Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1402) Flashget válasza jeni (#1401) üzenetére


Flashget
félisten

mivel az kívűl van a megadott kereten ezért nem linkeltem, de egyébként igen.
viszont a Pionak jobb a médialejátszója ezt korábban írták ill. az fw frissítése.

Realme GT Master Edition

(#1403) Speccy


Speccy
senior tag

üdv!

Tervezek egy külső lejátszót venni, mert a Samsung ES6800-asom beépített lejátszója elég idegesítő. Visszaolvastam, és látom van pár favorit lejátszó, de van olyan is, amelynek optikai lejátszója is van, de emellett USB-ről is simán viszi a (3D) Blu-ray filmeket? Gondolok itt olyanra hogy mondjuk a blu-ray lemezen 600 különböző file van, és olyanra amikor .ISO formátumban van, tehát olyan kéne, ami ezeket is elviszi, létezik ilyen lejátszó?

[ Szerkesztve ]

There is hope!

(#1404) spiky03 válasza Flashget (#1398) üzenetére


spiky03
veterán

nem olvastam róluk jókat.
de majd tesztelem őket. mert pl sonyt meg samsungot teszteltem és azok gyengék voltak sajnos. nah meg nem akarok 40et rákölteni.
nah de majd kiderül. nah meg írhatna valaki egy összefoglalót az említett típusokról. winyó kezelés, mkv lejátszás, feliratkezelés.
thx

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1405) Flashget válasza spiky03 (#1404) üzenetére


Flashget
félisten

miért nem használod a keresőt jobbra felül? :U

Realme GT Master Edition

(#1406) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok!BD lejátszót szeretnék venni közeljövőben.Régi LG met cserélném le.Pontosabban már lecseréltem,vettem egy Samsungot,de olyan rossz volt hogy rögtön el is adtam.2012 es model volt.iszonyat hangos volt,pl mikor kijött a lemeztartó.MInt egy harckocsi olyan volt.
MKV konténerben nem ismerte fel a feliratokat,csak ha a MKV mellett volt.
Ez nagyon zavart.Hogy meg akarok nézni egy filmet MKV ban amiben van felirat s nem látja a készülék,csak ha a MKV mellett van.De ott is csak akkor ha pontosan megegyezik a neve a film nevével.Lassú nagyon.mire betölti a lemezeket stb..A Lg sokal gyorsabb.
MKV ba ha beletekertem az is lassú volt,LG nél sokkal gyorsabb.Minden egy örökkévalóságnak tűnt néha úgy éreztem kivágom a kukába.1 hetesen adtam el,többet sose veszek samut.Szóval minden tekintetben rossz készülék,gagyi nagyon.De képminőségileg jobb mint a Lg ne amúgy...fos..Lehet kicsivel jobb volt a képe mint a LG nek de ez kevés.
Többi hibát nem is sorolok fel..
Pioneer BDP-150 ről látom sokan jót írnak.Milyen készülék?Feliratkezelés?
MKV ban látja a feliratot vagy csak ha mellette van a meghajtón?Hangja?mechanika,képminőség?
Belső média lejátszó?Netes letöltéseket gondolom viszi.Vagy válogat?Menűje magyar?
stb..pár sorban ha tudnátok válaszolni akinek esetleg van.

Illetve a másik a pana..BDT tipusok erről is van szó..ezek milyenek?képminőségileg stb..?

Vagy esetleg e 2 készüléken kívül valami más,ami kép,hang minőségileg stb is jó?

persze nem 100ezer ft-ért..

Köszönöm a segítséget.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#1407) gomzol válasza jeni (#1401) üzenetére


gomzol
tag

Nálam pl. a Pio kiesett, mert nincs optikai kimenete. De teszt se nagyon van róla, a Panáról meg igen, és azok bizony jókat írnak.

(#1408) Rico Muerte


Rico Muerte
csendes tag

Na tettem egy gyors kört a Mediamarkt-ban.

Kapható:
Samsung BD-E5500 (33e Ft)
LG-BP420 (35e Ft)
Philips BDP3380 (35e Ft)
LG-BP620 (38e Ft)

Update:
A web-boltok árai (bemutatoterem)
Philips BDP3380/12 28e Ft
Samsung BD-E5500 28e Ft
LG-BP620 - 34e Ft
Panasonic DMP-BDT120 36e Ft

Az ajánlott Pioneer BDP-150-et nem láttam.
Amennyiben van tapasztalat a fenti cuccosok feliratkezeléséről akkor azt szívesen fogadnám!
(A Philips DVP3360 mellet is azért döntöttem annak idején mert a felirat összes paraméterét tudom alakítani).
A fentiek közül melyik lehet a favorit?
Valaki korábban panaszkodott egy Samsung játékos zajára. Ez mennyire általános?

[ Szerkesztve ]

R_M

(#1409) mayday00 válasza Rico Muerte (#1408) üzenetére


mayday00
őstag

Samsung BD-E5500 -et adtam el a vásárlás után 1 héttel annyira jó készülék volt...
Az a kis idő míg használtam bőven elég volt.

panákrol miket írnak?Illetve Pioneer BDP-150-ről is érdekelne 1-2 dolog.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#1410) FefeeX válasza Rico Muerte (#1408) üzenetére


FefeeX
veterán

DLNA-ban kell a feliratkezelés? Csak mert az LG-nél ez elégtelen, a divx feliratát nem játssza le a nasról (AVI)

más árak
úgy nézem a médiában drágábban az LG-k jóval...

Panasonicot már csak azért sem vennék, mert tartok tőle, hogy ugyanazt tudja mint a tévém, és az, mint kiderült, szintén kevés...

[ Szerkesztve ]

(#1411) Rico Muerte válasza FefeeX (#1410) üzenetére


Rico Muerte
csendes tag

A hagyományos formátumok mellett DIVx és MKV formátumokat akarok lejátszani USB-ről. A feliratkezelés fontos, a többi sallang nem igazán érdekel (internet, smart funkciók, stb.)
A távirányító legyen kézreálló ofkoz.

R_M

(#1412) FefeeX válasza Rico Muerte (#1411) üzenetére


FefeeX
veterán

Mióta NAS-om van, nem igazán használtam semmit USBről, de ha gondolod, megnézem Neked, hogy áll a feliratokkal (pontosan ebben mi a fontos, hogy tudjam tesztelni)
A távirányító egyébként szerintem csini, dizájnos, és kézre álló

(#1413) Warter válasza Rico Muerte (#1399) üzenetére


Warter
őstag

Nekem csak az a furcsa, hogy ha neked nem létfeltétel a korongos lejátszás, akkor miért nem média lejátszót veszel? :U

FefeeX: Ha nasod van, miért nem sambat használsz? Nem tudja a lejátszó? Csak dlna támogatás van?

[ Szerkesztve ]

(#1414) Rico Muerte válasza FefeeX (#1412) üzenetére


Rico Muerte
csendes tag

Felirat: legyen a mérete a háttérszíne és a karakterszíne állítható. Főleg a méret. Persze ne hülyüljön meg az ékezetes karakterektől.
Médialejátszó: nem azt mondtam, hogy nem akarok lemezről játszani, csak mostanában gyakoribb a letöltött cuccos, amit kivágok egy pendrive-ra és mehet a mozi.

R_M

(#1415) FefeeX válasza Warter (#1413) üzenetére


FefeeX
veterán

Szerintem egyik BD lejátszó sem tud sambát, mármint meglepne, ha tudna...
DLNA meg a veszett fejsze nyele, szóval inkább az appleTV megy a külső feliratos cuccokhoz :)

(#1416) spiky03 válasza FefeeX (#1415) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem az LG BD570-el DLNA-n megy az avi-nál is és az mkv-nál is a felirat rendesen, akár belső akár külső.
Igaz nem NAS-ról, hanem csak simán a gépen osztottam meg egy mappát.
Viszont ha a routerbe (TP-LINK TL-WR842ND) dugtam a pendrive-ot, és ott osztottam meg egy mappát, ott már a külső feliratokat nem látta, csak a belsőket.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1417) Rico Muerte válasza FefeeX (#1412) üzenetére


Rico Muerte
csendes tag

Akkor neked LG BD620-ad van?
Nekem tetszik, de mondom a feliratkezelés kapcsán nem vagyok egyszerű eset.

R_M

(#1418) FefeeX válasza spiky03 (#1416) üzenetére


FefeeX
veterán

megpróbálom majd azt is, a NASon új DLNA kliens van az új FW-ben, nem tudom ez mennyire számít, viszont a gépem nem szeretem bekapcsolva tartani :)

Rico Muerte
igen, egyébként tetszetős darab maga a lejátszó is (mondjuk a Pio még mindig favorit a szálcsiszolt burkolat miatt :) )

[ Szerkesztve ]

(#1420) gomzol válasza Flashget (#1419) üzenetére


gomzol
tag

Köszi! Én igazából a 150-esre gondoltam, és annak ugye nincs. Nekem meg csak az jó, mert egyedül olyan bemenete van a házimozi-erősítőmnek.

(#1421) Rico Muerte


Rico Muerte
csendes tag

Az LG BD660 a Wifi-n kívül miben tud kevesebbet?

R_M

(#1422) spiky03 válasza FefeeX (#1418) üzenetére


spiky03
veterán

Én is ezt szeretném kiküszöbölni, hogy valahogy a routerre rákötni egy winyót, és akkor arra mehetne a töltés, nah meg a BD lejátszó is látná és lehetne róla filmeket nézni.
Csak ugye még ez a feliratos probléma nem oldódik meg addig ez így nem működik. :(
Igaz még a gyári fw van a routeren nem cseréltem le módoltra.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1423) FefeeX válasza spiky03 (#1422) üzenetére


FefeeX
veterán

nem tudom, érdemes-e a routerrel mókolni mikor Zyxel NSA-310et 15ezerért kapsz, max sebességgel tudja húzni a torrentet, csinálhatsz 24/7 file szervert stbstb... A router mókolással lassul a neted, elakad a netkapcsolat stb, mert az a max 400mhz processzor ami abban van, nem alkalmas ilyenekre... főleg hogy a Zyxel dual800asa is csak 25-30 megabyte másolási sebességet tud hálózaton, most képzeld el az egymagos 400ast amint egy csomó más munka mellett végzi el ugyanezt :)
amúgy mkv muxolás 1 perc, és benne van a felirat, amit DLNA-ban is lejátszik... avi is nyugodtan mehet ki mkv konténerbe, mert azt is lazán viszi :)

(#1424) gyiku válasza FefeeX (#1423) üzenetére


gyiku
nagyúr

hol van errol a muxolasrol vmi tutorial?

hüllő

(#1425) FefeeX válasza gyiku (#1424) üzenetére


FefeeX
veterán

én mkvtoolnix-ot használok
tutorialt nem tudok, de ha időzíteni nem kell benne, akkor pofonegyszerű az egész, megnyitással behúzol mindent ami kell (több hang, felirat), beállítod mi legyen az elsődleges megnyitásnál, mi legyen forced, sorrendet is huzigálhatsz, aztán mux mkv, és mivel nem kell időzíteni, nagyon gyorsan összemásolja egy fájlba, ami gyakorlatilag egy konténer.
Ha a hangon kell igazítani századmásodperceket, az már melós, időigényesebb :)

[ Szerkesztve ]

(#1426) Flashget válasza gomzol (#1420) üzenetére


Flashget
félisten

Jó csak amit írtál korábban abban a formában nem igaz És ha valaki konkrétan keresi az optikai kimenetet téves infót adsz. van pion is optikai kimenet a 140-es tipuson.

Realme GT Master Edition

(#1427) gomzol válasza Flashget (#1426) üzenetére


gomzol
tag

Csak halkan jegyzem meg, hogy amire én válaszoltam, abban csak a 150-es modellről volt szó, ezért bátorkodtam ilyen pontatlanul fogalmazni. :D
Amúgy meg aki egyetlen fórumbejegyzés alapján elvet egy márkát anélkül, hogy érdemben utánanézne a részleteknek, az meg is érdemli. :P

(#1428) Flashget válasza gomzol (#1427) üzenetére


Flashget
félisten

ebben igazad van, de én is a topic keresőbe beírtam a pioneer 140-t és az alapján indultam el. :)
viszont azt én se tudom gyakorlatban mit jelent az a kimenet amit a 150-be raktak..ki használ Koaxiális digitális csatlakozót?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#1429) Csabroncka válasza Flashget (#1428) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez csakis a régebbi erősítők érdekében csinálták meg. HDMI hiányában nem tudsz analógon 6 vagy több csatornát átvinni vele (2 analóg kimeneti csatorna), viszont optikai és koax input biztosan van egy HDMI generáció előtti házimozin így a hat csatorna átmegy!

(más kérdés, hogy kompromisszumokkal lehet mindezt csinálni, egy BD lemezt nem feltétlen a 6 csatornás DTS, vagy DD miatt veszek, a kép mellett legalább az eredeti nyelv legyen HD, az pedig csak HDMI-n megyen)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1430) FefeeX válasza Csabroncka (#1429) üzenetére


FefeeX
veterán

A belépő szintű rendszeremen (HK AVR132+JBL SCS178) megcseszhetem a HD audiót, mert ember legyen a talpán, aki a JBL-en kihallja a különbséget... És ezt nem csak én mondom...
Tehát 250ezres hangfalrendszer alatt csak önámítás a HD audió...

Mire jó a koax? Az erősítőmön 3 optikai és 3 koax bemenet van (egyenértékűek), és mivel a harmadik az előlapon van, oda meg nem nagyon akartam dugni semmit, jobb lenne a koax kimenetes BD lejátszó...

(#1431) Tomix24 válasza FefeeX (#1430) üzenetére


Tomix24
addikt

+1 - Nekem sem sikerült a HD és sima hangok közt különbséget találni 250K-s teljes rendszer alatt..

(#1432) gyiku válasza FefeeX (#1430) üzenetére


gyiku
nagyúr

pedig az harman kardon es a jbl minden, de nem beleposzint szerintem. az inkabb jamo, sal, meg tarsai.

hüllő

(#1433) FefeeX válasza gyiku (#1432) üzenetére


FefeeX
veterán

Te felsoroltál pár low-cost gyártót, de ennek a cuccok kategóriájához semmi köze. Alapvetően csak prémium kategóriás gyártótól vásárolnék, de erről bővebben itt érdemes az első hsz-t átolvasni :)

(#1434) gyiku válasza FefeeX (#1433) üzenetére


gyiku
nagyúr

micsoda 1. hsz, el fogom olvasni :K

hüllő

(#1435) Vhiktor válasza FefeeX (#1430) üzenetére


Vhiktor
veterán

Én még az egyberendszeremen is hallom a DD 5.1 és TRUE HD illetve DTS HD közötti különbséget.
Ég és föld a 2. Kb akkora a különbség mint az SD és HD felbontás között.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1436) Tomix24 válasza Vhiktor (#1435) üzenetére


Tomix24
addikt

:D :D Na persze.. Bár lehet szuper hallásod van. :R

Úgy próbáltad ki ahogy én?

30 film. Mindnél csak egy pár perces jelenet(akció dús) És az összes hangsáv egymás után?
DD5.1 640 - DTS 1500 - True HD(olykor 2000 körüli ....) DTSHD MA - Esetleg LPCM?
Mert ezeket kapcsolgatva azonnal kitünt volna neked is az, hogy pl a DTS1500-nél kicsit 5%-al max érzesebb a 4-6000-es bitrátás DTSHD.

Nem hiszem hogy így tesztelt volna bárki is itt.. :) 1 hétig készítettem elő, és KB a hangrendszer 250K-ból volt meg,max kicsit többől.

[ Szerkesztve ]

(#1437) Tomix24 válasza Tomix24 (#1436) üzenetére


Tomix24
addikt

A lényeg a lényeg, a sípoló fül, amit nyertem egyedül az ügyön. És a csalódás. DTS1500 volt a tesztelő csapat szerint a nyerő.

(#1438) Tomix24


Tomix24
addikt

Maradt még pár teszt file, ha valakit érdekel 1-2 őt valahová feltöltök, és meg győződhet róla aki akar.

(#1439) FefeeX válasza Vhiktor (#1435) üzenetére


FefeeX
veterán

A DD 384 az egy szutyok, aközött és a DTS 1,5 között brutális különbség tud lenni az olcsó rendszereken is, DE a DTS 1,5 és a HD hangsávok közt hidd el, nem fogsz hallani semmit...

(#1440) Csabroncka válasza FefeeX (#1430) üzenetére


Csabroncka
addikt

Lehet félreértettél, alapvetően nem az volt a vita, hogy min megy át a HD hang, hanem az, hogy egyáltalán mire lehet használni a koax kiementet. Emiatt le is írtam mire jó. egyébként vigyázz mire érted a minőséget, mert jellemzően az angol masterelt hang kiváló a hat csatornán a hazai viszont csapnivaló (sokszor még a "HD" is!), és ezt még egy low rendszeren is meghallod!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#1441) Flashget válasza Csabroncka (#1429) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#1442) Mercutio_ válasza Flashget (#1428) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ki-ki, há' például én :D

Valamiért az optikai bemenetre kötött jellel nem tud mit kezdeni a Denon-om, bár egyébként is, úgy emlékszem a digi coax jobb, mert 1 elektromos/optikai átalakítással kevesebb elem kerül a rendszerbe így.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1443) raziel01


raziel01
veterán

PS3 Blu-ray olvasójáról mi a vélemény? Hátrányok?
Előnye nyilván a játék. :D

(#1444) FefeeX válasza raziel01 (#1443) üzenetére


FefeeX
veterán

Hangos működés, hangos lemeztekerés, közel 15szörös fogyasztás, nagy méret, egyéb kiterjesztések kezelésének hiánya, lassú boot idő, és azt hallottam, hogy a 24p-t sem kezeli normálisan, de erre nem vennék mérget...

(#1445) mayday00


mayday00
őstag

Pioneer BDP,széria,

Sony BDP,széria

Panasonic DMP,széria

Ár érték arányban melyik a jobb?Képminőségileg?

BD lejátszó vásárlás előtt állok.Régi LG-m már nem a legjobb.
Nem rég vettem egy samsungot,de 1 hét múlva eladtam.Nem volt jó készülék,sok hibával amiket nem akarok részletezni.Aki ismeri a samut tudja mire célzok..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#1446) Csabroncka válasza mayday00 (#1445) üzenetére


Csabroncka
addikt

TV kategóriájának megfelelően válaszd hozzá!

belépő: 20-30 környékén

közép: 50 felett

A háromból alapvetően egy sem ad rossz választási lehetőséget!

"in medias res"

(#1447) mayday00 válasza Csabroncka (#1446) üzenetére


mayday00
őstag

Biztos mindhárom készülék széria jó lehet,de valami különbség csak van..?
Hang annyira nem érdekel,nem foglalkozom vele milyen a hang,nekem a képminőség a fontos.Próbálom kiválasztani melyik lehet a legjobb..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#1448) junior11 válasza mayday00 (#1447) üzenetére


junior11
veterán

Mennyi a keret? Sonyból a 790-est választanám, Pio-t nem nagyon ismerem, a Panasonic szintén nagyon jó választás kiváló képminőséggel.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#1449) mayday00 válasza junior11 (#1448) üzenetére


mayday00
őstag

40k körül.ennyiből kellene kihozni a lehető legjobbat,lg,samu kilőve.
pana,pio,sony ebből választanék,más megbízható márka nem nagyon van úgy sem.

Pontosabban van de nem 40k ért..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#1450) Csabroncka válasza mayday00 (#1447) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nézd alapvetően egyikkel sincs probléma és sokszor modellfüggő, hogy melyik a jobb vagy gyengébb. A PAN és Pio nagyjából egy szinten van. Árban határ a csillagos ég. Ésszerű vásárláshoz tudni kell, hogy min akarom megjeleníteni, ugyanis ha van egy 300 ezer forintos plazmád ahhoz legalább BDP-LX52 kategória kell, de egy Technika LCD-hez még egy DVD lejátszó is sok!

Ennek tükrében válassz, vagy mond meg milyen megjelenítőhöz kell!

Válaszodat olvasva: Pio BDP-150 nem egy rossz választás

De ez példál a felső középkategória LX53

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.