Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) Warter válasza gyiku (#1350) üzenetére


Warter
őstag

Nem a lan a probléma, hanem a streaming vagyis a dlna kliens, ami nem támogatja a külső felirat kezelést.

(#1352) gyiku válasza Warter (#1351) üzenetére


gyiku
nagyúr

aha, es arra van vmi megoldas?

hüllő

(#1353) Warter válasza gyiku (#1352) üzenetére


Warter
őstag

Persze, integrálod a feliratot a fájlba vagy rendesen landon betallózod a fájlt, ha tud ilyet a BD lejátszó.

(#1354) Flashget válasza Warter (#1351) üzenetére


Flashget
félisten

tv-n meg ugyanez a kliens simán lejátsza a filmet és a külön srt-t.

vagy a Pioneer kliensére írtad?

Realme GT Master Edition

(#1355) Flashget válasza Warter (#1353) üzenetére


Flashget
félisten

Bele kell rakni a fájlba (TsMuxer) ha nincs benne magyar felirat az a legbiztosabb.
külön nem lehet videó és felirat fájlt betallózni. Konkrétan nem is jelenik meg a felirat fájl ha mappákban keresem csak az mkv.

Realme GT Master Edition

(#1356) gyiku válasza Flashget (#1355) üzenetére


gyiku
nagyúr

ez a tsmuxer ez raegeti a feliratot? mennyi ido egy 15gb-s mkv?

hüllő

(#1357) Flashget válasza gyiku (#1356) üzenetére


Flashget
félisten

nem tudom nem mértem még sose meddig muxol egy level 5.1 mkv-t 4.1-re..talán 10 perc lehet..
elindítom addig nézek filmet vagy meccset :)

Realme GT Master Edition

(#1358) gulyasa válasza gyiku (#1356) üzenetére


gulyasa
őstag

A tsmuxer nem égeti rá a feliratot a filmre. A felirat bekerül a fájlba egy külön felirat "sávként" a videó és a hangsávok mellé.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1359) gyiku válasza gulyasa (#1358) üzenetére


gyiku
nagyúr

akkor ez megy ujrakodolas nelkul?

hüllő

(#1360) Flashget válasza gulyasa (#1358) üzenetére


Flashget
félisten

Jaja
én sose írtam, hogy ráégeti..

Realme GT Master Edition

(#1361) Flashget válasza gyiku (#1359) üzenetére


Flashget
félisten

Amúgy miért nem BD filmekre hajtasz M2TS fájlokra egy BD lejátszó esetében és nem mkv-ra? Nekem ez olyan mint korábban a DVD film és az abból készült dvix vagy xvid.

Realme GT Master Edition

(#1362) gyiku válasza Flashget (#1361) üzenetére


gyiku
nagyúr

ok, hogu olyan, de nem 25-50gb. sorozatok meg altalaban mkv-ben vannak.

hüllő

(#1363) banderasz77 válasza Flashget (#1361) üzenetére


banderasz77
addikt

Hát, azért az mkv sem olyan rossz. Bár amióta nekem is meg van az asztali lejátszóm, inkább a BD25 anyagokra hajtok, ha valami nagyon nincs meg, akkor marad az mkv.

(#1364) Flashget válasza banderasz77 (#1363) üzenetére


Flashget
félisten

Így van.
van szarul kódolt mkv fájlom is..tojásfejüek az emberek ;)

Realme GT Master Edition

(#1365) Flashget válasza gyiku (#1337) üzenetére


Flashget
félisten

erről az oldalról leszedtem a fájlokat.
Simán vitte az M2TS-t penről. Pár másik fájlnál kiírta "nem támogatott hangformátum" a killa samplenél pedig "nem támogatott videó formátum" mert ez a fájl High@L5.1
L4.1-be átkonvertálva biztosan vinné azt is.

Realme GT Master Edition

(#1366) gyiku válasza Flashget (#1365) üzenetére


gyiku
nagyúr

koszi :R

hüllő

(#1367) FefeeX


FefeeX
veterán

3D BD lejátszóról van tapasztalata valakinek?
A MCM 10ezer HUF kedvezménnyel gondoltam, hogy vennék egy asztalit.
Tehát kizárásos alapon Extreme Digital.
Philips BDP 3280 - 26.900,-
LG BP 420 - 29.900,-
LG BP 620 - 35.900,-
Samsung E 5500 - 33.900,-
Samsung E 6100 - 39.900,-
Panasonic BDT 120 - 39.900,-

mínusz 10 ezer nyilván.
Ami számítana:
- az erősítőm nem tud TrueHD, DTS HD dekódolást (ha lehet, tudjon lefelé dekódolni)
- 3D mkv-t nem ártana ha tudna
- NAS-ról se lenne rossz, ha le tudna játszani, bár a JB-s AppleTV egész frankón végzi a dolgát

Emellett nincsenek tapasztalataim, most egy oldal olvastam itt végig, de nincs energiám mindent végiggondolni, mire érdemes még figyelni?

(#1368) Flashget válasza gyiku (#1366) üzenetére


Flashget
félisten

Amiről nem volt szó azt esetleg ott megtalálod.

Realme GT Master Edition

(#1369) Vhiktor válasza FefeeX (#1367) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nekem Samu van és nem bántam meg.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1370) FefeeX válasza FefeeX (#1367) üzenetére


FefeeX
veterán

Ha lenne Pio 150k az extreme digitalban, tuti azt venném, de sajna nincs :(
Nekem sajna ennyire számít a kinézet. A Philips már itt kiesett, aztán visszajött a koax outnál (az erősítőn már mindhárom toslink foglalt)
Amúgy alapvetően nem kell tudnia csak a BD-t meg ha lehetne a 3D BD ISO-t, hogy ne kelljen már kiírni... :)
Nem tudom mi legyen, de az a 10eft kedvezmény igen vonzó az XD-ban.

(#1371) gyiku válasza FefeeX (#1370) üzenetére


gyiku
nagyúr

add el a kupont 9k-ert, es go for bdp150.

hüllő

(#1372) FefeeX válasza gyiku (#1371) üzenetére


FefeeX
veterán

az a baj, hogy ez nem így megy. mindenkinek jár a 10eft ha MC mobile-lal fizet :)

(#1373) gomzol válasza FefeeX (#1367) üzenetére


gomzol
tag

Nálam a Pana 120-as az esélyes jelenleg. ;)

(#1374) Flashget válasza gyiku (#1371) üzenetére


Flashget
félisten

vettél már te is?

Realme GT Master Edition

(#1375) Flashget válasza FefeeX (#1370) üzenetére


Flashget
félisten

sajna ők nem forgalmaznak piot.. :(

Realme GT Master Edition

(#1376) gyiku válasza Flashget (#1374) üzenetére


gyiku
nagyúr

meg nem, majd a tevevel egyutt. meg varom, hogy lesz-e 5 eves gar akcio vagy sem.

hüllő

(#1377) jeni válasza FefeeX (#1367) üzenetére


jeni
félisten

Panasonic BDT-220 az most akciós a Panasonic Shopban 42000 Ft

(#1378) FefeeX válasza jeni (#1377) üzenetére


FefeeX
veterán

Vettem LG BP620-at 25900-ért... :)
Kíváncsi leszek. Külföldi review oldalon csak kicsivel hozták ki gyengébbnek mint a BDT220-at, viszont ekkora árkülönbségnél... Mondom, a Pio nagyon érdekelt még, főleg a szálcsiszolt kinézete miatt, de kinézetért úgy döntöttem, nem fizetek +14ezret :)
(teljes áron, vagy hasonló akció mellett Pio lett volna :) )

(#1379) jeni válasza FefeeX (#1378) üzenetére


jeni
félisten

vagyis 35000 Ft volt eredetileg?

ha azt vesszük.hogy nem mindenkinek van kuponja levásárlásra akkor már nem biztos,hogy előny az LG megvételkor!

[ Szerkesztve ]

(#1380) FefeeX válasza jeni (#1379) üzenetére


FefeeX
veterán

link
mastercard mobile + extreme digital

ugyebár nálam az XD zárt ki egy csomót. 5 ezresnél már nem gondolkoztam volna a kinézeten :) mint ahogy a 216D íróm is 16J lett volna, ha lehet itthon kapni annak idején :)

Emellett itt egy teszt meg itt a másik, ahol a Panasonichoz hasonlították

Szóval 7ezer pluszt a cnet teszt alapján max azért fizetnék a Panáért, mert a DVD-lejátszóm és az 50GT30am is Pana, de akkor inkább a Pio 150k-t vettem volna 40k-ért ;)

Sokáig gyűlöltem az LG-t, de egyszerűen sok helyen nem tudod kihagyni... Az iPhone-om és iPadom kijelzője is LG IPS, az IPS monitorok belét is ők gyártják, így a monitorom is LG lett tegnap... És brutál. Lehet, hogy 15tel drágábban jobb Dellt kaptam volna (azonos panellel! de jobb elektronikával), de nekem ez egyelőre ennyiért tökéletes - mondom ezt relatíve maximalistaként. Így gondoltam, mit vesztek a BD-vel, max eladom, 25ért végülis majdnem bestbuy (Philips-en gondolkoztam ami kijött volna 17be :) )

(#1381) Flashget válasza FefeeX (#1378) üzenetére


Flashget
félisten

azért nem csak a kinézete miatt drágább :)

Realme GT Master Edition

(#1382) jeni


jeni
félisten

kis tananyag,ha volt már itt akkor boccses :R

(#1383) FefeeX


FefeeX
veterán

Hogy visszakereshető legyen, teszteltem egy kicsit :)
LG BP620 wifin! - ami megfektette az a 720as 14Mbps Quicktime és a killa sample (amibe már bele sem kezdett, hanem kiírta, hogy nem fog menni)

és az összevetés:
AppleTV (2gen + XBMC) szintén wifin - nem játszotta: BDAV1080 8mbps m2ts, MPEG 1080i 6,5.ts, VC-1 8Mbps.wmv, killa sample elindult, de akadva ment végig. (úgy nézem a ts, m2ts lejátszásával valami szoftveres gond lehet)

Pana 50GT30 tv beépített lejátszó: QT720 hangja nem támogatott, QT1080at el sem kezdte, VC1 gyorsítottban hang nélkül, x264 9,7mbps nem támogatott, killa sample akad

Nagyon vegyes a kép, de az összes eszközzel együtt a killa sample-n kívül minden megy :) Kéne egy BD3D sample ISO vagy hasonló, hátha valami lejátssza...

Teszt eszközei

[ Szerkesztve ]

(#1384) Flashget válasza FefeeX (#1383) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

killa esetében szerintem a level 5.1 átkonvertálása 4.1-be és menni fog.

Realme GT Master Edition

(#1385) FefeeX válasza Flashget (#1384) üzenetére


FefeeX
veterán

no igen, de direkt van 5.1-ben :)

(#1386) Flashget válasza FefeeX (#1385) üzenetére


Flashget
félisten

de azokat a tv-k beépített lejátszói nagy %-ban nem játsszák le sem az asztali lejátszók még a BD-k sem "ismeretlen fájl formátum"

Realme GT Master Edition

(#1387) pilgrim108


pilgrim108
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne. Két hete vásároltam egy LG BD550 blu-ray lejátszót és van egy olyan problémám, ha mkv fájlt akarok lejátszani, pár perc után lefagy a lejátszó és semmire nem reagál. Egyedül csak az áramtalanítás segít ilyenkor. Blu-ray lemezről, vinyóról és pendriveról is ugyanez a probléma. Semmilyen más formátummal vagy lemezzel nincs semmi gondja. Már többféle adathordozó is ki lett próbálva, de nem segített. Frissítések telepítve vannak lanon keresztül. Ötlete valakinek? Vagy vissza az üzletbe? :F

(#1388) Csabroncka válasza pilgrim108 (#1387) üzenetére


Csabroncka
addikt

Próbáld meg régebbi firmware-rel!

Nézd át az User Manualt az .MKV lejátszás nem-e csillagozott (vagyis csak kiegészítő [értem ezalatt, hogy utólag került bele egy frissítéssel], full HD nem lehetséges [mit támogat kép és hangsávok], vagy a kiterjesztés kisbetű, nagybetű)

Momentán felsoroltál mindent amit lehet tenni az ügy érdekében, csak akkor vidd vissza, hogyha az .mkv lejátszás alap opció és meggyőződtél róla, hogy az a bizonyos film [forrás] mind hang és mind képi elemeiben megfelel a gyártó által előírtnak.

"in medias res"

(#1389) mayday00 válasza pilgrim108 (#1387) üzenetére


mayday00
őstag

Ilyen lefagyások nálam is előfordultak a LG játszómnál.
Nálam pl olyankor jelentkeztek mikor ,,beletekertem"egy MKV ba..volt hogy lefagyott semmire se reagált,s csak a konnektorból való újra ki be dugás segített.
De olyankor is volt fagyás.pl ha MKV ban a feliratot váltottam.Nem mindig de volt hogy előfordult.Váltottam pl Magyar feliratról,Angolra s puff fagyás..Hogy mitől lehetett fogalmam sincs.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#1390) spiky03 válasza mayday00 (#1389) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem az LD BD570-em csinál olyan fagyát, hogy ha USB-n nézek filmet (eddig csak mkv-nál) egy igyő után kifagy, majd kikapcsol a lejátszó. Vissza kapcsolom oda lépek, ahol kikapcsolt és nézem tovább. Majd ismét kikapcsol az adott idő után, amikor először kikapcsolt.
Vissza vittem szervizbe, csináltak rajta frissítést, ültek rajta 20 napot, majd vissza adták, és ugyan úgy kikapcsol. Majd ismét bevittem, ott ment egész nap, de nem produkálta azt a hibát. :F
Most az van, hogy jelentkezik ismét a hiba akkor felveszem videóra a jelenséget, hogy legyen képi bizonyíték is. :)
Kíváncsi leszek, hogy mit csinálnak majd vele. Remélem vissza adják az árát és akkor veszek másikat, egy LG BX580-at, ami ugyan ezt tudja, plusz a 3D-t. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1391) Flashget válasza pilgrim108 (#1387) üzenetére


Flashget
félisten

nézd meg TsMuxer progiban az mkv fájlt.
ha a @ után nem 4.1 van írva(4.2 vagy 5.1) az lehet a hiba forrása muxold át 4.1-be.Ha 4.1 van akkor az biza nagy valószínűséggel lejátszó hiba.

Realme GT Master Edition

(#1392) Flashget válasza spiky03 (#1390) üzenetére


Flashget
félisten

Remélem vissza adják az árát és akkor veszek másikat, egy LG BX580-at, ami ugyan ezt tudja, plusz a 3D-t.

:F

nekem visszaadnák a pénzt eleve hanyagolnám a márkát is vennék másikat "ugyan ezt tudja"

Realme GT Master Edition

(#1393) jeni válasza spiky03 (#1390) üzenetére


jeni
félisten

"nekem visszaadnák a pénzt eleve hanyagolnám a márkát is vennék másikat "ugyan ezt tudja"

ezzel egyetértek,ha elsőre nem válik be akkor miért vennél még egyszer ugyanolyan márkát?
Inkább Pioneer-t,Panasonic-t

(#1394) junior11 válasza jeni (#1393) üzenetére


junior11
veterán

Egyetértek. Szintén inkább Pioneer, Sony, Panasonic.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1395) mutter61


mutter61
tag

sziasztok segitenétek nekem?
Nem tudok rájönni mien driver kell a hangkártyámhoz integrált van benne és nem tom mien
de nem volna rossz ha lenne hang viszont hogyan tudjam meg hogy mien kell már szedtem le egyett és telepítés után újjraindul és kék háttérrel szöveg aztán semmi 2 óra várakozás után bekapcsolt viszont hang így sem lett HEEEELP

Utánvét nincs!!! Ha csak nem előre fizetsz XD

(#1396) spiky03 válasza jeni (#1393) üzenetére


spiky03
veterán

Azért vennék ismét LG, mert havernak pl semmi baja sincs vele, igaz neki egy LG DB550 van.
Valamint sajnos az LG-nek van a legjobb belső média lejátszója, ez vitte eddig a legtöbb formátumot. Nah meg ez van elérhető áron, mert nekem alapfeltétel, hogy játsza jól az mkv-kat valamint tudja a DLNA-t, mert nincs külső winyóm és így a gép van megosztva.

Lehet, hogy csak ez az egy példány ilyen sz@r, pont kifogta, van ilyen, sajnos. :U

Nah de majd kiderül, mert jelenleg az utóbbi pár napban nem fagyott ki.

Vennék én az általad/tok javasolt márkákból is ha jó lenne a média lejátszójuk.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1397) jeni válasza spiky03 (#1396) üzenetére


jeni
félisten

a faterré meg egy BD-650-s van még nem teszteltem le ahhoz haza kell hoznom
mivel a Samsung Full HD-hez vettem és amellett feltétel volt,hogy tudjon magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#1398) Flashget válasza spiky03 (#1396) üzenetére


Flashget
félisten

Vennék én az általad/tok javasolt márkákból is ha jó lenne a média lejátszójuk.

miért melyiknek rossz?

Realme GT Master Edition

(#1399) Rico Muerte


Rico Muerte
csendes tag

Tudnátok ajánlani egy lejátszót 30 - 40 eFt között, de inkább közelebb a 30k-hoz?
(Csillivilli TV-t most nem vennék, ami mát tudja az alábbiakat...)
Szempontok:
- USB,
- játssza le az "on-line boltokból" beszerezhető MKV formátumot,
- a magyar feliratokat probléma nélkül kezelje (esetleg lehessen állítani a betűméretet, hátteret, stb.)
- firmware támogatása elfogadható.

Egy Philips DVP3360 DVD játékost váltana, ami moddolás után pont a feliratok kezelésében volt erős, de az MKV-val már nem boldogul.

[ Szerkesztve ]

R_M

(#1400) Flashget válasza Rico Muerte (#1399) üzenetére


Flashget
félisten

Pioneer 150K
Panasonic 120EG

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.