Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) powerwade válasza Beni2360 (#6150) üzenetére


powerwade
senior tag

+ legalább egy kis angol legalább konyhanyelven, ha bármi történne a termékkel útközben/kicsomagolást követően :)

[ Szerkesztve ]

(#6152) V/ válasza powerwade (#6151) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínai is jó :)

(#6153) zeon.hu válasza V/ (#6152) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

没错! :D

#?*@&!

(#6154) choco01


choco01
addikt

Melyik megy most a leggyorsabban?

B2C Europe Ft265
5-7 business days

Uk Standard International Shipping Ft291
5-7 business days

NL Post Tracked Ft293
5-10 business days

Vagy mindegy?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6155) V/ válasza choco01 (#6154) üzenetére


V/
Topikgazda

Én a b2c-t választanám

(#6156) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Csak nálam van gond, vagy nektek sincs már a megrendelt termék alatt a reklamációs rész?
Nem érkezett meg egy termék, és jelezni szeretném.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6157) V/ válasza Predator2 (#6156) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nincs ott akkor ezt használom: Öf. 3. Kapcsolatfelvétel kérdések és problémák esetén a Contact us menüben.

(#6158) #00573696 válasza Beni2360 (#6150) üzenetére


#00573696
törölt tag

köszönöm :R

powerwade: neked is!

(#6159) choco01 válasza V/ (#6143) üzenetére


choco01
addikt

Felajánlottak 5$-t ha jól értelmezem("Would you like to get a refund of 5USD to buy a new one locally?") elfogadtam, szerintem korrekt így.

Másik, hogy akkor is kapok pontot ha PayPallal fizetek? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6160) V/ válasza choco01 (#6159) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy mivel fizetsz.

(#6161) destdfire30


destdfire30
újonc

Hellósztok!
Szeretném megkérdezni, hogy Banggodon hogyan lehet reklamálni ha nem érkezett meg egy csomag?

(#6162) V/ válasza destdfire30 (#6161) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 5. Banggood-on újraküldés, visszatérítés, javítás-csere kérése és a 3. Kapcsolatfelvétel kérdések és problémák esetén a Contact us menüben.

(#6163) destdfire30


destdfire30
újonc

És hol van az összrfoglaló?

[ Szerkesztve ]

(#6164) JóGéza válasza destdfire30 (#6163) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A teljes verzióban. Mobil nézetben nem látható.

(#6165) V/ válasza destdfire30 (#6163) üzenetére


V/
Topikgazda

Középen felül az Összefoglaló kinyitása

(#6166) destdfire30


destdfire30
újonc

Ooh köszönöm szépen megtaláltam :)) :)

(#6167) üszök


üszök
őstag

Sziasztok.
Az EMS Express Mail Service mit takar? Ki szállítja? Gondolom tuti áfa fizetős.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#6168) V/ válasza üszök (#6167) üzenetére


V/
Topikgazda

A Posta szokott lenni.

(#6169) zeon.hu válasza üszök (#6167) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

V/ kolléga itt írt róla.

#?*@&!

(#6170) choco01


choco01
addikt

Érkezett egy termék ami kissé sérülten jött(egy esp32 sérült lábakkal), és a Bangood felajánlotta hogy küld nekem egy újat.. feltehetően nem fognak ezzel átverni, ugye? Kérdeztem hogy PDM-el küldik-e mint eredetileg.. még nem válaszoltak.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#6171) üszök válasza zeon.hu (#6169) üzenetére


üszök
őstag

:R Ezen is heteket ül a posta mint a többi nemzetközi küldeményen?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#6172) V/ válasza üszök (#6171) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, max 10 nap. 6 a jellemző. Persze ha vámolják az még pár nap.

[ Szerkesztve ]

(#6173) üszök válasza V/ (#6172) üzenetére


üszök
őstag

:R

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#6174) KZP


KZP
őstag

Sziasztok!
Ha Kínából jön a megrendelt termék, de a Belga postán keresztül (a tracking szerint oda érkezett ma meg), akkor is megvámolják majd itthon? (20000 Ft az értéke.)
Honnan tudják egyébként idehaza, hogy milyen értékű a rendelt áru? :R

(#6175) V/ válasza KZP (#6174) üzenetére


V/
Topikgazda

Tisztázzuk már egyértelműen: a konkrét indulási hely határozza meg hogy EU-n belüli küldemény vagy un. harmadik országból érkező.
Az hogy EU-os országok postáinak vannak Kínában felvevő helyeik, az még nem teszi Kínát EU tagállammá.
Onnan tudják, hogy bekérik tőled a vásárlási igazolásokat, mivel minden, akár 0,5 $-os értékű tétel EU-n kívülről vámeljárás után kerül be a vámjogi szabadforgalomba az országba, az értékhatár alattiak egyszerűsített eljárással, míg a feletti értékűekhez be kell nyújtani a vásárlási igazolásokat.

Bővebben az Összefoglaló, 7. Vámügyintézésről néhány gondolat résznél.

[ Szerkesztve ]

(#6176) KZP válasza V/ (#6175) üzenetére


KZP
őstag

Köszi, elolvastam az összefoglalót, természetesen, de vannak benne (nekem) homályos szabályok. :B

(#6177) V/ válasza KZP (#6176) üzenetére


V/
Topikgazda

Előfordulhat mert nem minden információt írtunk bele, úgy gondoltuk jó az ha marad lehetőség kérdezni is. :)) de amit kérdeztél az nem homályosan van benne.

(#6178) KZP válasza V/ (#6177) üzenetére


KZP
őstag

Igazából csak az merült fel bennem, hogy esetleg nem-e mégis EU-s raktárból küldik, mert e hónap 14-én rendeltem meg (elvileg CN raktárból), és a tracking szerint ma délután indították ide Belgiumból a csomagot... Jó lenne megúszni az áfát... :))

(#6179) V/ válasza KZP (#6178) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott lesz rajta ez a címke, messziről virít és a feladási címkén is kínai cím szerepel majd.

(#6180) KZP válasza V/ (#6179) üzenetére


KZP
őstag

Már a kézbesítő postán van a csomag, nem lett vámolva. Végig belga TN-je volt, lehet, hogy mégsem kínai raktárból küldték végül...
Majd lefotózom, ha már át is vettem.

[ Szerkesztve ]

(#6181) V/ válasza KZP (#6180) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt kérdezted: Ha Kínából jön a megrendelt termék, de a Belga postán keresztül
Nem azt hogy Belgiumból jön.
Kínából jöhet kínai, maláj, török, svéd, holland, német, osztrák, észt, belga, szingapúri postával is és végig az adott ország nemzetközi postai nyomkövetési száma van a küldeményen.

Ne legyél naiv. Átengedték.

[ Szerkesztve ]

(#6182) KZP válasza V/ (#6181) üzenetére


KZP
őstag

Hát, mindenesetre érdekes ez a vámolósdi. Valami fennakad náluk, valami meg simán átjön...

(#6183) V/ válasza KZP (#6182) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan, ahol emberek dolgoznak ott van hibázási lehetőség is. De örülj neki, hogy most a szerencsés oldalon voltál.

(#6184) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Vámolós kérdésem lenne, mert akárhogy rágom a sztorit, nem tudom értelmezni.

Egy ilyet vennék. Erre lesz valami sarc?

Mertha igen, akkor lehet, hogy innen jobban megérné.

(#6185) Dluinet válasza qqcqqc (#6184) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ez max $40 szokott lenni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6186) qqcqqc válasza Dluinet (#6185) üzenetére


qqcqqc
őstag

Most ennyi. Igen $10 plusz van rajta. Mindkét helyen.

(#6187) V/ válasza qqcqqc (#6184) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy hol veszed, áfa és vámeljárás várható mindkettőnél.
De ha a BG-n 49.99 $ és a GB-n 49.79 $ én akkor is Banggood-on venném meg. 51,42 Ft-al többet fizetek, de nem mennék bele a különbségekbe.

[ Szerkesztve ]

(#6188) Watcher45 válasza V/ (#6187) üzenetére


Watcher45
tag

De az ő második linkje alatt EU raktáras vétel lapul

(#6189) V/ válasza Watcher45 (#6188) üzenetére


V/
Topikgazda

Én a kínai árakat hasonlítottam össze.
Azt nem tudom hogy ez mi: G-W-5.
A GB-n akkor 16607,40 Ft lenne szállítással és biztosítással, a BG-n több, (19323 Ft) a 3000 Ft-os postai vámeljárási díjjal.
Én akkor sem venném meg onnan, mert van 50% esélyem, hogy csak 12853 Ft lesz és a többi GB hiba sem kerül elő..
De ha ott olcsóbb akkor vegye meg ott, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#6190) qqcqqc válasza V/ (#6189) üzenetére


qqcqqc
őstag

A kettő közötti árkülönbség kevesebb, mint a posta ügyintézési díja. És igen ez az ár a BG kínai ára, a GB meg eu raktár. Miután a másik helyet nem ismerem, így nem tudom értelmezni a "GB hibák" kitételt. Elmagyaráznád?

(#6191) V/ válasza qqcqqc (#6190) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem nagyon részletezném úgy összességében 15000 Ft kárral zárult egy 1,5 éves ciklusban a vásárlás náluk.
Amire nincs fizetve biztosítás annak a vételárára keresztet lehet vetni. Hiába veszem meg EU-ban, nem ott intézik a reklamációt. A Gearbest topikban lehet olvasni a problémákat

(#6192) Predator2


Predator2
addikt

Helló

2018 Január 3-án rendeltem egy BT hangfalat Banggoodról, és sajnos mindmáig nem érkezett meg.
Február 22-én írtam nekik egy érdeklődő levelet, amiben kértem őket, hogy nézzenek utána merre jár a csomagom. Akkor ezt a választ kaptam:

Dear Gabor,

Thank you for placing an order on Banggood. We appreciate your patience in waiting for the delivery of your order 41953821.

The expected shipping time to your country is 7-35 business days and it varies based on each carrier.

Due to some exceptional circumstances beyond Banggood's control (i.e. delays caused by slower customs procedures, import restrictions, strikes or natural disasters).

All orders are guaranteed to be delivered within 60/90 days from the date in which the order is shipped. Banggood will arrange a refund or reshipment if your order is not delivered on time.

We suggest you wait for some 11 days more since your parcel is already in transit.

For more information on this situation, please refer to the following article of our Help Center:
https://www.banggood.com/Search_hl70_at321

Best regards,

Crystal

Szerintem már nem érkezik meg, mindenem megjött ezt leszámítva. Viszont annyira jó árban volt ez a termék, hogy inkább azt szeretném megkapni, mintsem a pénzem visszaszerezni. Most már jogosan csaphatok az asztalra szerintetek egy újraküldést kérve, vagy várjak még?

THX

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6193) V/ válasza Predator2 (#6192) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi volt a szállítás módja, milyen nyomkövetési számmal küldték?

(#6194) Predator2 válasza V/ (#6193) üzenetére


Predator2
addikt

Shipping Method: Standard Shipping
Ship From: CN
Order Placed Date: 2018-01-03 02:40:30
Shipped Date: 2018-01-03 19:04:06
Expected delivery date: 2018-02-21 19:04:06

Nyomon követési számot nem kértem.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#6195) V/ válasza Predator2 (#6194) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor viszont akár 60 nap is lehet és nem naptári, amíg ide ér. Kérheted vissza a pénzt most is, legfeljebb kifizeted, ha azután megérkezne.

[ Szerkesztve ]

(#6196) jeni


jeni
félisten

Szia!

Rendeltem egy Switch HDMi adaptert. Még nem érkezett meg Magyarországra.A szállítás alapján márc.10-én jár le az idő.
A ragszáma követése alapján feladva van. A magyar Posta oldalán is látható,hogy fel van adva de még nem érkezett meg ide.
Az Order Totals mezőben még nem jelent meg a Repair&Refund sárga mező. Ez csak akkor jelenik meg ha letelik a szállítási idő?
Ott még a Ordar Totals mezőben a Download Inovice van meg.
A Procuct információs mezőben ott van a jelzett Repair&Refund sárga ikon. 2 hete írtam nekik,azt írták vissza várjak türelemmel és kövessem a szállítási ragszámot. Az alapján csak az van megadva,hogy feladták a csomagot. Nagy a sanda gyanúm ,hogy a csomag már nem fog megérkezni időben vagy sehogy sem!
Március 11-én megnézzem ismét,és ha addig is semmi sem történik akkor elég a Repair&Refundra kattintanom és onnan automatikusan vissza utalják a pénzt feltéve ha a Order Totals ott lesz a sárga ikon. Annak az idő letelte után kötelezően ott kell lennie vagy sem?


[ Szerkesztve ]

(#6197) V/ válasza jeni (#6196) üzenetére


V/
Topikgazda

A gyanúd nem biztos hogy helyes. Azt azért tudd, hogy a Magyar Posta nyomkövetése finoman szólva is nem pontos. Ezért nem is igazán hagyatkozunk rá.
Van amit a kézbesítés után könyvelnek le az általad is olvasható szöveg után, addig eltelhet akár 2-3 hét is.
Azt javaslom hogy vagy a trackitonline.org vagy a 17track.net oldalon nézd.
A várható szállítás végső napja, meg nem azonos egy vállalt szállíási idő garanciával. A megérkezése Magyarországra és neked történő kézbesítése közt akár 7-10 nap is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6198) jeni válasza V/ (#6197) üzenetére


jeni
félisten

A 17TARCK OLDALT figyeltem idáig is és ott is az van,hogy a Szállítás alatt ikonnál 1 érték van és a feladási idő van megadva és szállítás alatt van az adott ország felé. A kérdés az,hogy hol akadt el a csomag?
Mert a határidő az márc.10 reggel 5.10 perc. Persze ahogy írtad nem feltétlen a megérkezési idővel azonos.
A többi ikonok mellett mindegyik 0 érték van. (Átvétel,Kézbesítetlen,Kézbesítve,Figyelmeztetés,Lejárt)
A táblázatban a legutolsó könyvelt idő az a január 25 és Kína.
Elvileg jan.23-án feladták. jan.25-én elhagyta volna Kínát?

Mi az az idő amikor azt mondom magamnak,hogy köszönöm már nem várok tovább és megy a Refund-ra a kattintás? Van erre valami általánosan elfogadott szabály?

[ Szerkesztve ]

(#6199) V/ válasza jeni (#6198) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem tudni hol akadt el, elméletben elhagyta Kínát.
Azért perc pontosan nem fognak neked kézbesíteni, de ha eléred március 10-ét akkor kérd vissza a pénzed másnap.
Ha megérkezik akkor legfeljebb újból kifizeted.

(#6200) megema válasza megema (#6122) üzenetére


megema
őstag

Amikor letelt az 1 hét, ismét írtam nekik. Megint kértek egy hetet a kínai újév miatt... 4 hetet várattak, pénzt nem voltak hajlandóak visszaadni. Aztán amikor már elküldtem volna őket a bánatba, a 17track.net-en hirtelen mozgás látszott, és másnap meg is jött a csomag...

Ez egy vicc. Kíváncsi leszek, hogy az elunt várakozás miatt újrarendelt darab mikor fog beesni. Az is lassabban érkezik a kelleténél.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.