Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) Andralin válasza V/ (#6750) üzenetére


Andralin
aktív tag

Rendben, köszönöm a tippet, megvárom míg megérkezik és utána reklamálok, hátha jóvá írnak valamit.

Közben egyre siralmasabb a helyzet a szállítás terén! :O

Ma egy hete adtam fel 3 különböző megrendelést kisebb értékű, pár eurós elektronikai alkatrészekkel, mindháromnál kifizettem a 2+ eurót Priority Air Mail opcióval.
Ma érkezett három e-mail tőlük, mindhárom rendeléssel kapcsolatban egy-egy külön mail, mely szerint vámeljárás miatt 5-7 munkanapot fognak késni a csomagok és majd frissítik a nyomkövetési számot ha feladásra kerültek. Tehát még fel sem adták őket egy hát elteltével.

Azt hiszem ez volt az utolsó, hogy drágább fuvart fizettem!
Az elmúlt időszakban a sima Air Parcel Register opcióval 3 héten belül megjött a legtöbb rendelésem, és a jelek szerint jelenleg ez a legolcsóbb opció egyben a leggyorsabb is! :W Nemcsak pénzkidobás a drágább opció, hanem sokkal később is ér ide. :(((

(#6752) laskr99


laskr99
addikt

Elkezdtem kapni levelet tőlük sms-ben az akciókról, írja,hogy válaszoljak stoppal ha nem akarom, de nem lesz emelt díjas? 0670-es számról jön.

(#6753) UberMutant válasza laskr99 (#6752) üzenetére


UberMutant
őstag

nem tudjuk, majd kipróbálod és megírod nekünk

(#6754) V/ válasza laskr99 (#6752) üzenetére


V/
Topikgazda

A 70-es vagy 30-s vagy 20-as szám az nem melt díjas. Múlt héten is felmerült.

(#6755) ANOka válasza laskr99 (#6752) üzenetére


ANOka
őstag

Nekem meg 30-asról, mivel az én számom is 30-as. (Mellesleg T-Mobile-os is.)
Küldtem válaszként a STOP-ot, remélem ez volt az utolsó spam SMS.

[ Szerkesztve ]

(#6756) zeon.hu válasza laskr99 (#6752) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Biztos, ami biztos alapon tiltottam a számot, ne zaklassanak ezekkel.

#?*@&!

(#6757) qqcqqc válasza ANOka (#6755) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én 20-as vagyok, de telekomos, 30-as számról kaotam ma sms.

[ Szerkesztve ]

(#6758) DJ. Ru$y válasza zeon.hu (#6756) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha használsz bárhol kétlépcsős azonosítást küldhetik arról a számról a hitelesítő kódot... Én biztosan nem tiltanám.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#6759) V/ válasza zeon.hu (#6756) üzenetére


V/
Topikgazda

Hetente kapunk egy sms-t amelyben a heti ajánlat van, amire egyébként megadtad a felhatalmazást. Múltkor is írtam, töröld az értesítőknél. Vagy STOP tartalmú sms vissza.
Oké most kettő jön, az e-mail is, meg jön egy sms is. Ott nézem meg ahol hamarabb hozzáférek.

[ Szerkesztve ]

(#6760) zeon.hu válasza V/ (#6759) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ott már törölve.
De írtam a múltkor, hogy neten utánanézve több promó is jön/jöhet erről a számról, nemcsak Banggood, ezért tiltottam le.

#?*@&!

(#6761) UberMutant válasza zeon.hu (#6760) üzenetére


UberMutant
őstag

meg pl google autentikációs sms, meg ki tudja még milyen.
csak jusson eszedbe, hogy miért nem kapod meg ezeket az smseket

(#6762) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy BG-n ti milyen valutában szoktatok fizetni, mert én nálam eddig mindig USD $-re olt állítva, de néztem ma, hogy akár EURO € , vagy Forint HUF valutát is ki lehet választani, viszont például Euró-ra átváltok egy adott terméknél, vagy Forintra, akkor többre jön ki az ára, mintha USD-ben fizetnék, ahogyan eddig is szoktam.
A három különböző valutát Forintra átváltva, az USD ár a legkedvezőbb, az Euro-s kicsivel több, a BG-s Forint ár viszont jóval több mindkettőnél.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#6763) V/ válasza Exelsior24 (#6762) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan ez a következtetésünk, bár ez bármely olyan kínai webshop-ra vonatkozik ahol a $ az alapértelmezett, hogy kártyás vásárlás esetén a $-on kell hagyni.
Ide is 2 alkalommal beírtam ilyen összehasonlító vásárlást.
Egyébként mielőtt a forint szakadékba zuhant volt 2 nap amikor egy 1000 Ft értékű valaminél 12 Ft-al jobb volt a forintra állítás (csak véletlen volt, nem ez a jellemző), a mostani forint árfolyami helyzetről nem kívánok véleményt nyilvánítani. :W

[ Szerkesztve ]

(#6764) Bec


Bec
tag

Üdv.mindenkinek! Ismét lenne egy rendelésem és jelenleg ezeket a postázási opciókat kínálja a BG :

A kérdésem a rutinos kollégáktól,nagyobb tételű rendelés esetén melyik az a postázás ami aggodalom (sarc) mentes és viszonylag gyors??

(#6765) V/ válasza Bec (#6764) üzenetére


V/
Topikgazda

A két kivánságod legtöbbször kizárja egymást. :)
Az EDM és a PDM lehet EU-n belüli beszerzésnek minősülő, viszont lassú is lehet. Valójában mostanában csak egy jós mondhatna neked valami biztatót.
Ha visszaolvasol egy kicsit, akkor ezekről volt néhány hsz.
De itt is él a javaslatom rá kell számolni a járulékos költségeket és ha úgy is megéri megvenni, ha mégsem kerül felszámításra akkor jobban jártál.
Ez esetben azért vigyázni kell: nagyobb tételű rendelés mert adott esetben az kereskedelmi mennyiségnek számolható és akkor már nem a magánszemély EU-n kivüli vásárlása kerülhet szóba hanem importálás és arra mások a szabályok, más az eljárási rend.
A kézhez kapás meg nagyban függ a szállítótól is, a Posta mostanában megint gyengélkedik, így választhatsz te 6-14 napos szállítást, de azt a BG nem tudja garantálni, hogy miután ide megérkezik mennyi ideig ülnek rajta a kézbesítő cégnél.

[ Szerkesztve ]

(#6766) Bec válasza V/ (#6765) üzenetére


Bec
tag

Köszi szépen a kimerítő választ. Időközben kosárba raktam az apróságokat az egy db. nagyobb értékű mellé és úgy látom mindegyik más raktárban található.így a kérdésem első része nem aktuális.
Az EDM vagy PDM postázás házhoz szállítója általában a magyar posta? Azért kérdezem mert ha futár hozza akkor olyan címre kérem amin napközben át tudom venni. Előre is köszönöm!

(#6767) V/ válasza Bec (#6766) üzenetére


V/
Topikgazda

GLS, de néha nehéz összeegyeztetni a dolgot.

(#6768) Nigér válasza Bec (#6766) üzenetére


Nigér
őstag

Szia!
Nekem eddig egy szem EDM rendelésem van, ezt a GLS fogja hozni, több tucat PDM-et viszont eddig kivétel nélkül a Posta kézbesítette (már amikor nem nekem kellett utána kajtatnom, mert csak bekúrtak a postaládába egy értesítőt oszt jóvilág).

[ Szerkesztve ]

(#6769) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

Nektek működik a napi fb megosztásos 20 pontos móka? Nekem tegnap megpusztult. Volt app adat törlés, app törlés, régi app feltelepítés, de semmi. Ez a hiba üzenet jön elő:

Van valami ötletetek?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6770) gulac12 válasza vegyszer (#6769) üzenetére


gulac12
tag

Nálam is ugyanez a hiba, megoldást én sem nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#6771) Beni2360 válasza vegyszer (#6769) üzenetére


Beni2360
félisten

Most csináltam és simán adta a 20 pontot.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6772) Druss válasza vegyszer (#6769) üzenetére


Druss
aktív tag

Nálam is működik. Gyűjtögetem a pontokat, de ha nem hozzák vissza a 10/5-öt akkor nem sokra megyek vele.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#6773) vegyszer válasza Druss (#6772) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem 5300 pontom van. Kéne még vagy 2000. Akkor lenne minimál áras a Xiaomi 4k drone úgy novemberre... (akkor is, ha nincs kupon.)

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6774) Exelsior24 válasza vegyszer (#6769) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Nálam is működik rendesen, érdekes valakinél semmi baja, másoknál meg hibára fut.

Viszont a 06.03-án rendelt European Direct Mail-es csomagomról még mindig semmi infó, BG is csak annyit írt vissza a megkeresésemre, hogy várjak rá tovább hátha megérkezik, hát kösz már több mint egy hónapja várok... :((

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#6775) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Ha május 8-i nem regisztrált küldeményem nem érkezett meg akkor már aggódjak?

(#6776) vegyszer válasza qqcqqc (#6775) üzenetére


vegyszer
addikt

Már nem kell aggódni. Paypal egyeztetést kell nyitni. A 60 nap leketyegett. A hatvan napon túl az idő múlásával egyre csökken az esély, hogy valaha egyáltalán megjön.
Szerintem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6777) sambenez válasza vegyszer (#6776) üzenetére


sambenez
addikt

Még csak 43 nap, mert a munkanapokat kell figyelembe venni.

(#6778) Druss válasza vegyszer (#6773) üzenetére


Druss
aktív tag

Nekem 6057. Akkor november végére kb. meglehet neked.

"A szavak csak hangok a levegőben, a tettekben bízz, ne a szavakban!" David Gemmell

(#6779) V/ válasza qqcqqc (#6775) üzenetére


V/
Topikgazda

Jelezni kell feléjük hogy nem érkezett meg. A PayPal -nál dispute kezdeményezés csak akkor ha velük nem tudsz megegyezni, ott erre május 8-tól számított 180 napon belül van lehetőség. Mindig a kereskedőnél kezdeni a reklamációt, itt sincs másképp mint a bolti vásárlásnál. Nem a banki fizetési védelmet vesszük előbb igénybe ha pl. kártyával fizetünk és gondunk van.

(#6780) vegyszer válasza gulac12 (#6770) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy újabb érdekesség. A gyerek tabletjéről a napi fb megosztásos adja a 20 pontot...
Nem értem mi a hiba...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6781) gulac12 válasza vegyszer (#6780) üzenetére


gulac12
tag

Továbbra sem megy a pontgyűjtés nálam, naponta próbálom telefonon, tableten erdménytelenül.

(#6782) Bec


Bec
tag

Jól be etettek,rámentünk egy a konkurenciáknál óccóbban kínált termékre amire "in stock" volt írva,ki is lett fizetve. De a rendelés státusza "Back Order" már 4 napja. Az ár jóval kedvezőbb volt viszont nincs is nekik,a hogy is van ez kérdésre azt írták max. 30 napon belül postázzák. Hmmm. Ja még annyit hogy a mai napig is "In Stock"

[ Szerkesztve ]

(#6783) ANOka válasza Bec (#6782) üzenetére


ANOka
őstag

Miért nem mondod vissza és a konkurenciánál veszed meg?

(#6784) Bec válasza ANOka (#6783) üzenetére


Bec
tag

Az ár különbség miatt! (199$-ról 149$),épp az imént néztem és már átírták a termék árat 199$-re.Kíváncsi vagyok hogy állják a kifizetett árat és majd feladják,vagy jelzik hogy dobjak még rá 50$-t?

(#6785) V/ válasza Bec (#6784) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem emelik utólag, amennyit kifizettél annyiért kapod meg, ez lenne az A verzió.
Vagy a B verzió hogy visszamondják valamilyen ok miatt és a kifizetett pénzt visszakapod

(#6786) Beni2360 válasza V/ (#6785) üzenetére


Beni2360
félisten

Velem is el akarták játszani a csomagvételnél, mert olcsón adták.Mondtam nekem ráér várok. Erre 3 nap múlva feladták, mivel darabos tételben volt. De itt a sajnos a B verzióra tippelek habár velem nagyon korrektek voltak eddig.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6787) V/ válasza Beni2360 (#6786) üzenetére


V/
Topikgazda

Velem is korrektek voltak, mert elnézést kértek amiatt hogy a beszállítótól nagyon gyenge minőségűt kaptak és ezért nem akarnak velem kiszúrni, inkább el sem küldik, de nem tudnak a közeli időben ilyen áron beszerezni, ezért törlik a vásárlást.
A Fogyasztóvédelmi szabályok és a szerződési feltételek szerint ilyen esetben ez szabályos eljárás.

(#6788) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok, valaki találkozott már ilyennel?
Célországba megérkezett után megint a holland posta utaztatja? :F
Screenshot

(#6789) V/ válasza Nigér (#6788) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen mivel elsőként odaszállítják és onnan jön ide, adja az NL végződés. Mert Kínából a holland posta szállítja.
Két országba érkezik meg.

[ Szerkesztve ]

(#6790) Nigér válasza V/ (#6789) üzenetére


Nigér
őstag

Oké erre gondoltam én is, de akkor volt valami újítás mert eddig ilyen bejegyzés ebben a sorrendben sosem volt nekem.

(#6791) Beni2360 válasza V/ (#6787) üzenetére


Beni2360
félisten

A tegnap emlegetett nem akarták küldni csomagomat mint írta, 06-24.-n feladták és ma hozta a postás LB Tn-volt. Aláírós. A rendelésnél még mindig : Repair & Refund & Resendig szerepel. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6792) V/ válasza Nigér (#6790) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyira nem új, lényeg az hogy Holland Királyi Posta kínai felvevőhelyéről Hollandiába viszik a csomagokat és majd onnan szállítják ide. Mostanában annyi a változás, hogy a magyar Posta össsze-vissza könyveli, vagy em könyveli az információkat és ezért nem látod néha a 2 érkezést.

[ Szerkesztve ]

(#6793) V/ válasza Beni2360 (#6791) üzenetére


V/
Topikgazda

No igazuk volt, azért nem akarták feladni, mert már feladták. :)

(#6794) Bec


Bec
tag

Ma feladták amit tegnap itt leírtam,hmm. Kaptam trackinget is de csak számokat tartalmaz,jól gondolom hogy majd ha befut az EU-ba akkor kap szokásos számot? Vagy már a szállítófutár meg előlegezte? (EDM postázás,ha jól emlékszem valaki GLS-t írt)

(#6795) V/ válasza Bec (#6794) üzenetére


V/
Topikgazda

A GLS -nél csak számok vannak. A nyomkövetőjükben látható. Mivel nem a Posta szállítja, így ne várj postai nyomkövetési számot, ha a szokásos alatt azt érted.

(#6796) Bec válasza V/ (#6795) üzenetére


Bec
tag

Köszi az infót,majd 1-2 hét múlva ránézek a GLS keresőjével.

(#6797) V/ válasza Bec (#6796) üzenetére


V/
Topikgazda

Én hamarabb szoktam látni. :)

(#6798) V/


V/
Topikgazda

Lenne egy kérésem, segítsetek már egy postai vitában, kiegészítő információk kellenének.
Ha valakinek ebben az évben volt postai vámeljárásos esete, akár kellett fizetni, akár nem az megosztaná a következő információkat:
1. országba érkezés dátuma. (Import (Megérkezett a célországba) vagy Célországban feldolgozva)
1a vámolásra kiválasztás dátuma (Küldemény kiválasztása hatósági eljárásra, postai árubejelentés vagy Vámkezelés)
2. az igazolások bekérésének dátuma, ideje
3. a beküldött igazolások feldolgozásnak dátuma, ideje (Címzettől beérkezett dokumentumok postai feldolgozása)
4. a vámolás megkezdésének dátuma, ideje (Hatósági eljárás kezdeményezése vagy ... vámkezelési indítvány NAV részére elküldve)
5. a vámolás befejezése és küldemény továbbítása (Küldés a kézbesítő postára)
6. kézhezvétel dátuma

Az enyém 28 napig tartott, az ideérkezés 10000 km-ről 5 nap volt

(#6800) V/ válasza bitmad (#6799) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel Ships from USA Warehouse esete van 27 % Áfa (60626 Ft után) és vám. Eddig 0% volt a vám, hogy most a vámháború miatt erre mennyi lett vám, azt a TARIC-ban kell megnézni. Link az Összefoglaló, 7. Vámügyintézésről néhány gondolat részben.
Lehet hogy jobban jársz a kínai warehouse árával 55779 Ft és free shipp, eleve ebbből indul csak az Áfa, mert mi Kínára nem vetettünk ki +.vámot

De ez Pre-orders!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.