Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) BBéci válasza paryxx (#4993) üzenetére


BBéci
titán

Milyen erősítővel és hangdobozokkal ennyire durva a különbség?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5002) Bozso68 válasza paryxx (#5000) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ismerve a technikát, valószínűsítettem én is a csere irányát, de így kerek a dolog :) .

(#5003) BBéci válasza Bozso68 (#5002) üzenetére


BBéci
titán

Azért annyira nem vacak az a Pana lejátszó, van belőle egy a hifiállványomon. Nem cserélném el BDP-160-ra, 450-re már boldogan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5004) Bozso68 válasza BBéci (#5003) üzenetére


Bozso68
senior tag

Most nem a minőség, hanem a két készülék megjelenésének sorrendje miatt valószínűsítettem. Alighanem 2 év van köztük.
Egyébként a jelenlegi kiszemeltem egy Pana BDT360 :) .

(#5005) blakey válasza Bozso68 (#5004) üzenetére


blakey
titán

Olvass vissza pár hozzászólást és máris leteszel róla. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#5006) Bozso68 válasza blakey (#5005) üzenetére


Bozso68
senior tag

Sajnos olvastam... :(

(#5007) dgyuri0123 válasza blakey (#5005) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1 :D

"csak a zene van"

(#5008) paryxx válasza BBéci (#5001) üzenetére


paryxx
tag

Onkyo tx-nr809 és JBL E80 5.1 szett.
Teljesen elégedett voltam a Panával,de az öcsémnek vettem egyet (Pioneer 160)karácsonyra kiprobáltam,és vettem másnap magamnak is.
Benq W1070 projin nekem jobbnak tünik a kép,és hangban is jobb,hangsulyozom nekem,nem biztos,hogy másnak is ez a véleménye.Csak arra reagáltam először amit irtál,a HDMI hangal kapcsolatban,szerintem sem egyforma.

[ Szerkesztve ]

(#5009) BBéci válasza paryxx (#5008) üzenetére


BBéci
titán

OK, köszi!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5010) Mercutio_ válasza Flashget (#4997) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meg az, hogy programok hackelnek programokat ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5011) tomcsi83


tomcsi83
csendes tag

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem. Gondolkodom BD lejátszó vásárlásán, de sajna lövésem sincs merre induljak el. Remélem tudtok segíteni, illetve útmutatást adni.
Nagy elvárásaim igazából nincsenek, leginkább jó kép- és hangminőség, amivel társa lehet egy plazma tv-nek (Pana 42S20).
Ár: jó kérdés :) Ne kerüljön száz ezrekbe. Egyelőre azt mondom, melyik az ami relatív olcsón kínál jó minőséget, aztán majd alakul.

Előre is köszi!

(#5012) Csabroncka válasza tomcsi83 (#5011) üzenetére


Csabroncka
addikt

Újak közül a befutó a Pio BDP-160, minőségben ennél a kategóriánál nem kell feljebb menni, amit tud a TV-d ahhoz tökéletes!

ár

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#5013) dgyuri0123 válasza Csabroncka (#5012) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

+1

"csak a zene van"

(#5014) Flashget válasza Csabroncka (#5012) üzenetére


Flashget
félisten

lassan már jönnie kell a 170-nek is ha tartják az évenkénti 1 új modell ütemet, májusi hónapban.

Realme GT Master Edition

(#5015) #48613632 válasza Flashget (#5014) üzenetére


#48613632
törölt tag

(#5016) dgyuri0123 válasza Flashget (#5014) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Túl sok újdonság nem nagyon van benne, úgy láttam. A lényegen nem változtattak semmit szerintem, inkább csak újítási kényszer szaga van a dolognak. :U

"csak a zene van"

(#5017) Mercutio_ válasza #48613632 (#5015) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akkor lesz occó 160-as MM-ben? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5018) dgyuri0123 válasza Mercutio_ (#5017) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

1 év múlva kb.

Még 140-et és 150-et is lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#5019) Mr.Grey válasza paryxx (#4993) üzenetére


Mr.Grey
tag

Egy hülye kérdés: miért jobb (leszámítva azt, hogy egy tyúkbéllel kevesebb van) a HDMI hang, mint az optikai digitális kimenet? Szerintem azzal, hogy a nyers digitális adatot tolja át az erőlködőre, leveszi a BL lejátszó válláról az audio dekódolás terhét. Általában a házimozi erősítők DAC-ja is jobb mint a lejátszóké, így még a békebeli audio CD is szólhat élvezhetően egy olcsóbb rendszerben is. Ezért is nézem értetlenül, hogy a gyártók egyre gyakrabban spórolják le az optikai digitális kimenetet a játékosokról...

(#5020) Aurig@ válasza Mr.Grey (#5019) üzenetére


Aurig@
őstag

Ha jól tudom az optikai kimeneten nem továbbítható sem a TrueHD, sem pedig a DTS-HD hang csak "lebutítva". A TrueHD esetén DD 5.1, a DTS-HD esetén pedig "sima" DTS 5.1.

HDMI kábel viszont támogatja ezeket a (TrueHD, DTS-HD) hangsávokat is.

(De lehet, hogy hülyeséget írtam.)

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#5021) BBéci válasza Mr.Grey (#5019) üzenetére


BBéci
titán

S/PDIF esetén sem dolgozik a lejátszó DAC-ja, dekódolás sem történik.
Teljes mértékben típusfüggő, hogy a lejátszóban vagy az erősítőben van a jobb minőségű a DAC.
Mellesleg az optikainál jobb hangminőségű a koaxiális.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5022) tomcsi83 válasza Csabroncka (#5012) üzenetére


tomcsi83
csendes tag

Köszi a választ. Majd jobban utánanézek, de első körben teljesen rendben van. Remélem lesz akció, most 120€ körül mozog.
Most az is eszembe jutott, hogy beszerezni mellé egy soundbar-t. :) De ez egy másik történet ill. topic. (bár ha vki tud vmit ajánlani, megköszönöm:))

(#5023) BBéci válasza tomcsi83 (#5022) üzenetére


BBéci
titán

Ez a hangprojektor jó választás, ajánlom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5024) digikábeles válasza BBéci (#5023) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Vedd csak meg ha neked tetszik, én nem raknám be a nappalimba.

(#5025) BBéci válasza digikábeles (#5024) üzenetére


BBéci
titán

Mesélj, mit raktál be a nappalidba, ami szép és a hangja is jó?
Mellesleg nem magamnak akarom megvenni, hanem a kérdezőnek ajánlottam, aki hangprojektort keres.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5026) #48613632 válasza BBéci (#5025) üzenetére


#48613632
törölt tag

"mit raktál be a nappalidba, ami szép és a hangja is jó?"

Hát, inkább "ezt" :P

[ Szerkesztve ]

(#5027) Csabroncka válasza digikábeles (#5024) üzenetére


Csabroncka
addikt

Neked lételemed a trollkodás :O

"in medias res"

(#5028) digikábeles válasza Csabroncka (#5027) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Tévedsz, csak néha szeretem kiírni magamból azt ami nem tetszik.

(#5029) BBéci válasza digikábeles (#5028) üzenetére


BBéci
titán

Nem válaszoltál a kérdésemre. Vagy arról nem írsz, ami tetszik? Sokan kíváncsiak vagyunk hatalmas, szinte a teljes szórakoztató elektronikai kínálatot felölelő tapasztalataidra. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5030) Flashget válasza #48613632 (#5026) üzenetére


Flashget
félisten

170 000 forintos fogyasztói árával ez a szett már nagyjából elfogadható ár/érték arányú

kicsit drága lenne ;)

Realme GT Master Edition

(#5031) Csabroncka válasza digikábeles (#5028) üzenetére


Csabroncka
addikt

Lehet de akkor érvelj is mellette (akár röviden) ne csak benyögj egy fél mondatot amivel senki nem megy semmire, pláne a kérdező!

"in medias res"

(#5032) tomcsi83 válasza BBéci (#5023) üzenetére


tomcsi83
csendes tag

Köszi! Nem tűnik rossznak. Ami viszont szembetűnt, bár lehet én vagyok hozzá láma. :) A playeren digi koax a hangprojektoron pedig optikai csatlakozó van. Hogy is fognak ők egymással beszélgetni?

(#5033) RudY válasza tomcsi83 (#5032) üzenetére


RudY
addikt

Konverterrel megoldható, pl. [ilyesmivel], de ne fuss rá a digi-analóg konverterekre, az nem ugyanaz.

(#5034) tomcsi83 válasza RudY (#5033) üzenetére


tomcsi83
csendes tag

OK, köszi. Majd még körbenézek. A hangprojektor egyelőre ráér, csak szeretek néha előre is gondolni. :)

(#5035) BBéci válasza tomcsi83 (#5032) üzenetére


BBéci
titán

Nézd meg jobban, mintha HDMI bemenet is lenne rajta, nem emlékszem pontosan.
Legjobban házimozi erősítővel járnál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5036) digikábeles válasza Flashget (#5030) üzenetére


digikábeles
aktív tag

"170 000 forintos fogyasztói árával ez a szett már nagyjából elfogadható ár/érték arányú"
161 000 ft-ért vettem 4 éve a B550-et beépített sztereó hangrendszerrel, ami a mai napig tökéletesen működik.

(#5037) tomcsi83 válasza BBéci (#5035) üzenetére


tomcsi83
csendes tag

Még az is lehet, hogy egyszer megvalósítom egy régi álmom, de ahhoz kell még egy kis idő. Szóval egyelőre marad a játékos, aztán majd...
Előtte majd jövök segítségért. :)

(#5038) BBéci válasza digikábeles (#5036) üzenetére


BBéci
titán

B550 az TV ugye? Abban miféle sztereó hangrendszer van?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5039) digikábeles válasza BBéci (#5038) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Igen tévé, sztereó hanggal. Nem képmegjelenítő, mint a mostaniak.

(#5040) dgyuri0123


dgyuri0123
nagyúr

Hali.

Segítség! Tudja valaki, hogy a Pioneer BDP160-nál van-e opció arra, hogy a feliratokat ne indítsa automatikusan? (USB/DLNA) Nem nagy gond, de mindíg manuálisan ki le kell lőni a film elindításakor.
A menüben elvileg csak a BD feliratokat lehet állítani, amit én ki is kapcsoltam.

Kösz a segítséget.

"csak a zene van"

(#5041) BBéci válasza digikábeles (#5039) üzenetére


BBéci
titán

Képes vagy a TV beépített fingilingi hangszóróit hasonlítani, sőt, egy napon emlegetni egy mélynyomóval kiegészített hangprojektorral? 2x10 W áll szemben 160+120 wattal!!! De ez csak a jéghegy csúcsa.
Ez akkora böszmeség, amekkorát még nem látott Európa. Ráadásul nem is hallottad azt a Polkot.
Súlyos!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5042) digikábeles válasza BBéci (#5041) üzenetére


digikábeles
aktív tag

No komment!

(#5043) BBéci válasza digikábeles (#5042) üzenetére


BBéci
titán

Jobb is, ha csendben maradsz, már eddig is túl sok sületlenséget hordtál össze.
Ebből jól nem tudsz kijönni. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5044) BBéci


BBéci
titán

Itt egy teszt a B550-ről: [link]. A képminőségét egészen jónak, a hangját vacaknak ítélték.
Idézet:
"The bad news with the LE32B550 is exclusively saved for its audio performance. For there's no denying that the down-firing speakers tucked somewhere within the TV's frame are pretty uninspiring. They deliver basic 'chatty' TV fine, but fail to open up much at all to handle the demands of action scenes, leaving them sounding rather flat and uninvolving."

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#5045) digikábeles válasza BBéci (#5044) üzenetére


digikábeles
aktív tag

"A dts téma engem is izgat, ha lehet választani, mindig azt hallgatom, nem a Dolby Digitalt.
Viszont a BD filmek legtöbbjén ott a HD hang is, azt még szívesebben hallgatnám, arra viszont várhatunk ítéletnapig, hogy a tévék le tudják játszani.
A megoldás egy komoly mediaplayer. Gyűjtenünk kell rá!"
Ezt te írtad 2010-ben. Nincs semmi bajom a házimozi hangzást kedvelőkkel, csak ne legyen kötelező a használata ha az ember új tévé vásárlására adja a fejét. Mert jelenleg nincs olyan készülék, amit szívesen megvennék, mert nincs normális hangjuk. Az meg hogy milyen a B550-es hangja, én jobban tudom, hiszen évek óta hallom, és nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#5046) Mercutio_ válasza digikábeles (#5045) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ahhoz, hogy kijelentgesd, hogy jó a hangja egyrészt megfelelő összehasonlítási alap (hang rendszer) kell, másrészt kellő hallás és hitelesség.
Amíg mindez nem adott legfeljebb a "nekem megfelel" a legtöbb ami kijelenthető...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5047) #48613632 válasza digikábeles (#5045) üzenetére


#48613632
törölt tag

"Lapostévé" esetében eleve nonszensz hangvisszaadásról értekezni, egy sima PCM 2.0 stereo is úgy fog szólni, mint egy DTS hang.
Abban is nyugodt lehetsz, hogy a HD hangok sem különböznek érzékelhetően, már egyáltalán le tudják játszani.

(#5048) digikábeles válasza Mercutio_ (#5046) üzenetére


digikábeles
aktív tag

A normál hétköznapi használathoz, monó/sztereó tévé műsorokhoz tökéletes. A házimozizást nem kedvelem.

(#5049) Mercutio_ válasza digikábeles (#5048) üzenetére


Mercutio_
félisten

De te nem erről beszéltél, hanem leszóltál egy hangrendszert arra célozva, hogy a tv-dben lévő ugyanazt tudja.
A te igényeidhez eszerint kb bármi jó ami zörög mint egy sokol rádió.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5050) digikábeles válasza Mercutio_ (#5049) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Azt írtam, nem szeretem. Mint ahogy a 3D-t, vagy a smart tv-t sem szeretik sokan. Ez nem leszólás, csak privát vélemény.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.