Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50401) ViZion válasza Lacielvtárs (#50324) üzenetére


ViZion
félisten

lemezen ne autorun-t válaszd, hanem egyesével told fel a drivereket. Szinte minden W7/W8 driver, csak az auto installer hazudik...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#50402) CJ4567 válasza DR|FTK|NG (#50000) üzenetére


CJ4567
veterán

Miért kellett ilyen hozzászólásra költeni az 50000-et? Lehetett volna valami mély gondolat benne. :D

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#50403) rapidsquirel válasza MiklosSaS (#50392) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Még időm sem jut gratulálni, már lemondasz a CF-ről? Korábban beszéltünk telefonon a Catalystekről, de azért nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar kibukik a dolog és megunod.. Privátban írd meg mi a helyzet, vagy nyugodtan hívj fel, tolom a Project Cars-t, sokáig fent leszek.. ;)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#50404) CJ4567 válasza rapidsquirel (#50403) üzenetére


CJ4567
veterán

A Sassok gyorsan repülnek :D

Benchelni van kedvem.

Kb. 1 órányi szenvedés után(köszi Windows 8.1 és MS!) sikerült a Dirt 3-at működésre bírni, a hirtelen örömtől levertem a pedált az asztal alatti "polcról" :D

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#50405) rapidsquirel


rapidsquirel
aktív tag

Telefonos szakemberek, segítsetek nekem, legyetek szívesek! Nokia E52-re keresnék eredeti, nem gagyi Chinese hátlapot(az sem gond ha szett), tudtok valamilyen jó szakboltot, ahonnan postáznak is? Keresgélek a neten, de csak ezt az utángyártott semmirevaló hamisítványt találom..

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#50406) CJ4567 válasza CJ4567 (#50404) üzenetére


CJ4567
veterán

És nincs FFB, nem kezeli a kormányom... :W

Nem volt bedugva a konnektorba, NOOB VOLTAM :W

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#50407) MiklosSaS válasza rapidsquirel (#50405) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nezd meg itt, ha talalsz megrendelem neked es postara is adom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50408) Lacielvtárs válasza ViZion (#50401) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, Mester jogos az érved... de elvileg nem lesz rá szükség, mert az oldal szerint mind a két op rendszerhez vannak driverek (win 7, win 8.1)
mondjuk már most azon agyalok hogy lehet szerzek majd a laptopba egy i3-as procit :D
... mivel pontosan ezt a típust szerelik i3-al is :K
de majd látjuk milyen lesz ezen cerka teljesítménye

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50409) CJ4567


CJ4567
veterán

Ilyet se láttam még, Dirt 3-ban ugratónál szinte súlytalan lesz a kormány, leérkezek egyből megjön a "súlya" :Y

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#50410) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk az FX mellett nem annyira van értelme, bár még így is gyorsult a kártya. Viszont nem hajtom szerintem, a GPU kap 1 pöttyet, hogy 1400 fölé menjen, szerintem 1450 körül fogom hagyni, egy ideig legalábbis tuti. :)

Véleményem szubjektív...

(#50411) Habugi


Habugi
addikt

Betolom ide is..: [link]

FX + Tahiti, öreg lányok de nem vén lányok! :N

Nevezzetek hülyének, de ezen sem látom az AMD lemaradást.., viccet félretéve, szerintem tök jól fut.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#50412) Balathruin válasza Habugi (#50411) üzenetére


Balathruin
veterán

Jól megy. :K Elég ritkán esik 60 alá és nincs akadozás sem.

(#50413) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Itt egy kis teszt. Igazan jol teljesit (egy kartyas rendszerben) a 290X. 1440p-ben nagyon kozel vagyok a 980-hoz.

Holnap ha lesz kedvem irok par sort...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50414) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

szep almokat!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50415) MrM94


MrM94
őstag

Angol kiejtés szükséges. :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#50416) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt, ma győzedelmeskedik a jóóóó :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50417) norbert1998 válasza Lacielvtárs (#50416) üzenetére


norbert1998
veterán

Én meg elvileg felelek focibol. Azt sem tudom, mit vettünk :DDD

Reggelr

(#50418) Zsivaagoo válasza norbert1998 (#50417) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"felelek focibol" -- OMFG :W Bakker! Elméleti favágást még nem oktatnak? :DDD :C

Egyébként meg : LYÓ reggeltet! :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#50419) Lacielvtárs válasza Zsivaagoo (#50418) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez jó, nekem is valami ilyesmi jutott eszembe :DDD
+9999

norbert1998: sok sikert, bármit is jelent a focifelelet ;]

jó reggelt nektek is :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50420) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Jau reggelt topiklakók :)

Öröm bódottá', megkapta a maláj a titanomat, végre hozzáférek a pénzemhez.
Jöhet a VGA keresgélés... :B

Találni kéne valami jó 290x -et. 780ti ritka, "sima" 780-at nem szeretnék negyedjére...
A 9xx nv sorozat meg nem vonz :U

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#50421) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#50416) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jo reggelt !

Az bizza' itt a JO!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50422) MiklosSaS válasza Zsivaagoo (#50418) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pufogoval rendben vagy?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50423) Whysperer válasza MiklosSaS (#50422) üzenetére


Whysperer
addikt

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#50424) MiklosSaS válasza Whysperer (#50423) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

tehat a 380 az nem atnevezett 290X lesz. :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50425) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#50422) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kezelem.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#50426) stratova válasza MiklosSaS (#50424) üzenetére


stratova
veterán

Nem... átnevezett R9 285... :U
Utóbbihoz nagyobb pofa kell :DDD, bár rebesgették azt is, hogy ez a szokásos OEM móka része (ott ugye volt +1 átnevezés HD 8xxx modellekkel, ahogy ez mobilnál is szokás). Kérdés, hogy ezt a kiskereskedelmebe szánt modellpaletta leköveti-e.

[ Szerkesztve ]

(#50427) Whysperer válasza MiklosSaS (#50424) üzenetére


Whysperer
addikt

Hamarosan befutnak az első Carrizo-L APU-t használó notebookok. Az Alienware, a Dell, a HP, a Lenovo és a Toshiba is lecsapott rájuk, és már szállítják is a partnereiknek a kész konfigurációkat. :C :C

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#50428) stratova válasza stratova (#50426) üzenetére


stratova
veterán

Az a kártya kb. GTX 960 szint, csak végre kaphat 4 GB RAM-ot

Alienware E1-7110 "instant get!" :DDD. Szerintem ott keveredett, hogy az AMD megoldásait, már alkalmazni is fogja Alienware, a Dell, a HP, a Lenovo és a Toshiba.

[ Szerkesztve ]

(#50429) hackeeeee válasza norbert1998 (#50417) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Felcsúton lesz a felelés? :Y

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50430) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#50429) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C :C :C :C :C
ez jóó, nagyon jó :))

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#50431) Whysperer válasza hackeeeee (#50429) üzenetére


Whysperer
addikt

1-es helyett Piros lap!! :Y

(#50428) stratova 3840x2160-on 9% jobb 960-nál ,, 1%-al rosszabb 770-nél.. talán több és gyórsabb memória hátha segítene még rajta! 8)

"Az AMD beszélt a grafikus üzletágról is, így gyakorlatilag hivatalosan is elismerték azt a nyílt titkot, miszerint az érkező csúcs-Radeon a Hynixszel közösen kifejlesztett HBM memóriákat használja. " Csúcs az csak a 390x-et érinti vagy 395x2 vag ymit?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#50432) hackeeeee válasza stratova (#50426) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ejj.. Azért ez kicsit erős.

Ezek alapján azt mondom, hogy jobban tettem, hogy nem vártam a 300-as szériára.

Mondjuk azt nem tudom, hogy a 380, és a 380X között vajon mennyi különbség lesz.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50433) MiklosSaS válasza stratova (#50426) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most ha ez igaz akkor ez nem tokon szuras? Vagyis nagyjabol azert nem is volna olyan xar otlet....nem fokoznak le a 290X-et kozep kategoriaba.

De nagyon nagy volna a kulonbseg akkor...390/390X....es 380.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50434) Whysperer


Whysperer
addikt

Ez milyen klassz

[link] megszűnik a a szaros kábelezés !!!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#50435) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Akkor ha mar kartya tema, akkor megosztom veletek az egy napos CF 290X es 290X/Vapor X elmenyemet.

A kartyarol:
Az egyik legjobban elkeszitett kartya amit valaha fogtam a kezembe, szep, jol osszeszerelve. A NYAK, VRM, minden minden nagyon rendben van. Hutese egyszeruen kivalo! Alap venti vezerlesel Crysis 3 multiban 1100 MHz-re tolva (alap feszen) alig eri el a 74 fokot, de inkabb olyan 71-72 kozott van. VRAM pedig 55-65, ami szerintem kituno.
Szepek a LED-ek, nagyon nagy taps az "intelligens" ventivezerleshez, dual BIOS, stb. Nagyon tetszik a kartya. Mindenkinek ajanlom aki egy kemeny kartyat szeretne maganak.
Tuningban +50mV es 1170 MHz-en a kartya stabil volt. Alap feszen 1120-an neha megall...de az 1100 az stabil. :C

Egy darab 290X:
Szerintem ez ma a legjobb alternativa, best buy. HD-ban is jol teljesit, de 1440p-ben kozel van nagyon 1100-on az 1500-an jaro GTX 980-hoz, ami igaz kevesebbet eszik de tobb mint a duplajaba kerul. Fogyasztas az hogy a 980 megelegszik 180 W-al az urban legend. A 290X jatekban olyan + 40 W-al zabalt tobbet, idle-ben pedig 2-3 W kulonbseg volt...
Jatekban eleg jol teljesit, neha akadnak pici roccenesek, de nem veszelyes.
Hangja a kartyanak alig van 40-45 %-os ventivelm, 60-70-en mar hallatszik...90-100 %-on meg hangos :D..

290X CF:
Ha mostanaig csak jo es pozitiv dolgokat irok akkor most ez megvaltozik. Nem a melegedesrol van szo, vagy a skalazodasrol.
- hofokok, felso kartya: GPU 80-84 fok, VRM1: 68, VRM2: 71
- hofokok also kartya : GPU 69-74 FOK, VRM 1: 55, VRM2: 60
- skalazodas: tesztekben olyan 85-90 %-ban skalazodik, jatekokban (Crysis 3, Sniper, Saints Rows) 60-80 % kozott. COD meg hasonlo inkabb NV-re optimizalt jatekokal nem volt idom tesztelgetni.
Visszont, a driver...hat az hihetetlen..egy kalap xar az egesz. Lagok, akadasok, roccenesek, stb. Nem ertem hogy miert? Miert tudnak a zoldek olyan faCCa drivert irni hogy alig veszed eszre hogy ket kartya van a epedben? Mi ebben olyan nehez? Szerintem ha volna legalabb olyan jo driverjuk mint a zoldeknem nem 2X % volna a reszesedesuk hanem 4X %....maguk alatt vagjak a fat.
Kb igy volt a zold SLI: betettem a masodik kartyat, aktivaltam az SLI-t driverbol, es elveztem a jatekot.

AMD CF:
- beteszem a kartyat, bekotom, stb
- driver nem latja, driver torol, ujra telepit
- driver latja a masodikat, de nem latja az elso...dehat a kijelzo az elsore van kotve ?! :W :W :W
- driver torol, telepit....latja mindket kartyat...CF megvalosul......vegre...boldogsag :C
- meglepetes...hangkartya nem tud valtani fulesrol hangfalakra
- handkartya driver torol, ujra telepit..minden faCCa (CF utan, ujbol driver torol, telepit ujra :(( )
- vegre indulhat a teszt. Kemeny teszt lemegyen, szoros fank...forralja a kartyakat...teszt leall...automatikusan lekapcsolja a masodik kartyat is. :W Ha de miert? Hisszen meg a kartya forro...huteni kellene....de nem. Leall a kartya, ventik stb. :O

Tudom hogy ki lehet szedni, de ha mar ott van akkor mi a lofaCCnak nem csinaltak meg ugy hogy mondjuk 65 fok folott ne alljon le rogton...maradjon olyan 4-5 percet 20-25 %-os ventivel legalabb...vagy ez lehetseges es en nem tudok rola?

Tehat, hala az AMD-nek a CF alig hozott valami javukast a 7990 vagy 7870 CF ota, nem ertem miert nem lehet. Szerintem joval jobba kellene figyelnie a driver keszitokre! Meg az hogy a kartya forro nem is volna nagy baj...ha a meghajto mukodne rendesen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50436) norbert1998 válasza Zsivaagoo (#50418) üzenetére


norbert1998
veterán

Foldrajz csak nincs ekezet ::D

Mondjuk azt hittem, ha a felelés szón nincs ékezet, leesik nektek. A futball miattam meg is szűnhet. Főleg mo-n

[ Szerkesztve ]

(#50437) hackeeeee válasza MiklosSaS (#50435) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy próbáld ki azt, hogy a cf-nél a "microshuttering"-hez kapcsolódó cuccot kapcsold ki, hátha segít.

Véleményem szubjektív...

(#50438) MiklosSaS válasza hackeeeee (#50437) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet meg ma eljatszok vele...de szerintem a CF-et hanyagolni fogom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50439) CJ4567 válasza MiklosSaS (#50438) üzenetére


CJ4567
veterán

Cuccoknál még Palit 980 van :P

No Sana No Life

(#50440) MiklosSaS válasza CJ4567 (#50439) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Cserelem..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50441) hszilard666 válasza MiklosSaS (#50349) üzenetére


hszilard666
veterán

:C Gratu! Nagyon szép a kártya, de csinálhatnának egy fekete, méregzöld kombót is! Konkrétan milyen probléma volt a CF rel?
Basszus akarok építeni egy ilyet!
kecske

picit sírok: Bakker 3 nap és suli, sok tanulni valóm van, de semmi kedvem hozzá...

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#50442) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#50435) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Szerintem az AMD túl sok fejlesztésbe fogott VGA terén, Mantle API, Omega driver, DX12 megfelelés és egyéb kutyatökék.
Emiatt a kódkavaróknak nem jutott ideje a CF reszelgetésére.

NV-éknél meg sokabb a zember, sokabb a lóvé, van idejük drivert farigcsálni.

-------

Ha megelégszel az 1 db 290X-szel, akkor élvezd, ha a CF-fel akarsz sokat szopolni, akkor visszasírod majd a nemlétező 980 SLI-det. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#50443) MiklosSaS válasza Zsivaagoo (#50442) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ertem en a fejlesztest, de azert kicsit oda figyelhetnenek a CF-re is. Nem volt 980 SLI-m, az utolso sli az a GTX 780 kombo volt.

@feketeCsoka: inkabb a driver buzeralasa volt az ami idegesitett. Aztan megramad a lag, a roccenes. Igaz kicsivel jobb mint a 7990-es idejen...de meg mindig nem az igazi.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50444) rapidsquirel válasza MiklosSaS (#50443) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Akkor évek múltán sem sikerült sehová fejlődni a CF-nek, sajnálom.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#50445) MiklosSaS válasza rapidsquirel (#50444) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+1

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50446) Zsivaagoo válasza MiklosSaS (#50443) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A hangsúly a " visszasírod majd a nemlétező 980 SLI-det." -n volt. :P

Összerázódnak majd ezek a dolgok, az AMD terveiben szerepel a profiltisztítás - ergo nem foglalkoznak majd minden szarral, (A Zintel is ezt csinálja már rég)...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#50447) hackeeeee válasza Zsivaagoo (#50446) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a gond, hogy a fejlesztők is egyre jobban háttérbe szorítják a többkártyás rendszereket. Vagyis, az utóbbi időben több olyan játék is jött, amelyek már nem támogatják ezt.

És, ugye pl. elvileg az Unreal Engine 4 sem fogja támogatni.

Véleményem szubjektív...

(#50448) Whysperer válasza hackeeeee (#50447) üzenetére


Whysperer
addikt

Ez nem jó hír SAS-nak. Kényetelen lesz eladni az egyiket nekem! 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#50449) hackeeeee válasza Whysperer (#50448) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Itt a hír.

És, még pl. ott az IDTech motorja, az sem támogat multigpu-t, vagyis pl. CF-fel tudomásom szerint nem működnek.

De, majd meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50450) Whysperer válasza hackeeeee (#50449) üzenetére


Whysperer
addikt

szerintem fontosabb lenne telejsen kiaknázzák a szoftverek a CPU GPU adta lehetőségeket aztán....nem volna itt baj 1 vga-val sem.. directx 12 pl.!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.