Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Kbali válasza stracker06 (#6500) üzenetére


Kbali
nagyúr

Általában szokott lenni hozzá leírás, hogy mit javít, azt érdemes előtte elolvasni.

(#6502) Kbali válasza Ice&Lime (#6491) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem sokkal jobb egy ilyen kijelző, mint a kisebb felbontású, eleve többminden fér ki rá és ezek a panelek is jobb minőségűek szoktak lenni.

(#6503) albi31 válasza Kbali (#6502) üzenetére


albi31
senior tag

de a "eleve többminden fér ki rá" ez az emberek nagyobb részénél a szem kidülledésével jár,hisz olyan kicsik a karakterek,szerintem 14"-ba nem igazán van értelme!

(#6504) Ice&Lime válasza Kbali (#6502) üzenetére


Ice&Lime
veterán

kontraszt, gamma és fényerőben is más?

(#6503) albi31: fejtsd ki ezt nekem légyszi, végre valami mást mond. :)

[ Szerkesztve ]

(#6505) RG4L


RG4L
őstag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy Lenovo G580-as notit, fel is telepítettem a szükséges drivereket a telepítő lemezről. A kérdésem az lenne, hogy a Lenovo notiknak van-e olyan drivere, ami a funkciógombokat kezeli, tehát ha ki-be kapcsolom a touchpadot vagy a hangot le-fel veszem, az a kijelzőn megjelenik. Ha van, akkor mi ennek a neve, esetleg link? Előre is köszi :)

War Thunder: Gelesztaa

(#6506) albi31 válasza Ice&Lime (#6504) üzenetére


albi31
senior tag

minden "kisebb" lesz fizikailag,de "élesebb,részletgazdagabb",csak ez nem tudom mennyire életszerű 14"-ba!..bár ugye ez nem új keletű,mert már volt ilyen kijelző 2007-ban is(IBM T61),csak az még nem volt LED háttér világítású.

(#6507) Impressa válasza RG4L (#6505) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!

Itt meg fogod találni. vagy a Solution center, vagy az Energy Management tartalmazza a funkcióbillentyűket.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6508) Kbali válasza Ice&Lime (#6504) üzenetére


Kbali
nagyúr

Valószínűleg igen, de egymás mellett kellene megnézni.
Én 1440x900-as felbontással használtam 14-es notebookot, ill. még anno 15-öset 1600x1050-nel, nekem jó volt, pedig szemüveges vagyok.

A lényeg, hogyha van lehetőséged, próbálj meg élőben megnézni ilyen gépet, ne hagyatkozz másokra :)

(#6509) RG4L


RG4L
őstag

Adott egy HP noti ami megadta magát. Bekapcsolásnál a caps lock lámpácskája kb. 3 másodpercenként felvillan, a gép nem kapcsol be. Ez milyen hibát jelenthet?

War Thunder: Gelesztaa

(#6510) Ice&Lime válasza albi31 (#6506) üzenetére


Ice&Lime
veterán

(#6508) Kbali :
nem is nagyon látok összehasonlítást a neten konkrétan, hogy 1600*900 és 1366*768 kijelzős laptopok, olyan videók ill. képek amik használhatóak. csak olyan videókat láttam eddig (1-2) ami távolról mutatta őket és azt is rossz minőségben. élőben kellene, de hol? ... :U :)

[ Szerkesztve ]

(#6511) Wyll


Wyll
őstag

Ha van egy laptop márka, azon belül egy család/sorozat, azon belül egy modell, akkor honnan lehet megtudni, hogy az az adott modell milyen kiszerelésekben létezik és ezeknek a kiszereléseknek milyen karaktersorozat felel meg?

Tehát pl:
(Márka - sorozat - modell)
Lenovo - ThinkPad Edge - S430 --> ennek milyen változatai vannak? van pl. dedikált vga nélküli verzió?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6512) rupert


rupert
tag

Üdv!

A laptopom olyan hiba jelzést ad, hogy rossz a CPU. Jól gondolom, hogy ez lehet akár az alaplap hibája is?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 3700x, 2*8 GB G.skill Trident Z Neo, 500 GB Samsung Evo 860, Seasonic Focus Plus Gold 650W, Asus RTX 2060 ROG Strix OC, Cooler Master Masterkeys Pro L RGB, Logitech G403 Wireless, Deepcool Kendomen, Alienware AW2518HF 1080p 24" 240Hz, PS4 500GB, LG 42LF652V

(#6513) cattus válasza Wyll (#6511) üzenetére


cattus
őstag

A gyártó oldalán szerintem általában minden elérhető konfiguráció fel van tüntetve, ott érdemes nézelődni.

Do the thing!

(#6514) Wyll válasza cattus (#6513) üzenetére


Wyll
őstag

Most viccelsz? Minden elérhető konfiguráció?
Egy ilyet mutass, és letérdelek előtted!
Sőt, nekem az is elég, ha az S430-asnak megmutatod az összes kiszerelését!

no offense!

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6515) ro_bert17 válasza Wyll (#6514) üzenetére


ro_bert17
őstag

Valami ilyesmit keresel? [link]

(#6516) Wyll válasza ro_bert17 (#6515) üzenetére


Wyll
őstag

Igeen!! Valami ilyesmire gondoltam! :C
Most már csak azt kéne kideríteni, hogy ezek (N3B2FHV, N3B56GE, N3B57GE, N3B5HGE) melyikeknek felelnek meg...
Vagy pl ez az N2L3FHV...

Tán a hazai forgalmazó által alkalmazott kód?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6517) Dell XPS válasza RG4L (#6509) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Memória hiba! Vedd ki felváltva a modulokat és úgy nézd meg, hogy melyikkel indul el a laptop.

Üdv, Dell XPS

(#6518) Dell XPS válasza rupert (#6512) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Igen, jól gondolod ez lehet valóban alaplap hiba is.

Üdv, Dell XPS

(#6519) Dell XPS válasza w.miki (#6443) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akkor nem biztos, hogy szoftveres problémád van, ha kettő különböző OS alatt is jelentkezett a probléma (egér, touchpad, billentyűzet,).

Üdv, Dell XPS

(#6520) tevike


tevike
senior tag

Sziasztok!

Segítségét kérném, egy hozzáértő laptop mágusnak!

Lenne egy régi kis aranyos gépem ; Dell Inspiron 1501.

Aranyos, döcögős, meg minden (főkép a meg minden). Ezért úgy döntöttem, hogy a meglévő 1 gb ram mellé (amiből a win csak ~860mb-t használhat?!) veszek még 1GB-t.

Itt ph-n vettem meg egy kollégáét, egy bontott laptopból aminek az alaplapja beszart. A ram amit vettem, egy Hynix 1GB, teljesen azonos paraméterekkel mint az enyém (2Rx8 PC2 5300S 555 12) csak Samsung a régi márkája.

A HIBA:

Mikor beraktam az "újat" a slotba, nem kapcsolt be a gép, felpörgött minden, fekete képernyő, és a caps locknak az "A" gombja a laptopon villogni kezdett.
Mikor átcseréltem őket, ellentétes slotba, akkor is ugyan ez.
Mikor csak az újat raktam be (mind két slotba felcserélve), akkor is ugyan ez.
A régivel meg slottól függetlenül működött.

Számomra a konklúzió: ROSSZ a HYNIX

Esetleg valami tanácsotok lenne? Van-e hasonló hiba valakinek, vagy BIOS beállítási hiba, vagy bármi?:)

Köszönöm előre is! :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6521) Poo válasza tevike (#6520) üzenetére


Poo
aktív tag

Próbálj meg esetleg egy bios frissítést ha van ujabb a jelenleginél de ha úgy sem indul el csak a hynixel akkor felejtős mert nem "kedveli"....
Azért van csak ~860mb ramod mert ennek a deskának a vga ramot a sima ramból csipi le,ezt elvileg tudod biosban állítani de nem 100%.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#6522) tevike válasza Poo (#6521) üzenetére


tevike
senior tag

:/

Nagyon jó, hogy lehet az h válogat ez a ócskavas?

Nem akarom vga-t állítgatni biosba, mert ha ennél is gyengébb lesz a tudása, akkor még a márió is akadna :U

Bios frissítés bonyolúlt?!

u.i: Amikor bent hagytam előbb a Hynix-et is, és ment a gép + villogott a caps lock a gombja, kb 5perc alatt annyira felhevült, hogy majd elfolyt...

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6523) Poo válasza tevike (#6522) üzenetére


Poo
aktív tag

Nekem nem bonyolult :)) na viccet félretéve,aksi legyen maxon ha még működik,ide felmész és beírod a service taget majd kidobja a dolgokat és megkeresed a legfrissebb biost hozzá,nagyjából egy exe amit el kell indítani majd leokézni és azt hiszem csinálja magától de az aksi ha működik akkor legyen maxon ha viszont rossz lehet h rinyálni fog rá.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#6524) tevike válasza Poo (#6523) üzenetére


tevike
senior tag

Konkrétan aksi, nem hogy rossz, hanem egy kibelezett műanyag doboz ;]

Köszönöm, megnézem mindjárt! :R

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6525) Poo válasza tevike (#6524) üzenetére


Poo
aktív tag

Ha még nem is érzékeli akkor biztos rinyálni fog rá,aksi nélkül nem annyira javaslom azért a dolgot csak saját felelősségre...neten van leírás hogy aksi nélkül hogy frissítsd.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#6526) tevike válasza Poo (#6525) üzenetére


tevike
senior tag

Paff, nem vagyok egy laptop guru sajnos, nem mernék belefogni, aksija teljesen nulla, nem is érzékeli.
:(

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6527) Kbali válasza Ice&Lime (#6510) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nagyobb üzlet (usanotebook, laptop.hu, mediamarkt, stb...)

(#6528) Poo válasza tevike (#6526) üzenetére


Poo
aktív tag

Akkor ahogy érzed. :)

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#6529) tevike válasza Poo (#6528) üzenetére


tevike
senior tag

Tehát, akkor a Ram lehet, hogy jó? Csak a Bios nem akarja elfogadni?

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6530) Poo válasza tevike (#6529) üzenetére


Poo
aktív tag

Aham így is fogalmazhatunk,ha olyan gépből való mint a tied akkor jó eséllyel fog menni bios frissítés után is de az is lehet h nem.meg kell próbálni amugy nem kell nagyon félni tőle ha nincs áramszünet és nem kontaktos a notebook akkor valszeg semmi baj sem lesz,viszont ha valami is történik és nem tud lefutni a bios frissítés akkor az alaplapnak annyi ami benne van.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#6531) papaizsolt


papaizsolt
tag

Szép jó estét

Kéne egy kis segítség tanácstalan vagyok ,jelenleg és nem tudom kit kellene csinálni vele,
Adott egy Lenovo G580 as laptop felrakom rá a win7et és nem kezdi el tölteni a rendszert mindig újra indul .
Anno egy Dell Vostronál megoldotta a problémát ,hogy letiltottam valami Intel Speed valamit a biosba és ment,de itt ez nem segített aki tud segítsen legyen olyan rendes .

Üdv

(#6532) ro_bert17 válasza Wyll (#6516) üzenetére


ro_bert17
őstag

Ezekről sejtésem szerint a kereskedő kellene hogy többet tudjon. Ezek cikkszámok, a gyártónál meg modell- és szériaszám van.

(#6533) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Nem kifejezetten hardver/szoftver kérdés, de még is laptophoz kötődik.

Laptop táskáknál megadott méret mire vonatkozik?

Vettem egy táskát - nem is volt olcsó - amire az volt írva 15,4"-ig. Ám rohadtul nem fért bele. Mire vonatkozik a 15,4"? Képernő méretre? Mert a noteszem kép ernője annyi, még sem fért bele. Vagy maga a gép átmérőjére?

Aquila non captat muscas.

(#6534) tevike válasza Poo (#6530) üzenetére


tevike
senior tag

Ertem...nem kontaktos,es aramszunetet sem szoktak produkalni.
Tudsz pontos linket adni a bios frissitesre?Mert amit adtal errorozik nekem:R
Tudom...vegkepp ki idegell:U

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6535) Kbali válasza Hegyirabló (#6533) üzenetére


Kbali
nagyúr

A méret képernyőre vonatkozik. Biztosan jó modellt küldtek? Küldd vissza, hogy nem megfelelő (belső táskaméret nem volt megadva?)

(#6536) Kbali válasza Kbali (#6535) üzenetére


Kbali
nagyúr

Amúgy nem 15,6-os a géped?

(#6537) Poo válasza tevike (#6534) üzenetére


Poo
aktív tag

Neten rengeteg leírás van de nem tudom melyik az ami működik is szal ajánlani nem tudok
http://www.dell.com/support/drivers/hu/hu/hudhs1/drivershome/showproductselector

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#6538) Hegyirabló válasza Kbali (#6536) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát, 15,5", most hogy így jobban megnézem, de egy tized coll ráhagyás csak kellene, hogy legyen, főleg egy komoly márkánál (nem szeretném leírni melyik, csak ha nagyon kell).

Próbáltam elektronikus úton érdeklődni a belső méretekről, de jó magyar szokás szerint természetesen választ nem kaptam.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#6539) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Dell E6400 vagy a D830 az újabb?
Melyik a jobb széria?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#6540) Monyos


Monyos
aktív tag

üdv!

Talán itt lesz valaki aki tud segíteni ebben : [link]

Már ott is megerősítettek abban, hogy nincs a driverek között a funkciógombokért felelős.
Akkor viszont, milyen programot kell feltennem a HP oldaláról, hogy működjenek az FN gombok?? :F

(#6541) Poo válasza DonThomasino (#6539) üzenetére


Poo
aktív tag

Talán az E6400 valamivel újabb mint D830.Az hogy melyik a jobb hát attól függ mire kéne,mind a 2 business széria.

*Monyos:talán a support asistans de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#6542) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Egy barátomnak keresek notebook táskát, amibe elfér egy 13 colos noti, töltők (telefon és noti) ill. sok-sok papír... És mellette nem árt, ha "elegáns" és biciklivel is hordozható marad...

EZT a topikot nem szeretné egy hozzáértő újraéleszteni...? :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6543) Monyos válasza Poo (#6541) üzenetére


Monyos
aktív tag

Nekem is az volt a tippem, de semmit sem segített a telepítése, csak egy "felügyelő szoftver". :(

(#6544) ro_bert17 válasza Monyos (#6543) üzenetére


ro_bert17
őstag

A HP-knál mintha ezt kellene feltenni nem? [link]

(#6545) tevike válasza Poo (#6541) üzenetére


tevike
senior tag

Szia!

A Service Tag-met honnét tudom meg? Mert ezt kéri, ugye egyfolytában, de elbeszélünk egymás mellett a géppel :)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6546) Monyos válasza ro_bert17 (#6544) üzenetére


Monyos
aktív tag

"A szoftver nem használható ezen a rendszeren." :(

(#6547) stracker06 válasza pocokxx (#6542) üzenetére


stracker06
aktív tag

Ilyesmire gondoltatok már? (Ilyen hátizsákosra?) Ezt a legkönnyebb bicajjal hordozni és ezekbe szerintem kényelmesen belefér minden. Nem kell attól megijedni, hogy túl nagy, stb, én egy ilyet vettem a 13,3"-os notimnak és nem volt félelmetesen nagy a táska miután beletettem a gépet. :DDD Sőt, tök jó, mert nagyon kényelmesen belefér a hűtőpad, a külső vinyó, a töltő, az egér, átalakítók, esetleg egyéb kábelek. :K (Ezt mind belepakolva kezd kb. érződni, hogy optimális mennyiségű cucc van benne. Viszont ezeket úgyis mindig magammal viszem és a korábbi ilyen típusú táskámmal sokkal kényelmetlenebb volt.) :)

SFm™

(#6548) tevike válasza tevike (#6545) üzenetére


tevike
senior tag

Meg van, nem szóltam. Viszont a legújabb 2.6.3-s bios-om van alapból, az akkor nem jó, mert még ez az eshetőség is kiesett..
Gondolom vérfrissítést adni neki meg nem éri meg, az említett rizikók miatt (aksi halott)

[ Szerkesztve ]

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#6549) stracker06 válasza Kbali (#6501) üzenetére


stracker06
aktív tag

Elolvastam, számomra nem tűnik fontosnak :DDD :

What does it fix?
Optimize VAIO Care Rescue Mode.

SFm™

(#6550) Dell XPS válasza tevike (#6548) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Az ST-t a Bios-ban láthatod, de nem fog elindulni a frissítés ha nem érzékeli az akkumulátort. Szerintem ellenőrizd le a megvásárolt memória modult egy másik gépben, mert simán működni kellene "elvileg", ahogy írtad is.

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.