Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) spiky03 válasza Mercutio_ (#1700) üzenetére


spiky03
veterán

Igen jól emlékszel. ;)
A HD hangok koaxon, csak a "magokat" engedik át, ami True-HD esetén egy 640kbs-es DD, DTS-HD esetén pedig egy 1,5 megás DTS.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1702) gyiku válasza fxgladiatus (#1699) üzenetére


gyiku
nagyúr

tobb az, iras olvasas kezdodik 80-90nel ;)

hüllő

(#1703) zsoltika29


zsoltika29
tag

Sziasztok!

Tisztelt BD670 tulajok!

Én egyenlőre pc-n nézem a filmeket. Az a gondom,hogy gyors jeleneteknél a film beszaggat, mkv-nél, bd-nél is. Az igaz, hogy ezt splash pro-val meg tudtam oldani 2d-ben.

Az aztali BD lejátszóknál is fenn áll ez a jelenség?

3d nézésnél az mkv-nál a BD 3D ISO ez jobb minőségű, mint az mkv 3d, de ez is gyors mozgásoknál beszaggat.

A BD 670 a BD 3D ISO-val megbirkózik?

LG 50PX950 plazmám van.

Előre is köszi a segítséget!

üdv

(#1704) ewhu válasza zsoltika29 (#1703) üzenetére


ewhu
csendes tag

Az .iso kiterjesztésű fájlokat nem lejátsza le a készülék. Ebből adódóan a 3D iso-val sem képes megbirkózni. Ezen tulajdonságok már a médialejátszók felségterülete.

(#1705) Mercutio_ válasza zsoltika29 (#1703) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezen és a hsz-eken átrágtad már magad?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1706) zsoltika29 válasza Mercutio_ (#1705) üzenetére


zsoltika29
tag

Hali!

Aha a hd filmek lejátszása fórumon már túl vagyok.

Ott tanácsolták a splash pro lejátszót, csak sajna a bd formátummal nem birkózik meg.

A dxva2 stb. dolgokkal is próbálkoztam.

A TMT az a BD 3D iso-t lejátssza, csak gyors mozgásoknál be szaggat a film.

Az asztali lejátszónál sima 2d-ben tapasztalható, hogy be szaggat a film? A szép folyamatos képre gondolok, olyan "szappanoperásra".

A splash pro elvileg felskálázza a filmet 60 fps-re legalábbis azt hiszem, azért olyan szép folyamatos a lejátszás.

(#1707) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Okulás képen írom le most a tapasztalataimat fél éves kínlódás után. Miközben csak annyi történt, hogy a főbérlőm lecserélte a notebookját!

Szóval a legfontosabb "Zsoltika29"-nek is! A USER manualt jól átrágva többször el kell olvasni, ugyanis az ördög a részletekben van elásva!

BDP-430 tulajként az első amivel szembesültem, hogy a Serviio nem megfelelő, állandó kapcsolatszakadás lép fel!
Másrészt azért "sokat" eszik a gépből, még ha a háttérben is fut, bár ez egy játékos konfig esetén rohadtul nem érdekel.
Amit fontos megjegyezni, hogy fontos hibákat lehet elkerülni vele:
1. Valamennyi médialejátszónak fix IP-címet adni, vagy lefoglalni! (hirtelen kilépés, fagyás lejátszás vagy fájlböngészés közben)
2. A médiaszerver (NAS, vagy PC) és média lejátszó(k) lehetőleg gigabites switchen történő összekötése (tekerés közbeni fagyások elkerülése, esetleg beszaggatás de 10/100 esetén sem lehet gond filmlejátszásnál)
Azt vettem észre, hogy a hirtelen adatfolyam növekedést kifagyással díjazza a lejátszóm pl torrent esetén.
3.PC- esetén aki nem a beépített "médiaszerver vackot használja" az kapcsolja ki WMP teljes szolgáltatását: felügyeleti eszközök/szolgáltatások/Win Media Player.... indítás típusa: leállítás, szolgáltatás állapota: leállítás
Közel fél év kellet, hogy erre rájöjjek, hogy emiatt fagy ki random a BDP-430 videótartalom lejátszása közben!
4. megfelelő médiaszerver kiválasztása: talán ez az egyik legnehezebb, és egyben legfontosabb dolog! PC esetén én ajánlom a Twonky-t erőforrás igénye minimális, és a pioneer-ek imádják!

megjegyzések:
feliratkezelések: a legtöbb médialejátszó "UM" apró betűs részében ott van, hogy a felirat-támogatás csak BD vagy DVD esetén elérhető :((

Az én lejátszóm "réginek" számít így nyilván egy DLNAc. dedikált lejátszónál ennél sokkal kevesebb hiba jön elő!
A random fagyások filmnézés közben: elsősorban hálózati beállításokra-hibákra következtethetünk
Váratlan kilépés a főkönyvtárakba, vagy nyitóoldalakba: médiaszerver kommunikációs hiba, adatfolyam szakadás.
Hangsáv váltás: a mediaszerverek többsége automatikusan továbbítja, így ha nem megy felesleges erőlködni mert csak a fő illetve elsődleges hangsávot játssza le (MKV mux...)
Van-e lemez a lejátszóban: BD vagy egyéb lemez esetén -ha van a lejátszóban- váratlan kilépések lehetnek hálózati lejátszás esetén.
MKV fájlok típusa: nagyon nem mindegy milyen bitrátával dolgozunk!

Nem sok embernek van ilyen lejátszója, ezért nagyon sokszor a sötétben tapogatóztam-(ok), látható, hogy érzékeny sok mindenre, viszont tanulságos lehet másoknak a hibák felderítésére!

"in medias res"

(#1708) zsoltika29 válasza Csabroncka (#1707) üzenetére


zsoltika29
tag

Köszi a hozzászólást, de én nem hálózatról nézem a filmeket.

Melyik user manualra gondolsz?

(#1709) Csabroncka válasza zsoltika29 (#1708) üzenetére


Csabroncka
addikt

Te kérdezted a BD670-t, töltsd le és olvasd el!

"in medias res"

(#1710) zsoltika29 válasza Csabroncka (#1709) üzenetére


zsoltika29
tag

:)

(#1711) JohannZimu válasza Csabroncka (#1707) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Egyetértek, hasznos tapasztalatokat foglaltál össze, talán annyit tennék hozzá saját tapasztalatból, a jobb minőségű utp kábel is javít az átviteli sebességen még 100-as LAN-on is. Minimum Cat 5e minőséget érdemes használni, ha lehet akkor gigabites hálózaton.

(#1712) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!
Van egy samu BD-C5900-asom.
Ezzel kapcsolatban a legfontosabb kérdésem az hogy egyáltalán lehet régebbi FW-t "visszarakni"?
Mostanában nem támogatott formátumként(mkv-s fájlt)nem játsza le azokat a philips lemezre írt filmeket amit régebben lejátszott!
Azóta egy pár fw felkerült...

WoT:jimmbo

(#1713) Vhiktor válasza jimmy74 (#1712) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem lehet, hogy a lemez rossz és nem tudja visszaolvasni róla rendesen?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1714) jimmy74 válasza Vhiktor (#1713) üzenetére


jimmy74
őstag

Próbálok de nem találok letölthető régebbi fw-t visszarakni a lejátszóra!Csak az új van fennt.
A régebbi fw-vel nem volt ilyen gond most meg az új lemezzel amit irok azzal se jó.
Nem tud valaki találni nekem pl:1008.0 verziót?Lehet én vagyok béna?

WoT:jimmbo

(#1715) jeni válasza jimmy74 (#1714) üzenetére


jeni
félisten

[link] ez van fent a gépeden?
ez is ugyanaz

amúgy a szerviz ingyen megcsinálja ha tudod bizonyítani,hogy az új frimware nem megfelelő.és kéred a 1008.0 verziót.

vigyél oda MKV fájlt és azzal tudod bizonyítani

[ Szerkesztve ]

(#1716) Csabroncka válasza jeni (#1715) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezzel a frimware upgrade-s dologgal vigyázni kell, meg kell nézni pontosan a szerződést! Ugyanis nem mindenért vállalnak felelősséget ezt tudni kell!

"in medias res"

(#1717) jeni válasza Csabroncka (#1716) üzenetére


jeni
félisten

pontosabban ha elrontja és ezáltal használhatatlan lesz abban az esetben érvényes is lehet,hogy a vevő a hibás,de ha jól teszi rá és azzal csak ront a gép tudásán akkor azzal már a gyártót lehet felelősségre vonni

(#1718) jimmy74 válasza jeni (#1715) üzenetére


jimmy74
őstag

Köszönöm a segitséget! :R
Igen ugyanaz úgyhogy keresek valami szervizhelyet bár már nem garis de hát meglátjuk mi a baj a lejátszóval...
Különben ti mit ajánlotok ez helyett más lejátszót ár-érték arányban 30-50 k között?lehet hogy samut többszőr nem vennék.. :(((
3D-t tudja na meg a tv-m samu ha ez számit illetve egye az mkv-t,belső vinyó előny,-erre adatként pl:iso vagy mkv fájlban vagy csak lemezről usb-ről lehet felmásolni a vinyójára a filmet vagy mást?

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#1719) JohannZimu válasza jimmy74 (#1718) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Pioneer BDP-150 ajánlott, két dolgot nem tud, ISO kezelés, illetve MKV fájlok melletti feliratfájlok megjelenítése. Belső szinkront és feliratot kezeli, FLAC, MKV és M2TS fájlokat is.

(#1720) spiky03 válasza JohannZimu (#1719) üzenetére


spiky03
veterán

A külső feliratokat csak a DLNA-n nem tudja.
Ha pendrive-on vagy külső winyóról nézel mkv-t amin kint van a felirat, azt felismeri.
Teszteltem az MM-ben és ott látta a külső feliratokat.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1721) jimmy74 válasza JohannZimu (#1719) üzenetére


jimmy74
őstag

Ez csak a merev lemezére vonatkozik gondolom?Ha igen akkor ez azt jelenti hogy pl egy blu-ray film ugyebár iso formátum akkor ezt nemtudom felmásolni,de ha ezt az iso képet kiirom pl egy RE lemezre akkor úgy már bemásolható?
A másik:mkv:Ha benne és nem mellette van a felirat és bármilyen hang akkor olvassa ugye?

WoT:jimmbo

(#1722) jimmy74 válasza jimmy74 (#1721) üzenetére


jimmy74
őstag

opsz...nincs is merevlemeze?! :o

WoT:jimmbo

(#1723) JohannZimu válasza jimmy74 (#1722) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nincs benne HDD, ez egy 3D blu-ray lejátszó DLNA képes, tehát hálózaton gépről, NAS-ról tud lejátszani.

spiky03:
Valóban a fent említett felirat-kezelési "hiányosság" csak hálózatos elérés esetén igaz.

[ Szerkesztve ]

(#1724) moland007


moland007
tag

Sziasztok !

Van egy popcorn a210- pana42-es plazmám kiegészíteném egy blue-ray lejátszóval. Sony BDP-S390 -re gondoltam. fontos h legyen külön hang kimenet (optikai,vagy coax) mert az erősítőm régebbi fajta pana és még nincs rajt hdmi bemenet (pana blu-ray lejátszó kilőve). vélemény, tapasztalat ?

55A83J

(#1725) junior11 válasza moland007 (#1724) üzenetére


junior11
veterán

Valahol azt olvastam, hogy a BDP-S390-nek nincs displaye. Jó a Sony, de én inkább Panasonic DMP-BDT120/220-ast választanám (ráadásul szerintem passzolna a Pana TV-hez és az AVR-hez).

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1726) Flashget


Flashget
félisten

Nekem a Pio BDP-150K ez a fekete
de létezik az S verzió az ezüst.

Realme GT Master Edition

(#1727) Flashget válasza junior11 (#1725) üzenetére


Flashget
félisten

Mi a helyzet a Sony lejátszókkal mkv fájlok terén? Mert a Sony TV-n le van tíltva ez a fájl jogvédésre hivatkozással a gyártó által. Gondolom akkor a lejátszóban sem engedik az mkv fájlokat.

Realme GT Master Edition

(#1728) junior11 válasza Flashget (#1727) üzenetére


junior11
veterán

A Sony BD lejátszók kezelik az .mkv fájlokat.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1729) moland007 válasza junior11 (#1725) üzenetére


moland007
tag

??? Kérdésem hogy a hátulján most akkor van optikai kimenet vagy nincs ? [hátulnézet] mert a kép szerint van, a panasonic.hu szerint nincs ?

55A83J

(#1730) moland007


moland007
tag

A hivatalos manual szerint a DMP-BDT120 -n van a 75-n nincs (csak HDMI)

55A83J

(#1731) junior11 válasza moland007 (#1729) üzenetére


junior11
veterán

A Pana 120/220 természetesen rendelkezik optikai kimenettel. [link] Ha a 220-as rendelkezik vele, akkor tuti a 120-as is, mert csak a Wifi a különbség köztük, legalábbis tudtommal.[link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1732) moland007 válasza junior11 (#1731) üzenetére


moland007
tag

köszi !

Még tűnődöm, h melyik legyen ... meg hát a pénz :)

55A83J

(#1733) Mercutio_ válasza spiky03 (#1720) üzenetére


Mercutio_
félisten

Több külső feliratot is kezel, vagy csak egy, a film nevével megegyező nevűt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1734) spiky03 válasza Mercutio_ (#1733) üzenetére


spiky03
veterán

Én csak egy feliratosat néztem az MM-ben amikor voltam tesztelni.
A felirat neve megegyezett a file névvel. De gondolom kezel többet is, mert ezt már rég tudják a lejátszók, csak ugye a felirat után kell tenni pl .hun vagy .eng, és így elvileg ki is írja, hogy magyar/angol felirat van.

Legalább is az LG DVD lejátszóm az tudott ilyet, ha jól emlékszem. :DDD
A BD-re nem emlékszem, de mintha az is kezelne több feliratot is.

De gondolom aki rendelkezik az adott lejátszóval megtudja neked mondani, hogy mi a helyzet a több felirattal.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1735) Flashget válasza Mercutio_ (#1733) üzenetére


Flashget
félisten

csak a filmmel megegyezőt, de miért kéne többet is kezelnie? ha más a felirat neve átirod és kész.

Realme GT Master Edition

(#1736) Mercutio_ válasza Flashget (#1735) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert sok esetben DVD-re kiírt Divx-eket néznek a gyerekek, azon meg nem lehet átírni a file nevét :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1737) Flashget válasza Mercutio_ (#1736) üzenetére


Flashget
félisten

azokat akkor írd ki újra.
kiírás elött nevezd át..ha meg valaki így írja ki neked elég kontár munkát végez.
én még átfuttatom subtitle workshoppal is elötte, hogy az esetleges hibákat javitsa ki.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1738) mayday00 válasza JohannZimu (#1719) üzenetére


mayday00
őstag

Pioneer BDP-150-m van,s kezeli a külső feliratokat is.Szóval ha mellette van a feliratfile,s nem belemuxolva akkor is kezeli,ezt rosszul írtad.Természetesen MKV ról van szó.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#1739) JohannZimu válasza mayday00 (#1738) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Hálózaton NAS-ról nem kezeli, ezt javítottam is fentebb (#1723). USB-n kezeli.

[ Szerkesztve ]

(#1740) Flashget válasza mayday00 (#1738) üzenetére


Flashget
félisten

Hálózaton is? Mert nekem nem.

Realme GT Master Edition

(#1741) FefeeX válasza mayday00 (#1738) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem találkoztam még olyan lejátszóval ami DLNA-n kezeli az mkv mellett az srt feliratot. A mondat csak úgy igaz, ha a kiemelt dolgok mindegyike érvényben van egyszerre. (AppleTV SMB-n kezeli a hálózatot, így ott ez nem téma pl)

[ Szerkesztve ]

(#1742) spiky03 válasza FefeeX (#1741) üzenetére


spiky03
veterán

Én már írtam korábban, hogy nekem az LG BD570-es kezeli DLNA-n a külső feliratot mind mkv mellett, mind avi mellett. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1743) JohannZimu válasza FefeeX (#1741) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Érdekességképp megosztom, az én Samsung TV-m belső lejátszója kezeli az mkv melletti feliratot hálózaton NAS-ról. Valószínűleg ez a DLNA szerver beállításain múlik.

[ Szerkesztve ]

(#1744) gyiku válasza JohannZimu (#1743) üzenetére


gyiku
nagyúr

csak a 24p-t nem :N

hüllő

(#1745) JohannZimu válasza gyiku (#1744) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nem is használom, csak sorozatoknál.

(#1746) Flashget válasza JohannZimu (#1743) üzenetére


Flashget
félisten

Ez így van a samsung tv(D6500) kezeli az mkv mellé rakott feliratot.
viszont az mkv-ban lévőt nem :)
így a Pio 150K-val tökéletesen kiegészítik egymást mert a 24p filmet a tv nem kezeli viszont a lejátszó igen :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1747) FefeeX válasza spiky03 (#1742) üzenetére


FefeeX
veterán

Ez azért érdekes, mert nekem újabb, BP-620-asom van, és az meg nem játssza le, legalábbis két sorozatnál próbáltam, aztán konstatáltam, hogy nem viszi, vissza az appleTV-hez. De majd próbálkozom, hátha...
Csinálok egy tesztet, mert a NAS-on Twonky van, de az nem konfigurálható szerintem; próbálkozom PCről, több programmal, hátha a NAS Twonky a ludas.

(#1748) spiky03 válasza FefeeX (#1747) üzenetére


spiky03
veterán

Igen vannak érdekes dolgok lejátszó és lejátszó között is. :)
Ezért is érintett rosszul, hogy ezt a funkciót a Pioneer nem tudja.
Tegnap végre ismét vissza kaptam a szervizből az LG BD570-et. De szerintem kicserélték, mert nekem nem volt a tetején matrica, amik pl az MM-ben is vannak. :D
Régebbi fw van rajta, de nem frissítem, mert lehet, hogy az cseszte szét, mint havernak is az LG BD550-esét. Amikor frissített utána kifagytak neki az mkv-k.
Nah de jelenleg működik, igaz tegnap néztem rajta egy mkv-t, 720p-set,de nem fagyott ki, igaz ez nem volt csak 4giga.
Majd kipróbálom nagyobb mkv-val is, és ha kifagy akkor viszem és kérem vissza az árát, és veszek egy Pio BDP-150-et,a feliratos sorozatokat meg majd átmásolom pendrive-ra, és így megvan oldva a feliratkezelés hiánya DLNA-n. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1749) gyiku


gyiku
nagyúr

cimlapon a ASUS O!Play BDS-700: Blu-ray lejátszó csúcs képminőséggel, kivancsi leszek, olvasom is.

hüllő

(#1750) jeni válasza spiky03 (#1748) üzenetére


jeni
félisten

tedd rá az új firmet,mert akkor tutira nem a gépet kapod vissza hanem a pénzt feltéve ha ez lenne a célod :U

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.