Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) s7evcsenko válasza Flashget (#1835) üzenetére


s7evcsenko
addikt

"iso fájlokat egyik asztali BD lejátszó sem visz"

Akkor ez az egy kivétel? :U

"Támogatott a 3D ISO-fájlok lejátszása, teljes Blu-ray menürendszerrel, mégpedig úgy, hogy a teljes menükezelés beépítve érkezik, vagyis visszajátszhatók a kedvenc jelenetek és részek, illetve kiválasztható a kívánt nyelv a feliratok listájából."

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1852) BBéci válasza s7evcsenko (#1851) üzenetére


BBéci
titán

Az szerintem lemezmeghajtós médialejátszó, mint a Dune Prime 3.0.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1853) s7evcsenko válasza BBéci (#1852) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Bocsánat, jogos...

"A 3D tartalmakat is kezelő, Qdeo technológiával felvértezett asztali BR-lejátszót teszteltük."

Ez az alcím megtévesztett! :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1854) BBéci válasza FlashLed (#1850) üzenetére


BBéci
titán

Ellenőrizted a menüben a videó kimenet beállításait? A frissítés letilthatta a HDMI-t.

(#1853) s7evcsenko
Valóban megtévesztő, ellentmond a főcímnek és a tényeknek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1855) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Szeretnék segítséget kérni, mielőtt beleugrok a dologba...
Kinéztem magamnak ezt az eszközt: ASUS O!Play BDS-700
Kicsit utánaolvasva a témának, mai nap képbe került a Pioneer BDP-150 is. :B

Az asus tesztjében olvasottakhoz képest van olyan tulajdonsága a Pionak, ami miatt inkább azt kellene venni? Vagy a tesztből kiindulva egész jó darab lenne az asus, leszámítva a plusz 10k-t?
:R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1856) FlashLed válasza BBéci (#1854) üzenetére


FlashLed
senior tag

Az a rucsa,hogy komponenesen sem engedi pl a 1080p-t.Nem áll át csak 1080i-re.Mi az hogy a frissítése letiltja a hdmi-t?Ilyen van?És hogyan aktiválhatom visza?

The Mechanic

(#1857) BBéci válasza FlashLed (#1856) üzenetére


BBéci
titán

Harmadszor is leírom: A MENÜBEN!
De lehet, hogy tévedek, mert nem ismerem az LG-k menüjét.

(#1855) s7evcsenko
Nekem olyan (média)lejátszó, ami nem engedi változtatni a feliratok méretét és színét, ingyen sem kellene.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1858) FlashLed válasza BBéci (#1857) üzenetére


FlashLed
senior tag

Nem lehet menüben tiltani semmi kimenetet!
Nekem nagyon gyanús,hogy a DHCP-vel van vmi!Nem lehet valahogy mindent leresetelni?Mostmár azon vagyok hogy egy 10 kilós samuval helyre teszem...

The Mechanic

(#1859) BBéci válasza FlashLed (#1858) üzenetére


BBéci
titán

Keress egy hozzáértő szervizes szakembert!
Ha netán bekapcsolt állapotban csatlakoztattad a HDMI kábelt, az hazavághatta az interfészt, de szerintem nem az a baj, mert akkor semmi nem menne ki rajta.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1860) FlashLed válasza BBéci (#1859) üzenetére


FlashLed
senior tag

Ebben egyértek!
Csak mintha amikor kódolt jel van,akkor lenne gondja!
És sosem volt ugye menet közben kábel ki - be.Esetleg LG szakit nem ismersz?

The Mechanic

(#1861) Flashget válasza s7evcsenko (#1853) üzenetére


Flashget
félisten

akkor most már rendbe van?
ebben az árkategóriában amiben a Pio 150 van miért akar majdnem mindenki a médilajátszó képességeitől a legtöbbet kapni, miközben alapjában BD lejátszónak tervezték. minden más csak másodlagos, beleértve a youtube-os marhaságot is...

Realme GT Master Edition

(#1862) BBéci válasza FlashLed (#1860) üzenetére


BBéci
titán

Talán HDCP vagy Cinavia, esetleg mindkettő.

(#1861) Flashget
Ezt én sem értem, a falnak megyek az ilyesmitől.
A Blu-ray lejátszókat gyári, esetleg írt lemezek lejátszására tervezték és pont. DVD-játszót sem használtam soha másra, még divikszes szarokat sem etettem velük, kizárólag DVD-Video formátumot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1863) FlashLed válasza BBéci (#1862) üzenetére


FlashLed
senior tag

ÉS ezzel lehet egyáltalán mit kezdeni?Vagy tényleg vágjam ki a francba!
Mi az a cinavia?A védelem?

The Mechanic

(#1864) BBéci válasza FlashLed (#1863) üzenetére


BBéci
titán

Igen, a védelem, ami lassan az összes lejátszóba bele fog kerülni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1865) jeni válasza FlashLed (#1863) üzenetére


jeni
félisten

(#1866) Flashget válasza BBéci (#1862) üzenetére


Flashget
félisten

komolyan nem értem..megvesznek emberek egy BD lejátszót és nem az számít elsősorban milyen képi világot ad vissza vagy milyen a DVD felskálázása (egyébként baromi jó)nem...miért nem játsza le az mkv fájlok mellé rakott .srt feliratot DLNA-n?

pedig már sokszor le volt írva..Pio vagy Pana BD lejátszó mellé egy Egreat és kész.

Realme GT Master Edition

(#1867) FlashLed válasza jeni (#1865) üzenetére


FlashLed
senior tag

De ennek nem kellene kinyirnia a HDMI portot sztem...

The Mechanic

(#1868) Csabroncka válasza Flashget (#1866) üzenetére


Csabroncka
addikt

Én például pontosan emiatt nem vettem okos TV-t, igaz volt pénzügyi keret is, de én nem láttam különbséget a Pana U30 és S30 között (ez a fényvisszaverős marhaság meg parasztvakítás, legalább is ebben az esetben) még 1 év eltelte után is csak annyit szűrtem le, hogy max G30 kellett volna, de az sem a beépített lejátszó miatt. Ha rászámolom, hogy 55e volt a BDP-430 akkor sem csalódtam. Kinéztem már a kis Dune-t sorozatnézésre, csak várom, hogy lecsapják az árát.... :DDD

"in medias res"

(#1869) JohannZimu válasza Flashget (#1866) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Pedig elég érthető, hiszen a blu-ray lejátszókat hirdetik úgy, hogy hálózatos (LAN) szolgáltatásokkal bírnak.
Egyik lemez lejátszásához sincs szükség hálózatra. Specifikációkban ott vannak az mkv, m2ts, flac stb. formátumok kezelése. Ezekkel a tulajdonságokkal felkeltik a felhasználók egy rétegének az érdeklődését. Az valószínűleg jogi megfontolás, és a termék pozícionálásának kérdése, hogy miért nem "teljeskörű" azok kezelése. Az ISO teljesen más kérdés.

Félreértés ne essék, egyetértek BBéci és többek véleményével, aki elsősorban hálózaton vagy HDD lévő tartalmak lejátszására keres eszközt, az a médialejátszók közül válasszon.

Kíváncsi lennék, milyen eladási adatai lennének pl. a Pioneer-nek, ha nem tenné bele a fenti tulajdonságait az eszközeibe.

(#1870) Csabroncka válasza JohannZimu (#1869) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt is vedd számításba, hogy vagy a licenszek kifizetésére költik a lejátszó árának nagy részét, vagy az alkatrészekre és azok minőségére. Asztali lejátszók esetén én tényleg az utóbbira szavazok.

"in medias res"

(#1871) Pierre75 válasza Flashget (#1866) üzenetére


Pierre75
senior tag

"miért nem játsza le az mkv fájlok mellé rakott .srt feliratot DLNA-n?"
Na ez a röhej.

"nem az számít elsősorban milyen képi világot ad vissza vagy milyen a DVD felskálázása"
Ebben a Pio 150 tényleg nagyot alkotott. Nincs rossz képe a Pana-nak, de tényleg gyönyörű a Pio.

A 4x0-hoz ideges voltam.

(#1872) Mercutio_ válasza Flashget (#1866) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pedig elég egyszerű az ok: A vevők egy tetemes része 1-2 akciós BD-lemezen kívül nem vesz BD-t, jobbára letöltött anyagokat néznek és a régebbi "nyakukon maradt" DVD-lemezeiket.

Csabroncka: Mennyi az a tetemes licensz díj?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1873) JohannZimu válasza Csabroncka (#1870) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Nincs információm a licenszek áráról, de nem hinném, hogy komoly tétel lenne. Lehet tévedek, de a licenszeket is mennyiségfüggő áron adják. Egy-egy gyártó gondolom minden olyan eszközére megveszi, amihez köthető az adott licensz, így igen jó árakat kaphatnak. Persze sok kicsi sokra megy, pl. jelenleg a Pioneer blu-ray lejátszói közül a 150-es az alap típus, itthon (MM) 40000 forint, szerintem az ehhez kapcsolódó licenszek egy eszközre vetítve szvsz. max. a 100 forintos nagyságrendet érhetik el. Mi ez ahhoz képest, hogy az ára a készüléknek az utóbbi hónapokban pl. 15000 forintot esett (54900-ről)?

Ez csak az én elgondolásom, fenntartom a tévedés lehetőségét.

(#1874) Csabroncka válasza Mercutio_ (#1872) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az LG és a Samsung elsősorban ebben erős, igaz olcsóbbak is, de a lejátszó mechanikai része és a megjelenítés hagy némi kívánni valót.

Egyébként logikusan gondold végig, vagy az egyikre költenek vagy a másikra, pontos adatot nem tudok, ennek nem néztem még utána, de nézz meg egy egyszerűbb médialejátszót összehasonlításképpen, mi kerül a Dune 101ben 30e forintba? Biztosan nem az alkatrész, sem a szállítás, sem az innováció. A nagy része szerintem a licensz, de cáfoljatok meg :F !

"in medias res"

(#1875) Flashget válasza Mercutio_ (#1872) üzenetére


Flashget
félisten

Tiszta sor, de akkor médialejátszót vegyenek.
Bár lehet ott meg a BD lemez lejátszása lenne a fontos :)

Realme GT Master Edition

(#1876) nuke7


nuke7
veterán

Sziasztok!

pio bdp-150 és pana bdt-220 között vacilálok.
fontos lenne, hogy külső winyoról le tudjon játszani minél több dolgot, dvd felskálázás, feliratok kezelése, 24p lejátszás.
(természetesen a bluray lejátszás után)
nem szeretnék külön medialejátszót venni, tekintettel arra, hogy van egy laptopom ha nagyon muszáj... :U
ja persze, és a 3D filmek miatt is venném nagyrészt, ha már 42ST50-em van.

szerk.
ha ez esetleg butaság - milyen médialejátszó van, ami jól tud 3D bluray-t is lejátszani..?

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1877) gyiku válasza nuke7 (#1876) üzenetére


gyiku
nagyúr

hello, ugyanebben a cipoben vagyok en is. ahogy nezem, kb hasonlo minosegben jatszak a bd-t, dvd-t.

pio: 40k, 3 ev gar, jobb mediaplayer kepessegek, custom fw-vel viszi a br isot.
pana 47k, 1 ev gat, wifi.

asusnak vannak ilyen eszkozei, de egyelore nem sok tapasztalat/velemeny van roluk.

hüllő

(#1878) FlashLed válasza FlashLed (#1867) üzenetére


FlashLed
senior tag

Menet közben kiderült,hiába állítom a komponenes kimenetet 1080i vagy 1080p-re Blu Ray lejátszásnál 720x480i felbontást kapok!Ha mkv-t nézek usb-ról vagy adat blu ray-ről mkv-t divix-et mindenhol megkapom a rendes felbontást csak gyári vagy gyári másolatnál nem(Blu Ray).Ez tényleg nevetséges az LG-től mostmár! Senki nem tapasztalta még az általam felsorolt hibákat?

The Mechanic

(#1879) nuke7 válasza gyiku (#1877) üzenetére


nuke7
veterán

én úgy látom - kis keresgélés után- hogy árban forintra ugyanannyi, a gari eltérést nem tudom... :U
ja, és panasonic tv-m van, hátha a pana tud valami extrát hozzáadni...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#1880) gyiku válasza nuke7 (#1879) üzenetére


gyiku
nagyúr

viera link talan. nekem is pana tv-im vannak, de itt most fog torni a marhahusegem.

viszont a bdt220 es a bdp150el nem tudsz mellenyulni, barmelyiket veszed, elegett leszel.

[ Szerkesztve ]

hüllő

(#1881) nuke7 válasza gyiku (#1880) üzenetére


nuke7
veterán

hoppá, közben eldőlt, hogy pio lesz, mert a pana 220 nem tud divx/xvid-et lejátszani...!!

https://youtube.com/user/nuke7

(#1882) gyiku válasza nuke7 (#1881) üzenetére


gyiku
nagyúr

biztos ez? mar a bdp-75 is tudott.

hüllő

(#1883) nuke7 válasza gyiku (#1882) üzenetére


nuke7
veterán

" The DMP-BDT220 also doesn't play back DivX or Xvid files."
a CNet szerint nem tud, vagy valamit nagyon elnéztek... :U
forrás

https://youtube.com/user/nuke7

(#1884) Pierre75 válasza nuke7 (#1881) üzenetére


Pierre75
senior tag

A 110 is tud, furcsa lenne, ha a 220 nem tudna. De abban nincs sok köszönet, ha divx-t felirattal néznél a Pana-n, képernyő közepére rakja ki.
A Pio-val jobban jársz

(#1885) gomzol válasza nuke7 (#1883) üzenetére


gomzol
tag

Az amerikai piacra szánt modell leírásában valóban ott van, hogy nem viszi a DivX-et, de a hazai/európai modellnél ez nem így van, az lejátsza.

[ Szerkesztve ]

(#1886) junior11 válasza nuke7 (#1881) üzenetére


junior11
veterán

A Panasonic lejátsza a DivX/XviD-et. Már rengetegszer belinkeltem ide teszteket a BDT220-asról, kiváló képminőséggel.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1887) FlashLed


FlashLed
senior tag

Valaki LG Blu Ray lejátszónál olyat tapasztalt már,hogy internetes vagy usb-s frissítésnél,egy újabb verzió mint ami rajta van,update elején megáll?A folyamat jelző csík egy picit megvillan és utána megáll sehol semmi!Nagyon kezd a hócipőm tele lenni ezzel az LG retekkel.

The Mechanic

(#1888) nuke7 válasza junior11 (#1886) üzenetére


nuke7
veterán

Te melyiket választanád..?
(pio bdp-150 vs. bdt220 :F )

https://youtube.com/user/nuke7

(#1889) nuke7 válasza nuke7 (#1888) üzenetére


nuke7
veterán

minél jobb külső winyo kezelés - mkv stb. - felskálázás és esetleg hálozaton keresztüli lejátszás lenne viszonylag fontos... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#1890) junior11 válasza nuke7 (#1888) üzenetére


junior11
veterán

Én alapból Pana-fan vagyok, ezért a 220-ast, de a Pio-val is biztosan jól jársz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1891) BBéci válasza junior11 (#1890) üzenetére


BBéci
titán

Pana TV és Pioneer lejátszó fan vagyok, van mindkettő a birtokomban, tesztelek is belőlük rendszeresen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1892) Csabroncka válasza nuke7 (#1889) üzenetére


Csabroncka
addikt

Képminőséget tekintve én ahogy olvastam és hallottam a 40-60 ezres kategóriában a két gyártó között nincsen különbség. Egy középkategóriás megjelenítő mellé ez az árfekvés teljesen jó.
Nem gondolnám, hogy a pana kevesebb energiát és igénytelenebb alkatrészeket szórna a pioneernél az olvasókba. Ettől függetlenül sokan esküsznek a Pio-ra mert az optikai olvasók és írók minősége kiváló, mind az asztali lejátszókban mind pc-s meghajtók/írók terén. A másik dolog az idő, a pio régóta kiváló ebben a témában!
Azt gondolom, hogy egyik lejátszóval sem jársz rosszul, így azt vedd meg ami jobban tetszik, vagy többet tud egy bizonyos funkcióval, esetleg éppen akciós!

ui. egy korrekt HDMI kábelt tessék hozzá vásárolni! (5-6 ezer két méter), majd várjuk a beszámolót!

"in medias res"

(#1893) nuke7 válasza Csabroncka (#1892) üzenetére


nuke7
veterán

pio most ha jol látom nem igazán van raktáron, ha a pana-ra a hozzám közel eső boltban legalább 2év garit adnak, akkor az lesz.

https://youtube.com/user/nuke7

(#1894) spiky03 válasza nuke7 (#1893) üzenetére


spiky03
veterán

A Westendben és az Árkádban az MM-ben van jó pár darab belőle. Legalább is amikor voltak akkor még volt.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1895) Flashget válasza Csabroncka (#1892) üzenetére


Flashget
félisten

az optikai olvasók és írók minősége kiváló, mind az asztali lejátszókban mind pc-s meghajtók/írók terén.

meg autóban CD-s rádióként.
emlékszem 2000-ben 66K volt az MM-ben :)

Realme GT Master Edition

(#1896) BBéci válasza Flashget (#1895) üzenetére


BBéci
titán

Mi volt 66K?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1897) Flashget válasza BBéci (#1896) üzenetére


Flashget
félisten

Pioneer autós CD rádió, 4x45 watt, RDS, Mosfet meg ilyenek. MP3-at még nem tudta.
DEH-3130R a tipus száma.
de ez 12 évvel ezelött volt :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1898) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Nem igazán vagyok otthon Blu-ray lejátszókban, ezért számítok a segítségetekre.
Adott esetben egy ilyen lejátszó tud olyat, hogy mondjuk hálózaton összekötöm egy PC-vel és annak a meghajtójáról játsszon le filmeket (mkv), mint egy külső lejátszó?

Vagy ez így hülyeség? :D :D

(#1899) gyiku válasza Pityke78 (#1898) üzenetére


gyiku
nagyúr

nem hulyeseg, vannak ilyenek. manapsag mar mindegyik tudja ezt, de azert ne varj toluk olyan lejatszasi kepessegeket, mint egy mediaplayertol. kompromisszumokkal viszik az mkv-t lanrol/wifirol.

hüllő

(#1900) Pityke78 válasza gyiku (#1899) üzenetére


Pityke78
őstag

Milyen kompromisszumokra gondolsz pontosan? Vagy hol tudnék utánanézni az ilyen fajta lehetőségeknek?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.