Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) haxy27


haxy27
aktív tag

9 nap alatt jött meg a nemrég rendelt talo, igaz csak az országba jött meg még a posta biztos szorakozik kicsit a vámkezeléssel. Gondolom ugyis meg bukik. Az okosórát is hétfön hozza a posta ami pont egy héttel késöbb mint ahogy rögzitették az érkezést. EDM rendelt teloval kapcsolatba még mindig semmi. :D :O

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#6902) vegyszer válasza haxy27 (#6901) üzenetére


vegyszer
addikt

Én egyszer vettem telót tőlük. 2016.11.11-én. December 19-en ért az országba, azonnal küldtem a vámoláshoz amit kellett, és picc-pakk január 19-én ki is hozta a posta. Mire mindent kifizettem rá, drágább lett, mint itthon a MM-ben.
Azóta kicsit szkeptikus vagyok a posta képességeiben. És abban, hogy ég, vám után mennyire jó a kinti ár.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6903) papelado válasza vegyszer (#6902) üzenetére


papelado
aktív tag

Bármit vettem eddig BG-ről mindig olcsobb volt bőven még mint itthon.Még abban az egy esetben is amikor áfa került rá.

Drágaszágom....

(#6904) V/ válasza vegyszer (#6902) üzenetére


V/
Topikgazda

2016-ban még nem volt probléma a vámolás idejével, volt ami a hétfői érkezés után pénteken a kezemben volt.
Te akkor belefutottál a karácsonyi forgalomba, az ünnepek miatt 1,5 hetet le is vonhatsz az időből.
2018 májustól szaporodtak meg a 25-30 napos postai vámeljárások. Nem a vámosok miatt, ha megkapják a Postától a papírokat ők maximum 48 órán belül ( jellemzően 1-2 óra) elbírálják.

[ Szerkesztve ]

(#6905) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

(#6906) ACE-


ACE-
addikt

Én úgy jártam BG-al, hogy rendeltem 2 db. akciós kábelt, 2$ volt darabja. Természetesen nem jött meg 60 nap után sem. Írtam eladónak, egyből a refund-ot ajánlotta (a termék most már 3$/db). Mondtam neki hogy nekem a kábelek kellenének, úgyhogy küldje újra, ill. bizonyítsa, hogy egyáltalán feladta... Utána azt írta, hogy nincs raktáron. Visszaírtam neki hogy a honlap azt mondja, hogy van raktáron, erre azt írta, hogy az nem fedi a valóságot. Ez után írtam neki, hogy rendben, akkor várja meg amíg érkezik raktárra, és akkor küldje, én pedig a feleségem nevén rendelek, és ha sikerül (feladják), akkor megy a kétszer 1 csillag meg a részletes értékelés a történtekről... Erre visszaírta hogy akkor feladja, és ha érkezik raktárra, akkor kiküldésre kerül Regisztrált postával. Ez tegnap volt, ma kaptam értesítést, hogy "shipped"... Ennyit erről, átkúrják az embert, az akciós termékeket valószínűleg fel sem adják, parkoltatják a pénzt, és amikor nem érkezik meg egyből refund. Mennyi ilyen lehet? Hányan rendelhettek így kábeleket? Azokból a 2$-okból hány ezer jöhet össze? Vicc.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6907) V/ válasza ACE- (#6906) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit írsz az nem csak itt jellemző, ebbe már egy csomó helyen belefutottam. Pl nagyon sok magyar webshop is ezt csinálja, miután megveszed, akkor derül ki hogy már nincs készleten, mert a webshop oldal nincs összekapcsolva a raktári nyilvántartással.
A nem regisztrált küldemények esetén nem igazán őrzik meg a feladási bizonylatot és a nagyobb cégek ömlesztett feladással csinálják, ott küldeményazonosító sincs, így nem tudja bizonyítni a feladást arra tételre vonatkozóan, csak az aznapi dátumot tudja megadni. De ez nem jelenti azt hogy nem is küldte el.
A szállítási útvonalon is leveszhetnek a küldemények így a vélemény alkotásnál azért azt is figyelembe szoktuk venni. Lásd a nagykanizsai diákmelós postás esetét, úgy 3 hete.

(#6908) papelado válasza ACE- (#6906) üzenetére


papelado
aktív tag

Túl tolod..

Drágaszágom....

(#6909) DJ. Ru$y válasza ACE- (#6906) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A BG-on nincs "eladó" a BG egy cég, nem eladók vannak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6910) Janos250


Janos250
őstag

Shipping Method: Expedited Shipping Service
Shipping Fee: US$4.07
Ship From: CN
Order Placed Date: 2018-07-27 04:04:26
Expected delivery date:2018-08-10 07:13:02

Ma kihozta a DHL, tehát, ha tényleg sürgős valami, akkor érdemes így rendelni.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6911) V/ válasza Janos250 (#6910) üzenetére


V/
Topikgazda

Ennyiért meg is éri és 4 munkanap.

(#6912) Janos250


Janos250
őstag

Miért van az, hogy előzőleg 4 $ volt a szállítás, most meg egy másik tételnél, ami súlyra könnyebb, árban olcsóbb,
Expedited Shipping Service (US$11.73 & 5-8 business days)
?

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#6913) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Nagy örömmel venném, ha tudnátok segíteni abban hogy ez a három szállítási mód közül melyiknél nem áll fenn a vámolás esélye. Én azt hallottam, hogy a "Priority Direct Mail" jó lehet. Banggood oldalán való rendelésről lenne szó.

Köszi előre is.

[kép]

(#6914) kBruce válasza tomszli11 (#6913) üzenetére


kBruce
csendes tag

Szia. Elméletben a Priority Direct Mail és European Direct Mail biztosít áfamentes szállítást, viszont az utóbbi hetekben több ilyen csomag is fennakadt és az ügyfélszolgálat sem volt mindig készséges. Szerintem nézd meg a terméket más webáruházban, ha lehet vagy várj egy kicsit, amíg tisztázódnak a dolgok.

(#6915) V/ válasza Janos250 (#6912) üzenetére


V/
Topikgazda

Növekedtek a szállító cég költségei és vagy akciós ár volt a 4 $ vagy Nincsenek állandó, fix árak, azok változhatnak a gazdasági körülmények változásai miatt.

(#6916) tomszli11 válasza kBruce (#6914) üzenetére


tomszli11
tag

Ez egy másik webshopban van, szóval off topic-ként jelölöm, de ha esetleg tudsz segíteni annak örülnék :)

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#6917) papelado válasza kBruce (#6914) üzenetére


papelado
aktív tag

"és az ügyfélszolgálat sem volt mindig készséges."
Erre valami link?

Drágaszágom....

(#6918) kBruce válasza papelado (#6917) üzenetére


kBruce
csendes tag

Szia. Linkem nincs. Viszont több ismerôsöm is panaszkodott, aki a fenti szállítással rendelt dolgokat és ennek ellenére problémák akadtak a vámolás során. Egyelôre én is információkat gyûjtök, de addig amíg nem világos a helyzet, nem merem ajánlani a Direct Mail szállítást.

(#6919) haxy27


haxy27
aktív tag

Kértem refundot az EDM rendelt telóra mert már elfogyott a türelmem, erre rá két órával később jön az üzenet hogy a gls átvette a csomagot belgiumban.
:C :C
Most erre mit mondjak :F biztos véletlen.
Nem baj mert úgysem tudtam volna most rendelni újra mert nincs belőle, jelenleg. :D

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#6920) vegyszer válasza haxy27 (#6919) üzenetére


vegyszer
addikt

Mikor indult?
Illetve mikor volt előtte a log frissítve?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6921) V/ válasza papelado (#6917) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 3. Kapcsolatfelvétel kérdések és problémák esetén a Contact us menüben.
Vásárlás előtt is lehet kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#6922) papelado válasza kBruce (#6918) üzenetére


papelado
aktív tag

Ja de az,hogy gond van a vámolással mégsem az,hogy"az ügyfélszolgálat sem volt mindig készséges."..

Drágaszágom....

(#6923) papelado válasza haxy27 (#6919) üzenetére


papelado
aktív tag

Enyém még így áll:
Szállítási adatok
#Click to view

Irányítószám
#Submit
#Your parcel is in this ParcelShop:

Kapcsolatfelvétel a GLS CsomagPonttal Címek
Dátum
Hivatkozási szám
Csomagszám:61280377301
Belföldi referenciaszám - Unicode100612690
#Customer's own reference numberA00009180708032M
A csomag adatai
Vám
Csomag összefoglaló adatai
Dátum
Ido
A csomag státusza
GLS depó

2018.07.07. 22:34 Csomagadatok megérkeztek a GLS rendszerbe. A csomagot a GLS még nem kezelte. Belgium Puurs

Drágaszágom....

(#6924) vegyszer válasza papelado (#6923) üzenetére


vegyszer
addikt

Az enyém 5 nappal később lett indítva.

Hiába nézem, lassan 4 hete naponta többször.
Nem mozdul.
:W
És türelmetlen is kezedek lenni...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6925) kBruce válasza papelado (#6922) üzenetére


kBruce
csendes tag

Akkor máshogy fogalmazok! Megrendelték a fenti szállítási módok valamelyikével ám ennek ellenére jött a levél, hogy erre bizony ÁFÁ-t kell fizetni. Az ügyfélszolgálat pedig nem volt annyira segítőkész, mint például a vásárlás előtt. Az egyik azt mondta, hogy visszafizetik a pluszköltségeket, a másik csak húzta az időt. És ez több terméknél, több vásárlónál. Én nem azt mondom, hogy mostantól vége mindennek, húzzuk le a Banggood-ot a WC-n. Ijesztgetni sem akarok senkit, csak mostanában előfordultak ilyenek. De aki Kínából rendel, az ugye számít ilyenekre is.

(#6926) ACE- válasza V/ (#6907) üzenetére


ACE-
addikt

Ja és másnap már hirtelen volt készleten? Ne haragudj de ez semmi több mint átqrás...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#6927) haxy27 válasza vegyszer (#6920) üzenetére


haxy27
aktív tag

Azért érdekes hogy visszakérem a pénzt és rá két órával megindul a csomag :D

17track csomagkövetővel.

Célállomás : Magyarország

szerkesztve
2018-08-02 02:05: Puurs, The parcel was handed over to GLS.

2018-06-19 07:14: Puurs, The parcel data was entered into the GLS system; the parcel was not yet handed over to GLS.

[ Szerkesztve ]

A demokrácia azt jelenti, hogy mindenkinek lehetősége van a híd alatt aludni!

(#6928) V/ válasza ACE- (#6926) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem írtam ezt le szó szerint, de én sem tartom korrekt dolognak. Ha már webshop, akkor olyan legyen már kifizethető ami ténylegesen is létezik. Ha nincs, akkor vegye fel a rendelést és majd ha ténylegesen beérkezik akkor fizethessem ki.
Ha meghirdeti előrendelésben az persze oké, de az más kategória.

(#6929) vegyszer válasza ACE- (#6926) üzenetére


vegyszer
addikt

Engem az Extrém Digitál b@szott át, mint sz@rt a palánkon.
Volt egy billentyűzetem, megfáradt 7 hónap alatt, úgy, hogy egy gomb leragadt. Folyadék nem érte. Visszavittem. Felette a jegyzőkönyvet. De nem történt semmi. A 30 nap a fekete pénteken járt le. Persze nem akkor álltam be a sorba. 34 nap után az jött vissza, hogy még vizsgálják!
Másnap jött az SMS, hogy cserélik. Mikor mentem, már nem cserélték, hanem vissza adták az árát, mert ugyanaz a billentyűzet addig már 2000Ft-tal drágább volt.
Hiába kértem a cserét, nem lehetett, mert akkor ő bukik. És az nem fér bele a jó ajánlatokba...

Tehát kétezerért élhettem a garanciális igenyemmel. És kaptam egy újat.

Itthon is kutya mind. Az egyszer biztos...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6930) papelado válasza kBruce (#6925) üzenetére


papelado
aktív tag

Linkelnél áfa fizetési kötelezettség levelet?

Drágaszágom....

(#6931) papelado válasza haxy27 (#6927) üzenetére


papelado
aktív tag

Lehet simán véletlen is 1 hét türelmet kértek 2 telt le lehet tényleg most vagy soron.Várok hétfőig megindul e az enyém.Ha nem tesztelek pénzvisszát :D

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#6932) V/ válasza papelado (#6930) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kellene. Mert az személyes információkat is tartalmaz. De egyébként minek? Az egy akkor aktuális beszerzési adatokat tartalmazó vámhatározat, ma már teljesen más az árfolyam. Ha majd aktuális lesz kapsz te is.

[ Szerkesztve ]

(#6933) cd334 válasza papelado (#6931) üzenetére


cd334
tag

Tőlem ma kértek megint ugyanazzal a formalevéllel +7 munkanapot a EDM-es csomagjaimra mint a múltkor. Ezt meg megvárom.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#6934) papelado válasza V/ (#6932) üzenetére


papelado
aktív tag

"Megrendelték a fenti szállítási módok valamelyikével ám ennek ellenére jött a levél, hogy erre bizony ÁFÁ-t kell fizetni."

Kitakarható.
2 Tényleg megnézném,hogy erre a bannggod mit írt .....Nem a vám a BANGGOOD!
Mert link nélkül ez csak hangulatkeltés!
Nem olvastam még olyat,hogy ne térítették volna meg vagy ajánlottak volna korrekt megoldást.Nem szentek de 99%ban korrektek,

(#6933) cd334
heheh akkor én is mindjárt kapom!
Mgvárom én is nem sürgös a cucc kina rendelésnél mindig be kell kalkulálni.

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#6935) V/ válasza papelado (#6934) üzenetére


V/
Topikgazda

Az egy olyan levél hogy vámkezelés alá van vonva. Én a konkrét határozatra gondoltam, azt privátba tudok küldeni.
Ennél meg nem kell igazolnia, több helyen pamaszkodtak, nem csak itt a topikba. Nem muszály kétségbe vonni és nem hangulatkeltés. Ha nem lenne igaz, már töröltem volna.
A vámosok sem hülyék, ismerik ezt az áfa elkerülési trükköt, ha valaki tényleg Belgiumban fizette ki és onnan jön akkor nem lesz gondja, ha meg EU-n kivüli a beszerzés akkor áfa fizetés.
Bármely külföldről érkező postai küldeményre kérhetnek be információt. Ha véletlenül látható módon egy CN22 van felülcímkézve egy belga postai címkével, akkor legtöbbször kérik a vételár igazolást.
A GLS is betartja a jogszabályokat, van amivel ők is kénytelenek szmbenézni, nem figyelmen kívül hagyni.

Ha valaki nem fizetetl vámbiztosítást, akkor nem igen szokták kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#6936) cd334 válasza V/ (#6935) üzenetére


cd334
tag

EDM és PDM esetén nem lehet vámbiztosítást fizetni. Ha ilyen postázást választok eltűnik ez az opció.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#6937) kBruce válasza papelado (#6934) üzenetére


kBruce
csendes tag

Most ôszintén! Mit nem értesz? Vagy azt gondolod fûzôdik valami érdekem ahhoz, hogy idejöjjek és riogassam a vásárlókat? Ha nem tûnt még fel sokat foglalkozok kínai rendelésekkel és a célom inkább a segítségnyújtás, nem a hangulatkeltés.

(#6938) V/ válasza cd334 (#6936) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ez változott szerintem. Vagy rosszul emlékszem. Az EDM-re biztos nem volt, de a másik esetén mint ha.

[ Szerkesztve ]

(#6939) papelado válasza kBruce (#6937) üzenetére


papelado
aktív tag

Te mit nem értesz.?Idejössz és azt állítod ,hogy a vámmentes rendeléssel szálított árura vámot kell fizetni és ezt a BG megtagadja meg elmismákolja,Erre kértem,hogy egy árva levelet legalább a témában amin ezt tényleg megteszi a BG.Ha nem célod a hangulatkeltés miért látjuk bizionyíték nélküli állításaid a senki által nem elleneőrizhető haveroktól.
Nem állítom ,hogy szent a BG ismét leírom de én még sehol nem láttam,hogy megcsinálták volna ,hogy az EDM csomagok áfáját ha!! keletkezett nem térítenék meg.Elhiszem még azt is ,hogy segíteni akarsz de azt leinformálhatóan ne a hallottam haver ez meg az piros hó esik kategóriában ha kérhetem!

Drágaszágom....

(#6940) papelado válasza V/ (#6935) üzenetére


papelado
aktív tag

Te ismersz ezek szerint konkrét esetet amikor megtagadta a BG az EDM rendelés áfa visszatérítését? Valmit én értek félre de nagyon?.Szerintem te egy teljesen más dologról beszélsz.Nem azt vontam kétségbe ,hogy a VÁM elkéri az áfát hanem amit a kolléga állított ,hogy ennek a megtérítését megtagadja a BG!
Bocs ha félreérthetően fogalmaztam.
Mert ha valóban ez lett az általános akkor a topik nyitóba egy pirosal írd bele kérlek .Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#6941) Exelsior24 válasza haxy27 (#6919) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Bakker még jó hogy megnéztem a topikban az új hozzászólásokat, holnap járt volna le a 60 nap, már rá voltam készülve a refund-ra, erre:

EDM-es rendlés alulról visszafelé kell nézni:
2018-08-01 23:30
Neuenstein, The parcel has left the GLS location.
2018-08-01 23:25
Neuenstein, The parcel has reached the GLS location and was sorted manually.
2018-08-01 23:25
Neuenstein, The parcel has reached the GLS location.
2018-07-31 21:50
Puurs, The parcel was handed over to GLS.
2018-06-03 11:40
Puurs, The parcel data was entered into the GLS system; the parcel was not yet handed over to GLS.

Akkor ez hamarosan mégiscsak meg fog érkezni. :Y

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#6942) V/ válasza papelado (#6940) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem linkelek ide FB-ről dolgokat. Ha valaki azt írta hogy nem fizették ki nek,i én azt elhiszem.
EDM-re tényleg nem lehet vámgaranciát kötni, mivel az EU-szállítás lenne, mig a másikra egy darabig lehetett. Amire nincs biztosítást azt miért fizetné ki bárkinek is a BG?
De majd te megkapod és megosztod velünk az információt, hogy kellett-e fizetni és ha kellett akkor BG kifizette-e neked, akkor visszatérünk rá.

Addig is zárjuk ezt a témát és az Áfa kikerülés témát is. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#6943) papelado válasza V/ (#6942) üzenetére


papelado
aktív tag

Ja értem tehát te sem tudsz bizonyított mindenki által elérhető infot.Messziről jött ember azt monda amit akar facbookon is sokak szerint létezik a gorilla fejü elefánt..Maradjunk annyiban ,hogy amíg egyetlen dokumentálható eset sincs addig ne terjesszünk fake newst!
H van akkor meg nem értem miért nincs az 1 es hszben? :R
Téma részemről is zárva! :K
Ui senki nem beszélt áfa kikerülésről nem is értem ez hogyan jött ide.

#6941) Exelsior24
Jönnek akkor szépen sorban .Frankó!

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#6944) Bec


Bec
tag

A biztosítás mit takar,amiről éppen témáztok? Ez egy EDM rendelés volt (még nem jött meg) :

(#6945) V/ válasza Bec (#6944) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem. Tariff insurance

[ Szerkesztve ]

(#6946) Bec válasza V/ (#6945) üzenetére


Bec
tag

Köszi,olyat nem kínált fel a rendelés leadásakor. A június végi vagy július eleji EDM rendelés megérkezett már valakinek?

(#6947) V/


V/
Topikgazda

A Magyar Posta augusztus elsejétől emelte a Postai vámügynöki szolgáltatás díját, 3500 Ft lett (3000 Ft volt)

(#6948) sambenez válasza V/ (#6947) üzenetére


sambenez
addikt

Már annyira minőségi a szolgáltatásuk, hogy 1 év alatt 2x is emelnek.
Csak gratulálni tudok nekik.

(#6949) V/ válasza sambenez (#6948) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel több az időráfordítás az növeli a költségeinket, a 3 órás meló már 232 órára nőtt, muszáj volt kompenzálni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6950) Janos250


Janos250
őstag

Jött az SMS a Bangoodtól, hogy nyissam meg ezt:
bit.ly/2LIAoZ2
Nem szoktam - már csak elvből se - bit.ly linkeket megnyitni, de ezzel most kivételt tettem, ide irányított:

https://m.banggood.com/promotion-sms03-6428.html?utmid=4437&utm_design=28&utm_source=sms&utm_medium=mail_sms01_page&utm_campaign=newsletter-syniverse&utm_content=Winna

Ezt akkor értelmezzem úgy, hogy mostantól minden idétlen ötletükkel csesztetnek a telefonomon?
:((

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.