Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) ANT válasza spiky03 (#1099) üzenetére


ANT
őstag

Esetleg "Header stripping" eltávolítás?
Bekeretezett opciót kipipál, ezután mkv-t megnyit, újramuxol.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1102) spiky03 válasza ANT (#1101) üzenetére


spiky03
veterán

Thx, de már megoldódott a probléma. :)
Elsőre sikerült utána valamiért nem, de utána már jó lett.
Azért :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1103) BrTH válasza BrTH (#1095) üzenetére


BrTH
tag

valaki erre?

By BrTH

(#1104) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok.
Újra a véleményeteket kérném, hogy melyiket vegyem meg és miért.

Sony BDV-E880
Panasonic SC-BTT770
LG HX906PA
Samsung HT-E5530

Kerestem a neten teszteket küldöldi oldalakon is, de nem nagyon találtam.
Amit elvárok, hogy a lehetőségekhez minnél több formátumot játszon és a hangzás jó legyen.

Köszi előre is:)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1105) Fricibácsi


Fricibácsi
tag

Eladnám LG BP 620-as Blu-Ray lejátszómat, A tévéhez kaptam ajándékként, de nem igazán van szükségem rá. Euronicsban vásárolt, hivatalos LG gari,kibontott, de még csak ki sem próbált állapotban, wi-fi, Smart funkció, stb. Bolti ára 35 E, ebből engedek, de van egy határ ahol inkább megtartom. :) Érdeklődni priviben.

[ Szerkesztve ]

(#1106) Flashget


Flashget
félisten

Hi.

Pioneer BDR 140
Panasonic DMP-BDT110EG vagy 111EG
Philips BDP7600

ezek közül melyiket ajánljátok? vagy sorrendbe rakva is segítene 1-2-3

Realme GT Master Edition

(#1107) Vhiktor válasza Flashget (#1106) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én ma kaptam egy szakoldalról választ a feltett kérdésemre emailben.
Ott nagyon elzárkóztak a Pana-tól, azt írták, hogy bármit csak azt ne.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1108) junior11 válasza Vhiktor (#1107) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ha szabad kérdeznem, nem indokolták meg hogy a Panát miért nem ajánlják? Az egyik legjobb képminőséggel rendelkező lejátszók közé tartozik...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1109) gg72 válasza junior11 (#1108) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan. :K Szeretem ezeket a szakvéleményeket. Nálam az elmúlt 3 évben rengeteg típusú BD-lejátszó megfordult már, de a jelenlegi Panasonic BDT310-et nem übereli semelyik, persze az árkategóriájában. (Itt most csak a kép- és hangminőségről beszélek, a multimédiás dolgokat ne keverjük bele.)

(#1110) uvegesm


uvegesm
csendes tag

hello, tudom, hogy hülyeséget kérdezek (mindenki annak fogja gondolni) de a Blu-Ray lejátszókon van hangfal, illetve mélynyomó kimenet, vagyis nem kell erősítő hozzá? mert hangfalak vannak, csak erősítő nincsen, és akkor nem költenék arra is. mégegyszer bocs a hülye kérdésért :B

(#1111) ironthehorse válasza uvegesm (#1110) üzenetére


ironthehorse
csendes tag

persze, van rajta még vhs lejátszó is, beépített műholdvevővel, és ha az open gombot megnyomod, akkor előugrik egy gyönyörű nő szétrakott lábakkal :)

nincsen rajta, hálistennek, sőt némelyik modellen már a sztereó rca kimenet is hiányzik, hdmi csatin megy a kép és a hang.
emire neked kell, arra keress orion dvd játékosokat, de a 8-10 ezer körül induló 5.1-es "hangfalszettek" ehhez is kellenek :D

(#1112) Zanik válasza Flashget (#1106) üzenetére


Zanik
addikt

Pont az a sorrend, amit leírtál. Ezek közül én a Pioneer-t venném. De a Panák se rosszak! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1113) Vhiktor válasza junior11 (#1108) üzenetére


Vhiktor
veterán

A Panasonic Blu-ray lejátszói nagyon sokat fejlődtek az utóbbi években képminőség terén, de ezzel le is zárom a Panasonic termékeit. A lejátszási lehetőségek nem minden esetben működnek maximálisan, tehát sok formátumal bajunk volt a tesztek során, esetleg felirat kezelés sem volt a legjobb. Emellett a hangminőség, ami nálad fontos szempont, nem tartozik a legjobb kategóriába, sőt. Nem ajánlom!

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1114) banderasz77 válasza Vhiktor (#1113) üzenetére


banderasz77
addikt

Akkor kép és hangminőségben, ami BD lejátszást illeti, főleg írott lemezekkel a Pio lenne a legjobb választás? Ha már az író is az (207-es) nem igaz?

(#1115) Zanik válasza Vhiktor (#1113) üzenetére


Zanik
addikt

Várj, szóval a médialejátszós képességei miatt nem ajánlották neked a Pana BD-lejátszókat? Na, ne viccelj már! Egy blu-ray lejátszó alapvetően (legális!) blu-ray lemezek lejátszására való! Így szerintem minden más csili-vili, konzumidióta-vakító képesség (pl. a nyilvánvalóan illegális forrásból beszerzett fájltípusok lejátszása) másodlagos kéne, hogy legyen a készülék BD-lejátszó képességeinek értékelésekor. Ami fontos: gyors betöltés, halk működés, egyszerű menürendszer, jó képminőség, megfelelő hangminőség.

Nos, ezek tekintetében a budget és mid-range kategóriákban szerintem (és sok külföldi oldal szerint) a Pana semmivel se rosszabb a konkurenciánál. Nyílván egy Pioneer-t, egy Oppo-t vagy a többi high-end lejátszót nem éri utol minőségben, de az ugye már egy teljesen más árkategória (100e+). Én pont ezért 20 és 60ezer Ft között kategórikusan egyik márkára sem mondanám, hogy "nem ajánlott", hisz kisebb-nagyobb eltérésekkel kb. ugyanazt fogod kapni a pénzedért. El kell olvasni pár külföldi tesztet, ott szépen leírják, mik az adott típus előnyei/hátrányai, aztán az alapján, hogy számodra mi a fontos.
(Érdemes amúgy egy pillantást vetni pl. erre a táblázatra az olvasók véleményéről, főleg a javítási százalékos arányát, vagy az egy évnél nem idősebb készülékek megbízhatósági pontátlagát!)

Amúgy én is kiváncsi lennék arra a tesztre, ahol kategórikusan kijelentik, hogy a Panasonic BD-lejátszók hangminősége nem jó, vagy hogy jelentősen elmaradna a konkurenciától.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1116) Vhiktor válasza Zanik (#1115) üzenetére


Vhiktor
veterán

A tesztet nem láttam, én egy kérdést tettem fel, amit itt is fentebb, hogy a 4 lejétszó közül melyiket ajánlják. A Sony-t és a Pana-t nem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1117) junior11 válasza Vhiktor (#1113) üzenetére


junior11
veterán

Az idei, új Pana modellek állítólag hangminőség terén is kiválóak. :) A Sony-t sem ajánlják? :D A tesztek alapján szintén kiemelkedő kép és hangminőségről számoltak be (természetesen az adott árkategóriákon belül)...

Nekem multimédiás lejátszóm van, jelenleg még nem terverzem BD játékos vásárlását, de ha odakerül a sor a Panasonic és a Sony termékei közül fogok választani (ezzel nem azt jelzem, h a többi gyengébb lenne egyáltalán)...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1118) banderasz77


banderasz77
addikt

Én Panát veszek szerintem, csak még a modellt nem döntöttem el....
Whathifi-on is sok az 5 csillagos modell közöttük és év lejátszója.
Kiemelik a kép és hangminőségét, már csak remélni tudom, hogy gyors, preckó és halk működésű... :K

(#1119) Flashget válasza Vhiktor (#1107) üzenetére


Flashget
félisten

Ez érdekes..mert a pana tv-m 12 évig tette a dolgát a pana VHS 6 fejes videónak sincs semmi baja pedig 10 éves lesz lassan...mire alapozták?

Realme GT Master Edition

(#1120) Flashget válasza Zanik (#1112) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#1121) Zanik válasza Flashget (#1119) üzenetére


Zanik
addikt

Szerintem ennek nem sok köze van ahhoz, hogy milyen minőségű lejátszókat gyárt mostanában a Panasonic. Az ellenben tény, hogy japán gyártóként a Pana (és a Sony) sokkal inkább ügyelt a termékei minőségére, mint a koreai tömeggyártók, még ha ez olykor a készülékeik képességeinek kárára is történt (nem hiába maradtak le az utóbbi években).
A Samsung és az LG pont azzal az agresszív hozzáállással tudta legyűrni a nagy japán gyártókat, hogy minden aktuális jóval telepakolták a lejátszóikat, ellenben a minőségből sokkal többet engedtek, ráadásul nem derogált nekik olcsón Kínában, Tajvan-on gyártatni a készülékeket, szemben a japán gyártók sokáig kitartó görcsös ragaszkodásához a japán munkaerőhöz. Most ott tartunk, hogy a Samsung és LG is van olyan jó minőségben mint egy Pana vagy egy Sony (hisz nagyrészt ugyanazon beszállítók alkatrészei kerülnek a termékekbe). A koreaiak tehát felzárkóztak a nagyokhoz, akik viszont így kénytelenek voltak lejjebb adni a korábbi minőségből (80-as és 90-es években nagyon ütős cuccokkal uralták a piacot a japán márkák).
A budget szegmensben jelenleg is nagyon nagy verseny van, és évente változik minden szegmensben (TV, BD, AV), hogy éppen ki készített egy kicsivel jobb készülékeket.
Kategórikusan tehát egyik ismert márkára sem tudnám az mondani jelenleg, hogy "nem ajánlott". Nyílván egy 60ezres LG bizonyos képességeiben jobb, mint egy 25ezres Panasonic, és vica-versa, de amúgy a belépő kategóriában szinte tök mindegy mit vesz az ember.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1122) gg72 válasza Zanik (#1115) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan én is így vagyok vele. Az a két fél mondat, hogy sok formátumal bajunk volt a tesztek során és esetleg felirat kezelés sem volt a legjobb egyértelműen arra utal, hogy a Panasonic multimédiás képességeit kifogásolták, amivel egyet is értek, de ez sok más BD-lejátszónál van így. Multimédiás tartalmakra (főleg MKV) ott vannak az alig tizenegynéhányezer Ft-ba kerülő multimédia-lejátszók (pl. egreat), arra azt kell venni. Optikai lemezek lejátszásával azonban semmilyen gondja nincs a Panasonic lejátszóknak (BDT110 és BDT310) játszottam már le velük rengeteg féle gyári lemezt, írottat, újraírhatót, AVCHD-t és DVD-t, az összeset gond nélkül vitte!

És milyen hangminőséget kifogásoltak? Ugyan ne mondjuk már, hogy valaki ki tud hallani különbséget digitális hangkimeneten két budget-lejátszó hangja között, azt feltételezve, hogy nem milliós házimozi-láncon hallgatjuk őket. Egy normál 100-300ezres házimozi erősítőn és kb. ugyanennyibe kerülő hangfalszetten igen vájtfülű az, aki képes különbséget tenni a lejátszók digitális hangja között. Az analóg hang más, azt elismerem, ott vannak különsbégek, de azért nagyon elenyésző azok száma, akik manapság az analóg kimeneteket használják.

És azért a Pioneer BDP-140-et se soroljuk már High-End kategóriába (az az LX sorozattal keződik), ez egy alap, Meditek chipsetes lejátszó, felkonvertálás terén olyan sokat ne várjunk el tőle, egy Panassonic BDT110 sokkal szebben jeleníti meg a DVD-képet. Ami a Pioneer előnye, az a nagyon szép külső (sajnos a Panasonic modellek egyre inkább gagyi hatást keltenek) és a jobb multimédiás támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#1123) banderasz77


banderasz77
addikt

Már annyit nézegettem, hogy kezdek beleőrülni. Miért nincs 2-3 db és kész!!! :C

gg72: 1 kérdés. 40k-ig te melyiket vennéd? :R

[ Szerkesztve ]

(#1124) Flashget válasza Zanik (#1121) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom milyen volt a sony, de kb. 2000 körül ők is átálltak a tömeg gyártásra a mínőség rovására..akkori szervízes ismerősöm mindig mondta bármit csak sonyt ne (kamera, vhs videó, tv)..most panasonic dobozra is made in china van már írva akkoriban még made in japan ill. a másik cuccnál made in uk volt a dobozon.

Realme GT Master Edition

(#1125) Zanik válasza gg72 (#1122) üzenetére


Zanik
addikt

Nyilván én se a Pio alsó-kategóriására gondoltam mikor "minőségibb márkaként" hivatkoztam rá! :N
A lényeg, hogy 60-70ezer alatt én értelmetlennek tartom a vérre menő vitát kép és hangminőségről, ott tényleg csak a plusz szolgáltatásokban van különbség. Aztán 80 ezer környékén kezdődnek a középkategóriás vasak (Pio, Yamaha, HK), 100 felett néhány kisebb gyártó (Dune, Oppo), aztán a nagyobb nevek (Onkyo, Denon, Marantz) belépő lejátszói, és akkor még tényleg messze vagyunk a high-endtől! :K
De szerintem aki 200ezernél olcsóbb TV-n néz filmeket, és nincs legalább egy középkategóriás AV receiver-re, annak teljesen felesleges 50ezer forintnál többet költenie BD-lejátszóra. Egy sima belépő szintű példány (akármelyik márkából) + egy Egreat multimédiás lejátszó simán megteszi (50ezerből kb. ki is jön a kettő), nem fog égbekiálltó különbséget észrevenni kép vagy hangminőségben!
Viszont ha már egy komolyabb házimozi rendszerben gondolkodik valaki, és 100ezer fölötti összeget is ráköltene egy BD-lejátszóra, akkor már érdemes lehet kicsit jobban megvizslatni az egyes jelölteket kép- és hangminőség szempontjából - szerintem. :B

Flashget: Hát igen, sajnos ez van. Így múlik el a világ, és a japán gyártók dicsősége. Apámnak pl. mai napig megvan és működik egy Crown Japan magnója, amit valamikor a 80-as években vett Bécsben. Szerintem úgyanúgy elpusztíthatatlan mint az ős-Nokiák! :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1126) gg72 válasza Zanik (#1125) üzenetére


gg72
veterán

Abszolút egyetértek Veled. :K

banderasz77:
Panasonic DMP-BDT110
vagy
Pioneer BDP-140

Blu-ray kép- és hangminőségre nem fogsz különsbéget tapasztalni, DVD-re jobb a Pana, külsőre/kinézetre egyértelműen a Pioneer, ill. multimédiára is, de arra inkább pluszban egy Egreat EG-R6C. A Panasonic-nak fürgébb a mechanikája, de ez sem olyan egetverően nagy különbség, azt a pár másodpercet ki lehet várni.

[ Szerkesztve ]

(#1127) Pierre75 válasza Zanik (#1115) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nekem Pana 110-m van, de a valóban jobb képminőség mellett elképesztően fapados. Ha el is fogadnám a lelkesedésed a csak tiszta forrásból merítkezzünk, akkor is évekre el vannak maradva az LG-től is (DL lemezek olvasása az LG után egy rémálom, az LG 10/10 míg a Pana 10/2). 1:85-s gyári francia dvd-nél sem lehet nagyítani (bár papíron van zoom funkciója, eleddig egyetlen original lemeznél sem volt használható), feliratkezelése és annak megjelenítése szintén a leggyengébb az általam látottak közül. Saját árcsoportjában ma már inkább Pio-t vennék.

[ Szerkesztve ]

(#1128) Flashget válasza Zanik (#1125) üzenetére


Flashget
félisten

nekem volt ITT videóm is '88-ban amihez betársult a Nokia így lett (aztán Hofi vicc is) ITT-Nokia.
később az ITT név lekerült, végül maga a Nokia videó is eltünt, megszülettek a nokia mobilok.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1129) gg72 válasza Pierre75 (#1127) üzenetére


gg72
veterán

feliratkezelése és annak megjelenítése
Normál DVD és BD esetén nem lehet semmit módosítani a feliratokon, gondolom itt MKV videókról van szó.

Nekem 1999 óta van DVD (az utóbbi 3 évben BD-lejátszóm), de a zoom funkciót soha nem használtam egyiken sem, ízlések és pofonok...

DL lemezek olvasása az LG után egy rémálom
Ez alatt pontosan mit értesz? Nekem még soha nem volt gondom DL DVD-lemezek lejátszásával a Pana asztalimmal.

(#1130) Zanik válasza Pierre75 (#1127) üzenetére


Zanik
addikt

Lehet, hogy a Pana fapados, de én pl. egy kezemen meg tudom számolni, hányszor lett volna szükségem az általad felsorolt funkciókra. Beolvasási gondom pedig nekem még egyszer sem volt, pedig van jó pár DVD/BD lemezem (mind eredeti).
Az LG-ről meg még annyit, hogy jelenleg a lejátszóikban nincs magyar nyelvű menű, ami azért baromira gáz (nekem mondjuk nem okozna gondot, de a magyarok többségének valószínűleg igen)! És ezt sokszor el is felejtik feltűntetni a webshop-ok, offline üzletekben gondolom azért az eladók felhívják erre a vásárlók figyelmét, bár ki tudja.
De megint ott vagyunk, hogy nüansznyi, apró eltérések vannak csak a készülékek között, és ott is csak az extra szolgáltatásokban. El kell olvasni a teszteket, kinek mi a fontos, mit tudjon/ne tudjon a készülék, mik az előnyök/hátrányok, stb.
Az általad felsorolt dolgokban amúgy tényleg le van kicsit maradva a Pana, ezt még alá is írom, de hogy kép vagy hangminőségben gyengébb lenne a konkurenciánál, és amiatt nem ajánlani, az azért túlzás!

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1131) gg72 válasza Zanik (#1130) üzenetére


gg72
veterán

Mondjuk azt nem írta, hogy kép- vagy hangminőségben le lenne mardva, sőt: a valóban jobb képminőség mellett elképesztően fapados.
A fapadosság nekem így kicsit durván hangzik, mert én még nem találtam olyan funkciót, amit hiányolnék róla (BDT310) - most tekintsünk el ismét a multimédiás dolgoktól.

[ Szerkesztve ]

(#1132) Zanik válasza gg72 (#1131) üzenetére


Zanik
addikt

Nem ő írta, hanem még Vhiktor hivatkozott erre, hogy ezt írták neki "valahonnan". Hogy hangminőségben gyenge a Panasonic. Gondolom az LG és a Samsung hi-fi minőségű BD-lejátszóihoz képest. :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1133) banderasz77 válasza Zanik (#1132) üzenetére


banderasz77
addikt

Hol nézzek amúgy teszteket? Persze hiteles oldalak.

(#1134) gg72 válasza Zanik (#1132) üzenetére


gg72
veterán

Képminőségben még csak-csak fel lehet fedezni különbségeket (40-50 colos TV-n erősen kétlem ezt is), de hogy a digitális hangban valaki különbséget halljon a lejátszók között 100ezer Ft-os kategóriáig, azt erős túlzásnak tartom. Persze gondolom az illető, aki ezt állítja, otthon legalább többezer dolláros Meridian rendszeren hallgatja a filmeket/zenét. :)

(#1135) banderasz77 válasza gg72 (#1134) üzenetére


banderasz77
addikt

A multimédiás képességeket mondjuk az mkv lejátszásra értitek, vagy azt már alapból viszi mind és csak arra, hogy azon kívül minél több file formátumot tud.

Pio DVD lejátszóm volt régen (asszem DV-530-as volt) de annak a mechanikáját/motorját lejátszás közben még 3m-ről is hallottam. Volt valami hülye magas frekis hang a motorjában.... :U

Remélem ezek már jók, mert a 140-es felé húzok.... :K

(#1136) junior11


junior11
veterán

Én kb 3-4 hónapja vettem a multimédiás lejtszómat, először BD lejátszót szerettem volna, a kiszemeltek a Pana DMP-BDT220EG és a Sony BDP-S590B voltak, de a tesztek elolvasása során a médialejátszó mellett döntöttem, mivel ezek a gépek eléggé válogatósak .mkv fájlok lejátszása terén (nekem ez a volt a fő érv), ezen a téren elismerem, hogy jobbak a Samsung és LG BD játékosai, de szerintem a médialejátszó a legjobb választás erre a célra.

Viszont ha valakinek tisztán BD és DVD filmek lejtászása a fontos, akkor szerintem ilyen árkategóriában egyikkel sem nyúl mellé, bár a tesztekben a Pana & Sony gépei még mindig jobb kép- s hangminőséggel rendelkeznek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1137) banderasz77 válasza gg72 (#1134) üzenetére


banderasz77
addikt

(#1138) Pierre75 válasza gg72 (#1129) üzenetére


Pierre75
senior tag

"gondolom itt MKV videókról van szó"
Igen. Bár BR alapján tud sárga feliratot is megjeleníteni, de vmiért ez sem állítható. Mkv és avi esetében 3 felirat típussal variál, de bár ne tenné. Mkv belső subtitle-nél szép, olvasható kontúr nélküli betűt használ. Mkv külsőnél kontúrba zárja és csökkenti a betűméretet, de még elmegy. Avi feliratnál botrányos, tovább csökkenti a felirat méretét és a képernyő közepére rakja. Nem normális, aki ezt összegányta.

DL-nél 10/2-nél tudja lejátszani a lemezen található mkv-t. Amit lejátszik, ott sincs lehetőség hangsáv váltásra.

Zoom: nekem azért lett volna fontos és kényelmes, mert több tucat olyan elsősorban francia filmem van, ahol 1:85 a kép.

Újabb számomra érthetetlen hiba: egy könyvtárban több sorozatfilm vagy 2 részes avi, és az első rész végére érve leáll, nem folytatja a következővel, a skip gomb megnyomására kiírja, hogy a művelet nem hajtható végre, csak dvd esetén léptett a fejezetek között.

Szóval fapados erősen sajna a Pana.

(#1139) Pierre75 válasza Zanik (#1130) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Az LG-ről meg még annyit, hogy jelenleg a lejátszóikban nincs magyar nyelvű menű"
Nekem a Pana előtt BD370-ben volt magyar menü. Most a 110-n nincs, de ez nem is érdekel.

"El kell olvasni a teszteket"
Elolvastam, a kézikönyve is említi a zoom funkciót, aztán persze még se működik egy tucat gyári dvd esetében sem.

"Pana, ezt még alá is írom, de hogy kép vagy hangminőségben gyengébb lenne a konkurenciánál, és amiatt nem ajánlani, az azért túlzás!"
Én a 110 árcsoportjába tartozó Pio alapján valóban nem ajánlanám senkinek a Panát, mert annak szintén kiváló képminősége van, de cserébe kevesebb nyűg.
Mivel van mellette médialejátszó, ezért a Pana nálam is csak eredeti BD/Dvd lemezek lejátszására van, de amint fentebb írtam, ott is vannak hiányosságai, amelyek egyesek számára lényegtelenek, de számomra zavaróak.

(#1140) gg72 válasza Pierre75 (#1138) üzenetére


gg72
veterán

Na jó, így már egyértelmű. Az általad felvázolt hiányosságok (a zoom-ot leszámítva) mind avi-k és mkv-k lejátszásánál merülnek fel. Én erre a célra multimédiás lejátszót használok, egy BD-lejátszót nem igazán erre találtak ki. De ez csak az én véleményem. Próbálj ki mondjuk egy többszázezres Marantz, vagy Denon BD-lejátszót, gyakran még az MKV-t sem ismerik fel...

Szóval fapados erősen sajna a Pana. = mármint a miltimédiás képességeit tekinte. Asszem ez így korrekt és az idetévedő olvasók sem lesznek félreinformálva. ;)

(#1141) gg72 válasza banderasz77 (#1137) üzenetére


gg72
veterán

Korrekt ár, de tényleg először döntsd el, hogy neked mire kell, nehogy kellemetlen meglepetés érjen. Optikai DVD és BD-lemezek lejátszásához kiváló készülék.

(#1142) banderasz77 válasza gg72 (#1141) üzenetére


banderasz77
addikt

Hát, mkv lejátszás is szóba került, de ezzel kapcsolatban ment egy PÜ.... :R

(#1143) Pierre75 válasza gg72 (#1140) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Én erre a célra multimédiás lejátszót használok, egy BD-lejátszót nem igazán erre találtak ki."
Ezzel annyi gond van, hogy az általam előtte használt LG BD370 3 évvel ezelőtt többet tudott, mint a tavalyi Pana 110. (Igaz, annak egyes készülékekkel 1080p-n gondjai voltak, persze az én plazmámmal is.)
Lehet nem vagyunk sokan, akik 1:85-s anyagokat is nézünk, de azért nekik nem árt tudni róla, hogy a zoom alapfunkcióját se tudta a Pana megvalósítani. Így összevetve egy Pio-val, amelyikkel képminőségben ugyanazt tudják, de funkcionalitásában messze a Pana előtt jár, nem kérdés melyiket célszerűbb választani.

(#1144) Zanik válasza Pierre75 (#1139) üzenetére


Zanik
addikt

Szerintem kicsit elbeszélünk egymás mellett. :B Mert ha az adott árkategóriában a Pana és a Pio közül kéne választani, lehet én is az utóbbit választanám. De hogy nem a kép- és hangminőség miatt nem ajánlottak (bizonyos igényekhez) a Panasonic BD-lejátszók, az is biztos!
Ez LG-kről meg talán pont itt panaszkodtak többen is, hogy a 2012-es modellekben nincs magyar nyelv.
Amúgy jelenleg szerintem nincs olyan alsó-kategóriás BD-lejátszó, ami multimédiás tudásban felvenné a versenyt egy Sigma chip-es külön lejátszóval. :( Ugyanúgy nem értem azokat sem, akik az okostévék beépített médialejátszójának "butasága" miatt panaszkodnak. Tessék venni egy normális Sigma chip-es lejátszót, a jobbakon még torrent kliens is van, azt mehet a tömörített "HD-mozi"... :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1145) Flashget válasza Zanik (#1144) üzenetére


Flashget
félisten

Tessék venni egy normális Sigma chip-es lejátszót, a jobbakon még torrent kliens is van, azt mehet a tömörített "HD-mozi"..

Pontos tipus? nem akarok venni de jó ha tudok ilyenről is :)

Realme GT Master Edition

(#1146) banderasz77 válasza gg72 (#1141) üzenetére


banderasz77
addikt

A kis gecc... már nem szállítható, készlethiány van állítólag.... ;]
Lehet a sors keze, akkor PIO140-es lesz... :K

(#1147) Zanik válasza Flashget (#1145) üzenetére


Zanik
addikt

Egreat EG-S100 pl., de ebben a fórumban több tippet is kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1148) Zanik válasza banderasz77 (#1146) üzenetére


Zanik
addikt

Jó az! :K

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1149) gg72 válasza Pierre75 (#1143) üzenetére


gg72
veterán

Alapvetően egyetértek veled, de egy bizonyos szempontból szerintem a Pana az említett Pioneer előtt jár, ez pedig a felskálázás minősége DVD-k esetén: néztél te már egy MediaTek-es lejátszón rosszult flagelt DVD-t? Rengeteg ilyen van, pl. a Gladiator híres jelenete, amikor a palatetők felett pásztáz a kamera: a tetők gyakorlatilag külön életre kelnek, izeg-mozog az egész kép, na ez a Panával atomstabil.
De ettől függetlenül azt aláírom, hogy BD-képminőségben ugyanazt tudják, a Pio-nak jobbak a multimédiás képességei és szebb a külalalkja is.
Mivel azonban nekem 1000db fölötti DVD-gyűjteményem van, így nem volt kérdés, hogy csak a Pana jöhet szóba. Multimédiára meg ott van egy 11ezres Egreat lejátszó.
Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy az LG lejátszók képe alapból szemcsés, valakit ez is zavar(hat), és azért a te BD370-edhez képest a mai LG-k nagyon le lettek olcsósítva, pl. mechanika, készülékház, összeszerelési minőség. Én a legutóbb megfogdoztam az új LG-ket egy MediaMarkt-ban, hát elég játékszer-hatásuk volt és akkor még finoman fogalmaztam.

(#1150) Flashget válasza Zanik (#1147) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.