Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) SimonYana válasza Csabroncka (#1999) üzenetére


SimonYana
addikt

Fantasztikus csávó vagy! :U

® SimonYana ®

(#2002) Csabroncka válasza SimonYana (#2001) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Azt hiszem ez lesz ha valaki meg nem cáfolja!"

Csak erre reagáltam, de nem jött át... :( :DDD

"in medias res"

(#2003) jeni válasza Csabroncka (#2000) üzenetére


jeni
félisten

természetesen igaz egy Sony CDP-XA50ES esetében ami klasszikus darab.

média alapján sajnos a csúcs DVD és a BD esetén már nem olyan jó a helyzet
az aprón is találni anno 400000 Ft DVD lejátszót ami most 30-50000 Ft között kelnek el,mert már az alap DIVX sem tudják lejátszani.
A csoró magyar meg másoltakat tesz be 90% a lejátszókba.

[ Szerkesztve ]

(#2004) nuke7 válasza mayday00 (#1998) üzenetére


nuke7
veterán

teljes rgb, most hogy mondod... :U

(#1999) Csabroncka : nem teljesen értem az utasításodat... cinema-n és true cinema beállításokkal probáltam eddig...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#2005) nuke7 válasza nuke7 (#2004) üzenetére


nuke7
veterán

oh, na.
pio-n kikapcsoltam mindent (nem cinema és nem is normal mod, hanem custom... vmi miatt a contrast talán - na mind1 - valamelyik beállítás a pio-n alapbol 3ason volt. ezt levettem 0-ra és a színtér ez hosszu a számmal a végén és már jó is :DDD )

https://youtube.com/user/nuke7

(#2006) BBéci válasza nuke7 (#2005) üzenetére


BBéci
titán

Erről beszéltem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2007) jeni


jeni
félisten

Üdv
Akit èrdekel egy Pio 150-s lejátszó eladnám.Mediamarkt vàsàrlàsú. Kb masfel hónapja vehettem
HTPC èpìtèsbe vágnèk inkàbb.

(#2008) mayday00 válasza nuke7 (#2005) üzenetére


mayday00
őstag

YCbCr 4:2:2 legyen a színtér.
Ha teljes rgb-n volt akkor tényleg sötét lehetett a kép:)
Videó módnál meg ne cinemán legyen.Nálam customon (egyedi)-n van.ott a kontraszton,meg a élességen plussz 2 öt raktam rá,s a CTI is 2 ön van.De sokat kell játszani mire a megfelelő neked legjobban tetsző beállítást megtalálod,ahol neked legjobb a kép.De a standard beállítás is tökéletes képet ad,nagyon szépet.
Pl ha a samu tévém belső lejátszóján nézek valamit,akkor a fekete tónust(speciális beállítás)ki kell kapcsolnom,vagy sötétre rakni max,mert ha lejjebb rakom sötétebb a kép kelleténél.
De pl ha a pion nézem ugyan azt,itt a sötét tónus sötéten,vagy még sötétebben van--
Evvel arra akarok kilyukadni,hogy készüléket a tévéhez kell hangolni.
Nem mindig jó az a beállítás a pio hoz ami a tv belső lejátszójánál is van.Más a kép.
Játszani kell vele s idővel maximumot ki lehet hozni.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2009) xxxxcia


xxxxcia
csendes tag

Sziasztok,

Értem, hogy ha nem alsó kategóriás BD lejátszó kell, akkor Pio BDP-150 vagy Pana BDT-220.

Az olcsóbb (17.000-25.000) kategóriából mit ajánlotok?

Üdv!

(#2010) BBéci válasza xxxxcia (#2009) üzenetére


BBéci
titán

Semmit, inkább elinnám azt a pénzt. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2011) mayday00 válasza xxxxcia (#2009) üzenetére


mayday00
őstag

samsungot nem legalábbis ami nekem volt azt nem.
Típusára már nem emlékszek de kérésre utána nézek.
hangos nagyon ahogy kinyílik a tálca,becsukódik..mkv kat nehezen kezelte,nehezen olvasta be,rohadt lassan tekert bele..mkv ban belső feliratokat nem kezelte csak a külsőt ha a file mellett van azonos néven..volt más hibája is de nagyon már nem emlékszem rá.
2 hét múlva eladtam buktam rajta 6000ezret de nem érdekelt megvettem a Pioneer BDP-150,na ezt már nem adom el:)mechanika szép halk,kezel mindent szépen,mkv kat is,külső belső felirat..sorolhatnám.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2012) mayday00 válasza BBéci (#2010) üzenetére


mayday00
őstag

:P jópár üveg sörre futna belőle:)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2013) BBéci válasza mayday00 (#2011) üzenetére


BBéci
titán

"belső feliratokat nem kezelte csak a külsőt ha a file mellett van azonos néven"

Ez a normális, mindegyik BD-játszó csak erre képes. Ha jól tudom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2014) Csabroncka válasza xxxxcia (#2009) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az általad említett lejátszók is a középkategória, annak is az alsó szegmensébe tartoznak!

Abból az árból, amit említesz 4 BD lemezt lehet venni, nem többet. Tehát ha ennyit szánsz rá inkább ne vegyél, vagy használtan szerezz be egy tisztességes DVD lejátszót.
Egyáltalán milyen megjelenítőhöz kellene? HD ready megjelenítőig tökéletes a DVD lejátszó, nem is beszélve a méretről.

Szóval ha ránk hallgatsz, akkor ennyiből inkább elmész 5 jó csajjal az IMAX-be ;) (de sörözhetsz is, vagy vehetsz kéthavi BKV bérletet)

"in medias res"

(#2015) mayday00 válasza BBéci (#2013) üzenetére


mayday00
őstag

Pioneer külsőt belsőt is kezeli :P
Ezért jó.,vagy mellé teszem a feliratot vagy belemuxolom mikor milyen a kedvem :)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2016) xxxxcia válasza BBéci (#2010) üzenetére


xxxxcia
csendes tag

... de mégis kellene valamit venni, a 2 régi DVD lejátszó már rengeteg éves...

(#2017) xxxxcia válasza Csabroncka (#2014) üzenetére


xxxxcia
csendes tag

Számítottam erre a megjelenítős kérdésre. Sajnos a TV csere most nem aktuális, majd egyszer Full HD-s lesz, de addig is néhány mkv-t megnéznék, csak ennyi az oka a BD lejátszó beszerzésnek.

DVD lejátszóból milyet ajánlasz?

A párom nem fogadta el a javaslatot :DD

(#2018) xxxxcia válasza mayday00 (#2011) üzenetére


xxxxcia
csendes tag

Köszi, Samsung akkor semmiképpen sem lesz, ne is nézz utána, nem is volt célkeresztben a márka.

(#2019) Flashget válasza mayday00 (#2015) üzenetére


Flashget
félisten

DLNA-n viszont nem látja a fájl mellé rakott feliratot csak lemezen vagy USB-re rakott pen, HDD-n.

Realme GT Master Edition

(#2020) BBéci válasza mayday00 (#2015) üzenetére


BBéci
titán

Az nagyszerű!
Szerintem a mellé tett felirat az általános, azt kell tudni kezelni. Illetve azt sem, mert a BD-játszók elsődleges funkciója az optikai adathordozókkal kapcsolatos, minden egyéb csak sallang, amit nem szabad tőlük számonkérni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2021) Murphistic válasza xxxxcia (#2009) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szia!

Én is még csak válogatok a BD-lejátszók közül. Ami eddig szimpatikus az a Sony BDP-S185. Ez is alsó kategóriás lejátszó, belefér a 20e Ft-os összegkeretbe és ami fontos, hogy van rajta analóg videó- és hangkimenet. A mostani új szériás belépőkategóriás BD-lejátszókon már csak HDMI-t láttam.

Ami ellene szól, hogy több helyen is panaszkodtak egy hibára, hogy egy idő után nem olvassa a lemezeket, de valakiknél viszonylag jól működik.

Viszont én is ott tartok, hogy akkor kell BD-lejátszót venni, ha van rá pénzem, addig meg őrizgetem azt a pár BD-lemezt, ami már megvan.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2022) jeni válasza xxxxcia (#2017) üzenetére


jeni
félisten

üdv
LG márkában van olyan DVD lejátszó ami tudja a MKV lejátszás-t. többi márkánál nem láttam ilyet.

LG DVX-689H

Gyorsan elfogytak,talán itt-ott még lehet találni olyat.

[ Szerkesztve ]

(#2023) junior11 válasza jeni (#2022) üzenetére


junior11
veterán

Ha jól tudom, a DVD lejátszók nem viszik az .mkv fájlokat. Arra médialejátszó való.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#2024) jeni válasza junior11 (#2023) üzenetére


jeni
félisten

Majdnem megvettem azt a LG lejátszót,de végül LG Blu-Ray lett picit több tudással.
Tényleg létezett és kapható még valahol.

[ Szerkesztve ]

(#2025) SimonYana


SimonYana
addikt

Üdv!
Vettem egy Pioneer-t (BDP-150-k) , kiírtam egy 3D-s filmet és szaggat. A Pioneerben lesz a hiba vagy másban keressem?
Köszönöm a segítséget! :R

® SimonYana ®

(#2026) mayday00 válasza SimonYana (#2025) üzenetére


mayday00
őstag

Milyen íróval írtad ki a filmet?Milyen programmal?
Illetve milyen formátum volt a film?Mkv,bd..?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2027) xxxxcia válasza Murphistic (#2021) üzenetére


xxxxcia
csendes tag

Szia!

Köszi az infót!

(#2028) xxxxcia válasza jeni (#2022) üzenetére


xxxxcia
csendes tag

Szia!

Márciusban akartam ilyet venni, akkor még volt a tecsóban 17000-ért, de inkább megvártam az új szériás LG-ket, hátha valamelyik tudja az mkv-t. Májusban kijöttek, de egyik sem tudja...

DVX689-et pedig már seholsem lehet ma venni a mai kutatásom alapján.

(#2029) xxxxcia válasza jeni (#2024) üzenetére


xxxxcia
csendes tag

Találtam egy helyet ahol tényleg van eladó, 17990-ért. (az ára pont annyi mint a legolcsóbb LG, a BP 220)

Melyik LG-t vetted? Elégedett vagy vele?

(#2030) jeni válasza xxxxcia (#2029) üzenetére


jeni
félisten

Mivel full HD Samsung TV-t vett a faterom akkor így kézenfekvő volt egy Blu-Ray lejátszó ami alapból tudta a MKV kezelését,magyar menüs volt,ez meg a BD-650-s volt de ezt még 18000 Ft hirdetik a Móricz Zsigmond téri Edigital boltban ha jól emlékszem.
Még a Vaterán vettem 20000 Ft-ért bontatlanul. Ugyan ezt még olcsóbban megkapod.

itt még olcsóbb,igaz WIFI-t és 3D-t nem tud.

[ Szerkesztve ]

(#2031) jeni válasza jeni (#2030) üzenetére


jeni
félisten

itt még olcsóbb

[ Szerkesztve ]

(#2032) SimonYana válasza mayday00 (#2026) üzenetére


SimonYana
addikt

mayday00!
Köszönöm hogy reagáltál kérdésemre. Kicsit belemélyedtem és rájöttem nagyon oda kell figyelni mit töltök le , mert a 3D-val vannak gondok.Még mindjárt kipróbálom egy Panasonic-al is , de szerintem rossz a film. :O

® SimonYana ®

(#2033) SimonYana válasza SimonYana (#2032) üzenetére


SimonYana
addikt

Nem tudom kinek mi a tapasztalata Pioneerel , de a Panasonic BDT110-ben egyik film sem akad , ami a Pioban igen. :W

® SimonYana ®

(#2034) xxxxcia válasza jeni (#2031) üzenetére


xxxxcia
csendes tag

köszi! ez kiállítási darab, dobozost keresek ha van még. eddig 20-ért találtam csak.

(#2035) mayday00 válasza SimonYana (#2033) üzenetére


mayday00
őstag

pioban a kezdeti konfigurációnál,(lejátszó menűje)Ott HDMI,majd HDMI 1080p 24hz
Ki vagy be van kapcsolva?24hz-n lehet akadás ez velejárója.24képkocka/m
Ha kikapcsolod 60hz-n megy a készülék az sokkal jobb.24hz-n nálam is néha akadt,ha kikapcsoltam simán ment,tökéletes fullos a kép.Van akinél a szeme,nem folyamatosnak érzékeli a 24képkocka/s et.Hanem kicsit szakadva.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2036) SimonYana válasza mayday00 (#2035) üzenetére


SimonYana
addikt

Akkor van egy olyan kérdésem. Most vissza vihetem a boltba 3 napon belül. Szerinted?
Már össze is csomagoltam és gondoltam hozok majd egy Panát.

® SimonYana ®

(#2037) SimonYana válasza mayday00 (#2035) üzenetére


SimonYana
addikt

Kikapcsoltam a 1080p-nél a 24Hz-t. Így is szaggat! :W

® SimonYana ®

(#2038) mayday00 válasza SimonYana (#2036) üzenetére


mayday00
őstag

Nálam semmi se szaggat,minden simán megy-Bár én 3d-t még sose néztem rajta,de a többi,mkv,Bd,avi minden simán megy.Lehet nem a készülékben van a hiba.
3 napon belül visszaviheted,jogod van hozzá törvényileg.Mond azt tévedésből rosszat vettél pl.vagy hasonló.s simán kicserélik,vagy le lehet vásárolni a árát.Én anno dvd írót vittem vissza 3napon belül,satas volt s kiderült szar a gépemben a sata vezérlő vagy mi s nem lehetett vele írni.Levásárolhattam vettem egy ide-set.
Mond azt nem jó rajta a kimenet,vagy másik valami kellene mellé.Gond nem lesz.Csak mindent vissza kell rakni bele a utolsó celofánt is mindent s így visszavinni.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2039) BBéci válasza mayday00 (#2038) üzenetére


BBéci
titán

"3 napon belül visszaviheted,jogod van hozzá törvényileg"

A boltnak pedig joga van törvényileg elhajtani, ha nincs hibája a készüléknek. Az nem indok, hogy mellényúltál. Olvasd el a jogszabályt, amire hivatkozol!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2040) jeni válasza BBéci (#2039) üzenetére


jeni
félisten

nem kompatibilis a TV-el,ezt több esetben elfogadják

(#2041) BBéci válasza jeni (#2040) üzenetére


BBéci
titán

Igen, általában elfogadják, de csak méltányosságból és nem kötelességből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2042) laccy88


laccy88
senior tag

üdv! a kérdésem ide is való meg nem is :D
Tehát meg tudjátok mondani, PC-n win7 x64-en mivel tudok lejátszani olyan bluray (virtuális) lemezt, ami "dts hd ma" ha jól értelmeztem, ez valami audió kódolás. De se powerdvd 12 se vlc nem játsza le :(((

(#2043) SimonYana válasza mayday00 (#2038) üzenetére


SimonYana
addikt

Ja igen! Akkor neked azért nem szaggat , mert 3D-t nem néztél még rajta! :DD
Nekem a 3D szaggat. Többivel nincs gond. Vissza vittem. Majd veszek egy Panát! :C

® SimonYana ®

(#2044) Flashget válasza SimonYana (#2043) üzenetére


Flashget
félisten

Én eddig 3 különböző 3D filmet írtam ki verbatim 50GB-os BD-RE lemezre és egyik sem szaggatott. Igaz nem is valami szutyok sbs féle mkv hulladék volt.

Amúgy milyen BD lemezre írtad ki a filmeket?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#2045) Flashget válasza mayday00 (#2035) üzenetére


Flashget
félisten

én ezt automatán hagytam itteni ajánlásra..

Realme GT Master Edition

(#2046) mayday00 válasza BBéci (#2039) üzenetére


mayday00
őstag

Mondjuk ebben teljesen igazad van.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#2047) SimonYana válasza Flashget (#2045) üzenetére


SimonYana
addikt

Most Maxelra írtam , de a jövőben Panasonic lesz , mert a verba rosszabb mint a maxel.
Nem mkv-zok. Ja és ha a Panasonicban nem szaggat akkor miért szaggat a Pioneerban? :F
Lehet Én vagyok a fasz , de nem akartam kifutni a 3 napból így nem kockáztatok meg 40 rongyot a kísérletezéssel , ha olyat is vehetek amivel minden OK. Ja .. nem írtam csak 2×-en. :R

® SimonYana ®

(#2048) jeni válasza SimonYana (#2047) üzenetére


jeni
félisten

Nem mkv-zok. Ja és ha a Panasonicban nem szaggat akkor miért szaggat a Pioneerban? :F

a fenti írásod az hiteles,próbáltad valakinél?vagy már le is cserélted a lejátszót?

az lesz a gáz ha kicseréled egy Panasonic-ra és arra is szaggatni fog a 3D-s filmed.

amúgy ha szaggat a kép a lejátszón,azt lehet érvényesíteni garanciában?

[ Szerkesztve ]

(#2049) SimonYana válasza jeni (#2048) üzenetére


SimonYana
addikt

Fentebb említettem , hogy mielőtt visszavittem , ide hoztam egy alsó kategóriás Panát és azzal nem szaggatott. Tehát lehet nem tökéletes a film sem , de a Pana hibátlanul lejátszotta. Ezek után vittem vissza a PIO-t és vadászok egy jó kis Panára. Lehet rászánok (BDT220 +10-et) és a BDT320-at veszem.

amúgy ha szaggat a kép a lejátszón,azt lehet érvényesíteni garanciában?
Nem garit , hanem a 3 napot használtam ki. Szerintem nem tudod érvényesíteni , mert írott lemezre nem vállalják. Ha gyárival megy akkor IJ.
Használd gyárival! Ez lesz a válasz!

® SimonYana ®

(#2050) Flashget válasza SimonYana (#2047) üzenetére


Flashget
félisten

Ja nálam ezért nem szaggat, mert csak panasonic lemezem van BD-RE kivételével és Pio 207 az író.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.