Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Dél válasza V/ (#7450) üzenetére


Dél
csendes tag

Na ettől fosok. Mert hittem egy okosnak, aki állította, hogy biztos a dolog. Magam se értem miért ezt választottam. Már késő....PDM lett. A BG support annyit mondott fizetnek ha gebasz van, de mire fel, ha nincs biztosítás? Illetve shipping bizt. van. Egy teló az. Azt meg a röntgen kiszúrja....a rohadt életbe. Bocsi, csak ki kell írnom magamból.
Azért köszi... :)

(#7452) V/ válasza Dél (#7451) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom mennyit fizettél, de azt is figyelembe kell venni hogy 100 $ alatt 100% amit térítenek, felette meg 50% ha van ez a biztosításod.
Így nem minden esetben célszerű.
Ennél ha vámeljárás alá kerül akkor 2,83 $ (791 Ft) ellenében kifizetik a 10k költséget

Telefonok azok általában 100$ felettiek, így ott 50 % amire számolhatsz egy 200 $-os kb. 56K esetén is úgy 9000 Ft-ra számolhatsz a kifizetett 18000 Ft-ból.

(#7453) anadroid válasza zeon.hu (#7440) üzenetére


anadroid
senior tag

Nálam is ugyanez, azzal, hogy a két termék közül csak az egyikre jött email. Nem rögtön, hanem jó sokkal később.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#7454) Dél válasza V/ (#7452) üzenetére


Dél
csendes tag

Jól olvasom, hogy a telefon az vámmentes? Csak áfa?

(#7455) V/ válasza Dél (#7454) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen. Úgyis lehet mondani de ez a pontosabb megfogalmazás: magánszemélyek esetén komplett telefon vámtétele 0 % a Kínai Népköztárságból történő beszerzése esetén. Persze Hong Kong esetén is.
27% Áfa és a szállító vámeljárási költsége Posta 3500 Ft, futár cég nettó 6000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#7456) énvagyoka...


énvagyoka...
csendes tag

Sziasztok! Facebookos kupon-oldalon keresztül rendeltem egy telefont Banggoodról, a Xiaomi Official Store-tól. A Facebook-oldal üzemeltetője a kuponkódot tartalmazó posztban a vámmentesség végett a Priority Direct Mailt javasolta, többen rákérdeztek, hogy valóban vámmentes-e, ő minden esetben igennel felelt. A rendeléskor ezen felül a Shipping Insurance-t is bepipáltam, bár ez, ha jól értelmezem, a csomag épségére vonatkozik, a vámmentességhez semmi köze.
Ma kaptam az SMS-t a postától, hogy ajánlják figyelmembe az oldalukat, ahol tájékozódhatok a csomagom vámügyintézésének menetét illetően.
Felvettem a kapcsolatot a Facebook-oldal üzemeltetőjével, aki minden felelősséget hárít arra hivatkozva, hogy a rendszerében nem látja nyomát annak, hogy az ő linkjén keresztül rendeltem a telefont (kedvesen még odaszúrta, hogy igazából amúgy sem lenne kötelessége segíteni).
Írtam azoknak, akik a poszt alatt rákérdeztek, hogy biztosan vámmentes-e a szállítás, ők is megjárták, a Facebook-oldal üzemeltetőjétől pedig ködös válaszokat kaptak.

Jelenleg ugyanitt, ugyanezt a telefont a Priority Direct Mail mellett European Direct Maillel is meg lehet vásárolni (az augusztus végi rendelésnél nem emlékszem ilyen opcióra). Emellett ingyenes Air Parcel Register szállítási mód is van, ekkor a Tariff Insurance opció is bepipálható (a másik két szállítási módnál ez nem választható).

A fentiekkel kapcsolatban felmerült kérdéseim:
1. Milyen költségekre számítsak?
2. Van-e arra reális esély, hogy akár a Banggood, akár a Facebook-oldal üzemeltetője a többletköltségemet részben vagy egészben megtérítse?
3. Ha igen, kinél kell kopogtatni, és mi a menete a dolognak?

[ Szerkesztve ]

(#7457) UberMutant válasza Dél (#7451) üzenetére


UberMutant
őstag

figyi :
1. már késő, kár ezen pörögni
2. PDM esetén sárga matrica nélkül, holland feladással érkeznek a cuccok, kínai származásra utaló jel nélkül
3. mivel hollandiában adja fel, nem röntgenezik.

(#7458) énvagyoka... válasza UberMutant (#7457) üzenetére


énvagyoka...
csendes tag

Hasonló a szitu, nyomkövetés szerint nekem is Hollandián keresztül jött. Gondolom, ha már egyszer a vámot emlegetik, akkor nincs olyan opció, hogy pusztán szívjóságból keresnek, hogy egy baráti kézfogás mellett adhassák át a csomagot. :F

(#7459) UberMutant válasza énvagyoka... (#7458) üzenetére


UberMutant
őstag

a te sztorid nagyon zavaros

amúgy a költségeket már 1000x leírtuk
termék ára HUFban x0.27 +3500 HUF

[ Szerkesztve ]

(#7460) Dél válasza UberMutant (#7457) üzenetére


Dél
csendes tag

Köszi. Talán átcsúszik. Hallani ilyet is olyat is.

(#7461) V/ válasza énvagyoka... (#7456) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglalóban benne hogy mit kell csinálni. 7. Vámügyintézésről néhány gondolat
Vámeljárás fog történni, be kell küldeni a szükséges igazolásokat.
A Banggood-nak semmi köze ahhoz hogy nálunk vámeljárás után kapod meg a telefont. EU-n kívüli beszerzés és lényegtelen hogy Kínából, Hong Kongból a holland posta szállítja, ez nem az hogy Hollandiában vásároltál és onnan küldik. Ez utóbbi esetben nincs áfa meg vám.
Olvass pár hszt- vissza az előbb írtam hogy mire lehet számolni, ha lehetett volna választani a tariff insurance-t.
A FB-n sem tudsz mit kezdeni.

Nálunk nem tart még ott a posta, hogy a kézbesítő a küldeményre ráírt telefonszámon előre jelzi a kézbesítést. Reggel elindul, ha otthon vagy átadja, ha nem akkor hagy értesítőt és bemész érte. Könyvelt küldemény esetén.

[ Szerkesztve ]

(#7462) zeon.hu válasza énvagyoka... (#7456) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szigorúan magánvéleményem:

Az egész ügy a második szónál elbukott: Facebook...

#?*@&!

(#7463) DJ. Ru$y válasza zeon.hu (#7462) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sőt Banggood-on nincs semmilyen Xiaomi Store, mivel a Banggood maga egy Store ugyebár.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7464) V/ válasza DJ. Ru$y (#7463) üzenetére


V/
Topikgazda

Hoppá, ez nekem nem is "esett le". :)
Akkor már ez nem is Banggood téma lenne, viszont az Interneten található ilyen link:

Viszont ha a linkre kattintunk akkor már BG a vége, pontosabban ez a BG gyártói specifikus oldal: https://www.banggood.com/brands-XIAOMI-b-38.html

Így gondolhatjuk azt is hogy van. Bár a szöveg egyértelmű, hogy más:
XIAOMI....... online deals at Banggood.com = XIAOMI....... online ajánlatok a Banggood.com-on

[ Szerkesztve ]

(#7465) V/


V/
Topikgazda

Ez a háttérkép egész jó :))

(#7466) énvagyoka...


énvagyoka...
csendes tag

Köszönöm a visszajelzéseket. Javasolták, hogy ha nem tartok igényt a vámon fennakadt termékre, két hétig ne reagáljak a postának, ekkor automatikusan visszaküldik a feladónak, aki visszautalja a termék árát, és csak a szállítási költséget bukom.
1. Ez valóban opció?
2. Milyen kockázatai vannak? (Gondolok itt pl. visszaküldés során elkeveredett termékre.)
3. A nem vámkezelt termék visszaküldési díja kit terhel? Ha engem, milyen összegről lehet szó?

[ Szerkesztve ]

(#7467) DJ. Ru$y válasza énvagyoka... (#7466) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1, Nem.
2, 90%-ban soha nem kerül vissza az eladóhoz, ergo pénzt sem fogsz belőle látni, ha nem követhetően küldik vissza, akkor az eladó, jelen esetben a Banggood letagadhatja, hogy megkapta és nem ad vissza semmit.
3, Visszamegy és kész, nincs egyéb költséged.

Ellenben én azt mondom, hogy fizesd ki és vedd át, ez volt a tanulópénz számodra, hogy nem facebook-ról vásárolunk, hanem rendelés előtt kellett volna itt kérdezned. Ha átveszed az ÁFA-t és a kezelési költséget "bukod", ha nem veszed át, nagy valószínűséggel a vételárat bukod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#7468) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Megjött a 3Ft-os cuccok közül a mini kamera és a Digoo hangfal.

#?*@&!

(#7469) Ra3 válasza zeon.hu (#7468) üzenetére


Ra3
őstag

A rendeléseid között mit mutat? Törölték őket, vagy shipped maradt?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#7470) zeon.hu válasza Ra3 (#7469) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Shipped maradt mind, amiket nem töröltek rögtön (1-2 napon belül) a vásárlás után.

#?*@&!

(#7471) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Nekem 7db 3 forintos rendelésem maradt meg, abból eddig ez a kábel jött meg; de ezek megmaradtak, azóta is mind shipped.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#7472) V/


V/
Topikgazda

:F Ha törlik, akkor nem lehet szállítás alatt. Ha pedig szállítják, akkor nem lett törölve.

(#7473) Ciccuka válasza zeon.hu (#7468) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nekem csak a bicikli fonal :(((
Visszaadták a pontokat egyébként.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7474) w.miki válasza zeon.hu (#7470) üzenetére


w.miki
veterán

Mindből csak 1-et rendeltél?
Nekem először ezek Shipped-ek voltak, aztán Cancelled lett... :((

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#7475) Ciccuka válasza w.miki (#7474) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ugyanez nálam is a sztori.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7476) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
A rewiew-ra kapott BG pontokat hogy lehet számolni? Elvileg egy pont=1$, de kétlem, hogy feltöltök egy fotót az 10 dollárt ér :)

(#7478) zeon.hu válasza w.miki (#7474) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, mindig egyet szoktam ilyenkor, a harácsolást másra hagyom.

#?*@&!

(#7479) UberMutant válasza V/ (#7477) üzenetére


UberMutant
őstag

miért lenne hibás?
1 dollárért kapsz 1 pontot, amit 100 pont per dollár áron válthatsz be
vagyis 1% visszatérítés

(#7480) V/ válasza UberMutant (#7479) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, rosszul írtam, ez nem hibás. :R
Javítom, nehogy valakit megtévesszek.
De a kérdésre amire válaszoltam a beszámítást kérdezte és annál nem igaz az 10 pont 10 $.

[ Szerkesztve ]

(#7481) V/ válasza jézusom (#7476) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször írtuk és az Összefoglalóban is benne van, hogy 100 pont az ér 1 $-t.
Generally speaking, 100 Banggood points are equal to US$1.

(#7482) jézusom válasza UberMutant (#7479) üzenetére


jézusom
addikt

Na így oké. Én spec videokért gondoltam, hogy kapom a pontot.

(#7483) balazs312


balazs312
tag

Sziasztok!

Rendeltem 2 telefont Banggodról, beikszeltem a vám biztosítást mert mint olvastam elég szemét a magyar posta és szeretik megfogni vámolásra a bejövő csomagokat.
Elküldtem emailben nekik az "invoice"-t és a dokumentumot amit kellett, tegnapi nap folyamán meg is történt a leellenőrzése és a nav is áment mondott rá úgyhogy most már csak várnom kell hogy ide teremtse a posta.
Miután kezembe vettem, mit kell elküldenem a bangood supportnak hogy visszafizessék a vámolási díjat, illetve esetleg van-e valami trükk hogy egy kicsit többet kapjak vissza mit amennyit fizettem (pl a vámolási díj (3500Ft)). Még olvastam azt is hogy nemigen szeretik vissza fizetni, ez mennyire igaz?
Ha kell kicsapom én a balhét velük ;]

...ja és paypallel fizettem, ha ez mond akármit is

[ Szerkesztve ]

(#7484) Dluinet válasza balazs312 (#7483) üzenetére


Dluinet
nagyúr

telefonon nincsen vám, csak áfa, vagy rosszul tudom?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7485) jézusom válasza Dluinet (#7484) üzenetére


jézusom
addikt

Árfüggő.

(#7486) Dluinet válasza jézusom (#7485) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a telefonnál nem árfüggő, az 0%

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7487) V/ válasza balazs312 (#7483) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem szeretem a trükközés dolgokat ezért is van utalás a Táéma tudnivalóknál. Szeretném, ha az be lenne tartva.
Miért is akarod a BG + megkopasztani?
Lemásolod a számlát, nyugtát és a csomagon lévő fehér címkét ahol részletezik a költségeket és azokat küldöd el.
A szerződési feltételek szerint fizetik 100 $ alatt a 100%-ot felette az 50%-ot, ezeknél a feltételeknél az van hogy a vámeljárási költséget nem fizetik, tehát nem az van hogy nem szeretik, hanem így szól a dolog. Ennek ellenére a posta 3000-3500 Ft-ját eddig kifizették.

The following fees are not included in the tariff:
Processing costs (customs handling fees, courier processing fees, administrative fees, etc.)

[ Szerkesztve ]

(#7488) jézusom válasza Dluinet (#7486) üzenetére


jézusom
addikt

Ez mi alapján? Az EU szabályok szerint?

(#7489) V/ válasza jézusom (#7488) üzenetére


V/
Topikgazda

Vámszabályok alapján, ami részben EU közös dolog. Nincs köze a termék árához.
Összefoglaló, 7. Vámügyintézésről néhány gondolat idézet:
A kereskedelmi vámtarifa az adott országra, az adott termékre vonatkozó a TARIC szerinti mérték, a vám mértéke kategóriánként változó, 0 - 15% mértékű. A legtöbb esetben, mivel végfelhasználók vagyunk 0 % a mértéke.

TARIC vámtarifaszámkereső
Árukód [Böngészés] kezdetű sorban a Böngészés-re kattintás kiválasztani ezután a származási/célország résznél az adott országot kiválasztani ahonnan jönne, és úgy megkeresni a kategóriát majd az Intézkedések beolvasása gomb, a megjelenő képernyő ahol ez olvasható Harmadik ország vámtétele ott vám mértéke.

[ Szerkesztve ]

(#7490) korikmate


korikmate
tag

Sziasztok. A véleményeteket szeretném megkérdezni.

Az EDM csomagom 08.08 óta Puurs, semmi... Többször írtam a Banggoodnak, hogy tudnak e valamit, legutóbb tegnap. Mindig azt írták, hogy várjak még, de most mást. Azz írták, hogy sajnálattal hallják, hogy elveszett a csomagom, és full refoundot vagy újraküldést tudnak felajánlani.

Ez azt jelenti, hogy tényleg elveszett a csomag, tehát fogadjam el a refoundot, vagy várjak még? Feleslegesen vártam már eleget... Ti mit tennétek? Köszi!

(#7491) V/ válasza korikmate (#7490) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha szerintük is elveszett akkor mire vársz? Pénzt vissza.

(#7492) jézusom válasza V/ (#7489) üzenetére


jézusom
addikt

Persze értem már. Történetesen a BG eu raktátból küldi a telefont...

(#7493) V/ válasza jézusom (#7492) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahol jelölhető a tariff insurance az nem EU raktárból jön, ott nincs ilyen lehetőség, mivel nincs rá szükség.
Akkor nem lesz vám és áfa vámeljárás keretében mivel EU-n belüli szállítás.
balazs312 kérdése és leírása egyértelműen vámolt telefonra vonatkozott.
Erre írta Dluinet hogy nincs vám, csak áfa.
Azutáni megjegyzésre vonatkozik az hogy a vám nem árfüggő. Adott ország és termék kategória függő. Mondjuk Kínából 0%, de Kelet-Timorból már 2,5 % a vám telefonra.

(#7494) korikmate válasza V/ (#7491) üzenetére


korikmate
tag

Ez a Banggood...

Szóval tegnap a refoundban maradtunk, írták is hogy "we arranged a refound to you". Rendben van.

Erre ma írnak, a Banggood oldalán nyitott refound ügyemre válaszuk, hogy várjak, erre visszaírtam, hogy nem várok tovább már csak azért sem, mert tegnap már megbeszéltük a refoundot.

Erre most jött válasz, egy Noreply@deals.banggood.com címről, hogy értesítenek, hogy a csomagom elveszett, és választhatok refound és resend között. Válaszoljak erre az emailre 3 napon belül, ha nem teszem, akkor automatikusan refound lesz.
Kérdem én, egy noreply-os emailcímre van értelme válaszolni? :DD :C

Most kinek írjak, hogy ne kezdjük előröl az egész témát?

Köszi!

szerk: már vissza is jött a sikertelen kézbesítés... De akkor hogy a viharban írjak nekik, hogy ismerjék az előzményeket?

[ Szerkesztve ]

(#7495) V/ válasza korikmate (#7494) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha csak sikertelen kézbesítést látsz az nem egészen jó, az elvesztés az azon a néven fut hogy
Kézbesíthetetlen. Elveszett, Undeliverable. Destroyed.

Írni a kapcsolatfelvételi űrlapon kell és ott meg kell adni a vásárlás azonosítóját, így tudni fogják az előzményeket, illetve a szövegbe be lehet írni.

(#7496) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok. Rendelnék egy Mix 2s-t a banggood-ról. A kérdésem az lenne, hogy a shipping insurance-t érdemes kérni vagy felesleges?10 dollár körül lenne. European Direct Mail-el rendelném. Ezzel a szállíttassál garantáltan áfa mentes úgy-e?

(#7497) sambenez válasza thefreeman (#7496) üzenetére


sambenez
addikt

10$ bármilyen szállítással garantáltan áfa mentes.
Persze ha a szállítási díj nem több mint 30-32$ :D

[ Szerkesztve ]

(#7498) thefreeman válasza thefreeman (#7496) üzenetére


thefreeman
aktív tag

A biztosítás lenne 10 dollár. Az volt a kérdés, hogy arra van-e szükség vagy nem éri meg kifizetni? Maga a telefon 400 dollár fölött van.

(#7499) korikmate válasza V/ (#7495) üzenetére


korikmate
tag

Szia!

Köszi! A kézbesíthetetlent az emailre írtam, amit a válasz gombbal elküldtem a noreply-ra. De ezt sejtettem... :))

(#7500) V/ válasza thefreeman (#7496) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítási biztosítást kérd, mert elvesztés esetén akkor automatikusan küldik ingyen az újat.És egyszerűbb az esetleges refund is. Itt a leírás.
A másik kérdésre válasz: Összefoglaló 8. Speciális szállítási módok. De már most jelzem, hogy ez a szállítás a kiírt időnél jóval több is lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.