Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) delig


delig
tag

Sziasztok!
Van egy egy hónapos LG BD670-es lejátszóm. Reggel firmware-t frissítettem, mert jelzett a lejátszó, azóta majdnem halott.
A frissítés lement, aztán kikapcsolt. Bekapcsoltam, kb 10 percig ment a boot képernyő. Mondom ez nem tartott ennyit máskor, kikapcsoltam, majd újra be. Ekkor kép már nem volt. Konnektorból ki, kis idő múlva újra vissza. Kép dettó nincs, csak a kijelzőjén írja ki, hogy boot, már kb 1 órája. A tálcát kiadja érdekes módon.
Házilag nincs erre vmi reset mód, vagy akármi? LG-vel beszéltem, a csávó sokat nem tudott mondani, szte szervíz...
Valakinek ötlet?????? Hálás lennék!!
Köszönöm!!!!!!!!

(#702) AtaWrc válasza delig (#701) üzenetére


AtaWrc
tag

Szia

Egy próbát megér: áramtalanítsd a lejátszót legalább 2 órán keresztül, töltsd le fat32-re formázott pendrájv-ra a firm-et, és semmi más ne legyen rajta.
Bedugod az usb kulcsot, és utána dugud vissza a 220ba, és próbáld frissíteni a játékost.
Voltak olyan játékosaim amiket így vissza lehetett hozni az életbe.

(#703) delig válasza AtaWrc (#702) üzenetére


delig
tag

Hello!

Van 2 file is. Egy Rom (158MB) és egy Bin(2MB). A Rom-al megpróbáltam, de nem reagál.
Lehet a Bin-el is próbát teszek majd.

Azért köszi!

(#704) AtaWrc válasza delig (#703) üzenetére


AtaWrc
tag

Szia
Sikerült valamit kezdeni a géppel?
Vagy szerviz?

(#705) dudzsi


dudzsi
tag

Ugylátom megvagyunk átkozva ezzel a BD670-el. Delig majd probáj ki egy mp4 full hd max level 4.1 videot hogy megy e, mert elvileg nem viszi. :) Már hárman vagyunk ha nálad se megy és majd verjük az asztalt. :D
Amugy szerintem ha be halt akkor az ugy is marad, nem tudsz vele csinálni semmit házilag mert csak a szerviz tudja visszafele rakni a frimwarét.

(#706) delig válasza AtaWrc (#704) üzenetére


delig
tag

szerdán jönnek érte, viszik szervizbe. elvileg a garanciával nem lesz gond. amint lesz info, írok.

(#707) delig válasza dudzsi (#705) üzenetére


delig
tag

mkv-ban utazok, azt is vagy tv-vel, vagy géppel játszom. a lejátszón nem tetszik a felirat :)
a lemezeknek pont elég nekem

(#708) ProdyG


ProdyG
senior tag

sziasztok,
ma hirtelen felindulásból vettem egy LG BD550 lejátszót. Nem vagyok képben, hogy manapság mit kell tudnia egy lejátszónak, de újonnan 16 ezret szerintem megért.
Mi a véleményetek róla? Megérte? Tud mindent, amit tudnia kell egy lejátszónak?
Azt tudom, hogy 3D-t nem kezel, de az egyelőre nem is zavar...

(#709) Mr.Foreigner


Mr.Foreigner
csendes tag

Az én BD670-es lejátszóm is így járt firmware frissítés után. Se kép, se hang, csak a boot felirat. Én is megcélzom a szervizt. :(

(#710) delig válasza Mr.Foreigner (#709) üzenetére


delig
tag

Akkor úgy tűnik rossz a szoftver, nem tesztelték eleget.
Már vagyunk itt hárman, és ki tudja még máshol mennyien. Ha garanciában nem csinálják meg, akkor nagyon morci leszek...

(#711) dudzsi


dudzsi
tag

Nekem még pont idöbe szolt atawrc hogy lene frissitsem. Igyis arra várok hogy mi lessz azzal amit nem játszik le de le kellene. Kiváncsi leszek arra mikor javitják ki. Elvileg arra is szoftver frissités kellene, de nem ILYEN. :D

(#712) AtaWrc válasza Mr.Foreigner (#709) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
A pesti szervizben már nem is csodálkoztak, nem az első gép járt így.
Nekem azt mondták 1-2 nap, és kiderül hogy cserélve lesz-e vagy sem.
LG 670-es TULAJOK NE RAKJÁTOK FEL A LEGÚJABB FIRMET !!!!!!
HIBÁS !!!!!!!!!!

(#713) vidap válasza AtaWrc (#712) üzenetére


vidap
tag

Az Lg se normális, miért nem törli ha rossz?
Viszont ha ekkorát hibázott, az lenne korrekt, ha felhívná rá a honlapon a figyelmet
és felajánlaná, hogy minden frissítés álltal behalt készüléket ingyen kijavít, jótállástól függetlenül!
Végülis ők tették tönkre a frissítéssel!
Ez így nem jó reklám nekik!
Ezek után meggondolom a tv-met frissítem-e.
Ha ott is nyomnak egy ilyen fw-t ezek után ki tudja?

[ Szerkesztve ]

(#714) dudzsi válasza vidap (#713) üzenetére


dudzsi
tag

Az a vicces hog az oldalukon nincs is fent ez a frissités, csak az ezelötti. :D

(#715) vidap válasza dudzsi (#714) üzenetére


vidap
tag

Most már biztos törölték

(#716) dudzsi válasza vidap (#715) üzenetére


dudzsi
tag

Hát még nem törölték le mert frissiteni szeretné a lejátzszom :D

(#717) vidap válasza dudzsi (#716) üzenetére


vidap
tag

Pedig ezt már rég meg kellett volna tenniük!
Ekkora bakinál gyorsabban kellene reagálniuk!
Kapcsold ki a frissítést!
Vagy ne adj neki netet!
Nehogy véletlen frissítsen.

(#718) delig


delig
tag

Vki nem tudja megmondani a frissítés pontos verziószámát? Írnék az LG-nek, hogy azért ez nem volt szép, és akinek nem garis, vmi kompezációt (ingyé javítás) ajánljanak fel, stb.

(#719) ProdyG


ProdyG
senior tag

az normális, hogy az LG BD550 nem játssza le 24hz-n az mkv-ket, csak a gyári blu-ray lemezeket?
én csak mkv-re használnám, de így kuka az egész lejátszó számomra...

(#720) delig


delig
tag

No, nálam ott tart a dolog, hogy a futár elvitte most a lejátszót, aztán az üzlet majd intézi a javítást. Remélem 2-3 hét alatt visszakerül hozzám, vagy a régi, vagy egy csere.
Az LG-nek pedig még írnék, csak a frissítés verziószáma kellene, ami tönkre vágta a lejátszókat.

(#721) Pierre75 válasza ProdyG (#719) üzenetére


Pierre75
senior tag

Már a 370-s is szépen vitte a 24hz-s mkv-t, beállításoknál nézz körül.
"én csak mkv-re használnám, de így kuka az egész lejátszó számomra"
arra nem br-t kell venni, mert előbb mint utóbb belefutsz olyan anyagba ami nem megy, hanem médialejátszót.

(#722) ProdyG válasza Pierre75 (#721) üzenetére


ProdyG
senior tag

akkor marad a PC, abban még sosem csalódtam :)
a beállításokat már mindenhogy kipróbáltam, de hiába álíltom át 50hz helyett 24hz-re az 1080p-t, nem vált át, marad minden 50hz-n. nem értem miért...

(#723) AtaWrc válasza delig (#718) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Én már beszéltem a szerviz központtal, az Lg központtal, úgy hogy tudniuk kell róla, hogy a firm szar.
És még mindig fent van?

(#724) delig válasza AtaWrc (#723) üzenetére


delig
tag

Köszi az infót!!!! Bízok a legjobbakban

(#725) Pierre75 válasza ProdyG (#722) üzenetére


Pierre75
senior tag

"akkor marad a PC, abban még sosem csalódtam"
Azzal kezdtem én is, de egy wd tv-vel is szebb képminőséget kaptam, mint pc-vel. Én a helyedben kipróbálnék egy médialejátszót, de te tudod.

(#726) ProdyG válasza Pierre75 (#725) üzenetére


ProdyG
senior tag

igen, ezt én is észrevettem, de akkor ezek szerint nem csak bebeszéltem magamnak. A BD550-nel sokkal szebb képet kapok, mint PC-vel. Csak hát szaggat minden 50hz-n, 24-en meg nem hajlandó menni...

(#727) spiky03 válasza ProdyG (#726) üzenetére


spiky03
veterán

Havernak is olyan LG BD550-e van, és neki sem ment a 24Hz, az elején. :)
Elkértem egy másik haver ACRyan médialejátszóját, meg nézni, hogy az, hogy kezeli a 24Hz-es mkv-at. Annál kiírta a tv, hogy 24 Hz-en pörög, viszont a kérdéses mkv (X-men - Elsők) ott is akadozott, vsz a kódolásban volt a bibi. Mondjuk meg kéne nézni eredeti BD lemezen ugyan azt a jelentet, hogy ott milyen. Gondolom ott nem szaggatna. :D
Nah de vissza a 24Hz-re, talált egy olyan mkv-t (nem tudom a pontos címét, de valami természetfilm), amit lejátszott 24Hz-en, ezt is írta ki a tv (Pana G30). Ezek után úgy csinálja, hogy elindítja ezt a filmet, majd film kikapcs, és elindítja azt amit épp nézni szeretne, és láss csodát azt is már 24Hz-en játsza. :)
Remélem tudtam segíteni. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#728) ProdyG válasza spiky03 (#727) üzenetére


ProdyG
senior tag

nekem meg Pana G20 van, ami majdnem ugyanaz :)
ha ez így menne nekem, nagyon boldog lennék :) csak jelenleg nekem semmit sem játszik le 24hz-n. meg tudnád érdeklődni, hogy hogy is van ez pontosan? vagy hogy melyik filmet indítja ő el minden alkalommal, mert akkor azt leszedem én is valahonnan.
sokat segítenél, mert már "idegállapotban vagyok" :D

(#729) Mr.Foreigner


Mr.Foreigner
csendes tag

Ma bevittem a játékost (BD670) a szervizbe (Debrecen, Dekva ők az LG helyi márkaszervize). A szervizes emberke azt mondta pénteken érdeklődjek. Hát reménykedek...

(#730) spiky03 válasza ProdyG (#728) üzenetére


spiky03
veterán

Ez lenne az a film:
IMAX - Elképesztő vándorlások 1080p
Elindítod ezt a filmet, majd film stop és elindítod azt amit nézni szeretnél és akkor 24Hz-es lesz. Legalábbis remélem, hogy nálad is úgy megy ahogy nála. :) Persze a beállításnál be kell állítani a 24Hz-et.
Én az 570-est tervezem megvenni a DLNA miatt, mert még nincs külső winyóm és a gépet osztanám majd meg neki :)
Ha fent vagy az enkórón akkor le is tudod kapni ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#731) ProdyG válasza spiky03 (#730) üzenetére


ProdyG
senior tag

már jön is le, majd beszámolok :R

(#732) spiky03 válasza ProdyG (#731) üzenetére


spiky03
veterán

oke
várom majd :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#733) ProdyG válasza spiky03 (#732) üzenetére


ProdyG
senior tag

na megvan a magyarázat: ez az imax film kereken 24fps-en van kódolva. ezért megy 24hz-n, az én lejátszóm is átvált szépen, szóval királyság, mert legalább most már látom, hogy képes menni 24hz-n a cucc :)
viszont ha lestoppolom a filmet, akkor a rendszer visszaáll 50hz-re és bármi mást indítok ezután, 50hz-n marad. az mkv-k nagy része 23,98fps-es (nem pedig kereken 24), ezért nem érzékeli a lejátszó, hogy 24fps-es az mkv...
a kérdésem az lenne, hogy a barátod hogy csinálja pontosan, hogy 24-en marad neki a dolog?
köszi

(#734) delig válasza Mr.Foreigner (#729) üzenetére


delig
tag

Én is oda vittem volna, de előtte kapcsolatba léptem az üzlettel, ahol vettem - garancia miatt-, és most ők intézik. Ma vitte el a futár hozzájuk, vagy Nyíregyen, vagy pesten javíthatják. Remélem mihamarabb visszajeleznek nekem is.
Bizzunk mindannyian a legjobbakban. De én is kíváncsi leszek, mert nekem az lesz majd, amit Neked tesznek a géppel.

(#735) spiky03 válasza ProdyG (#733) üzenetére


spiky03
veterán

érdekes.
úgy ahogy leírtam :)
elindítja azt a filmet, majd megállítja és utána rögtön indítja is a nézni kívánt filmet, és neki 24Hz-en megy az is. pedig mkv-at néz rajta ő is, olyan fps-eset, mint amit te is írtál

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#736) ProdyG válasza spiky03 (#735) üzenetére


ProdyG
senior tag

hát nekem sehogy sem megy, az IMAX film megy, de utána semmi, visszaáll 50hz-re.
de ha a haverodnak megy, valahogy biztos meg lehet oldani. azt meg tudod esetleg érdeklődni, hogy milyen a szoftververziója? esetleg nem csinál vmit mégis speciális módon, speckó beállítás vagy ilyesmi? köszi

(#737) Mr.Foreigner


Mr.Foreigner
csendes tag

Ma felhívtak a szervizből. Újul a lejátszó (BD670). Kicserélik. :(

(#738) vidap válasza Mr.Foreigner (#737) üzenetére


vidap
tag

Az szép még javítani se lehet!
Mi volt a frissítésben (legfrissebb vírus?)
Totálcar frissítés :Y

Örülj neki lesz másik, gari előről kezdődik.
A frissítést meg felejtsd el ezek után, nehogy ez is roncstelep legyen :DD

[ Szerkesztve ]

(#739) delig válasza Mr.Foreigner (#737) üzenetére


delig
tag

Az fasza, akkor totál behalt a firm miatt. Ez igen. Szép munka LG!! :C :F

Akkor én is erre a hírre fogok számítani...

[ Szerkesztve ]

(#740) AtaWrc válasza delig (#739) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Nekem is most telefonáltak, új készülék lesz, lehet bemenni csere utalványért.
Nem baj a gari megint újra indul.
Bp-i szerviz.

(#741) Mr.Foreigner válasza vidap (#738) üzenetére


Mr.Foreigner
csendes tag

Ezek után az internet kábelt még a közelébe se viszem a készüléknek és a wifi-t se állítom be rajta. :)

Azt mondták a szervizben, hogy alaplapcserés lenne, de mivel az LG garanciában 16EFt felett nem javít (mert nem éri meg nekik) ezért csere (alaplap 26EFt). Szóval, ha nem lenne garis akkor fizethetnék. Ami azért gáz mert az LG vacak frissítése miatt ment tönkre.
Állítólag a cserére az engedélyszám (vagy valami ilyesmi) az LG-től hamar megjön, de a végső ámen akkor kerül rá, amikor Koreában egy vágott szemű nyakkendős alá írja (ott is van bürokrácia ezek szerint). De a legutóbbi "javíthatatlan" készülékre 1 nap alatt megjött a végleges engedély. Ami egy LCD panel cserés TV volt.

Mellesleg a dual Bios-hoz hasonló megoldással egy ilyen hibát lazán ki tudna védeni az LG. És, ha jól tudom a Samsung TV-ken ez így működik. Legalábbis egy fórumon ezt olvastam.

De ezután új szoftvert csak a szervizben rakatok fel rá. És azt is háromszor meggondolom.

[ Szerkesztve ]

(#742) delig válasza Mr.Foreigner (#741) üzenetére


delig
tag

Na, akkor két hétnél hamarabb nem számítok a lejátszómra. Főleg úgy, hogy nekem az üzletem intézi a javítást, bár lehet, hogy ezzel lesz meg hamarabb..?? Fene tudja.
Remélem a héten kapok felőle infót.
Türelmet a sorstáraimnak!! És remélem mindenki gariban tudja rendezni a dolgot.

Bár az is érdekes, hogy a csere jobban megéri az LG-nek, mint ha kicserélné az alaplapot...

Ez a dual bios nem hülyeség, csak kár hogy nem alkalmazzák.
De én is megfogadtam, rögtön, mikor kifeküdt a gép, hogy többé nem frissítek. Egy másik topicban is ma olvastam, hogy ha minden működik rendesen a ketyerén, akkor nem érdemes frissíteni. Csak ha nem játszik le egy lemezt, akkor talán frissítek.

(#743) spiky03 válasza delig (#742) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintetek ez lenne az LG BD570-es játékossal is?
Mert én olyat tervezek majd venni.

@ProdyG
Este megkérdem tőle, hogy mik a beállításai a játékoson meg a tv-n is.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#744) dudzsi


dudzsi
tag

Én ma hivtam az emberkét az LG-nél hogy aaz mp4 ügyem hogy áll és emlitettem neki ezt a tökéletes frimwarét. Mondta hogy küldik vissza ezeket a készülékeket koreába. Csak hát igy akkor hogy merjem frissiteni hogy vigye a full hd-s mp4-t ha bármi lehet?? A frimwarén kivül ez is eléggé gáz hogy nem játszik le olyat amit a többi lejátszoja lejátszik, ugy hogy lekellene. :D

(#745) AtaWrc válasza Mr.Foreigner (#741) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Lehet hogy furcsa amit írok, de ma megkapom az lg-it, és én továbbra is frissíteni fogom a firmet.
Hogy miért?
Garancia újra indul, és ha megteszik azt a szívességet hogy megint elrontják a firmet, megint lesz egy új lejátszóm.
3 napot csak kibírok a lejátszó nélkül.
Az viszont igaz, hogy csak a netről letöltve, és usb-ről feltelepítve.
Az meg /szerintem/ baromság hogy nem kell frissíteni, mindig lesz újabb kodek, tömörítés, és hiba javítás.
A 670-es a tényleges tudásának töredékét használja ki csak, a külföldi fórumokat olvasva sokkal több van a kicsikében, csak kérdés hogy ebből mit hoz ki a gyártó.

[ Szerkesztve ]

(#746) Mr.Foreigner válasza AtaWrc (#745) üzenetére


Mr.Foreigner
csendes tag

Én se mondok le azért a frissítésről, most már lehiggadtam. De előbb megvárom, hogy a különböző fórumokon mit írnak, mik a tapasztalatok. Legvégső esetben meg beviszem a szervizbe, hogy frissítsék. Bár jobban belegondolva, ha mindig újul az se rossz, csak kellemetlen, ha több napig/hétig húzzák az időt. Meglátjuk, nekem mennyi idő múlva lesz meg az új játékos. :)

(#747) AtaWrc válasza Mr.Foreigner (#746) üzenetére


AtaWrc
tag

Sziasztok
Megkaptam a 670-est, az lg honlapján található Ver:BD.8.97.382.E/Date:2012.01.02) firmet felraktam a játékosra, és rendesen működik.
Tehát erre lehet frissíteni.

(#748) AtaWrc válasza AtaWrc (#747) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali
Vigyázzatok !! szerintem még fent van a neten a szar szoftver!!!
Wifin lehetne frissíteni a meghajtót, és nem az lg oldalán lévő verziószámot írja ki, hanem attól nagyobb verzió számot.
Ezt nálam csak wifin találja meg.

(#749) GEO001


GEO001
aktív tag

Sziasztok!

Én szerencsére nem kapcsoltam be a 670-est, mióta megy ez a fw mizéria. De most is van tartásom afelöl, hogy ne engedjem rá a netet, mert még nincs újabb upgrade, és nincs kedvem ezért szervízbe mászkálni vele. Eddig mindig ráengedtem netről a friisítést, de ezekután többé nem fogom én sem megtenni, csak usb-ről, ha már biztosan működő verzsön lesz hozzá.

"Az élet csak egy pillanat. De ez a pillanat elég, hogy örökkévaló dolgokat cselekedjünk..." - E. Bersot

(#750) spiky03


spiky03
veterán

tudtok valami jó BD játékost ajánlani olyan 30-35 000 körül?
Milyet érdemes venni.
Ami szempont, tudja a DLNA-t (mert nincs külső winyóm és a géppel osztanám meg első körben), az mkv-et jól lejátsza, a feliratkezelése is jó legyen. 3D nem olyan fontos.
Eddig az LG BD570-et nézegettem, de javasolták, hogy akkor már inkább a 670-est vegyem meg. A fentebb írtak után kicsit elbizonytalanodtam. :D
Havernak 550-e van, eddig vitt neki minden mkv-t (nah jó 1 volt amit nem vitt, de azt is átmuxolta és jó lett :) ) Csak az baj, hogy ez nem tudja a DLAN-t.
Jah éa a feliratkezelése is legyen jó, mert jelenleg még csak egy 55cmes JVC CRT-n lesz használva.

:R a segítséget!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.