Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) spiky03 válasza ProdyG (#1600) üzenetére


spiky03
veterán

Ő azt mondja, hogy ott is az új van, amit ő rakott fel a netről.
Eltudnád küldeni azt amit te leszedtél? Pl dobd fel a sendspace-com-ra, oda 300 megáig fel lehet tölteni és küld el priviben a linket ahonnan leszedheti.
Hogy az tegye fel?

Nagyon megköszönné! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1602) ProdyG válasza spiky03 (#1601) üzenetére


ProdyG
senior tag

most én se találom az LG weblapján. nekem már nincs meg a fájl. de biztos elő lehet keríteni a netről valahonnan. az a lényeg, hogy a 277-es az új, ez nem jó, a régebbit, azt hiszem valami 227-est kell visszatenni.

(#1603) spiky03 válasza ProdyG (#1602) üzenetére


spiky03
veterán

Thx azért.
Hívta az LG szervizt ott már tudnak a hibáról, vsz nem ő az első aki hívta őket.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1604) ProdyG válasza spiky03 (#1603) üzenetére


ProdyG
senior tag

jaja, biztos megoldják. engem továbbra is csak egy dolog zavar a lejátszóban, hogy a 24hz-s filmeket nem 24hz-n játsza le alapból. és ez nem javult meg az új szoftverrel...

(#1605) spiky03 válasza ProdyG (#1604) üzenetére


spiky03
veterán

az lehet, de szívesebben tenné otthon vissza a régi fw-t minthogy a szervizben üljenek rajta hetekig. ezért is szeretné beszerezni a régebbi fw-t valahonnan.
haver erre talált megoldást. van egy ha jól tudom valami imaxos természetfilmje, amit ha elindít, akkor az 24pben megy. majd stop és elindítja azt az mkv-t amit nézni szeretne és már az is 24pben megy.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1606) ProdyG válasza spiky03 (#1605) üzenetére


ProdyG
senior tag

tudom, ezt már mondtad régebben is, de nekem így se jó. az imax-os film nekem is 24hz-n megy, mivel kereken 24fps-es az a film, de a legtöbb mkv 23.978...akármi fps-el van rögzítve, és azt már nem ismeri fel 24hz-nek sajnos a lejátszó. ez meg így elég gagyi...

(#1607) ProdyG válasza ProdyG (#1606) üzenetére


ProdyG
senior tag

LG honlapra is a legújabb firm került menet közben fel. ami hibás... gondolom rövidesen javítják...
nekem sajnos már nincs meg a régebbi fájl.

(#1608) spiky03 válasza ProdyG (#1606) üzenetére


spiky03
veterán

Neki pedig így működik.
Úgy látszik akkor van különbség lejátszó és lejátszó között.
Hát ő is nagyon reméli, hogy javítják majd, mert így nem olyan jó filmet nézni, hogy 10 perc után kifagy. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1609) Flashget válasza mayday00 (#1552) üzenetére


Flashget
félisten

Hol van a részletes írás? :D

Realme GT Master Edition

(#1610) jeni


jeni
félisten

ÜDV
A Pioneer BDP-105-s gép leírásában éppen a Cinavia Notice felhívás van a 8. oldalon.
Azt a részt már lefordította valaki?

(#1611) gulyasa válasza jeni (#1610) üzenetére


gulyasa
őstag

Nem sokat új infót ír. A lényeg, hogy ha illegális másolattal találkozik a készülék, akkor azt kiírja üzenetben és leállítja a lejátszást vagy az éppen folyamatban lévő másolási műveletet.
Utána már csak a Cinavia oldalára hivatkozik bővebb infókért.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1612) prizol89


prizol89
csendes tag

Sziasztok!

2 blu-ray lejátszó között gondolkozom. Samsung bd-d5500 és bd-e5500. A bd-d5500-nál olvastam, hogy csak 1.4-es hdmi kábellel lehet használni. A TV-m 1.3-s hdmi-vel kompatibilis. A kérdésem az lenne, hogy az 1.4-es kábelt is elfogadná a TV-m? Amúgy a kettő közül melyiket vegyem meg?

(#1613) Flashget válasza jeni (#1610) üzenetére


Flashget
félisten

nekem még a 7. oldalon, de eddig a sablon felhíváson kívűl más nem jött elő.

Realme GT Master Edition

(#1614) Csabroncka válasza prizol89 (#1612) üzenetére


Csabroncka
addikt

A két kábel között sávszélességben van különbség. az 1.4 es kábel a 3D tökéletes megjelenítéséhez kell, ha nem használsz full HD 3D tartalmakat, akkor teljesen felesleges.
A minőségi kábelre viszont figyelj oda!

"in medias res"

(#1615) ProdyG


ProdyG
senior tag

bocs, rossz helyre ment...

[ Szerkesztve ]

(#1616) spiky03 válasza Flashget (#1613) üzenetére


spiky03
veterán

Fw frissítettél már rajta?
Meg akkor csak pl az mkv elején kiír valami szöveget, de utána simán viszi végig akadás, megállás mentesen a filmet?
Mert kicsit félek azért ettől a védelemtől. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1617) jeni válasza spiky03 (#1616) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy az ilyen esetekre vén Blu-Ray lejátszó nem öreg Blu-Ray lejátszó még nyerő is lehetne melléje persze amelyik tudja az MKV-t?

a 3D felvételeket,hogyan lehet normál képben megnézni? mert a lejátszón osztott képként jeleneik meg.

valamint az USB vagy külső eszközt hogyan jeleníti meg? a leírás alapján egy kaptafába rakja az egészet.
kép- video- zene- stb...

USB-re rakva mekkora külső házba rakott saját tápos HDD-t tud kezelni és milyen formátumban?
NTFS? FAT32?

[ Szerkesztve ]

(#1618) spiky03 válasza jeni (#1617) üzenetére


spiky03
veterán

De én csak egy lejátszót akarok, nem kettőt. :)
Ezért is vettem BD lejátszót, mert vannak DVD-m is meg ugye BD-im is, de mkv-t is szeretnék nézni.
Ezeket egyben tudja a BD lejátszó és nem vettem mellé egy médialejátszót. Hiába, hogy az több formátumot kezel.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1619) Flashget válasza spiky03 (#1616) üzenetére


Flashget
félisten

Nehéz lett volna frissíteni ha nincs még hozzá. De ha lesz úgy se engedem :D
szöveget csak BD filmnél írt ki eddig (régebben vhs filmek elején is volt) így nem foglalkoztam vele De kiírás után lejátszotta a filmet.

az mkv az egy konténerformátum nem ír ki semmit se.

Realme GT Master Edition

(#1620) jeni válasza jeni (#1617) üzenetére


jeni
félisten

a 3D felvételeket,hogyan lehet normál képben megnézni? mert a lejátszón osztott képként jeleneik meg.

valamint az USB vagy külső eszközt rácsatlakoztatva hogyan jeleníti meg? a leírás alapján egy kaptafába rakja az egészet.
kép- video- zene- stb...

USB-re rakva mekkora külső házba rakott saját tápos HDD-t tud kezelni és milyen formátumban?
NTFS? FAT32?stb...

(#1621) Csabroncka válasza spiky03 (#1618) üzenetére


Csabroncka
addikt

Olyan asztali lejátszót soha nem fogsz találni, ami minden vidó és hang fájlt normálisan kezel! Pontosan erre vannak kitalálva a médialejátszók. A CD, DVD és BD-nek pedig ott az asztali, amit bizonyos kompromisszumokkal de lehet médialejátszóként is használni!
A kettő nem ugyan az, és nem is arra van kihegyezve, ezt el kell fogadni...

"in medias res"

(#1622) Csabroncka válasza jeni (#1620) üzenetére


Csabroncka
addikt

ehhez 3D-s megjelenítő kell, vagy anaglaphy-t tudó lejátszó

"in medias res"

(#1623) spiky03 válasza Csabroncka (#1621) üzenetére


spiky03
veterán

nekem nem kell olyan ami mindent lejátszik, elég ha csak azokat játsza, amiket nézek. :) pl az mkv-kat. az lg az vitte őket. remélem a pioneer is viszi majd... majd jövő héten elmegyek az árkádba és viszem a teszt videó pack-ot. :) aztán majd kiderül.
sajnos addig nem tudom megvenni amíg a szervizből nek szólnak, hogy mi lett az lg-el.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1624) prizol89 válasza Csabroncka (#1614) üzenetére


prizol89
csendes tag

Akkor kompatibilis az 1.3-mas hdmi-s tv-mhez az 1.4-es kábel is? Azért kérdezem, mert azt olvastam a samsung bd-d5500-nál, hogy csak 1.4-es kábellel működik normálisan.

[ Szerkesztve ]

(#1625) Flashget válasza spiky03 (#1623) üzenetére


Flashget
félisten

Hányszor írjam még le, hogy viszi az mkv-t?
külső HDD-n kívételével mindent teszteltem már rajta (pent NTFS-re formázva simán vitte a 6,5GB-os mkv-t) és leírtam mit tud a Pioneer BDP-150K

Realme GT Master Edition

(#1626) Flashget válasza prizol89 (#1624) üzenetére


Flashget
félisten

olyan hogy 1.4-es HDMI kábel szabvány nem létezik.
1.4 HDMI csatlakozó (tv, laptop, BD lejátszó) olyan van.

Realme GT Master Edition

(#1627) prizol89


prizol89
csendes tag

köszi a választ.

Ti melyiket ajánljátok a két lejátszó közül:

Samsung bd-d5500(35 ezer)
Samsung bd-e5500(35 ezer)

(#1628) Mercutio_ válasza Csabroncka (#1621) üzenetére


Mercutio_
félisten

Francokat kell elfogadni :N
Ha mindent elfogadnánk amit a gyártók ránk akarnak erőszakolni még mindig nem vinnék a playerek se az mp3/flac hangot, se a DivX/XviD/.MKV állományokat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1629) Flashget válasza Mercutio_ (#1628) üzenetére


Flashget
félisten

pontosabban, ha nincs yamada játékos akkor divx/xvid sincs a dvd lejátszókban, ahogy sokáig nem is volt a neves gyártókéban :)

Realme GT Master Edition

(#1630) Mercutio_ válasza Flashget (#1629) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, aztán bepánikoltak, mert olyan arányú volt az elvándorlás a vevők részéről a gyengébb minőségű, de az igényeket kiszolgáló kínai dzsunkák miatt :DDD és azóta a dzsunka-gyártók egy része már fel is nőtt a minőségi elvárásokhoz is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1631) jeni válasza spiky03 (#1623) üzenetére


jeni
félisten

és ha azt mondják kicserélik gyári újra,és nem a pénzt adják oda?

(#1632) jeni válasza prizol89 (#1627) üzenetére


jeni
félisten

részemről egyiket sem ;]
Panasonic BDT-220 vagy a Pioneer-t ,illetve a Sony-t.
Mivel 2 napja láttam a Budaörsi Euronics boltban a Sony BDP-590-t 40000 Ft-ért kirakva.

(#1633) Csabroncka válasza spiky03 (#1623) üzenetére


Csabroncka
addikt

MKV fájlból is van 100 ezer féle, ebből kifolyólag aztán mindig van olyan kép vagy hang anyag amivel galiba lesz.

"in medias res"

(#1634) spiky03 válasza Csabroncka (#1633) üzenetére


spiky03
veterán

azért a "kölcsönzőbe" szerencsére általában egységes az mkv-k kódolása. :)
az lg-m eddig vitte mindent meg az avi-kat is.

@jeni
hát azaz igazság, hogy egy outletben vettem, így jobban örülnék ha az árát kapnám vissza.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1635) Csabroncka válasza spiky03 (#1634) üzenetére


Csabroncka
addikt

Egyébként nagyon nem értem mit aggodalmaskodsz, ugyanis flashget világosan fogalmazott azzal kapcsolatban, mit tud és mit nem a BDP-150.

Még egyszer hangsúlyozom, nincs sokszor két egyforma MKV fájl. Egy majdnem BD minőségűnek a bitrátája simán elérheti a 30 Mbit/s, ezzel szemben vannak olyan gyatrák, amiket egy DivX -is kenterbe verhet.
A lejátszóknak nem a .mkv kiterjesztéssel van baja, hanem a bitrátával. Mivel mind a kép és mind a hangnál ez folyamatosan változik kellemetlen fagyás vagy leállás lehet belőle...

Nem teljesen értek egyet veletek abban, hogy egy lejátszónak mindent kell tudnia. Ugyanis mindig minden valaminek a rovására megy, tehát jobb ha a lóvé nagyobb részét nem a licenszekre költik, hanem beleteszik az elektronikába és az olvasóba a jobb minőség érdekében.

"in medias res"

(#1636) junior11 válasza Csabroncka (#1635) üzenetére


junior11
veterán

Ez így van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1637) Flashget válasza Csabroncka (#1635) üzenetére


Flashget
félisten

Mindenre amit kérdeztek megcsináltam a tesztet csak vissza kellene olvasni használva a keresőt. Ha ezek után valaki még 3x megkérdezi ugyanazt, hogy tudja e az mkv-t DLNA-ról meg a feliratokkal miként bánik vagy az NTFS fájlrendszert kezeli e (ami benne van a manualba is egyébként) azon az emberen már én sem segítek.

Tehát minden olyan mkv fájlt lejátszik ami Level 4.1
amennyiben 5.1 akkor muxolni kell 4.1-be és lejátssza. A mellé rakott feliratokat is kezeli a Pioneer BDP-150K

Arra a kérdésre viszont nem tudom a választ mennyi ideig fog működni, mert nem használom minden nap. majd az idő megmondja :)

Realme GT Master Edition

(#1638) gulyasa válasza Flashget (#1629) üzenetére


gulyasa
őstag

Kétségtelenül a Yamada divx-képes lejátszói voltak az egyik legelterjedtebb széria, de én úgy emlékszem, hogy divx lejátszásra képes asztali DVD lejátszókat először a dán KISS Technology gyártott...

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1639) Flashget válasza gulyasa (#1638) üzenetére


Flashget
félisten

8 éve vettem a grundigot ami akkor már kínai tulajdonban volt..rőgtön ki is adták a divx-es lejátszót :)

Realme GT Master Edition

(#1640) spiky03 válasza Csabroncka (#1635) üzenetére


spiky03
veterán

Nem aggodalmaskodom csak kérdeztem, mert ha kiadok 40ezret egy lejátszóért, azért örülnék, ha legalább azokat vinné tisztességesen, amiket az LG-m vitte. Ha ez megtörténik akkor már boldog ember leszek, mert elvileg a Pioneer sokkal jobb a képalkotása, mint az LG-nek. Ezt itt is írták meg a plazmás topikban is.
Mert inkább úgymond rendes boltban venném meg most már a lejátszót és nem outletben, mint ezt tettem az LG-vel is. Már így visszagondolva lehet, hogy ez kár volt.
De a legtisztább az lesz ha elmegyek és saját magam tesztelem le az Árkádban az MM-ben, mert eddig csak ott láttam kitéve. Viszek videókat amiket nézni szoktam meg olyan formában amikben megvannak, aztán majd kiderül, hogy mit visz meg mit nem. Most így hirtelen megnéztem a 720p-s filmeket amik a gépemen vannak és ott 10 megás volt a legnagyobb bitrátájú. Azzal tisztában vagyok, hogy minél nagyobb annál jobb!

Már csak egy kérdésem lenne a Pioneer BDP.150-et használókhoz ha megengedik, az meg a kérdéses DLNA funkció, mert ezt nem tudom az MM-ben tesztelni.
Fel kellett hozzá tenni a gépre valami egyéb progit vagy sem? Mert elvileg az LG-hez is kellett volna, de én nem tettem semmit sem csak megosztottam a mappákat (downloads, képek, videók, zenék) és látta a lejátszó az összeset. Tudtam belőlük játszani videókat (avi, mkv külön srt-ékkel együtt), zenéket, képeket.

Meg azt írtátok már, hogy a külső feliratokat nem viszi át a DLNA-n, ha az mkv, avi mellett van. Ez szomorúan olvastam ha tényleg így van. :(

Ha erre még választ kapnék akkor azt ismét csak megköszönöm és több kérdésem már nem lesz. :)

Thx mindenkinek aki eddig válaszolt :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1641) Flashget válasza spiky03 (#1640) üzenetére


Flashget
félisten

Fel kellett hozzá tenni a gépre valami egyéb progit vagy sem?

Samsung TV miatt eleve telepítve volt nálam az Allshare és a serviio is. Szóval én ezeket használtam felváltva. Elöbbi samsung oldalról, utóbbi a serviio.org oldalról szedhető le.

Meg azt írtátok már, hogy a külső feliratokat nem viszi át a DLNA-n, ha az mkv, avi mellett van.

Én csak az mkv-t írtam, de itt lehet nem lejátszó a gond hiszen penről simán vitte mkv mellett is. De őszintén hány olyan mkv-t nézel amiben eleve nincs magyar szinkron vagy felirat? nekem csak a Tora Tora Tora ilyen meg egy koreai film ami a koreai háborúról szól.

De még1x. Elöbb azt kell eldönteni mi a fontosabb. Nekem a BD lejátszó első sorban, második csak az avi, mkv, xvid, FLAC stb lejátszás. Ezért vettem Piot és nem Panasonicot.

Ez alapból egy BD lejátszó illetve a DVD-t nagyon jó mínőségben játssza le. Tehát ennek az elvárásnak 100%-ban eleget tesz.
A média lejátszó képességei nem tökéletes. Aki ilyet akar az vegyen média lejátszót pl. egreat fajtából ami mindent visz esetleg az iso fájlokat is kezeli.

De ha valaki BD lejátszót keres és minden baja van samsunggal, LG-vel és 40K körüli árban gondolkozik, simán merem ajánlani a Pio BDP-150K tipust.

Realme GT Master Edition

(#1642) spiky03 válasza Flashget (#1641) üzenetére


spiky03
veterán

Thx.
Akkor majd ha esetleg meglesz kiderül, hogy progi nélkül is megy-e a DLNA.

Sajnos én elég sok olyan mkv-t nézek amiben nincs benne a felirat. pl a kint vetített sorozatok, mert azokat is szoktam nézni nem csak filmeket.

Nekem minden fontos. :D
Azért is írtam, hogy ha azt a szintet hozza/ná amit az LG BD570 médialejátszó szinten és mind ezt sokkal jobb minőségben akkor nem gondolkodnék a vásárláson.
Mert azért, hogy gyűjtöm a BD-ket is, elég sokat nézek mellette mkv-t és avi-t is. A FLAC lejátszás már csak hab a tortán, hogy tudja és nem kell őket kiírni CD-re. De ez csak háttérzenélésnek megy nálam.
A feliratokat nálam az LG vitte a DLNA-n is, kivéve úgy nem vitte ha a pendrive-ot a routerbe dugtam és ott osztottam meg neki a mappát. Ekkor csak a belső feliratokat látta.

Plusz pont még a Pioneer mellett, hogy két USB portja van, valamint koax a digitális audio kimenete. Így nem kell külön optikai kábelt venni hozz, mert koax-om van. :D

Köszi az összes választ.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1643) prizol89


prizol89
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Samsung bd-e6100-ról?

(#1644) jeni


jeni
félisten

A stereoscopic progiban hol tudok felíratott hozzárendelni?

A VLC progiban meg van a hozzá rendelés felírat és hang szerint de abban nincs a 3D funkció,ott a ketté osztott kép a zavaró.

A neten van valami ajánlott beállítási infó a stereoscopicra? Az ideális beállításra lennék kíváncsi.

előre is köszi :R

prizol89:

magyar leírás a Samsung E6100 játékoshoz

[ Szerkesztve ]

(#1645) jeni válasza jeni (#1644) üzenetére


jeni
félisten

Az A ....media T... 3-s progit lecseréltem A.....media T.... 5-s v áltozatra ami már tudja kezelni a 2D/3D-t és annak a feliratait.
A stereoscropic progi ami ingyenes a próba verziója abban továbbra sem találom a felírat kezelését.

(#1646) prizol89 válasza jeni (#1632) üzenetére


prizol89
csendes tag

Utánanéztem a panasonicnak és azt olvastam, hogy nem játsza le az avit, a rippelt dvd-ket.
Tudnál ajánlani olyan blu-ray lejátszót, ami jól lejátsza az avit, rippelt dvd-ket, mkv-ket? Plusz kezeli az hdd-ket és a blu-ray filmeket szép minőségben adja vissza. A smart és internet funkciók nagyon nem számítanak. Árban max 45-50 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#1647) junior11 válasza prizol89 (#1646) üzenetére


junior11
veterán

A Panasonic lejátsza. [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1648) prizol89 válasza junior11 (#1647) üzenetére


prizol89
csendes tag

Kösz a választ. Milyen egyéb blu-ray lejátszókat tudtok ajánlani, ami megfelel az előző hozzászólásomban írtakhoz? Azért kérdezem, hogy több választási lehetőségem legyen.

(#1649) spiky03 válasza prizol89 (#1648) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem az oly sokat emlegetett Pioneer BDP-150 az jó lehet neked is.
39 990 huf a MM-ben és az Edigiálnál is, sőt ha van cetelem hitelkártyát (vagy valamelyik ismerősödnek), akkor -10%-al olcsóbban is elhozhatod, amennyiben egy összegben fizeted ki.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1650) Vhiktor válasza prizol89 (#1627) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az e szériásat.
A d tavalyi model, ha ugyanannyíért megkapod az újjat akkor egyértelműen azt.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.