Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#124601) hackeeeee válasza bandi0000 (#124598) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mindig minden bukás.. a bukás mennyisége nem feltétlen mindegy.

Én simán bevállalnék egy kisebb Ryzen-t, jóval kisebb bukó lenne benne, mint a használt 1151-ben, de Te tudod.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#124602) #81556480


#81556480
törölt tag

Ti mindig csak az anyagi részét nézitek? hogy jól tudjon kiszállni, meg lecserélni, meg a legjobb csúcs cucca legyen? mivan ha vesz valami jelenleg erős procit, és használja amíg akarja? Változik a teljesítménye ha kijön egy újabb? vagy csak értéktelenedik némileg, de1-2-3 évig nehogymá ne legyen jó egy mostani frankó i5 vagy i7...

pont írom metinek hogy itt az FX-em( ami hány éves is? 5? 6?) , nektek már netezős gépbe se lenne elég, én meg csak játszok, meg játszok és élvezem a BF1-et meg a GTA-t... néha lehet kicsit túlgondoljátok a dolgokat.
aztán jön a "nincs időm játszani" de cserélem az i7-et újabbra, mer" a tesztekben izé...

meg te is bandi annyit variálsz mint egy hisztis picsa

(#124603) bandi0000 válasza MiklosSaS (#124600) üzenetére


bandi0000
nagyúr

de az mivel lenne olcsóbb? 1600x 70k, tuningos i7 meg 60k, hero8 40k, am4 hero 70k

nem igazán bízok az amd ben valamiért...

laci: ebben igazat adok neked, én sem azt nézem most h mi lesz 3 hónap múlva, hanem hogy a tesztek alapján jobb a 7700k mint a 7800x, lehet az elkövetkezendő 10 évbe nem lesz kihasználva normálisan a sok szál, lehet az is hogy jövőre csal a felét éri a lap+ proci, de csak akkor lesz bukás ha el is adom, mert ha nem attól lassabb nem lesz

hackeeeee: amit fentebb írta sasnak, az neked is megy az amd vel kapcsolatba, mert te pl mért nem érzed bukásnak a te konfigod? te még többet adtál érte mint én akarok

ne értsetek félre nem túráztatni akarlak titeket, hanem kíváncsi vagyok a véleményetekre, indokaitokra, és mérlegelek majd, de tényleg ez tűnik nekem a jó ötletnek, mert befektethetek x299 re is de a lap 100k proci meg 70 és csak i5

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#124604) hackeeeee válasza bandi0000 (#124603) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az, hogy zsír új, papíros garral, nem x-yon keresztül megy, például.

Mert, akarsz tuningolni pasziánszhoz? Ahogy említte sas, egy B350 bőven elég lenne..

LaciCRM: Akkor alapból kár volt eladni az előzőt.. Mert lényegében most annak az árát újra ellocsolja ugyan arra... Hiába jött ki jól akkor az eladás.. Semmi előrelépés, ugyan annyi pénzből..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#124605) Lacielvtárs válasza #81556480 (#124602) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nah ezt ez jól megaszontad Drusza :C

Ezt megkaptatok hardver cserelgetosok ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124606) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#124605) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugyan ezt mondtam Én már pár hónappal ezelőtt is. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#124607) #81556480 válasza hackeeeee (#124604) üzenetére


#81556480
törölt tag

HÁ MER EZ BANDÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

az irásom megosztó lesz druszám már előre látom ;] ;] dehát tudjátok milyen vagyok, csak okoskodok ;]

(#124608) bandi0000 válasza hackeeeee (#124604) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem feltétlen passziánsz, a tuning nekem csak elfoglaltság, lehet kihasználom lehet nem...

én ph s árat mondtam, újonnan még drágább lenne a cucc

abba igazad van hogy vissza lépek, pont ezért lépek, mert rosszabbul nem jövök ki, nyilván a coffe miatt adtam , de akkora zsákutca az mint kiderült mint a föld, hiába csaptak hozzá 2 magot attól nem fogja kihasználni a játék most

mondom, én megérthetetlen vagyok :D 2 hero lapom volt, egyikbe se tuningon járattam a procit, csak jó tudni hogy ha kell ott van, pont ugyan az az eset amiért nem 1000 es motorral veszitek az autót, mert ha kell akkor menjen :D

szerencsére nem iszok, cigizek, szerencse játékozok, az a kis bukás kell valahogy :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#124609) hackeeeee válasza bandi0000 (#124608) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én akkor lehet várnék 300-as lapot, és tennék bele egy Kaby-t, ha esetleg mégis jó áron jönne a coffee, akkor majd beletenném..

Valami olyan irányba lépnék, hogy valamit adjon a későbbiekben..

Véleményem szubjektív...

(#124610) Methionyl válasza bandi0000 (#124603) üzenetére


Methionyl
senior tag

De most lehet rosszul emlékszem, de te nem nyár eleje óta vársz és vársz? vagy még hamarabb volt?

Volt Hero 8 + Pentium. legfrissebb bios fel, pentium eladod, 7700k megveszed és kész (lett volna).
Vársz a 2+ magosra miközben játszani még mindig nem tervezel és még ha igen akkor se fogják rendesen a játékok kihasználni. Arról nem beszélve, hogy ha mégis és te hardcore gamer leszel most írtad hogy évente cserélsz, tehát ki elégített volna 2018 Q4 ig bőven, és akkor cserélsz arról nem beszélve, hogy még VGA-d sincs :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#124611) #81556480 válasza bandi0000 (#124608) üzenetére


#81556480
törölt tag

szóval én iszok ?

(#124612) bandi0000 válasza hackeeeee (#124609) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ez mondjuk nem rossz tipp, de a fentiek alapján mint ahogy mondtam, hero lapot vennék, de az rohadt drágán fog nyitni, de akkor nyilván a 7700k ra is azt mondod ne vegyem meg még ha esetleg 300 as lapba is raknám...

csak most jó áron jó procit kapnék, és attól tartok hogy ha mégse lesz annyira bestbuy a 300 lap meg proc akkor lemaradok egy jó prociról

LaciCRM: Nem dehogy, nem is értem mért vetted magadra :D

Methionyl: pontosan, ez is volt a terv, csak közben úgy voltam, hogy jobban járok emígy, de mivel ez zsákutca lesz így még sem járok az új szériával jól, mert az újonnan akartam megvenni, de azt is úgy hogy tuning lap+ tuningos i3

gyakorlatilag most vissza állnék az utolsó mentési pontra, nyilván eladtam meg vissza venném a lapot, de azon nem bukok, és a pentium helyett menne az i7, VGA nincs jah, de azt akarok most már venni, csak kicsit mérséklődnének az 1060 árai...

Az a baj, hogy bármikor gondolhatok egyet, és PS elad, VGA vesz, ezért akarom úgy alakítani, hogy ne kelljen teljes konfigot cserélni, hanem az alap dolgok meglegyenek

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#124613) Lacielvtárs válasza #81556480 (#124607) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Haaaat pon't minten ;]

Helyi hifi társam ;] : Bandi legalább annyit agyal mint én, csak ő le is irja :D
Ő is ugy van vele hogy nem szeret feleslegesen költen a pénzt, de ha van értelme akkor elveri akár a havi fizut is...
Én is igy vagyok ezzel :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124614) hackeeeee válasza bandi0000 (#124612) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha már itt vergődsz hónapok óta, szerintem ennyi már beleférne, hogy megvárni mi is lesz...

Véleményem szubjektív...

(#124615) bandi0000 válasza hackeeeee (#124614) üzenetére


bandi0000
nagyúr

az is volt a terv, csak közben kaptam egy ajánlatot a 7700k-ra, és mint mondtam attól tartok hogy nem lesz ilyen egyhamar, pláne hogy amelyik jól is megy, azt új árban gondolják eladni, mert azt hiszik többet ér

ELACielvtárs: így van, sőt akár a következő havit is elcseszem, most kb úgy érzem magam mint amikor vettem a samsungot, hogy olcsón szart kapok, drágán nem annyira jót, meg kompromisszum meg ha várok akkor még várni kell, asszem ez kell nekem :D

Xbox One: bandymnc

(#124616) hackeeeee válasza bandi0000 (#124615) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát alapajaiban véve nem hiszik, mert jól tudják, mert ami jó proci, annak ára is van.. Ez van akinek megéri, van akinek nem. :)

Véleményem szubjektív...

(#124617) bandi0000 válasza hackeeeee (#124616) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jó ezt értem, de ha valamiért nem csökkennek majd az árak, hanem majd 80 ért kéne megvennem egy viszonylag tuningos procit, akkor végül is rábasztam nem? :D
mindenképp benne van a pakliba a rábaszás

arról nem beszéltünk, hogy mi van akkor ha tényleg mennek majd a procik moddolt biossal?

meg ha a későbbi eladhatóságról beszélünk, akkor mi indokolná azt, hogy valaki a 300 as sorozatot akarja megvenni mondjuk jövőre használtan amibe a 12 szálas a legnagyobb, mintha ugyan ezt venné meg x299-be még olcsóbban ahol asszem 32 szál a legnagyobb proci?

Xbox One: bandymnc

(#124618) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#124615) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én meg értelek egyébként maximalisan.
Ha viszont 5 forintot is feleslegesen költők el, ugy érzem hogy megloptak...
Hidd el, megertelek, az elmult fel évben sokszor 'loptam meg' magam a hazimozival kapcsolatban :K :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124619) hackeeeee válasza bandi0000 (#124617) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mehetnek, de ez mind tapogatózás... Építhetünk a bizonytalanra is.. :)

Túl sok a ha.. :)

Véleményem szubjektív...

(#124620) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#124618) üzenetére


bandi0000
nagyúr

de most alapjába véve az a baj, ha bármit veszel, akkor buksz, ha csak nem rongyosig használod, de még akkor is érezheted azt pl hogy vettél 200k ért tv-t de 3 év után beszarik és kuka...

hackeeeee: igen túl sok ha, nem az a baj hogy várnom kell, hanem hogy 2 hónapot várok akkor ez lesz, de ha még kettőt akkor emezt is megvehetem...
eddig míg tick tock volt, tudtuk hogy 1 évig nem lesz új, de most már teljesen beláthatatlan az egész

mind1 is, nem idegesítelek tovább titeket :D majd alszok még gondolkodok, mindenesetre jó ez a sok kontra, legalább van ellenérv is

mindenesetre még mindig jobban járok mint haverom, aki 200 ért vett kb 3 hónapja egy 2011-es konfigot 6800k-val, holott a 2066 szinte ugyan ennyibe jött volna ki :D

Xbox One: bandymnc

(#124621) hackeeeee válasza bandi0000 (#124620) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyi erővel Én annyiért vettem a Hero VIII-t és a Skylake-et, amiből a Hero IX és a 7700K kijött volna..

Szal, ez szubjektív. :)

Amúgy, pont ezért mondom, hogy véleményem szerint a használt 1151 ára is tovább fog csökkenni, ha bejön a Coffee, csak ehhez kelleni fog pár hónap, amíg lecseng az újdonság láza.

Nulláról Én szerintem most nem Intel-t vennék, most nem, ha lenne már Coffee, akkor másképp gondolkoznék. De még nincs..

Véleményem szubjektív...

(#124622) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Én tegnap elbucsuztam a gépemtől... kicsit sajnáltam, de semmi értelme nem volt, hogy van. A srác is rendes volt, normális... megmutattam neki 1440 ben a gta5 öt meg a tomb raidert aztán majdnem elolvadt, mikor látta az fps eket.... jó helyre ment, meg legalább másra is fogják használni mint net meg film.
Közben elkezdtwm körbejárni a dolgokat. A pár napja összeírt gép egy részét ujonnan veszem, más részét meg a ph-rol. Sajna házat csak ujat tudok szerezni...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#124623) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

© asszongya'hogy

(#124624) #81556480 válasza Lacielvtárs (#124618) üzenetére


#81556480
törölt tag

nehogy megharagudj Laca de ez morbid poén lesz: ez után a hifi építés után nagyon nevetnék ha megsüketülnél :D

(#124625) bandi0000 válasza hackeeeee (#124621) üzenetére


bandi0000
nagyúr

értelek miért mondod az AMD-t, de az is hamarosan frissülni fog, ez meg még elég béta változat ahogy néztem, meg őszintén mondom nem veszi be a gyomrom, márka hű vagyok, igen tudom rossz csúnya dolog de nah...

de most azon agyaltam hogy miért csökkenne drasztikusan? igazából lesz egy 4 magos i3 meg a 6 magos i5 i7, i5 ára biztos esik az i3 miatt, de ha be jön az i7 6 maggal kb vagy 130 ért, akkor egy 70k-s i7 4 maggal nem lesz drága biztos esik majd az ára, de nem úgy hogy 30k lesz, tehát ha a 100k-s félkonfigból fél év alatt bukok 30k-t az mondjuk nem érdekelne annyira, csak érted pár hónap, pár hónap mulva az lesz, hogy várjak még mert pár hónap és itt az ice, ami talán tényleg jó választás lesz, mert sztem az lesz az új csíkszélesség első darabja, és talán abba a foglalatba jönni fog még minimum 1 max 2 széria

Xbox One: bandymnc

(#124626) Lacielvtárs válasza #81556480 (#124624) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem sértődök meg, főleg nem rád, es ha hiszed ha nem, én is gondoltam már rá, hogy istenunk nem bottal szokott verni ;]
De nem festem az ördögöt a falra :DD

Bandi, ez igy igaz, sajnos ez a fogyasztói társadalom lényege, és ha a fizunk ehhez lenne méretezve, akkor nem is lenne akkora baj... :K

Helyi hifi társam, ugyanúgy xarakodik a net... :W
Még az lesz a vége hogy nem a régi asus router lesz a ludas.
Létezhet hogy mivel a két asus router egy gyártó műve, egy frekin menne?
Vagy nem tudom. Volna értelme masik gyártóban gondolkodni?
0l tplink vagy valami, mert ezt már nem tudom mire vélni ami itt van nálam...
Létezik olyan szaki aki ki tudna mérni hogy itt mi lehet a gond a Wifivel?
Vagy valami mobilos alkalmazás erre?
Vagy hivjak papot, es ördögöt uzzunk? :C ;]

Ui, most lefrissitettem az ac52 firmwaret, meglatjuk, a legrégebbi volt rajta, most felraktam a legujabbat... Probalgatom :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124627) #81556480 válasza Lacielvtárs (#124626) üzenetére


#81556480
törölt tag

Van egy eladó wifi routerem. Érdekel ? :DDD :DDD

(#124628) Lacielvtárs válasza #81556480 (#124627) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C :C
Ejjjjj Drusza, ez @va jó voooooooot :DD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124629) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#124626) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, előfordulhat, de a wifi beállításokkal tudsz játszani, tudsz csatornát váltani. Gondolom 2.4-en van gond.

Persze, létezik sok, de alapból ne azonos csatornán legyenek, és ne auto-n.

Véleményem szubjektív...

(#124630) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#124629) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Külön csatornán vannak es nem a 2,4 hanem az 5 ghesel van gond...
Egy két kep a wifi analyzerbol



A mások képet jol értelmezem, hogy az 5-9 csatorna nem kihasznalt a wifi csatornak között?

Bocsánat hogy ott szakmázok... :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124631) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#124630) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A telekomos wifi is a tiéd? Azt le kéne tiltani, mert minek?

Simán lehet, hogy van ott a környékben valami, ami zavar, és azért akad meg..

Én 44-es csatornát használok 5Ghz-n. Arról nem beszélve, hogy simán lehet, hogy zavarják egymást, mert elég nagy sávot lefed 5GHz-n 1 kiválasztott csatorna..

Amúgy, jelenleg a nagy router magában wifivel nem elég?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#124632) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#124631) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De igazából lehet elég lenne, epp ki akartam kapcsolni a kis asuson a Wifit probakent...
Persze sehol nem találtam hogy hol kell :D
A telekom router wifit nem 'merem' leloni, mert ha valamit beállítok vagy atallitok a telekom eszközön, meghulyul :C

De lehet probakent azt is letiltom, ha tudom :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124633) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#124632) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Professzionális fül->rádió engedélyezése.

De amúgy, épp, hogy a nagy routerben hagynám menni, és a többit tiltanám le.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#124634) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#124633) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, en is pont ezt akartam, mert amugy a nagy router wifije az ami a legerosebb.
No megnézem es kiprobalom.
Köszönöm az infót es a tippet :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124635) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#124634) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha mindenképp gáz, akkor valami interferál 5GHz-n, amivel nem nagyon fogsz tudni mit csinálni.

Véleményem szubjektív...

(#124636) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#124635) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tok jo...
Hat próbálgatni fogom, az tuti fix, és majd kiderül mi lesz.
Azért köszönök mindent :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124637) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#124636) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

48-as csatorna fölé pedig nem nagyon fogsz tudni menni, mert a legtöbb eszköz azt már nem tudja kezelni, de meg lehet próbálni. De szerintem csak a nagy router-ben maradjon wifi, minden másban lődd ki, és teszt.

Véleményem szubjektív...

(#124638) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#124637) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Így fogok tenni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124639) #81556480


#81556480
törölt tag

Na mivan, egész nap járt a szátok :D most meg mindenki süpped ? :D

(#124640) Popes válasza #81556480 (#124639) üzenetére


Popes
őstag

Félnek hogy leoltod őket. :DDD

Deus ex machina

(#124641) MiklosSaS válasza #81556480 (#124639) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Elfogytak a halak?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#124642) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Jó reggelt, hétfő :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124643) stratova válasza norbert1998 (#124529) üzenetére


stratova
veterán

Honnan rendelsz Bélám? Nekem a gearbest ingyen postával sértetlenül hozta ki az üvegfóliát, igaz kicsivel több mint 2 hét alatt sikerült abszolválniuk, de ezt már megszoktam a csíkszemű rendeléseknél.

(#124644) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

indul a munka, mi? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124645) norbert1998 válasza stratova (#124643) üzenetére


norbert1998
veterán

Ali
Nem baj ha rossz, mert akkor refund

(#124646) norbert1998


norbert1998
veterán

Rádiós kivánságműsorban:
- "Anyósom bent égett a házban, ennek emlékére szeretném kérni a Romantic együttestől a "Szeretem a bőröd illatát..." című számot!"

(#124647) Lacielvtárs válasza norbert1998 (#124646) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#124648) Methionyl


Methionyl
senior tag

Egy skylake OC guide jó kaby-ra is hisz nincs sok különbség..right?

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#124649) #Morcosmedve válasza Methionyl (#124648) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

nincs, jo :)

© asszongya'hogy

(#124650) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

eközben az arckönyvön :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.