Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) sensor060 válasza Octopus21 (#300) üzenetére


sensor060
aktív tag

Én úgy nézem hogy az 580-as is támogatja az NTFS filerendszert, így elméletileg semmi gond egy utólagos hdd rácsatlakoztatásának. Persze nem próbáltam, nem ilyenem van...

(#302) Octopus21 válasza sensor060 (#301) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Igen támogatja. Ez a lejátszó volt most nálam hétvégén, és egykét kisebb gondot leszámítva, minden film ment az 1 terrás vinyómról.
Egy filmet nem indított el, meg egyen nem volt hang. Nem tudom miért.

(#303) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Nekem lényegében az a kérdésem, hogy 670 vagy 690?
Ha csak a hdd a különbség akkor egyértelműen 670 és nem várogatok a 690-re.
Gondoltam hátha valaki többet tud a két lejátszóról és tudja a különbségeket.

Üdv.

(#304) Octopus21


Octopus21
aktív tag

SONY BDP-S780

Erről mi a véleményetek?:)

(#305) Patice


Patice
nagyúr

Neked a blu-ray/DVD lejátszás a fontos lemezről, vagy az mkv-k lejátszása merevlemezről?

Ha az utóbbi, akkor inkább médialejátszóban kellene gondolkodnod. (pölö PopcornHour A210)

Vagy ha mindkettő fontos akkor HDI DUNE HD Smart B1. Nem olcsó, de mindent fog tudni neked egyben.www.dune-hd.hu

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#306) Octopus21 válasza Patice (#305) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Hú, most aztán teljesen összezavarodtam.
Nem is hallottam erről a media lejátszóról. Miért jobb egy ilyen, mint egy asztali blu-ray lejátszó?
Nekem most egyenlőre az mkv lejátszás a fontos, de később szeretnék áttérni a blu-ray lemezekre.
Lehet, higy csak bebeszélem magamnak, de az LG BX580 (ez volt nálam hétvégén) szebben játszotta le az mkv-kat, mint a notebookom. Ugyanúgy HDMI kábellel kötöm a gépemet is a tv-re és Media Player Classic-kal játszom le őket. De valahogy a szemenek jobban tetszett a lejátszás a blu-ray playerrel.

Az a media + blu-ray lejátszó elég drága amit mutattál. Ennyi pénzt nem tudok rááldozni.
Idegesít különben ez az egész tv-zés, filmezés téma, mert ha az ember minőséget akar, akkor azt nem tudja megfizetni. Ezért muszáj valami kompromisszum. Meghát hiába vesz az ember mondjuk egy nagyon drága és jó minőségű blu-ray lejátszót, ha a tv-je meg egy olcsóbb kategória és elavult. Mindig olyan az egész cucc, mint a leggyengébb láncszem.
Szal eléggé bele lehet őrülni az egészbe, pláne így hogy évente változik minden.

Szerinted az LG BD670 jó kompromisszum lenne?

(#307) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Meg azt sem értem, hogy léteznek pl yamahában 170e forintos blu-ray playerek, és azoknak a méreteik sem kicsik. Mivel tudhatnak azok többet, mint egy 40ezres lg?
Annyival szeb képet produkálhatnak?, mert ugye még mindig az a lényeg, hogy a lehető legjobb képminőséget kapjuk és nem az hogy tudjak internetezni vele.

(#308) Patice válasza Octopus21 (#306) üzenetére


Patice
nagyúr

A médialejátszók azért jobbak mkv-khoz, mert a blu-ray lejátszók sokkal több mkv-t nem szeretnek, nem játszanak le, amivel egy médialejátszó meg megbirkózik.

Az elég könnyen megmagyarázható, hogy miért tűnt jobbnak a blu-ray képe ugyan azzal az mkv-val. Mert a jobb képminőséget tud az elektronikája, mint egy notebook-é.

Ezért vannak 100 ezer fölött is blu-ray lejátszók. Mert azokban sokkal fejlettebb az elektronika, minőségibb alkatrészek, saját megoldású hardver a minél jobb kép érdekében. Ezek a megoldások sokszor egyediek, a gyártó le is védi magának szabadalommal, szóval ezért ilyen drágák. ezt kell megfizetni bennük. Azoknak valók, akiknek az egész rendszere nagyon jó minőségű és nem LCD vagy plazma TV-ben gondolkoznak, hanem projektorban.

Jól látod. Mindig a leggyengébb minőségű komponens szabja meg a rendszer minőségét.

Médialejátszásra kompromisszum maga a blu-ray lejátszó is. De ha később tényleg a lemez a cél, akkor jó vétel.

LG BD670-ben kell neked a 3D képesség?

Én amúgy a saját blu-rayemet most akarom eladni: [link] :D Esetleg ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#309) Patice válasza Octopus21 (#307) üzenetére


Patice
nagyúr

A méreteik meg azért nagyok, mert belül az egyes részek külön kis kamrákban vannak, egymástól elektromágnesesen elszigetelve, hogy ne zavarják be egymást az áramkörök.

Többet tudnak, mint egy 40ezres LG csak ezt nem tudják megmutatni egy LCD TV-n.

A HDMI kábelekről meg ne is beszéljünk :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#310) sensor060 válasza Octopus21 (#306) üzenetére


sensor060
aktív tag

Média lejátszó annak ajánlott, aki jobban szereti hdd-n tárolni a filmjeit, és sokféle felbontású, kódolású filmje van. Egy mediaplayer szinte mindent megeszik, lejátszik, rezzenéstelenül.
Blu-ray lejátszót annak érdemes venni, aki tudja, hogy majd vesz, meg ír magának lemezeket, amin jobbára ugyanazok a felbontású filmek vannak. Egy blu-ray lejátszó is sokféle formátumot ismer (LG és Samsung), de lehetnek kompatibilitási problémák, mivel nem arra van kihegyezve.

Én egyébként arra használom az mkv-t, hogy megnézek vele filmeket, aztán ami nagyon tetszik azt beszerzem blu-ray lemez formájában is.
El kell dönteni, ki mit szeret jobban.......hdd-ről sokféle film, vagy kényelmesen (de drágábban) a blu-ray lemez lejátszás.

(#311) Octopus21 válasza Patice (#308) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Hali.

Köszi a választ.

3D? Hát most még tuti nem kell, de ki tudja mit hoz a jövő, lehet hogy még lesz egyszer 3d tv-m, akkor meg nem lesz rossz. Bár lehet hogy addigra változik az egész 3d téma. Viszont ezért az árért nem rossz. Láttam a te lejátszódat is és egy kicsit drága nekem, meg kell róla számla.

Majd ha eltakarodok ebből a szenny országból talán lesz pénzem egy 3D TV-re:):):)

(#312) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Azt vettem észre, hogy ennek a BD670-nek már 1.4 HDMI-je van. Honnan tudjam hogy a TV-m támogatja e azt? Meg nekem 1.3 HDMI kábelem van. Az jó lesz hozzá, hogy működik ez? Mivel tud többet az 1.4?

(#313) Patice válasza Octopus21 (#312) üzenetére


Patice
nagyúr

Az 1.4 tudja a 3D-t, az 1.3 elméletileg a sebessége miatt nem, gyakorlatilag meg 1.3-as kábellel is átvihető a 3D adatfolyam, ha jó a kábel. Az 1.4-es csatlakozótól ne félj, visszafelé kompatibilis. Tehetsz bele nyugodtan 1.3-as kábelt is. Nem lesz gond. Csak jelzés, hogy az adott készülék ki tudja préselni magából.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#314) Octopus21 válasza Patice (#313) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Köszi. Egyelőre nem használom majd 3D-re.

(#315) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Ma megérkezett az LG BD670-em.
Alig várom, hogy kipróbálhassam otthon:)

(#316) Patice válasza Octopus21 (#315) üzenetére


Patice
nagyúr

Zsír, majd számolj be a tapasztalataidról.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#317) sensor060 válasza Octopus21 (#315) üzenetére


sensor060
aktív tag

Igen, egy review jó lenne ide ! Majd számolj be !

(#318) LanyUs válasza Octopus21 (#306) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én 2 hete folyamatosan olvasom a fórumokat és az őrület érzés hasonló:) . Minnél tovább teszem, annál inkább rájövök, hogy olcsó termék esetén bizony kompromisszumokat kell kötni. Bringánál is 30-nál kezdtem nézelődni és 100 alatt nem úsztam meg

Elvileg egy Asus Play Minit szerettem volna vásárolni ( realtek chipes, nincs lan, stb. ).
Aztán annyira dícsérték a sokkal jobb minőségű Sigma chipes lejátszókat, hogy azok közül választottam volna egy mindenevő játékost Netgear NeoTV 550. Neki "gyenge" pontja ( már ha annak számít ), hogy nincs torrent kliens benne. Az ára pedig 40e Ft körül mozog.

Egy haverom éppen most vesz blue ray lejátszót, mert megunta a filmeket hdd-n tárolni ( 3*2 TB-ja van és azt mondta, hogy kiírni már jobban megéri ). Tehát elkezdtem blue ray lejátszóban gondolkodni és titeket olvasni :)

Az asztaliak közül az LG BX 580-as tetszett meg, amire egy 2TB-os Samu M2 2,5"-es hdd-t kötöttem volna USB-n ( torrent kliens van benne? :F ). De írtátok, hogy nem játszik le minden formátumot :( , az ára szintén 40e Ft.

A két készülék együtt pedig már 80e Ft, tehát azonos árban van a Dune HD Smart B1-el. Itt a kérdésem az lenne, hogy a prohardver tesztcsomagból vajon hányat visz a LG BX 580? Lehet, hogy szinte az összeset? Mert akkor felesleges mellé egy médialejátszó, bár ezek mellett számomra még a torrent is kérdés.

Ui.: a kombókat nem szerettem eddig, mert ha elszáll, akkor mindkettő ugrik, bár a Dune esetében lehet, hogy alaptalan ez a félelem, nem tudom

Köszönöm előre is a véleményeitek és a tanácsokat

[ Szerkesztve ]

(#319) Octopus21


Octopus21
aktív tag

Na akkor nézzük:

LG BX580-al van összehasonlítási alapom, mert kölcsönben volt nálam egy. Jelenleg egy LG BD670-em díszeleg a polcon. Kezdem a negatívumokkal:

-lassú (ha netezni akarsz akkor inkább tedd a számítógépeddel, bár a youtube még türhető, ma reggel is klipeket néztünk barátnőmmel, de ez a távirányítóval való gépelés nagyon nem megy. Ugyenez a BX580-al

- LG Apps: hát sajnos ezt csak akkor tudod használni, ha LG TV-d van, mert kér hozzá regisztrációt. Nekem Sony TV-m van szal ezt buktam, igaz nem azért vettem meg hogy netezzek vele, mert van jó kis notebookom. Amúgy ez az LG Apps elég sokmindent tartalmaz pl játékokat, bár nem tudom hogy a távirányítóval, mennyire lehet élvezetes irányítani.

- leírom, hogy milyen internetes alkalmazások vannak:
funsport, mlb.tv, accu weather, i play tv, aupeo, daily motion, vtuner, google maps, youtube, origo, port.hu, ezek közül amit én használok az a youtube, meg a port.hu, google mapsnek örültem de nagy csalódás volt, mert megőrülök a lassúságától.

- lejátszható formátumok: elsőre azt hittem hogy a két lejátszó ugyanúgy lejátszik mindent, mert nekem van a vinyómon xvid, avi, m2ts, mkv. A BX580 mindent lenyomott, és egy kicsi csalódás volt, hogy a BD670 a sony demo hd videoimat nem játsza le, pedig m2ts formátum, szóval nem értem. Úgy tudom, hogy ez a blu-ray formátum, és azt írja rá, hogy video resolution not supported. Megpróbálom átírni majd a kiterjesztést total commanderbe. Amúgy eddig minden mást lejátszott az 1 terrás vinyómról. Kicsit mintha lassabb lenne a vinyó kezelése mint a bx580-nak, de emlékszem hogy azzal is bajom volt hogy lassú.

- Blu Ray lemez lejátszásnál van egykis alapzaj, de szerintem ez van minden lejátszánónál.

Wifi direct: Még nem próbáltam ki, de amint ez megtörtént beszámolok róla.

Amúgy Wifije elég jó, minden további nélkül csatlakozott a routeremhez mindkét gép.

Akkormost nézzük azt, ami jó benne, és amire tényleg való:

Blu Ray lejátszás: A tesztalanyom a Hogy neveld a sárkányod animációs film, erdeti blu-ray lemez másolata. A csodálatos az enyhe kifejezés a képre. Lenyűgöző, na ez az a pont amikor rájöttem hogy megérte kifizetni a tv-t és a lejátszót, meg a drágább HDMI kábelt. Gyönyörű színek, borotva éles kép, szép folyamatos mozgás 24Hz-en, ja és a fekete az fekete a filmeken, nemúgy mint a rosszul tömörített hulladékabb formátumoknál.

Hang: Nagybátyámnak van házimozija rendes 7.1-es hanggal és levittem hozzá a hang miatt kipróbálni. Ultrabrutál döbbenet az eredeti DTS hang. Félelmetes. Ilyen dinamikus hangot még nem hallottam. Csak ugye ehez az kell, hogy erdeti nyelven nézd a filmet. Ha lenne 7.1-es házimozim, biztos hogy csakis eredeti DTS hanggal nézném, nem zavarna mert amúgy is kell agyakorlás az angollal. Amúgy a hangot a Tron című filmmel teszteltük Blu-Ray lemezről.

Lejátszás 1 terrás vinyóról: szinte blu-ray lemezhez hasonló minőség, Ha jól tömörített .mkv filmet nézel vele szinte észre sem veszed a különbséget. Tesztem az Avatar volt 720p-ben, de azon tesóm barátjával tátott szájjal csodálkoztunk. Képtelenk voltunk átkapcsolni hogy másik filmmel is tezsteljük, mert a látvány magával ragadott minket. A színek eszméletlenek voltak, meg a kép szintén borotvaéles. A számítógépemen van hdmi kimenet így eddig azon kerseztül játszottam mkv-kat media player klasszikkal, de ez az asztali lejátszó sokkal jobb.

Külső: Eleganciát sugall a kinézete. nekem jobban tetszik a BX580-nál, azt is megmondom, hogy miért. A BX580-nál nagyon idegesített, hogy egy külön előlapot kell lehajtogatni, ha egy lemezt akarsz berakni, vagy az USB-t használni. BD670-nél csak egy kis védő műanyagot kell eltávolítani az USBhez. Mindkét lejátszónál elől van az USB port.
A BD670-en az első gombok nagyon jól néznek ki, kiemelkednek egy kicsit a lejátszóból és ez a fémes hatás magáért beszél. A kijelző semmi extra, szintén egyszerű. A BX580nál két kék led világít a lejátszásnál, ami nem néz ki rosszul. Viszont az egyszerű külső mindig azt sugalja, hogy a belsővel többet foglalkoztak:)

Összeségében:
Nagyon nem bántam meg, hogy megvettem. Nem netezés volt az elsődleges szempont nyilván, hanem a blu-ray lejátszás és abban egyszerűen tökéletes. Nektek se a netezés legyen a cél, hiszen blu-rayt akarunk lejátszani nem? Amúgy egy kis youtubozásra igen jó, ha nem akarod bekapcsolni a notit vagy PC-t hozzá. Kényelmesebb a BD670-el.
Ilyen árban nagyon jó vétel, és komolyan mondom, hogy eltátjátok a szátokat a képminőségen.

Ha kihagytam valamit, vagy eszetekbe jut valami, akkor nyugodtan kérdezzetek és nagyon szívesen segítek, és megnézem a lejátszón. Ja UI: 1.4 HDMI kimenete van, ami a BX580-nak nincs.

[ Szerkesztve ]

(#320) sensor060 válasza Octopus21 (#319) üzenetére


sensor060
aktív tag

Köszi az infokat, hasznos dologkat írtál le !

Tulajdonképpen úgy van ahogy írod, tehát a blu-ray filmeket lejátszó+tv+5.1-es hangcuccal kell hallgatni/nézni, és akkor annál jobb nincsen.
Az eredeti DTS, DTS-HD, DTS-HR hangok iszonyat jól szólnak, egyszerűen a magyar hangokat annyira elrontják, hogy nézhetetlen tőle a film, mikor már az ember megszokta az ultrabrutál hangeffekteket az eredeti hangban. Van olyan film, ahol mondjuk egy robbanáskor az eredeti hanggal tényleg olyan, mintha valami robbanna, van nagy hangos csatt, de vannak benne olyan mélyhangok, hogy hihetetlen, és szépen "körbe" szól. Ugyanez magyar hanngal sajnos csak egy kis papírzacsi durrantás, semmi egyéb. Egy-két film van, aminek viszonylag jó a szinkronja, de ez sajnos nagyon kevés.
Nemrégiben kiadták blu-ray-en is a Source Code-ot, ami nem arról híres, hogy tele lenne effektezve, nem is az a lényeg benne, de akkor is hogyan van pofájuk egy angol DTS hang mellé odatenni a magya 2.0 (!!!!!) hangot......2011-ben........jesszus !
Ja meg nem kell hozzá nagyon drága hangtech., nekem is egy kis olcsóság van, és nagyon jó vele filmeket nézni. Hátrány, hogy a sima stereo zenék/hangok szarul szólnak rajta.

(#321) LanyUs válasza Octopus21 (#319) üzenetére


LanyUs
senior tag

Profin összefoglaltad. Hálásak vagyunk érte fórumozók :R Nagyon nehéz a kettő közül választani ( szinte ugyanaz és gondolom Neked sem volt egyszerű ). A DTS-t én is szeretem, mert az szól a legjobban :C Ezek után nem is értem miért vesznek ennyien médialejátszót ilyen árkategóriában :F . sensor060 és Patice Nektek is sok köszönöm :)

Szerintem BD670 lesz!

[ Szerkesztve ]

(#322) Octopus21 válasza LanyUs (#321) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Nyugodt szívvel vedd meg, de ha valamiben nem vagy biztos kérdezz csak, szívesen válaszolok.

az az m2ts file amit a BX580 lejátszott és BD670 nem, az egy kicsi tüske bennem. LG oldalán feltettem a kérdést, kiváncsi vagyok válaszolnak e. Állítólag a kódolás is számít, de akkor is érted. A BX580 miért játszotta le? Ja amúgy átírtam az .m2ts-t .mkv-re, de ugyanúgy nem játsza le. A lejátszószoftvere is a legfrissebb. Ezek az m2ts fileos videoim csak pár darab, ugyanonnan származnak és SONY demo videok. Nem hagyom ennyiben, kiderítem mi a baj:)

(#323) sensor060 válasza Octopus21 (#322) üzenetére


sensor060
aktív tag

Miért nem csinálsz az m2ts file-okból blu-ray struktúrájú videót (mert szerintem a lejátszó ezt hiányolja), kiírod egy újraírhatóra, és megnézed. Szerintem...

LanyUs !

Igazán nincsmit !! Közben eszembe jutott egy ismerősöm, aki "kipróbálta" nálam, hogy milyen is DTS-HD hang+Full HD kép, és azt mondta a hangra, hogy olyan, mint régen a Sokol rádió után walkman-t hallgatni fejhallgatóval :)

[ Szerkesztve ]

(#324) Octopus21 válasza sensor060 (#323) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Ezt, hogy érted? Megköszönném, ha tudnál segíteni abban, hogy hogy csináljam meg. Viszont nincs Blu-Ray íróm, így a vinyómról fogom lejátszani. Csak nem tudom, mit hogyan csináljak, meg milyen progival. A kiterjesztést esetleg próbáljam meg másra átírni? .mkv-ra már átírtam, de úgysem volt jó. Persze az csak egy kiterjesztés.

(#325) sensor060 válasza Octopus21 (#324) üzenetére


sensor060
aktív tag

Ja hogy nincsen íród.......akkor az úgy nem jó, akkor az felejtős, amit én javasoltam. Egyébként Ts-Muxer-rel kellett volna megcsinálnod, szimplán úgy, hogy beADD-olod neki ezt az m2ts-t, majd csinálsz belőle egy blu-ray struktúrájú filmet. A helyes könyvtárszerkezet azért nagyon fontos, mert csak így játsszák le az asztali lejátszók a filmeket. Ez egyfajta védelem lehet talán, nem tudom.
Viszont így, hogy nincsen íród, így nem jó, bár próbaképpen megcsinálhatod, de kétlem, hogy működne.

Marad az mkv-re való átkonvertálás, ilyet is lehet, adatveszés nélkül szoktam csinálni dvdfab8-cal. Egy ugyanakkora méretű, de mkv szerkezetű (konténer formátum, teljesen más, mint az m2ts) file-t viszont már le bírsz játszani hdd-ről. Esetleg biztosan vannak más konverterek is, ez a dvdfab8 sem ingyenes sajna...

[ Szerkesztve ]

(#326) Octopus21 válasza sensor060 (#325) üzenetére


Octopus21
aktív tag

De akkor a BX580 miért játszotta le?

(#327) sensor060 válasza Octopus21 (#326) üzenetére


sensor060
aktív tag

Nemtom :) De a legtöbb lejátszó nem játszik le egy szimpla m2ts file-t.
Esetleg viszont az is lehet, hogy kódolási probléma van, tehát például h.264-gyel van megtömve, amit 1-2 LG asztali lejátszó nem visz.
Esetleg keress VC-1-es vagy más kódolású filmet (m2ts-t)

(#328) Octopus21 válasza sensor060 (#327) üzenetére


Octopus21
aktív tag

De akkor ezekkel ne is probáljak semmit? Esélytelen hogy le tudom játszani? Ezek csak demo filmek de pont azért lényegesek. A TV tudását mutatják be, ezért le akarom játszani. Nincs valami konverter progi?

(#329) Octopus21 válasza Octopus21 (#328) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Bocsi tárgytalan, mert már megválaszoltad ezt, csak nem vettem észre a szerkesztés miatt. Megpróbálok konvertálni. Majd írok.

(#330) Octopus21 válasza sensor060 (#325) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Miben más az mkv mint az m2ts? Én nem veszek észre különbséget egy blu-ray lemezről lejátszott film és egy hdd-ről lejátszott mkv között.

(#331) sensor060 válasza Octopus21 (#330) üzenetére


sensor060
aktív tag

Az mkv egy konténer formátum azaz file-okat tartalmaz, külön a video, külön a hang, külön a felirat. Mint az avi, elején a video, utána a hang mp3-ban.
Az m2ts egy "fűzött" formátum, tehát hogy úgy mondjam 1 adag video, utána 1 adag hang. Azért van így, hogy ez optikai lejátszó szépen egymás után tudja olvasni az adatokat, így sokkal könnyebb. Felbontásra ugyanaz, adatsűrűségre is lehet ugyanaz, bár mindíg tömörítenek rajta, egyedül a sebesség nem ugyanaz, mkv-nél változó lehet, míg blu-ray-nél 24fps.

(#332) Octopus21 válasza sensor060 (#331) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Kipróbáltam a dvdfabot és valami nem ok. Nagy nehezen sikerült átkonvertálnom mkv-ra, de tele van hibával. Sok helyen kockás, lett a kép volt ahol egy piros rózsa kockásan vibrált, szal ez így nem jó. :(

(#333) avincze15 válasza Octopus21 (#319) üzenetére


avincze15
csendes tag

nagyon jókat írtál, köszi, ez is közrejátszott, h ezt a készüléket vettem. Tegnap jött meg nekem is a DB670, minden szuper, két kivétellel. lehet h nagyon láma vagyok...

fél éves LG plazma tv-vel nem tudom HDMI-vel összekötni, nincs jel, azt írja ki. Komponens video csatival tökéletesen megy, nem értem miért...

a másik a wifi beállítás, a vezetékes megy, minden oké, a nélkülinél meg megtalálja a hálózatot de nem csatlakozik fel, dinamikus IP-re állítottam. Jobb lenne kézi bevitellel talán? de nem tom az összes címet amiket kérne... tudsz segíteni? idegesít h nem tom mit bénázok, teló, noti elsőre felcsatlakozott, ezzel meg bénázok :W

kép, hang minden tökéletes, mindenféle formátumot visz, valszeg imádni fogom, ha ez a két probléma elhárul...

(#334) Octopus21 válasza sensor060 (#331) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Közben visszaírt az LG, hogy ez a lejátszó nem támogatj az m2ts lejátszást. Én ezt nem értem. Nem az a hivatalos blu-ray formátum? Hogy lehet hogy nem támogatja? Akkor a blu-ray lemezt hogy játsza le?:) Bocsi a formátumokkal nem igen vagyok képben. Amúgy minden mást lejátszik eddig. Egy mkv-t találtam, amit hang nélkül játszik csak le, de azzal a BX580-nak is gondja volt.

(#335) Octopus21 válasza avincze15 (#333) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Hello!

Örülök, hogy segíthettem. Csak nyugi ne idegeskedj, megoldjuk a gondodat. Reméljük, nem a lejátszód rossz.

A HDMI-re hirtelen nem is tudok mit mondani. Próbáld meg a tv-n egy másik portba dugni, estleg egy másik HDMI kábelt megpróbálni.

Wifi-re meg jó a dinamikus ip. LÁtja a hálózatot, de nem csatlakozik? Le van védve a routered jelszóval?

De legelső körben azt javaslom, hogy csinálj egy szoftverfrissítést a készüléken, akkor addig vezetéken keresztül csatlakozva a netre. Persze előtte húzd ki az USB eszközt ha van bedugva, meg ne legyen lemez a készülékben.

Csináld meg a szoftverfrissítést. Hazaérek akkor megnézem, hogy melyik verzió a legfrissebb és nézd majd meg hogy neked is az van e.

Majd írd le mire jutottál, aztán meglátjuk. Próbálok segíteni, ahogy tudok.

Üdv.

(#336) sensor060 válasza Octopus21 (#334) üzenetére


sensor060
aktív tag

A hivatalos blu-ray formátum az a lemez, ami úgy van megírva, mint ahogyan a Ts-Muxer is csinálja, továbbá az UDF2.5 filerendszer, az a hivatalos blu-ray lemez filerendszere. Az, hogy mi látjuk a file-okat rajta, az csak egy dolog, az a pc oprendszerének (windows) egyik "jó" tulajdonsága. A blu-ray lejátszó azért nem teljesen úgy működik.
Amikor file-osan próbálsz valamit lejátszatni vele az nem hivatalos.
Valami ilyesmi...egyébként az én Samum sem viszi a "pure" m2ts-t, de ha "befoglalom" blu-ray struktúrába, és lemezre teszem, akkor már megeszi, mivel azt már KELL neki. Ő azt nem "látja", hogy az egy m2ts file, azt csak mi látjuk..........nem tudom érted-e, de kb. így van.

(#337) avincze15 válasza sensor060 (#336) üzenetére


avincze15
csendes tag

bocs, rossz helyre írtam...

[ Szerkesztve ]

(#338) avincze15 válasza Octopus21 (#335) üzenetére


avincze15
csendes tag

Köszi, na a wifi megoldva, azt én bénáztam el, rosszul írtam fel a jelszót :Y
Viszont frissíteni nem akar, a jelenlegi sw: BD.8.62.185 a driver H90312 dvd nincs bent usb eszköz nincs csatlakoztatva, mégsem frissít hálózatról
az LG honlapon fent vannak a legfrissebbek, letöltöttem, usb-ről hogy kell frissíteni?
mert bekapcsolás után kiírja, h van újabb sw verzió, aztán mikor okézom, keres keres majd kiírja h cannot find update. Na ez nekem magas... gondoltam usb-ről frissítem, a letöltött frissítés zip file, az gondolom kicsomagolva kiírom, de utána hogy?

(#339) Octopus21 válasza avincze15 (#338) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Várj még egy picit. Nálam is ugyanez volt.
Jelenlegi szoftververzióm: BD.8.62.351, H90368

Mielőtt frissítette erre az új verzióra, kb 4szer kellett elindítanom a frissítést mire nem írta ki hogy sikertelen. Próbálkozz még vele szerintem. Lehet, hogy az LG servere van túlterhelve vagy ilyesmi. Szerintem menni fog neked is.

HDMI-vel mi a helyzet?

(#340) Octopus21 válasza sensor060 (#336) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Nagyjából értem igen. Csak a tüske meg azmiatt van, hogy bx580 simán vitte. Na mind1, megpróbálom ezt a struktúrát is, de nem hizsem hogy vinyóról menni fog.

(#341) avincze15 válasza Octopus21 (#339) üzenetére


avincze15
csendes tag

a 4-5 próbán nagyon túl vagyok, usb-ről sem ment a dolog, végül kiírtam cd-re a frissítéseket, így sikerült. mostmár nekem is az a verzió van, amit te is írtál. :C
HDMI nem megy, próbáltam a tv másik HDMI bemenetébe úgy sem, ma már nem volt időm de holnap megcserélem a set top box vezetékével. Érdekes módon valamit érzékel, mert ahogy bekapcsoltam a lejátszót, bekapcsolt a tv is ami szintén lg. Lehet h a kábel a selejtes? Pedig nem a legolcsóbbat vettem...
és akkor jöhetnek holnap a filmek végre... olvasom, h. az sem zökkenőmentes...

(#342) Octopus21 válasza avincze15 (#341) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Hát ez elég fura:S
A HDMI-s dolgot, meg nem értem. Igazából simán mennie kéne.
Rendelted, vagy vetted valahol? Azért kérdezem, mert ha a HDMI- nem működik másik kábellel sem, akkor szerintem vidd vissza, mert ott valami gond lehet.

Filmekkel nálam minden zökkenőmentes. Annyi, hogy állítsd 24hz-re a képfrissítést a lejátszón, mert az mkv meg blu ray filmek általaban úgy vannak megcsinálva, különben szaggatni fog 50hz-en.

(#343) junior11


junior11
veterán

Sziasztok,

mi a véleményetek a Sony 2011-es BD lejátszóiról? Igaz, hogy már támogatják USB-ről az NTFS fájlrendszert, a Panasonic még mindig nem? Elsődleges célpont nálam a képminőség, a DVD felskálázásának minősége s a megbízhatóság.

Sony BDP-S480B (ami zavar hogy csak koaxiális kimenetje van, optikus nincs, csak a csúskategóriás S780B-nek)
Panasonic DMP-BDT110EG (NTFS-t nem támogat?)

Előre is köszi a véleményeket!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#344) gg72 válasza junior11 (#343) üzenetére


gg72
veterán

NTFS-t nem tud a Pana BDT110 sajnos, viszont DVD felskálázásban sokkal jobb, mint a Sony, részletgazdag és atomstabil a kép (még a kényes, rosszul flag-elt DVD-k esetén is). Ha a képminőség számodra az elsődleges, akkor a Panasonic-ot választanám. Nekem volt csúcskategóriás japán S760 Sony-m (meg előtte 350-es is), BD-ben nincs sok különbség az egyes típusok között, de DVD-ben egyértelmű a Pana előnye. :K

(#345) junior11 válasza gg72 (#344) üzenetére


junior11
veterán

Köszi a választ, érdekes, pedig sok tesztben a Sony-nál is kiemelték pluszként a DVD upscaling minőségét. A Panánál gondoltam, hogy jó lesz.

Jelenleg még csak nézegetem, tanulmányozom őket, s majd meglátom, mire jutok. Az is lehet, hogy megvárom a 2012-es modelleket, mi a kínálat (hátha a Panasonic már tudni fogja az NTFS-t). Amúgy nagyon tetszik a Sony BDP-S780, csak elég drága, s ki tudja, amennyivel drágább (pl. a 480-nál), annyival jobb-e a kép és a hangminősége, viszont már van opt. kimenetje.

Neked Panasonic 110-esed van? Meg vagy elégedve? :)

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#346) gg72 válasza junior11 (#345) üzenetére


gg72
veterán

Igen, nekem van 110-esem, így a képminőséget tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó! Jól mennek rajta netes dolgok is, ill. a korábbi Panákhoz képest lényegesen gyorsabb a lemezkezelése, lemezbeolvasása. Sajnos amiben visszalépés történt, az a zajszint, ui. lemezek beolvasásakor, ill. DVD lejátszáskor jól lehet hallani a lemezpörgést, de az a Sony-knál sincs másképp!

Szerintem az S780 csak szolgáltatásban nyújt többet, mint a 480-as, nem hinném, hogy más képfeldolgozó chip lenne benne.

(#347) ANT válasza junior11 (#345) üzenetére


ANT
őstag

Ha az NTFS fájlkezelés és az optikai kimenet fontos neked, akkor esetleg nézd meg ezt a lejátszót. Philips BDP7600

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#348) sensor060 válasza Octopus21 (#340) üzenetére


sensor060
aktív tag

Nem, nem, sajna még mindíg nem érted, bocsi :)
Egy hdd-n fat vagy ntfs filesystem van (persze sokféle lehet, ez a kettő a legelterjedtebb). Tehát ha bármit akarsz lejátszani hdd-ről, akkor azt tudnia kell a blu-ray lejátszónak, vagy a media playernek. A hivatalos blu-ray filesystem az UDF2.5, és persze visszafelé, dvd például UDF 1.02-es. Ez az Universal Disk Format viszont (nevében benne van) optikai lemezekre van kifejlesztve, egy egységes, minden gyártó által használt szabvány filesystem. Az, hogy te látod, hogy m2ts file van rajta, az csak egy dolog, azt az operációs rendszer "fordítja" át neked, maga a lejátszók azonban nem így működnek.
Tehát az egyetlen mód egy UDF-fel megírt adathordozó, azaz egy optikai lemez. HDD is lehetne akár, miért is ne, csak annak nem sok értelme lenne.

(#349) avincze15 válasza Octopus21 (#339) üzenetére


avincze15
csendes tag

szia,
HDMI kábelt lecseréltem és azzal jó.

viszont egyik percről a másikra elvesztette az internet kapcsolatot, azóta sem a wifi sem a vezetékes hálózatot nem találja. Ki sem kapcsoltam közben, előtte még frissítette magát egy BD.8.62.365 szoftverre azt hiszem, de aztán a telepítésnél fail-t írt ki... meg sem tom nézni mi az új verzió, mert továbbra is a ...351 az szoftver jelenlegi verziója.

ja tényleg, a tied magyar nyelvű menüs? mert ebben nincs magyar lehetőség, pedig a kezelési utasításban a képek magyar menüsek. Prsze nem volt a készülék mellett, hanem az lg honlapról szedtem le....

szal asszem át lett b...va a fejem, webáruházban vettem, már írtam nekik hogy a 3 napos cseregaranciával élni szeretnék, tartok tőle, h fújhatom... eddig sokmindent vettem online soha semmi gond nem volt... na így jártam.... :W

(#350) Octopus21 válasza avincze15 (#349) üzenetére


Octopus21
aktív tag

Enyém sem magyar menüs, de engem nem zavar. Az internetkapcsolatnál biztos nem a routereddel van gond? Persze ezek csak tippek. De látod a másik HDMi kábellel jó lett a kép.
A legutsó frissítésnél nekem is sokszor kiírta hogy failed, de ez nem a lejátszó hibája, hanem valami az LG serverénél lehet.

Ha tudod persze cseréltesd ki, aztán legalább meglátod, hogy a lejátszóval volt e a gond.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.