Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#146651) Jakuskacsa válasza norbert1998 (#146650) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Csak veled történhet ilyesmi... :D

Szép napot! Mi újság errefelé?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#146652) norbert1998 válasza Jakuskacsa (#146651) üzenetére


norbert1998
veterán

Jó is lenne. De nem vagyok és nem is voltam még Balin :( :D

(#146653) MiklosSaS válasza norbert1998 (#146650) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Reklamálj az ebaynek, inditsd el egy refund case-t, 90 %-ban a vevõnek van igaza.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146654) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#146651) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Semmi, barátkozom a OnePlus-al...újra...nehezen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146655) norbert1998 válasza MiklosSaS (#146653) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem ebay. Valami szar bolt, ahol lehetett paypallel fizetni. Mondtam havernak, ha kamu, te állsz mindent. Mondta jó. Tényleg kamu, ennyi, ő áll mindent.

(#146656) Beba Snake válasza norbert1998 (#146650) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Erre azért nem írok semmit, mert leégne az összes szerver.
"Ócccóóóó kínai gyíkfasz sok? Külgyél pénzet , szokat. ! Osztoba pénisz.. :D :DD :DDD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#146657) MiklosSaS válasza Beba Snake (#146656) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146658) Beba Snake válasza MiklosSaS (#146657) üzenetére


Beba Snake
junior tag

"James Clawell: A Tajpan" című műve alapján, ahol Hong-Kong angol kormányzójára külön kínai írásjel volt, azt jelentette: "Utálatos pénisz".
Na így üzleteljettek kínaiakkal. A könyv egyébként nagyon jó. (2 kötet)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#146659) MiklosSaS válasza Beba Snake (#146658) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Miért jó ha Hong Kongnak angol a kormányzója ?! Megérdemelte az írásjelet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146660) Beba Snake válasza MiklosSaS (#146659) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Te még nem beszéltél telefonon keresztül 8 órát Xchiao Chuang Jüan-nal Beijing-ből...

Másképpen gondolkodnál a "ferde szemű sárga niggerekről". :K
--------
Ezt a hsz.-t ki fogják moderálni... :K

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#146661) MiklosSaS válasza Beba Snake (#146660) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Voltam Kínában, kétszer is 2006 és 2008-ban, elõször 6 hónapot, aztán hármat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146662) Beba Snake válasza MiklosSaS (#146661) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Peszél kicsi fing kantoni vagy fingik szája mandarin? Nem köp ki levesz! Gyíkfasz levesz cinál neked szekérrúd pöcörő. Tudod mivel két vodor vizek hazavisz asszonynak. :R :R :DD

Utána letesz CD és játékost bedugod asszonynak, csinál neki két fülével nagy ding-dong, tüzijáték és sziporka. Mindenki örül. :R Szomszéd is. :DDD :P

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#146663) Mahrenburg válasza Beba Snake (#146660) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Sasss már beszélt Mahrenburggal az Antarktiszról, úgyhogy már semmin sem lepődik meg...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#146664) Aljasvip válasza Beba Snake (#146660) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ne haragudj, de nem tudnád normálisan kifejezni magad?
Már láttam az írásaid több topikban, és nem értem a teljesen jó történeteid vagy véleményed miért kell úgy előadni, mintha valami Szabolcs megye s*gglyuka kocsmából kifelé jövet már megsütött volna a nap, jó alaposan.

(#146665) Beba Snake válasza Aljasvip (#146664) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Standup comedy egy képzelt kínairól írásban, ahogyan azt pl. Dombóvári István előadná egy 18+ os fellépés alkalmával.
(az egyéni túlérzékenység pedig mindenkinek a maga baja. Sosem voltam PC, nem is leszek!)

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#146666) Mahrenburg válasza Beba Snake (#146665) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Netezős/filmnézős vagy játékra?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#146667) Beba Snake válasza Mahrenburg (#146666) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Nem tudom, nem értem, még nem ittam eleget, csak térdig érő gazt irtottam eddig.
De lemegyek a pincébe inni néhány fröccsöt, az talán felpörgeti bennem a vudut. :D

De legyen mindhárom, elvégre első alkotásom C64-re egy káromkodó program volt. 34 év után már ennek is lehetne multiplayeres online realtime verziója. :DDD

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#146668) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

10 éve élek ebbe a városba, de mostanáig nem tudtam hogy itt ilyesmi is van.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146669) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#146668) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

*ebben a városban

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146670) Mahrenburg válasza Beba Snake (#146667) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Á, csak gondoltam a történelmi hűség kedvéért pontosítsd, hogy milyen személyi számítógép nem voltál sosem, és nem is leszel...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#146671) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#146668) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Kis G40-esek... :C

Ott van az istálló?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#146672) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#146671) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Aham.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146673) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#146672) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Remélhetőleg náladnál bőkezűbben etetik őket...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#146674) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#146673) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Most locsoltam teli, feneketlen zsák, 72 liter gázolajat evett meg. Ugy hogy péntek este kapott uzsonára 20 litert.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146675) Whysperer válasza MiklosSaS (#146668) üzenetére


Whysperer
addikt

Nagyon komoly

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#146676) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Mert RTX-bõl sohasem elég. Majd leírom hogy hogyan és miért!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146677) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#146676) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Az istállóban osztogatták?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#146678) norbert1998 válasza Mahrenburg (#146677) üzenetére


norbert1998
veterán

A dobozokat.

(#146679) Mahrenburg válasza norbert1998 (#146678) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Kivették belőle a cipőt?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#146680) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Mas:

Olvastatok a Ryzen topicot? A sebbbol szajba vagy szajbol seggbe masodik felvonas! Magyarul, CCX...de miert ?!

Aki nem erti olvassa az OFF-ot visszafele, aztan nezzen be a Ryzen 3xxx topicba.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146681) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#146677) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Este beszerelem, kiváncsi vagyok egy jobban fog melegedni mint anno a Giga 2080S ?!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146682) jokeph válasza norbert1998 (#146633) üzenetére


jokeph
nagyúr

:D A DOOM Eternalt nyaggatom én is, kampány módban, 4K-ban. :))
De elakadtam már az elején, valamit nagyon benézek, nem tudom, hogyan tovább. :U
Határesetes, de élvezhetően megyen, csakúgy mint a GTA V. ;]

(#146680) MiklosSaS: én olvasom folyamatosan, melyik részére gondoltál ?

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#146683) norbert1998 válasza MiklosSaS (#146680) üzenetére


norbert1998
veterán

Most vett egyet vagy csak kaffog?

(#146684) MiklosSaS válasza jokeph (#146682) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Volt a topicban egy CCX husszár, akinek minden Ryzen szar volt...lassú, hulladék. Aztán eltelt pár hónap és lett neki egy Ryzen 5-je. De amig itt volt, nem volt olyan hozzászólása ahol ne adta volna tudtunkra hogy mennyire fos, szar a Ryzen...és milyen jó a matuzsálemi ócska/régi Intel. Nem is értem muért nem lett neki egy X299+7800X vagy Z390+9600K platformja. Ergo a seggbõl szájba tipikus esete...

@Fincsibe: szerintem lett neki. Pár hét/hónap és a ryzen 5 3600 lesz a világ legjobb processzorja..aki i7/i9 vagy Ryzen 7/9 processzorokat vesz, azok síkhülyék lesznek.

Hogy is volt a mondás, elektrolít van benne ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146685) DiszNóÓl válasza MiklosSaS (#146680) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

biztos drága volt a gyi7 gyi3 :DDD

HATER

(#146686) jokeph válasza MiklosSaS (#146684) üzenetére


jokeph
nagyúr

Asszem', sejtem ki a hunyó. :)) :DD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#146687) MiklosSaS válasza jokeph (#146686) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem volt nehéz a feladvány :)

@Disznóól: ja, de 5-6 évesen már egész jó árban lehet venni Z170 meg i5-6600K kombót, abba meg nincs CCX.

Majd olyan dumával fog jönni hogy azért vette meg mert a Zen 3 -nál máshogyan lesz a CCX kialakitva. Az igazság meg az hogy most nem lett savanyú a szõllõ, eddig az volt.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146688) HSM válasza MiklosSaS (#146680) üzenetére


HSM
félisten

Már ne is haragudj, de a "sebbbol szajba" esete az te vagy, ezzel a közönséges stílusoddal. :U
Világosan leírtam neked januárban, mik voltak a bajaim a platfommal: [link] .
A szituáció azóta annyit változott, hogy suttyomban az AMD javította a PCIe kompatibilitást az 1.0.0.4b és 1.0.0.5 AGESA verziókban, így sokaknál használható(bb) lett az STX2, így ez a fele a problémámnak elhárult. [link] [link]

Az is változott, hogy a szvsz elég khm, 'fapados' B450 lapok helyett bejöttek igen jó, korrektül árazott, épkézláb VRM-ekkel szerelt, igényes, jól felszerelt, passzívan hűtött (mert AMD-nél ezt is ki kell emelni) B550-ek, amik ráadásul normálisan Zen3 kompatibilisek lesznek, ez a béta BIOS-os mellékvágány helyett, amit kap majd minden X570 előtti rendszer. Plusz, bejött azóta az infó, hogy a Zen3 végre leszámol a 4-magos CCX-ekkel, így később tudok majd az igényeimnek megfelelőbb CPU-t rakni bele (egybe CPU 8 magig), ha a szükség úgy hozza.

Valamint, ami szintén nem előre látható esemény volt, hogy itthon valamiért horror felárral jöttek be a normális s1200 cuccok, 20-30K-t kellett volna ráfizessek az amerikai árakon kb. ugyanannyiba kerülő AMD-hez képest. Ezek az események pedig egyértelműen egy olcsóbb 3000-es AMD felé billentették a mérleget.

Világosan leírtam már azt is, nem vagyok fanboy, racionális szempontok alapján vásárolok, most ez volt a jobb ajánlat, ennyi történt.

Valamint azt is világosan leírtam, hogy nem tartom rossz rendszernek: "Persze, teljesen okés, sok mindenre igencsak jó CPU-nak tartom a Ryzeneket, ugyanakkor nekem, mint egy pl. lagokra, kiegyensúlyozatlanságokra extrém kényes power usernek szvsz nem való ilyen. " [link]

A CCX, ami miatt sokat koptattam itt a számat, amúgy elég vacak, most már bátran állíthatom tapasztalatok birtokában is, nem ok nélkül tartottam tőle. A Crysis 3 pl. a 3600-on pontosan 3 mag 6 szálig skálázódik, míg a 10 éves Xeonomon 6 mag 12 szálig bár csökkenő mértékben, de konzekvensen volt gyorsulás. Persze, így a Xeonomon valamivel gyorsabban is futott (a kényelmes 4Ghz-es OC-val), ami szvsz elég nagy blama egy Cinebenchben ~60%-al magasabb eredményű, 10 évvel fiatalabb procitól. :U
Szerencsére erősen alkalmazásfüggő, mennyire okoz ez bajt, pl. a BF-ek szuperjól futottak a Ryzenen is.
100%-ig az van, amit leírtam szűk egy éve: [link] . Mostmár az OS patchekkel, meg a Zen2 jó egyszálú teljesítményével nem okoz a mindennapokban különösebb gondot, de nagyon nem a Cinebench multicore pontszám a reprezentatív, ha más rendszerekhez próbálod hasonlítani, ez volt a másik bajom a hype vonattal, ami övezte (és övezi) a Zen-t.

(#146684) MiklosSaS: Én inkább úgy fogalmaznék, volt itt a topikban néhány IQ-bajnok, aki nem volt képes felfogni, hogy az, hogy a szétdarabolt felépítés és túltolt hype vonat nem tetszik, attól még nem tartottam soha rossz rendszereknek. ;)

(#146687) MiklosSaS: Most is megvannak a Ryzen betegségek, bizonyos appokban pocsék a skálázódás, bughalom, rosszul szervezett a BIOS, inkonzisztensek az elnevezések, agyatlan a BOOST algoritmus... De ezekre fel voltam készülve, bele kalkuláltam az árba. Pontosan, ahogy írod, majd ha kell normális skálázódás veszek egy Zen3-at, a többi pedig nem deal breaker nálam, csak bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#146689) HSM


HSM
félisten

Ha esetleg valakit érdekel az élménybeszámolóm a rendszerről (ha már MiklosSaS (#146680) ilyen mérhetetlen kedvességgel és színtiszta jóindulattal felkonferálta), erre találja [link] . :R

[ Szerkesztve ]

(#146690) Aljasvip válasza HSM (#146688) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Üdv a vörös oldalon! Itt mindenki a hype vonaton ül. Vagy nem.
Az Intel árazása tényleg vicc kategória, szerintem ott nagyker szinten van egy 1,2-es szorzó. De a helyi abszurd "újdonság varázsa adó" is rátesz egy lapáttal, amikor Amazon.de-ről olcsóbb minden, szállítással együtt, mint idehaza az első 2 hónapban. Aztán persze beáll az ára, csak ez mi már...

Érdekes volt amúgy újra látni, hogy te is egyből a feszültségeket kezdted el bizgerálni, mint szinte minden a fórumba érkező (moderáltan vagy jobban hozzáértő) friss tulaj. De a lényeg, hogy a végén működik minden rendesen.

Azt nem tudom olvastad-e, a Chipset driver-t mindenképp tedd fel, és az azzal kapott "Ryzen balanced" profilt használd, ezzel is nyersz pár fokot.
Én vízzel hűtöm, és a hőfok tüskék nem idegesítenek annyira, csak ha nézem a hőfokokat, különben az Asus szoftverében ráraktam egy 15s simítást a ventilátor görbére, így nem pörögnek fel másodpercekre.

A hűtést olvastam még nálad... Szerintem itt lesz valami fejlődésre szükség a nagy gyártók részéről, mert a régi vonalas nagy kockák simán elvéreznek a Ryzen-nél. És a kék oldal se lesz ezelől biztonságban, ha kijön végre az új node.
Arctic eSport 34 duo volt nálam, a borda méretéből azt hinnéd, hogy ez a kis sz*r nem fogja bírni, de (szerintem) a direkt kontakt hőcsövek miatt nagyon jól hűtötte a 3600-at. Idle 40°C körül, terhelés alatt 65°C volt BF5-ben. De csak 1 órát nyomtam így a víz felrakása előtt, így nem mondanám mérvadónak ide. Azóta R5 1600X-et hűti (1,375V @3,9GHz), szintén BF5-ben 55°C-nál tetőzik.

[ Szerkesztve ]

(#146691) Beba Snake válasza HSM (#146689) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Bocs, nem ismerlek, te sem engem, de amikor megnyilvánulsz dől belőled a sértődött betükészlet zsákszámra, de különösebb értelem nélkül. A Zen2 topikban is élből elkaszáltad a nem is létező "népszerűségedet"...

Egyébként meg Allah növessze hosszúra a szakálladat... :K

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#146692) hackeeeee válasza HSM (#146688) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az 1.0.0.4-est használd, ha lehet, az 1.0.0.5 sztem egy ekte bughalmaz.. :( Vagy, valami szándékosan el van benne kanyarintva..

Véleményem szubjektív...

(#146693) Beba Snake válasza hackeeeee (#146692) üzenetére


Beba Snake
junior tag

echte Sprechen Sie Deutch?

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#146694) HSM válasza Aljasvip (#146690) üzenetére


HSM
félisten

Köszi! :R

"újdonság varázsa adó"
És ebben az a vicc, hogy a lap, ami megtetszett (Gigabyte B550 Aorus Elite) pedig éppen kifejezetten olcsón nyitott, előrerendeltem, és úgy is csak 53K volt, most, két héttel később már inkább 60. :Y

"te is egyből a feszültségeket kezdted el bizgerálni"
Áhh, én nem is értek hozzá, "Amd mérnöki" papírom sincs, a Zen topikban megmondták. ;]
De végül nagyon jól sikerült beállítani, allcore max boost fixen jó feszen simán meglett.

Köszi a tippet, megvolt amúgy, egyből felraktam a drivert a profilokkal, Ryzen Balanced és High performance-el tesztelgettem, úgy voltam vele, megadom a gyártónak az esélyt, hogy úgy működjön a vas, ahogy jónak látták.

A ventilátort én úgy oldottam meg, hogy 70 fok alatt csak a csendes tartományban szabályozza, és tőlem is kapott 3s türelmi időt. Így teljesen jó, 70 fok fölé amúgyis csak akkor megy, ha valami nagyon durván elkezdte terhelni. Mivel nem a hűtő átmelegedése a szűk keresztmetszet, így majdnem mindegy, mennyire hajtom a ventilátort, nem sokat számít.

Igen, elvileg a direkt hűtő jó lehet, bár vannak fenntartásaim, mennyire jó, hogy a hotspot felett max kevés cső futhat. Amúgy normál használatnál így fix 1,2V és 4,2Ghz-en nincs hőfok bajom, üresben olyan 38 fok, Cinebench R20 max 71, BF1 64 fős multi FHD-n pedig szűk 60. :DDD

(#146691) Beba Snake: Őszintén szólva, csak leírtam a tapasztalataim, véleményem, de egyből valakinek nehezére esett elfogadni... Erről nem én tehetek szvsz.. Sajnos a népszerűséghez az kéne, hogy azt mondjam, amit a többség hallani akar, de az meg nem én vagyok, engem a tények, meg a technika világa, ami az érdekel.

A jókívánságokat köszi, neked is hasonló jókat kívánok. :D :R

(#146692) hackeeeee: Mivel egy elég friss B550 lapot vettem, így ilyen őskövület ( ;] ) BIOS-ok nincsenek hozzá, AGESA 1.0.0.1 és AGESA ComboV2 1.0.0.2 a választék. Utóbbit használom, amúgy működik, amennyire kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#146695) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

2080S, referencia. Elso kulcsra (TDP limit 112 %, GPU OC: +87 MHz, VRam OC: +121 MHz, egyeni normal venti profil). Picit hangosabb mint a 2070S volt, es csak egy agreszivabb ventilator profilal tudom tartani a 2070S hofokokat, igyhat kb 4-6 fokal melegebb mint a 2070S volt ugyanaval a venti profilal.
De rendben van egyelore..ott az a plussz 5-10 %, ugy hogy egy marek aprot fizettem ra a hasznalt (5 honapos) ref 2070S-re, es kaptam egy bontatlan 2080S-t.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146696) Aljasvip válasza MiklosSaS (#146695) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Ilyen jó üzleti lépést kár lett volna kihagyni. A 2080S tulaj nem tudta mennyi az annyi, vagy bolond 2070S árak vannak ismét?

Várjuk a Titan-t is ;]

(#146697) norbert1998 válasza MiklosSaS (#146695) üzenetére


norbert1998
veterán

Állítom te ebből élsz meg :P valld be ;]
Ilyen deal nekem is jöhet.

(#146698) MiklosSaS válasza Aljasvip (#146696) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sok a referencia fan, és újra hiánycikk lett a referencia 2070S. Kaptam egy ajánlatott amire rámondtam az igent mert magyarul 100 fontot dobott rá a srác mint amennyibe került. (£489 volt bolti áron az nvidiánál)

Kérdezõsködtem ismerõsi körökben ha van valakinek jó árban de garis 2080/2080S/5700 XT.
Aztán valaki válaszolt hogy £620-ért volna bontatlan ref 2080S, £600-ot igértem és £610-ben kezet ráztunk. Papiros garancia az NV-hez, bontatlan doboz...és vagy 30K HUF-al olcsóbb mint ha én rendelném az NV-tõl. (Ott £689), szóval korrekt üzletnek tünt.

Meg azzal is tisztában vagyok hogy ezt majd olyan £400-ért fogják vinni ha megjelenik a 3000 széria. Okosan azt kelett volna csinálnom hogy halaszok valami olcsó 5700XT vagy sima 2070-et és kivárom az Ampert vagy a big.Navi-t. De ez van...

@Fincsibe: ártatlan vagyok, de komolyan.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146699) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Kb ez a max amit ki tudtam sajtolni a kartyabol ugy hogy stabil volt 2 ora jatek alatt. Remelem az is martad. Orajelek olyan 2040-2060 MHz kozott ugralt.

GPU: +110 MHz
Vram: + 210 MHz

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#146700) hackeeeee válasza HSM (#146694) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaa tényleg, Neked B550 van, so sorry, ezt el is felejtettem. Akkor viszont nincs más.

De, egyik fórumtárssal arra jutottunk, hogy eléggé megfogja a 3k szériát az új agesa.. Nem tudni miért, de érezhető.

Amúgy, 4G vs 4.2GHz.

Ami jól látszik, hogy a vga így is meg van hajtva... 1.2V-t kér, LLC3-mal. :)

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.