Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Warter válasza Vhiktor (#1250) üzenetére


Warter
őstag

Rövid távon még igaz is lehet, de próbáld ki mondjuk egy 10méteres darabbal mindenféle kábelekkel együtt vezetve. Lehet meglepődnél. :)

(#1252) DVlad


DVlad
őstag

Na most ne ettese senki a témát, ne kezdődjön el a flame. :D

(#1253) Csabroncka válasza Vhiktor (#1250) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Tök mindegy milyet veszel, mivel digitális a jel és nem analóg ezért nincs különbség köztük."

Ezt azért ne nagyon hangoztasd!

Srácok, itt nem arról van szó, hogy ha digitális akkor semmi nem veszthet el! Nagy tévedés a HDMI kábelek esetén is sávszélesség van, nyilván nem egy DivX vagy felskálázott DVD videó mellet lehet észrevenni a különbséget! Azért egy 1080p/24 film mellett (3D-ről ne is beszéljünk) már egy 42"-es jó minőségű TV-n és lejátszóval észrevehető dolgokat produkál az olcsó kábel (beszéljünk egy átlagos 2m-es darabról, mindenféle madzaggal a szekrény mögött)!
Hangsúlyozom, már belépőszinten! legyen ennyi elég...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1254) Flashget válasza Csabroncka (#1240) üzenetére


Flashget
félisten

Nos itt van a készülék nálam és egyelőre teljes vigyor a képes felem.
Mivel nekem ez az első asztali 3D BD lejátszóm nincs mihez hasonlítanom. 2005-ben vett mezei Grundig DVD lejátszóhoz (a cég már akkor kínai tulajdonban volt) meg főleg nincs értelme.

Pioneer BDP-150K
eleje
hátulja
doboz tartalma
HDMI kábel és magyar nyelvű tájékoztató nincs hozzá, de még a gyártó honlapján sem láttam. Viszont a készülék OSD menűjében van magyar nyelv!
Az angol nyelvű leírásban 3 féle tipust írnak, de csak egyiknél írják a 3D-t de szerintem ez így nem igaz.:
BDP-150
BDP-150K (ez van nekem fekete és ehhez írnak 3D-t)
BDP-150S (ez lenne a silver)

A TV az egy Samsung D6500 így ezért is kellett a 3D-s lejátszó. Összekötöttem egy 7,5m hosszú 1.4 HDMI kábellel (fogok venni egy 2m de jobb fajtát)
Mindenféle lemezt és fájl formátumot kipróbáltam vele és semmivel nem volt gondja. Még a 9 évvel ezelött megírt Fuji CD-t is simán vitte a filmet.
BD lemez/film betöltése (nem mértem) de kb. 20 mp-ig tartott neki. Reccenés nélkül vitte.
Van Zoomolási lehetőség is így akinek ez fontos.
Lemezek után lan kábelt bedugtam és már működött is a youtube alkalmazás. Ugyanaz mint ami a samsung tv-ben is van..nincs ékezetes betű benne :p Meg van a Picassa rész. Kipróbáltam a fw frissítést is de rögtön kiírta a legfrissebbet használom nincs újabb.
Valamint a hálózati része is működik a megosztott mappákban lévő zenét vagy filmet lejátszotta.
Külön lehet venni hozzá wifi adaptert de ez nem smart készülék szerintem felesleges pénzkiadás.

Ezután kipróbáltam a pendrive-ot is..sima xvid filmet reccenés nélkül vitte. A FLAC sem okozott gondot neki. Majd NTFS-re particionáltam ráraktam egy mkv fájlt és...hang megszólalt de kiírta nem támogatott fájlformátum. Gyorsan megnéztem TsMuxerbe level 4.2 volt..kerestem 4.1-t azt rátöltötteem vissza a masinához és simán vitte. Egy gond volt vele mivel a film koreai nyelvű a fájlban csak angol felirat van így külön melléraktam a magyart is. Ki is tudtam választani a subtitle megnyomása után csak éppen az ékezetes betükkel gondja volt. Ami azért fura mert az xvid mellé rakott magyar felirattal nem volt baja az ékezetes betükkel.
Szóval a lényeg valaki korábban azt írta a Pio 140 nem kezeli az NTFS particiót.
Nos ez a BDP-150K kezeli! Ha kijön az fw nem engedem rátenni nehogy letíltsák benne :D

Szerintem aki ebben az ár kategóriában akar venni egy 2012-es készüléket ne adja alább.
Egyszerűen gyönyörű a BD film egy ilyen tv-n..még PC-ről sem volt ilyen a kép.
42K volt 2 év garanciával.

Végül ráküldtem egy gyári 3D filmet meg egy Avatar SBS félét is egyikkel sem volt semmi gondja. Viszont akárhogy állítottam be a HDMI résznél a felbontást (1920x1080i vagy p) vagy másra a @ után mindig 60Hz-et írt...vagy 50 de volt 24Hz is.
Ez normális egy 100Hz-es tv-nél vagy a HDMI kábel a hunyó?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1255) Csabroncka válasza Flashget (#1254) üzenetére


Csabroncka
addikt

A legjobb ha automatikusra állítod, ekkor mindig a TV-nek illetve a forrásnak megfelelő jelet küldi ki. Nem tudom, hogy a Samu tudja e a 24p-t de gyanítom!
Próbálkozz más felirat típussal, én úgy tudom, hogy az asztali lejátszók jobban preferálják a .sub kiterjesztést...

"in medias res"

(#1256) Flashget válasza Csabroncka (#1255) üzenetére


Flashget
félisten

Oké azt átállítom. A felirat srt igaz de avinál nem volt gondja..majd keresek olyan mkv fájlt amibe benne van a magyar felirat és nem külön mellette.

Nem tudom, hogy a Samu tudja e a 24p-t de gyanítom!
Tudja de csak külső lejátszóból a saját média lejátszóján keresztül nem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1257) Csabroncka válasza Flashget (#1256) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyik TV belső lejátszója sem tud 24p-t!

Muxold a feliratot, szerintem azzal sem lesz baja! Hangsávváltás megy?

"in medias res"

(#1258) tigipuf válasza Flashget (#1254) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hát biztos is mert tuti a pio,de én azért az Lg-m mellé ezt venném kicsit olcsóbb is,és ahogy látom q..a jó plecsniket kapott:[link].
Ja persze örülök,hogy meg vagy vele elégedve,de jó lenne tesztelni az Lg-n is :D
Nagyon szép a Pioneer külsőleg is :K

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1259) Flashget válasza Csabroncka (#1257) üzenetére


Flashget
félisten

Megy nem volt gond a hanggal.

Realme GT Master Edition

(#1260) Flashget válasza tigipuf (#1258) üzenetére


Flashget
félisten

Pio BD (és régen DVD) íróim vannak, autóban is pio a lejátszó..igyekszem márkahű maradni :)

Realme GT Master Edition

(#1261) tigipuf válasza Flashget (#1260) üzenetére


tigipuf
senior tag

Persze,maximálisan megértelek,tényleg nagyon tetszik a lejátszó nekem is. :D
Tudnák neki helyet szorítani a polcon,a t-sat-os beltérit száműzném a földre az biztos!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1262) RudY válasza Flashget (#1254) üzenetére


RudY
addikt

:K mmm kellemes darab.
Szemezek vele már egy ideje, főleg a régióváltás lehetősége miatt. Úgy tudom, hogy a DVD lemezeknél ezt automatikusan megoldja,de a BD lemezeknél valóban lehet a távirányítóval régiókodot váltani?

(#1263) jeni válasza RudY (#1262) üzenetére


jeni
félisten

ez konkrétan a Pioneer BDP-150K lejátszóra hol van leírva?

(#1264) RudY válasza jeni (#1263) üzenetére


RudY
addikt

Pl. itt: [link] ...bár lehet, hogy benéztem picit és mókolják :B

(#1265) Csabroncka válasza tigipuf (#1258) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sajnos a LG-t nem szokták ajánlani, lejátszási minőségben elmaradnak mind a panasonic-tól, mind a pioneer-től már ebben a kategóriában is.

Flashget: vasárnap lefotózom a rendszert, én is választottam ;)

"in medias res"

(#1266) Flashget válasza RudY (#1262) üzenetére


Flashget
félisten

ennyire nem mélyedtem bele, de van benne valami efféle ahogy nyomkodtam a távkapcson a beállításokat :D
viszont nincs semmilyen új fw, ha ezt írják az akkor mókolt lehet.

azt nem írtam...okos telefonnal lehet vezérelni a lejátszót csak ezt nem tudom kipróbálni, mert nekem még buta telóm van. lehet régimódi vagyok de egy telefonnal telefonálni lehessen ne kávét főzni meg beágyazni tudjon :D

Realme GT Master Edition

(#1267) Flashget válasza Csabroncka (#1265) üzenetére


Flashget
félisten

Oké, de ez nem olyan nagy rendszer, mert hiányzik a házimozi része.

Realme GT Master Edition

(#1268) tigipuf válasza Csabroncka (#1265) üzenetére


tigipuf
senior tag

Oké,de biztos :F ,láttad :F ,vagy csak a megszokás dominál??
Mindegy .én biztos vagyok benne,hogy Lg tv mellé tökéletes ...

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1269) Csabroncka válasza tigipuf (#1268) üzenetére


Csabroncka
addikt

Családban két LG lcd, amikor vettem a plazmát elsők közt zártam ki, mert a samsung-hoz vagy panasonic-hoz képest látványosan rosszabb a képminőségük!
Amikor pedig a BD lejátszót vettem eszembe sem jutott, eleve óva intettek tőlük...
Egyáltalán nem leszólás miatt írom! Viszont igazán jó minőséget nem lehet velük elérni, ez van akinek elég, valakinek nem.

Flashget:: érdemes beruházni! ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1270) spiky03


spiky03
veterán

hey
mi a különbség az lg bx580 és az lg bd670 között? mert leírásban nem nagyon láttam.
melyiket érné megvenni?
thx

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1271) Csabroncka válasza tigipuf (#1268) üzenetére


Csabroncka
addikt

Illetve jobban megérted úgy, ha azt mondom, hogy abban a kategóriában amiben az átlag ember keresgél (Lg lm960) vagyis ennél olcsóbban kapsz ilyen képminőséget... :F

"in medias res"

(#1272) ewhu válasza spiky03 (#1270) üzenetére


ewhu
csendes tag

Üdv. spiky03!
A két lejátszó közül a BX580-as régebbi masina, így már nehezenbben lehet beszerezni, esetleg kéz alól. A másik, fiatalabb gép hasonló műszaki paraméterekkel bír, tehát nagy különbségek nincsenek köztük. Ha mindenképpen LG-ben gondolkodol, akkor a BD670-es jó választás lehet.
Egy szubjektív véleményt engedj meg: olvastam a Plazma TV topikban, hogy majd egy ST50-es Panát etetnél vele és ebben az esetben egy Pana BDT120/220-as illetve egy Pio BDP-140/150-es is elgondolkodtató alternatíva lehet.

(#1273) Csabroncka válasza ewhu (#1272) üzenetére


Csabroncka
addikt

+1 :K

"in medias res"

(#1274) jeni válasza ewhu (#1272) üzenetére


jeni
félisten

A Pioneer 140 és a 150(k?) közti különbség mi lenne?
Ugyanis itthon csak a sima pio 140 kapható.
Korábban valaki írta,hogy a 150K csakis az tudja a 3D-t és az tudja a nagyobb külső HDD kezelését.

ilyen téren a PANASONIC DMP-BDT220EG-s jobb árban lenne és benne van alapból a wifi ellenben a pio csak wifi ready-s

esetleg van ennél olcsóbban ugyan ilyen tudással Samsung vagy LG esetleg Philips?

[ Szerkesztve ]

(#1275) Csabroncka válasza jeni (#1274) üzenetére


Csabroncka
addikt

BDP150
Első ránézésre több hálózati funkció, szélesebb file support, az NTFS-ben nem vagyok biztos!
Minda a kettő 3D-s!

"in medias res"

(#1276) jeni válasza Csabroncka (#1275) üzenetére


jeni
félisten

akkor ez csak a sima,mert van abból 150K
esetleg a 140 és a 150 köztire írtad a különbséget?

(#1277) ewhu


ewhu
csendes tag

A Pio BDP-150-K fekete, a BDP-150-S ezüst. A BDP-140 esetén erre a különbségtételre (-K, -S) nem volt szükség hiszen csak fekete gép volt belőle. A 150-nek koax digit kimenete van ellenben a 140-ben használt optikai kimenettel. A 150-es fogyasztása mérséklődött (20W), a 140-é (23 W volt). A 150 kezeli az NTFS fájlrendszert, a FLAC formátum is támogatott.

(#1278) jeni válasza ewhu (#1277) üzenetére


jeni
félisten

A Panasonic BDT-220 a valós wifi megléte miatt előnyben és az pont annyiba kerül mint a Pio 150-s,- az is tudja a FLAC formátumot,igaz csak optikai kimenetes de szerintem ez a legkisebb gond az asztali lejátszón,hogy optkai vagy coax.

ha a wifi dekóder nem volna olyan drága Pioban (29000Ft) akkor olyat vennék.

lehet,hogy érdemesebb egy tesztre alávetni a Panát és a Piot,de talán a Sony-t(490-590) is érdemes hármasban tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#1279) Flashget válasza jeni (#1276) üzenetére


Flashget
félisten

140 - 2011-es modell
150 - 2012-es
(#1254) itt leírtam pár dolgot miben más a 150K az elődjénél.
Leglényegesebb, hogy kezeli az NTFS particiót, FLAC-ot okos telóval vezérelhető, van benne youtube, picasa kliens.

És lehet venni pl. itt 42K

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1280) Flashget válasza Csabroncka (#1275) üzenetére


Flashget
félisten

de leírtam...NTFS-t tudja már kezelni (és ha pendrive-on tudja akkor HDD-n is)a 140 nem tudta.

Realme GT Master Edition

(#1281) Flashget válasza jeni (#1278) üzenetére


Flashget
félisten

Azt döntsd el mire van szükséged. Ha csak BD vagy kell mellé a médialejátszó képesség is. Akkor egyértelműen a Pio a nyerő, ha csak a BD + smart akkor Pana a wifi miatt.
De mivel nekem van wifi, smart a tv-be így ez nem kell a lejátszóba inkább a BD+médialejátszás a fontos (régebbi lemezek vagy DLNA-ként használva)

Realme GT Master Edition

(#1282) Csabroncka válasza jeni (#1278) üzenetére


Csabroncka
addikt

Az már rég rossz, ha a wifi miatt kell dönteni egy lejátszó esetén!
Mire jó egy asztali BD lejátszóban a Wifi? A szoftverfrissítésen kívül nem sok mindenre...

Flashget: igen akkor kezeli, FAT32-vel csak 32 gigát

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1283) Flashget válasza Csabroncka (#1282) üzenetére


Flashget
félisten

pendrive-ra egy mkv filmet raktam és szenvedtem a felirattal ha emlékszel :)
és annak NTFS partició kell

Realme GT Master Edition

(#1284) jeni válasza Csabroncka (#1282) üzenetére


jeni
félisten

Flashget:
ugyanis Philips BDP-7300 lejátszom van amiben csak két dolog hiányzik a 3D és a Wifi-bár nem tudom,hogy a FLAC az mit takar?
úgy gondolom csak a 3D miatt nem érdemes venni egy másik BD lejátszót.

(#1285) gulyasa válasza jeni (#1284) üzenetére


gulyasa
őstag

FLAC - veszteségmentes audio tömörítési eljárás ill. kodek.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1286) Flashget válasza jeni (#1284) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem a tv 3D, smart, wifis ahhoz kell a 3D lejátszási képesség a másik kettő opció nem.
Viszont vagy Pio vagy Panasonic lejátszóban gondolkodtam, miután a Philips 7600-ról illetve a márkáról lebeszéltek többen is (gg72, BBéci).

Egyébként ez a wifi dolog lejátszóban szerintem is semmi értelme. Frissíteni az fw-t lehet lan kábellel, de lehet USB porton pendrive-ről.
Illetve van értelme..emberek hülyítése a gyártók részéről pont úgy mint ez az egész netezés történet a tévékkel.
A smartnak még azt mondom van értelme tv esetében bizonyos dolgokban ahhoz tényleg jó a wifi.

Realme GT Master Edition

(#1287) jeni válasza Flashget (#1286) üzenetére


jeni
félisten

köszi
akkor keresnem kell valami FALC anyagot,hogy tudja az enyém-e?
ha nem akkor veszek egy Pio-t.
Bár korábban 2 Pio-m is volt,valami 343?430? utána a DV-696-s erre tutira emlékszem,és helyette lett a Panasonic FS-100 ami a dobozában pihen az USB hiánya miatt,pedig csúcs darab volt azon az áron amennyiért vettem.
most a közel 1 1/2 éves Philips-m van a széles képcsöves 16:9-s hagyományos-tv alatt.

(#1288) junior11 válasza ewhu (#1277) üzenetére


junior11
veterán

Azért a Pio fogyasztása egy kicsit magas ha azt nézzük, hogy a konkurens Pana BDT120/220 9.9W-ot fogyaszt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1289) ewhu válasza junior11 (#1288) üzenetére


ewhu
csendes tag

Így van! Szerintem is sokat zabál a Pio a Pana gépekhez mérten. Küzdenek a fogyasztás csökkentésén, de még alig érezhető a javulás (az idei modell hozadéka csupán 3W).

(#1290) spiky03 válasza ewhu (#1272) üzenetére


spiky03
veterán

Thx az infót.
Tudok mind a két verzióból újat szerezni, pontosabban van egy outlet, ahol mind a kettő kapható.
Igen jól láttad ST50 a kiszemelt és remélem, hogy decemberben meg is tudom majd venni. ;)
Az a baj, hogy nekem fontos az, hogy mkv-at is lejátszon meg a DLNA funkció külső winyó híján, így esett a választásom az LG-re, mert eddig az vitte a legtöbb formátumot. Vásárlás előtt teszteltem SAmsungot meg Sony-t is.
Jelenleg egy LG BD570-em van, de szarakodik és ha kicserélnék vagy ráfizetéssel vehetnék mást akkor a fent említett lejátszók lennének baráti árban. :)
Akkor a képminőségben és szolgáltatásban nincs nagy különbség a két lejátszó között?
Mert ITT tesztelték a BX580-at és jókat írtak róla.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1291) ewhu válasza spiky03 (#1290) üzenetére


ewhu
csendes tag

Így már érthető. Szerintem nem tudsz rosszul választani, mindkét gép hasonló műszaki tulajdonságokkal bír. Nekem személy szerint jobban tetszik a BX580 külalakja, de ennek már nincs köze a készülék működéséhez.
Esetleg egy médialejátszóban nem gondolkozol? Az az igazi, ha minden feladatra külön, arra megfelelő készüléket vesz az ember. Egy blu-ray lejátszó BD lemezekkel a pocakjában van elemében, de médialejátszóként akadhatnak anomáliák.

(#1292) spiky03 válasza ewhu (#1291) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is a BX580 tetszik jobban, meg az olcsóbb is. :D
Nah de majd holnap kiderül, hogy vissza veszik-e az BD570-et, mert csak akkor lesz a váltás.
Jelenleg nem gondolkoztam abban, ezért is vadásztam olyan BD játékosra, ami viszi az mkv-at is meg ugye a BD lemezeket is, mert azért veszek eredeti lemezeket is. ;)
Tudom, hogy a BD-nek és az mkv-knak is külön eszköz kéne, de jelenleg így tudom csak kivitelezni, meg jelenleg meg is vagyok vele elégedve.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1293) gomzol válasza ewhu (#1272) üzenetére


gomzol
tag

Én is egy ST50-ben és (most már) egy BDT120-ban gondolkodom. :)
A Sony S490 már kevésbé tetszik, és a tesztek alapján elég lassúnak is tűnik.

(#1294) gomzol válasza gomzol (#1293) üzenetére


gomzol
tag

Bár a BDT220-nál most olvastam több olyan panaszt is, hogy sajnos hangos a lejátszó (és gondolom a 120-ban is ugyanaz a mechanika van)... :((

(#1295) gg72 válasza gomzol (#1294) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos ez manapság szinte az összes lapos és olcsóbb kategóriás lejátszóról elmondható.

(#1296) ewhu válasza gomzol (#1294) üzenetére


ewhu
csendes tag

Igen, ugyanaz a két gép csak a 220-as wifi-s termék, a 120-ból ez hiányzik. Az elég gáz, ha hangos a mechanika. Vajon csak a lemez betöltésekor vagy a lejátszás folyamán is zavaróan hangos? :F

(#1297) Flashget válasza junior11 (#1288) üzenetére


Flashget
félisten

Most komolyan ez akkora gond a 20 watt? Azt még megértem mikor plazmánál a 200-300 wattos fogyasztást említik, de az akvárium világítása, szűrő is fogyaszt ennyit vagy többet és az egésznap megy :) A lejátszóval max. 1 film/nap megy vagy hetekig semmi.
Nem beszélve a pana és pio médialejátszási különbségéről amiről korábban írtak.

Realme GT Master Edition

(#1298) ewhu válasza Flashget (#1297) üzenetére


ewhu
csendes tag

Ha már itt vagy Flashget, elárulnád, hogy a 150-es Pio mechanikája mennyire hangos?

(#1299) junior11 válasza Flashget (#1297) üzenetére


junior11
veterán

Nem, egyáltalán nem baj, semmi bajom a Pio-val, nem azért írtam, csak megemlítettem hogy a Pana kevesebbet fogyaszt. Az új Panák lejátszási lehetőségei is már nagyon jók.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1300) Flashget válasza ewhu (#1298) üzenetére


Flashget
félisten

Nem tudom neked mit jelent a hangos, de ennek a Pionak semmi hangja.
kb. 30cm-ről hallottam valamit ahogy behúzta a tálcát és az mkv fájlt elkezdte lejátszani :) De ahonnan nézzük a tévét semmi hangja.
PC-ben az optiarc dvd író egy traktor ehhez képest.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.