Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-20 18:40:24

LOGOUT.hu

A topikban főleg meglevő notebook miatt kérdezhetsz, ha vásárolni szeretnél, ezek az ajánlott topikok:
Milyen notebookot vegyek?
Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
NOTEBOOK / NETBOOK / Mac beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) albi31 válasza dragonfx (#6599) üzenetére


albi31
senior tag

A hdd meg a többi értéket nem érdemes nézni(de már látom,megelőztek!),mert az Aero után adja az indexet,a két CPU között van különbség,hisz a 860-s 3Ghz 3Mb Cashe míg a T5550:1.83Ghz 2Mb Cashe,arról nem is beszélve,hogy a 860-s technológiája kicsit komolyabb,hisz a két életkor között van kb 5év különbség,és a 860-s tudja a Intel® Virtualization Technology (VT-x)!

(#6600) Kbali : :K

[ Szerkesztve ]

(#6602) dragonfx válasza albi31 (#6601) üzenetére


dragonfx
veterán

Jó de ekkora azért nincs.persze egyértelmű jobb.kár le van downclockolva a laptoppri.
Gyakorlatban teljesen okes.
Most épp telorol írók.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6603) politomi


politomi
tag

Sziaztok.
A notebook-okban van alaplapi elem ami megjegyzi az ídőt és a beállításokat?
A problémám hogy van nálam egy toshiba notebook és a a tápot kihúzom a konnektorból akkor teljesen elfelejti az ídőt.
Az aksija nem jó mert a rendszer kijelzi hogy csatlakoztatva de nem töltődik.
Valami ötlet hogy ezt hogy lehet kiküszöbölni?
Köszönöm a válaszokat.

(#6604) tikshow válasza politomi (#6603) üzenetére


tikshow
addikt

Melyik laptop ez pontosan?

(#6605) Dell XPS válasza politomi (#6603) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Természetesen van, ha kicseréled elmúlik a problémád.

Üdv, Dell XPS

(#6606) Muerte válasza politomi (#6603) üzenetére


Muerte
addikt

Bios elem csere első körben.

(#6607) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

van egy laptop. megnéztem a procija típusát. majd megnéztem az intel oldalán az infókat róla.
kiderült, hogy van belőle alaplapba épített változatú is.
na most honnan tudom meg látatlanba és szét nem szedve a laptopot, hogy most az konkrétan milyen fajta, milyen processzoros, beépített vagy kivehető?
vagy ahhoz tudni kell pontosan a termékszámot és azzal beazonosítani és akkor kidob valamilyen számot vagy adatot erről?

tikshow: szia, hogy vagy, remélem minden oké veled. :)

[ Szerkesztve ]

(#6608) Kbali válasza Ice&Lime (#6607) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miért nem árulod el, hogy mi a gép típusa, amiben ez a processzor van? Egy-egy gyártó általában azonos típussorozaton belül nem váltogatja a forrasztott és nem forrasztott processzorokat.
Ha nagyon nem csalódom, akkor az ultrabook-ok általában forrasztottak, meg kevésbé szerelhetők, akár egy Lenovo Z500, amit robbantani kell, ha hozzá akarsz férni pl.: a memóriához.
Esetleg azért kérdezed, hogy utólag lehet-e majd erősebbre cserélni? Ne kelljen már találgatnunk :W

(#6609) politomi válasza tikshow (#6604) üzenetére


politomi
tag

Toshiba Sattelite L500-1PU
Ugyanolyan tipusú elem kell bele mint az asztali alaplapokba?

(#6610) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok.
Párom szüleihez ma betörtek. Szétverték a házat s elvittek pénzt,ékszert, elektronikai cuccokat.
Többek közt egy ilyen bordó Acer laptopot is. Érd-en történt, tudom kicsi az esély de ha valaki találkozik vele kérem pm-ben jelezze felém. Viszonylag ritkább példány ebben a színben. Nem ingyen kérem s ez valóban velem történt nem egy üzenőfalas marhaság :((( Sry az off-ért csak próbálkozik az ember. THX

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6611) Impressa válasza Rivaul (#6610) üzenetére


Impressa
őstag

Szia!
Nem túl jó ezt olvasni, de ha tudok, természetesen segítek. Sajnálom, de remélhetőleg csak felbukkan valahol.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6612) Dell XPS válasza politomi (#6609) üzenetére


Dell XPS
veterán

CMOS Battery: [link]

(#6610) Rivaul figyeljük természetesen, de más oldalak esélyesebbek..

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#6613) NEMO1968 válasza Rivaul (#6610) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Részvétem!
Más ügyekben,de rendszeresen böngészgetek hirdetéseket.
Ránézek majd erre is.
Mivel Érden történt,nem kizárt hogy felbukkan a környéken.
Pontos típust tudnál írni?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#6614) spywear válasza Rivaul (#6610) üzenetére


spywear
tag

Meg árulkodó adatokat is írj winyó mérete,ram milyen stb..könnyebb rátalálni,reméljük ilyen figurák nem járnak fel HAP-ra és a PH-ra!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6615) dragonfx


dragonfx
veterán

lehetséges hogy a T5500ös proci csak egy t2500 szintjén van?
:U
van valami online adatbázis ezekről a procikrol tesztek?,

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6616) köszörü válasza dragonfx (#6615) üzenetére


köszörü
tag

helló it minden pobil cpu t
megtalálsz [link]

A lehetetlent megoldom a csodára kicsit várni kell !(TEL:06702860681)

(#6617) dragonfx válasza köszörü (#6616) üzenetére


dragonfx
veterán

uh köszi ez irto jo link.
és potn benne volt a 2000es szériánál az 5500ös.hááátt..nem hogy egy szinten vannak a t2500ös jobb.áhhhhh lehet mégis a t2700ra kellett volna rágyurni....azért a t7600 elég brutko. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6618) pocokxx válasza dragonfx (#6617) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Azért azt ne felejtsd el, hogy a T5500 már támogatja a 64bites rendszert. Tehát, ha sok ramod van, akkor jobban fog velük bánni. Cserébe kisebb Hzen üzemel, azaz kevesebbet fogyaszt, és nem melegszik annyira.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6619) dragonfx válasza pocokxx (#6618) üzenetére


dragonfx
veterán

ja van vagy 70 fok.lehet ujra kéne pasztázni?
64bites a sok ramon tul kamatozik valamiben?
mert nekem 2gb ddr2 van
most 32 bit van fenn ezt javasolták...
itt 3.8at kap win8indexbe
64biten 4.5öt.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6620) Girmin93 válasza dragonfx (#6619) üzenetére


Girmin93
tag

igazából túl sok program még nincs 64bites windowsra, 2gb ramhoz pedig inkább 32bites win7 kell. 64 bitnek inkább 4 Gb vagy 4 Gb feletti ram mennyiségnél van jelentősége.
a magas hőmérséklet oka lehet,a nem megfelelő szellőzés is (pl tele van porral a cpu hűtőventilátora vagy a szellőző nyílásra lerakódó por mennyiség)
de ezen kívül a paszta megszáradása is,ezt nem árt időnként cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#6621) spywear


spywear
tag

Én legutóbb medence kompresszorral fújkáltam ki a proci hűtőbordát igaz az asztali gépnél volt,de megfelelő laptophoz is elég erős levegőt fúj! (csak egy kis érdekesség)

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6622) Kbali válasza spywear (#6621) üzenetére


Kbali
nagyúr

Azzal csak az a baj, hogy befelé fújod a levegőt, az alapos tisztításhoz sajna szétszedés kell.

(#6623) spywear válasza Kbali (#6622) üzenetére


spywear
tag

Természetesen szétszedve,minden esetben szét kell szedni a cuccost!

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6624) Girmin93 válasza spywear (#6623) üzenetére


Girmin93
tag

a legprecízebb ha 1 kis vízfestékhez adott ecsettel tisztogatod ki,ahogyan én is szoktam. Láthatod mennyi por van benne,és garantáltan kiszedi,és nem csak befelé fújod.

(#6625) albi31 válasza Girmin93 (#6624) üzenetére


albi31
senior tag

használt fogkefe... :K

(#6626) Impressa válasza Girmin93 (#6624) üzenetére


Impressa
őstag

Ecset, porszívó... :D

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6627) spywear válasza Girmin93 (#6624) üzenetére


spywear
tag

Maradjunk a teljes szétszerelésnél és az aluminium meleg vizes kizuhanyzásánál nem kell itt pepecskedni!!!! :W :W :W csak keményen!!! :DDD :DDD :DDD

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6628) F e Z o


F e Z o
veterán

E heti keresztkérdésem. Adott egy Lenovo 3000 n200 laptop, most telepítettem újra. Bekapcsoláskor van amikor megy a touchpad, van amikor nem. Amikor nem működik, akkor az eszközkezelőben sárga felkiáltójel van a ps2-es egér mellett. Mi lehet a gond? Nem mindig érzékeli a touchpad-ot a gép? Induláskor mouse initialized-et ír ki mindig a bios. Még ha nem is megy a tp, egy restart megoldja a problémát. 10 indításbül kb 2x nem TP.

H2O über alles!

(#6629) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszönöm a jó kívánságokat s a segítséget. Amit elloptak: Acer aspire 5742g :640winyó, nv520m vga, 15"hd led displ és bordó. Egy pár napig amíg intézzük meg takarítjuk a házat addig nem leszek de a pm-eket figyelem. Tudom nem nagy az esély de ellenben egy vat..val az itteniekbe bízom s több szem többet lát. Thx

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#6630) dragonfx válasza Girmin93 (#6620) üzenetére


dragonfx
veterán

por kitakaritva belőle akkor a paszta lesza gond.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6631) Girmin93 válasza dragonfx (#6630) üzenetére


Girmin93
tag

egyes hűtőpaszták az ember nem is gondolná de képesek 20-25C-al is lehűteni a procit, persze csak a minőségibb fajták.

(#6632) dragonfx válasza Girmin93 (#6631) üzenetére


dragonfx
veterán

ezüstös nem?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6633) Impressa válasza Girmin93 (#6631) üzenetére


Impressa
őstag

Itten van egy 2012-es nagy hővezető paszta teszt. :)

[ Módosította: radi8tor ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6634) Girmin93 válasza dragonfx (#6632) üzenetére


Girmin93
tag

ahogy a kollega mondja, azok között érdemes nézelődni,amit linkelt. Én inkább a szilikonosra esküszöm,mert az ezüstös nagyon meg tud keményedni, amit nehéz leszedni még bicskával is :D

(#6635) ZeTE


ZeTE
tag

Üdv mesterek! :R

Kérdésem az lenne hogy újrahúztam a gépem Win7 ről XP-re.
Azert mert 2 gb ram és 1.7 dual core proci mellett akadtak játékok.
XP vel jobbak is lettek de, csak WoW azt csinálja hogy kb 15-20 perc játék után ha nagyobb efekt van akkor kifagy az egész gép kb 2-3 percre aztán ujraindul. Minden driver fent van és csak ennél csinálja.
FS Amilo Li2727 a gép a WoW pedig egy portable verzió mindig ezt használtam.
A gép meleg de csak ennél csinálja. Szokott rajta futni sok más Game is órákig de azoknál semmi.
Ötlet? :R

ui: Ja és elötte win7 el nem csinálta csak simán laggos volt egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

"Ha másokat felvidíthatok attól vagyok én is igazán vidám...." ZeTE Krónikája

(#6636) spywear válasza Girmin93 (#6634) üzenetére


spywear
tag

Jó jó a gél,de én a fehér pasztára esküszöm,ma beszéltem jocimaci kollégával és osztotta a véleményem,de ez szubiektív vélemény,azért szerintem mások is osztanák ezt..... :Y :Y

Megbízhatóságom: Találat spywear felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi fórumon! az új fórumon pedig 291 pozitív értékelés SZÁMOM:06203443021 Viberen is wats up is

(#6637) kisoroszlány


kisoroszlány
csendes tag

Sziasztok!

Remélem itt tud valaki segíteni, a következő a problémám. Van egy új Dell Latitude 5530 nálam, amire kellene Win7et feltenni. Eredetileg volt benne egy 500Gb-os HDD, amit a boltban kicseréltek egy Samsung 840 series 120 Gb-os SSD-re. A HDD egy keretben vezetékekkel együtt jött a dobozban, rajta egy Ubuntu Linuxszal.
Csatlakoztatva a(most már) külső vinyót, bootolt róla, de az esetek többségében kifagyott, és csak a desktopot mutatta. Ha az SSD-t Win7 DVD-ről akarom bootolni, megjelenik a töltés,"Windows is loading files" majd "Starting Windows", aztán hibaüzenet, hogy Win7 nem tud indulni, mert nem találja a kernelt. Tehát olyan, mintha nem rendszert akarna telepíteni, hanem indítani. Feldobja a Win7 indítómenüt F8-ra a szokásos opciókkal, de mindegyikre csak újraindul.

Valakinek tipp? :(

[ Szerkesztve ]

(#6638) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy asus k53sc hűtését szeretném újrapasztázni. Az istenért se találok szétszerelési kézikönyvet. Már végigtúrtam a netet ilyen néven
asus k53sc dissasembly guide
asus k53sc dissasembly manual
asus k53sc dissasembly pdf

De nem találtam. Hol nézzek szét? Egyszer pár hónapja találtam egy tökéletest de az nem lett elmentve.

(#6639) Impressa válasza kmisi99 (#6638) üzenetére


Impressa
őstag

Ez jó lesz? ;)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6640) kmisi99 válasza Impressa (#6639) üzenetére


kmisi99
addikt

Ez user manual. Nekem szétszerelési kell. De azóta megpróbáltam csak simán k53 ként keresni úgy rögtön találtam egy jót.

(#6641) Impressa válasza kmisi99 (#6640) üzenetére


Impressa
őstag

A manual-ok nagy részében benne szokott lenni a szétszerelési útmutató is. Ezért is gondoltam, hogy ebben is benne lesz. A lényeg, hogy találtál megfelelőt. :)

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6642) kmisi99 válasza Impressa (#6641) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen az alapján menni fog bár kb 30 csavart el kell távoíítani. Bezzeg egy régebbi üzleti HP gépben 2 csavar 3 pöcök után az alaplapnál voltam.

(#6643) ravail válasza kmisi99 (#6642) üzenetére


ravail
senior tag

Szia! Lehet, már túl vagy az egészen, és nem is biztos, hogy 100%-ban jó neked, de az Asus K53 szérián belül az Asus K53E/SV és X53E-re valamint az Asus k53SV tisztítására és pasztázására találtam egy-egy videót. Hátha segítségedre van. Az igazság az, hogy ma is igaz az Asusok egy részére az, amit a írtál: "HP gépben 2 csavar 3 pöcök után az alaplapnál voltam". De a Nagyon vékony, LED kijelzős legújabb Asus-ok jelentős részét már nagyon szét kell szedni. Sajnos ez az ára az extrém integráltságnak. Megjegyzem, a régebbi típusok között is volt néhány, amit hasonló mértékben szét kellet szedni pl. egy elem csere miatt. Sok sikert.

(#6644) dragonfx válasza Impressa (#6633) üzenetére


dragonfx
veterán

:Y :Y
fogkrém?
nekem ez a spire van.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6645) Loner válasza takkert (#6199) üzenetére


Loner
tag

Talán frissit!?

Azért mert nem volt panasz, nem jelenti azt,hogy minden rendben volt az ejtöernyővel!

(#6646) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég kaptunk egy asus L3800c laptopot. Újratelepítettem rajta a win xp-t (sp3). Minden rendben működik, egyedül a hangkártyát nem tudom életre kelteni.
Töltöttem le egy drivert is innen de ezzel sem működik.
Valaki tudna nekem segíteni ebben?

(#6647) albi31 válasza Impressa (#6633) üzenetére


albi31
senior tag

Komolyabb géphez én Arctic Silver5,gyengébbhez (hőtermelés) Arctic MX-2-t!

(#6642) kmisi99 :bocs,de ez zöldség,egyet mondj,nem kell kettőt,ami 3 csavar és az alaplapnál vagy.

[ Szerkesztve ]

(#6648) albi31 válasza bercsi (#6646) üzenetére


albi31
senior tag

ezt próbáld meg... ilyet konkrétan nem fogsz találni hogy L3800C,csak úgy hogy 3000-s széria,ott a 3AC-t próbáld....de a 3800 mellett nincs valami más,pl:3AC vagy hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#6649) Impressa válasza albi31 (#6647) üzenetére


Impressa
őstag

N Arctic cooling Mx-4 használok, de a Noctua NT-H1-em is van, szerintem nincs különbség közöttük. Silver 5-öst még nem használtam, de akkor ezt is érdemes lesz kipróbálni, ha már elfogyott a többi.

(#6644) dragonfx elég jópofa lett a teszt, és érdekes is egyben. :D a spire sem tűnik rossznak a teszt alapján.

ravail Szia! régen jártál erre felé, vagy csak én vagyok lemaradva. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#6650) bercsi válasza albi31 (#6648) üzenetére


bercsi
aktív tag

Megnéztem jobban, L3C szerepel az adattáblán jó kis betűkkel... Most telepítem a drivert, mindjárt kiderül.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Azonnali notebookos kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.