Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7801) qqzs


qqzs
őstag

Erre dec 11 volt a varhato postazas, november kozepe ota vartunk ra. most dec 29 a varhato beerkezes. :( erdemes varni vagy hagyuk? rendelve meg $56-ert volt

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#7802) V/ válasza qqzs (#7801) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha kifizetted akkor a vásárlásnál megadott Expected delivery date vége a meghatározó, ha az letelt jelezd nekik hogy még nem érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

(#7803) fecus


fecus
őstag

Reklamáltam egy recsegő fülhallgató miatt. Megtaláltam miként kell. Most írtak az email címemre, hogy töltsek fel videót.
Hogyan tudom megtenni?
A reklamációmat az Orders detail-ban látom a Processing gombra kattintva. Itt megjelenik a levelem.
A választ azonban csak a levládámba kaptam.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#7804) V/ válasza fecus (#7803) üzenetére


V/
Topikgazda

Feltöltöd mondjuk a Youtube-ra és bemásolod a linket a Video url-hez. Az Images rész alatt.
Az Összefoglaló,3. Kapcsolatfelvétel kérdések és problémák esetén a Contact us menüben. résznél ott a link, kitöltöd az adatokat, lényeges az Order number, választod a After-Sales - Items received with quality problem és ha gondolog a képet meg a szöveget az előzőből azt i bemásolod, de azzal kezden hogy megy kért videó is, az Video szöveg alatti mezőbe meg a Youtube link.

[ Szerkesztve ]

(#7805) qqzs válasza V/ (#7802) üzenetére


qqzs
őstag

Nem az erkezessel van bajom hanem a kuldessel

Eladó: GTS450

(#7806) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mi a véleményetek erről az infrás hőmérőről? Elég jó áron van szerintem (appal még olcsóbb) és nem is annyira gagyi a kinézete.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7807) V/ válasza qqzs (#7805) üzenetére


V/
Topikgazda

most dec 29 a varhato beerkezes. :( erdemes varni vagy hagyuk? rendelve meg $56-ert volt
Ez alapján én folyamatban lévő vásárlásnak gondoltam. Elméletben ennek is van várható ideje.
De félreértettem.
Akkor erre válasz: erdemes varni vagy hagyuk?
Ha nem vársz, akkor csak annyi a lehetőséged hogy kéred a vásárlás törlését, ha használtál fel kupont, pontot azt nem kapod vissza. Ha a karácsonyi fenyő alá akartad és ha azután már nincs rá szükséged, akkor töröltesd, ha szükséged van rá akkor: érdemes várni.
Ha hagyod a dolgot annyiban akkor is vársz.

(#7808) V/ válasza flymi (#7806) üzenetére


V/
Topikgazda

A Loskii termékek jó minőségűek, négyen írtak visszajelzést, elégedettek voltak vele. A 15.88 $-os ár is jó.

(#7809) csonka


csonka
tag

11.24.-i EDM-es rendelésem ma érkezik. Vámon átjött szerencsésen.

(#7810) V/ válasza csonka (#7809) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nálunk nem vámolják, mert European Direct Mail azt jelenti, hogy másodjára itt egy EU-n belüli országban kerül feladásra. Néha fordulhat elő, hogy beleesik a szúrópróba szerű EU-n belüli küldemény ellenőrzésbe, de annak az esélye 0,5%

[ Szerkesztve ]

(#7811) csonka válasza V/ (#7810) üzenetére


csonka
tag

Csak azért írtam, mert kb 2 hete volt erről szó, hogy EDM-es szállítást úgy megfogtak, hogy csak na.

(#7812) V/ válasza csonka (#7811) üzenetére


V/
Topikgazda

EDM lett fizetve, de nem azzal lett küldve. EDM eddig tudomásom szerint nem lett "megfogva".

[ Szerkesztve ]

(#7813) flymi válasza V/ (#7808) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R
Rendelek is egyet.

Bakker, tegnap még 15.88 volt appal, mára eltűnt. :(((
Na mindegy, annyira nem sürgős még. Lesz ez még ákcijós.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7814) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Visszaolvasva a korabbi hozzaszolasokat a feltuntetett 7-25 napos szallitasi ido az 'almodj kiralylany' kategoria. Emailes rendelesi visszaigazolasban meg 2018/12/30 szerepel, online feluletukon mar 2019/01/12.
Milyen uton jon amugy a csomag az EU-ba? Vonattal, legikozlekedessel, kamionnal, vagy konteneren hajoval?

(#7815) V/ válasza Gerr'y (#7814) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen úton jön? Nem mindegy? Milyen szállítást fizettél ki? Air mail akkor a nevének megfelelően jön.
A 25 kg alattiak nem jönnek hajóval, sem csak gépjárművel. Légi szállítás és közúti. A vonatos téma is inkább a nagy méretű és tömegű.
A légi szállítást azért ne úgy képzeld hogy felszáll a repülőgép és hipp-hopp más itt is van, a földön is várakozik a két végpont közt.
Egyébként a karácsonyi csúcsforgalom van már.

(#7816) Beni2360


Beni2360
félisten

(#7814) Gerr'y

Azért a sokat szidott posta, Nov.21.én rendelt és postázott tn nélküli csomagomat a mai napon kézhez kaptam. Most akkor hol a bibi? :F nem álom hanem valóság. Jókor jó helyen jó időben rendeltem, éppen konténer zárás előtt.
Várható szállítás dátuma: 2019-01-11 19:46:49 - ez volt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7817) mdav88 válasza Beni2360 (#7816) üzenetére


mdav88
senior tag

Posta? Ma hozott kb 10 dabrab regisztralatlant, amit tobb mint ket honapja rendeltem! Volt ami oktober kozepetol magyarhonban parkolt.

(#7818) Gerr'y válasza Beni2360 (#7816) üzenetére


Gerr'y
senior tag

A nagy atlag megsem fut be 25 nap alatt.
Valoszinuleg a kis erteku dolgok ellenorzese is gyorsabban tortenik.

(#7819) Beni2360 válasza mdav88 (#7817) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocsi honnan tudod, hogy itthon parkolt ha reg nélküli volt. És ha Okt-re akkor két hónapig nem lehetett már itthon.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7820) mdav88 válasza Beni2360 (#7819) üzenetére


mdav88
senior tag

Ugy hogy addig ment a yanwen tracking.
Csak a posta itthon nem regisztralja.

[ Szerkesztve ]

(#7821) V/ válasza mdav88 (#7820) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenki tudja hogy a Yanwen információkból addig pontos a dolog hogy átvették. Ott dekkolt az Kínában a reptéri tranzit raktárban. Nálunk ezekkel a küldeményekkel könyvelésileg nem foglalkoznak, ott Kínába írta be a Yanwen programja a megérkezést, mert a előre beállított idő ehhez a bejegyzéshez eltelt.
Fizikailag képtelenség hogy azt a havi közel 500000 csomag tárolgassák nálunk hetekig. Maximum 1 héten belül 90 %-a megy tovább, jellemzően 1-3 nap.

[ Szerkesztve ]

(#7822) mdav88 válasza V/ (#7821) üzenetére


mdav88
senior tag

Amikor a postan erdeklodtem azt mondtak, hogy a kezbesites 6-8het is lehet. Szoval en semmin nem lepodnek meg.

(#7823) V/ válasza mdav88 (#7822) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahhoz viszonyítva amit mondanak nincsenek akkora késések. Gond az lesz hogy a helyi postán van most inkább torlódás.
A korábbi háromezer helyett mostantól 10 ezer csomagot tudnak feldolgozni óránként a Magyar Posta munkatársai, miután véget ért a 10 hónapos beruházás, és üzembe állították az új berendezést a Csomag Logisztikai Központban. 2018. Október 09.
A Nemzetközi Kicserélő Központot is fejlesztették egy kissé, ők is több csomaggal meg tudnak birkózni.
Nálunk már megint nem tudják hova pakolni küldeményeket a posta udvarán dekkol egy részük, mert a logisztika az beszállítja, a kiszállítás és az értesítők megírása a nem kiszállítandóknak meg valamiért nehézkes.

[ Szerkesztve ]

(#7824) mdav88 válasza V/ (#7823) üzenetére


mdav88
senior tag

Jogos, mondjuk orulok hogy fejlesztenek, nalunk Gyálon mondjuk kezbesitobol boven hiany van....

(#7825) V/ válasza mdav88 (#7824) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az gond, hanem a tárolás és a későbbi kézbesítés itt helyben, legutóbb a matrica nyomtatási papírcsomagom belső papírborítékja el volt ázva mert az eső ellen a konténer nem volt letakarva, szerencsére az eladó tripla műanyag tasakba tette és belső két réteg megvédte.
Ha elázik dobhatom ki a 8000 Ft értékű pakkot. És erről az eladó nem tehet., hogy kérjem számon rajta hogy hulladék érkezett meg?

(#7826) Flashy válasza mdav88 (#7824) üzenetére


Flashy
veterán

nálunk is (Győr), nyáron volt hogy napokig nem jött postás, aztán teljesen véletlenszerű értesítőket kaptam több nappal később mint a ráírt dátum, vagy kaptam 4 értesítőt egyszerre de 3 különböző dátummal az előző napokról. de tudnak jövőbe is utazni, nem egyszer kaptam olyat is hogy szerdán bedobja csütörtöki azaz "holnapi" dátummal, de csütörtökön a postán közlik hogy az a csomag még nincs náluk, jöjjek pénteken. aztán volt hogy jött helyettesítő postás, átadott egy kínai kicsi csomagot, meg előhúzott egy aláírós levelet, hogy "ezt meg tegnap elfelejtettem odaadni"... most a napokban olyan volt többször, hogy felhívnak a központból (BP) hogy jön egy külföldi ajánlott küldeményem, melyik postára megyek be érte, oké, holnap reggel ott lesz, értesítőt nem kapok, csak szóljak.

(#7827) mdav88 válasza Flashy (#7826) üzenetére


mdav88
senior tag

Same story here....

De reszemrol befejezem az offolast, elnezest hogy elhuzodott.

(#7828) Beni2360 válasza mdav88 (#7824) üzenetére


Beni2360
félisten

Érdekes én nem tudok vagyis észlelek létszámhiányról. Gy.szöllősi oldalon.
Tegnap voltam egy nagyobb csomagért, (szolt a postás, hogy nem fért a táskájába) és meglepett a 3 ablak ügyintézés.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#7829) Bec


Bec
tag

Korábban kérdeztem hogy az EU-s BG raktárból a B2C Europe regisztrált csomagot kiszállítja (szállítási időnek 3-7 napot írtak), most eltelt 12 nap azon kívül hogy feladták még semmi változás! tudom karácsonyi őrület mindenhol stb. miközben a kínai raktárból sima nyomkövetős csomag 15 nap alatt ma megérkezett!

(#7830) mdav88


mdav88
senior tag

11.10-én rendelt, majd 13-án feladott EDM csomagom még mindig nem jött meg, ügyfélszolgálat nyilván sablonos szövegekkel altat.
Az első tervezett kézbesítést 12.06 volt, majd módusult 12.20-ra, de mivel nincs mozgás a csomag körül, így kizártnak tartom hogy Karácsony előtt megérkezzen... Persze hosszas história, mert a Gearbestről rendeltem meg először, ami Feuchtban eltűnt, majd jobban bízva a Banggoodban, illetve a biztonságosnak ítélt szállítási határidőkben, megrendeltem innen is...

Mit lehet ezzel tenni, meg lehet-e reklamálni, vagy csak várjak szépen, majd csak kopogtat a gls?
(sovány vigasz, mert nem saját részre rendeltem, hanem anyukámnak...Nem az a típus, aki 3 hónapot vár valamire...)

(#7831) V/ válasza mdav88 (#7830) üzenetére


V/
Topikgazda

Még van 3 nap. Egyébként milyen értékű volt?

(#7832) mdav88 válasza V/ (#7831) üzenetére


mdav88
senior tag

170 dollár, beikszeltem a biztosítást is, okulva a gearbest-es esetből.

Értem, hogy van három nap, de ha megmozdul a csomag, onnan kell még 3-5 nap mire ideér...

(#7833) V/ válasza mdav88 (#7832) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, írtam azt hogy kiszámíthatatlan az idő az átcsomagolás miatt ezzel a szállítással, szerintem örülni fog neki ha két ünnep közt kapja meg akkor is.

(#7834) flymi válasza mdav88 (#7832) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Melyik biztosítás? Mert én ~34$-ért rendeltem nemrég, de csak az Air parcel register-t kértem hozzá.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7835) V/ válasza flymi (#7834) üzenetére


V/
Topikgazda

Megbeszéltük már itt, hogy a shipping insurance 10 $ felett logikus választás, mert így jogosult vagy elvesztés esetén az újraküldésre vagy a refundra. Egyébként csak opcionális a BG refundja, ha szállítás közben elveszik.
Az hogy te nem kértél azzal nem tudunk mit kezdeni.
DE a Air parcel register vagy ajánlott a feladónak biztosítja az elvesztés esetén a biztosítást, nem a címzettnek, így csak kifejezett írásbeli lemondás a küldő részéről a címzett javára esetén kaphatja meg a címzett a kártérítést, no ez egy Távol-Keleti eladótól eléggé körülményesen szerezhető be.

[ Szerkesztve ]

(#7836) flymi válasza V/ (#7835) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

shipping insurance-ra bepipáltam a biztosítást:

Order Totals
Sub-Total: US$32.99
Coupons: #NEW10120:: US$-3.30
Shipping insurance: US$0.66
Shipping Fee: US$1.30
Total: US$31.65

De volt ott még egy, amire viszont nem, valami duty, vagy customs fee, nem emlékszem pontosan. Nem is egészen értettem az mire jó.
Csak ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7837) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ha jól emlékszem, volt már ilyen probléma, de akárhogy keresem, nem tudom megtalálni a megoldás mi is volt, úgyhogy bátorkodom megkérdezni..

A Bangood loginn képernyőjére hiába írom be a bejelentkezési adataimat, nem enged be, "Request parameter error, please refresh and try again." hibaüzenetet ír ki. Firefox böngészőt használok, sütik törlésén már túl vagyok, manuálisan is gépeltem már be a bejelentkezési adatokat, úgy se sikerült. Mobil appból kilépve, visszalépve sikerül, tehát a bejelentkezési adatok jók, Chrome böngészőben szintén sikerült a bejelentkezés.

Help plz! :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7838) V/ válasza flymi (#7836) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a tariff insurance, de az is megmagyarázva az Összefoglalóban.
A többi szállításnál van a BG-nek van egy szolgáltatása, hogy tariff insurance, ez azt jelenti, ha valaki ezt kifizeti és vámeljárás alá kerül a csomagja, akkor a kifizetett vámot és az áfát 100%-ban utólag visszatérítik a fizetési igazolás beküldését követően 24 órán belül.
A vámeljárási költséget (Posta 3500 Ft, futárcég 6000 Ft) azt írják, hogy nem fizetik, de eddig az volt a tapasztalat, hogy ezt a szabályukat nem tartják be és ez is ki van fizetve.

Ez csak olyan értékű dolog esetén fizetni ahol várható az ára miatt a vámeljárás.

(#7839) V/ válasza Vertigo18 (#7837) üzenetére


V/
Topikgazda

Lépj be a Firefox fiókodba és töröld a tárolt a jelszót és azután szinkronizáld le az összes eszközt.

(#7840) flymi válasza V/ (#7838) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7841) Vertigo18 válasza V/ (#7839) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nincs Firefox fiókom külön, a mentett jelszavakat csak a böngészőben tudom törölni.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7842) V/ válasza Vertigo18 (#7841) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor töröld ott, nem tudni hogy honnan vesz rossz infót.

(#7843) Vertigo18 válasza V/ (#7842) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sajnos megtörtént már ez is, ott is töröltem és manuálisan, kézzel írom be a belépési adatokat. Így sem sikerül sajnos. Tuti, hogy a böngészőmben van a hiba, de nem tudom, hogy hol.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#7844) Bec


Bec
tag

Na ez megmagyarázhatatlanul rendszeres :) tegnap írtam itt hogy a B2C Europe regisztrált küldeményemről semmi hír, ma a postaládában landolt. Tehát hiába fizettem többet a postázásra semmi nyoma nincs, 13 nap alatt kaptam meg a BG EU-raktárból.

(#7845) V/ válasza Vertigo18 (#7843) üzenetére


V/
Topikgazda

Az újabb verziókban (64.0)rá kell nézni az Adatvédelem is biztonság résznél a beállításokat, mert a frisités egy csomó dolgot átállít, most például a frissítés után nekem be van kapcsolva a felugró ablak tiltása, folyamatosan engedélyezettként használtam. A Tartalomblokkolás is és a Harmadik féltől származó sütik beállítása is néha kavar. Most nézem ez a hüle ezt is beállította: Sütik és oldaladatok blokkolása
Mi van ha ez épp nem egészen jól érzékeli a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

(#7846) SzamyMcMilan


SzamyMcMilan
lelkes újonc

Sziasztok!
Nem rég fedeztem fel ezt a Banggood oldalt, és szemeztem ezzel a termékkel.

Olvasgattam itt a mai év nagyobb hozzászólásait és vegyes érzéseim vannak, a rendeléssel kapcsolatban.

A termék még 4 napig akciós, de érdekelne, hogy akkor mikor várható a termék? Illetve, akkor fennakad a vámon, vagy egyáltalán bármi olyan dolog ami fontos lehet. Mire számítsak. Illetve paypallal fizetek, de mire való a bgpay. Vagy mennyire nehezen lehet visszakérni a pénzt, ha nem történik úgy ahogy kell.

A termék jó áron van. Így nekem megéri az 1 hónapos várakozási időt is.

Ebay-ről szoktam 99%-ban rendelni apróbb dolgokat. A legdrágább egy 100ezer forintos termék volt, de eu-n belül németországból és 3nap alatt itt volt. Így nincs tapasztalatom, EU-n kívüli nagyobb tétellel.

Segítségeteket, észrevételeteket köszönöm.

Mellékelem a képen a rendelt árut.

(#7847) V/ válasza SzamyMcMilan (#7846) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne forintra állítva fizess, a $ a jó. Ha nem éri el a szállítási költséggel együtt a 42,17 USD akkor nem kell fizetni semmit sem itthon. A januári vámárfolyam is meg lesz a jövő héten ekörül várható.
Bgpay-t az nem az amire gondolsz, PP-vel fizetsz

(#7848) Ciccuka válasza V/ (#7847) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen alapon teljesen mindegy, hogy mibe fizeti. Úgyis átszámolják. Mindkettő random úgyis.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#7849) SzamyMcMilan válasza V/ (#7847) üzenetére


SzamyMcMilan
lelkes újonc

Haha 😂
42.89usd a termek postával együtt. De végülis így is áron belül maradunk :)

Meglátjuk akkor.

Köszönöm!

(#7850) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mi a fene van? Eddig mindent szépen dollárban mutatott, most meg átváltott valami TRY-ra...
Most nézem ez valami török líra.
Hogy a viharba került ez a dollár helyére a .com-on? :F

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.