Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) V/ válasza Nigér (#6500) üzenetére


V/
Topikgazda

Holnap reggel 8 óra után szerintem hívd fel a Nemzetközi Kicserélő Központot 06-1-421-7235 vagy a tudakozójukat.

(#6502) Nigér válasza V/ (#6501) üzenetére


Nigér
őstag

Köszi a segítséget!

(#6503) Tibusz00 válasza Nigér (#6498) üzenetére


Tibusz00
tag

Hello!

Az én cuccaim is így jártak. 05.18.-óta nem mozdulnak. Érdekesség, hogy a múltkor is egy nagyobb mennyiséget hozott egyszerre ki a postás. Mintha összevárták volna a Postán, hogy majd egybe kihozzák.

(#6504) Nigér válasza Tibusz00 (#6503) üzenetére


Nigér
őstag

Hali!

Kérdezd meg te is a postát holnap, mizu! :K

(#6505) Nigér válasza Nigér (#6504) üzenetére


Nigér
őstag

Na, most váltott erre: belföldi feldolgozásra továbbítva
:))

(és bocs a dupláért)

(#6506) Lovi24


Lovi24
senior tag

Megérkezett végre az Xk k123 20 nap alatt PDM-mel ,sarcmentesen:)

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#6507) technoboi válasza Nigér (#6505) üzenetére


technoboi
tag

Nekem is van egy 18.-a óta pihenő csomagom a postán, de még nem indult meg 😁

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#6508) zeon.hu válasza zeon.hu (#6496) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Módosítom:
Az országos logisztikai központba érkezett 150000db csomag kínából, amit túlórában osztottak, szóval a héten/ jövő héten várható némi csomagáradat :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#6509) Mika1227


Mika1227
őstag

Nekem pénteken 25-én jött meg a csomagom (üvegfólia). Április 29-én rendeltem.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6510) Tibusz00 válasza Nigér (#6505) üzenetére


Tibusz00
tag

Egy kupacban vannak a csomagjaink? :)

Mert ma már én is ezt látom: Továbbítva a hazai válogatáshoz. :C

(#6511) Truman válasza V/ (#6475) üzenetére


Truman
senior tag

Szia!

Ígéretemhez híven szólok, hogy ma megjött a BlitzWolf BW-C4 típusú autós töltő, az USA raktárból és ennek tetejében még működik is. :DDD
Hihetetlen! Csak 10 nap volt a rendelés leadásától számítva, amiből munkanap csak 7 volt. Soha semmi nem jött még meg ilyen gyorsan, amit külföldi webshopról rendeltem. :K

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#6512) sambenez válasza Truman (#6511) üzenetére


sambenez
addikt

Amazonról nekem már volt gyorsabb is. :P

(#6513) V/ válasza sambenez (#6512) üzenetére


V/
Topikgazda

És? Nagyon nem Amazon topik.
Nem véletlenül kértem hogy jelezzen vissza anno. Tudni szerettük volna ha nem Kínából jön a BG-s termék akkor mire lehet számolni.

(#6514) V/ válasza Truman (#6511) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönöm, így nyugodtan lehet javasolni, hogy onnan hamarabb megjön, így célszerű az US Warehous-t választani ha van a termékből ott is és mint a te esetedben ott még olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#6515) sambenez válasza V/ (#6513) üzenetére


sambenez
addikt

"Soha semmi nem jött még meg ilyen gyorsan, amit külföldi webshopról rendeltem."

Erre reagáltam.

(#6516) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

Sziasztok!

US-ből általába kb. mennyi idő alatt jön meg csomag? Véletlen onnan rendeltem meg egy terméket..

[ Szerkesztve ]

(#6517) V/ válasza Balázs1621 (#6516) üzenetére


V/
Topikgazda

2 és 5 hsz-l feljebb. 10-12 nap általában.

(#6518) Markizmark


Markizmark
addikt

Sziasztok!

Rendeltem tegnap csomagot Banggood-ról, kb 30e Ft értékben, 2 motyó van benne, ma már Shipped státuszban, eddig frankó.
Számíthatok sarcra? :D Vám úgy tudom 150€-ig nincs, ÁFA viszont vagy lesz vagy nem, ugye? Nem túl apró a csomag, VR szemüveg féleség van benne. Nagyobb csomag az gyanúsabb? :D
Milyen elérési útvonalon tájékoztatnak, ha mégis kéne csengetni? Nem tudom van-e e-mail cím a csomagon...

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#6519) UberMutant válasza Markizmark (#6518) üzenetére


UberMutant
őstag

rendelés előtt érdemes tájékozódni

(#6520) PainKiller13 válasza Markizmark (#6518) üzenetére


PainKiller13
őstag

1kg felett mindenhogy bekérik a számlát,amúgy nem számít a méret.

(#6521) Markizmark válasza PainKiller13 (#6520) üzenetére


Markizmark
addikt

Mondjuk annyi biztos nincs, 400-500gramm az összes beltartalom.
Hacsak nem fél kg a csomagolás...

UPDATE:
900 gramm körül kell lennie a teljes csomagnak. Ez már izzadós...

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#6522) V/ válasza PainKiller13 (#6520) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem súly és a méret alapján választják ki, gondold egy 1000 karátos gyémánt egy borítékban nem kerül vámeljárás alá?
A hivatalos megfogalmazás szerint minden harmadik országból érkező postai küldemény vámeljárás keretében kerül vámjogi szabad forgalomba helyezésre.

[ Szerkesztve ]

(#6523) viktorhu válasza V/ (#6522) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha rá van írva a valós érték, akkor eljárás alá kerül - a kérdés az, hogy ha az 1000 karátos gyémánt borítékjára rá lenne írva, hogy computer part 12 USD, akkor mi alapján szűrnék vagy nem szűrnék ki.

A röntgenen átmenne - ott főleg telefonfélékre vadásznak. A 200 grammjával a tömegével sem lenne túl feltűnő.

Nekem jött egyébként egy kiló shia vaj Kínából, rá volt írva, hogy pulóver :) Nem kértek be semmit. A tippem az, hogy a gyémánt is hasonlóan járna (más kérdés, hogy ki merne egy 20 dekás, jó tenyérnyi gyémántot értékbiztosítás nélkül feladni, akkor meg már a valós érték kerül a borítékra).

(#6524) V/ válasza viktorhu (#6523) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd nagyon sokszor több topikban is leírtam, 2004 óta nem vehető figyelembe a "ráírt" érték két okból, 1. a Vámtörvény nem ezt írja, 2. mindenki tudja hogy az kamu.
Az átvilágítók meg hasonlóan pontosak mint a reptéri biztonsági átvilágítók, sőt jobbak.
Már ott megdől az egész hogy egy 3D- nyomtató fűthető üveg munkaasztalra, 25 dkg 18*18*4 cm-es csomag, 10 $ volt ráírva bekérték az igazolásokat, akciósan 25 $-ért vettem.

[ Szerkesztve ]

(#6525) Markizmark válasza V/ (#6524) üzenetére


Markizmark
addikt

Milyen módon veszik fel az emberrel a kapcsolatot amúgy?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#6526) V/ válasza Markizmark (#6525) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha rajta van a címkén a telefonszámod akkor küldenek egy sms-t és egyúttal küldenek egy ajánlott levelet is, de azt pár nappal később kapod meg.
Ha jön az sms akkor célszerű azt az Összefoglalóban lévő leírás szerint beküldeni a dolgokat adott esetben akár 1 hetet is nyersz a feldolgozásban.

(#6527) viktorhu válasza V/ (#6524) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha már vámeljárásra kerül, akkor nem veszik figyelembe a ráírt értéket, de itt az a kérdés, hogy mi kerül egyáltalán vámeljárásra. Ha a ráírt érték

- értékhatár felett van, mindenképpen vámeljárásra kerül, és bekérik a számlát;

- értékhatár alatt van: kockázatelemzés alapján vagy átcsúszik, vagy nem.

(#6528) Markizmark válasza V/ (#6526) üzenetére


Markizmark
addikt

1 hetet is lehet nyerni?? A mennyiből? :Y

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#6529) V/ válasza viktorhu (#6527) üzenetére


V/
Topikgazda

Komolyan mondom hogy nem a ráírt érték alapján döntenek. Nem tehetik meg. Ha te ezt persze így gondolod, ám legyen.

(#6530) V/ válasza Markizmark (#6528) üzenetére


V/
Topikgazda

Az akár 21 napból.

(#6531) PainKiller13 válasza V/ (#6522) üzenetére


PainKiller13
őstag

Valóban, ez csak az egyik feltétel. Saját tapasztalat, filléres dolgot rendeltem épphogy 1kg felett és kiválasztották, de talán olvastam is anno valahol. Egyébként sokszoros tapasztalat tehát nem egyszeri.

Az meg egy másik feltétel hogy átvilágítják és a gyémántot úgyis vámolják.

[ Szerkesztve ]

(#6532) Markizmark válasza V/ (#6530) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor talán júliusban fogom is tudni használni azt a sz*rt amit rendeltem...

Ez a vámeljárás ... ez hángérien lákigéjm.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#6533) V/ válasza Markizmark (#6532) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem legutóbb pont ez amit említettem, amire fizetnem sem kellett 20 napig tartott ( a húsvéti nyúl ünnepe az beleesett), előtte aminél meg fizettem azt lezavarták 4 nap alatt. (Sms és a kézhezvétel közt)

[ Szerkesztve ]

(#6534) viktorhu válasza V/ (#6529) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem az érték alapján döntenek, hanem kockázatelemzés alapján - arra nincs kapacitás, hogy mindent megfogjanak. Ha nem olyan dolog van a borítékban, amire a kockázatelemzés fókuszál, akkor átcsúszik a csomag szinte minden esetben, hiába van értékhatár fölött.

Ha ráiratod az értékhatárt túllépő valós értéket, akkor kimarad a kockázatelemzés, olyankor alapból kötelező a vámeljárás (bevallás alapján). Én emiatt pl. céges rendeléseknél külön kérni szoktam annak idején az eladót, hogy írja rá a valós értéket - ha nem merte megtenni (félnek, hogy nem veszed át, ha adót kell fizetni), akkor sajnos átcsúszott a 160 dolláros rendelés is, ha ráírta, akkor minden esetben jött a "szabad forgalomba bocsátás".

Ha bedobnék egy gyámántot egy borítékba külföldön, majdnem biztos, hogy megkapnád, de ha ráírom, hogy gyémánt, 20 millió dollár, akkor garantáltan ellopják vámkezelik.

Maga a vámkezelés aztán már természetesen nem a ráírt érték alapján zajlik.

[ Szerkesztve ]

(#6535) DJ. Ru$y válasza viktorhu (#6534) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Komolyan azt hiszed, hogy minden csomagot megfog valaki kézzel és megnézi a ráírt értéket? Ülnek egy monitor előtt a röntgenen és, ha olyat látnak, amiről azt hiszik, hogy nagy értékű, akkor kinyitják. Hányszor volt már olyan, hogy bekérték/kinyitották a csomagot, mert azt hitték, hogy és mégis a csomagon már az figyelt, hogy vámmentes küldemény, mikor megkapta a vevő?! Biztos nagy érték volt a csomagra írva. Nem hiszem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6536) viktorhu válasza DJ. Ru$y (#6535) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem, olyankor a kockázatelemzés alapján vizsgálták meg, és döntöttek úgy, hogy az ellenőrzés alapján mégis elfogadják a ráírt nem adóköteles értéket. Ha rá lett volna írva egy adóköteles érték, akkor vagy nem is nyitják ki (nincs vámértékvizsgálat), vagy kinyitják, de mindkét esetben bekérték volna a fizetési igazolást a további eljáráshoz, ami alapján eldől, hogy kell-e fizetni és mennyit - de ez már az eljárás utolsó fázisa.

A kinyitás azért nem a normál eljárás része.

(#6537) V/ válasza viktorhu (#6534) üzenetére


V/
Topikgazda

Elbeszélünk egymás mellett.
Ha rá van írva a valós érték, akkor eljárás alá kerül Írtad.
Maradjunk annyiban, hogy a postai küldeményeken lévő CN23 információ tartalma nem elegendő a vámérték szabályszerű megállapításához, mert köztudottan hamis információ szokott lenni, mind a tartalomra, mind az értékre vonatkoztatva.
És nem minden kerül kinyitásra.
Persze ha te ott dolgozol és van rálátásod, akkor elfogadom amit leírtál, biztos változtak a belső szabályok az utóbbi 5 évben.

Én nem beszélten céges import szabályokról, ott egyébként is máshogy működnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#6538) viktorhu válasza V/ (#6537) üzenetére


viktorhu
veterán

Maradjunk annyiban, hogy a postai küldeményeken lévő CN23 információ tartalma nem elegendő a vámérték szabályszerű megállapításához

Én is pont ugyanezt írtam le többször is, hogy ha már vámeljárásra kerül, akkor az nem a bevallott érték alapján zajlik, de az eredeti téma nem is a vámérték megállapítása volt, hanem az, hogy egyáltalán sor kerül-e a vámkezelésre, vagy megy egyenesen a kicserélő központba a csomag, ahol viszont nem tehetik meg, hogy átengedik a csomagot, ha látják rajta a határ feletti értéket.

Mégegyszer: ez alapján nem állapítják meg a fizetendő ÁFA-t, de azt igen, hogy be kell kérni a fizetési igazolást akkor is, ha a röntgen alapján nem lett volna gyanús a csomag. Röntgen alapján pedig nagyon sok dolog átcsúszik kapacitáshiány miatt (meg nyilván tudáshiány miatt is - nem lehet ennyiféle terméket ismerni). És nekik nemcsak az a dolguk, hogy a potenciálisan vámköteles dolgokat szűrjék, hanem a potenciálisan veszélyeseket is az ő feladatuk figyelni, pl. CE jelölés mellé szúrópróbaszerűen bekérni a CE deklarációt is (meg mezőgazdasági termékeket kiszedni, gyógyszereket elkapni és orvosi receptet bekérni stb.), ami meg még lehetetlenebb küldetés.

[ Szerkesztve ]

(#6539) DJ. Ru$y válasza viktorhu (#6538) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

"de azt igen, hogy be kell kérni a fizetési igazolást akkor is, ha a röntgen alapján nem lett volna gyanús a csomag"

Szóval még mindig azt mondod, hogy a röntgen után minden(!) EU-n kívülről jövő csomagot kézbe vesznek és elolvassák a ráírt értéket. Biztos lehetsz, hogy erre nincs kapacitás. 100%, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6540) V/ válasza viktorhu (#6538) üzenetére


V/
Topikgazda

:R

(#6541) vegyszer válasza viktorhu (#6538) üzenetére


vegyszer
addikt

Igaz, hogy 7 éve, de USA nyugati partról rendeltem kiegészítőt a távcsövemhez. 3x99$ volt - 25$ kedvezmény + 42$ a posta. Az ára kb 48-as betűmérettel szerepelt rajta.
Bizony semmi papírt nem kértek be, ment eme ár alapján a vámolás.
Akkor.

A vicc az volt, hogy a rendelés után 3 nappal Pesten volt a motyó, de a vámolás két hétig tartott...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6542) kjany


kjany
tag

Megerősíteném Truman fórumtárs hozzászólását, USA raktár témában.
05.21 -én rendeltem egy blankoló, és egy érvéghüvely krimpelő fogót, USA Warehouse közel féláron kínálta mint CH, 31. -én már használhattam a szerszámokat.
Egyetlen negatívum, hogy nem adtak követhető rag számot.
A Banggood szerint, Shipping Method: US International Shipping, Tracking Number: G000004503795,
A csomagon viszont volt egy UM xxx xxx xxx US rag szám, azt utólag lekértem, de sajnos csak a tengeren túli mozgásokat regisztrálják.

[ Szerkesztve ]

(#6543) V/ válasza kjany (#6542) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi az információt. Hasonlót én is vettem, akkor eszembe sem jutott az USA raktár és bizony 29 nap volt a szállítás.
Az U...kezdetű küldemény azonosítók nem kerülnek a nemzetközi postai adatbázisba ezért látod csak a helyi posta nyilvántartásában. De legalább a feladás bizonyítva van.

[ Szerkesztve ]

(#6544) atyca


atyca
senior tag

A Raitool cuccokkal kapcsolatban van tapasztalata valakinek?
Egy [fúró-csavarozót] néztem ki konkrétan..

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#6545) powerwade válasza atyca (#6544) üzenetére


powerwade
senior tag

Nekem nincs, de en ennyiert inkabb vennek az Aldiban Workzone gepet, 3 ev garanciaval :)

(#6546) atyca válasza powerwade (#6545) üzenetére


atyca
senior tag

Én is vennék.....
Örökké lecsúszok az akcióról.
Szerintem nézik,hogy mikor dolgozom :DD

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#6547) powerwade válasza atyca (#6546) üzenetére


powerwade
senior tag

Nálunk mindig hegyekben áll hetekig a kicsi és nagy akkus fúró / csavarbehajtó - szerintem már mindenkinek van a környéken :)

(#6548) koxo válasza kirkri (#6339) üzenetére


koxo
csendes tag

Vajon Tariff insurance esetén a vámkezelési díjat (3000Ft) is megfizetik vagy csak a vámot áfát?

(#6549) V/ válasza koxo (#6548) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden költséget ami a vámeljárással felmerül, de összeghatártól is függ hogy milyen mértékben.
De ha csak az általad említett dolgokat fizetik már akkor is jól jársz.

[ Szerkesztve ]

(#6550) Krogoth


Krogoth
senior tag

Üdv.

GPS tracker kellene. Táskába bele és lehessen követni, hogy merre megy a táska. Kicsi, jól működjön itthon is, semmi extra.
Melyik/ek az ajánlottak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.