Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) gg72 válasza banderasz77 (#1133) üzenetére


gg72
veterán

(#1153) BrTH


BrTH
tag

Szerintetek melyiket válasszam?

Samsung BD-D6900
Samsung BD-E6300
LG BDC-690

By BrTH

(#1154) Csabroncka válasza gg72 (#1149) üzenetére


Csabroncka
addikt

Belépőszinten -és valljuk be az itt megfordulók többsége nem megy a középkategória fölé- gyakorlatilag nincs különbség a pana és a pio modellek közt kép és hangminőségben ahogy le is írtátok. Más szempontból viszont valóban jobbak a "multimédiás (igaz BD játékos esetén sírok ezeken a szavakon)" képességi a pio-nak. A terméktámogatás viszont egy rakás...(saját tapasztalat), elszart firmware pedig annyi van mint égen a csillag, sajnos a középkategóriában is!

Azt azért tegyétek hozzá, hogy egy rendszert mindenki összetetten kezeljen! Ha a komponensek középkategóriásak, akkor ne vegyen az ember egy belépő szintű lejátszót, ezen ne spóroljon, de "erősen" fogalmazva egy képcsöves TV-mellé felesleges akár BD lejátszó is :U

Én BDP 430-at vettem tavaly, ez tökéletes a pana 42u30-am mellé, viszont egy LX55 valóban szebb lenne, csak gáz lenne, hogy drágább mint a TV és a kép semmivel nem lett jobb, mert a tv-m nem tud szebbet :Y
Lecseréltem a kábeleket AQ forest családra, :N és ez már elsősorban a tudat alattiban szépíti a lejátszott tartalom minőségét :B

"in medias res"

(#1155) Mercutio_ válasza Zanik (#1144) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ugyanúgy nem értem azokat sem, akik az okostévék beépített médialejátszójának "butasága" miatt panaszkodnak.
Pedig - szvsz - teljesen normális elvárás, hogy ha már filléres alkatrészek kellenek csak hozzá, akkor tisztességes multimédia lejátszási képességeket is kapjanak ezek az eszközök.

Olyan ez - csak még nem azon a szinten - mint amikor annó a neves gyártók nem tették bele a DivX/Xvid lejátszást az asztali DVD-játékosokba, aztán néhány év és az erőteljes feltörekvő új gyártók rádöbbentették őket, hogy jobb, ha kiszolgálják a piaci igényt, mert nem elég erősek ahhoz, hogy irányítani tudják.

Az mondjuk több mint gáz, hogy olyan egyszerű feladatot, mint a DivX/Xvid (mkv) filmek melletti több különböző külső felirat-file kezelése sokan a mai napig nem bírtak megoldani :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1156) banderasz77 válasza Mercutio_ (#1155) üzenetére


banderasz77
addikt

Nem bírták....inkább nem is akarják, azaz s.arnak rá.... :U

(#1157) DVlad


DVlad
őstag

Urak!
BD lejátszóval van valaki, aki végig csinálta ezt a Divx regisztrációs dolgot? (Én most próbálkozom vele, kevés sikerrel.) Mindenkinek magától értetõdõ rajtam kívül a folyamat?

(#1158) Vhiktor válasza DVlad (#1157) üzenetére


Vhiktor
veterán

Hali!
Én PS3on csináltam végig.
Ha jül emlékszem kaptam egy visszaigazoló emailt amire rámentem és készen is volt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1159) Flashget válasza DVlad (#1157) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem anno mezei sima grundig dvd lejátszónál is volt ilyen de nem regisztráltam és simán lejátszotta a divx filmeket. Most meg a samsung tv-nél van ilyen de ott se regisztráltam..én azt sem tudom milyen előnnyel jár a regisztráció ebben az esetben.

Realme GT Master Edition

(#1160) DVlad


DVlad
őstag

Köszönöm!
A helyzet az, hogy a leírása szerint, ha jól értelmezem, akkor csak ezt a regisztrációt követõen hajlandó dvix-et lejátszani. Most jött el az elsõ alkalom, hogy használnám ilyen, írt lemez lejátszására.
Végig csináltam mindent, letölthettem azt a bizonyos dvix fájlt, amit kiírtam és megetettem vele, de annyit szól hozzá, hogy "data disc".
A készülék egy Pio bdp lx52

(#1161) Murphistic válasza DVlad (#1160) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szervusz!

DVD-lejátszón (LG) én sem regisztráltam és mégis működött. Én úgy tudtam, hogy ez a regisztráció csak akkor kell, ha védett DivX-filmeket akar valaki lejátszani (talán az oldalukon, vagy partnereken keresztül ) árulnak ilyeneket.

Ugyan nem valószínű, de nem lehet, hogy a Pio csak ilyen védett filmeket hajlandó lejátszani? Így akkor a regisztráció is fölösleges.

Esetleg még annyi, hogy nem kell neki valamilyen meghatározott fájlkiterjesztés? .avi vagy .divx

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1162) DVlad válasza Murphistic (#1161) üzenetére


DVlad
őstag

Lehetséges, hogy igazad van...
Nem is azért vásároltam, hogy divx lejátszóként üzemeljen, nem is várom el tõle. Ez volt az elsõ alkalom, hogy ilyet próbáljak etetni vele egy "családi" film kapcsán. Azonban, akkor sem értem, mert megcsináltam rendesen és ennek ellenére sem látta a dvix-rõl letöltött "filmet", amit le kellett volna játszania.
Felhívom a Pio szervizt, hogy mit mondanak.

Grazie mille!

(#1164) banderasz77 válasza berlin (#1163) üzenetére


banderasz77
addikt

Miért adod el?

(#1165) berlin válasza banderasz77 (#1164) üzenetére


berlin
csendes tag

Mert nincs rá szükségem.

Van egy LG merevlemezes asztali DVD-m, és azt használom. Azzal veszek fel filmet pl. a tv-ből.
(nem akarom már ezt is kitenni a nappaliba, csak azért, hogy legyen még egy BD lejátszóm, sőt messzebb megyek nem akarok látni már még egy további távirányítót. Van már a tévéhez, settopboxhoz, HDD DVD-hez, a klímához ez untig elég nekem)

Meg ez a Blu-ray által lehetne internetezni is a tévén keresztül, de az internetet meg a TV-m is tudja.
Szóval azt hiszem ilyenkor mondják azt, hogy kihasználatlanság miatt eladó.
Ott van szépen dobozban, garipapírral.

[ Szerkesztve ]

(#1166) Flashget válasza berlin (#1165) üzenetére


Flashget
félisten

lehet 1db távkapcsoló is

Realme GT Master Edition

(#1167) fstday


fstday
csendes tag

Sziasztok. A napokban tervezek 3D BD lejátszót vásárolni.Ezek közül szemezgetek:
Sony BDP-S790
Sony BDP-S590
LG BP620

Melyiket ajánljátok? Az s790-be dual-core proci van. Ez miért van így?Az 590-be és a BP620 nem és mégis 3D-s, akkor mi célt szolgát? A 3D érdekelne főleg, hogy mellyire szellemképes(crostalk-os a kép),mert nekem volt már egy samsung bd-d6500 lejátszóm, az szörnyű volt. Nagyon csúnyán szellemképes volt. :W Vaalamint a 790-be van super bit mapping. Ez milyen célt szolgál? Vagy esetleg maradjak a PS3-nál? Ezeknek a bluray lejátszóknak szebb a képük 2 illetve 3d-ben egyáltalán a ps3-nál? A választ előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#1168) junior11 válasza fstday (#1167) üzenetére


junior11
veterán

Sony S790-et választanám, a tesztek szerint kiemelkedően jó a képminősége (az árához viszonyítva). Nézd még meg a Panasonic DMP-BDT500-at, szintén szuper gép.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1170) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Kellene nekem egy 3D-blu ray lejátszó, egy Toshiba Aktív technológiás 3d-tv-hez használnám. Továbbá fontos lenne, hogy legyen rajta analóg 5.1-es kimenet, mivel van egy Genius SW-HF 5.1 5050 W V2 5.1-es hangfalszettem és szeretném rákötni.

Van ilyen, ami megfelelne a keresési igényeimnek?

Köszi előre is!

Üdv mindenkinek!

(#1172) fstday válasza junior11 (#1168) üzenetére


fstday
csendes tag

Köszi a segítséget. Az S590 mennyivel rosszabb 3d-ben illetve képminőségileg az s790-nél? Gondolok itt pl a crosstalk effektusra.

(#1173) junior11 válasza fstday (#1172) üzenetére


junior11
veterán

Sajnos nem volt lehetőségem őket összehasonlítani... BBécinek van tapasztala az S590-nel, írj neki, biztosan tud segíteni!

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1174) banderasz77 válasza gomzol (#1171) üzenetére


banderasz77
addikt

Igen, nézegettem már, köszi... :R

(#1175) Marcus88


Marcus88
tag

Ezt néztem ki magamnak.Valakinek esetleg valami véleménye erről a termékről?

[link]

Ja és mit jelent az hogy:Mélynyomó típusa: Passzív

(#1176) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Nem teljesen ide tartozik a kérdés.
Ha veszek 1.4-es HDMI kábelt és a TV-men csak 1.2 vagy 1.3 csati van akkor is kapok képet?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1177) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Nem teljesen ide tartozik a kérdés.
Ha veszek 1.4-es HDMI kábelt és a TV-men csak 1.2 vagy 1.3 csati van akkor is kapok képet?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1178) Murphistic válasza Vhiktor (#1177) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Igen, probléma nélkül fog működni. Én is 1.4-es kábelt használok, miközben a set top box, amit használok csak 1.0-ás.

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1179) gomzol válasza Marcus88 (#1175) üzenetére


gomzol
tag

A passzív azt jelenti, hogy nincs benne erősítő, külön kell hozzá. De az ebben a szettben benne van.

(#1180) Vhiktor válasza Murphistic (#1178) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kösz:)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1181) ugyeletes


ugyeletes
tag

Kérlek segítsetek, nem látok világosan a lejátszó témában:
Szeretnék 3d-s, régiófüggetlen, xvid (hd-s is) lejátszását is tudó lejátszót.

Samsung BD-E6100 -at láttam, hogy elvileg tudja ezeket, van olcsóbb megoldás?

köszi a válaszokat.

(#1182) ugyeletes válasza ugyeletes (#1181) üzenetére


ugyeletes
tag

ezitt megerne? ebayos. 3d-t tud lejatszani vajon? ezt nem lattam sehol sem, hiaba gugliztam a 3d-re. vagy siman lejatszatom vele a fajlt, es majd ugyis a tv alakitja 3d-ve nem? :)
vegyem-e vagy sem, ennyiert ajandek lenne...

[ Szerkesztve ]

(#1183) Murphistic válasza ugyeletes (#1182) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Lehet jó az ára, de nem tudod megvenni, meg lehet nem is lenne jó ötlet, ugyanis a bolt csak az Egyesült Államokba szállít, másrészt mivel van rajta netflix kliens, lehet A régiós, szóval Európában vett lemezekhez nem lenne jó.

Esetleg próbálj meg a német ebay-en is körülnézni, hátha ott is találsz valamit jó áron.

Google alapján: [link] -nincs feltüntetve a 3D-képesség, nem hiszem, hogy tudná.

Murphistic

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1184) Marcus88


Marcus88
tag

Valaki aki ért hozzá mondja már meg,hogy ez a bluray lejátszó viszi a netről letöltött mkv,avi,xvid stb fájlokat is? Tehát nem eredeti lemezeket akkarok rajta futtatni.
[link]

Kaptam egy kis segítséget,de nem nagyon tudok belőlle kimenni mivel angolul van.

[link]

(#1185) Marcus88


Marcus88
tag

És még egy uccsó kérdés.Azt írja nem játszik le xvidet.
Én BDRIPeket is szoktam tölteni és azok avisok de a Video iNFo-nál Codec XviD van írva.

Most akkor ezt lejátsza vagy nem?

(#1186) Murphistic válasza Marcus88 (#1185) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Óvatosan kezeld a hozzászólásomat, régen működött a dolog, talán most is: Általában azok a lejátszók, amelyek lejátszanak divx videókat lejátszák a xvidet is. A két kódolási eljárás nagyon hasonló. Néha ha nem működik, akkor elég csak átírni a fájlban egy információt (FOURCC kód) , amit el lehet végezni a fájl átkonvertálása nélkül is.

Az információ alapján a lejátszónak vinnie kellene amúgy a divx-es videókat, így a xvid-eseket is a fenti írásom alapján.

Ugyan nem tudom milyen géped van, de ha BD-lejátszót szeretnél venni, akkor gondolom viszonylag jó számítógéped is van. Ebben az esetben ha mégse olvasna a BD-lejátszó bizonyos fájlokat, akkor az átkonvertálás sem fog sokáig tartani.

Röviden: valószínűleg menni fog, de semmi sem biztos :) .

Murphistic

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1187) ugyeletes


ugyeletes
tag

Neten neztem, de nem talaltam sehol:

Ha van egy 3d tv-m ami DLNA,
s futtatok a pc-n egy DLNA servert s bemountolok egy isot, akkor le tudom jatszani LANon at a tvn a filmet?

Vagy mi a megoldas, hogy kiiras nelkul isot jatsszunk (s nem hdmivel kotom ossze a pct a tvvel).

koszi!

(#1188) karicsek


karicsek
aktív tag

Sziasztok
Érdeklődnék, hogy valaki használ-e LG BD670 lejátszót?
Csak azért kérdezem, mert vettem BD50 Gb lemezt (Verbatim BD RE DL) és először elindult rajta a film, majd egy órai lejátszás után megállt és azóta nem hajlandó a dupla rétegű lemezeket beolvasni.
A sima blu-ray-t játsza.

(#1189) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Egyébként a lejátszók viszik az írott BR lemezeket?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1190) Flashget válasza Vhiktor (#1189) üzenetére


Flashget
félisten

ha ezt írják BD-RE akkor igen

Realme GT Master Edition

(#1191) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 3D-s blu-ray lejátszót, egy Sony 40EX720 mellé. Nem kell se vinyó, se wifi. Szeretnék viszont USB-t, SDHC kártyahelyet, esetleg ethernetet, de ez nem túl fontos. És lehetőleg olcsó kéne :D
Mit ajánlotok?

(#1192) junior11 válasza DEJVID (#1191) üzenetére


junior11
veterán

Ha az SDHC kártyaolvasó is kell, akkor nézd meg a Panákat (pl. DMP-BDT120/220EG).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1193) DEJVID válasza junior11 (#1192) üzenetére


DEJVID
őstag

Igazábol elhagyható, USB legyen.

(#1194) junior11 válasza DEJVID (#1193) üzenetére


junior11
veterán

Értem, de a Panákat akkor is ajánlani tudom, nagyon jó kép- s hangminőséggel rendelkeznek (az adott árkategórián belül), nézd meg a Sonykat is (BDP-S490/590).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1195) DEJVID válasza junior11 (#1194) üzenetére


DEJVID
őstag

Én ezeknél olcsóbbra gondoltam. DLNA sem kell, csak 3d lejátszás, usb esetleg ethernet.

(#1196) junior11 válasza DEJVID (#1195) üzenetére


junior11
veterán

Ezek a Pana/Sony legolcsóbb 3D játékosai, én ezek alá biztos nem adnám...

Nézd meg esetleg még az LG & Samsung kínálatát.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1197) DEJVID válasza junior11 (#1196) üzenetére


DEJVID
őstag

Jobban meggonolva belefér. S480 vagy S490 inkább? Vagy mindegy?

(#1198) gg72 válasza DEJVID (#1197) üzenetére


gg72
veterán

Inkább az S490, mivel újabb.

(#1199) Flashget válasza junior11 (#1196) üzenetére


Flashget
félisten

Pioneer BDP-140-be nincs?

Realme GT Master Edition

(#1200) junior11 válasza Flashget (#1199) üzenetére


junior11
veterán

Mi nincs a Pio-ban? Nem értem, bocsi :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.