Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, ezért kell nekem káromkodnom, mert betojnak a Gyuri báék.
:DD

Legyen minden jó!

(#16202) butch3r válasza WarCow (#16196) üzenetére


butch3r
senior tag

vagy mégis csak? (nyugi biztos megy még lejebb és akkor posztolhatod újra ;) )

(#16203) #25583896 válasza LámaZ (#16201) üzenetére


#25583896
törölt tag

Szerintem csak megsajnáltak ;]

(#16204) V911 válasza csaba951 (#16200) üzenetére


V911
junior tag

Mi az oka a mostani kitörésnek?

(#16205) NoX


NoX
senior tag

(#16206) 8zabi válasza NoX (#16205) üzenetére


8zabi
őstag

az ilyen kaliberű szakértők szoktak cikkeket írni a CNBC oldalaira is, azóta röhög rajtunk mindenki

neki is ajánlanám a The Bitcoin Standard című alapművet, utána más kérdések foglalkoztatnák :)

[ Szerkesztve ]

(#16207) csaba951 válasza V911 (#16204) üzenetére


csaba951
veterán

fóliasapi fel
Nincs itt semmi látnivaló! Masszívan manipulálva vannak az árfolyammozgások mind felfelé, mind lefelé. :N
fóliasapi le

(#16208) csaba951 válasza 8zabi (#16206) üzenetére


csaba951
veterán

Ne bántsd őket! Teszik a dolgukat. Felkeltik az érdeklődést és ezzel bevonzanak pár új balekot (illetve a pénzüket). :DDD

(#16209) 8zabi válasza csaba951 (#16208) üzenetére


8zabi
őstag

ha a jelenlegi pénzügyi rendszerek működését magyaráznák el a hétköznapi embereknek, lehet nem is kéne rájuk beszélni a Bitcoint ;]

képzeld, a megtakarított pénzed egy számjegy a banki adatbázisban :D :Y

[ Szerkesztve ]

(#16210) Zsoxx válasza 8zabi (#16206) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Miért, a variance.hu reálisabb képet fest a dologról?

(#16211) 8zabi válasza Zsoxx (#16210) üzenetére


8zabi
őstag

igen, mert ott megkapod azt a technikai hátteret, aminek a segítségével te is tudsz épkézláb gondolatokat alkotni, eldönteni kinek és miben hiszel

(#16212) LámaZ


LámaZ
addikt

Svájcban az átlag polgárok leszavazták a népszavazáson azt a törvényjavaslatot, amely megtiltotta volna a bankoknak fiktív pénzek teremtését. Innentől szabad a gazda.

Legyen minden jó!

(#16213) Zsoxx válasza 8zabi (#16211) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Arra a "technikai háttérre" gondolsz, amellyel a bloggazda 100k-s árfolyamot jósolt fél évvel ezelőtt?

(#16214) 8zabi válasza Zsoxx (#16213) üzenetére


8zabi
őstag

nem, a bitcoin, mint rendszer működésére gondoltam

de nyugodj meg, lesz az még 100k, dollárban, csak várni kell pár évet, vagy nem ;]

(#16215) csaba951 válasza Zsoxx (#16213) üzenetére


csaba951
veterán

A hivatásos tőzsdei elemzők se dolgoznak pontosabban! :DDD

(#16216) V911 válasza csaba951 (#16215) üzenetére


V911
junior tag

Ilyen pontossággal én is megjósoltam. Lehet én is hivatásos tőzsdei elemző vagyok, csak nem tudok róla.

(#16217) Yany válasza Zsoxx (#16213) üzenetére


Yany
addikt

Pfff, ha valaki a jóslatokért jár a variance-ra, annak úgy kell. :Đ Nem kevésszer hívja fel a figyelmet arra, amikor előrejelzéseket sajtol ki magából, hogy nem ez a szakmája, nem is egyszer tévedett, tehát mindenki kezelje ennek megfelelően. Minden más tekintetben kiemelkedő minőségű anyagokat találni ott. 8zabinak teljesen igaza van, ha érteni akarod a technikát, akkor jó olvasmány a blog, de ahhoz a technika kevés, hogy árfolyamot jósoljon az ember. A piac mozgását ezer akut tényező befolyásolja. Ha egy blogból akarnád látni a miérteket, akkor percenként 50 cikk kéne megjelenjen, ami éppen beleszól az árfolyamba. A kripto-piac még iszonyat volatilis, hogy technika és egyéb stabil tényezőkre alapozd az akár rövidtávú terveidet. Twitter, bitcointalk, coinmarketcap, steem, stb, ha uptodate akarsz lenni. Akkor már lehet lépkedni előre. Nem lehetetlen, csak napi 16 óra figyelést igényel. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#16218) LámaZ válasza Yany (#16217) üzenetére


LámaZ
addikt

Persze, napi 16 óra, de akkor csak ezt kell csinálni, közben meg nincs időd elkölteni a megkeresett pénzt.
Vagy amire odajutnál, akkor sem tudod elkölteni, mert vén trotty lettél, mint tudjukki.

Legyen minden jó!

(#16219) 8zabi


8zabi
őstag

hamár emlegettem a CNBC-t
végre egy értelmes anyag tőlük, bár csak az alanynak köszönhetik :)

na ezért nem szabad gyávának lenni, még mindig az elején vagyunk, még nem késő beszállni a következő évtized aranyába :P

[ Szerkesztve ]

(#16220) Zsoxx válasza 8zabi (#16219) üzenetére


Zsoxx
senior tag

(#16221) LámaZ válasza Zsoxx (#16220) üzenetére


LámaZ
addikt

Ezek a négerek olyan jókat tudnak nevetni. :-)
-----

8zabi:
„403 Forbidden: The server understood the request, but is refusing to fulfill it.”

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#16222) Rickeffe válasza 8zabi (#16209) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

"képzeld, a megtakarított pénzed egy számjegy a banki adatbázisban"
Miért, te fogtál már a kezedben Bitcoint?

Rickeffe

(#16223) 8zabi válasza Rickeffe (#16222) üzenetére


8zabi
őstag

nem, de a Bitcoin egyenlegem több ezer fullnode-on nyilván van tartva megváltoztathatatlanul, a bank rendszerében meg bármi megtörténhet :U

tudom, ez valószínűtlen, de nem lehetetlen ;]

(#16224) atok666 válasza 8zabi (#16223) üzenetére


atok666
őstag

Azert nem gondolod ugye, h egy adatbazisban egy helyen van minden - de igen, minden megtortenhet :)

Atok

(#16225) 8zabi válasza atok666 (#16224) üzenetére


8zabi
őstag

hogy nektek mindent meg kell magyarázni.. :D

de egy helyen van, a banknál és csak ők látnak bele, meg állambácsi

(#16226) Gyurma_13 válasza atok666 (#16224) üzenetére


Gyurma_13
aktív tag

Logikus, hogy nem úgy érti, hogy fizikailag egy helyen backup és többszörös tükörszerverpark nélkül. Hanem, hogy ha bele akarnak piszkálni, akkor megtudják tenni. Elég hozzá egy törvényrendelet, vagy egy belnökségi döntés, (Csányi bácsi szúrós tekintete), stb.

[ Szerkesztve ]

(#16227) shteer válasza Gyurma_13 (#16226) üzenetére


shteer
titán

Konkrétan mi alapján hiszed azt hogy ezt megtehetik?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#16228) 8zabi válasza shteer (#16227) üzenetére


8zabi
őstag

szerinted az állami pénznyomda hogyan működik? beteszik a széfbe az aranytömböt és utána nyomtatnak pár milliót?

sajnos nem, az államok pénznyomtatása miatt voltak a gazdasági világválságok, amikor piac már nem tudott mit kezdeni a fedezet nélküli nyomtatott "értékkel"

és itt jön a képbe a Bitcoin, amiből nem lehet többet nyomtatni, matematikailag meghatározott az infláció és nem végtelen mennyiségben áll rendelkezésre

[ Szerkesztve ]

(#16229) Chal válasza shteer (#16227) üzenetére


Chal
addikt

Megtették már párszor a történelemben, maximum akkor még nem SQL querykkel, az elmaradottabb, vagy háború sújtotta országokban akár már azzal is. Illetve ugye azt sem kell senkinek ecsetelni, hogy ennek az ellentétét viszont napi szinten csinálják (pénznyomtatás a semmiből), ami megint csak egy "áldásos" tevékenység.

De remélem tényleg nem kell ezen vitázni ebben a topicban, megtörtént ez már itt nem is egyszer, akit érdekel az olvasson vissza, ne kerüljünk újabb loopokba feleslegesen :)

[ Szerkesztve ]

(#16230) shteer válasza 8zabi (#16228) üzenetére


shteer
titán

Nem a központi jegybankról volt szó hanem felügyelet alatt álló bank adatbázisaiban nyilvántartott eszköállományról - legalábbis nekem ez jött le (Csányi említése mint OTP vezér) és nem, egy bank nem teheti meg. Az MNB vagy az EKB igen, de egy hazai (kereskedelmi) bank nem.

..szerintem jónak tűnik

(#16231) Menthirist válasza shteer (#16230) üzenetére


Menthirist
veterán

plusz ha a jegybank teszi meg, annak is ezer negatív hatása van (különben minden ország agyba-főbe gyártaná a pénzt mindenféle erodáció vagy infláció nélkül), max egy kiemelkedően erős gazdasággal el lehet odázni ezeket egy ideig (lásd usa). Ami nem jelenti azt, hogy ha borul, akkor nem borulna még nagyobbat.

És ez közgáz első osztály (sőt inkább középiskola)

Jah és amúgy nem feltétlen ördögtől való ez a fajta megközelítés, amellett hogy vissza lehet vele élni, +1 eszköz egy ország működését fenntartó rendszer mozgásban tartásához. Szükség van rugalmas elemekre, ha egy nemzetgazdaságot, sőt nemzetgazdaságokat akarsz fenntartani.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16232) shteer válasza Menthirist (#16231) üzenetére


shteer
titán

Pontosan. A jó monetáris politika része.

..szerintem jónak tűnik

(#16233) 8zabi válasza Menthirist (#16231) üzenetére


8zabi
őstag

"Szükség van rugalmas elemekre"

ezzel te azt mondod, hogy az normális megoldás egy állam problémáira, ha szükség esetén lenyúlja bárki (mindenki) megtakarítását?

(#16234) shteer válasza 8zabi (#16233) üzenetére


shteer
titán

Adott esetben igen, de erre kb háborús időkben van csak szükség. De túlságosan szélsőséges eszközt hoztál fel példának.

..szerintem jónak tűnik

(#16235) 8zabi válasza shteer (#16234) üzenetére


8zabi
őstag

remek ;] még jó hogy a Bitcoin topikban vagyunk, ez maga a szélsőség

jó helyen van a megtakarításom BTC-ben ;)

(#16236) V911 válasza 8zabi (#16235) üzenetére


V911
junior tag

Ha már ennyire offolunk, nem az van hogy a bank manapság nem csak pénz nyomtatással gyárt pénzt hanem egyszerűen úgy hogy hitelt ad, majd a kamatot is beleszámítja a saját (és így az ország) vagyonába? És ott dől meg az egész amikor az adós nem tud fizetni és nem lehet behajtani, vagy csak részben, s jobb esetben a kamat amit addig fiktív volt (fizetési ígérvény) utána már fiktív se lesz mert kiderül hogy a bank sose kapja meg, hanem még azt a pénzt is elveszti a bank amit kölcsönbe adott, ha annál is kevesebbet kap vissza. Persze a helyzet bonyolultabb, mert az a pénz amit a bank adott bekerül, a gazdaságba, vagy legalábbis bekerülhet, de be nem hajtható bedőlt hitel esetén a meg nem fizetett kamat sose kerül bele az ország gazdaságába, azonban annak a nyilvántartott része lesz.
És előbb utóbb ez a lufi kipukkad.

"az normális megoldás egy állam problémáira, ha szükség esetén lenyúlja bárki (mindenki) megtakarítását"
Ez már filozófiai vita mert eleve nem normális helyzet az amikor ilyesmire szükség van. Nem normális helyzetben beszélhetünk normális megoldásról?
Ez olyan mint amikor azt vizsgálják, hogy egy gyilkos beszámítható volt e a gyilkosság pillanatában. Szerintem az aki beszámítható, nem gyilkol. (Ne keverjük az önvédelemmel)

[ Szerkesztve ]

(#16237) Menthirist válasza 8zabi (#16233) üzenetére


Menthirist
veterán

nem, ezzel azt mondom, hogy pl egy gazdasági válságos időben néha pont ez a "póráz engedés" kellhet ahhoz, hogy ne álljon be az egész gazdaság a földbe, hanem kicsit vissza tudjon kapaszkodni. A monetáris politika eszközeivel ki lehet egyengetni a veszélyes magasságokat és mélységeket, kordában lehet tartani az extrémeket, kiszámíthatóbbá lehet tenni az árfolyamokat. Amire egy gazdaságnak szüksége van... kiszámíthatóság...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#16238) #74018560


#74018560
törölt tag

Online kalkulátort keresek kripto portfoliok backtesztelésésére. Tudtok ilyet?

(#16239) mepet


mepet
addikt

Hashflare SHA-256 contract: jól értem, hogy le van nyúlva a lóvéja a befektetőknek? Amit eddig kibányásztál, azt megkapod (persze csak 0.01 felett...) de semmi többet. Ha mondjuk 6 hónap van még hátra a szerződésedből, akkor a befizetett pénzed feléért kaptál szolgáltatást, a többi lenyúlásra került. Ha ne adj Isten valaki jól járna egy ilyen bérbányász cuccal, akkor azt gyorsan lenyúlják. Úgy sejtem jogilag teljesen rendben van ez a lopás, szerződés adta joguk azt hazudni, hogy "drágább a fenntartás, mint amennyit hoz", még az előtt, mielőtt valóban drágább lenne a feltartás, mint amennyit hoz, hogy még legyen értéke a bányászgépeiknek, mikor eladják vagy átállítják saját célra. Basszus, micsoda szöveg... Az igazi bányász ilyenkor kivágja a hardvert és újat vesz, amivel még jó ideig megéri, nem azt mondja, hogy "leállok azt jóvan"...

(#16240) csaba951 válasza mepet (#16239) üzenetére


csaba951
veterán

Szerintem jól érted.

(#16241) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Cex.io-ról mi a vélemény? Érdemes ott vásárolni kripto pénzeket?
Ha csak ott megveszem és tárolom, abból lehet valami baj?
Melyik jelenleg a legjobb tárolási módszer?

(#16242) csaba951 válasza margithid (#16241) üzenetére


csaba951
veterán

Cex.io
Használd a fórum keresőjét! 2017 utáni találatok relevánsak.

[ Szerkesztve ]

(#16243) margithid válasza csaba951 (#16242) üzenetére


margithid
veterán

Sok rosszat nem olvastam, vagy elkerülte a figyelmemet valami?
Coinmama amit még néztem, de érdekes módon ott más az árfolyam mint cex-en...

(#16244) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Ha úgy alakul akkor valakit érdekelne btc 3-500e Ft értékben Bp-n?

(#16245) GuMipOkE válasza shteer (#16234) üzenetére


GuMipOkE
senior tag

Szerintem Te nem tudod miről beszélsz. :W Amikor ilyen lépéseket tett valamelyik állam a történelemben, az általában égbekiáltó igazságtalanság volt. És most nem csak a ciprusi bankszámlapénzek lenyúlásáról beszélek, hanem pl a rákosi padlássöpréséről is, és a többi hasonló magántulajdon sértésekről. Rengeteg éhezést és nyomorúságot okoztak ezek.

Az ilyen lépések csak kvázi despotikus államvezetés esetén fordulhatnak elő, amire sajnos ma is akad példa, pl a tervezett kompenzáció nélküli dél-afrikai szántóföld kisajátítások. Pedig nincs háború, nincs világégés. Ezek sértik a magántulajdon "szentségét", és aláássák a piacgazdaság működését is. Ahol ilyen események előfordulnak, az az ország atomot érdemel. Értelmes ember meneküljön onnan és hagyja ott a gengsztereket egymást irtani.

Ezeregy eszköze van az államnak forrást bevonni, ha trógerkedtek és gond van a költségvetéssel, a magántulajdon elkobzás kompenzálás nélkül szerintem még háború esetén sem elfogadható.

(#16246) csaba951 válasza margithid (#16241) üzenetére


csaba951
veterán

>coinmama

coinmarketcap.com-on nincs benne a 203 legnagyobb forgalmú exchange között. Ebben és a trader fórumban se került elő soha. Szerintem nem érdemes foglalkoznod vele.

Egyébként több szolgáltató van, ahol nem veszed meg ténylegesen az adott coin-t/token-t. Itt csak a cégnél nyilvántartott számlád szerint van pl. BTC-d. A valóságban nem tudod kiutalni külső számlára.

>Nagyobb mennyiségű rpito pénzt érdemes kirakni hardvereM

Igen! Vagy ez vagy paper wallet. Hardware-es tapasztalatokhoz használd a fórum keresőjét! Kulcsszó: Ledger vagy csak nézz körül a https://www.ledgerwallet.com/-n. Minden kérdésedre ott a válasz.

>Ha fent hagyom a kereskedőnél, onnan ellophatják?

Alapszabály! Exchange-en csak addig tartjuk bent a pénzt/coin-t amíg szükséges utána azonnal kivesszük saját számlára.

>ellophatják?

Nem, majd hozzátesznek! ;]

Engem az érdekelne, hogy mi az oka annak, hogy éppen most akarsz belevágni, mint Vágási Feri az internetbe?! :D Komolyan!

(#16247) OPiiPO válasza csaba951 (#16246) üzenetére


OPiiPO
addikt

szerintem időben akar belevágni, mert innen már csak felfelé vezet az út, nemde? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#16248) margithid válasza csaba951 (#16246) üzenetére


margithid
veterán

Most van felesleges pénzem és most van olyan árfolyamon a ripple ami szerintem nagyon korrekt!
Nem 2 hónapra veszem, hanem mondjuk 5 éves távlatba:)
Miért, mi a gond azzal, hogy most akarok belevágni?
Pont akkor kell szerintem mikor mindenki lemond róla, nagyon elcsöndesedett a kripto biznisz.
Természetesen belekalkulálom, hogy akár évekig itt lesz az árfolyam, vagy esetlegesen bedől az egész. (amit kétlek)

[ Szerkesztve ]

(#16249) noorbertt válasza margithid (#16248) üzenetére


noorbertt
őstag

Ripple? Jaja nagy üzlet :)

(#16250) csaba951 válasza margithid (#16248) üzenetére


csaba951
veterán

>mi a gond azzal, hogy most akarok belevágni?

Semmi. Csak arra voltam kíváncsi, van-e összefüggés a BTC napokban történt varázslatos emelkedése és az újonnan támadt "kripto pénz" vásárlási kedved között. De ezek szerint nincs.

Ripple - XRP
Na erre viszont kezdőként nagyon ráfaraghatsz! A Ripple egy cég ami a cégek/pénzintézetek közötti globális pénzforgalmat akarja a jelenleginél olcsóbbá és gyorsabbá tenni. Amikor a PR hírekben a Ripple-ről olvasol olyat, hogy megállapodást kötött ezzel meg azzal a céggel (pl. Amex?) akkor valójában erre gondolnak. A saját forgalmuk egy részét majd a Ripple hálózatán fogják lebonyolítani, megfelelő díjazásért.

A Ripple cégnek egy konkrét terméke az XRP. Ez lénylegében egy kripto pénz, és nem szükséges a Ripple hálózat használatához. Az emberek majd kialakítják az árfolyamát.

Ennek a különbségnek szerintem az XRP tulajdonosok többsége nincs tudatában. Pl. én sem tudtam, amíg egy fórumtárs fel nem nyitotta a szememet.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.