Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-30 14:13:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) jeni válasza Hegyirabló (#11000) üzenetére


jeni
félisten

marad a falra szerelés

(#11002) Hegyirabló válasza jeni (#11001) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, erre gondoltam én is. :R

Aquila non captat muscas.

(#11003) blakey


blakey
titán

Ki, melyiket venné?
SONY UBPX700 vagy PANASONIC DP-UB450?
Mindkettő mellett találok érvet de nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen, kiváncsi vagyok, hogy ti melyiket és miért vennétek meg. Nyilvánvalóan csak lemezek lejátszására lenne esetleg hálózati- és lemezes zenei lejátszás menne rajta, Sonyn nagyon jó, hogy TV bekapcsolása nélkül el tudom indítani a lejátszást, a hálózatit is. Panasonic meg ugye minden HDR formátumot támogat viszont most nem tudom, hogy miilyen a telefonos vezérlése.
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11004) Joshi válasza blakey (#11003) üzenetére


Joshi
titán

Azt kellene kideríteni, hogy ezek a lejátszók régiómentesek-e DVD és sima BD esetén. Illetve ha kellene valamennyire a hálózati lejátszás, akkor hogy kezelik a feliratokat különböző forrásokkal. Szerintem AVS stb. fórumon előbb találsz véleményt ezekről a lejátszókról.

A HDR10+ és DV formátumok együttes kezelésének akkor van jelentősége, ha a tévé is tudja mindkét formátumot. Tudtommal tévé fronton eddig csak a Pana és Philips támogatja mindkét formátumot.

Egyébként az ISO DV anyagokat ezek a lejátszók nem kezelik, esetleg átkonvertálni MP4-be de az már körülményes, mert MKV se kezeli a DV-t. HDR10+-ról nem tudok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#11005) blakey válasza Joshi (#11004) üzenetére


blakey
titán

Köszi, ezeket mind tudom, a felhasználást is leírtam így az általad felsoroltak nem kellenek.
Nyilvánvalóan csak lemezek lejátszására lenne esetleg hálózati- és lemezes zenei lejátszás menne rajta

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11006) Joshi válasza blakey (#11005) üzenetére


Joshi
titán

Azt írtad esetleg hálózati lejátszás is, persze ha az csak zenei anyag akkor én biztosan a Panát választanám. Esetleg nézz tesztet róla pl. HDTVTest, AVSForum, Rtings stb. persze ha van. Nem szoktam ajánlani, de élhetsz a 14 napos visszaküldéssel is, kipróbálod ha nem jó visszaküldöd.

(#11007) Joshi válasza blakey (#11003) üzenetére


Joshi
titán

Az Oppo 203 előtt volt egy Pana DMP-UB900-as lejátszóm, lemezről lejátszva nagyon szép képe volt, gondolom a DP-UB9000 még profibb. Az amiről te érdeklődsz egy belépő kategóriás készülék, szóval nehéz összehasonlítani ezekkel. Lemezről kadenciahelyes a lejátszás, de a képét neked kellene látni hogy megfelel-e számodra. Már csak azért is, mert szakmailag értesz hozzá, kár lenne ha más mondaná meg hogy jó ez neked vagy nem. Szóval még mindig a 14 napos elállás a legjobb megoldás.

(#11008) koncsik válasza blakey (#11005) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ha SACD is szóbajön, akkor a Sony, DVD Audio-t azt hiszem csak a 800-as tud - nekem ez szempont volt... -hdd-ről Pana is tudja a DSD-t, ha jól olvastam.
Ugyanakkor a Sony hangját nem dicsérik túl, Pana-nál a CD-vel sem elégedettek.
Pana képét nagyon dicsérik, ha film lejátszás (lemez) a cél, lehet, azt venném, volt egy 500-as Panám, imádtam, a hangját is.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11009) Joshi válasza koncsik (#11008) üzenetére


Joshi
titán

SACD-re nem belépő készüléket vesz az ember, szóval szerintem ez blakey-nek se szempont. Habár ezt csak ő tudhatja. :U

(#11010) blakey válasza koncsik (#11008) üzenetére


blakey
titán

Igen, ezekre jutottam én is, SACD-m talán kettő lemez van de azok hibridek, tehát CD-ként is működnek és le tudom játszani a CD-lejátszóval is. Nem tudom melyiket vegyem és csak azért kell, hogy a meglévő lemezeimet le tudjam játszani és az esetleges új kiadványokat már UHD Blu-ray-en venném meg. Semmilyen különösebb felsőkategóriás eszköz nem kell, kidobott pénz lenne és képminőségben ez a kategória is rendben van, S6700-as Sony-val is elégedett vagyok, de az UHD-t nem tud. Panasonic Blu-ray-ekből kiindulva a képminőség okés viszont a mechanika nem győzőtt meg illetve gyakori volt a táp felőli cicergés. Még gondolkodom aztán meglátom melyik legyen. Amúgy nem olyan rossz az SACD lejátszás ezeken a Sonykon, egy kis DAC van rákötve és onnan megy az erősítő felé, teljesen jó a hang, ennél többre nincs igényem és a rendszeremnek is bőven elég.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11011) Joshi válasza blakey (#11010) üzenetére


Joshi
titán

"Semmilyen különösebb felsőkategóriás eszköz nem kell, kidobott pénz lenne és képminőségben ez a kategória is rendben van"
Ez esetben a lehető legolcsóbb készüléket válaszd, teljesen felesleges a HDR10+ és Dolby Vision ficsöröket előnyben részesíteni. Kizárt hogy egy belépő vagy középkategóriás készüléken különbséget tudj tenni HDR10 vs HDR10+ között. Nyilván sokat számít a tévé is, de nem hinném. Összefoglalva inkább vegyél egy olcsó HEVC képes lejátszót oszt csókolom. Vagy tedd bele a pénzt és vegyél egy minőségi lejátszót.

(#11012) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Lehet, hogy csacsi kérdés, de egy Blu Ray film az hány bites színmélységű? Mert nekem mindig 8-at ír ki az infoban lejátszás közben. Hogy lehet így kihasználni, hogy a tévé és a lejátszó is képes a 10 bitre?

Aquila non captat muscas.

(#11013) blakey válasza Hegyirabló (#11012) üzenetére


blakey
titán

A 4K HDR anyagok általában 10 bitesek, a Blu-ray anyagok 8 bitesek, ettől függetlenül nyugodtan állítsd a lejátszót 10 bitre, javulnak a színátmenetek még 8 bites anyagnál is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11014) robi-k


robi-k
őstag

Egy érdekes megfigyelés: valamennyi UHD 4K BD lejátszóban - OPPO. CA Azur, LG, Panasonic, Sony - egy és ugyan azt a processzort alkalmazzák, a Mediatek MT8581 típust. A Panasonic lejátszóiban (így a legújabb DP-UB9000 verzióban) lévő HCX proci nem más, mint átmatricázott MT8581.

(#11015) koncsik válasza robi-k (#11014) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R beraktam az összefoglalócskába, ha nem baj...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#11016) Hegyirabló válasza blakey (#11013) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nagyon szépen köszönöm! :R

Aquila non captat muscas.

(#11017) Hegyirabló válasza blakey (#11013) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na, nem hogy 10bitet, 12 is be lehet kapcsolni a Blu Rayen. Mehet nyugodtan az, ugye? :)

Aquila non captat muscas.

(#11018) blakey válasza Hegyirabló (#11017) üzenetére


blakey
titán

Nincs sok értelme a 12 bit-nek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11019) Hegyirabló válasza blakey (#11018) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Akkor csak 10-re állítsam?

Aquila non captat muscas.

(#11020) BBéci válasza Hegyirabló (#11019) üzenetére


BBéci
titán

Dune-t 12 biten járatom, szerintem úgy adja a legjobb képminőséget.
Akkor jársz legjobban, ha kipróbálod mindegyiket és a neked legjobban tetszőnél maradsz.

(#11018) blakey
Lehet, hogy nincs előnye, de hátránya sincs, akkor meg miért ne?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11021) Hegyirabló válasza BBéci (#11020) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi! :R

Aquila non captat muscas.

(#11022) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Végül a 12bit lett kedvesebb a szememnek, de azt vettem észre, hogy sötétebb jeleneteknél szemcsés a kép egy kicsit. Nem tudom, hogy ez Blu Ray lemez sajátosság az MPEG tömörítés miatt, vagy rossz a lejátszó/tévé, esetleg mindkettő beállítása. Levettem minimumra az élességet, illetve be volt kapcsolva egy szuperfelbontás nevű fos, azt azonnal kikapcsoltam, egy kicsit jobb lett ettől, de nem tökéletes. Az zajszűrés és az MPEG zajszűrés minimum beállításon van, minden más fost (valósághű mozi, ThrueMotion, stb.) régen kikapcsoltam.

A tévé egy LG SK7900PLA a lejátszó egy Panasonic DP-UB820EGK. Tudom, hogy a tévé nem kifejezetten mozizásra való, de hát ha ki lehetne hozni belőle a maximumot, de legalább a szemcsésedés ellen tudtok valamit?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#11023) BBéci válasza Hegyirabló (#11022) üzenetére


BBéci
titán

A zajszűréseket kapcsold ki! Esetleg tévéadásokhoz lehet hagyni minimumon, de Blu-ray filmeken csak rontanak. A TrueMotion-ra szintén ez érvényes, anélkül a mozgóképfelbontás csak 300 soros.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11024) Hegyirabló válasza BBéci (#11023) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Oké-oké, köszi-köszi! :)

Aquila non captat muscas.

(#11025) Djuree


Djuree
félisten

hali.

olyan kérdésem volna, hogy 3d blu-ray filmeket 2d-ben is le tudom játszani mintha sima 2d film lenne?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11026) Djuree


Djuree
félisten

azért kérdem mert van rengeteg 3d blu-rayem de már nem kapható új 3d tv és ha 2d tv-t veszek akkor ki lehet dobni a 3d blu-rayeket?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11027) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Sajnos megint gondom akadt. Írtam a házimozi topikba, de azt írták ott, hogy kérdezzem meg itt is.

Szóval van nekem ez a Panasonic DP-UB820EGK Blu-Rayem. 7.1 analóg kimenettel. Van hozzá egy gagyi Genius SW 5.1 Home Theater analóg bemenetes hangfalszettem. A probléma az, hogy ha Blu-Ray lemezt játszom le a lejátszón, akkor gond nélkül szól 5.1-ben (fotó). De ha DVD-t játszom le rajta, akkor csak 2.1-ben hajlandó szólni, és azt is jelzi ki a displayben (másik fotó). Mivel minden lehetőséget végigvettem, ezért nem maradt más, mint hogy szervizbe vittem a készüléket. De hát ha tud valaki itt mondani valamit.

- minden beállítást végigpróbáltam
- minden más eszközömmel (számítógép, másik Blu-Ray) szól a hangfalszett 5.1-ben
- 5.1-es és DTS lemezekkel próbálom ki, nem sima sztereó lemezzel
- jól dugom össze (ezt jelzi az is, hogy Blu-Ray lemez szól 5.1-el, csak DVD nem)
- legújabb firmware van rajta

Van valakinek valami ötlete?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#11028) andronic válasza Hegyirabló (#11027) üzenetére


andronic
csendes tag

Szia!

Panasonic BDT-500-as lejátszóm van, ami ugyan nem UHD, de kíváncsiságból betettem egy 5.1 hangsávú DVD lemezt, belehallgattam és megnéztem a lejátszó menüjét. HDMI kábelen megy a hang az erősítőbe. Nálam szólt az 5.1, de a lejátszó menüjében ugyanaz a kiírás jelent meg, mint nálad: 3/2.1 Furának tűnhet, de a lejátszó így jeleníti meg az 5.1 hangsávot, 3+2.1-ként, a menüben 3/2.1-ként jelölve. A kiírás nálad is ezt jelenti szerintem, nem a 2.1-et. Analóg kimeneten nem tudom kipróbálni a lejátszást, nincs hozzá elég analóg kábelem.
Viszont, ha a hátsó dobozok nem szólnak nálad, akkor erre nincs ötletem. Gondolom, nem csak a menüt nézted a próba közben, hanem odahajoltál a hátsó dobozokhoz is.

(#11029) Joshi válasza Djuree (#11026) üzenetére


Joshi
titán

Nagyon régen volt dolgom 3D filmmel, de úgy rémlik, hogy a menüs és a menüben van 2D opció akkor biztosan menni fog. De én a helyedben kipróbálnám egy HDMI-s monitorral vagy tévével ami nem 3D.

(#11030) Hegyirabló válasza andronic (#11028) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Már ez is sok segítség, köszönöm szépen! :R Most már bent van a szervizben, meg látjuk mit hoznak ki belőle. Egyébként tényleg odahajoltam, és teljesen néma. Ha viszont visszakötöm a régi Blu-Rayemet, ott gyönyörűen szólnak a hátsók is.

Szerk: Amúgy majdnem olyat vettem, mint a Tied.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#11031) Joshi válasza Hegyirabló (#11030) üzenetére


Joshi
titán

Azért érdemes lett volna több lemezzel próbálkozni mielőtt szervizeled.

(#11032) Hegyirabló válasza Joshi (#11031) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát ha nem is próbáltam ki mind a 400 DVD-mmel, azért egy 4-5 darabot beleraktam, olyat is, ami DTS. Ugyanaz a lemez az új lejátszómban (Panasonic) csak 2.1, míg a régiben (Sharp) gyönyörű 5.1. :F

Aquila non captat muscas.

(#11033) Joshi válasza Hegyirabló (#11032) üzenetére


Joshi
titán

Megnézhetnéd hogy milyen Audio beállítások vannak a Pana lejátszóban. Mert én gyanítom, hogy a Genius olyan jelet kap amit nem ismer.

[ Szerkesztve ]

(#11034) Hegyirabló válasza Joshi (#11033) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Végignéztem minden beállítást. Olyan jelet kap, amit nem ismer? A Blu Ray 5.1 jelet ismeri, csak pont a DVD 5.1-et nem fogja??

Aquila non captat muscas.

(#11035) Joshi válasza Hegyirabló (#11034) üzenetére


Joshi
titán

Ha szerinted jók a beállítások úgy nehéz segíteni. Biztosan nem a készülék hibás, habár firmware gond attól még lehet. Egyébként a Genius beállításait is megnézheted.

(#11036) Hegyirabló válasza Joshi (#11035) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát igen, ezért vittem szervizbe.

A Genius meg olyan egyszerű, mint a faék, van rajta négy poti, meg négy kapcsoló a bemeneteknek. Más nincs. Azért gondolom, hogy nincs gond a beállítással, mert ahogy említettem már, ha rákötöm a régi Blu-Rayt, gyönyörűen szól.

De nehogy azt hidd, hálás vagyok, hogy segíteni próbálsz, tudom, hogy nem könnyű így látatlanban! :) :R

Aquila non captat muscas.

(#11037) Joshi válasza Hegyirabló (#11036) üzenetére


Joshi
titán

Belinkelnél egy Mediainfós képet a DVD-ről? Nekem nincsenek DVD lemezeim, kíváncsi vagyok hogy mit mutat aza DVD amit nem visz 5.1-ben a Genius.

PL.:

[ Szerkesztve ]

(#11038) Hegyirabló válasza Joshi (#11037) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Elvileg meg van a gond. Másik fórumon azt írja kolléga, hogy a második, általam feltöltött képen látható 3/2.1 jelölés az ugyanaz, mint az 5.1. Te tudtad ezt? Én nem tudtam, és ez tévesztett meg.

Aquila non captat muscas.

(#11039) Joshi válasza Hegyirabló (#11038) üzenetére


Joshi
titán

Ellentmondásokba ütköztél, mert itt azt írtad hogy odahajoltál és nem szólnak a hátsó hangszórók. Most akkor mi az igazság?

Másik fórumon?! :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#11040) Hegyirabló válasza Joshi (#11039) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát az, hogy tényleg nem szóltak, de győzködnek arról, hogy az csak azért van, mert rosszul állítottam be. Most már kezdem elhinni, hogy tényleg bennem van a hiba. De holnap hazahozom a szervizből, és minden kiderül. Lehet, hogy tényleg rosszul állítottam be, bár akkor nem értem, hogy a Blu-Ray miért szólt, annál is odahajoltam.

Másik topikban.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#11041) Joshi válasza Hegyirabló (#11040) üzenetére


Joshi
titán

Dobjál már egy Mediainfós képet a DVD hangsávjáról.

Egyébként lehet hogy csak bóvli hangzása volt a DVD-nek a BD-hez képest.

Arról nem is beszélve, hogy először cselekedtél kérdezés helyett(szerviz). ;)

[ Szerkesztve ]

(#11042) Hegyirabló válasza Joshi (#11041) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hidd el nekem! Panasonic (új lejátszó), nulla hangzás. Sharp (régi lejátszó) gyönyörű hangzás, ugyanazzal a lemezzel, ugyanaz a jelenet, stb. :)

Azt elismerem, hogy talán kicsit hamar vittem szervizbe. Nem baj, holnap elhozom. Nézni fognak hülyén, de nem rokonaim vagy barátaim, valahogy csak túlélem.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#11043) blakey válasza Joshi (#11041) üzenetére


blakey
titán

Kérdezett csak nem jól.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11044) Joshi válasza Hegyirabló (#11042) üzenetére


Joshi
titán

Én most se lepődnék meg, ha a Genius csoda hangrendszered nem kezelné megfelelően a DVD-ből jövő hangsávot. Persze a Panasonic lejátszó hangbeállításáról se lőttél képet. :U Arról nem is tudsz hiszen szervizben van. :D

[ Szerkesztve ]

(#11045) Hegyirabló válasza Joshi (#11044) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Majd holnap lövök! Sharpból jövő hangsávot megfelelően kezeli a Genius csoda, csak a Panasonicot nem? :U Ráadásul a Pana úgy hirdeti, hogy 7.1 csatornás analóg hangkimenet Minőségi hang a legkülönfélébb audioeszközök számára . Pont az én Geniusomat ne szeretné?! Persze nem kizárt. Holnap kiderül!

Addig is köszönök mindent! :R

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#11046) Joshi válasza Hegyirabló (#11045) üzenetére


Joshi
titán

Azért kellene a Pana audio beállításait látni.

(#11047) Hegyirabló válasza Joshi (#11046) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Tolom majd holnap fel! :))

Aquila non captat muscas.

(#11048) Joshi válasza Hegyirabló (#11047) üzenetére


Joshi
titán

:R

(#11049) Hegyirabló válasza Joshi (#11048) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nem-nem, én :R :R :R :R :R

Aquila non captat muscas.

(#11050) koncsik válasza Hegyirabló (#11049) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Mi világit a Genius-on: AC3 vagy CD/VCD/DVD (2ch) ( nekem ez a 2ch gyanús... ), amikor BD-t ill. DVD-t játszol le?
A másik gyanús az AC-3 ready felirat... mintha nem lenne benn dekóder... mi a típusa a Genius-nak?

szerk: esetleg SW-HF5.1 5000?
Nem a bekötés lehet a gond?
Audio Input:
- Six RCA Audio Input Jacks for 5.1 Channel DVD player
- Three pairs of RCA jacks for two-channel DVD players, TV, PC, CD players, MP3 players and game consoles.
- ja nem

Nincs beállítva downmix to 2 ch valahogy dvd esetére a BD player-en?
vagy valahol passthrough (szerintem nincs dekóder a Genius-ban, de nem találok hozzá manual-t)

(csak találgatok, van , amit ki is lőttem)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Blu-ray lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.