Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) sensor060 válasza laca000 (#147) üzenetére


sensor060
aktív tag

Szia Laca000 !

Baromságokat irtam, bocsánat !!!!!!!!!!!!

3.4.0 az amit én is használok, és valóban, 4.2.0 is szarul csinál valamit, mert nem viszi az asztali player !

Bocsi!

(#152) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Bluray lejátszót szeretnék venni. E között a kettő között kénre dönteni:
Egyik, http://digitalko.hu/index.php?id=1346&kat=16.
A kérdésem az lenne, hogy mi a fő különbség a két lejátszó között?
Főleg usb-s vinyóról mennének a filmek (3D-sek is), a kérdésem annyi, hogy usb-n keresztül támogatja az összes bluray formátumot, és hang formátumot (DTS-HD)?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#153) sensor060 válasza adamssss (#152) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Szerintem a DMP-BDT100-as a jobb, mert ott írnak mkv lejátszást is, bár az igazi az a gyártó oldali info lenne, vagy a fórumokon lévő írások a készülékről. Ja és a divx, xvid (tehát avi) típusokat sem szereti a 300-as.
Hangok rendben, mindkettő nagyjából ugyanazt tudja.

Ha usb-s hdd-ről szeretnél lejátszani fullhd-s filmeket, akkor ugye valószínüleg mkv formátumú file-okat kell beszerezni, de az, amit te szeretnél, azaz egy "rendes" blu-ray filmet nem fogsz tudni hdd-ről játszani, ahhoz ki kell írni lemezre a filmet. 3D-s filmekhez nem értek, hogy vannak-e egyáltalán mkv-s formátumban, bár nehezen hiszem, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

(#154) gyerecske


gyerecske
senior tag

Ez sem tűnik rossznak:

http://bluray.blog.hu/2010/03/29/lg_bd570_teszt_nem_csak_a_kivulrol_uj#comment-form

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#155) gyerecske válasza pumpika666 (#144) üzenetére


gyerecske
senior tag

Az 570-es és az 580-as között nem csak annyi a különbség, hogy az utóbbi tudja a 3D-t is?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#156) gyerecske


gyerecske
senior tag

A Samsung BD-C6900-ról van valakinek tapasztalata?Külső vinyóról le tud játszani mkv-t?

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#157) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Ave!

Vettem egy Samsung BD-C5300(B)(/B)-as Blu-ray lejátszót, mely az mkv-t tökéletesen lejátssza, de az m2ts-t, már nem.

Akkor tudom megnézni az m2ts fájlt, ha átnevezéssel átírom mkv-ra! :U

Van erre valami más megoldás, mert pl.: feliratot nem tudok berakni!?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#158) sensor060 válasza (Darkwood) (#157) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ha valahol beszerzed a feliratot, és melléteszed ugyanolyan néven (csak srt kiterjesztéssel), akkor lejátsza ?
Nekem egy BD-P4600-am van, ami viszi az mkv-kat, de a benne levő feliratokat nem kezeli. Ha viszont kiszedem belőle, és mellérakom akkor már okés a helyzet. De ez MKV!

Az m2ts-t gondolom egy blu-ray filmből szedted...... tehát a normális megoldás az volna, ha magát a filmet konvertálnád át mkv-ba, az akkor a feliratot is hosszátenné. Ilyen program például a DvdFab8.

Ha így van akkor szerintem ne is konvertáld át, mert azért az szar lesz, mert mkv!!! Akkor inkább már írd ki egy jobbféle újraírható lemezre, aztán nézd meg a filmet. Sokkal jobb minőségű lesz így!

[ Szerkesztve ]

(#159) R1per2


R1per2
tag

Sziasztok!
Mi a minőségbeli különbség egy 1080p-s mkv filmen, amit a netről szedek, és ugyanezen film bluray változata között? Van egyáltalán, vagy tökmindegy?

Ugyanez a kérdésem lejátszóval kapcsolatban is: winchesterről mpchc-vel lejátszott mkv vagy m2ts film hdmi-vel tv-re dugott pc-vel más képet ad, mint vmilyen drága bd lejátszóba tett bluray film?

[ Szerkesztve ]

(#160) sensor060 válasza R1per2 (#159) üzenetére


sensor060
aktív tag

A legtöbb mkv-t újra is szokták encode-olni, hogy kisebb legyen a mérete, tehát ott már van egyfajta veszteség, vágás. Legegyszerűbben az adott film bitrate-ája árulja el, hogy mennyire tömörítették össze. Egy blu-ray film 20-30megabit/sec szokott lenni, míg egy átlagos mkv 9-12. Ezt valaki észreveszi, valaki nem, valakit zavar, valakit nem. De így van ez magával az optikai adattárolással is : valaki szereti lemezen tárolgatni a filmjeit (egy lemez egy film, esetleg blu-ray tok, borítóval), valaki inkább a mennyiségre hajt (mert lehet őt nem zavarja, vagy nem érdekli a minőségromlás).
Lejátszásban szerintem nincsen különbség.

(#161) R1per2 válasza sensor060 (#160) üzenetére


R1per2
tag

tehát ha a forrást méretét megtartanák az mkv formátumba, ezzel semmilyen változtatást nem eszközölve, ugyanolyan lenne, mint egy bluray film minden szempontból

(#162) gyerecske válasza R1per2 (#159) üzenetére


gyerecske
senior tag

Szerintem a hangzásban van nagyobb különbség.
Mkv-n álttalában " csak " DTS hang van, míg a blu-ray-eken dolby trueHD vagy
DTS HD .
Egy jobbfajta hangcuccon azért van különbség.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#163) sensor060 válasza R1per2 (#161) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Szerintem igen. Én csináltam már úgy mkv-t a DvdFab8-cal, hogy csak átremuxolta, de nem tömörített rajta semmit sem, sem a videot, sem az audiot. Kb. ugyanakkora lett az mkv file, mint az iso, 23 giga körüli. Ez viszont szinte sosincs, az mkv-kat összébb is nyomják.
Mkv-vel van még egy gond : többen szerettek volna már visszaalakítani blu-ray-re, de ott már gond van. Az mkv elkészítésénél a program levágja a fekete csíkot alul felül, tehát egy 1920x1080-ból lesz mondjuk 1920x800. Visszaalakításkor viszont vissza kell rakni, hogy a felbontás újra 1080 legyen, különben az asztali lejátszók nem fogják vinni. Ezért nincsen sok értelme az mkv-nek akkor, ha valaki kicsit a minőségre is odafigyel, mert így is úgy is 1 lemez lesz 1 film.

(#164) (Darkwood) válasza sensor060 (#158) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ave!

Ha az mkv mellé teszem ugyanazzal a névvel, akkor jó.

Az m2ts-sel nem tudok mit kezdeni... konvertálgatni meg nem akarom!

Van egy-két olyan m2ts-em, ahol a DTS-HD-t nem ismeri fel, így abszolút nem tudom nézni, mert mind az angol, mind a magyar DTS-HD!

Így marad az eredeti Blu-ray lemez!

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#165) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Amint látom egy kicsit beindult a topic. Mostanában elkezdtem kacsingatni a BR felé, nézegettem is lejátszókat, így érdeklődnék, mert nem vagyok nagyon képben.

A Samsung BD-C5300-ast nézegettem. A dizájn megfelelne, az ár sem utolsó. De miért ilyen olcsó a többihez képest?

Amire nekem kellene: eredeti Blu-Ray, és eredeti DVD filmek lejátszása. Később kapna egy erősítőt, és egy hangszórószettet. Az egyéb fomátumú filmeket máshogy játszom le, tehtát nem szempont, de azért egy mkv az alap lenne.

Ha van más tipp, akkor szívesen fogadnám, Samsung érdekelne.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#166) (Darkwood) válasza TazLeacher (#165) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Ave!

Nekem pont egy ilyenem van.

Sajnos nem tudtam még kipróbálni, hogy hogy viszi a Blu-ray lemezeket ( gondolom tökéletesen, hisz ez a dolga), de az biztos, hogy az összes mkv-mat eddig lejátszotta tökéletesen.

A DVD-t hibátlanul és gyorsan lejátssza.

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#167) TazLeacher válasza (Darkwood) (#166) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Semmi panasz vele, nem akar szétesni, nem volt már 3x garanciába, semmi ilyen akkor gondolom...lényegében ennyi lenne. Első ilyen lejtászóm lenne, és még nem vagyok túl tájékozott, csak láttam, hogy viszonylag olcsó a többiekhez képest.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#168) (Darkwood) válasza TazLeacher (#167) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Eddig semmi panasz... :N

Igen, a tudásához képest tényleg alacsony az ára, de hogy miért azt nem tudom. :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#169) gyerecske válasza TazLeacher (#165) üzenetére


gyerecske
senior tag

Én ezzel szemezgettem:

Samsung BD-C6900

ez még elég drága sajna :-(

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#170) TazLeacher válasza gyerecske (#169) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Néztem én is, de semmi értelme szerintem. Egyrészről a 3D részemről felejtős. 1 éves a TV-m, nem is akrom lecserélni, msárészről amire cserélném egy 50"-os LED 3D, eléggé a megfizethetetlen. Meg amíg szemüveg kell a 3D-hez, addig nem mozgat. Ha nagyon akarnék 3D-zni, akkor valószínűleg a múltkor itt tesztelt plazmát venném (kb. 240K volt), az simán a megfizethető kategória egy 3D-s TV-ért, de nem látom értelmét. Valahogy a 3D-nek szerintem otthon nincs feelingje. Én még elvagyok a 2D-vel. Jobban érdekel egy jobb képminőségű (olcsóbb) LED, mint a mi most van. Szerintem az utolsók között leszek, aki átáll 3D-re. Ha meg a 3D-t leszámítjuk, az extra dolgok nem érnek annyit, a 3600-ost néztem, de szerintem az sem ér annyit, hogy 2x annyiba kerüljün, mint az 5300-as. Ráadásul eddig mindig árba*tam a "vegyük a drágább fullos cuccot" dologra. Megvettem, sosem használtam ki, mire meg már használtam volna az extra dolgokat, pont 10-ed annyiért kaptam jobbat. Most veszek valami alap lejátszót, és inkább lecserélem 1-2 év múlva, minthogy most vegyek valami méregdrága cuccot, aminél 1 év múlva 2x olyan jót kapok fele annyiért. Persze ez mindennel így van, de ha nem használod ki azt, amennyivel jobb, akkor pénzkidobás volt. Én meg most nem használnám ki, mert lényegében azt, hogy berakom a lemezt, és megnézem, ezt mindegyik tudja.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#171) gyerecske válasza TazLeacher (#170) üzenetére


gyerecske
senior tag

Igaz, ez a 3D téma mondjuk engem is hidegen hagy, de azért nézegettem az eméített lejátszót mert mégiscsak időtállóbb.2x annyit viszont nem ér meg nekem se, mert valóban mire ki is használnám addigra lesznek kiforrottabb ketyerék is.
Most nekem is elég lenne egy olyan ami megbízhatóan lejátsza az mkv-ket is és nem tetű lassú.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#172) TazLeacher válasza gyerecske (#171) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az 5300-as 30K alatt van, elvileg a samsung új "nemtetülassú" szériás modellje (szerepel a leírásban, hogy gyorsabb), és elvileg nincs vele gond.

Ezzel az "időtállóbb" dologgal már egy párszor megsz*ptam...most csakazért sem.... :N

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#173) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello !

Érdekes, és jó olvasni ilyeneket, hogy nem érdekel titeket sem a 3D ! Azt hittem ezzel csak én vagyok így. Fura, hogy sok ismerősöm még az 50 centis CRT tévéjük előtt ülnek, nézik a 700megabyte-os avi-kat rajta, de amikor eljönnek hozzám, akkor ugye először a döbbenet az éles kép meg a DTS miatt, de aztán mintegy lenézik a "cuccom" hogy ez nem is tud 3D-t ? Hát akkor ez szar...........furcsa, de több embernél is ugyanezt tapasztaltam.
Nekem nem kell a 3D, mert csak a fejem fájdul meg tőle, életlen a kép (soha sem lesz éles, ahhoz személyre szabott szemüveg kellene szerintem), és tényleg nincsen létjogosultsága otthon. Lényeg a kristálytiszta kép és hang !

(#174) TazLeacher válasza sensor060 (#173) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pontosan erről van szó. Bizonyára sokan úgy gondolják, hogy azért nem érdekel a 3D, mert nem tudom megfizetni. Egyrészről igazuk is van, mert nem adnék érte annyi pénzt. De mondjuk a már említett 3D-s plazma olcsóbb, mint amennyi az én TV-m volt, és el nem cserélném 1:1-be se rá. Azon kívül megveszed hozzá a lejátszót, és lehet gizdulni...minek? Vegyek hozzá egy rakat szemüveget, és otthon szemüvegben nézzem a TV-t? :( Majd, ha lesz szemüveg nélküli változat, akkor talán. (Melleseleg még az sem igaz, hogy nem láttam, vagy nem próbáltam, mert kipróbáltam és azt mondtam, hogy "jó, jó, de nem kéne".) Hogy a Te szavaiddal éljek: Lényeg a kristálytiszta kép és hang !

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#175) gyerecske válasza TazLeacher (#174) üzenetére


gyerecske
senior tag

Szemüveget ráérek még hordani majd nagypapa koromban :-) , mondjuk amikor kipróbáltam egy 3D-s Pana plazmát azért átfutott az agyamon, hogy jó lenne itthonra is, de ezeknek még nem jött el az ideje, majd egy pár év múlva esetleg amikor már kiforott lesz a szemüveg nélküli is.

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#176) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

Szeretném lecserélni az eddigi Ferguson DVD-met Blu-ray lejátszóra.
Nincs semmilyen különleges elvárásom, a lényeg, hogy azért DVD-t lejátsszon és esetleg HD cuccokat külső, NTFS vinyóról. Első körben két játékos maradt:
LG BD 550 és a Samsung BD-C5300.
Az LG-n nincs optikai kimenet, bár elvben a koax kimenetét is ráköthetem az erősítőre.
A Samu-n meg nincs UTP, csak wifi adapterrel érhető el a net...
Szolgáltatásból mindkettő nagyjából ugyanannyit tud és egyforma ronda mindkettő.
Sz'al az lenne a kérdésem, hogy van/volt-e személyes tapasztalata bárkinek a fentebbi két lejátszó bármelyikével és tud-e bárki érveket pro vagy kontra valamelyik mellett/ellen?
Esetleg ha bármilyen tippetek lenne hasonló árfekvésű és tudású BR játékosról, hálás lennék érte.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#177) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Ha valaki szemezik Samsung BD-C6500-al, akkor tudok segíteni tapasztalatokkal.
2010 április végén vettem, eddig teljesen elégedett vagyok a szolgáltatásaival.
Vannak ugyan ennek is gyengeségei, meg hibái, de az összkép nekem tetszik.

Üdv.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#178) sensor060


sensor060
aktív tag

Hello Mr. Grey !

Ha ennyire nem tudsz dönteni a két márka között, akkor szoktam jönni a távirányítóval, meg az összeköttetéssel. Tehát például ha neked LG tv-d van, akkor jobban jársz, ha a lejátszód is az, mert megspórolsz egy távirányítót, a hdmi-n keresztül szépen tudják magukat vezérelgetni. Természetesen ez Samu-nál, és az összes többi márkánál így van. Meg persze csak ha mozgat ez a dolog, de szerintem jó dolog.

Hello Patice !

Milyen kisebb hibái vannak ? Megköszönném, ha leírnád őket !

(#179) -zaki- válasza Mr.Grey (#176) üzenetére


-zaki-
tag

Hello, most vettem egy LG BD550-et, végigpróbáltam a Prohardveres tesztvideókat:
a mov, wmv nem jelenik meg a filmek között
a x264_killa_sample.mkv-re azt írja, hogy nem lejátszható
a többi tesztvideót jól lejátszotta.
Próbáltam még 1-2 1080p-s mkv-t, meg 720p-s mp4-et, azokat lejátszotta, mkv-vál a belső feliratot is támogatja, ha több felirat/hangsáv van, ki lehet választani melyiket játssza, DTS hanggal sincs gondja.
Ezeket USB-s rack-ről teszteltem 500GB-os NTFS-re formázott vinyóról, gyári DVD-t is jól viszi, 1080p-re felkonvertálást is tud, Blu-ray lemezem nincs sajna..
LAN csak szoftverfrissítés / BD Live céljára van rajta.
Neten BD530-ként van róla sok review, az USA-ban ilyen néven fut, bár abban van Youtube kliens is..

(#180) HellGreg válasza Mr.Grey (#176) üzenetére


HellGreg
őstag

Szia! azt kérdezném, vettél-e azóta lejátszót, és ha igen, milyet, ugyanis pont ez a kettő az ami közt nem tudok dönteni én sem.

(#181) Mr.Grey válasza HellGreg (#180) üzenetére


Mr.Grey
tag

Elsősorban köszönöm a segítséget és a tippeket, de egyelőre egyéb okokból eltolódott a BR vásárlási project, de valószínűleg a Samu lesz a nyertes, mert az LG-t sok netes fóumon szidták a soft miatt.Ha megvettem én is írok pár szót róla, mint Zaki kolléga.

(#182) HellGreg válasza -zaki- (#179) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát én nem tudom, egyszerűen képtelen vagyok dönteni. A Samsung okosabbnak tűnik valamivel, viszont külsőre csúnyább, mint az LG. Az LG most az edigitalban 28000.- plusz jár hozzá egy eredeti Trója BD lemez, mondjuk ezt a 2k különbséget nem tartom fontosnak. Talán azt nem írta még senki, hogy lejátszik-e DVD/DVD-DL-ről mkv-filmeket. Kérem, aki már próbálta ezt az LG-n, jelezze.

(#183) HellGreg


HellGreg
őstag

Hát én beleugrottam és megvettem a samsung c5300-ast. Majd írok bővebben a tapasztalatokról.

(#184) sensor060 válasza HellGreg (#183) üzenetére


sensor060
aktív tag

Gratula hozzá, szerintem jól választottál !

(#185) HellGreg


HellGreg
őstag

Samsung BD-c5300

Hát akkor pár sor gyors tapasztalat:

Környezet: LG 32LE5300 (hdmi), Logitech z-5500 (optikai).

A készülék külseje nekem nem jön be, csúnya szegény, mégis a tudása miatt mellette döntöttem.
Videó: sajnos az mkv kiterjesztésű filmek lejátszása terén csalódnom kellett, mert pontosan ugyanazokat a filmeket nem játssza le, amelyeket az LG tv. ez eléggé elszomorított az elején, mert így vennem kell majd egy médialejátszót is. Sajnos ezen nem segített a szoftverfrissítés sem, amit azonnal elvégzett magán, mihelyt beledugtam az utp-kábelt.
Eredeti dvd-filmeket szépen játszik le, valóban jól néz ki a felskálázott film, csak akkor lehet észrevenni hogy nem 720p-s hd, ha direkt figyeli az ember. A betöltés elég lassú és zajos.
Divx-es dvd-t minél régebben írottat próbáltam ki, gond nélkül lejátszott eddig mindent. Igaz, egyes filmeknél olyan hangokat adott ki néha, mint amikor egy videómagnó tekercselés után megáll vagy elindul. Iszonyatos zajjal jár, pláne akkor idegesítő ha éjszaka halkabban nézel filmet. Divx-eknél eddig olyan filmeket is lejátszott, amiket az LG tv nem, tehát ebben valamivel okosabb. Gyakorlatilag eddig minden avi-t elvitt.
Külső hdd: egy 1,5Tb-os NTFS hddt tettem rá, felismerte és az említett mkv-kon kívül szépen lejátszott róla mindent. kicsit lassan ismerte föl ugyan.
Internet: digikábeles 40/25mbit-es net van, routeren keresztül. amint rádugtam, 1 perc alatt konfigurálta magát, frissítette a szoftverét legújabb verzióra, csak okékat kellett nyomogatnom. Aztán letöltött egy csomó alkalmazást (youtube, facebook, picasa, google maps stb, még játékokat is), és lehetett netezni. Nagyon pozitív, egyszerű és zökkenőmentes volt. Kicsit nehéz persze a távirányítóval irogatni, de meg lehet szokni.
Hang: dts-es, dolby digitalos filmekkel próbálkoztam, nagyon jól szólnak, jobban mint a tv-ről vagy pc-ről.
Hát egyelőre ennyi, ha még lesz valami, írok. ha valaki ezen gondolkodna, ajánlani tudom, bár az mkv-s dolog idegesítő, hátha majd egy szoftververzió megoldja a jövőben. ha nem akkor +20k egy asus o!play, és akkor tényleg nem lesz semmi, amit ne tudnál megnézni.
Ja, bd-lemezem nincs egyelőre, arról nem tudok nyilatkozni.
összesítve: ennyi pénzért szerintem kimagasló szolgáltatás, én 10-ből kb 8 pontot adnék neki.

[ Szerkesztve ]

(#186) sensor060 válasza HellGreg (#185) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ez az mkv-s dolog kicsit furcsa nekem. Egyféle mkv létezik csak, mivel ez egy konténer formátum, tulajdonképpen csak bele vannak dobálva a feliratok, hangok, és maga a film. Esetleg ki kellene kísérletezed, hogy mi a baja a lejátszódnak az általa lejátszhatatlannak vélt mkv-vel. Esetleg először kiszedni belőle a feliratokat, hangokat, csak elindul valahogy.
Én találkoztam már olyannal, hogy akadozott az mkv lejátszása, de az egy remux-szal, esetleg a felesleges hangok kiszedésével helyre állt. Eddig az összes mkv formátumú filmet lejátszotta, pedig ez egy őskövület a C5300-ashoz képest.
Tehát én azt mondom, hogy nem a lejátszóval van ott a gond, hanem magával az mkv-vel, amit én annyira utálok, hogy nemigaz, pont amiatt, mert ilyen "beledobálós" formátum.
Én hamar rájöttem, hogy a BD player az a lemezremegírt filmeket szereti lejátszani, nem igazán a file-os megoldásokra találták ki (arra ott a mediaplayer). A másik meg az, hogy egy BD25-re megírt film minősége sokkal jobb, mint egy mkv-é, erre is hamar rájöttem.

(#187) -zaki- válasza sensor060 (#186) üzenetére


-zaki-
tag

én az LG BD550-nél eddig azt vettem észre, hogy két dolog nem tetszik neki az mkv-nál: az L5.1-es profile és a compressed header, bár még nem néztem sok filmet rajta..

(#188) sensor060 válasza -zaki- (#187) üzenetére


sensor060
aktív tag

Ezért gondolom én azt, hogy egy remux sokminden gondot megold.......megéri !

(#189) HellGreg válasza sensor060 (#188) üzenetére


HellGreg
őstag

Sajnos bd-íróm még nincs. Annyi a különbség, hogy a tv-n egyből egy piros x jelenik meg a le nem játszható mkv és avi-nál. A bd-lejátszó elkezdi betölteni a filmet, a hang el is indul, a kép sötét marad, majd olyan 45 mp múlva kiírja hogy nem lehet lejátszani. Ezt a remuxos dolgot ki fogom próbálni, kiszedek minden fölösleges hangot, feliratot a filmből hátha...
Elvileg ugye már a dts-szel se lehet gond, mert 2 dekóderen is keresztül megy (lejátszó, hangrendszer). Majd írok tapasztalatokat még. köszi a hozzászólást.

(#190) fer


fer
őstag

Sziasztok! Én is gondolkodom egy lejátszó vásárlásán, és az érdekelne engem, hogy azokat a lemezeketamiket udf-ben írtam ki azokat is tökéletesen lejátsszák ezek az asztali gépek? A tv-m az samsung, épp ezért ha lehetne samsung lejátszót vennék mellé! Tudna valaki tippet adni, hogy melyiket érdemes megvenni?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#191) kpal


kpal
veterán

Szerintetek megéri meg venni a Samsung BD-P1400 Blu-Ray lejátszó 15.000Ft--ért vagy ennyit sem ér ?
Ha valakinek van ilyen az tudna pár infót róla a 24p-t hiba nélkül tudja úgy mint a ma kapható lejátszók ?
Tudom vannak hiányosságok és nem mai darab de a lényeg hogy BD filmeket vigyen szó nélkül.

(#192) Patice válasza kpal (#191) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha BD-t, vagy DVD-t akarsz nézni rajta, ahhoz tökéletes. A 24p-t tudja + DivX + felkonvertálós + van analóg 5.1-es csatlakozó rajta.

Amikről így lemondasz:
- .mkv-t nem fog vinni
- TrueHD és DTS HD dekóderek nincsenek benne
- a lan csatlakozó csak szoftverfrissítésre jó, nincs DLNA
- nincs WiFi előkészítés
- nincs USB csatlakozó rajta (pendrive-ról, külső vinyóról így nincs filmlejátszás)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#193) kpal válasza Patice (#192) üzenetére


kpal
veterán

Amit felsoroltál abból talán az MKV jól jött volna.A hangzás az mindegy mert csak TV-n halgatnám.
Képileg a színek és hasonló dolgokban elehet maradva a mai lejátszóktól ?
Szerinted árban 15k-t megér egy ilyen pár éves lejátszó?
Vagy akkor várok még és nézek egy LG BD-370-et lehet az is akd majd 15-ért az már ha jol tudom tud MKV-t csak nem tudom mekkora pendrivot tud kezelni maximum ?

[ Szerkesztve ]

(#194) kpal válasza Patice (#192) üzenetére


kpal
veterán

Néztem itt az apróban Pioneer BDP-LX70 -et elég tetszetős darbb csak az ára elég borsos 75.000ft . A Pioneer az mért ilyen drága pedig az is van 3-4éves mint a Samsung BD-P1400:F

[ Szerkesztve ]

(#195) sensor060 válasza kpal (#194) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Ennyi pénzért sokminden opció nincsen, régi már a BD-P1400... ....amit inkább ajánlanék az a BD-C5300-as Samu, de az kétszer ennyibe kerül. Mondjuk sokkal több mindent tud. Blu-ray film lejátszásban azonban nincsen különbség a kettő között képileg.

(#196) Patice válasza kpal (#194) üzenetére


Patice
nagyúr

A Pioneer azért kerül annyiba, mert mondjuk jobb minőségű anyagokat, áramköröket használtak az építéséhez, ami ugye pénzbe kerül. Képileg szerintem nem lesz észrevehető különbség a BD-P1400-as és egy mostani között. Szerintem is kétszer ennyiért már egy C-5300-as és akkor minden oké.

Ezek az újak kezelnek már bármekkora pendrive-ot, nincs korlátozás. Akár külső vinyót is, de csak külön táposat!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#197) HellGreg válasza kpal (#194) üzenetére


HellGreg
őstag

Szia,
én most vettem ilyen samsung bd-c5300-at, és megmondhatom, hogy ár/tudás arányban messze a legjobb választás, nem is gondolkodnék a helyedben sokat. elavult modellt nem éri meg venni szerintem. akkor inkább nézz itt egy használtat, a múltkor elszalasztottam egy JVC XV-BP1-est, amit 21 ezerért árultak. Szóval ha keveset szánsz rá, inkább használtat vegyél.

(#198) HellGreg válasza HellGreg (#197) üzenetére


HellGreg
őstag

látom, hogy a hardveraprón nézted ki az 1400-ast. van ott egy bd-c5500-as 24k-ért, én azt venném a helyedben... :C

(#199) kpal válasza HellGreg (#197) üzenetére


kpal
veterán

Köszönöm mindenki segítségét :R

És ha 15k-ért lenne LG BD-370 az hogyan kezeli a pendrivot?

[ Szerkesztve ]

(#200) HellGreg válasza kpal (#199) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát arról a modellről egész jókat írnak. Viszont csak fat-ra formázott meghajtókat kezel, ami főleg .mkv fájloknál nem okés, mivel általában sokkal nagyobbak mint 4gb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.