Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#147201) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#147196) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az egyik hagymás-sajtos, a másik marha húsos, a harmadik zöldséges. Egész jók voltak.

Vásárolni voltam :))

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147202) norbert1998 válasza MiklosSaS (#147201) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem mondom, hogy általánosságban ár érték bajnok, de ha a te munkád hoz ez a jó, akkor fogadd granulációmat :C

(#147203) MiklosSaS válasza norbert1998 (#147202) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, sajnos be kell látnom hogy microsoft/linux-al mindig volt valami ami nem müködött. Nem volt kedvem félmillió forintnak megfelelõ összeget elherdálni egy laposra...de lassan, és különösen a gáz szektorban kell.

És akkor az OP 8 Pro-t is lecserélem egy iPhone 11-re.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147204) norbert1998 válasza MiklosSaS (#147203) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor 299-ert odaadod? ;]

(#147205) MiklosSaS válasza norbert1998 (#147204) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nana....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147206) Beba Snake válasza norbert1998 (#147200) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Az a jó, ha stabilan megy a gép. A ramod is viccelődhet veled, BIOS beállításokon sok múlik, ahogy egy jó hűtő is kell az R5 2600-ra.

Sok tényezős, de gatyába lehet rázni és mindjárt szélesebb lesz a mosolyod.
Ryzen 3000 témában meg HSM is tud segíteni, mióta 3600-a van (ha jól emlékszem) azóta kisimult a homloka. :DDD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#147207) Whysperer válasza MiklosSaS (#147205) üzenetére


Whysperer
addikt

ha jó akkor használd egészséggel, de hallod... Te úgy cseréled a VGA/CPU/Telefon/laptopokat mint más az alsónadrágot.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#147208) Beretvás válasza Whysperer (#147207) üzenetére


Beretvás
addikt

Volt ez már rosszabb is.. :DDD

(#147209) norbert1998 válasza Beba Snake (#147206) üzenetére


norbert1998
veterán

Azért az erős túlzás, hogy a stabilitás már elég. Nem mindegy, hogy 2133-on stabil a ram, vagy 3200-on, mert amúgy azon is lefutnak a bencsek, de instabil, meg a 2933-is. 2866-on tudom stabilan tartani, bencs eredményen látszik is. Nyilván használaton nem, de biztos kiérződik; bő 15-20%-al nagyobb a RAM latency-je a legjobb bootképes és a stabil állapot között.

Hú, ha tudnád milyen hűtő van rajta :DDD
Egy Thermalright Macho 120 (igen a19 éves termék), kicsit okosítva, egyedi lefogatóval.

Még a legelején írtam:
(U)Fincsibe csudarizse egy forró antituning átok, amit a kékek szórtak rám, mikor kiléptem! ;](/U)

Képek az egyedi lefogatóról pedig emitt. [link]

[ Szerkesztve ]

(#147210) Gyuri27 válasza norbert1998 (#147209) üzenetére


Gyuri27
félisten

Oszt a pipe meg a borda nem romlik el.
Elmondom hogy pont a régi hűtők jók most. Főleg amiben van réz szarásig.
Persze a ventit pórolni kell. Meg lefogatót is faragni. De ami annó jó volt pl prescottra (de nyilván azt se tudod miről vakerok :P ) azook jók most is.
Manapság örülünk ha egy hűtő nem 100% alomónium (legalább valami ötvözet).

Amd - Radeon - Ryzen

(#147211) norbert1998 válasza Gyuri27 (#147210) üzenetére


norbert1998
veterán

Nonono, a Prescott az ismerni. Duruzsolni műhelyben sokáig. :P :P

(#147212) Gyuri27 válasza norbert1998 (#147211) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ja oszt mi volt? Nekem egy 3.2 tuningolva.
A mostani vékony 0,5-0,7-es 6-7 kilós házak el is olvadtak volna a g.cibe akkor. :K :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#147213) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#147212) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Régi szép idõk....üresjáratban is 60 fok volt, három kiló rézel a tetején..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147214) Beretvás válasza norbert1998 (#147209) üzenetére


Beretvás
addikt

2866 meg 3200 között max tesztekben van difi. Ha neked az megér sújos ezreket hogy a péló virtuálisan nagyobb legyen pár milivel akkor hajrá.. :DDD

Hazt írod, hogy cserélhetnéked van vagy melóban nem hozza amit kell akkor az elfogadható. De ez ,hogy teszteken lassabb hár ez elég ..... :K

(#147215) Beretvás válasza Gyuri27 (#147212) üzenetére


Beretvás
addikt

Koma van most is jó hűtő csak pengetni kell érte a dellákat, sokat.. :DDD :DDD Azért egy ifx14, mégse d15. Pedig annó azért az odavissza baszott... :DDD

(#147216) norbert1998 válasza Gyuri27 (#147212) üzenetére


norbert1998
veterán

Azt hiszem tévedtem, Northwood volt, nem Prescott. 2.6-on dübörgő cerka volt. Tuningmentes.

(#147217) norbert1998 válasza Beretvás (#147214) üzenetére


norbert1998
veterán

Melót nem tudom megmondani, mert elég nehéz mérni, hogy CAD-ben mennyit gyorsul egy teljes ujragenerálása egy alkatrésznek, az első lépések között valamit módosítasz 2 óra modellezés után.
Amúgy ebben durván a 2500K szintjét hozzá érzésre a Rizsa...

Fogalmam sincs, hogy gyorsulna-e amúgy. Mármint a amtól, nem tudom mérni.

Végeselem szimulációban esetleg rá lehet mérni, de az sem egzakt éppenséggel.

(#147218) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#147213) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Fx 8350 4.7 re húzva, 3 ventis 2 kilós hűtővel játékok alatt 58-62 fok... Télen... Nyáron vissza kellett vennem mert nem bírta :D

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#147219) Gyuri27 válasza Beretvás (#147215) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem rossz hűtő. De 2 torony és 2 ventivel lehet is. Ráadásul annak szerintem még a talpa se réz.
A fizikát (konkrétan a hővezetést nem lehet megbaszni) a nikkel, nikkel ötvözet meg nem réz.

Sas: nem is értem hogy birták azok a lapok. :DDD

norbert1998: norti meg cerka? Mennyé mán innen. Nem tudsz te semmit. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#147220) Aljasvip válasza Beretvás (#147214) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Én még úgy gépet nem fejlesztettem, hogy ne lett volna ráfizetős, szóval ez a szempont kb mindegy is.
Zen+ és Zen2 között van egy erős ugrás. Míg előbbi még 3000CL15 körül tetőzik, addig az utóbbihoz már lehet 3600CL14-es RAM-okat dobni, atom stabil lesz. Nyilván ezt főleg benchmark-ban fogod látni, de a RAM-ra bármit adó alkalmazások is meg fogják hálálni.

Volt nemrég pár jó vétel. Pl Patriot Viper Steel 2x8GB 4400C19 43k-ért. Ez Samu B-die, tudja a 3600CL14-et, és ez még nem a vége, csak győzzél tesztelni...
Vagy Ballistix 2x8GB 3200CL16, 32k-ért, ez tud 3600CL16-ot. Micron E-die talán
Zen2 topikban az uborkaszezonra való tekintettel most ez a téma megy

(#147221) Beretvás válasza Aljasvip (#147220) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem arról van szó , hogy ráfizetős e. Azon pörög az emberünk , hogy nem megy a ramja 3000 fölött és ezé cserélne proci+lap. Erre írtam , hogy csak a cserélhetnék érzés van meg vagy szüksége is van a nagyobb tempóra. Arra költ amire akar nem erről van itt szó.

(#147222) Beretvás válasza Gyuri27 (#147219) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem minden a réz koma... :DDD Ha az lenne a legjobb megoldás akkor lenne ma is full rés hűtő mint annó a true copper.

(#147223) Beretvás válasza norbert1998 (#147217) üzenetére


Beretvás
addikt

Akkor csak a cserélhetnék érzés ami hajt. Cseréld le és kész. Úgyis addig pörögsz rajta. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#147224) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#147218) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rohadt jók azok a hütõk!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147225) norbert1998 válasza Beretvás (#147223) üzenetére


norbert1998
veterán

Azaz :DDD

(#147226) CJ4567 válasza Aljasvip (#147220) üzenetére


CJ4567
veterán

32k-ért már kifogható a 3600CL16-os változata is a Ballistix-nek, iPon-on a piros hűtős jelenleg is annyi, a 3200-as 26k. (És az fekete ;])

No Sana No Life

(#147227) Beba Snake válasza norbert1998 (#147217) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A CAD-ek furcsa állatok, alapvetően 1 magot használnak és oda kell a masszív órajel.

De még a ramod típusát sem írtad meg, no meg házi barkács hűtőt használsz, és csak panaszkodsz. BIOS beállításokat is át kéne nézni, nem MAX-os MSI BIOS beállításokban tudok segíteni, ha jut rá időm és "a gépemnél" vagyok. MAX-os lapnál meg könnyebb, mint az ágybaszarás.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#147228) norbert1998 válasza Beba Snake (#147227) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen igen. A cad fura. Evvan, nem igazán lehet több szálra át írni egy részét. Egy fontos részét.

Bent a névjegyemben minden :DD
Amúgy fogalmam sincs, azon kívül. Nem vagyok otthon, nem emlékszem annál többre. Meg hogy matrica van rajta hűtőborda helyett.

Oksidoksi, ha hazaérek majd küldök dolgokat. Nem Max-os. Basic.

[ Szerkesztve ]

(#147229) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#147224) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én váltottam vízre azóta, elég volt a 2600 ön pörgő thermaltake ventikből. :D
Most egy ilyen van a gépben:

Mindenre is elég... 4 centivel meg főleg elég

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#147230) Jakuskacsa válasza Jakuskacsa (#147229) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Centivel = ventivel... Mindent átír ez az automata helyesírás ellenőrző :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#147231) jokeph válasza Jakuskacsa (#147229) üzenetére


jokeph
nagyúr

Bitang jól néz ki. :C :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#147232) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#147229) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kb 6 évig voltam épitett vízen, most a D15 egy felszabadulás...állandóan tisztitani, figyelni hogy hol ereszt/szivárog...pepecselni vele....óriási pénzeket beletemetni. Csak a CPU blokkom került többe anno mint a Noctua NH-D15S hütõm. És miért? Azértna 3-4 fokért...hát nem. Öreg vagyok én már az ilyesmihez...

Lehet majd valamikor ha megtetszik egy játékvíz akkor kipróbálok egyett..de kevés rá az esély. Egy jobb játékvízben van 75-100 ml lötty, az én épitett vízembe pedig 1.2 liter ment bele amikor a 450 ml-es tartályom volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147233) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Meg most a munkában átváltok almás mac-re, minden ami munka az almás cuccon fog menni. Irodai gépen (gépeken Linux Mint és Fedora van). Szóval munkagép + lapos az alma, telefon alma lesz ...irodai munka, számlázás stb az egyelõre linux de ott is alma lesz a vége. A hétvégén migrálja a "szaki IT-s" a teljes adatbázisomat windows-ról almára....

Játékra ott van a ps4 pro-m....eléggé hátérbe fog szorulni a win10-es játékos gépem..sajnos ez van. Költeni sem szeretnék rá...csak max kiváncsiságból vagy tesztelésre.

Máskülönben kiváncsi leszek 8 év droid után (iPhone 4-rõl léptem droidra, 2017 körül volt egy iPhone 6s-em kb 3 hétig) milyen lesz a iOS, mennyire fog hiányozni az androidos szabadság...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147234) Whysperer válasza jokeph (#147231) üzenetére


Whysperer
addikt

Nekem is mindig nagyon tetszik mikor belinkeli.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#147235) Whysperer válasza MiklosSaS (#147233) üzenetére


Whysperer
addikt

Biztos jó lesz.

Engem meg az izgat mikor fognak már végre CPU rend erről átváltani a 3d profik rendesen GPU-ra. 3090 után remélem.

Nagyon várom mikor veszek egy sima 6/12-t és be rákok mellé egy brutál CPU-t aztán le rendereli 1/10 idő alatt.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#147236) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr


~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147237) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#147236) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Engem amúgy az zavar ebben a járványban, h még az ismerőseim ismerősei sem kapták el, vagy ismernek aki elkapta. Szóval számomra kicsit olyan érzés mint mikor azt mondják, h léteznek a szellemek. De mellette egy rakás negatív hatást generál, ami már felér egy népirtással, gondolok itt arra, h az elfekvőből hazaküldenek mindenkit itt Szolnokon is, mindamellett, h állítólag 5 koronás (én ezt sem hiszem) feküdt ott eddig. Ez 100% biztos infó, mert a rokonunk ott dolgozik. Viszont a rákosakat, agyi sztrokot túlélőt simán hazaküldik... Szerintem sokkal több az áldozat emiatt, mint az az x mennyiségű koronavírusus. Nem. Akarom túl kifejteni, de szerintem ez az egész mögött vagy az húzódik, h csak az egészségesek maradhatnak, vagy valami rohadt nagy elterelés.

Olyan helyen melózok, ahol a tavaszi szigorítás alatt napi 3-4 kamionossal is találkoztam, akik Olaszországból hozták az árút. Soha senki nem volt beteg és én se kaptam el...

Én azt gondolom, h ez túl van facsarva. És a híradó is csak célzottan közvetíti a szörnyűségeket...

Ha nem vagyok túl kíváncsi nektek van ismerős, ismerős ismerőse aki elkpata? :F

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#147238) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#147237) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos igen. Még közeli ismerõseim köreiben is volt elég durva koronavírusos aki lélegeztetõn volt, és másfél hónap után is vért köp. Nem dohányzós, nem iszákos...fit és egészséges 45 körüli féfi aki sokat sportolt. De példáúl a vízszerelõm aki 40 éves körüli, 170 cm és vagy 150 kg szemre...iszik, bagózik, stb...na, nála tünetmentes volt, kicsit köhögött, kicsi láz vagy 2-3 napig oszt csókolom. Kétszer tesztelték..kétszer pozitív lett..aztán meggyógyult...

Fiatal kicsi leányka aki vigyázott párszor a gyerekekre, 22 éves, egyetemista, vékonyka, nem kicsapongó életet él...a koronavírus miatt a mentõk vitték el mert mozdulni sem bírt...3 hét szenvedés után helyre jött...de nem kivánja senkinek.

Szomszéd néni 71 éves testvére sajnos belehalt....

Haver édesanyja pedig majdnem...

Pár utcára tölünk egy fiatal gyereket és családját rakták karantinba...

Szóval igen, tudok jó pár esetrõl...igaz itt mondjjk 7-8X többen élnek mint nálatok.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147239) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#147238) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Létezni létezik, csak azt nem értem h itt miért raknak ki a kórházakból mindenkit? De olyat is akinek szüksége lenne kezelésre. Holott alig van covidos a megyében. Meg tesztet sem csinálnak egyáltalán. Tavasszal asszony szarul volt vagy 2 hétig, köhögés, meg fáradság, mondtuk, h akár én is hazahozhattam, mivel láza nem volt így hazaküldtek, még karantén papírt se kaptunk. A kórházban már most tudom, h októbertől megint zárolnak mindent, szóval szólt a rokonunk, h ha kell egy vérvizsgálat (minden évben szoktunk csinálni) akkor azt most tegyük meg mert aztán tavaszig megint nem fogad senkit a kórház... Ez szerintem veszélyesebb és nagyobb fas*ság mint az, h pár ember miatt 2 emeletet lezártnak, és nem kezelnek olyan embereket akiknek szüksége lenne rá. Persze a vezérek mindent tagadnak...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#147240) Beretvás válasza Jakuskacsa (#147239) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez nagy humbug. Ráfognak mindent erre a szarra.. Már ott tartunk , hogy másba nem hal meg senki csak ebbe...

(#147241) Jakuskacsa válasza Beretvás (#147240) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Na ez még a másik...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#147242) Beretvás válasza Jakuskacsa (#147241) üzenetére


Beretvás
addikt

Tudnék mesélni, voltak itt is olyanok , hogy hanyatt esel..

De inkább a nőkről beszélgessünk, több a haszon belőle.. :D

(#147243) Jakuskacsa válasza Beretvás (#147242) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Erről jut eszembe... Tegnap az asszony előszedett egy csomó régi képét, olyat amiket még nem láttam. Mondtam is neki, h azt a kuva... :D most is bejön és kívánom, szeretem, de 20 évesen bezártam volna egy szobába az is biztos. Mondjuk pasizott is sokat egyem meg :D :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#147244) Beretvás válasza Jakuskacsa (#147243) üzenetére


Beretvás
addikt

XDDD dugva tartottad vóóóóna mi? :D

(#147245) Jakuskacsa válasza Beretvás (#147244) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Most is úgy tartom :D :D ha nem lenne gyerekünk szerintem beteges szintre jutnánk a szexben. Csak így nem lehet akár mikor... :N

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#147246) Beretvás válasza Jakuskacsa (#147245) üzenetére


Beretvás
addikt

;]

(#147247) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#147239) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ugy voltam vele én is hogy nem foglalkozok vele, amig nem találkoztam pár durvább esettel és nem beszéltem olyan orvos ismerõssel aki a covid-os osztályon dolgozik itt UK-ban. Aztán kicsit én is kezdtem félni a családom miatt....

A humpogó tudatlan analfabétákat meg magasról leszarom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147248) Beretvás válasza MiklosSaS (#147247) üzenetére


Beretvás
addikt

Analfabéta vagy te...Magadat minősíted te idióta....

(#147249) MiklosSaS válasza Beretvás (#147248) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ki a f@szom beszélt rólad te félkegyelmü? Annyira nem méltatlak hogy írjak rólad te ....

Az én szememben te egy mindent megmondó tudatlan lúzer vagy, aki mindig mindenhol okoskodik...de a nullához közeli a tudása.
Szeretném ha a jövõben nem írnál nekem semmit, nem szeretnék sokat a te szinteden lenni.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#147250) Beretvás válasza MiklosSaS (#147249) üzenetére


Beretvás
addikt

Taníts még kérlek... :D Viszont abban egyetértünk, hogy nem jó ha közelítesz mert egyenlő vagy a béka seggével.. :D azt meg nem szeretem.. :D

Lehet "lúzer" vagyok ha már itt tartunk, de én nem menekülök a hazámból mint te.. :D Migráns úr.. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.