Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Joshi válasza kukulec (#12000) üzenetére


Joshi
titán

Amiket gg72 linkelt azokat kell megvenni. ;] A hat filmből hatban van magyar vonatkozás, vagyis 100%-san van magyar vonatkozás. Nincs itt miről beszélni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12002) Zanik válasza Joshi (#11995) üzenetére


Zanik
addikt

Szellemírtók. Itthon nem jelent meg 4K UHD-n. Angoloknál kapható magyar szinkronnal 16 fontért: [link]
De vettem már német és olasz amazonról is szinkronos kiadványt, mert itthon nem volt kapható. Illetve gyakran vásárolok a cseh filmarénáról is.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12003) kukulec válasza Joshi (#12001) üzenetére


kukulec
őstag

nem azokra írtam, hanem az eredeti linkre :) amúgy ti követitek a blu ray / uhd filmek összehasonlításait? mert elég sokszor nekem a sima blu ray jobbnak tűnik.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#12004) Joshi válasza Zanik (#12002) üzenetére


Joshi
titán

Soha nem kérdőjeleztem meg hogy van-e magyar vonatkozású film külföldi oldalakon, de a nagy címeknél továbbra se jellemző.

(#12003) kukulec humor akart lenni, de látom nem ment át. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12005) koncsik válasza gg72 (#11998) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Uh, erre: "Shaun of the Dead 4K / Hot Fuzz 4K / The World's End 4K Blu-ray" nagyon irigy vagyok :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12006) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Nálunk már járt a Jézuska☺
Áldott Karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek!😉🎄🎁

(#12007) koncsik válasza Rumcsaka (#12006) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:C
MIndenkinek biztonságos egészséges ünnepeket, stay home&watch movies(vagy bármi mást) :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12008) johnywalker válasza koncsik (#12007) üzenetére


johnywalker
őstag

Magyarul nem tudsz...? Mert én csak nemzeti, keresztény, brüsszeli magyar oldalakat olvasok

(#12009) jeni válasza johnywalker (#12008) üzenetére


jeni
félisten

Mindenkinek Blu-Ray lejátszókat és hozzá sok-sok Blu-Ray filmeket 2021-ben. :K

VALAMINT...

Nagyon sok békességet,egészséget,ünnepeket,gazdagságot és a legfontosabb Covid -19 mentességet kívánnok és a családja köreiben egyaránt.

(#12010) belinho


belinho
senior tag

Boldog karácsonyt és kellemes ünnepeket kívánok én is az összes lejátszó tulajdonosnak, meg sok-sok Blu-ray-t, 4K-t a fa alá.

(#12011) johnywalker válasza jeni (#12009) üzenetére


johnywalker
őstag

Jeni szuper vagy! Minden szépet és jót karira és a következő esztendőre!

(#12012) koncsik válasza johnywalker (#12008) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Bocsánat! :R Kedves sétálójancsi, mindent kívánok Neked én is, amit Jeni nálam sokkal szebben megírt, köszönet neki érte! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12013) kukulec


kukulec
őstag

Kellemes önnepeket! A bejgli utáni program már adott.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#12014) Joshi


Joshi
titán

Kellemes ünnepeket mindenkinek. Én is megleptem magam egy filmmel. :DD

(#12015) BBéci válasza Joshi (#12014) üzenetére


BBéci
titán

Ha tudsz egy olyan kiadást, amiben a végén Tom Hanks nem hal meg, azt szívesen megvenném. :D
Kiváló film, de az említett esemény miatt képtelen lennék még egyszer megnézni, nagyon lehangolt. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12016) Joshi válasza BBéci (#12015) üzenetére


Joshi
titán

Háborús film is végződhet happy end-el, de nem ez a jellemző.

(#12017) Zanik válasza BBéci (#12015) üzenetére


Zanik
addikt

Ne már! Használd a spoiler opciót ilyenkor! Valaki még nem látta. :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12018) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Szerettem volna megvenni Tenet, de falra tudok mászni a ratio shifttől, és ennek a filmnek az összes verziója ilyen, még a DVD is. Nincs valami mód rá, hogy legalább a UHD lemeznél konstans képarányt beállítani, valamilyen szoftveres+menü útján? Viszonylag komoly 4K lejátszóm van, egy Panasonic DP-UB820EGK.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#12019) Zanik válasza Hegyirabló (#12018) üzenetére


Zanik
addikt

Nolan szeret bizonyos jeleneteket IMAX-ban forgatni, amiatt van a váltogatás 2.2:1 és 1.85:1 között.
Szerintem max a TV-n tudnád valami benagyításos nézettel croppolni valahogy, de még az se biztos hogy megoldja.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12020) Joshi válasza Hegyirabló (#12018) üzenetére


Joshi
titán

"Szerettem volna megvenni Tenet..."
Ez az egyik film amit talán soha többet nem fogok megnézni, nem hogy megvegyem. :Y ;]

(#12021) Hegyirabló válasza Zanik (#12019) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszi!

Ezt én tudom, amit írsz, de ettől engem ez zavar. Ahogy nézem akár ezt, akár más fórumokat, nem én vagyok az egyetlen. Azt gondolom, hogy nem ad akkora film élményt, ha 2.35:1-ről felugrik egyszer csak 1.85:1-re a képarány. Belenéztem a Tenet egy bizonyos verziójába, van olyan jelenet, hogy harminc másodperc alatt háromszor vált a képarány. Nehezen tudom megérteni, hogy ez miért tetszik egyeseknek.

Aquila non captat muscas.

(#12022) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Milyen belépő 4k lejátszót ajánlottok?

(#12023) jeni válasza DrojDtroll (#12022) üzenetére


jeni
félisten

Sony UBP-X500
Panasonic DP-UB450E
Panasonic DP-UB150
Sony UBP-X700B

Használtan ki lehet fogni jó áron cuccokat.
Ha pedig csak Blu-Ray lejátszásra kell ott sokkal nagyobb a kínálat,sőt vannak ami minőségi is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#12024) Joshi válasza DrojDtroll (#12022) üzenetére


Joshi
titán

Konkrétan lemez lejátszóra gondolsz? Ha nem, akkor inkább médialejátszóba gondolkodj. ;)

(#12025) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Régió kodolt lemezekre van valami megoldás?
Belefutottam kettőbe is...:(

(#12026) jeni válasza Kbhont (#12025) üzenetére


jeni
félisten

PC vonalon esetleg ez megoldható a régió kód beállítás.
Ott manuálisan 3x 4x lehet váltani aztszem 5. - re már végleges lesz.

Ebayon meg az Amazonon árulnak regiokod fuggetlen lejátszókat.

(#12028) Nagy ho-hohó válasza jeni (#11988) üzenetére


Nagy ho-hohó
csendes tag

Hali a Panasonic DP-UB150EB van az egyik haveromnak.Nagyon szép képe van,igaz csak lemezről való lejátszást láttam,Viszont egy hibája is van,egy típusú Verbatim emezt nem szeret.Beleszorul,nem dobja ki,nem játssza le úgy kell kibányászni belőle. Minden más lemezt lejátszik, nincs probléma egyikkel sem.
Kipróbáltunk vagy tíz fajtát.Ez az a lemez amit nem szeret: http://itmedia.sk/olcso/IT13110/Blu-Ray%20(BD-R)/Verbatim_BluRay_BD-R_6x_%2825GB%29_25cake_HTL_43837_Taiwan

(#12029) jeni válasza Nagy ho-hohó (#12028) üzenetére


jeni
félisten

Fizikailag nem szabadna beszorulnia. Inkább lejátszás,beolvasás közben lefagy a gép.
PC-s BD íróban is "ott ragad" a lemez?

(#12030) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Békés, egészséges és boldog új esztendőt kívánok mindenkinek! :)

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12031) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

először is mindenkinek jobb új évet kívánok! JUÉK? :)

másrészt:
Sony BDP S1700/3700/6700 széria vagy Panasonic DMT-BDT181 között van érdemi különbség képminőség szempontjából?
kizárólag 1080p érdekel, 4k nem (sem wifi, sem netflix, csak a lemezes filmek lejátszása)
Ami talán érdekes lenne, hogy vajon melyikük jobb DVD upscalingben? Előfordulhat, hogy nem csak BD-k kerülnek bele.

köszi szépen!

(#12032) jeni válasza Dudee (#12031) üzenetére


jeni
félisten

hello!
búék
mi keret?
mert így is fel lehetne fogni
Marantz UD5005
aprón 70e.Ft
Sony UBP-X500B
aprón 40e.Ft granaciával

[ Szerkesztve ]

(#12033) Dudee válasza jeni (#12032) üzenetére


Dudee
senior tag

Igazabol keretfuggetlen. Van epitett hazimozi szoba, de ez nem oda kerulne, hanem a nappaliba kb a gyerekeknek meset nezni :)
viszont szeretem mindig megragni a dolgokat, es ha alacsony arkategoriaban is van esetleg valamiert pro-kontra a modellek kozott, akkor miert ne?
szoval nem kell 4k, mukodjon es ha dvd kepbol tud valami kis varazslast, az jo.
ha ennyiert ilyen finomsag nem jar, akkor mindegy.

a hasznalt sonyt lattam, de nincs kozel :)

(#12034) jeni válasza Dudee (#12031) üzenetére


jeni
félisten

a Sony 6700 a többet tudó gép,2 magos,Wifi képes,DVD oldalról lehet jobb képet ad ki.
A Sony 6700 és a Pana 181 azok 4K felskálázós BD játékosok.

én inkább a UHD Sony 500-t venném ha nem sok a 40e.Ft és még kapok mellé egy MKV képességet egy valódi UHD lejátszási lehetőséggel ha a pénz nem korlátozott

[ Szerkesztve ]

(#12035) Joshi válasza jeni (#12034) üzenetére


Joshi
titán

Akkor már lehetne Sony X700 újonnan 68k-ért. :U

(#12036) jeni válasza Joshi (#12035) üzenetére


jeni
félisten

persze csak a BDP-S6700 kategóriájában árban a Sony UBP-X500 közelebb van. :K

[ Szerkesztve ]

(#12037) Dudee


Dudee
senior tag

Vegul megvettem az S1700est. Teszi, amit tennie kell, nappaliba tokeletes.
Sot, netfliy gyorsabban megy rajta, mint Pana tv-n.
Es ami igazan meglepett: megy 24p-ben. Erre nem szamitottam.

(#12038) gyerecske


gyerecske
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan 4K blu-ray lejátszót, ami LAN-on és USB-n is le tud játszani filmeket valamint 2 HDMI van rajta( régebbi erősítőm van, ami nem támogatja a HDR-t) ? Szóval nemcsak a lemezes lejátszás lenne a cél.
Panasonic DP-UB820-vel szemztem, de nem támogatja a nagy felbontású audiót csak lemezes lejátszásnál.
A médialejátszós topikban a Sony X700-at ajánlották.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#12039) blakey válasza gyerecske (#12038) üzenetére


blakey
titán

Az elvárásaid is fontosak lennének, mert ugye nem csak 2 HDMI a szempont, írod, hogy nagy felbontású audió is kéne. Mindenképp lemezes lejátszó kell?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12040) gyerecske válasza blakey (#12039) üzenetére


gyerecske
senior tag

Igazából nem feltétlenül, lemezzel valószínűleg kisebb arányban használnám.Viszont ha van ilyen megoldás, hogy lemzzel is működik akkor miért ne.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#12041) Zanik válasza gyerecske (#12040) üzenetére


Zanik
addikt

Ha nem prioritás a lemezes lejátszás, mert pl. nem veszel eredeti 4K kiadványokat, akkor jobban jársz egy médialejátszóval. Egész egyszerűen jobban kezelik a digitális fájlokat mint a blu-ray lejátszók.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#12042) csizo


csizo
tag

Visszatalálós

(#12043) koncsik válasza csizo (#12042) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

MIért nem mented el a témát? Akkor biztos visszatalálsz. :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#12044) ktchris


ktchris
csendes tag

Üdv!

Egy olyan kérdésem lenne hogy tapasztalt már valaki olyat (nekem OPPO UDP 203-asom van) hogy a lejátszó NASról zenehallgatásnál WiFiről tökéletes, LANról meg szaggat.

Alapból a lejtszóba egy Cat5e-s kábel volt bedugva, ott többféle kábellel játszotta ugyanezt, aztán most kipróbáltam egy Cat6-ossal lejátszottam egy albumot, ott nem állt meg de néha megugrott... (A setup: SagemCom Fast 5670 router, 1000-es net, Synology 1819es NAS, a routerbe a bejárati ajtó felett be van dugva 4 ethernet kábel, ami a két két vezetékes végpontot csinál a nappaliban és a hálóban, NAS a hálóban, OPPO a nappaliban).

Próbálkozhatnék Cat 7-8-as kábelekkel, de nincsenek otthon és most potyára csak úgy nem vennék, ha a hiba máshol van. Nemrégiben lett amúgy upgradelve a net, és érkezett ez az új router, lehet megkapnak az emlékek, kevesebbet használtam, de az előző routernél nem rémlik ilyen jellegű hiba. Előre is köszi bárminemű tippért.

(#12045) blakey válasza ktchris (#12044) üzenetére


blakey
titán

A Wifi is LAN. :)
A helyedben saját routerrel próbálkoznék, a CAT5E elég. Annak a Sagemcom-nak nincs túl jó híre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#12046) Joshi válasza ktchris (#12044) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is Oppo 203 van, a router egy D-link 879 (azt hiszem), Nas Zyxel 320 a kábel szerintem Cat5e. Soha ilyen gondom nem volt. A routernél keresném a hibát.

(#12047) robi-k


robi-k
őstag

Egy érdekes és igen ígéretes UHD BD lejátszó: Tascam BD-MP4K


(#12048) Joshi válasza robi-k (#12047) üzenetére


Joshi
titán

A lejátszó SoC mi lenne? :U

(#12049) BBéci válasza robi-k (#12047) üzenetére


BBéci
titán

Miféle DAC van (nem lenne) benne?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12050) robi-k válasza Joshi (#12048) üzenetére


robi-k
őstag

U.a., mint az 203/205 OPPO-ban.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.