 - MARANTZ 5012 - DALI Spektror

(#1233) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok.
Vásároltam egy Samsung HT-E5530 rendszert.
Tapasztalatok:
Könnyű összeszerelhetőség.
Hosszú kábelek: 2db 10m, 3db 4m, 1db 3m.
Csodaszép design, a nappali ékköve lett.
Képminőség: Tökéletes. Még a legsötétebb BR-en is (HP 2. rész) a fekete árnyalatok sokkal jobban kivehetőek mint bármi máson. Eddig PS3-on néztem.
Hangzás: brutál hangerő, kristálytiszta hang.
Eddig csak moziban hallottam hasonló hangzást.
Szolgáltatások: mindent visz, mkv, divx, avi.... semmi sem jelentett neki problémát.

Szerintem az árkategóriájában ennél jobbat nem kapni.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1234) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

miért van az, h az olcsóbb (25K-s) lejátszókra csak 1 év gari van? (ipon, edigital, aqua) :W

(#1235) gomzol válasza Sanyi.mTs (#1234) üzenetére


gomzol
tag

Mert csak annyi a kötelező. De ha ez megnyugtat, általában a drágábbakra sincs több. ;)
Persze vásárolni már egyre több helyen lehet mellé plusz éveket...

(#1236) Flashget válasza Sanyi.mTs (#1234) üzenetére


Flashget
félisten

drágábbak esetében is 1 év csak..48K-s Panasonicra de van 40K-s pioneer 2 évvel.
gyártó függő nem ár.

Realme GT Master Edition

(#1237) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

csak meglepődtem, h a pana és a samu is alapból 2 vagy 3 év garit szoktak adni, de BD lejátszóiknál csak 1-et.

(#1238) PodMAN válasza fstday (#1167) üzenetére


PodMAN
senior tag

Szia,

Nekem BDP-S790 van, egyszerűen fantasztikus. Referencia képminőség, persze a megfelelő beállítások mellett. Samu 46D8000-hez használom, sajnos PS3-at nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1239) Flashget


Flashget
félisten

Van valakinek tapasztalata a Pioneer BDP-150 lejátszóval?

Realme GT Master Edition

(#1240) Csabroncka válasza Flashget (#1239) üzenetére


Csabroncka
addikt

Alapvetően a pioneer-ral nem lehet rosszul járni, egyelőre nem látom a terméktámogatást, és tulajdonos hozzászólás is egy van csak a Pio oldalán.

"in medias res"

(#1241) Flashget válasza Csabroncka (#1240) üzenetére


Flashget
félisten

Holnap már tudok írni róla de nem lesz mihez hasonlítanom.

Realme GT Master Edition

(#1242) Csabroncka válasza Flashget (#1241) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nézd, ebben a kategóriában amit veszel, vagy ami nekem van BDP430 egy belépőszintű, de talán még egy középkategóriás házimozit és tv-t is kiszolgálnak. Egy bajuk van, amire utóbb te is rájössz, hogy a BDk-re vannak kihegyezve mindenben, azzal tökéletes a kép és a hangminőség, a többi mellékes dolog, és előfordulhatnak hibák, fagyások, az enyém például egyáltalán nem kezeli a feliratokat :W szoftverfrissítés pedig sehol tavaly óta...stb

"in medias res"

(#1243) Flashget válasza Csabroncka (#1242) üzenetére


Flashget
félisten

samsung D6500 szinte mindent kezel..kivéve nálam nem (másnál meg igen) M2TS fájlok és alapból nem kezeli a 24p filmeket. na meg a 3D BD film sem megy rajta. No ezeket meg az asztali lejátszónak vinnie kell és elsősorban erre kell. 140-est akartam venni de nincs helyette ezt ajánlották.

Az meg sajna a pio híressége..fw-t kiad egy tipushoz (DVD/BD írók) 1-2 évig után tojik rá magasról. "Vedd meg az újabbat ahhoz kiadunk fw-t" kb ez lehet a mottójuk.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1244) Csabroncka válasza Flashget (#1243) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egy asztali BD lejátszó nem médialejátszó, ezt nekem is le kellett nyelnem először. Kompromisszumokat kell kötni, csalódni viszont nem csalódtam benne!
A flac-et irigylem tőled egyedül! :)

Kábelnek csak ilyet hozzá!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1245) Flashget válasza Csabroncka (#1244) üzenetére


Flashget
félisten

Van már egy 1.4 HDMI amivel eddig összevolt kötve a tv és pc-vel..

Realme GT Master Edition

(#1246) Csabroncka válasza Flashget (#1245) üzenetére


Csabroncka
addikt

A minőség a lényeg!

"in medias res"

(#1247) gomzol válasza Csabroncka (#1244) üzenetére


gomzol
tag

(#1248) gg72 válasza gomzol (#1247) üzenetére


gg72
veterán

Van egy határ, ami felett valóban placebo értéke van a drága kábelnek, de az olcsókat is kerülni kell. Az előbb említett Audioquest Forest egy jó kompromiszum, vagyis annál azért több is. ;)
De nagyon jók és árban verhetetlenek pl. az Amazon saját HDMI kábelei, ezeket hozzánk is szállítják, pl.: [link]

(#1249) Csabroncka válasza gomzol (#1247) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezt ezért kétlem!

"in medias res"

(#1250) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Én is sok helyen olvastam, hoy parasztvakítás az egész HDMI kábeles dolog. Tök mindegy milyet veszel, mivel digitális a jel és nem analóg ezért nincs különbség köztük.
Még a whathifi is írt róla egy cikket.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.