Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16502) butch3r válasza noorbertt (#16501) üzenetére


butch3r
senior tag

Igen ha gyorsan kell atm, plusz a kornyezo orszagokban van olyan atm ami jobb aron valt. Csak par orat kell vezetni.

U.i. nem -2% aron de jobb mint +6%

[ Szerkesztve ]

(#16503) htc07


htc07
addikt

valamelyik nap a gozsdunál lévő zing-ben is láttam egy btc atm-et, sajnos nem emlékszem a szolgáltatóra (vagy hogy üzemelt-e), csak gondoltam bedobom a közösbe.

(#16504) butch3r válasza htc07 (#16503) üzenetére


butch3r
senior tag

Coincash uzemelteti. Moszkva teri zingben is van 1 atmjuk

(#16505) GBRDVD válasza noorbertt (#16501) üzenetére


GBRDVD
tag

Ja, a 14 éves PH accomat meg a pozitív értékeléseimet beáldoznám pár ezer Ft-ért. :)

Szerintem sem az ördög műve az ATM, én is használom őket, de ez a +/- 6-7% ijesztő. A MrCoin még van olyan korrekt, hogy kiírja az aktuális ATM-árfolyamát, ami természetesen mindig rosszabb, mint a webes, de legalább tudod, hogy mire számíthatsz: https://www.mrcoin.eu/hu/atm

A CoinCash ugyanúgy 6-7%-ozik, de ők nem írják ki, hanem a helyszínen szembesülsz vele, pl. a Zing Burgerben.

Régen mindig középárfolyamon csereberéltünk egymással, pár óra alatt mindig talált az ember eladót, ha venni akart és vevőt, ha eladni. Most meg a -2%-ra is alig akad vevő, pedig a közösség minimum megtízszereződött (vagy inkább 100x) az elmúlt 1 évben. Ennyire bizalmatlanok az emberek? Mondjuk az nem baj, jobb, mintha fordítva lenne, csak ennek ára van, konkrétan az ATM marzs.

[ Szerkesztve ]

(#16506) noorbertt


noorbertt
őstag

https://bitcoinchallenge.codes
Azért ez kemény :)

(#16507) siemenss65 válasza noorbertt (#16506) üzenetére


siemenss65
tag

Hamar megoldották :)

(#16508) parkr válasza siemenss65 (#16507) üzenetére


parkr
őstag

én azt se tudnám mit kell itt csinálni... :D

(#16509) Kozmonauta


Kozmonauta
tag

A kínai kormány akár el is pusztíthatná a bitcoint

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#16510) htc07 válasza Kozmonauta (#16509) üzenetére


htc07
addikt

azt lehet, de az eszméjét nehezen

(#16511) Kozmonauta válasza htc07 (#16510) üzenetére


Kozmonauta
tag

Tehát ha a kínai állam lefoglalja az összes bányát akkor sem képes dupla költésre? :F

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#16512) csaba951 válasza Kozmonauta (#16511) üzenetére


csaba951
veterán

Akkor a többiek csinálnánk szépen egy hard forkot és azt fogadnánk el hivatalos iránynak.

A BTC nem egy FED, ahol Ben Bernanke megtehette, hogy "nyomtat" pár trilliárd dollárt, a többiek meg max tudomásul veszik. Ha BTC földön valaki ilyet csinál, azt kiközösítik a hálózatból a többiek és utána játszhat saját magával.

Egyébként Kína hülye lenne ezt csinálni. Pont ez az ő hidrogénbombájuk az USA ellen. Ha nagyon elmérgesedik a Kína-USA viszony, akkor ezzel tudják kicsavarni a világ feletti pénzügyi ellenőrzést (USD+bankrendszer) az USA kezéből, secc-perc alatt bedöntve azt.

(#16513) OPiiPO válasza csaba951 (#16512) üzenetére


OPiiPO
addikt

"ezzel tudják kicsavarni a világ feletti pénzügyi ellenőrzést (USD+bankrendszer) az USA kezéből, secc-perc alatt bedöntve azt." - izé, ezt te elolvastad másodjára is? :P

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16514) Kozmonauta válasza OPiiPO (#16513) üzenetére


Kozmonauta
tag

Hát igen kínának sem tetszik a bitcoin!

A HÁBORÚ: BÉKE A SZABADSÁG: SZOLGASÁG A TUDATLANSÁG: ERŐ

(#16515) Zsoxx válasza csaba951 (#16512) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Azzal az alig 100 mrd $-os marketcappal? :DD :C

(#16516) csaba951 válasza OPiiPO (#16513) üzenetére


csaba951
veterán

Ajánlom figyelmedbe: "Ha nagyon elmérgesedik a Kína-USA viszony". Ez nyilván már egy nyílt háborús konfliktus esetén lenne az utolsó fegyverek egyike. Ezzel Kína gyakorlatilag örökre lemondana az USA piacról, az USA meg ott lenne egy olyan USD-vel amit csak belföldön fogadnak el tőle, vagy még ott sem. Meg egy romokban lévő gazdasággal.

#16515 Zsoxx
Ha Kína áttereli USD-ről BTC-re a világkereskedelmet, akkor secc-perc alatt ennek (a mainak) sokszorosa lesz. Nyilván ezt nem csinálják meg amíg erre nincsenek rákényszerítve. De az már nagyon látszik, hogy Kínának esze ágában sincs a nyugat gyarmatává válnia.

[ Szerkesztve ]

(#16517) OPiiPO válasza csaba951 (#16516) üzenetére


OPiiPO
addikt

a mostaninál _jóval_ kevesebb konteó irodalmat kellene olvasnod, de tényleg ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16518) csaba951 válasza OPiiPO (#16517) üzenetére


csaba951
veterán

(#16519) p87


p87
senior tag

Mi a szar van a Coinbase-val? :W
Bő egy hónap után mondom belépek már, erre nem tudok, belépés után fehér ablak, felül egy kék csíkkal.
Nem tölt be semmit. Három féle böngészővel is ugyan az, plusz mindig bejön ez a cloudfare-es azonosítás is.
Coinbase pro oldala meg egyből hibát dob "Whoops!
There was an error, and we couldn't load this page right now. Please try again. If the problem persists, hard refresh your browser."

(#16520) p87 válasza p87 (#16519) üzenetére


p87
senior tag

Most már jó, valószínű a telekom hálózattól kapott ip cím miatt nem ment.

(#16521) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok! Még sosem próbáltam ki a bányászást, néha nézelődöm, teljesen tudatalan vagyok. Láttam aprón egy 14.5TH/s 1365W fogyasztású ASIC gépet. Nézegettem online kalkulátorokat de nem jutok dűlőre. Szóval nekem az lenne a gondolatom, hogy keresek egy nem túl hangos gépet, beviszem a munkahelyre, és a villanyszámlát ezzel megspórolom. Mivel elég veszélyes a dolog és a fogyasztás meg annyira nem számít, olyan gépre gondoltam, ami nagyon nagy fogyasztás árán de hamar visszahozza az árát. Mondjuk a halk meg a nagy fogyasztás nem annyira összeegyeztethető, de ez részletkérdés. Namost találtam kalkulátort, beírtam hogy bitcoin, 14.5TH/s, villannyal nem számolva 1200$-t termel ÉVENTE ez a gép árának kb a duplája mindössze, tehát csak fél év után termelne profitot. És akkor ha én átállítom mondjuk Ethereumra, azt mondja nekem, hogy évi 6 millió dollárt termel. Itt valami bibi van. Vagy a hashrate bitcoinra vonatkozik, ethereumra más?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#16522) noorbertt válasza rasotamas (#16521) üzenetére


noorbertt
őstag

Szia,

Szerintem olvass kicsit többet a témában. Illetve olyan nincs hogy ingyen áram, ha buksz akkor munkanélküli is lehetsz..
Jah és ezek a gépek kb mint a porszívó olyan hangos.

[ Szerkesztve ]

(#16523) rasotamas válasza noorbertt (#16522) üzenetére


rasotamas
veterán

De ha pl terheléssel kell tesztelnem mégis több értelme van mint a 10 kW-os fűtőszálnak nem?
Amúgy nem kötném hálóra, mobilnet lenne, létezhet profitábilis megoldás pusztán az ingyenáramból adódóan?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#16524) -Skylake- válasza rasotamas (#16523) üzenetére


-Skylake-
addikt

Tisztazzuk, az, hogy aramot lopsz, az nem "ingyen aram". Ezen az elven amugy lophatod magat a coint is, akkor meg az asic arat is megsporolod. En azert remelem, hogy kibasznak ha ezt bejatszod.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#16525) rasotamas válasza -Skylake- (#16524) üzenetére


rasotamas
veterán

Mondd már el hogy ha olyan teszteket futtatok egy villamos laborban ahol elfüstöljük a kilowattnyi áramokat akkor mivel rosszabb ez a cégnek?
Egyébként pár asicot megnéztem, általában kb 1 év alatt állítanak elő az árukkal egyenértékű kriptovalutát, ez elég ergya.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#16526) noorbertt válasza rasotamas (#16523) üzenetére


noorbertt
őstag

Nézed meg hogy az adott Asics milyen algot tud kezelni és nézz egy számlálót (wattomine).
Azt biztosra tudom neked állítani hogy használt Asics-ot okkal árulnak. Ha neked az "ingyen" árammal megéri hát tessék, viszont hangos és meleg.

[ Szerkesztve ]

(#16527) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Pesten most melyik ATM a legajánlottabb költsegek szempontjából kb 100k HUF-nyi Btc vételére?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#16528) GBRDVD válasza Ferdzsoo (#16527) üzenetére


GBRDVD
tag

Egyik: https://www.mrcoin.eu/hu/atm
Másik 3: https://coincash.eu/atm

Mint láthatod, a MrCoin épp +/- 6,3%-kal árfolyam felett/alatt adja. A CoinCash is hasonló árakon dolgozik, de az csak a helyszínen derül ki az automatánál.

Én vételre a CoinCash váci úti ATM-jét ajánlom, mert ők ott vannak személyesen az irodaházban, ha nem megy valami, vagy beszarik az automata (sajnos gyakran előfordul), lejönnek az emeletről, és segítenek.

[ Szerkesztve ]

(#16530) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Mi a véleményetek a coinbasről? A másik kérdés ,hogy a regisztráció fizetős vagy van benne olyan rész ami havi díjas lenne ? A másik :D hogy ott kapok a regisztrációval payout addresst ?

Bocs a sok láma kérdésért de ez lesz az első bányászásom. Nem is... inkább csak ilyen teszt tanulás megnézni ,hogy mi ,hogy müködik.

Válaszotokat előre is köszönöm!

üdv.: Maarki

(#16531) csaba951 válasza Maarki (#16530) üzenetére


csaba951
veterán

Biztos coinbas? Mert ilyen névvel tuti kamu!

(#16532) Maarki válasza csaba951 (#16531) üzenetére


Maarki
aktív tag

Bocsanat ki maradt egy e betu https://www.coinbase.com

(#16533) tom120514 válasza Maarki (#16530) üzenetére


tom120514
őstag

Regisztrálj, nem agysebészet,nézd meg belülről. Bányászathoz mondjuk pont nem kell, de nézegetni jó lesz.

Never go full retard.

(#16534) fireman123 válasza Maarki (#16530) üzenetére


fireman123
őstag

A "mi hogyan működik" alapokat (nem bányászás, hanem crypto) Kallos Péter videóiból is átnézheted, ...főleg időrendben a régebbiekből

(#16535) fireman123


fireman123
őstag

A múlt héten nem nagyon tudtam követni az eseményeket, ha jól emlékszem az amerikai SEC múlt pénteken kell volna döntsön a BTC ETF-ről, ....mi lett ennek az eredménye, megint halasztottak esetleg? ...nem nagyon találtam róla konkrét hírt.....

(#16536) Maarki válasza fireman123 (#16534) üzenetére


Maarki
aktív tag

Rendben koszonom. Annyi kerdesem lenne meg, hogy hol tudok regisztralni payout addresst? Vagy az is benne lesz a videoban ?

(#16537) tom120514 válasza Maarki (#16536) üzenetére


tom120514
őstag

Mit szeretnél bányászni mivel? Általában váltóra nem javasolt, nem is biztonságos és van amelyik váltó nem is szereti, CB soeciel nem tudom ezzel hogy áll de az előbbi miatt jobb ha nem szerintem.

Never go full retard.

(#16538) Maarki válasza tom120514 (#16537) üzenetére


Maarki
aktív tag

Burstcoint hddvel mivel 0-24ben megy a gép van benne 4*4tb hdd és most éppen üresjáratban mennek ezért gondolkodtam ,hogy esetleg megpróbálkozok vele. Nem ebből akarok meggazdagodni csak megnézni ,hogy működik ez az egész.Ha jól tudom hddvel csak burstcointot lehet?!

üdv Maarki

(#16539) tom120514 válasza Maarki (#16538) üzenetére


tom120514
őstag

Na ezt passzolom, mondjuk várhatóan nem leszel gazdag belőle de sok sikert :) [link]

Never go full retard.

(#16540) Maarki válasza tom120514 (#16539) üzenetére


Maarki
aktív tag

:) nem is az a célom hanem ,hogy ne menjen üresjáratba a gép mert attól hülyét kapok :D már csak az a kérdésem ,hogy hol tudok regisztrálni payout addresst :D

(#16541) tom120514 válasza Maarki (#16540) üzenetére


tom120514
őstag

Irány a google :) Ahogy érzed, én havi 4 dollárért nem zaklatnám a gépet.

Never go full retard.

(#16542) Maarki válasza tom120514 (#16541) üzenetére


Maarki
aktív tag

oooo :) így is úgy is mennie kell akkor már ne üresjáratba menjen :) szóval akkor googlezok köszi. De azt hittem itt azért tudnak a prok valami jó tanácsot adni :)

(#16543) Krix válasza Maarki (#16542) üzenetére


Krix
őstag

Letöltöd a hivatalos wallet-et és generálsz magadnak egyet. Oda utalhatod a bányászott cuccot. Ha felmegy az ára beutalod egy váltóra és eladod. A 16TB-tal poolra bányássz, solo miningra kevés.

If it is not broken then don't fix it!

(#16544) WarCow


WarCow
csendes tag

(#16545) syberia válasza WarCow (#16544) üzenetére


syberia
veterán

Gonosz, de jó! :K

https://howbad.info/

(#16546) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Ismét kérdésem lenne!

Burst helyet inkább megpróbálkozok a strojal viszont itt a gond....
Nem megy tovább a a 4 lépésnél Connection Settings... mit hagyok ki???
Eddig amit csináltam a windows tűzfalánál engedélyeztem a routernél a portot engedélyeztem:

Ezt telepítettem fel: Release v7.3.4

Valakinek ötlet ?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#16547) Maarki válasza Maarki (#16546) üzenetére


Maarki
aktív tag

Már megy :))

(#16548) Metal213


Metal213
tag

Q-ról hallottatok már?
Ez az új bitcoin. Nem kell bányászni, nem kell csinálni vele semmit. Még az elején vagyunk, így van esélyünk később szakítani vele. :))

https://bit.ly/2PWo1u5

archaic.bandcamp.com

(#16549) csaba951 válasza Metal213 (#16548) üzenetére


csaba951
veterán

Ilyen új bitcoinból már most is 2092 nagyobb van. :DDD

(#16550) #25583896 válasza Metal213 (#16548) üzenetére


#25583896
törölt tag

Q beszerzési útmutató:

1. Nyisd meg a meghívó linket
2. Regisztrációhoz írd be a neved és címed
3. Beküldés előtt azért nézz utána, hogy mi ez
4. Rájössz, hogy kamu az egész, sose lesz belőle semmi
5. Zárd be az oldalt, töröld még az előzményekből is
6. Felejtsd el hogy valaha is hallottál erről a scam próbálkozásról
7. Vegyél igazi bitcoint
8. Profit

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.