Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:15

LOGOUT.hu

Banggood tapasztalatok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Bec válasza V/ (#7100) üzenetére


Bec
tag

Vagy ezzel hülyítik meg a vámosokat, sok kacat közt az értékes dolog. :C Na erre nem is gondoltam,lehet!..

(#7102) luciferk


luciferk
senior tag

2018.07.12 EDM rendelés megérkezett. :C
2018.08.15 15:45
Alsónémedi, The parcel was handed over to the consignee

(#7103) vegyszer válasza luciferk (#7102) üzenetére


vegyszer
addikt

Dettó. 17:03-kor hozta Pestre is futár, és én rohanok is hétfőn nyítni. Addig Szegeden vagyunk... :W :W

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7104) luciferk válasza luciferk (#7102) üzenetére


luciferk
senior tag

... Ja meg +100 bg pontott adtak a késedelmes szállításért

(#7105) V/ válasza luciferk (#7104) üzenetére


V/
Topikgazda

Kérdés az hogy akkor szidjuk őket vagy nem? :)
Minden webshopnál fordulnak elő problémák, a késedelem itt is egy-két külső fél "miatt" keletkezett, szerintem megfelelően kezelik a problémát.

(#7106) vegyszer válasza V/ (#7105) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem "csak" az a bajom, hogy nem erre számítottam/nem ezzel számoltam.
Mire a motyó megjött, vége a nyári leállásnak, és bizony itt és most szerettem volna vala használni.
Majd jövőre...
A lényeg, hogy ha lassan is, de megérkezett.

Pont úgy vagyok a kínai rendeléssel, mint egyszeri lány a diszkó után:
-Most akkor vajon megjön, vagy sem?

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7107) Bec válasza luciferk (#7104) üzenetére


Bec
tag

A kérdésemre hogy miért küldtek egy nagy adag kamera kiegészítőt mikor azt nem kértem azt írták,jóváírnak +100 pontot kárpótlásul,Besenyő Pistabá mondaná nooormális. :C

(#7108) luciferk válasza Bec (#7107) üzenetére


luciferk
senior tag

Nem semmi webshop, azért, hogy kéretlenűl küldtek egy nagy adag kamera kiegészítőt, még +100 pontott is adnak, meg kell hagyni nem skót nép a kínai. ;)

(#7109) papelado válasza V/ (#7105) üzenetére


papelado
aktív tag

Egyértelmű.Amit velem csinálnak azért szídás és PP jár!g se próbálnak megoldást keresni.

Drágaszágom....

(#7110) UberMutant válasza papelado (#7109) üzenetére


UberMutant
őstag

minden nap...

(#7111) V/ válasza papelado (#7109) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze, de itt olvasok olyanokat is akiknél elnézést kértek és adtak valami kárpótlás félét.
Én a kapcsolarótfelvételi űrlapot használom, nekem mindig sikerült negegyezni velük.

Egyébként megitt is és az összes webshop esetén a ki- és bevámolás, a szállító cég késedelme, a cunami, a földrengés mind olyan ok amiért nem vállalnak szállítási garanciát. Ezek az idők befolyásolják a várhatónak írt szállítási időket, ezen nem igazán érdemes agyalni.
These estimates are based on normal circumstances and are not a guarantee of delivery times. We are not responsible for the failures or delays in delivery resulting from any force majeure event, such as natural disaster, bad weather, war, and any other event beyond our direct control, such as public holidays and customs issues.
Az alap az lenne hogy garantálják hogy 60 nap alatt megkapod, ha nem akkor visszaadják a pénzed.
All items being sold at Banggood are guaranteed to be delivered to buyers within 60 days.. You can get a full refund if you have not received your item(s) beyond this time.
Persze itt is van kivétel:
Full refunds are not available under the following circumstances
1.Delays caused by the buyer providing incorrect or incomplete delivery information; 2 Delays in delivery caused by any force majeure incidents, such as natural disasters, bad weather, and war; 3.Any un-insured order that is lost or stolen; 4.Delays in delivery caused by any other beyond Banggood’s control, such as public holidays and Customs issues.

A fentieket figyelembe véve vagy vásárolunk tőlük, vagy nem vásárolunk.

[ Szerkesztve ]

(#7112) papelado válasza V/ (#7111) üzenetére


papelado
aktív tag

Nehogy már védd a védhetetlent.Vannak határok túl vagyunk rajta.

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#7113) V/ válasza papelado (#7112) üzenetére


V/
Topikgazda

:R Én csak leírtam, hogy a felmerült problémákat az én viszonylatomba mindig sikerült rendezni. Ezzel nem védtem senkit.
Nálad meg nem sikerült.
Ha valahol nem mennek a dolgok ott én nem vásárolok, pl a GB esetén mások meg vannak velük elégedve.

[ Szerkesztve ]

(#7114) luciferk


luciferk
senior tag

Kiváncsi vagyok mennyi idő alatt kapom meg a 10e forint értékű cuccomat.
A topikgazda (V/) szerint 99% vámmentesen jön a csomag a PDM-el (olcsóbb és gyorsabb mint az EDM ), de ha eseleg mégis megfogják, akkor is valószinű, hogy nem kell vámot/áfát fizetni mivel kb 12e forintig nincs vámolás ezt is a topikgazda (V/) írta akinek a segítő infóját komolyan lehet lehet venni, igazi profi topikgazda, köszönjük a segítségét :R
Rendelés dátuma: 2018-08-12 18:23:35. (PDM)
Állapot: A tranzitban
Priority Direct Mail (szállítás 6-14 munkanap)
Magyarország
A postai szolgáltató által elfogadott tétel
Augusztus 16, 2018 11:46
 Hollandia
A tétel előzetes tájékoztatása
Augusztus 15, 2018 08:53

(#7115) vegyszer válasza Bec (#7107) üzenetére


vegyszer
addikt

Had kérdezzem meg, hogy hány szett jött? Esetleg képet raksz fel ide? Hátha valaki ráismer...
Bocsi, de a dolog érdekel.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7116) kBruce válasza luciferk (#7114) üzenetére


kBruce
csendes tag

37 euróig ÁFA mentes a küldemény.

(#7117) V/ válasza kBruce (#7116) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosabban nem kell megfizetni a 22 € és 37,037 € közti Áfát, de azt kérni kell, mert a hivatalos verzió a 22 €. Az Összefoglaló 7. Vámügyintézésről néhány gondolat részénél tárgyalva.
Nem az Áfamentes szó használatos, félreérthető.

(#7118) vegyszer válasza V/ (#7117) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem egyszer volt olyan, hogy két szinte egyforma rootert vettem (Xiaomi 3G és 3C) egyszerre, de direkt külön kértem őket. Az olcsóbb akadt fent, a drágább jött át, és mikor elküldtem a 29$-os számlát, valóban nem jött fizetési utasítás vele. Bár rá volt pecsételve, hogy vám köteles, át volt húzva. Ingyen jött...
Lehet meg sem említettem nekik ezt a 10€-s mókát, hogy eresszék el... Tudták maguktól.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7119) V/ válasza vegyszer (#7118) üzenetére


V/
Topikgazda

Maradjunk annyiban hogy 2017-ig nem alkalmazták, pedig 2007 óta van rá lehetőség.
Javaslatom még mindig a kérelem, mert ha véletlenül még sem tudják ezt a szabályt alkalmazani, elég bonyolult vissza szerezni a 3238 Ft Áfá-t és a 3500 Ft vámeljárási költséget. Téves megállapítás esetén az utóbbi nem jár vissza, mivel a vámeljárást megcsinálták.
1 dokumentummal több amit csatolsz az e-mailhez, nem hiszem hogy probléma lemásolni a szöveget, behelyettesíteni azt a két adatot és csatolni.

(#7120) matyikusz133


matyikusz133
tag

Sziasztok! Banggoodon van olyan szállítási mód ami áfamentes? Mint gearbesten az Eu Express.

(#7121) V/ válasza matyikusz133 (#7120) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs, minek is ;]
Ha használntad volna a keresőt kaptál volna rá választ. a PDM és EDM rövidítésű szállítási módok.

Mivel 2 naponta megkérdezi valaki tényleg kell ezt itt is írnunk?
Tekintsd át a téma Összefoglalót!
Használd a gyorskeresőt (Jobb felső sarokban van) a kérdés feltevése előtt, előfordulhat, hogy van már rá válasz.
Ha mégsem találtad meg a választ, kérdezz!

De csak látszólag nincs Áfa és vám, az ki van fizetve a vételárba, mert amikor az EU-ba bekerül a valami termék dolog, akkor valakinek fizetnie kell, ha ez nem történne meg akkor csempészés büntetőjogi esete forogna fent.

[ Szerkesztve ]

(#7122) papelado válasza V/ (#7113) üzenetére


papelado
aktív tag

Bocs ha félreérthető tapló voltam .Persze én azonnal töröltem ezt a féreg bandát az ebolt mappámból .
Eddig mindig korrektek voltak de most már se árú se válasz a leveleimre se pénzem a termék meg kéne meg is rendeltem máshonnan.

Drágaszágom....

(#7123) matyikusz133 válasza V/ (#7121) üzenetére


matyikusz133
tag

Köszönöm a gyors választ! Az összefoglalót megnéztem ott nem találtam rá választ, gyorskeresoben nem :B
Azt tudom hogy valójában a shop kifizetti csak nekem nem kell. Gearbestrol már rendeltem így csak az Mi8 most 380$ a banggoodon aztán ott még nem vásároltam ekkora értékben. Áfával meg már nem érné meg annyira.

(#7124) V/ válasza papelado (#7122) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénzedet visszakapod ha a végső módszert, a Paypal dispute-t veszed igénybe. Az is természetes, hogy nem mindenki elégedett a szolgáltatásaikkal.

(#7125) UberMutant válasza V/ (#7124) üzenetére


UberMutant
őstag

de miért kell ezt minden nap beírnia?

(#7126) V/ válasza UberMutant (#7125) üzenetére


V/
Topikgazda

Elfér. És az ő tapasztalata, amit megoszt velünk.
Én már megértettem, szerintem mindenki más is. Gondolom mindenki tudomásul is vette.

(#7127) korikmate válasza matyikusz133 (#7123) üzenetére


korikmate
tag

A mi8 az vedd aliról, egy hét alatt ért ide és garantaltan áfafizetéstől mentes. Szállításnál a dhl-t kell ehhez választani.

New Original Xiaomi MI 8 6GB RAM 64GB ROM Snapdragon S845 Octa Core Mobile Phone 3400mAh Dual 12.0MP 20.0MP 6.21" 2248*1080 FHD
http://s.aliexpress.com/zUzeuUrA?fromSns=Copy to Clipboard

(#7128) V/ válasza korikmate (#7127) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jó a link, de gondolom a Store: Hong Kong Goldway-re gondolsz.
Kiváncsi leszek a 25-én nyiló budapesti Xiaomi üzletre, ott milyen áron lesznek a termékek kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

(#7129) tupacamaru válasza V/ (#7128) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem megnyitja a MI Global Store-t.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7130) V/ válasza tupacamaru (#7129) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké csak a HK Goldway-ről már halottam az olcsóbb beszerzés tekintetében és 99%-os míg emez 97,6%
Én ott ezt láttam. $344.97 bruttó áron (DHLszáll.-al)

[ Szerkesztve ]

(#7131) kBruce válasza korikmate (#7127) üzenetére


kBruce
csendes tag

Szia. Mi alapján gondolod, hogy Aliról vámmentes? Én nem találtam erre utaló jeleket Hacsak nem EU raktárból jön vagy véletlenül átcsúszik.

(#7132) tupacamaru válasza kBruce (#7131) üzenetére


tupacamaru
veterán


Ez lehet egy jel?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7133) RedCactus válasza UberMutant (#7125) üzenetére


RedCactus
senior tag

Engem érdekel. Nekem is júli 2.-a óta nem történik semmi a csomagommal. Kétszer írtam nekik, kétszer elhajtottak. Most nem tehetek mást, kivárom a 60 napot. De jó érzés látni, hogy nem egyedül én sz*p*k. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7134) Bec válasza vegyszer (#7115) üzenetére


Bec
tag

Sikerült megtalálnom Xiaomi Mijia akció kamera kiegészítőket küldtek pluszba,(23$ értékben) alaposan átvizsgálva iszonyat silány minőségű az egész,talán a kétoldali ragasztók érnek benne valamit.

(#7135) vegyszer válasza Bec (#7134) üzenetére


vegyszer
addikt

Olyan átlátszó ovális, mint egy telefon kijelző védő fólia?
Ha igen, keress meg privátban

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7136) lacentos válasza papelado (#7122) üzenetére


lacentos
aktív tag

Közel két hét üzengetés után sikerült némi eredményt elérnem (#7053).
Állandóan az 1500Ft fájdalomdíjat erőltették,már a jótállás is lecsökkent 1 hónapra (szerintük)holott az nem a
10 rugós órára hanem akkumulátorokra vonatkozik.
Írtam nekik,hogy minimum 4500 amit elfogadok kb a fele.Na ennek örültek és magukat jó srácnak beállítva utalták.
A továbbiakban nem hinném,hogy bóvlin kívül rendelek tartós cikket.Buktam egy csomó pénzt és sz@r az óra. :W :(

(#7137) korikmate válasza kBruce (#7131) üzenetére


korikmate
tag

Vettem egyet, második jel :D

Leírást elolvasod, ott a harmadik...

Az elsőt belinkelték már...

(#7138) kBruce válasza korikmate (#7137) üzenetére


kBruce
csendes tag

Ha azzal kezditek, hogy EU raktár, akkor nem kérdezem meg :D

Így már oké :)

(#7139) V/ válasza kBruce (#7138) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért nem azzal kezdtük mert nem EU-raktár. Ez más technológia. Megveszed Hong Kong-ban, elküldik Angliába ott "valamilyen módon vámoltatják, áfáztatják" és onnan egy újabb feladással elküldik ide

(#7140) Ispy


Ispy
veterán

Első banggoodos rendelésem tapasztalatai:

DHL expresszel rendeltem egy RC buggy autót, kb. 8 nap alatt érkezett meg. A csomagolásban az EU-s töltő helyett US volt, ezért az átalakítóra fizettek 1500 HUF refundot. Mivel kértem tariff insurancet, ezért az ÁFA összegét szó nélkül visszafizették, a DHL 6k-s összege viszont ilyenkor a vevőt terheli.

Az autó viszont hibás volt, ezért a cserealkatrészek árát szintén visszatérítették, kérdezték, hogy meg tudom-e javíttatni, mondtam, hogy igen 25 USD lesz, mondták jó. A kommunikáció gyors, 1 nap alatt mindig kaptam választ a leveleimre, szóval összeségében megszívtam ezt a rendelést, de jól reagáltak rá.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7141) V/ válasza Ispy (#7140) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a DHL Express pontosan melyik szállítás volt?
European Direct Mail
Expedited Shipping Service
EMS Express Mail Service

(#7142) Ispy válasza V/ (#7141) üzenetére


Ispy
veterán

Expedited Shipping Service

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7143) Andralin válasza V/ (#7117) üzenetére


Andralin
aktív tag

Ez a 37,037 €-s limit nekem is újdonság volt.

Az összefoglalóban olvastam, hogy a Magyar Posta ilyen esetben nem számol fel ügyintézési díjat.
Vannak esetleg tapasztalatok a DHL-el? Ha mondjuk 35 EUR értékben rendelek DHL-es szállítással és elengedik az ÁFÁ-t, a DHL-t attól még felszámítja az ügyintézés díját, vagy a postához hasonlóan eltekintenek tőle? Mi a gyakorlat náluk?

(#7144) tupacamaru válasza Andralin (#7143) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mivel a sarcot az áru árára+szállítási költségre fizeted, ez DHL-es szállításnál nem nagyon fordul elő.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#7145) Andralin válasza tupacamaru (#7144) üzenetére


Andralin
aktív tag

Miért ne fordulhatna elő? A DHL-nél nem lehet hivatkozni erre az új gyakorlatra? Rájuk a törvény nem vonatkozik, csak a Postára?
Nem nagyon értem a válaszodat... :F

(#7146) UberMutant válasza Andralin (#7145) üzenetére


UberMutant
őstag

a dhl postázás költsége már önmagában is tetemes, így kisebb értékű árunál is átlépi az emelt határt. így érti.

(#7147) vegyszer válasza Andralin (#7145) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha DHL-el a szállítási költség + a termék nem lépi át, hivatkozhatsz rá.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7148) V/ válasza Andralin (#7143) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ez vámeljárás keretében történik kérhetik a költséget a nettó 5990 Ft-ot, de náluk máshogy számolnak.
A szolgáltatás ÁFA köteles, azonban az import vámeljárással kapcsolatban felmerülő szolgáltatások ÁFA vonzata a vámigazgatási döntés során meghozott határozatban kerül közlésre, így a szolgáltatást ennek megfelelően ÁFA mentesen számlázzuk.
Voltlt akitől elkérték.

[ Szerkesztve ]

(#7149) Andralin válasza UberMutant (#7146) üzenetére


Andralin
aktív tag

Tetemes? Hát az ingyeneshez képest mondjuk biztosan az. Kb. 12 euró a DHL-es szállítás, ez mellett akkor még 24 EUR-t elétheti a árucikkek értéke. Én általában filléres elektronikai alkatrészeket szoktam rendelgetni és néha nagyon sürgősen kell, megéri a DHL-t kifizetni.

Elég érthetetlen volt azt írnia a kollegának, hogy ilyen nem nagyon fordulhat elő, mikor a BG-n tízezerszám vannak 24 euró alatti értékű cikkek, nem mindenki mobiltelefonokat rendel kizárólag onnan. Na mindegy, lényeg, hogy most már érthető mit is akart írni.

(#7150) Andralin válasza V/ (#7148) üzenetére


Andralin
aktív tag

Köszönöm, erre voltam kíváncsi!

Jól értem, hogy volt olyan is, akitől elkérték, meg olyan is, akitől nem? Szóval igazából lutri a dolog?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.