Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#41401) Hosssszu válasza #12516608 (#41400) üzenetére


Hosssszu
őstag

Rendben, egyébként sincs kedvem vitatkozni.
És én kérek elnézést hogy hülyeséget írtam. :B Régebben elég sok mérőt vittem személyesen ellenőrzésre a mérésügyi hatósághoz. [link]
Az információm is onnan szármozik, de persze ők sem tévedhetetlenek. ;]

Szerencsére azóta már irodában dolgozom, így van időm ide is írni hülyeségeket. :DDD

(#41402) #12516608 válasza Hosssszu (#41401) üzenetére


#12516608
törölt tag

Melyik oldal vízkövesedett? A kimeneti? Vagy mindkettő? Vagy lokális vízművenként változó?
Karsztvíz? Vagy állóvíz (Balaton, víztározók), talajvíz, parti szűrésű csápos kutak (Duna és Tisza, Körösök, Dráva, stb.)

Tapolca és környéke, Veszprém, Bp. Vi. és XI. ker nem láttam vízkövet cserekor...

(#41403) Hosssszu válasza #12516608 (#41402) üzenetére


Hosssszu
őstag

Nem az oldal, hanem a lapátkerék (vagy hogy hívják), annak a lapátjaira rakódott cucc. Persze ez cserekor nem derül ki, csak akkor ha teljesen szét van szedve a mérő. Amit egy sima cserekor nem lát senki.
És nyilván függ attól is hogy az ország mely területéről beszálünk, ahogy írtad. De ez egyébként Bp és Vác környéke volt, ott ugye leginkább a Duna adja a vizet.

(#41404) #12516608 válasza Hosssszu (#41403) üzenetére


#12516608
törölt tag

Lapátkerék. Oda a lebegő cucc köt oda bizonyos vízkőkiválással. A vízkő a cement, és a kavitáció miatt miatt válik le. A lapát végeken pedig nagyobb a nyomásesés, mint a bemenő és kimenő oldal között. Olyan jelenség ami a hajólapátokon játszódik le.

Vagy a nem tisztított ventiken, na ott meg a dohányfüst kátránya a "cement".
A dohányzás egyébként hasznos, mert legalább látszik tőle a pókháló. :DDD

A lapátkerék a lelke az egész szerkezetnek. Felpörög az, amikor javítás után te nyitod meg először a csapot és egy köbméter nagynyomású levegő átsüvít a vizórádon és lesz 5-10 köbméter fogyasztásod 3 perc alatt, utána meg jön a truttyó. :K

(#41405) Hosssszu válasza #12516608 (#41404) üzenetére


Hosssszu
őstag

Dohányzom, de ennyire mélyen azért sosem mentem bele a dolgokba. :DDD

(#41406) donmackó válasza Hosssszu (#41399) üzenetére


donmackó
őstag

Akkor én mit is csináljak az 1998-as víz órámmal? Annó amikor megvettük a házat, a feleségem rá kérdezett, azt mondták az üfsz-nál hogy "ha működik akkor jó", nem kell cserélni. Azóta is az van.

Release the cable hounds!

(#41407) FattyDove


FattyDove
őstag

Mobilcsere programnál mennyi veszik komolyan, hogy amit leadok sok éves készüléket az 4G képes volt-e vagy sem? Valami ezer éves gagyi Nokia lenne leadva

(#41408) leslieke válasza FattyDove (#41407) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha nem volt mostanában használatban, az hálózatra nem jelentkezett fel, akkor elvileg nem veszik át.. ezt elvileg nézniük kell.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#41409) pjen válasza FattyDove (#41407) üzenetére


pjen
félisten

Van egy IMEI lista abba benne kell legyen.

(#41410) FattyDove válasza leslieke (#41408) üzenetére


FattyDove
őstag

Volt végig használva, csak asszem 4G képes

(#41411) Hosssszu válasza donmackó (#41406) üzenetére


Hosssszu
őstag

Sajnálom, már jó rég óta nem dolgozom a vízműnél, így erre nem tudok válaszolni.
Főmérőről van szó, vagy társasház és almérő? Bár igazából lényegtelen, mert ennyi idő alatt már többször is kellett volna cserélni.

(#41412) Nikaré válasza donmackó (#41406) üzenetére


Nikaré
őstag

Ne nagyon hangoztasd mert az lesz , hogy rád rúgja az ajtót a VIZTEK!!!
Földre visznek kisgatyában, szét térdelik a lapockádat aztán sötét szobában hátra hajtott fejjel, sok sok vizet locsolnak törölközőn keresztüli az arcodba!!!
Vigyázzzá!
;]

(#41413) Top cat válasza Nikaré (#41412) üzenetére


Top cat
őstag

Vizet locsolni rá? :Y Az drága! Majd belőle facsarják ki a vizet. ;]

(#41414) Nikaré válasza Top cat (#41413) üzenetére


Nikaré
őstag

Az nem számít!
Az előbb leírták 3 perc/5-10 köbméter haszonkulcs után ez nem probléma! :DD

(#41415) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. A brent és a wti és OPEC olaj ára 110 dollár körül hordónként. Értem, hogy nincs orosz olaj, de az előbbiek 110-120 usd körül adnak el. Ennyi volt 2014 körül is az ár.
Akkor 450 körül volt itthon literenként az üzemanyag, most sapka nélkül 800 lenne.
Mi az amit rosszul látok, hogy nincs meg az összefüggés?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41416) JóGéza válasza gordonfreemN (#41415) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Van orosz olaj.

(#41417) coco2 válasza gordonfreemN (#41415) üzenetére


coco2
őstag

Most, hogy import korlátozásokat kell bevezetni az orosz olajra, az orosz olajat adják el még drágábban, ami Putyin hibája, és mindenki más profitja. Cheers,

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41418) ityam


ityam
senior tag

nem tudom hogy ideális topicba rakom fel a kérdésem de lehet nincs jobb ha az előző#41415 gordonfreemN hozzászólásból indulok ki.
Nekem is árkalkulációs problémám van:
[index cikk alapján] :
"Egy átlagfogyasztó ma rezsivédetten 7750 forintot fizet az áramért, ám ha nem lenne rezsicsökkentés, akkor ugyanez piaci áron 50 833 forint lenne."
Legutóbbi számlám alapján:
Elszámolási időszak: 2022.05.29-2022.06.26
Fizetendő összeg: 14.616 Ft

A rezsidíj csökkentése nélkül Önt ebben az elszámolási időszakban a
következő fizetési kötelezettség terhelte volna: 19.412 Ft
A rezsidíj csökkentésének eredményeképpen az Ön megtakarítása
- ebben az elszámolási időszakban: 4.796 Ft

398KWh fogyasztáshoz jön ez ki. A rezsivédett árak kb stimmelnek, a piaciak viszont nagyon nem.

Gulyás Gergelyünk hazudik? vagy az MVM?
Vagy mind2?

Az csak nekem mellékkérdés hogy az átlagos fogyasztóra hogy jöhet ki a 210KWh/hó amikor egy 50 nm-es társasházi lakásban vagyok légkondi nélkül és kb 2Xesét fogyasztom az átlagnak?
Igaz hogy pehhemre sütni és főzni(és mégnagyobb pehhemre még fűteni is árammal kell mert tavaly lett kikötve a gáz) is áramot használok sőt van 1 számítógépem is ami napi legalább 12 órát megy(10 éves szutyoknak számító, de akkoriból mondjuk még kb felsőkategóriásnak mondható).
Nem tudom elhinni hogy ez az átlagszámítás helyes lenne, hacsak nem a búzamezők hektárját is egy egy lakásnak számolják 0 KWh ás fogyasztással.

(#41419) mephi666 válasza ityam (#41418) üzenetére


mephi666
nagyúr

65m2 lakás, 0 légkondi, mosógép, szárítógép, elektronyos sütő, mosogatógép, 1 kicsi+1nagy hűtő (a nagy régi szar, sokat jegesedik) és 260kwh... kenyérsütő is megy pár naponta, ami 1kwh körül cummanthat... ja, pc is megy 0-24, de nagyrészt terheletlenül, dedikált vga nélkül annak nem nagy a fogyasztása...

az áreltérés onnan jön ki, hogy valami régi egységárral számolnak (ami után a rezsicsökkentett ár a világpiaci fölött volt, most meg a világpiaci alatt) ...a kormánynak most egyébként jobban mutatna, ha aktuális világpiacival számolnának mindenki számláján az adott hónapra difit :)

ui: most naponta nézem majd az órát és jegyzetelem, hogy melyik nap mi-mennyit ment és próbáljuk belőni, hogy mi jelenti a nagy fogyasztást :K (szárítógépet szerintem pár hónapig kevesebbet fogjuk használni, amíg ilyen melegek vannak)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41420) ityam válasza mephi666 (#41419) üzenetére


ityam
senior tag

ajaj fülembe ültetted a bogarat hogy az mvm legálisan hazudik valami régi szabályozás szerint, aminek szerencsé(jé)re megfelel(valami nullidőbeli árhoz viszonyított árképés szerint generálja ezt a számot).

akkor már csak abban bízhatok hogy a Gulyás gergelyünk hazudik:(
ezen bizalom bár valós szerintem.... az energiaár az mégis kormányzati kézben van(rezsicsökkentés nélkül is) a sejtések szerint mert nem privát vállalatok termelik az áramot hanem az állami cégek.csak ők tudják mennyiból tudják előállítani és mennyiért gazdaságos"árúsítani".

(#41421) mephi666 válasza ityam (#41420) üzenetére


mephi666
nagyúr

...hogy a Gulyás meg a kormány hazudik? ne már... még mondja valaki azt, hogy a télapó nem létezik és egy világ dől össze bennem :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41422) BiP válasza ityam (#41418) üzenetére


BiP
nagyúr

kb 2Xesét fogyasztom az átlagnak?
Igaz hogy pehhemre sütni és főzni(és mégnagyobb pehhemre még fűteni is árammal kell mert tavaly lett kikötve a gáz) is áramot használok sőt van 1 számítógépem is ami napi legalább 12 órát megy

Meg is válaszoltad, hogy miért.

(#41423) MaxxDamage válasza mephi666 (#41419) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálunk van/volt olyan hónap, hogy közel 1000kwh fogyott. :D
Még szerencse a napelem rendszer kitermeli.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41424) gordonfreemN válasza MaxxDamage (#41423) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na de ha visszatáplálósak a napelemes rendszerek, hogyan számolják majd el?
Mert itt havi fogyasztási limitekről beszélnek, nem tudni mi lesz az átalányossal se. Mi lesz a vezérelttel (hiszen az azért olcsóbb, mert kevesebbet számt), gondolom semmi.
Nálunk 330-450 közt ingadozik, attól függ mennyit sütünk és főzünk. Mert az eléggé megdobja.

NA most olvasom emberünktől az ígéretet:
"A Fidesz mindig is a rezsicsökkentés pártján állt, és a rezsicsökkentéssel eddig is, és ezentúl is, meg fogjuk védeni a családokat. Van olyan háztartás is, ahol csak villanyt használnak, és gázt nem. Sok mindenben gondolkodunk. (…) Gyakorlatilag egész éjszaka ömlöttek az e-mailek és a Facebook-hozzászólások, és ezeket a problémákat mind-mind asztalra hozzuk, és ezzel nagyon komolyan foglalkozunk, mindenkin segíteni szeretnénk"

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41425) ityam válasza MaxxDamage (#41423) üzenetére


ityam
senior tag

január februárban 1800KWh/hó fogyasztásom volt(gondolom fűtés miatt).Jelenlegi rendszer alapján a napelem jolly joker. Bennem mégis az van hogy túl jolly joker így hamarosan sokkal rosszabbul fogja számolni az elmű a megtermelt áramot. Infoim alapján ha valaki termel Xet és fogyaszt X et(/év) akkor KB nulla számlát fizet(fix minimális költséget nem számolva). Pedig gyakorlatban nem sokat spórol az elmű a napelemből megtermelt áramon. Erőműveknek kell menni, alkalmazottakat fizetni kell, irodákatt fenn kell tartani stb.
az hogy kevesebb nyersagatott kell az erőműbe tolni az nem olyan megtakarítást jelent neki mint amennyi kedvezményt elszámol jelenleg. A napelem sok időszakban termel sok áramot, de csak napelemből nem tudná jellemzően a legtöbb háztartás fenntartani magát. Kellene áramtárolók(valszeg sok pénzért) a háztartásokban a fölös energia tárolására, hogy amikor éppen kell akkor rendelkezésre álljon. Ezt a kényelmi szolgáltatást jelenleg nem kell az elműnek megfizetnünk fogyasztóként. Szerintem(egyéni szerény vélemény szerint) ez hamarosan változni fog. Szóval a jolly joker egy kis adura fog félek változni.De ha nem akkor tényleg napelembe kell szerintem fektetni.
#41422 BiP >ityam #41418 : Azért nem gondolom hogy megválaszoltam mert egy számítógép szerintem átlagos(nem játszok és nincs terhelve a gép szóval nem csúszfogasztás a átlagos hanem az idle) valamint nem is sokat főzünk/sütünk hogy ez az átlagot ilyen szinten feltolja(a gáz sütéshez főzéshez képest). Ha magyarországon ez valós átlag akkor sokkal rosszabb magyarországon az élet, mint gondolnám(az alapból is siralmas) a helyzetemből megtippelve.Ilyen kevés helyen lenne több számítógép/klíma/Több TV/istentudjamilyen áramzabáló külyü? mint írtam ehhez búzamezőhektárt kellene szerintem egy fogyasztónak számolni darabszámi átlaghoz.

[ Szerkesztve ]

(#41426) donmackó válasza ityam (#41425) üzenetére


donmackó
őstag

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy ha esetleg áram többlet keletkezik (mert mondjuk sokat termelnek a napelemek), azt az MVM eladja külföldre. Erre vannak nemzetközi hálózatok és megegyezés. Szóval nincs itt semmi pocsékolás.

Release the cable hounds!

(#41427) AndrewBlase válasza FattyDove (#41407) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

A pályázati honlapon IMEI szám alapján "megmondják", hogy azzal a készülékkel jogosult vagy-e a készülékcsere programra.
Én egy több (kb 7-8) éve nem használt készülékkel pályáztam sikeresen.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#41428) MaxxDamage válasza gordonfreemN (#41424) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Olyan, de nem szokott az lenni, hogy fizetnek, amúgy féláron kapjuk vissza a feltöltést.
Ilyen 7-8 ezret szoktunk rá fizetni éves elszámoláskor.
Tehát nagyjából rendben is van, nem sokkal lépjük túl a termelt "kapacitást"
Családi emeletes ház, 2 bojler, 4-5 hűtő, 1 fagyasztó láda, 4 TV, mikrók meg 2 ipari műhely amikbe vannak gépek jócskán. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#41429) BiP válasza ityam (#41425) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont a legdurvábbat, az elektromos fűtést hagytad ki, az dobja meg.
Amúgy a számítógép, ha sokat megy, az is tud fogyasztani. 50-100watt non-stop vagy fél napot, szorozd fel. Ha csak 1kWh-t megeszik naponta, az is 30 egy hónapban. Csak azért, mert megy.
Nem tűnik soknak, de az összfogyasztás 10%-áért felel egy eszköz, akkor sok.
A tiéd az 50nm-hez képest sok. (Bár, ha minden elektromos, és nem gázbojler, gázsütő, stb. Akkor érthető. Csak a legtöbb háztartásban nem így van. Vegyesen vannak gázfogyasztók is)

Amúgy nekem is furcsa a megadott átlagfogyasztás. De valószínűleg ez csak akkor reális, ha egy kis háztartást veszünk, ahol arányosan villanyt és gázt fogyasztanak.
Ha valaki csak az egyikből oldja meg, az szívás, mert nem kap kompenzációt azért, mert nem használ a másikból.

(#41430) pjen válasza donmackó (#41426) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem ilyen egyértelmű. Azokba az országokban szintén akkor járnak csúcsra a napelemek amikor nálunk. Elég korlátozott a felvevő piac. A déli féltekén lenne igazán kereslet. Sajnos valóban töblet erőművet kell működtetni.

(#41431) mephi666 válasza BiP (#41429) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem tudom, hogy a lepukkantabb vidéki területek mennyire tudják lehúzni az átlagot, ahol van házanként egy kisebb hűtő, egy tv, jobb esetben +1 mosógép... (meg néhány telefon, aminek a töltése nem mérvadó) nekik meg lett védve a rezsijük és 4év múlva szavazhatnak megint a megfelelő helyre :) én nézegettem most, hogy melyik fogyasztóra mennyit írnak: legdurvább a kondenzációs szárítógépünk, amire 2.5-4kwh-val dobálóznak 1-1 ciklusra...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41432) Inhouse válasza BiP (#41429) üzenetére


Inhouse
őstag

2 felnőtt + 2 gyerek, 100nm, nyílászárók cserélve, szigetelt falak, kondenzációs kazán rézcsövekkel és lapradiátorokkal, 20,5fok éjjel/nappal, a gáz 1200m3/év, azzal úgy néz ki benne vagyunk. Az áram az érdekes, mert mocskosul nem... Nekünk 12-15.000Ft szokott lenni havonta, ebből valahogy lejjebb kell vegyünk, de ahogy nézegettem nincs túl sok pazarló fogyasztónk, itt a komfortból, kényelemből kell elvenni, de akkor sem lesz meg. A sütőnk elektromos hőlégkeveréses, inverteres klíma, ami nyáron max 1 héten megy a legnagyobb melegben délutánonként, konyhai kis tárolós vízmelegítő, a többi az átlagos hajszárító, kávéfőző, stb. A világítunk 95%-a LED-es, van pár kompakt fénycső és 1 fényerőszabályzós állólámpa halogénekkel... persze a 3 router + NAS + 2 kamera is visz valamennyit...
Pisti komán is nézegette otthon, mit is lehetne tenni, de ezek a nyavajás új eszközök piszok kevés készenlétivel dolgoznak.
Viszont unokatesóméknak szükségük lesz az előbb említett kompenzációra, mert olyan helyen laknak, ahol nincs gáz, így árammal fűtenek...na, nekik igen durva lenne...2 kisgyerekük van.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#41433) donmackó válasza pjen (#41430) üzenetére


donmackó
őstag

Azért annyira nem, annak tekintetében hogy pl. a németeknek be kellett durrantani a szén erőműveket is.

Release the cable hounds!

(#41434) BiP válasza Inhouse (#41432) üzenetére


BiP
nagyúr

Nálunk hasonló a felállás, kevés fogyasztónk van, és próbálunk sprólolni, nem rövidnadrágban lófrálunk télen,nyáron idén a légkondi 2x volt bekapcsolva, nincs tévé, ami egész nap menne. A nas+2 router, ami nonstop megy.
De a villany így is évi ~3600kWh, de ezt éppen kitermeli a napelem.
Gáz viszont 2500m3 volt, tegnap néztem vissza a számlát (májustól májusig).
De ha éves elszamolást néznek, akkor oké. Ha havit, akkor szívás lesz, mert nyáron alig használunk gázt, de télen igencsak megugrik.

(#41435) Inhouse válasza BiP (#41434) üzenetére


Inhouse
őstag

Én úgy láttam, hallottam, hogy éves lesz, csak az érthetőség kedvéért osztották vissza havira. Havi bediktálósak vagyunk, egyébként ezzel is szívnánk és az átalányosok járnának jobban (na jó, kevésbé rosszul)
Nekünk a villany 4005kWh volt tavaly.
Az évi 2500m3, hogy lesz oké, ha éves elszámolást néznek? :U

Üdv Inhouse

(#41436) pjen válasza donmackó (#41433) üzenetére


pjen
félisten

Igen, csak mikor nálunk süt a nap, világos van a németeknél is.

(#41437) donmackó válasza pjen (#41436) üzenetére


donmackó
őstag

Igen, csak nem mindegy hogy mennyi az előállított mennyiség, és mennyi a valós energia igény.

Release the cable hounds!

(#41438) coco2


coco2
őstag

Árammal fűtés katasztrófa. Mi kipróbáltuk egy télen át, mert úgyis napelemek vannak telepítve, majd azok termelnek. Hát egy trágyát. Kb 8k kwh lesz az egész éves ciklusban a figyasztás (még nem végleges, de kb ott), és talán 6k kwh a telepek termelése. Simán egy 100k huf néz ki éves különbözetnek. És akkor most télen még csak nem is volt igazán hideg. 100nm-nyi két szintes ház, alsó szinten 1 klíma, felső szinten infra paneles fűtés. Víz / sütés gázról ment. Az infra + klíma fűtés mellett 1 tv, 1 hűtő, 2 laptop, energiatakarékos világítás azok szinte zéró.

[ Szerkesztve ]

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#41439) BiP válasza Inhouse (#41435) üzenetére


BiP
nagyúr

Úgy,hogy akkor a téli többletfogyasztást némileg kompenzálja a nyári aligfogyasztás éves szinten.
A többletet kifizetem, ez tiszta sor, csak nem mindegy, hogy a téli hónapban 350m3 miatt 200m3 után kell pluszt fizetnem, és nyáron meg jóval keret alatt maradok, vagy némileg kiegyenlíti egymást a kettő.
Erre értettem az okét, nem arra, hogy keret alá kerülök csak azzal, hogy évest számolnak.

Amúgy ezt a havira visszaosztást máshol is csinálják az egyszerű emberek miatt, csak így bekavarnak, ha valami érteni is szeretné.
(Mint a hiteleknél is kizárólag havi törlesztőbrn gondolkodik a többség, miközben sok egyéb fontos tényező is van.)

[ Szerkesztve ]

(#41440) Inhouse válasza coco2 (#41438) üzenetére


Inhouse
őstag

A gáz is csak addig lesz drága, amíg lesz... :( Illetve egy kondenzációs kazánná gáz és áram is kell a működéshez.
Rendeltem némi fát a meglevő mellé, nem spórolásra, hanem túlélésre. Van egy kis gagyi kandallónk, arra elég lesz, hogy ne fagyjunk meg, ha minden kötél szakad. Aztán jövőre majd lesz valami... :U

Üdv Inhouse

(#41441) inf3rno válasza Inhouse (#41440) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ott szta el a kormany, hogy nem nezi, hogy melyik haztartasban hanyan elnek. Ha Van egy nagycsalad 5 gyerekkel, akkor maris 7 fele oszlik a mondjuk 20k-s villanyszamla, es akkor mar nem olyan magas az egy fore eso, de most beszopattak oket 120k-ra. Mondjuk eleg nehez kivitelezni, mert sokan nem is ott laknak, ahova a lakcimkartyajuk szol. Tipikus az ilyen alberletnel. Elegge megkavartak a hig fost, jobban jartak volna, ha inkabb egysegesen emelnek valamennyit. Szerintem ez nagyon atgondolatlan dontes volt. Most az a benyomasom, hogy nagyon elfogyhatott a penz, aztan megborul a koltsegvetes, ha nem engednek el dolgokat. Nalunk 3 villanyora van, 3 epulettel, siman lehet, hogy szetkoltozunk, aztan akkor maris nem sokszorozodnak meg a koltsegek... A napelem felszerelese is egyre jobb otletnek tunik. A cserepkalyha meg ugy tunik visszahozza az arat... Az lesz a vicces, amikor minden evben ujraszamoljak az atlagot, aztan mindenki elkezd egyre jobban sporolni, hogy beleferjen. En inkabb az onellatasra szavazok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41442) Borisz76 válasza inf3rno (#41441) üzenetére


Borisz76
veterán

Az önellátásra : +1

Ha tehetném , akkora napelemrendszert és akupakkot csináltatnék itthonra, hogy ha 1 hétig nem sütne a nap ( télen ) , akkor is legyen a házban kakaó.....csak jó pár milla hiányzik még hozzá :)

Mondom min dezt úgy , hogy nagy "áramzabáló" vagyok mert a számítástechnika a hobbim.....3 PC + 3 monitor + 3 Tv + 2 db NAS
+ az egyéb szokásos otthoni elektromos eszközök amik mindenhol megtalálhatóak.

Nem tudom, mi lesz....a 210 KWh-hoz képest én havi szinten 600-700 KWh-t fogyasztok. A havi számláim mind 20.000 Ft felettiek.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#41443) Top cat válasza BiP (#41439) üzenetére


Top cat
őstag

Nagy a zűrzavar a témában. Ha tényleg ez lesz, az nagy kibaszás. :(((

(#41444) inf3rno válasza Borisz76 (#41442) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a szerver es az asztali gep eszik havi 150 kWh korul. A furdesen kell sporolni meg a borotvalkozason ugy tunik. :DD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41445) pjen válasza inf3rno (#41444) üzenetére


pjen
félisten

:) Az fürdik aki lusta vakarózni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#41446) donmackó válasza inf3rno (#41444) üzenetére


donmackó
őstag

Egy idő után öntisztuló leszel. ;]

Release the cable hounds!

(#41447) FattyDove


FattyDove
őstag

Samsunghoz bumper tokokat lehet kapni az országban?

Bumper Cover for BlackBerry Bold 9650 - Maxbhi.com

Szóval valami ilyesmire gondolok, ami kizárólag körbe van, de a hátulja a telefonnak szabad.

[ Szerkesztve ]

(#41448) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Akkor ennyit a coin bányákról európában.
Meg is nézem már az aprót, mi ujság :DDD

Télen egyébként, nem egy hétig nem szokott sütni a nap, van hogy egy hónapig se. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#41449) Nikaré válasza gordonfreemN (#41448) üzenetére


Nikaré
őstag

Erre a coin összefüggésre nem is gondoltam, de nagyon kíváncsi lennék az arcokra!
:U

(#41450) Top cat válasza Nikaré (#41449) üzenetére


Top cat
őstag

Ha tényleg a tavalyi számlákat veszik alapul, akkor fizethetnek vastagon, bármit is csinálnak most.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.