Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#125751) stratova válasza Methionyl (#125748) üzenetére


stratova
veterán

A 1070-nel úgy hiszem elkapta a gépszíj gépsync :DDD

[ Szerkesztve ]

(#125752) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

(#125753) Methionyl válasza stratova (#125751) üzenetére


Methionyl
senior tag

Az egész csak 1 ártalmatlan pasztával kezdődött :D

Bandi: Az a baj, hogy nincs 24" FHD IPS G-synces monitor. Mind VA/TN panelesek.
Legközelebbi IPS is 27" 1440p-s de oda már kevéske a 1070 ;]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#125754) bandi0000 válasza Methionyl (#125753) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nagyszerű, megyek radeonra és veszek freesync monitort :D vagy veszek egy 1080ti-t sli-be Gsync monitort 200 ért és máris van stabil 60 fps :DD

Xbox One: bandymnc

(#125755) Methionyl válasza bandi0000 (#125754) üzenetére


Methionyl
senior tag

pár havi kenyér + víz és meglesz :K

u.i.: ugyan itt Freesynces monitor eladó :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#125756) bandi0000 válasza Methionyl (#125755) üzenetére


bandi0000
nagyúr

kend a hajadra a monitort, az a baj hogy a freesync VGA-val nem működik :O ;]

Xbox One: bandymnc

(#125757) #Morcosmedve válasza Methionyl (#125753) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

VA az már jó, ha értelmesebb gyártó/panel, sőt, talán játék, norm használatra akár jobb is mint az IPS.

© asszongya'hogy

(#125758) Methionyl válasza #Morcosmedve (#125757) üzenetére


Methionyl
senior tag

Szerintem is, szívesen kipróbálnám csak ha kezembe lenne egy 144Hz-s monitor akkor félek Ti-ig nem lenne megállás :D Jelenleg is Samsung féle PLS panelt használok, azzal is megvagyok elégedve.

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#125759) #Morcosmedve válasza Methionyl (#125758) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Lehet. PLS is “IPS”, de most nem tudom ki gyárt panelt az Asus-Acer duoba, de szebb kepuk van, meg a Dellnek is.

© asszongya'hogy

(#125760) CJ4567 válasza #Morcosmedve (#125757) üzenetére


CJ4567
veterán

VA-nál oda kell figyelni arra, hogy sötét részeknél utánhúzhat a monitor változó mértékben.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#125761) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Ejj dejo hétvége :W
Jó reggelt ;]

Tegnap a Telekom szerelő szerelt nálunk vagy két órán keresztül...
Majd délután en sogorommal mert a konyhában az egyik szekrényt, mint kiderült, csak a Szent lélek tartotta, még jó hogy nem esett ránk.
Majd ma reggel arra ébredtünk hogy nem megy a kazán.
Behalt a termosztát. A kihivott szerelő csak egy vezeték nélküli tudott hozni, amit nem birt beuzemelni.
Holnap folyt kov... :W

De legalabb kiderül helyi hifi társam hogy miert cseszodott a wifi, nem a router volt a gond hanem maga a Telekom hálózataban volt kimaradás es jelszint hiba.
Tok feleslegesen vettem egy garaboly routert.
Mert a kotesekben talalt hibát, korrekt volt végig ment az utcában es újra kötötte az összeset.
Valamint kiderül az is hogy valami szűrő benn maradt ws ezért sem volt meg letolteskor a teljes savszelesseg...
Viszont a net rendben van.

Mozgalmas hétvége volt...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#125762) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

Monitorozzatok (AMD) :K

CJ4567: Review, aztán annyi.. tökéletes panel nincs, sőt, két ugyan olyan sincs, azonos modellből.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#125763) CJ4567 válasza #Morcosmedve (#125762) üzenetére


CJ4567
veterán

Azt hittem korábban jött ki az AMD Crimson ReLive Redux. :DDD

Vannak monitorok jó árban, amikről nincs vagy 1-2 review van, aztán vagy zsákbamacska, vagy nem. Most persze az olcsóbb kategóriáról beszélek.

No Sana No Life

(#125764) #Morcosmedve válasza CJ4567 (#125763) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze, de igazan ugy is az a jo, ha bemesz, megnezed bekapcsolva, azt kesz...

© asszongya'hogy

(#125765) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nosztalgiabol toltam egy kis Crysis 2-ot az FX-en (4.2 GHz, VGA GTX 960@1.4 GHz), 1440p-ben High-on megvolt a 70+ FPS, inkabb olyan 70 es90 kozott. Visszont amikor levettem FHD-re olyan CPU limitem volt hogy nem igaz. 100 FPS-rol beesett 20-30-ra is, a kartya meg 65-80 %-on malmozott. 1440p-ben pedig siman tartotta a 95-99 %-ot.

Jo kis jatek volt, meg mindig megfog.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125766) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, magastátra pipa.. :) Mehetünk még, nagyon szép hely! :)

Véleményem szubjektív...

(#125767) norbert1998


norbert1998
veterán

Nem tetszik ez az új intel széria, 8400, 86/700K. Túl jók, AMD-t féltem nagyon :/
Már multiban is jobb vagy durván azonos, nem csak szingliben :/

(#125768) MiklosSaS válasza norbert1998 (#125767) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mégis mit vártál? Hogy licenszel az AMD egy gyártás technológiát és felbéreli Jim Kellert és mindjárt kiüti az Intelt? Aki a trónon csücsûl az Athlon64 óta ( durván 12-13 év).

Az intel akkor végezné ki az AMD-ét amikor csak szeretné....csak ugye ez senkinek nem volna jó.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125769) #81556480 válasza hackeeeee (#125766) üzenetére


#81556480
törölt tag

Jó hely. Én is voltam többször is síelni

(#125770) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Hajnalt, hétfő, hideg szoba :W

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#125771) hackeeeee válasza #81556480 (#125769) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mi úgymond csak megnézni mentünk, lényegében átmentünk az alacsony Tátrán és a Csorba-tónál megálltunk.

Nagyon szép az a táj. :)

Véleményem szubjektív...

(#125772) norbert1998 válasza MiklosSaS (#125768) üzenetére


norbert1998
veterán

Tudom, de bántó, hogy eddig tartott az intel kirohogese.

Mondjuk az Epyc-re kíváncsi vagyok még.

(#125773) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

reggelt

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125774) stratova válasza MiklosSaS (#125768) üzenetére


stratova
veterán

Jó reggelt.

Intelnél nagyon szépen ki lett hegyezve a 14 nm. AMD ugye nem saját maga alakítgatja a gyártástechnológiát. Kérdés mit tud majd a 12 nm-en Pinnacle Ridge (igen, tudom, hogy nem azonos egyik gyártónál sem a 12,14,16 nm), ha már lenne olyan jó mint most az Intel 14 nm, akkor szerintem továbbra is tudnának versenyezni. Ez alapján a 14 nm Raven Ridgenek is max 1 évet tipelek, már a 8/16 jövő februárban(?) 12-re ugrik. Mobilban már most sokkal jobb lesz Raven mint bármilyen eddigi AMD, szóval érthető hogy nem tolják még tovább a 12 nm-ért, ott ugyanis Intel kb saját magával van versenyben: ma is árulnak Haswel/Broadwelll procis notikat, szépen beáraztak 5 procigeneráció notebookkészletét, ez egyben azt is jelenti, hogy AMD-nek végre van itt is keresnivalója (nem csak azok számára akik kifejezetten AMD-t vennének), megfelelő árazással.

[ Szerkesztve ]

(#125775) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Napot! Megvolt a lagzi hétvégén. Ha nem lett volna a vőfély, szerintem már 9 kor otthon lett volna mindenki. A kaja jó volt, a sütiről meg lemaradtam, mert haza kellett vigyem a gyereket aludni. Amire visszaértem már tőtikápi volt a menü... rízs nélkül :Y ilyet sem ettem még :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#125776) norbert1998


norbert1998
veterán

Mit szóltok ahhoz az ötlethez, hogy lecserelem a bravo talicskát egy Coupe-ra?

Szerintem átírással egy százasbol meglenne a váltás.

(#125777) MiklosSaS válasza stratova (#125774) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja. És igen, végre lesz mobil fronton is valami verseny. Ha összejön a 12 nm akkor szerintem +10 % gyorsaságban és vagy 5-8 %-al magasabb órajel. Azért egy 4.4 GHz-es 2800X Ryzen II már nagyott ütne.

Az Intel meg max jövőre kiadja a Z390 + 8900K-t 8 mag/ 16 szál, 95 W, 14 nm, 4.2-4.6 GHz órajel körül.

@Kacsa: mi az a "tőtikápi" ?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125778) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#125777) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

töltöttkáposzta

© asszongya'hogy

(#125779) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#125778) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja. Ujabb kecses szó a : telcsi, fécsi meg hasonlók után. :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125780) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#125779) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:DDD evvan

© asszongya'hogy

(#125781) stratova válasza norbert1998 (#125776) üzenetére


stratova
veterán

Ha jól sejtem, autóügyileg kicsit ki szeretnéd élni magad, kérdés nem lesz-e később egy komolyabb ráfaragás, ritka alkatrészek, vagy az autó árához mérten drága fenntartás.

Don, kimaradt a kajcsi.

[ Szerkesztve ]

(#125782) MiklosSaS válasza stratova (#125781) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja igen, majd el felejtettem.

@Fincsibe: jók azok a verdák, ha jó karban volt tartva nincs velük különösebb gond. Csak arra készülj fel hogy zabálnak. De elég rendesen.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125783) #Morcosmedve válasza stratova (#125781) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

*Doncsi

;]

© asszongya'hogy

(#125784) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#125783) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az meg mi a franc?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125785) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#125784) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Te vagy! :DDD

© asszongya'hogy

(#125786) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#125785) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

LükeAladár!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125787) norbert1998 válasza stratova (#125781) üzenetére


norbert1998
veterán

És keresztapám
Igen, így van. Szeretnék egy elvezkedos korszakot az egyetem alatt. Ha most nem jön össze, majd az ösztöndíjból egy év múlva.

6-7 liter körül esznek országúton, ami nekem 90-95%, szóval nem fog olyan sokkal többet enni, mint a bravo, elvileg, tippem szerint 1-1.5 literrel, de ennyi simán belefér, hogy legyen egy ilyen korszak az életemben. Később úgyis nehezebb lesz már, ha egyetemnek, iskolának vége, és adófizető állampolgárrá válok.

Csak azt nem tudom, melyiket nézzem.
Az egyes 400 alatt már kapható, viszont a kettesbol inkább 600 felett vannak a példányok, az az egy van 440-ert olyan olcsón. Tehát még nem tudom, melyiket nezegessem.

(#125788) MiklosSaS válasza norbert1998 (#125787) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha van rá lehetőség inkább a II-es. Szebb is, modernebb, pár dolog javítva lett.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#125789) Jakuskacsa válasza norbert1998 (#125787) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Ha élmény autót akarsz, hagyd ezt a picsába, inkább vegyél egy fiat coupe-t, méghozzá, vagy 2L 5 hengerrel, vagy 2L 5 henger turbóval...

Aránylag olcsó fent tartani, csak jó alapot kell venni. TUdom, mert nekem volt turbós. :DDD :DDD :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#125790) norbert1998 válasza MiklosSaS (#125788) üzenetére


norbert1998
veterán

Az I-nek a lámpája jobban tetszik, de minden másban a kettes bejovosebb.

(#125791) norbert1998 válasza Jakuskacsa (#125789) üzenetére


norbert1998
veterán

Nézegettem, de olyan mint egy olcsó ferrari :D és kicsi is, nem? Inkább a hyundai felé húz a szívem, megmondom őszintén. A fiat annyira nem tetszik.
Meg a hyundai 6.5-7-bol megállna, azt még vállalom, de a fiat ezzel a motorral 8-9. Azt már sajnos nem.
Esetleg az 1.8-as 16v lehetne, de akkor is a hyundai felé húz a szív :B

[ Szerkesztve ]

(#125792) Jakuskacsa válasza norbert1998 (#125791) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mert minek neked nagy? Elől bőven van hely, hátul meg még 2 ember elfér rendesen, de Te amúgy is csak asszonypajtit fuvarozod...
Hidd el, élményautó, csak rendes motor kell bele...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#125793) stratova válasza Jakuskacsa (#125792) üzenetére


stratova
veterán

+1
Családi tehén mellé nekem is elég lenne egy kis GT86/BRZ/MX5/124Spider, ha elgurulna a gyógyszer rám szakadna a lottó akkor RX Vision :DDD vagy vmi amerikai rotyogó V8.
Hyundainál talán most hot hatchek között lesz szép gurítás az i30N, de ez ugye új járgány.

[ Szerkesztve ]

(#125794) #Morcosmedve válasza Jakuskacsa (#125789) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szívóban, meg kinézetben is ezerszer inkább mint a hyundai

© asszongya'hogy

(#125795) Methionyl válasza Lacielvtárs (#125770) üzenetére


Methionyl
senior tag

DonHifi! mi a véleménye erről? :D ;]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#125796) Jakuskacsa válasza #Morcosmedve (#125794) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Nekem mindegy mit vesz, én csak azért mondom, hogy 220 lovas alapon, de bőven elbír egy kis okosítással 300 lovat is (a motor bele simán elvisel +30% tuningot) lenne Nm is benne, nem úgy mint a hyundai-ban. Ezek a 4 hengeres csodák mind nyomatékszegények. A hondát sem szeretem pont ezért, beleül 4 ember, oszt összerottyan a motor :DDD :DDD v-tech ide vagy oda. Tény, hogy megeszi a 9 litert, de ha élni akarsz, ezt bele kell kalkulálni. Ez az autó, még szervízelni sem sok. Két féktárcsa 15e körül van, komplett vezérlés 45 ért megveszed, lengőkar szintén 15e. Más hasonló kalibereknél a gatyád rá megy. + ami előny, hogy bontóban van bőven, mert sokat borítottak ebből a típusból, és van hozzá bontóból is egy rakás cucc.
De a hyundai kell, ám legyen, aztán ne sírjál, ha pl. komplett féket kell benne elől cserélni, mert annak is tudom az árát... :DDD :DDD :DDD De az nem jön ki 40e-ből, mit a fiatnál...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#125797) stratova válasza Jakuskacsa (#125796) üzenetére


stratova
veterán

Egy faceliftes Barchettával futottam össze nem rég Pécsett, küllemre teljesen rendben van ez a dizájn ma is.
Szerintem Hyundaiban a békalámpa egy picit Toyota Celica T200 másolás, bár olyat nem is kapsz ennyiért s üzemeltetni sem lehet olcsó móka.

(#125798) hackeeeee válasza Jakuskacsa (#125789) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyenből kettő volt itt Szegeden, az egyiket lényegében rommá törték, aztán azt hiszem összerakták, a másik még talán egyben van, de jó olasz autóhoz híven itt az alföldön is lényegében szétrohadt.

Véleményem szubjektív...

(#125799) Jakuskacsa válasza hackeeeee (#125798) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Pedig nem jellemző rájuk a rohadás. Max küszöb alatt, rejtett helyeken. Azt vagy svájcból/ausztiából hozták, azok rohadnak, vagy valami nedves garázsban tárolták.
A bravom, kint állt, meg az előző gazda sem tartotta garázsba, és csak pörsenések voltak rajta.

De nem nehéz rommá törni, mivel már szinte 2 esben túlszárnyalod az összes megengedett sebességet :D

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#125800) hackeeeee válasza Jakuskacsa (#125799) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Talán villamossal találkozott, bár már nem tudom, elég régen volt. :)

A másik azt hiszem küszöbnél kezdte, aztán hiába csináltak vele bármit is, lényegében körberohadt. Aztán végül újjáépítették az egész oldalát, akkor már jó lett.

De ez tényleg elég régi már. :)

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.