Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:24

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) órizsa_tr


órizsa_tr
csendes tag

sziasztok,

kérhetek segítséget?
sokat morfondírozok mostanában bd-játékos vételen.

ha pl wi-fi (beépített) is jó lenne:
LG BP620 (ár kb 38 körül)
és a
Panasonic DMP-BDT220 (ár kb 48-tól)

közt hezitálok.

Pana G20-am van, a 3d egyébként nem érdekel (TV-met se).

Megér-e +10 ezret, hogy esetleg 1gyel kevesebb távirányítót fogok kezelni + egyéb fícsöröket kihasználhatok (egy cégtől a TV+BD játékos okán) ?

Igazán azt hiszem, hogy media-lejátszó tekintetében meg jobb az LG (legalábbis nagyon sok helyen ezt írják) - és ez is szempont lenne/-hetne.
---------------------------
VAgy vegyek inkább egy Pana bd 75/77-et vagy LG bp 120-ból valamelyiket (ezek képminősége -ha most eltekintünk a 3d-től- ugyanolyan, mint a drágábbaké? vagy van bennük /a drágábbakban/ vmi olyan képjavító, stb, ami látható eltérést okoz? ) + vmi wifis medialejátszót? Mert ilyesmiket is lehet olvasni.

Válaszokat/véleményeket/tapasztalatokat szívesen olvasnék!

kösz, üdv

[ Szerkesztve ]

(#1002) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Samsung lejátszók még mindig fagynak?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1003) Csabroncka válasza órizsa_tr (#1001) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én mindenképpen a Panasonic lejátszót, vagy esetleg Pioneert javasolnék. Hangban és képminőségben egyértelműen jobbak!

"in medias res"

(#1004) órizsa_tr válasza Csabroncka (#1003) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

köszi, tulajdonképp erre voltam kíváncsi.

(#1005) Traptor


Traptor
tag

Két hete dobtam fel a kérdést, hogy melyik BD lejátszót vegyem meg.
Végül erősítőt is cseréltem és így már nem volt szempont, hogy a lejátszó kódolja kia TrueHD hangot.
A Sony BDP-S480 lett a nyerő.
Általában nagyon tetszik és meglepett, hogy viszi az mkv-k DTS 5.1 hangját is.
Ami viszont fura, hogy tegnap a RIO-t néztük BD lemezről és menet közben többször hallottam egy "nyikegő" hangot, mintha a fej pozícionálna.

Tapasztalt ilyet más is?

Akció jelentben nem érdekes, mert úgysem hallja az ember de halkabb részeknél nagyon zavaró.

.: Aláírás helye :.

(#1006) Traptor


Traptor
tag

Egy újabb pozitívum: a hátsó USB-ről is lejátszik filmet, stb. :Y :Y

.: Aláírás helye :.

(#1007) spiky03 válasza Traptor (#1005) üzenetére


spiky03
veterán

Én is néztem ezt a lejátszót. De a tesztelésnél nem volt már olyan meggyőző. Mert a divx-eket nem vitte... Pár oldallal előrébb olvasható a részletes tesztelés leírása. :)
Így az LG BD570-et választottam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#1008) vmcsaba válasza twinee1337 (#962) üzenetére


vmcsaba
csendes tag

Szia,

A D5300-as kezeli a divx feliratokat? sub,srt... hogyan jeleniti meg a külső merevlemez tartalmát? ömlesztve vagy mappákba?

(#1009) vmcsaba válasza Jules68 (#422) üzenetére


vmcsaba
csendes tag

a divx-es filmeknél a feliratokat rendesen viszi? sub,srt...

(#1010) karicsek


karicsek
aktív tag

Sziasztok.
Most vettem egy LG BD670 lejátszót, de nem lehet magyar menüt állítani benne.
Meg lehet valahogy oldani, hogy magyar menüs legyen?
Üdv
Karicsek

(#1011) BrTH válasza karicsek (#1010) üzenetére


BrTH
tag

Nem. Mennyiért vetted?

By BrTH

(#1012) spiky03 válasza karicsek (#1010) üzenetére


spiky03
veterán

Talán szervizbe tudnak rá tenni magyar menüt, de ki tudja, hogy mennyiért.
Nekem egy BD570-em van, de azon sincs magyar menü.
Annyira nem is hiányzik. Azokhoz amiket használok, ahhoz nem kell magyar nyelv. :)
Nah meg egyszer kell csak ott beállítani mindent és utána már nem nagyon kell piszkálni. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#1013) karicsek válasza spiky03 (#1012) üzenetére


karicsek
aktív tag

A szerviz kapásból nemet mondott. Marad így, nem gond
Köszi

(#1014) karicsek válasza BrTH (#1011) üzenetére


karicsek
aktív tag

18.000 ft

(#1015) spiky03 válasza karicsek (#1013) üzenetére


spiky03
veterán

Sajnálom.

Az jó ár érte. :C
Én 17ért vettem az 570-et.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#1016) AtaWrc válasza karicsek (#1010) üzenetére


AtaWrc
tag

Szia
Elméletileg: setup-language-display menu , sorrendben át tudod állítani a cuccot magyarra.
Hacsak nem valami különleges a gép, esetleg szoft frissítés is megoldhatja a problémádat.

(#1017) spiky03 válasza AtaWrc (#1016) üzenetére


spiky03
veterán

Persze át lehet, ha van ott magyar. De szerintem ő is úgy van, mint én, hogy ott nincs a választható lehetőségek között a magyar.
De azért thx. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#1018) AtaWrc válasza spiky03 (#1017) üzenetére


AtaWrc
tag

Szia
Próbáltad már szoft-ot frissíteni?
És ekkor sem kerül bele?
Esetleg ez valami "szürke" import?

(#1019) spiky03 válasza AtaWrc (#1018) üzenetére


spiky03
veterán

Amikor megvettem és rádugtam a netre rögtön frissítettem. Akkor sem lett benne magyar nyelv. De igazán nem is nagyon hiányzik, mert megvan hozzá a magyar és az angol nyelvű használati is. :) Meg ugye csak egyszer kellett beállítani rendesen, és utána már a menüben nem nagyon kell állítgatni semmit sem. ;)
Egy outletben vettem.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#1020) BrTH válasza AtaWrc (#1018) üzenetére


BrTH
tag

nem lehet bele magyar nyelvet tenni csak az mpeg lap cserélésével. Nehezen hihető de ez van.

By BrTH

(#1021) dudzsi válasza BrTH (#1020) üzenetére


dudzsi
tag

Érdekes mert nekem is magyar. :D Akkor ez valami nagyon import. :D

(#1022) karicsek


karicsek
aktív tag

Nekem is rögtön frissítette magát, de nem lett magyar és nincs is a lehetőségek között. Az elektrooutlet ről rendeltem.
Most reggelre olyat csinált, hogy nem volt kép a tv-n, csak úgy tudtam életre kelteni, hogy kihúztam a 220-ból, újrabootolt és utána műküdött rendesen.
Lehet bajom lesz vele? Vagy valami beállítás rosszul van megadva?
Passz..

(#1023) Vhiktor válasza karicsek (#1022) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én nem szeretem az online boltokat mert ki tudja, hogy milyen istállóban tartják a cuccokat, meg honnan szerzik be.
Egyébként írja az elektrooutlet, hogy lehetnek sérült termékek is kívűl belül.
Remélem Nálad nincs ilyen baj.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1024) karicsek válasza Vhiktor (#1023) üzenetére


karicsek
aktív tag

Hát, én is nagyon remélem. Beszéltem velük, azt mondták, csomagolás sérült, leellenőrzött termékek.

(#1025) nagyvonalú20 válasza spiky03 (#1015) üzenetére


nagyvonalú20
csendes tag

sziasztok! hol lehetne olcsón venni bd670-es lejátszót? köszi! béla

(#1026) nagyvonalú20 válasza karicsek (#1010) üzenetére


nagyvonalú20
csendes tag

sziasztok! igaz az hogy csak lg tv-vel müködik a smart funkció a bd670-esen? köszi mindenkinek! béla

(#1027) dudzsi válasza nagyvonalú20 (#1026) üzenetére


dudzsi
tag

Nekem még régi mezei tvm van de megy ugy is a smart. Youtube és társai.

(#1028) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

LG BP420-ról van valami infó, BD670-től miben tér el?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1029) BrTH válasza Mercutio_ (#1028) üzenetére


BrTH
tag

...pl nincs beepitett wifi,
kevesebb csatlakozo.

[ Szerkesztve ]

By BrTH

(#1030) Mercutio_ válasza BrTH (#1029) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem annyira a tudásbeli különbség, inkább felszereltség :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1031) Mardel válasza Zanik (#921) üzenetére


Mardel
őstag

Hát nemtom ez alapján erősen LG-re szavaznék, képminőségért meg inkább a tv a felelős, de bd 670ben sok olyan dolog van ami nincs a panában és kellene bele.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1032) Mardel válasza Dinadan (#802) üzenetére


Mardel
őstag

Nemtudom neked miért baj, hogy DivX-et nem játszik le ugyanis a neten fellelhető nem pistikék által kódolt DVDRipek 99,99%-a már vagy jó 8 éve XviD...

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1033) Mardel válasza ProdyG (#736) üzenetére


Mardel
őstag

Mivel ez nem lejátszótól függ hanem filmtől hogy mennyi fps-el pörög alapból így nem is fogod te manuálisan állítgatni, ha egy kereken 24 fpses filmet játszol le akkor megy 24 hzen de ettől nem lesz jobb minőségű a film. Kis olvasnivaló.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1034) gaben88


gaben88
őstag

Az miért lehet szerintetek, hogy egy Sony BD-R-re (többször is) kiírt 3D-s film (BD25 rip) az S490-en szaggat, PS3-on meg nem? Egy másik szintén 3D-s film meg jó mind kettőn?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1035) Mardel válasza gaben88 (#1034) üzenetére


Mardel
őstag

Részletgazdagabb jelenet vagy egész film, lassított mozgásoknál, vagy gyors jelenetváltásoknál.
PS3 viszi izomból a 8 magos Cell processzorával.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1036) gaben88 válasza Mardel (#1035) üzenetére


gaben88
őstag

Na, de baszki! Ez egy eredeti 3D-s filmnél is előfordulhat (bd ripnél Sony lemezre kiírva sztem(!) nincs különbség az eredeti és a másolt között)? Mert akkor megyek reklamálni a Sony-hoz!!!

A PS3 egy játékgép. Ez meg egy új Sony BD lejátszó és nem képes rá normálisan? :S

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1037) Mardel válasza gaben88 (#1036) üzenetére


Mardel
őstag

Nem érted, ugye?
A PS3-ban egy 8 magos cell proci dolgozik, ami simán megbírkózik vele mivel, ha videókártya nemtudja átvenni a h.264 hardvergyorsítást akkor az egész a processzorra terhelődik.

8 mag 3,2 GHz-en ennél sokkal többel is megbírkózik tehát ezért mondom hogy PS3-hoz hasonlítani eleve felesleges mert a sonyban lévő processzor 100% hogy nem olyan erős mint ami a PS3-ban van.

Erre mondták anno mikor megjelent a ps3 hogy a legolcsóbb blu-ray lejátszó is egyben, és a legerősebb is.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1038) gaben88 válasza Mardel (#1037) üzenetére


gaben88
őstag

Ertem! De az normalis, hogy egy 3D-s Blu-Ray lejatszo nem kepes szaggatas mentesen lejatszani a 3D-s BD-t?

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1039) Vhiktor válasza gaben88 (#1038) üzenetére


Vhiktor
veterán

És ez eredetiről lett átmásolva átkódolatlanúl?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1040) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

Sziasztok!

szeretnék venni valamilyen BD lejátszót, de nem tudom pontosan melyiket válasszam.
Kezdő vagyok a témában ezért lehet hülyeséget kérdezek.
Erősítőm van, Onkyo tx nr 609. A dts meg true hd stb hangokat az erősítő elő tudja állítani ha a lejátszó nem feltétemül tudja azt?
Ha akarok nézni divx vagy xvid kódolású filmeket elég ha a lejátszó csak a divx et tudja akkor lejátssza az xvidet is vagy fordítva?
lényeg az hogy nem akarok feleslegesen drága cuccot venni ha az erősítőm amúgy is tudja.
pl a kép felkonvertálását is.
köszike válaszokat a kérdéseimre előre is. Bocs ha fárasztó némelyik kérdés.

(#1041) stanley00 válasza gaben88 (#1034) üzenetére


stanley00
tag

Szerintem se vedd komolyan ezt a 8 magos Cell proci magyarázatot a PS3 javára.
Hogy erősebb vas az kétségtelen. De hogy nem ezért szaggat a 3D-s filmed S490-en az tuti.
Az egy 3D-s lejátszó és tudnia kell a 3D-t tökéletesen játszani. És tudja is. A problémádra a tuti választ biztosan nem fogom tudni megmagyarázni de egy tippem van. Egy 3D-s BD-ről akár csak egy remuxot készíteni sem olyan egyszerű mint egy sima BD-ről. Ha maga a film és a rajta levő hangok alapból kiférnének egy BD25-re akkor is kell valamit trükközni velük ami komplikát és hosszadalmas de ha a méretéből adódóan át is kell kódolni, hogy elférjen egy BD25-ös lemezen szerintem akkor keletkezik a Te problémád. Valószínű ahol szerezted ezt a filmet ami szaggat ott van még több is attól az „árustól” és ha megnézed van ahol oda van írva egy filmnél, hogy reencoded és olyan is van ahol a kép maga az original tehát nem kódolt. Leegyszerűsítve ha olyan filmet néznél BD25-ön aminek a képéhez oda van írva, hogy reencoded akkor áll fent a problémád és az olyan film amit a PS3 és az S490 is lejátszik szaggatás mentesen annak a képe original. Ez a szituáció az én LG BP620 lejátszómnál is fennáll tehát ne rohanj a boltba, hogy rossz a lejátszód mert minden eredeti (bolti) 3D vagy annak érintetlen másolatát tökéletesen le fogja játszani az S490. Mert hibátlanul működik. Tudod ezeknél az x.264-es tömörítéseknél millió beállítás lehetséges, plusz a készítőknek is megvannak a saját receptjei amik nem feltétlenül találkoznak a h.264 szabvánnyal:) És ezért nem hibáztatható a Sony hacsak nem azért mert nem frissítik ennek megfelelően a firmware-t. Tulajdonképpen csak azt szerettem volna írni, hogy az S490-nek semmi baja:)

(#1042) Mardel válasza stanley00 (#1041) üzenetére


Mardel
őstag

Már megbocsáss de miért is ne vegye komolyan?

Addott egy helyzet, az erősebb gép lejátsza akadás mentesen at a filmet, a másik nem.
Szerinted mi ebbőla konklúzió?
Az hogy a "hírös" BD lejátszónak ép hogy elég erős hardverben 3D BD gilmek lejátszására de nem jelenti azt hogy mindent visz.
Ez olyan mint anno TVknéla HD-ready felirat. ("ami azt jelentette, hogy az alap HD felbontást támogatja a TV. Majd előkerült a Full-HD").

Nah kb. ez is olyan. Mióta is vannak 3D Blu-ray lejátszók és hanyadik generációsak? :U

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1043) gaben88 válasza stanley00 (#1041) üzenetére


gaben88
őstag

Köszönöm és én is valami ilyesmire gondoltam. Ráfogok nézni otthon a nfo-ra! :) Egyébként, ha a 490-esen kikapcsolom a 3D-t, akkor jó. 2D-ben szaggatásmentes, ahogy minden más 3D-s film is. A legnagyobb bajom az, hogy ez a film itthon 3D-ben ritka, mint a fehér holló! :S Pedig megvenném! :)
Egyébként képminőségre a S490 szebb képet ad BD-knél és DVD-knél, mint a PS3!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#1044) stanley00 válasza Mardel (#1042) üzenetére


stanley00
tag

Már megbocsáss és biztos meg fogsz haragudni rám de elég nagy butaság amit erről gondolsz. Tudod létezik olyan, hogy BD és BD3D SZABVÁNY. Ezeket nem véletlenül hozta létre a szabványt gondozó Blu-ray Disc szövetség. Az új szabvány megalkotásakor fontos szempont volt, hogy teljes kompatibilitást nyújtson a napjainkban elterjedt hagyományos rendszerekkel, így a jelenlegi lemezeket minden további nélkül lejátsszák a 3D-s eszközök, illetve 3D-s lemezeket meg lehet nézni a régi lejátszókkal is, 2D-s módban. A rendszer alapjaiban az MVC (Multiview Video Coding) kodeket használja a sztereókép előállításához - ez a kodek a jelenlegi lejátszók által alkalmazott H.264 AVC (Advanced Video Coding) kiterjesztése, és feladata lényegében az, hogy két forrásból hoz létre egyetlen videofolyamot. A háromdimenziós Blu-ray szabvány nem csak a mozgókép esetében, hanem a lemezek menüelemeinél, valamint a feliratoknál is specifikálja a térhatású megjelenést. Szóval ha van egy 3D megjelenítésére alkalmas lejátszód akkor az 100%-ban tökéletesen le fogja játszani a 3D-s tartalmakat (hacsak nem a piacon vetted) amennyiben azok megfelelnek a BD3D szabványnak. Az általunk vitatott probléma éppen ebben gyökerezik, hogy ami esetlegesen szaggat egy Sony BDP-S490-es készüléken abszolút nem a lejátszó hibábjából van. Hanem azért mert nem felel meg a BD3D szabványnak az azon lejátszott tartalom, mivel hozzá lett nyúlva, egyéni paraméterekkel újra lett kódolva. Egy normális gyártótól származó lejátszó minden probléma és erölködés nélkül alkalmas a tökéletes tartalom maximális élvezettel történő visszaadására amennyiben a blu-ray szabványnak megfelelő és eredeti forrásanyagot játszunk le vele.

(#1045) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Szervusztok!

Eljátszottam a gondolattal, hogy esetleg vennék egy Blu-Ray lejátszót, mert eddig van két lemezem és még nincs mivel lejátszani :) .

Szóval a fő szempont, hogy gond nélkül menjenek a BD lemezek ( pl. az extrák is ). Három versenyzőt láttam, ami talán megfelelne:
LG BD-550 - a legolcsóbb kb. 14000Ft-ért
Samsung BD-D5300 - kb. 17000Ft-ért
Sony S185 - kb. 20000Ft-ért.

Az LG előnye, hogy olcsó és van LG DVD-lejátszónk, amivel meg vagyok elégedve.
A Samsung előnye a DLNA (talán együttműködik a 12-es Media Playerrel), meg hogy Samsung TV-vel működne, viszont pont a TV-vel volt apróbb műszaki problémánk, ezért ódzkodom kicsit tőle.
A Sony előnye számomra, hogy gondolom a legjobb BD-kompatibilitást biztosítja, ha már ők állnak a szabvány mögött. Formára a legjobban ez tetszik, de YT-n láttam videót, mely szerint néha kötözködik a lemezek beolvasásakor és azt nem nagyon tolerálnám.

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Esetleg tudok még 1-2 évet is várni :D .

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1046) Mardel válasza stanley00 (#1044) üzenetére


Mardel
őstag

Szabvány vagy nem szabvány...

Megnyitja? Megnyitja.
Szaggat? Szaggat.
Kevés alá a hardver? Kevés.
Innentől kezdve tényleg felesleges a vita...
A technikai rizsa meg egyáltalán felesleges, akkro lenne értelme, ha azt írná ki hogy nem támogatott formátum, de mivel elindul csak szaggat innentől kezdve csaka hardver erősségével van a baj.

Magyarul:
gaben Sony BD lejátszója kiváló ha gyári 3D lemezeket szeretne nézegetni, ha megteheti hogy mindent eredetiben vesz, viszont másolt esetleg módosított lemezekkel már nyüglődik.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1047) Zanik válasza Mardel (#1046) üzenetére


Zanik
addikt

Valószínűleg a Sony (a Blu-ray formátum egyik kifejlesztője) kezét-lábát töri, hogy olyan lejátszót tudjon gyártani a kedves vásárlóknak, amin a másolt, nem jogtiszta blu-ray filmek is hibátlanul elmennek! :DDD

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1048) Warter válasza Mardel (#1046) üzenetére


Warter
őstag

Egyébként lehet a HDMI kábellel is para, de ezt már csak félve jegyzem meg.

(#1049) Mardel válasza Warter (#1048) üzenetére


Mardel
őstag

Hát ha a az emberünk visszavált a Sonyján 2D-re ugyanozon a filmen, 3D helyett és viszi akadásmentesen, akkor biztos a kábellel van a gond...
Egyébként ez a szabvány dolog hülyeség.
Nem tudnak annyira belenyúlni a BD lemezbe hogy módosítanának valamit rajta, ha nem lenne szabványos a film maga, le se játszaná.
Méretcsökkenést meg felesleges hangok, feliratok, extrák kivételével, és esetleg a film újrakódolásával érnek el.
De ha újrakódolják az azt is jelenti hogy kevesebb bitratel lesz újrakódolva mint az eredeti és kevesebb vas is kell alá.
Kár túlragozni a lejátszója kevés némelyik 3D BD filmhez, erőlködik rajta.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#1050) electrocarlo


electrocarlo
csendes tag

Sziasztok!

szeretnék venni valamilyen BD lejátszót, de nem tudom pontosan melyiket válasszam.
Kezdő vagyok a témában ezért lehet hülyeséget kérdezek.
Erősítőm van, Onkyo tx nr 609. A dts meg true hd stb hangokat az erősítő elő tudja állítani ha a lejátszó nem feltétemül tudja azt?
Ha akarok nézni divx vagy xvid kódolású filmeket elég ha a lejátszó csak a divx et tudja akkor lejátssza az xvidet is vagy fordítva?
lényeg az hogy nem akarok feleslegesen drága cuccot venni ha az erősítőm amúgy is tudja.
pl a kép felkonvertálását is.
köszike válaszokat a kérdéseimre előre is. Bocs ha fárasztó némelyik kérdés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.