Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) thunder1991 válasza IstvánLászló (#52550) üzenetére


thunder1991
tag

Igen AGP-s.
Hiába mozgatom semmi,USB-s az egér is és a billentyűzet is,semelyik USB porton se reagáll semmire.

(#52552) IstvánLászló válasza thunder1991 (#52551) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Az alaplapodból az elem kivétele után mérd is meg az elem feszültséget egy műszerrel és 3 - voltot kell mutatnia.
A mért érték kevesebb akkor elemet kell cserélned.
A cmos resetet próbád is meg.
A gépedet a 220-bol előtte ki is húzod és ezután mehet a próba.

[ Szerkesztve ]

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#52553) thunder1991 válasza IstvánLászló (#52552) üzenetére


thunder1991
tag

A BIOS elemet egy másik lapból vettem ki az meg P4P800-X,az működik rendesen,a reset is megvolt ki is húztam de semmi.
Nincs más ötletem :/

(#52554) IstvánLászló válasza thunder1991 (#52553) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Értelek ez egy hószúmenet lesz.
Szed is szét az egész gépedet, mintha most raknád össze a gépedet, de csak mindent nagyon óvatosan csináljál is meg.
Az asztalon rakd is össze és így próbáld ki, alaplapodra csak a táp és vga és monitor és egér billentyűzet legyen csatlakoztatva és mehet a próba.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#52555) pityu6 válasza IstvánLászló (#52538) üzenetére


pityu6
tag

Perceken belül jövök a képekkel.
Megcsináltam amit írtál...helyzet változatlan.
Sérülést egyéb dolgot nem látok,pedig tüzetesen megvizsgáltam :)
Hamarosan küldöm!

(#52556) IstvánLászló válasza pityu6 (#52555) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Várom a képeket itt vagy üziben is ha gondolod mert, ténylegesen hószúmenet lesz.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#52557) pityu6 válasza IstvánLászló (#52556) üzenetére


pityu6
tag

Rendben,csak kicsit lassú a fájl átküldés.
Kipakoltam már az asztalra Én is...szépen elindul...ventik pörögnek,de semmi több.
Ha vinyó is van rákötve,felpörgeti azt is,de szintén semmi több.
IGP-ről megy a menet... :R

[ Szerkesztve ]

(#52558) josik válasza thunder1991 (#52549) üzenetére


josik
aktív tag

Volt ilyen lapom. Nem mai darab.. Kondik állapota? Ezen a lapon már lehetnek púpos kondik. Azok pedig érdekes dolgokra képesek.. Esetleg ha van, akkor sima pci vga kártyával kipróbálni.
Szerk.
Chipset borda pasztázás esetleg.

[ Szerkesztve ]

Te is fiam Bluetooth...

(#52559) pityu6 válasza IstvánLászló (#52556) üzenetére


pityu6
tag

Ment a PM :R

(#52560) IstvánLászló válasza pityu6 (#52559) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Ételek és 5 - percet kérek és majd jövök, Köszönöm a bizalmadat is. :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#52561) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Bocsánat, hogy két helyre írom be a kérdésem, de hátha rosszul sejtem, és az alaplappal van gond. (windows 10 topicba írtam először)
A problémám az volt, hogy ha mind a 4 SATA foglalatomban van eszköz, akkor a windows nem látja az egyes számú foglalatban lévő eszközt.
Ha a hármas számú foglalatból kihúzom a kábelt, akkor viszont látja. A BIOS gond nélkül látja, ki is írja, hogy mi a neve az eszköznek, de a windows az eszközkelezőben sem mutatja.
Ha csak a kábel van bedugva a hármas foglalatba, akkor sem látja az egyest.

Eddig ennyit teszteltem. Nem néztem, hogy mi történik ha más foglalatból húzom ki a kábelt, vagy ilyesmi.

(#52562) thunder1991 válasza IstvánLászló (#52560) üzenetére


thunder1991
tag

Szétszedtem,de ugyan az a helyzet.
Kondik látásra jók nem púposak.

Bár egy fokkal javúlt a helyzet....
Megnéztem a gyártó oldalán hogy van jumperelve az alaplap és 2 jumper hiányzott azt rádugtam és most az egér világit a bill.ugyan úgy nem,és még kép sincs.
Esetleg nem lehet az hogy rosszúl van jumperelve? Bár a gyári oldalán néztem és úgy van jumperelve gondolom akkor azokkal nem lehetne gond.

(#52563) IstvánLászló válasza thunder1991 (#52562) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

áramszünetvolt éppen most nálunk és most jött vissza az áram és talán remélem nem is megy el.
Most már tudok válaszolni ha írsz.
:) :R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#52564) csadi0011 válasza csadi0011 (#52561) üzenetére


csadi0011
őstag

Bocs, elfelejtettem az alaplapot leírni: Gigabyte GA-H81M-DS2V

(#52565) csenor


csenor
senior tag

Lenne egy "problémám" amire nem találok választ.
Van egy MSI mortar alaplapom aminek a system temperature 45° amikor játszom.
Nem találom, hogy ez normális-e, illetve, hogy meddig mehet fel!?

(#52566) IstvánLászló válasza csenor (#52565) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Teljesen korrekt és szerintem a system temperature 45° rendben is van.
A lényeg ne is foglalkozzál-vele mer így jó.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#52567) thunder1991 válasza IstvánLászló (#52563) üzenetére


thunder1991
tag

Hát ez a P4P800-as sehogyse akar felltámadni :/
Ugyan az a helyzet még mindig,attól nagyon szépen köszönöm a segítségedet!!

(#52568) csenor válasza IstvánLászló (#52566) üzenetére


csenor
senior tag

:R

(#52569) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésben kérném a segítségetek:

Van egy Asus B150i Pro Gaming Aura lapom, amihez kaptam egy fekete műanyag keretet a cpu foglalat köré, amit nem tudok, hogy ez mi célt szolgál?

Képen látszik.

Arra gondolok, hogy ezt nem a skylake cpu vékonyabb nyákja miatt van?

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#52570) sas55 válasza zed1983 (#52569) üzenetére


sas55
aktív tag

Erre

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#52571) alcsa válasza sas55 (#52570) üzenetére


alcsa
senior tag

Ahogy belerakja s az ujjaval meg is nyomja :W.

(#52572) 2007


2007
tag

Sziasztok!
Két asztali gépemnél is hasonló probléma lépett fel:
Az egyik táphalál+csere után (Be Quiet systempower 7 420W ment, Hexa 400+ jött) nem érzékeli a SATA csatlakozókat. Egy SSD van benne, másik gép szerint hibátlan maradt.

Az másik minden előjel nélkül instabilan kezdte kezelni a SATA portokat. Egy SSD-n és egy merevlemezen is van MBR, meglepetés, hogy éppen melyikról bootol be, aztán órákig hibátlanul működik, de általában a másik lemezt nem látja. Aztán pár óra után előfordul, hogy rebootol, de nem mindig. Néha a POST screenek (illetve az azokat eltakaró grafikák) belassulva futnak le.

A mobok típusát otthonról tudom majd megírni, de csak ha a kérdés megválaszolásához fontos lenne.

Kérdés: Van valakinek sejtése, mi okozhatja a hibákat?
Érdemes vennem egy PCI SATA vezérlőkártyát a SATA portok kiváltására? (Úgy rémlik, a SATA portoka déli híd PCI vezérlőjéhez csatlakoznak, ezért lehet hogy fölösleges próbálkozás lenne (?))

The meaning of life is to give life meaning

(#52573) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Az ASRock 775I945GZ alaplapra pontosan milyen videókártya van integrálva?

(#52574) kjani18 válasza C. s. (#52573) üzenetére


kjani18
őstag

Intel® Graphics Media Accelerator 950

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#52575) MrDerekas válasza arn77 (#52529) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az új proci a régi ramokkal sem megy? Vagy a régi proci az új ramokkal? Elvileg ha cseréled a cuccokat és csinálsz egy cmos reset-et akkor azért röffennie kellene.

(#52549) thunder1991 Eljárt a lapod felett az idő. Nekem az utolsó ilyen lap vagy négy éve szállt el. A tiéd még jól is bírta, az urnája mehet a polcra ;)

(#52572) 2007 A táphalál magával szokott rántani ezt, azt sajnos. Elképzelhető, hogy ezzel így jártál és kicsit belerondított a lapod köreibe.
A második eset, lehet táp halódás, az alaplap "elöregedése", a processzor helytelen működése (akár elhajlott láb is okozhat ilyet, ami lábak a portokat "vezérlik") Hogy érdemes-e slot kártyát venni... Mérlegeld, de én próba, vagy alaplap tesztelés nélkül nem vennék vakon.

(#52573) C. s. Már tényleg mindenki besértődött a guglira???
Graphics - Intel® Graphics Media Accelerator 950
- Pixel Shader 2.0, DirectX 9.0
- Max. shared memory 224MB

Pár napig nem volt netem :) Kicsit békén hagytam a topicot ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52576) Tibroo


Tibroo
aktív tag

Sziasztok,
Segítség kellene a döntésben LGA 1150-es alaplapom tönkre ment,milyenre cseréljem,nem akarok újra váltani,nem akarok beruházni új ramokba és új processzorba sem,csak alaplapra van szükségem!A régi Z87-es volt most Z97-re szeretném de nagy a választék!Úgy 30.000Huf 100€-ig bezárólag!
Javaslatokat várok,játékra kell!
Konfigom:
Gigabyte G1 GTX1070
32Gb Vengeance Ramok 2400Mhz
Core i7 4970K
Intel m2 Intel® 600p 128 GB SSD
Noctua NH-L12 CPU hütő

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#52577) MrDerekas válasza Tibroo (#52576) üzenetére


MrDerekas
addikt

A korrektebb vélemény/ajánlás reményében itt érdeklődj ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52578) Tibroo válasza MrDerekas (#52577) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Köszi a választ!
:C

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#52579) arn77 válasza MrDerekas (#52575) üzenetére


arn77
aktív tag

Sajnos nem tudom vegyíteni őket. DDR3 vs. DDR4. AMD vs. Intel. Most oda van egy szakinál, ha ő sem tudja elindítani, akkor megy vissza a boltba.

(#52580) C. s. válasza kjani18 (#52574) üzenetére


C. s.
addikt

kjani18 és MrDerekas: Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#52581) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

ASUS P8P67 DELUXE lapon hogy lehet összehozni,hogy SATA-III módban menjen az SSD? Bármelyik csatlakozóba dugom,mindig SATA-II-ben megy. OCZ Agility 3 120GB SATA3 SSD-ről van szó.

Köszi előre is! :R

(#52582) vitya_95


vitya_95
csendes újonc

Sziasztok!
Gigabyte Z170 HD3P lappal kapcsolatban kérdeznék. Mai nap a vízhűtésem rendbe tétele után nem indul a gépem, atx megszakitóval megy az összes venti, pumpa, kivéve a sysfan 1-ről vezéreltet. Lekötöttem mindent, elemet kivettem, cmos reset volt, semmi... Esetleg valami ötlet?

(#52583) jejike


jejike
tag

Sziasztok. Van egy Asrock z77 pro3 lapom amin van 2 db sata 3 de ez kevés az lenne a kérdésem hogy lehet e valahogy csinálni még legalább egy sata 3 csatlakozót?
Előre is köszi a segítséget. Itt egy link ha kell esetleg.
http://www.asrock.com/mb/Intel/Z77%20Pro3/index.hu.asp?cat=Specifications

(#52584) varmi2 válasza BRIKLY (#52581) üzenetére


varmi2
nagyúr

Intel® P67(B3) lapkakészlet :
2 db 6 Gb/s SATA-csatlakozó, szürke
4 db 3 Gb/s SATA-csatlakozó, kék
Támogatott módok: 0, 1, 5, 10
Marvell® PCIe 9128 vezérlő : *1
2 db 6 Gb/s SATA-csatlakozó, tengerészkék
JMicron® JMB362 vezérlő :
1 db 3G eSATA-csatlakozó, vörös
1 db 3 Gb/s Power eSATA-csatlakozó, zöld
Első körben az inteles satába dugd.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52585) szukjozsef


szukjozsef
csendes tag

Sziasztok,adott a következö lap asrock 970 pro 3 rev2 és benne 4x2gb rammal.Szeretnék több memóriát tenni a gépbe de úgy hogy a régi kitböl minél több maradjon.Lehet pl olyat csinálni hogy pl az egyik modul helyére teszek egy db 8 gb-s modult nem fogja zavarni a tøbbit?

(#52586) MrDerekas válasza arn77 (#52579) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor rendesen megkeverted a történetet. Teljesen úgy jött le, hogy egy régit updateltél. De itt kb csak a ház meg a táp maradt csak... :F Ez esetben csak cserélgetős közelítéssel lehetne keresni a hiba okát. Ha ilyen hw-ek nincsenek a közelben, akkor szaki kell, mint írod is, hogy van. Simán elképzelhető a proci hibája és/vagy a proci hűtővel meghajlított alaplap ami érintkezési hibát produkál így. Vagy szimpla összeszerelési hiba (még ha a milliomodik konfigot is rakjátok össze benne van).

Szerk:
(#52585) szukjozsef Mehet az úgy, de.... mi pluszt kapsz azzal a 4giga rammal a meglévő 16 mellett? Még ha virtuális gépek tömegéhez is kell, nem hiszem, hogy hanyattverős különbséget adna az a kis plusz. Véleményem szerint ez a fajta bővítés egy forint ráfordítást nem ér meg.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52587) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Sziasztok, irtó zsibbasztó kérdés :D

ASUS H87M-PRO alaplapba valahogyan belelehet tenni az ASUS XONAR DG hangkártyát?

Mert szerintem nem de kíváncsi vagyok okosabb válaszaira is.

Köszi :R :R

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#52588) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#52589) alcsa válasza Pr3ciSioN (#52587) üzenetére


alcsa
senior tag

(bar nem tartom magam okosabbnak)
Mivel nincs rajta sima PCI slot -> nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#52590) kjani18 válasza Speeedfire (#52588) üzenetére


kjani18
őstag

Kéne a ramok pontos típusa, akkor többet lehetne mondani.
Általánosságban: OC-ban 1866 -on kellene menjenek Cl9 v. Cl10 -ben. Valamivel gyorsabb lenne a cucc, a késleltetést állítsd a legalacsonyabbra, ahol még fesz. emelés nélkül stabilan megy. Ramtest, ill. prime 95 -el tudod ellenőrizni.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#52591) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Melyik chipset a megbízhatóbb vagy jobb választás, h110 vagy b150?

(#52592) Speeedfire válasza kjani18 (#52590) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezek azok:
2*8GB 1866MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL10 Kit (2x4GB) (HX318C10FBK2/8) [link]

• DDR3-1866 CL10-11-10 @1.5V
• DDR3-1600 CL9-10-9 @1.5V
• DDR3-1333 CL8-9-8 @1.5V

A kérdés, hogy be lehet-e valahogy ezeket állítani? Mert én nem látom a bios-ban, bios frissítés is volt már.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#52593) MrDerekas válasza Pr3ciSioN (#52587) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én rendre nem vagyok okos, pláne nem okosabb. Már majdnem ökörséget írtam, mikor gondoltam kicsit ellenőrzöm szerény emlékeim és: "PCI and PCI Express are not compatible; the slots have different configurations and do not fit with the cards. However, most motherboards have a combination of PCI and PCI Express cards.Do not force your card into a slot if it doesn't seem to fit; doing so may damage your hardware." Azaz nem ;)

(#52588) SpeeedfireLehet tuningolni a ramokat. UEFI - OC Tweaker és itt lefelé, alul A DRAM Timing Configuration alatt ha az Auto értéket Manual-ra állítod, máris hozzáférsz modulonként akár. Nem tudom mennyit nyersz vele... Ha sima átlagfelhasználás akkor 1-5%-tól többet nem, amit ráadásul észre sem veszel. Játékoknál detto ez a helyzet. Ha memóriaigényes programokkal dolgozol, virtuális gépekkel, akkor érdemben hozhat a konyhára a túlhajtás.

(#52591) jakos73 Ki mire esküszik. Szerintem a B jobb a H-nál, de ez közel sem egyetemes igazság, sőt ebből ki sem derül az időtállóság. Bármelyikkel megelegédetett vevő lehetsz. A felhasználási igények alapján válassz a két chipset közül.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52594) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

(B)Alcsa és MrDerekas(/B) Köszi az infókat én is erre gondoltam csak próbálták rám beszélni és lehetett volna egy kihagyhatatlan üzletem :DDD

Köszi még egyszer :R :R :R

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#52595) Hunork válasza Ice&Lime (#52591) üzenetére


Hunork
veterán

Én is a B150- re szavaznék. De tényleg az igények döntik el. A hivatalos speckókat érdemes elolvasni, de tudni kell, hogy egyes gyártók attól eltérnek, és bővebb szolgáltatást, több csatlakozót ...stb kínálnak a hivatalosnál.
Röviden pl: van 6 SATA6G és 6 USB 3.0-t (3.1, a PCIE Gen3, RAID viszont nincs. Hivatalosan a SLI/CFX is kimaradt, de ez sem teljesen igaz, lásd az én alaplapomat. Sőt, van M2 is, igaz csak Wifi-n. És persze nem K-s procikhoz "mérték" , így a tuning sem került előtérbe. Legtöbb esetben 2 DIMM foglalat van, de ez sem feltétlen igaz. (nálam 4 van)
Érdemes átnézni a kiválasztott alaplapok tényleges specifikációit. És aszerint dönteni.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#52596) MrDerekas válasza Pr3ciSioN (#52594) üzenetére


MrDerekas
addikt

A legendás tuti biznisz, mi? ;] Örülök, hogy időben kiderült :C

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52597) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok
Egy 970A ud3 rev 1.2 alaplap van a gepben
A haz Bitfenix Shinobi

Akarhogy dugdosom a power led izebize kabeleket(alaplapi kiskonyv alapjan) nem akar elindulni.
Ha csavarhuzoval beroffentem elindul szepen.

Van valakinek otlete hogy milyen sorrendben kene bedugnom a kabeleket?
Koszi

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#52598) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Asrock g41m-vs3 r2.0 lapba belemenne egy Xeon proci(Intel Xeon L5410)? A kellő módisításokat megtenném, a kérdés az hogy a lap felismerné?

[ Szerkesztve ]

V6

(#52599) MrDerekas válasza Vismajor01 (#52597) üzenetére


MrDerekas
addikt

A kézikönyv elégnek kell, hogy legyen. A pólusokra ügyelj, ne a kábel színeket nézd. A power led dugót ha be is dugod, attól még nem lehet elindítani a gépet. A PWR pinekre a Power, vagy PWR feliratú csati kell. ;) A power led, csupán a led-nek ad feszt, az a led pedig világít ha megy a gép.

Szerk:
(#52598) M0ng00se A kellő módosításokkal mehet, amennyiben van hozzá moddolt bios-os is a laphoz.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52600) quailstorm válasza M0ng00se (#52598) üzenetére


quailstorm
nagyúr

BIOS itt. Chipset jó a Xeonra, nekem is az van (L5420)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.