Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Flashget válasza Csabroncka (#2999) üzenetére


Flashget
félisten

Kíváló? Sosem került ez 5xxxxK-ba csak oda írták :)
[link]

Realme GT Master Edition

(#3002) Parson válasza Flashget (#3001) üzenetére


Parson
addikt

Ez így van, de aki tájékozatlan, annak még árban is tetszetős az ajánlat. :)

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3003) rgeorge válasza Flashget (#2998) üzenetére


rgeorge
addikt

A Pio 150 jó, csak az előlapi kijelzője buta, mint a föld, csak időszámlálót tud mutatni, fejezetszámot és hasonlókat nem (azt csak a 450-es tud). Filmnézéskor ez nem is nagy gond, de CD/SACD hallgatáskor, aki ilyesmire vetemedik, akkor igen. Viszont akinek ez szempont, annak nehéz a keresés, mert ritkán derül ki könnyen, hogy egy lejátszó mit mutat a kijelzőjén, pont a Pio 450-es használatija egyértelmű ebből a szempontból.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3004) Flashget válasza rgeorge (#3003) üzenetére


Flashget
félisten

pont a Pio 450-es használatija egyértelmű ebből a szempontból.

mi is volt az alap kérdés? 30K alatti lejátszó.... :U

Realme GT Master Edition

(#3005) rgeorge válasza Flashget (#3004) üzenetére


rgeorge
addikt

A Pio-450-et nem ajánlottam, csak a kijelzőre vonatkozó problémával kapcsolatban hoztam szóba. Tehát pontosítok: akinek ez fontos, az Pio-ból 30 körül nem talál lejátszót.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3006) buci30


buci30
addikt

LG BD670-nél megoldható ,hogyha rá van kötve egy külső hdd akkor fel lehessen rá venni tv adást mondjuk?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#3007) Csabroncka válasza buci30 (#3006) üzenetére


Csabroncka
addikt

Felvétel bármiről csak beépített tunerrel rendelkező készülékek esetén megoldható, én másról még nem halottam! :(

"in medias res"

(#3008) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Na mégis csak megvettem a PIO bds 150 et. Remélem nem bánom meg :DDD

(#3009) Parson válasza v!ct0y (#3008) üzenetére


Parson
addikt

Beszámolót kérünk róla! :) Én kb két hét múlva akarok egy ilyet venni. :U

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3010) Hyacinto


Hyacinto
tag

Jövő hét pénteken nekem is meglesz a Pioneer BDP-150-esem :) . A párna alatt volt még egy kis dugipénz és gondoltam egyszer élünk ;) .

Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

(#3011) ewhu válasza v!ct0y (#2997) üzenetére


ewhu
csendes tag

Ez a készülék pont belefér a keretedbe: Panasonic DMP-BDT120EG

(#3012) Parson válasza ewhu (#3011) üzenetére


Parson
addikt

Ez nem is tűnik rossznak.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3013) Vikthor


Vikthor
nagyúr

sziasztok!

segítséget szeretnék kérni bluray player vásárlása miatt, van jelenleg egy Denon BDP-2012-m, amitől megválnék és inkább egy "mezeibb" lejátszóra cserélném le. Fontos szempont a jó 2D-s képminőség és a jó hang és a viszonlyag gyors betöltési idő. Mit tudnátok ajánlani 50-60e forint között, esetleg van valaki aki éppen eladná a jelenlegi lejátszóját? :U

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3014) Csabroncka válasza Vikthor (#3013) üzenetére


Csabroncka
addikt

Pioneer modellek közül: BDP- 430, 440, 51FD (nagyjából ebben az árszegmensben-használtan)

Összegben kicsit feljebb: BDP-450

Panasonicot nem ismerem, de érdemes ezek között is körbenézni!

"in medias res"

(#3015) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

Pio BDP-150-es kapcsán ezzel a problémával találkoztatok már? (Itt egy nem túl szívderítő 'megoldás') Vásárlás előtt szeretném tudni, hogy mire számithatok, és ez nem vmi tetszetős első hallásra (olvasatra).

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3016) jeni válasza Parson (#3015) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Nálam ilyen gond nincs,lejátszás közben a Pio gép power gombot megnyomva kiírja,hogy OFF és utána teljesen kikapcsol a kicsike.

(#3017) Flashget válasza Parson (#3015) üzenetére


Flashget
félisten

csak megerősíteni tudom jenit.
lejátszás után 2x megnyomva a stop gombot utána a stnadbyt nyomva renesen kikapcsolja a lejátszót.

ott valami gyártási hiba lehet ha több gépnél is ez jön elő. én még tavaly szeptemberben vettem és csak jóval utána kezdte árulni pl. az MM.

Realme GT Master Edition

(#3018) jeni válasza Flashget (#3017) üzenetére


jeni
félisten

persze nem egészséges egyből a power gombot megnyomni,csak 1 próba erejéig tettem meg csak.
a stop gombot kell inkább megnyomni elsőnek.
az enyém is MM-s hülye nem vagyok boltból való,és arra is 3 év gyártói garit adtak.

(#3019) Flashget válasza jeni (#3018) üzenetére


Flashget
félisten

azt nem azért írtam, hogy 3 év, hanem esetleg későbbi időpontban készült a lejátszó és valamely alkatrészt más volt a beszállító vagy selejtes.
én még 1.02 fw-vel vettem, de volt aki már 1.05-el.

Realme GT Master Edition

(#3020) jeni válasza Flashget (#3019) üzenetére


jeni
félisten

most megcsináltam a stop gombos változatot és 4 perc után rendesen ki lehetett kapcsolni,az enyém 1.02-s firmmel van meg.

(#3021) Flashget válasza jeni (#3020) üzenetére


Flashget
félisten

ott a topicban írtam a srácnak.
ő csak 1x nyomta meg eddig. kiváncsi vagyok ha 2x nyomja meg változik a helyzet.

már lefrissítettem az 1.05-re a BD-RE lemez miatt és valóban javította a lejátszás elkezdését. Kicsit vakarózott elötte egy 50GB BD-RE lemez elinditásával.

Realme GT Master Edition

(#3022) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Pioneer BDP-150 készülékem van. Pár dolog érdekelne :R

Képernyő beállításoknál.

Zajcsökkentés jó ha nullán van? Elvileg minden zajszűrés,,homályosítja" a képet ha jól tudom Vagy nem?

Video Mode-nál jó a Standard?

Videó beállításoknál minden gyári értéken.(0) Fényerő, kontraszt, Árnyalat stb. Gondolom ez is jó így.

Szintér ycbcr422 ez gondolom jó.

HDMI mély szín maradhat 36biten?

HDMI 24hz természetesen bekapcsolva.

Ez a pár dolog lenne. Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3023) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Az a lejátszó, amelynek tulajdonságainál azt írják, hogy AVCHD elérhető, az lejátssza az AVCHD mappába kicsomagolt iso-kat?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#3024) Csabroncka válasza mayday00 (#3022) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt hiszem érdemes a felbontást és képfrissítést auto-ra állítani, így ő tartalomnak és megjelenítőnek megfelelően megoldja!

Bármiféle képjavító opció mind a lejátszó, mind a megjelenítő felől teljesen felesleges BD tartalmaknál, de HD, DVD tartalmaknál is (ettől még a felkonvertálás minősége nem fog romlani).

Megfelelő megjelenítő esetén érdemes azt a lejátszóra kalibráltatni, de ez nem képjavító "effekt" azzal nem összekeverendő (színmélység, kontraszt..stb) ;)

"in medias res"

(#3025) mayday00 válasza Csabroncka (#3024) üzenetére


mayday00
őstag

Ez nem volt válasz a kérdéseimre :)

Illetve a Pioneer BDP-150 típusnál nincs olyan, hogy képfrissítés autora

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3026) Vhiktor


Vhiktor
veterán

.Eva formátumot lejátssza a BD player?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#3027) Csabroncka válasza Vhiktor (#3026) üzenetére


Csabroncka
addikt

.Adam -ot is! :Y

mayday00: olvasd el még egyszer, minden lényegesre válaszoltam!

1, "Zajcsökkentés jó ha nullán van? Elvileg minden zajszűrés,,homályosítja" a képet ha jól tudom Vagy nem?

Video Mode-nál jó a Standard?

válasz: nem kell képjavító "effekt"

2, Videó beállításoknál minden gyári értéken.(0) Fényerő, kontraszt, Árnyalat stb. Gondolom ez is jó így.

Szintér ycbcr422 ez gondolom jó.

válasz: ha kell kalibráltasd a megjelenítőt

3, HDMI mély szín maradhat 36biten?

HDMI 24hz természetesen bekapcsolva.

válasz: válaszd az automatikus beállítást

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3028) Vhiktor válasza Csabroncka (#3027) üzenetére


Vhiktor
veterán

:P
Most esett le....:)
De komolyan?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#3029) gercike


gercike
csendes tag

Sziasztok! Itt [link] azt írják, hogy csak a max. 720p-s mkv-kat tudja lejátszani a Pio BDP-150, tehát az 1080p-ket nem. Nekem ezen állna vagy bukna. Meg tudja ezt vki erősíteni vagy cáfolni? Köszi előre is.

(#3030) BBéci válasza gercike (#3029) üzenetére


BBéci
titán

Cáfolom!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#3031) spiky03 válasza gercike (#3029) üzenetére


spiky03
veterán

én is.
simán viszi az 1080p-s filmeket is usb-ről, dlna-ról. nah meg ugye lejátsza a bd25/50-et is, ha kimásolod egy avchd mappába a tartalmát.
úgyhogy nyugodtan megveheted, jó lejátszó.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#3032) mayday00 válasza gercike (#3029) üzenetére


mayday00
őstag

Ilyen készülékem van és viszi a 1080p mkv-kat! Viszont csak a High@L4.1 el birkózik meg.(mkv) Alatta felette szaggat. A filmek szinte 100%-ékban High@L4.1. Sorozatoknál viszont ez nem jellemző. Általában alatta van. Ez a készülék rákfenéje. pl 720p, 1080p egy sorozat és nem High@L4.1, akkor konvertálni kell. És akkor fut rajta rendesen. Amúgy szaggat. (720p, 1080P web dl nél van ez a gond)De pillanatok alatt át lehet konvertálni. Viszont ha pl HDTV akkor ott High@L4.1, a érték. Csak a web-dl forrásoknál van ez a gond, hogy nem High@L4.1,a érték. Másnál nincs probléma.
Viszont külső forrásból is viszi kadencia helyesen a 24p-t. Felirat kezelése jó. Szép képminőség.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3033) gercike válasza mayday00 (#3032) üzenetére


gercike
csendes tag

Köszi mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#3034) Parson válasza Parson (#2894) üzenetére


Parson
addikt

Szóval még mindig nem tudok rájönni, mi a különbség a Pioneer BDP-150 és a Pioneer BDP-150-K között. Netán rajött azóta vki? :F
User Manual

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3035) rgeorge válasza Parson (#3034) üzenetére


rgeorge
addikt

Olyan, hogy BDP-150 nincs, csak BDP-150-K és BDP-150-S, azaz fekete és ezüst.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3036) Parson válasza rgeorge (#3035) üzenetére


Parson
addikt

Ott van a user manual, direkt linkeltem. Azon akkor miért szerepel?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3037) rgeorge válasza Parson (#3036) üzenetére


rgeorge
addikt

Akkor mondjuk legyen a BDP-150, ha mindegy, milyen színű. Most tényleg ezen akadsz fent? Nincs, csak egyféle BDP-150 belső és kétféle külső. A Pioneer oldalán is ez szerepel.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3038) Parson válasza rgeorge (#3037) üzenetére


Parson
addikt

Nem akadok fenn semmin, egyszerűen érdekel a dolog. Nem tudom mi ezzel a baj. A Manualban is 3 néven szerepel, akkor ne csodálkozz, hogy megkérdem én vagy más, hogy mi a különbség a sima és a K-s verzió között. Nem mellesleg mutasd azt a linket a Pioneer oldaláról, ahol azt irják, hogy nincs különbség.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3039) rgeorge válasza Parson (#3038) üzenetére


rgeorge
addikt

A pioneer oldalán csak BDP-150-K és BDP-150-S szerepel, BDP-150 nem, erre utaltam.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3040) Parson válasza rgeorge (#3039) üzenetére


Parson
addikt

Akkor tájékozódj jobban.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3041) rgeorge válasza Parson (#3040) üzenetére


rgeorge
addikt

Az sem zavar, ugye, hogy nincs hozzá kép? Értsd már meg, hogy nincs olyan, hogy "sima" BDP-150, csak a -K és az -S. De inkább írj nekik, vagy a Basys.hu-nak emailt, úgyis ők a gyártók/forgalmazók, nem én.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#3042) Parson válasza Parson (#3040) üzenetére


Parson
addikt

Nézd, itt nem arról van szó, hogy a kákán is csomót keresnék, egyszerűen kiváncsi vagyok, ennyi. Nem értem miért baj ez, és hogy miért nem érted meg.
Az viszont, hogy fals magyarázatokkal jössz (pl attól mert nincs ott kép, még külön termékként van felűntetve), az csak még jobban elbizonytalanitja a kérdezőt.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#3043) mayday00 válasza Parson (#3042) üzenetére


mayday00
őstag

Csak a színben van különbség másban nincs elhiheted.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3044) blakey válasza Parson (#3042) üzenetére


blakey
titán

Van ahol csak egy színben forgalmazzák, nem teszik oda a K vagy S betűt, ennyi.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3045) Flashget válasza gercike (#3029) üzenetére


Flashget
félisten

ez egy baromság!
ellenben háklis ha az mkv nem L4.1

Realme GT Master Edition

(#3046) Flashget válasza Parson (#3042) üzenetére


Flashget
félisten

Tényleg nincs ilyen, hogy BDP-150.
még fw sincs rá, miközben a K és S tipusra van.
Egyébként a topicban én voltam az első aki vette ezt a modellt és akkor még az S tipus sem volt nagykerbe. Csak a K.

Realme GT Master Edition

(#3047) mayday00 válasza Flashget (#3045) üzenetére


mayday00
őstag

Igen erre finnyás sajnos.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#3048) Csabroncka válasza Parson (#3042) üzenetére


Csabroncka
addikt

A pioneer a modelljeit ősrég óta így nevezi el!

Az "utó" kötőjeles betű a termék színét jelöli:

"K" mint KURO vagyis FEKETE

"S" mint Silver vagy Silber... vagyis EZÜST

nézz meg egy pioneer plazmát, és megtudod miért KURO ;] :DD ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#3049) blakey válasza Csabroncka (#3048) üzenetére


blakey
titán

A "K" a "BLACK"-ből van mivel a "B" foglalt (BLUE), csak véletlen, hogy a KURO "K"-val kezdődik.

[ Szerkesztve ]

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3050) Csabroncka válasza blakey (#3049) üzenetére


Csabroncka
addikt

A japánoknál? most ugye viccelsz :F

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.