Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) jeni válasza spiky03 (#1500) üzenetére


jeni
félisten

ha eltudnám adnia Philips-t 7300-t már venném is a Pio-t.

(#1502) spiky03 válasza jeni (#1501) üzenetére


spiky03
veterán

Próba cseresznye!
Hirdesd meg, vagy ajánld a melóban/suliban ahova jársz.
Lehet, hogy valakinek megtetszik és megveszi, soha sem lehet tudni. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1503) gyiku válasza spiky03 (#1500) üzenetére


gyiku
nagyúr

vegre, eddig csak zugshopokban volt. es megadtak a 3 ev gart is :)

hüllő

(#1504) Flashget válasza jeni (#1499) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

(#1505) jeni


jeni
félisten

LG BD670 Blu-Ray 3D-s Wifi erről mi a véleményetek?

(#1506) FefeeX válasza jeni (#1505) üzenetére


FefeeX
veterán

nekem 620-am van, eddig kifejezetten jók a tapasztalataim :)
de még mindig odavagyok a pioneer kinézetéért... :( szóval lehet, hogy ezt eladom majd, és veszek egy pájót :)

(#1507) jeni válasza FefeeX (#1506) üzenetére


jeni
félisten

tegnap megnéztem szép de műanyag az eleje a Pioneer-nek. :U

(#1508) Flashget válasza jeni (#1507) üzenetére


Flashget
félisten

viszont a súlya 2,2 kg a LG meg samsung mind 2 kg alatt van..tehát a lényeg a belső :)

Realme GT Master Edition

(#1509) spiky03 válasza FefeeX (#1506) üzenetére


spiky03
veterán

Én is ezt tervezem, ha vissza jön a szervizből az LG BD570-em, hogy eladom és veszek egy Pioneer BDP-150-et. Vagy h a pénzt adják vissza akkor is azt veszek, csak akkor nem kell eladni az LG-t. :D
Persze még várok, hogy milyen visszajelzéseket kapok a kérdéseimre itt a fórumon. Ha mindenre igent, akkor nem lesz min gondolkodni. Mert ugye képminőségben mindenki a Pio-t részesíti előnyben. :C
Majd lesz min ámulni ha meglesz hozzá a tv is. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1511) Flashget válasza spiky03 (#1509) üzenetére


Flashget
félisten

Menjél el az MM-be vigyél egy DVD lemezt és meglátod milyen minőségű a felskálázása.
Nekem olyan áll le esősben :)
BD-ről nem is szólva miután alapból arra tervezték.

Realme GT Master Edition

(#1512) spiky03 válasza Flashget (#1511) üzenetére


spiky03
veterán

igen, ezt tervezem is, ha minden jól megy akkor pénteken elmegyek egy mm-be és ott tesztelem majd az mkv lejátszási képességét. de ami fontos lenne azt ott nem tudom tesztelni a dlna funkciót. mint írtam is neked ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1513) jeni válasza Flashget (#1508) üzenetére


jeni
félisten

(#1514) FefeeX válasza jeni (#1513) üzenetére


FefeeX
veterán

ez elég gyenge cikk, 4 gyártó termékeivel, a jobbak bent sincsenek...

Megnézem az MM-ben a Pio-t, de ha tényleg műanyag (és érezni is), akkor nincs okom a cserére. Felkonvertálásban is megfelelő, a lejátszója is bőven megfelelő, halk, gyors az LG. A dizájn viszont a gyengém :) És tényleg amiket olvastam, a 620ast a Panasonic-kal egy szinten emlegették.

(#1515) Mercutio_ válasza FefeeX (#1514) üzenetére


Mercutio_
félisten

Külső többnyelvű feliratkezeléssel, karcos lemezek olvasásával hogy áll az LG?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1516) Csabroncka válasza FefeeX (#1514) üzenetére


Csabroncka
addikt

Hát nehéz dolgod lesz, ha le akarod valami "fémre" cserélni. Én naivan azt hittem, hogy az újabb 435mm széles Pio széria mart és festett alumínium előlapos, aztán az elején felvilágosítottak, hogy álmodik a nyomor :Y ! (manapság már az elit szériákban sem gyakori)
Emiatt egyébként nem fáj a szívem, ugyanis a sokaknak nagyon utálatos "állandóan poros" fényes fekete előlapra gerjedek.
Számtalanszor gondolkoztam aztán, hogy mi lenne a jó befektetés, és a végére oda jutottam mint sokan mások, hogy az CD, DVD és BD lemezmellé, külön kell egy médialejátszó az egyébnek.
Az asztalaik ugyanis egyáltalán nem erre vannak kitalálva, és mindig lesz hiányosságuk vagy gyenge pontjuk, és csak fája szívem az újabb, okosabb modellek után...

Most ezen töröm a fejem, hogy mi lenne a legjobb, nagyon hajlok egyébként olyanra ami egyben NAS is,így egybe letudok mindent!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1517) Flashget válasza jeni (#1513) üzenetére


Flashget
félisten

polcnak kell tartania nem neked :)

én csak ezt találtam a Pioról:
sehr gut (1,5) 1 Test :)
2,1kg

Realme GT Master Edition

(#1518) gomzol válasza FefeeX (#1514) üzenetére


gomzol
tag

A cikkel az a legnagyobb baj, hogy azóta már 2 újabb modellév is lement, tehát a benne szereplő lejátszókat már nem nagyon lehet kapni...

(#1519) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Találtam egy érdekes cikket hoppá BD licensz! :Y

"in medias res"

(#1520) Flashget válasza Csabroncka (#1519) üzenetére


Flashget
félisten

Egy biztos..én nem rakok fel újabb fw-t :DDD

Realme GT Master Edition

(#1521) Murphistic válasza Csabroncka (#1519) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Most már legalább kiderült számomra,hogy a lemezeken miért figyelmeztetnek mindig a firmware-frissítésre. Én naiv eddig azt hittem, csak a BD-Live 1.0 és 2.0 közti kavarás miatt, de ezek szerint folyamatosan fejlesztik a szabványt, csak nem mindig jó irányba :((( .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#1522) spiky03 válasza Csabroncka (#1519) üzenetére


spiky03
veterán

Ezt már olvastam, talán a házimozis vagy a plazmás topikba linkelték be. Azt már nem tudom, hogy kicsoda. :)
De akkor most mi van? Ne frissítsük a fw-t mert a régi lejátszókba (pl LG BD570) is beleteszik ezt a védelmet?
Mert az avforumon írta valaki, hogy pl az LG BDP42/620-ban ez már benne van és 20perc után kikapcsolja a hangot vagy mit csinál.
Létezhet ez?

A Pioneer BDP-150-be ilyen még nincs?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1523) gomzol válasza spiky03 (#1522) üzenetére


gomzol
tag

Az a Pio asszem március után jelent meg, tehát a cikk alapján már benne kéne legyen.

(#1524) Flashget válasza gomzol (#1523) üzenetére


Flashget
félisten

Májusban.
de elöbb kellene ilyen film is ami ezzel a védelemmel van ellátva, hogy megtudjam. Mert jelenleg egyet BD film sem hallgatott el még :)

Realme GT Master Edition

(#1525) gyiku válasza Flashget (#1524) üzenetére


gyiku
nagyúr

a gyari lemez nem is fog, ez a lenyege. ez a rippelt anyagokat erinti.

hüllő

(#1526) junior11


junior11
veterán

Panákban pl már benne van. :F

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1527) Flashget válasza gyiku (#1525) üzenetére


Flashget
félisten

de ha nem teszi rá a védelmet a gyárira, miként kerül át a jel a rippeltre? :U

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1528) FefeeX válasza Flashget (#1527) üzenetére


FefeeX
veterán

az összes 3D BD-n rajt van a védelem; és nem is veszed észre az eredeti lemezeken normál használat mellett...
Most van nálam egy 3D Avatar eredeti, de nyilván le fogja játszani hiszen eredeti :)

Mercutio_: karcos milyen lemezek? Csak mert összvissz 5 db BD lemezem van, mind fiss és eredeti, nincs íróm sem és nem is nagyon tervezem.
A feliratokról meg azért nem tudok még nyilatkozni, mert NASról nézem a filmeket, és ott használhatatlan a mellékelt feliratok lejátszására, arra appleTV-t használok :)

[ Szerkesztve ]

(#1529) Flashget válasza FefeeX (#1528) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy látszik nem voltam elég érthető.
Nálam semmiféle korlátozás nincs..van hang, kép rippelt BD-vel ergo azokon a filmeken nem volt még a védelem. Vagy ha volt akkor hamarosan jón a fw :(
Viszont ha ennyire rámennek a dolgokra egyszerűen letíltják az mkv lejátszását is pl. sony tv mintára.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1530) attka


attka
aktív tag

Sziasztok!

Van két BD lejátszó amin vacilálok, viszont más szempontok alapján, mint gondolnátok.
Ettől függetlenül kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.

Elsősorban külső winchesteren tárolt FLAC formátumok sztereó zenehallgatásra kellene a lenti két készülék közül valamelyik. Természetesen a többi multimédiás lejátszási lehetőség sem hátrány.
Most ezt egy WD TV-vel oldom meg, és ezt cserélném le.

A fenti igények szerint a Panasonic BDT-220 vagy a Pioneer BDP-150 választanátok?

Üdv.

(#1531) Csabroncka válasza Flashget (#1520) üzenetére


Csabroncka
addikt

:Y basszus ez eszembe sem jutott :W
(naivan kuncogtam hogy az enyém még régi)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1532) gomzol válasza attka (#1530) üzenetére


gomzol
tag

Nem tudom, hogy számodra bír-e jelentőséggel, de a Panának csak optikai, a Pio-nak meg csak koax a digit. audio kimenete.

(#1533) FefeeX válasza Flashget (#1529) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerezz egy 3D BD-t, mert azt olvastam, hogy azok már mind tartalomvédettek... És hogy nem egyből nem játssza, hanem elhallgat a hang fél óra után vagy hasonló... És ugye az mkv tiltása kerülhető (veszel egy médialejátszót stb.), itt pont ezt akarják megkerülni, hogy le se tudd játszani, viszont a saját filmjeid, családi dolgok stb játszhatóak maradjanak...

Csabroncka: tegnapelőtt az Arénában Saturnból MMarktba vedlett áruházban találtam egy leárazott Marantz BD játékost, asszem így 89ezer, nehéz is, mert aCD/SACD lejátszó teli anyaggal, de annak hűvös alumínium a borítása... :) Majd ha audiofilkedem később, valószínű valami hasonlóra nevezek be

[ Szerkesztve ]

(#1534) Csabroncka válasza FefeeX (#1533) üzenetére


Csabroncka
addikt

Zsugori leszek, de ennyit még erősítőre is sajnálok (használtan)... :DDD

"in medias res"

(#1535) Mercutio_ válasza FefeeX (#1528) üzenetére


Mercutio_
félisten

Karcos bármilyen, pl. régi DVD, vagy divx-eket tartalmazó írott dvd(-rw)
Feliratfile kezelés az fontos lenne, a gyerekek kedvenc filmjei divx-ben vannak lemezen, és ami vinyón van azt sincs kedvem se átkonvertálni, se a feliratot mellette átnevezgetni :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1536) attka válasza gomzol (#1532) üzenetére


attka
aktív tag

Szia!

Mindegy mert analóg kimeneten csatlakoztatom az erősítőhöz, az meg mindkettőn van.

Üdv.

(#1537) Flashget válasza attka (#1536) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor meg a Pio mert jobb a médialejátszási képességei ha ez számít.

Realme GT Master Edition

(#1538) jeni válasza gomzol (#1532) üzenetére


jeni
félisten

azért tedd,hozzá,hogy a Panasonic az direct Wifis és a Pioneer meg csak adapterrel tud fogadni wifi-t

(#1539) jeni válasza FefeeX (#1533) üzenetére


jeni
félisten

igen magam is láttam a Marantz BD-t.
De még jó áron az Onkyo TX-N609 értesítőt is láttam.

(#1540) attka válasza Flashget (#1537) üzenetére


attka
aktív tag

Engem elsősorban a hangjuk érdekel elsősorban.

Pioneer: 192 kHz/24-bit D/A Converter

Panasonic:192kHz/32bit D/A Converter

Az adatok alapján Panasonic, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Sajnos ezt nem lehet nagyon kipróbálni a boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#1541) attka válasza Flashget (#1537) üzenetére


attka
aktív tag

Direkt WIFI előny, de nem választási szempont.

[ Szerkesztve ]

(#1542) Csabroncka válasza attka (#1540) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez nem egyszerű, a hozzászólásokat nézve és ahogy hallottam, nagyjából ebben az árkategóriában nincs sok különbség a két gyártó között sem képben sem hangban (nagyjából érintjük a középkategória alját talán, de nem biztos).

Viszont nem tudom, hogy a BDP-150 tudja e a PQLS-t (kvarcpolarizációt), ugyanis ha igen és egy ilyen erősítőre kötöd, állítólag minőségi lesz a hang javulás (CD vagy bitstream) erre Flashget biztos tudja a választ --> mármint hogy tudja a 150-es-e?!

megj: szerintem a wifi teljesen értelmetlen dolog, RJ45 amúgy is nélkülözhetetlen!

Hátfőn végre én is kipróbálhatom a PQLS-t, jön a VSX-920-asom :DD

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1543) Flashget válasza Csabroncka (#1542) üzenetére


Flashget
félisten

PQLS with HDMI :(
BDP-440-hez írja

Nekem nincs házimozim még egyébként..majd idővel.

Realme GT Master Edition

(#1544) Csabroncka válasza Flashget (#1543) üzenetére


Csabroncka
addikt

Néztem egyébként, hogy a BDP-150 fizikai tudásban a BDP 430-al van egy szinten.

Ettől függetlenül csak a multimédiás képességei tagadhatatlanul jók lettek(amiért irigyellek is :DDD )! Viszont nem értettem (múltkor valaki linkelt egy tesztsort) ebben a kép és hangminőség a BDP-150nél nagyon jó, BDP 430-nál jó--> kérdés számomra, hogy mennyit számít a beltartalom ugyanis mint már előbb írtam a fizikai tudás ugyan az?!

Egyébként ehhez szerintem legalább egy közép vagy elit kategória környékére sorolt megjelenítő kell, az én U30-as plazmám édeskevés

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1545) spiky03


spiky03
veterán

Sajna nem tudtam ma tesztelni a Pio BDP-150-et mert nem volt se a Duna Plázában se a Westendben. :(

Ki merre látta?

Meg akkor abban még ugye nincs az a védelem, mint az LG BP420/620-ban?
Mert az AVforumon azt írta egy csávó.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1546) jeni válasza spiky03 (#1545) üzenetére


jeni
félisten

kérem szépen az Árkádban láttam kirakva :K

(#1547) jeni válasza spiky03 (#1545) üzenetére


jeni
félisten

ezek szerint az LG BP-670-s cuccban is benne van már az a eredetiséget ellenőrző védelem,vagy letiltó szoft vagy mi?

(#1548) mayday00 válasza spiky03 (#1545) üzenetére


mayday00
őstag

Megvettem a kicsikét,Pioneer BDP-150 :)
Nagyon jó készülék később írok róla részletesen:)

Most csak egy dologhoz szólnék hozzá.Látom sokan meg vannak ijedve ettől a eredetiséget ellenőrző védelemtől..
Hát a Pio-m mindent visz:)Kivétel nélkül,a prometeust is mkv ban Bd formátumban mindenhogy,pedig ezen állítólag már rajta van ez a védelem vagy mi..de megnyugtatom a népet már fel van törve ez a marhaság..
Suicid írta ....a cinavia a hd hang levétele után nem lesz

- vagy szinkronosan nézed
- vagy az angol is csak satnya 640-s vagy alap dts lesz szóval ennyit a védelemről..de ez 1 hónapja volt azóta lehet még tökéletesebb a megoldás..
lassan jön a részletes írás a lejátszóról.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#1549) spiky03 válasza mayday00 (#1548) üzenetére


spiky03
veterán

Gratula hozzá. :C
Hol vetted és mennyiért? :)

Várjuk a részletes beszámolót a lejátszóról. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1550) Flashget válasza mayday00 (#1548) üzenetére


Flashget
félisten

:C

üdv a klubban :)

ha van külső HDD-d azzal tesztelj elsőként, mert azt nem tudok mivel nincs/nem használok, minden mást teszteltem.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.