Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24751) Wizard8 válasza M5Norbi (#24750) üzenetére


Wizard8
tag

Az én tápom már közel 8 éves :(

(#24752) djdaniel válasza Wizard8 (#24751) üzenetére


djdaniel
senior tag

az szép :C
örülj hogy nem nyírta ki a géped, ezek még ajtó támasztónak se jók.

(#24753) Wizard8 válasza djdaniel (#24752) üzenetére


Wizard8
tag

Itt a bizonyíték, hogy léteznek csodák :))

(#24754) spista222 válasza Wizard8 (#24753) üzenetére


spista222
addikt

Nekem is a régi gépemet 10 évig vitte egy codegen 300W-os táp, egyszer ventit kellett cserélni és egyszer egy dióda lábát meg kellett forrasztani, de még azóta is hiba nélkül megy és semmit sem nyírt ki, ezzel szemben megvettem a 400W-osat az 1 nap alatt kinyírta a Maxtor HDD-t, de a Samsung-al már nem bírt:)

(#24755) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok!

Cseréltem a VGA alatt a deszkát,procit,ramokat. A helyzet az, hogy semmiféle 3D alkalmazást nem futtatva is 63%-on dolgozik a kártya. Normális ez? 56-58 fokos. Ez is több mint az előző konfiggal. Win 7 64 bit van fenn.
Szóval az értékek alapjáraton:
CPU: 8-10 %
GPU: 63%
Mem: 1.6 GB
Ötlet?

(#24756) BomiBoogie válasza Gamerous (#24755) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Feladatkezelőben nem megy semmi? Ennél jóval lejjebb kéne menjen. Milyen kártya? Melyik driver van fenn?

(#24757) lacko81


lacko81
tag

Nem tudom, jó helyre írom a kérdésem, azért felteszem ide. :)

A böngészőmben(Chrome, firefox, explorer) néhány kép, (nem mind) zöldesen jelenik meg. Mintha csak a zöld csatorna lenne aktív. Ugyanezt tapasztalom a windows képnézegetőben. Mindenhol máshol jó(photoshop, xnview, stb..). Mi lehet ennek az oka?
Op: Windows 7, drivert frissítettem.

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#24758) BomiBoogie válasza lacko81 (#24757) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Flash vagy Java telepítés esetleg?

(#24759) agressiv válasza Gamerous (#24755) üzenetére


agressiv
addikt

Milyen kártya, mi volt, illetve, mi került alá?

Hát még a borz.....

(#24760) Solesz84 válasza BomiBoogie (#24747) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Köszi a választ!

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#24761) persil válasza Wizard8 (#24738) üzenetére


persil
nagyúr

"akkor csíkos a kép és számok mennek rajta"

Beléptél a mátrixba.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24762) BomiBoogie válasza persil (#24761) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ma csak úgy teszünk, mintha segítenénk... :DDD

(#24763) persil válasza BomiBoogie (#24762) üzenetére


persil
nagyúr

Annyira adta magát.. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24764) Gamerous válasza agressiv (#24759) üzenetére


Gamerous
tag

Adatlapomon látható. HD 4850 maradt 12.6 Catalysttal, WIN7 64 bit Ultimate
Asrock 970 Extreme3, FX 6300 Egyenlőre tuning nincs.

(#24765) M5Norbi válasza BomiBoogie (#24762) üzenetére


M5Norbi
őstag

Miért már április 1 van?:-) :-) :-)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24766) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Ti melyiket használnátok tervezéshez? Autocad, Solid Edge, Pro/Engineer
-G41-es Chipsetbe integrált VGA + E 5800
- Core2Duo E6300 (1,86 GHz)+ 6600GT
-Corei3 – 2100 + HD graphics 2000

17" monitor, 1280*1024-es felbontás.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#24767) djdaniel válasza Szakbarbár (#24766) üzenetére


djdaniel
senior tag

Corei3 – 2100 + HD graphics 2000

(#24768) agressiv válasza Szakbarbár (#24766) üzenetére


agressiv
addikt

A HD Grafikszot semmiképpen, az egy ipari hulladék, akkor inkább a 6600GT. Amúgy egy Core I3 és valami Quadro kártya jó párosítás lenne.

Hát még a borz.....

(#24769) Lord Dragon


Lord Dragon
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretnél kérdezni, hogy ha adott 2dv VGA (2x GTX 570 vagy 680 vagy akármi, amiből 2nél több darabot is lehetséges összekötni egymással) Értsd: nem csak 1 SLI híd csatlakoztatásához van hely a VGA-s hanem kettő ilyen csatlakozó van, akkor a kettő kártyát hogyan érdemes összekötni egymással?)

Egy sima SLI híddal ami mindkét kártyának csak az egyik SLI csatlakozóját használja, vagy olyannal ami mind2 kártyának mind2 csatlakozóját használja? Azért kérdezem, mert 3-Way SLI hidat is adtak az alaplapomhoz meg sima SLI hidat is. Esetleg hardver hiba ilyenből nem fordulhat elő? Nem mertem még rádugni a 3-WAy-eset nehogy olyasmi legyen, mint amikor egyes vinyókon Molex és SATA áramkábel is van és nem szabad mind2-t rádugni egyszerre, attól, hogy van.

Tehát egy 3 - WAY SLI híd az mind2 VGA-nak mind2 SLI - Portját befoglalná plusz a 3 - WAY SLI hídon a középső helyen kimaradna 2 port szabadon, mert nincs 3 videokártyám csak 2. Azért akarnám lecserélni a sima SLI hidat a 3-WAY-esre, mert a 3-way -es az merev és nem ilyen szalagkábel mint a sima SLI híd és ezért jobban tetszik.

Előre is köszi a segítségeteket!

Üdv! L.D. :R

(#24770) BomiBoogie válasza Lord Dragon (#24769) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem vegyél egy 7970-et. Vagy egy ARES II-t és nincs gond. :)

(#24771) Lord Dragon válasza BomiBoogie (#24770) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Köszi, de tökéletesen elvagyok ezzel most. Valójában csak 1 db GTX 570-em van nekem, a másik nem az enyém, mert csak itt hagyták pár napra kölcsönbe, de kíváncsi vagyok erre az infóra, mert később még jól jöhet. :))

(#24772) spista222 válasza Lord Dragon (#24771) üzenetére


spista222
addikt

Szia, valószínűleg azon a merev 3 Way SLI kártyán ez van megvalósítva:
1-2,2-3,3-1, összeköttetés. így 2 kártya esetében teljesen úgy fog viselkedni mint egy sima összeköttetés elvileg.

(#24773) Gamerous


Gamerous
tag

Újraraktam a drivert és megoldódott a probléma. :DD

(#24774) Macei válasza BomiBoogie (#24747) üzenetére


Macei
tag

biztos hogy nem az a gond.

Próbáltam már az amd oldaláról leszedett agp hotfix-es valahanyast ami a legfrissebb ehhez a karihoz, próbáltam a hozzá kapott cd-ről feltenni, de egyik sem ment, verziókat nem tudok nincs elöttem a masina.

Elötte én használtam a saját gépembe 3 hónapot aztán ment át anyáméba. Nálam jó volt nála is és egyszercsak lett vele ez a probléma

(#24775) <cafat>


<cafat>
senior tag

már feltettem ezt a kérdés az alaplapos topicban, de bemásolom ide is hátha hamarabb kapok választ

sziasztok

nem tudom hol lehetne feltenni ezt a kérdést, olyan problémám van, hogy összeraktam netezni 1 gépet, de a youtube-os vidik és a filmek is szaggatnak full screen-en a hanggal együtt
kodekeket és drivereket felraktam, nem értem mitől van ez

a gép amiről szó van:
asus p5vd2 mv
celeron d 3ghz
8600gt
2gb kingmax
160gb seagate sata2
os: xp sp2

(#24776) BomiBoogie válasza <cafat> (#24775) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Próbáld meg úgy, hogy felraksz egy darab VLC playert és semmi mást. A sok különféle kodek is gond lehet.

(#24777) Lord Dragon válasza spista222 (#24772) üzenetére


Lord Dragon
senior tag

Jaja egyébként igen! A 3-as összekötővel ez van megcsinálva egy db összefüggő mered híddal. :R

De a lényeg az, hogy akkor rendellenes működés vagy bármi hibától nem kell tartanom, ha a 3-as híddal kötök össze 2 kártyát, vagy? :R

(#24778) <cafat> válasza BomiBoogie (#24776) üzenetére


<cafat>
senior tag

1 kodek packot raktam fel xp codec pack 2.5.valami
leginkább a youtube zavar hogy nem lehet megnézni 1 normális vidit se teljes képernyőn, valami tipp h miért kezd el akadni úgy?

(#24779) BomiBoogie válasza <cafat> (#24778) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Feladatkezelőt is érdemes figyelni, hogy melyik alkatrész mekkora terhelés alatt áll, főleg a memóriakihasználtságot nézd és zárd be a felesleges programokat.

Illetve amit feljebb írtam, nem kell neked ez az XP Codec pack csoda.

(#24780) spista222 válasza Lord Dragon (#24777) üzenetére


spista222
addikt

Elvileg nem kell tartanod semmitől, tönkre nem fog menni, ha meg rendellenesen működne akkor visszarakod a régit.

(#24781) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jelenleg Gainward 8600GT 512MB PCI-E passzív hűtésű kártyám van. Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e kicserélni, és ha igen, mire. Jó lenne, ha nem kéne neki külön táp, ugyanis a tápomnak nincs spéci csatlakozása.
Adatlapomon szerepel a gépem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24782) BomiBoogie válasza Vakegérke (#24781) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nem szükséges tápot cserélned, kártyát viszont érdemes. Aszerint, hogy mennyit szánsz rá, Radeon 6770-7750-7770 hármasban gondolkodj.
Milyen felbontásra és mire használnád?

(#24783) Vakegérke válasza BomiBoogie (#24782) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem a táp a lényeg, az bírja, csak nincs spéci csatlakozója VGA-khoz. :)

Az a helyzet, hogy most az ets2 a nyüstölésem célpontja, és bár nem full, meg minden csodás a beállítás, mégis döccen időnként. Ez nem is lenne baj, azonban eljön a pillanat, amikor döcögni kezd, szaggat, kevés az FPS.

Nos, mivel Intel vezérlős a lapom, Intel a procim, kicsit félek a Radeon kártyáktól. Melóznak együtt szépen?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24784) BomiBoogie válasza Vakegérke (#24783) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor a megoldás egyszerű. 20K körül egy Radeon 7750, amihez nem kell 6 pines csati, egy sem, a PCI-E sínből kapja a naftát. Menni fog a lapoddal, itt a fórumon is számtalan tagnak van Q6600 Radeonokkal párosítva.

(#24785) Vakegérke válasza BomiBoogie (#24784) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24786) tomsics


tomsics
senior tag

Üdv!Olyan gondja lenne ismerősömnek,hogy vet egy Ati videókártyát.Felrakott hozzá minden programot,drivert.Ment is szépen,de kitalálta,hogy feljebb húzza a felbontást.Miután le okézta,fekete lett a kép és folyton újra indul a gép.Elmegy az XP betöltésig és onnan újra indul.Azóta megpróbálta az alaplapi kártyával,de ott is ugyanezt csinálja.Erre van valami tippetek,mi lehet a baj?Köszönöm

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#24787) cashback válasza tomsics (#24786) üzenetére


cashback
őstag

Próbálja meg csökkentett módban indítani a gépet... ezt követően beállítani az ajánlott felbontást és újraindítani a gépet.

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#24788) M5Norbi válasza BomiBoogie (#24784) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hi!

A 7770-es-nek milyen tápcsatija van?

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24789) Grave_444 válasza M5Norbi (#24788) üzenetére


Grave_444
nagyúr

1db 6 Pin-es

(#24790) M5Norbi válasza Grave_444 (#24789) üzenetére


M5Norbi
őstag

Ok köszi.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24791) M5Norbi válasza tomsics (#24786) üzenetére


M5Norbi
őstag

Hát igen én is csináltam ilyet egyszer:-)

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#24792) Grave_444 válasza tomsics (#24786) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Kapcsolja ki a gépet, ha tudja tegye át a vinyót egy másik gépbe, utána vegye ki a ramot, majd mindent vissza.
A biosban állítsa vissza rendes vga-ra és menni fog.

(#24793) draco31


draco31
veterán

Hello!

Érdeklődni szeretnék, hogy az AGP-s nVidia FX5500-amtól mely ATI kártyák erősebbek. nVidiánál ugyebár egyértelmű számomra, a magasabb számozásúak. ATI-nál hol kezdődik ez a számozás?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#24794) agressiv válasza draco31 (#24793) üzenetére


agressiv
addikt

Kb. a 9550-nél, gyengék voltak az F-ek.

<cafat> Attól van, hogy a celeron D egyszerűen kevés a jutubhoz.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#24795) Gamerous


Gamerous
tag

Hát skacok!
Mégsem oldódott meg a probléma. Este 8 órai kezdettel újra hajtja valami a vga-mat! Pedig csak alapon megy a konfig! Semmi 3d vagy ilyesmi! 67%-on megy! Beszar.k! Ilyet én még nem láttam !
Az ötleteket szívesen várom! Drivert lehet lecserélem régebbire. Most 12.6.
Előzmények

(#24796) agressiv válasza Gamerous (#24795) üzenetére


agressiv
addikt

Meghalt... Vagy inkompatibilitási problémákkal küzd a rendszer, AMD kártyánál előfordul.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#24797) spista222 válasza <cafat> (#24775) üzenetére


spista222
addikt

Használj Firefox-ot vagy operát, Chrome-nál nálam is elég sok minden akad hanggal együtt.

Amit még javasolni szoktam hogy töltsd le a Youtube-ról a Videót és nézd meg VLC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#24798) garami87


garami87
tag

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg nincs annyi tőkém, hogy vegyek még 1 komolyabb videókarit a geforce gtx 650 mellé! Megoldható e, illetve physxet használó játékoknál be lehet e úgy állítani 2 kártyát, jelen esetben egy gt620 és a gtx 650 et, hogy a gt 620 számolja a physx et csak azt, és a másik meg az egyéb számításokat! Lehet e lassulás a gt 620 miatt mivel az csak 64 bit, vagy ha az nvidia control panelben beállítom physx re akkor az csakis azt számolja?! Köszi előre is a válaszokat!

gg

(#24799) Grave_444 válasza garami87 (#24798) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem sok értelme nem lenne..
Inkább add el a mostanit és vegyél másikat.

(#24800) agressiv válasza garami87 (#24798) üzenetére


agressiv
addikt

Csakis olyan játékokban lenne előnye, amik használják is a physx-et, ezt azért szögezzük le, viszont ezekben a játékokban nagyon jó, ha van egy másik kártya ami csak a fizikával foglalkozik. Az már más kérdés, hogy a 620 erre nem a legalkalmasabb.

Hát még a borz.....

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.