Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) BBéci válasza Flashget (#1897) üzenetére


BBéci
titán

És az drága, vagy olcsó volt? Nem értem, miért pont azt a modellt említetted. Neked olyan van?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1902) Warter válasza gyiku (#1899) üzenetére


Warter
őstag

Úgy tudom, hogy a BD lejátszók nagyobbik része csak DLNA-t tud, szóval nincs NFS/SMB támogatás bennük.

(#1903) gyiku válasza Pityke78 (#1900) üzenetére


gyiku
nagyúr

pl Warter irja a dlna-t. sok nem is latja az mkv mellett a kulso feliratot. L5.1es kodolasu mkv-t nem jatszik le.

hüllő

(#1904) Flashget válasza BBéci (#1901) üzenetére


Flashget
félisten

abban az időben erősen közepes mert volt 120K Blaupunkt meg volt 10K-s valamilyen..olyan volt nekem azért írtam konkrétan.

Realme GT Master Edition

(#1905) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Milyen Blu Ray lejátszót ajánlotok egy 102 cm-es full HD led tv-hez?
Lehetőleg az alsó árkategóriából, ami még korrekt és lehetőleg USB-n keresztül egyen mindent.
Köszi előre is!

(#1906) BBéci válasza Flashget (#1904) üzenetére


BBéci
titán

Ismerted az Autóhifi magazint? '99 márciusától egészen megszűnéséig voltam felelős szerkesztője. :K
"Hozzávetőleg" ismerem az akkori fejegység kínálatot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1907) Flashget válasza BBéci (#1906) üzenetére


Flashget
félisten

ismertem az újságos strandok kínálatából, de nem vettem a lapot.
konkrétan azért, mert nem érdekelt a téma. :)
Abban az időben a Pcguru és társai vagy amik akkor voltak (már a nevükre sem emlékszem) szóval PC-s újságok érdekeltek.
Kár, hogy ennyi év után derült ez csak ki és nem most írunk 1999-t :)

Realme GT Master Edition

(#1908) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, tudom hogy ez nem az írós topic, de hátha egy író olvasó találkozó is segít (muhaha, bocs). Ezt írtam az író topicba ( holnap délig el kell döntenem ):
"külső blu-ray írót szeretnék venni, mivel desktop PC-t már nem használunk...
Ezt a Pioneer-t néztem ki: bdr-xd04 - igazi tesztet csak külföldit találtam róla, és Magyarországon is csak egy helyet találtam, ahol 34 ezer HUF-ért lehet kapni. (Update 31k)
Van esetleg - ennek ellenére - tapasztalat róla? Vagy véleményt is szívesen fogadok. A 207-es külső házban is minimum 27k körül jönne ki, a külső írót részesítem előnyben a drágább ár ellenére is, ha nincs ellenvélemény."
Előre is köszönöm a segítséget.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1909) Flashget válasza koncsik (#1908) üzenetére


Flashget
félisten

A 207-es külső házban is minimum 27k körül jönne ki

pedig hidd el ez a legjobb megoldás már csak az író miatt is! Hozzá Panasonic BD lemez.

Realme GT Master Edition

(#1910) Csabroncka válasza koncsik (#1908) üzenetére


Csabroncka
addikt

Megdöglött pioneer íróval én még nem találkoztam. Nagyon megbízhatóak, és sokan annak is tartják őket. Ha a külföldi fórumokon nem hívják fel a figyelmet valami bődületes hibára, akkor szerintem kiváló választás. A pio cd írómnak 8 éve semmi baja ugyanúgy olvas és ír mindent.. lassan de biztosan ;)

Flashget: lemez +1

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1911) BBéci válasza koncsik (#1908) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap egyik barátommal arról beszélgettünk, kellene venni BD írót és egy perc alatt arra jutottunk, hogy csak Pioneer lehet. Mivel Plextort nem lehet kapni. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1912) jeni válasza BBéci (#1911) üzenetére


jeni
félisten

lehet kapni Plextor-t de a Pioneer olcsóbb

(#1913) Flashget válasza BBéci (#1911) üzenetére


Flashget
félisten

Plextor már DVD íróba sem gyárt régóta sk..LiteOn belső vagyis klón.

Realme GT Master Edition

(#1914) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Köszönöm mindenkinek a segítséget eddig is :R , ha van még, ne tartsátok vissza, még gondolkozom a belső 207-es pio + házon, csak nem tudom milyen házat nézzek hozzá...
Nagyon tetszik ez a szép slim külső pio író, kicsit zavar, hogy nincs hazai tapasztalat róla (persze valakinek elsőnek kell lennie).
Lemez kapcsán erre [link] gondoltatok, ugye?
Bocsánat az off-ért. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1915) koncsik válasza koncsik (#1914) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Most nézem, az író topic-ban is ti válaszoltatok volna...
KÖSZÖNÖM!

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#1916) BBéci válasza jeni (#1912) üzenetére


BBéci
titán

Külsőről volt szó, a linkelt Pioneer is az. Laptopba nehezen építeném be.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1917) Flashget


Flashget
félisten

Volt egy kis ráérő időm és letöltöttem ezt mobilra kipróbálni a Pio 150-el.
Mit mondjak a samu tv-re jobban működik a samygos app ;)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1918) jeni válasza Flashget (#1917) üzenetére


jeni
félisten

5 csillagból csak 2 csillagot kapott :U na jó két és felet.

(#1919) Flashget válasza jeni (#1918) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem az is sok.
persze ezt az appot a gyár ajánlja! lehet oda adnák egy hozzáértőnek még működne is :)

Realme GT Master Edition

(#1920) JohannZimu


JohannZimu
senior tag

Ha valakit esetleg érdekelne, az Alle emeletén az ElectroWorld helyén nyílt műszaki áruházban a Pioneer BDP-150K (fekete színű) 36.990 forintért kapható. Ma délután láttam.

[ Szerkesztve ]

(#1921) nuke7 válasza JohannZimu (#1920) üzenetére


nuke7
veterán

3év gari..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#1922) jeni válasza nuke7 (#1921) üzenetére


jeni
félisten

igen legalábbis én 3 év garival kaptam a Media Markt boltban igaz 40000 Ft

(#1923) JohannZimu válasza nuke7 (#1921) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Jogos, ezt nem kérdeztem, egy telefont megérhet.

Milyen megjelenítővel használnád?

[ Szerkesztve ]

(#1924) nuke7 válasza JohannZimu (#1923) üzenetére


nuke7
veterán

pana 42ST50 :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#1925) JohannZimu válasza nuke7 (#1924) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Mikorra tervezed a beszerzést és melyik típus mellett döntöttél?

(#1926) nuke7 válasza JohannZimu (#1925) üzenetére


nuke7
veterán

bdp-150 pio és bdt220 pana között örlődöm.
nem vennék külön media lejátszót, ezért lenne fontos az usb-n keresztüli lejátszási képességük... :U

és hogy mikorra? amikor eldől, hogy melyik tud többet ezen a téren :DDD
meg hátha van közben egy-két bluray lemez akcio, hogy legyen mivel etetni :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1927) JohannZimu válasza nuke7 (#1926) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Blu-ray filmeket akcióznak bármelyik műszaki áruházban, 1000 forint alatt vehetsz többfélét is.

A Pioneer BDP-150-ről már többen többször leírták, sok formátumot lejátszik főleg USB-ről, többek között amiket kérdeztél. Mindenhol kb. azonos áron beszerezhető. Kérdés lesz-e még kedvezőbb ajánlat karácsonyig.

Ha a fentieknél még olcsóbban akarod megvenni, akkor olvasd el az Edigital oldalán a Mastercard mobile akciót. 40000 felett 5000 kedvezmény. A 150-es 39990, keresel hozzá valamit pár 100 forintért, így megvan majdnem 35000-ből 3 év garanciával.

Én ennél jobbat nem tudok ennyiért.

(#1928) nuke7 válasza JohannZimu (#1927) üzenetére


nuke7
veterán

:R utánanézek, köszi

https://youtube.com/user/nuke7

(#1929) Flashget válasza nuke7 (#1926) üzenetére


Flashget
félisten

gyakorlatilag én voltam az első aki vette a pio 150-t az ide beírók közül. És akkor úgy voltam mint te vagy a pio vagy a pana 220. útübbi mellett a wifi szólt, elöbbi mellett a jobb média képesség, gyakoribb firissítés és -3K
BD kapcsán nincs különbség köztük.
Amire érdemes odafigyelned ha házimozizol (én nem) milyen kimetek vannak rajtuk.
Pio 140-n még 1 x Optical out és hátulján van USB csatlakozó
Pio 150-n 1 x Digital Coaxial output és 2 x USB (Front & Rear)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1930) Csabroncka válasza Flashget (#1929) üzenetére


Csabroncka
addikt

Emlékezz rá, ezt már akkor kiveséztük..wifi miatt senki ne vegyen BD lejátszót!
Ebben a kategóriában a legjobb kép és hangminőség CSAK HDMI-n érhető el, ez tény!
Az analóg kimenetek használata (cd, sacd...) egy "nullával" odébb kezdődik :N

"in medias res"

(#1931) JohannZimu válasza Csabroncka (#1930) üzenetére


JohannZimu
senior tag

+1

Különösen, ha USB-ről használná, akkor pedig az előlapi USB port (Pioneer) jelenthet némi pluszt.

[ Szerkesztve ]

(#1932) Flashget válasza Csabroncka (#1930) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom és a 120-as verzióban maradtunk :)
csak a két tipus közti lényeges különbséget írtam le.

Realme GT Master Edition

(#1933) nuke7 válasza Flashget (#1929) üzenetére


nuke7
veterán

eldőlt akkor a pio, ha media lejátszásban jobb.
köszönöm, megpályázom ezt az edigital-os cuccot egy hdmi kábellel és hátha összejön :)

https://youtube.com/user/nuke7

(#1934) BBéci válasza Csabroncka (#1930) üzenetére


BBéci
titán

A HDMI magától értetődő ezért nem értem ezt a mondatodat: "Ebben a kategóriában a legjobb kép és hangminőség CSAK HDMI-n érhető el, ez tény!"

Sokan úgy gondolják, hogy nem USB-n csatlakoztatott merevlemezről, hanem hálózatról játszanak le filmeket. Ezt nem tartom jó ötletnek.

(#1933) nuke7
Két hete vissza kellett adnom a Dune TV-103-at, amit bő 7 hónapig használtam, előtte 3 hónapig 101-es volt nálam. Azóta Cambridge Audio 751BD (325000 Ft) próbálja betölteni a helyét, de visszasírom a Dunés korszakot és alig várom a következő tesztpéldányt. Volt nálam Pioneer BDP-LX55, ugyanez vonatkozik arra is.
Médialejátszót egyik sem helyettesít.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1935) Csabroncka válasza BBéci (#1934) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem voltam egyértelmű igaz! Konkrétan az analóg hangkimenetek használatára gondoltam.

"in medias res"

(#1936) BBéci válasza Csabroncka (#1935) üzenetére


BBéci
titán

Igen, egy jó DAC nem fér bele a költségvetésükbe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1937) nuke7 válasza BBéci (#1934) üzenetére


nuke7
veterán

42ST50 lejátszójánál jobb, nem..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#1938) BBéci válasza nuke7 (#1937) üzenetére


BBéci
titán

A 24p-t illetően jobb, alighanem képminőségben is, de fájlkompatibilitásban, funkciókban egyáltalán nem biztos.
Számomra például létfontosságú a feliratok pozícójának, méretének és színének állíthatósága. Azt az LX55 és a CA 751BD nem tudják. A 10 és 60 mp-es ugrás mindkét irányba nagyon hiányzik, valamint a számgombokkal a film adott százalékára ugrás is. Ezeket megszoktam a Dunén és ragaszkodom hozzájuk. A pillanatnyi a maximális és az átlagos bitráta kijelzése szintén remek a Dunéken.
Van még néhány, de hirtelen ezek jutottak eszembe.
Semmi szín alatt nem mondanék le a külön médialejátszóról. :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1939) nuke7 válasza BBéci (#1938) üzenetére


nuke7
veterán

42ST50 10gb-nél nagyobb fájlokat (pl. 20gb-s mkv.) már nem igazán szeret...
akkor ez pio-val se lenne máshogy..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#1940) BBéci válasza nuke7 (#1939) üzenetére


BBéci
titán

Efféle méretbeli korlátról nem hallottam és nem is tapasztaltam.
Ha nekem ennyit magyarázták volna a médialejátszó előnyeit, egy percig nem gondolkoznék, azt vennék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1941) nuke7 válasza BBéci (#1940) üzenetére


nuke7
veterán

médialejátszót 99.9% hogy nem veszek, van egy kis MBP-m, az mindent le tud játszani, ami nem bluray és még hangja sincs, viszont könnyen távirányítható... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#1942) BBéci válasza nuke7 (#1941) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudom, mi az MBP.
De ha mindent lejátszik, akkor miért érdekes az, hogy a lemezeken kívül mire képesek a BD-játszók?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1943) nuke7 válasza BBéci (#1942) üzenetére


nuke7
veterán

akkor nem kellene még egy cucc a tv-hez, csak ennyivel lenne egyszerűbb.
(macbook pro)

https://youtube.com/user/nuke7

(#1944) BBéci válasza nuke7 (#1943) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem annyi ötletet, tanácsot kaptál, amennyit talán senki az utóbbi években. Ha ezek alapján nem tudsz dönteni, az nem a mi hibánk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1945) nuke7 válasza BBéci (#1944) üzenetére


nuke7
veterán

ja, nem. köszönöm.
letettem a voksot a pio mellett :R
írok amint meglesz :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#1946) Petyus87


Petyus87
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Mit takar egy egy lejátszónál ez a "felskálázás" szó?
Divx vagy Xvidből csinál jobb minőséget? Vagy csak parasztvakítás?
A sokszor említett Pionál keresnék olcsóbb BD lejátszót és nem igen láttam, hogy ajánlanátok Samut, LG-t, esetleg Philipset. Ennek meg van az oka?
Köszi előre is!

(#1947) Vhiktor válasza Petyus87 (#1946) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hogy felskálázza a felbontást 1080p-re. Van ahol csak a DVD-re van ez megadva, de szerintem felhúz mindent.
Nekem a Samu a sima divxet is felhúzza és nagy a különbség nem csak felbontásban, de a színek részletességében is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1948) Petyus87 válasza Vhiktor (#1947) üzenetére


Petyus87
aktív tag

Milyen Samud van?

(#1949) Vhiktor válasza Petyus87 (#1948) üzenetére


Vhiktor
veterán

HT-E5530

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1950) junior11 válasza Petyus87 (#1946) üzenetére


junior11
veterán

A Panasonic (DMP-BDT120/220/320/500) lejátszók kiváló minőségben skálázzák fel az SD videókat. Valamint a Pioneer és a SONY is szerintem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.