Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53551) prabhu válasza dokee78 (#53550) üzenetére


prabhu
senior tag

Akkor egy [elosztó] a megoldás, igaz ilyet még csak sima 2.0 és 2.1 hangszórók mellett csináltam, de ott nem volt gond.

(#53552) dokee78 válasza prabhu (#53551) üzenetére


dokee78
félisten

Valahol van ilyen megkeresem.
2.0 a hangszóróm.

(#53553) TaaT


TaaT
veterán

Sziasztok!

Asus Fan Xpert 2-3 stb kívül mely alaplap gyártó ventivezérlője képes a ventilátorok leállítására?

Give them hell Ukraine!

(#53554) Buraproking


Buraproking
újonc

Üdv, az lenne a kérdésem hogy mekkora az esélye hogy az alaplapom miatt nem úgy muzsikál a gép ahogy kellene lényegében Battlefield 1 ben 30/40 fps em van amikor kb 100/120 fps-em nek kellene lennie + egy pár játékban sincs annyi fps-m amennyinek kéne lennie.
A GÉPEM:
Processzor: Intel Core i5-4460 3.2GHz LGA1150 Processzor
Videókártya: GIGABYTE GeForce GTX1070 Gaming G1 8GB GDDR5
Op. rendszer: Windows 10 64 Bit
Alaplap: Gigabyte 1150 GA-B85M-D3H
Tápegység: FSP Hyper 500W

A választ előre is köszönöm :)

(#53555) #65675776 válasza Buraproking (#53554) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet a VGA drivernek kellene a körmére nézned. Mostanában többször is előfordult nV drivereknél, hogy beragadtak az órajelek alacsony értéken.

(#53556) Don.Corleone


Don.Corleone
aktív tag

Sziasztok! i5-3570k-s procihoz milyen lapot ajánlotok? 20k-ért tudnék venni egy GA-z68x-t 3 generációsat. Játékhoz kellene a lap. Jó a z68 vagy nézzek újabbat nála? Előre i köszi!

(#53557) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Egy Asus P8Z77-V Deluxe alaplap esetén, fel kell tenni az Intel chipset drivert, meg a külön SATA driver-eket, vagy teljesen jó az, amit a Windows 7 telepít hozzá?

(#53558) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy Gigabyte Z68AP-D3-as alaplap.Hibátlanul működött egy i5 2500K társaságában.
Ki lett bontva a gépből.Egy i5 3470 került bele és másik memória. Nem indul a gép.
A ventik felpörögnek 1mp-re utána leáll és ezt 5-10mpként megismétli.
Találkozott valaki ilyen jelenséggel?
Okozhatja ezt a memória?
Próbáltam másik processzorral,másik táppal.

06-3o/9759I39

(#53560) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. A gépemben egy Asrock g31m-gs r2.0 lap van. 2 terás vinyó, egy dvd és egy blu-ray író.
A biosban a meghajtók beállításánál csak compatible (ami elvileg régebbi OS-hoz való szerintem)
és enhanced mód van. Semmi más. AHCI se. Enhanced módban volt alapból, de úgy látom hogy így mintha valamilyen ide módban kezelné a meghajtókat, ami nem túl jó.
Ismeri valaki ezt a lapot? 3 éve így használom.
Mivel a win 7 és minden más ebben a módban lett feltéve a vinyóra (Mert másképp nem lehetett.), mi történne ha kicserélném a lapot, olyanra amin van ahci mód? A hdd esetleg nem működne megfelelően, vagy sérülnének az adatok?
Most készülök venni egy három terás vinyót, a fontos adatoknak, de ha elkezdem használni ebben az enhanced módban és utána átrakom ahci beállítású lapra, vagy külső házba, és esetleg gond lesz ...
:F

(#53561) MrDerekas válasza Buraproking (#53554) üzenetére


MrDerekas
addikt

Meglehet. A gyártó oldaláról töltsd le az .inf telepítőt, illetve az energia menedzser progit. Nekem anno megoldotta az ilyen problémát. (Szintén a képalkotás nem nyűgözött le)

(#53556) Don.Corleone Részemről semmi gond a z68-al. A kezdetektől ezt nyüstölöm. A "Milyen alaplapot" topikban ettől egzaktabb választ is kaphatsz.

(#53557) Hauptmann Felteheted, de akkor sincs gond ha a win frissítő adja a drivert. Az SSD topikban könnyebben válaszolnak. (Van hogy ajánlott a gyári, de sok esetben nem.)

(#53558) Találtgyerek Persze hogy lehet a ram a hunyó. Mivel K procid volt előtte, a bios-t resetelted? Ugyanis a tuning beállításokkal a sima proci meg is döglendhet, vagy szimplán letilt az alaplap.

(#53560) mcload21 Először is, külső adattárolóra ments le mindent, amit kell. Ha váltod a kapcsolókat, akkor a win sem fog betölteni. Elvileg a partíciós táblának nem kavar(hat) be a driver, na de láttunk már éjjeliőrt nappal meghalni. Tehát mentés, aztán lehet variálgatni a beállításokat. Sok pénzt nem ölnék abba a konfigba már. Eljárt felette az idő. :(

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53562) Találtgyerek válasza MrDerekas (#53561) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Szia!
Nem volt tuningolva,de megpróbálkozom a resettel.
Talán lesz lehetőségem szerezni másik memóriát és azzal is letesztelem.
Köszönöm a válaszod! :R

06-3o/9759I39

(#53563) tatyo02


tatyo02
újonc

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy van nekem egy GA-X79S-UP5 alaplapom, és nem tudom hogy maga az alaplap okozza e a problémát, de játék, vagy bármilyen tevékenység közben random idöközönként, elmegy az usb(lekapcsolnak a fények és nem műkődnek) billentyűzeten és az egéren, egy idő után a képernyő képe is megáll.
Csak a kikapcs gombra lehet leállítani, reset-re nem regagál. Mikor pedig újra bekapcsolom, akkor minden egyes alkalommal BIOS has been reset-et ír ki. Esetleg az alaplappal van gondság, vagy az OP rendszerrel vagy talán a táp a ludas?

Ez a config amugy:
GA-X79S-UP5
Intel i7 4820k
Corsair CX750M
16gb Corsair Vengance RAM DDR3
1070 G1 Gigabyte VGA
120GB HyperX SSD
Samsung 500gb HDD

[ Szerkesztve ]

(#53564) Minstrel


Minstrel
senior tag

MSI-nek milyen USB 3.1 driver kell? Eszközkezelőben ott van az Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller, de minden USB port csak 2.0-ás sebességeket hoz, és ezt az eszközt nem tudom eltávolítani, hogy esetleg keressen frissebbet, mert elkezdi és írja, hogy folyamatban, de fél óra után se fejezte be. MSI-nek is minden fel van telepítve amit talált.

(#53565) MrDerekas válasza Minstrel (#53564) üzenetére


MrDerekas
addikt

BIOS-ban engedélyezve van a 3.0(gen1) mód? Milyen oprendszer? A gyártói alaplapi chipset driver fent van? Az eszközkezelőben jelen van, de felkiáltójel, vagy egyéb megkülönböztetés nélkül?

(#53563) tatyo02 Teljes áramtalanítás után resetelődik a bios beállítás? Akkor egy elemcserét meg kell ejteni. Ha nem reagál a reset gombra az táp és alaplap hibát sejtet. Elsőre csere tápot kellene kerítened és kipróbálni azzal.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53566) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!
Kis segítség kellene.
Van egy MSI Mortal alaplapom és szeretnék bele venni egy wifi kártyát.
Ezt néztem ki, viszont a csatija nem hasonlít az én alaplapomon lévőkre, de lehet csak vak vagyok.
Van egy M.2. 2230 Key E(Wi-Fi) csatlakozás az alaplapon, oda milyet kéne vennem ha azt használnám.

(#53567) kavboy


kavboy
tag

Sziasztok! Van egy MSI alaplapom amiben jelenleg 2x4 GB DDR3 1600MHz G.Skill RAM van 8-8-8-24-es. Szeretnek memoriat boviteni es a lapon van meg 2 szabad slot. Ugyanilyen memoriat nem talalok mar sehol ezert az lenne a kerdesem hogy bele tudok tenni valamilyen mas kesleltetesu 2x4GB DDR3 1600-as RAM es az siman mukodni fog? Nem lesz ettol lassabb, hogy mas a kesleltetese? Tovabbra is fog futni Dual Channel modban?
Elore is koszi!

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#53568) Laccoss válasza Maximum1 (#53566) üzenetére


Laccoss
addikt

Az egy pci-os wifis hálókártya. Azon az alaplapon nincs PCI-os kártyahely, csak PCI-Ex1 és PCI-Ex16-os hely.

Tehát vagy pci-ex-es hálókártyát kell keresned, vagy 2230 Key E(Wi-Fi) modult. Én a hálókártyára szavaznék.

(#53569) Minstrel válasza MrDerekas (#53565) üzenetére


Minstrel
senior tag

Az MSI oldaláról van fent minden, BIOS-ban nincs USB 3.0 mód, csak sima USB, az természetesen enabled. Felkiáltójel sincs sehol [kép], de most már gyanakszom, hogy a HDD házam lassú, csak egyelőre nincs más USB 3.0 eszközöm, de majd kérek egyet valahonnan.

(#53570) MrDerekas válasza kavboy (#53567) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze, bővítheted. A dual channel marad, viszont az időzítések beállnak a "gyengébb" modul késleltetésére.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53571) Maximum1 válasza Laccoss (#53568) üzenetére


Maximum1
őstag

ok, köszönöm, akkor ez kell nekem.

(#53572) kavboy válasza MrDerekas (#53570) üzenetére


kavboy
tag

Koszi szepen!

vettünk fénykábelt amit mondtál (fénykard kellene hogy leszúrjalak vele) by Feribá & gozso

(#53573) syberia


syberia
veterán

Sziasztok, van egy zavaró problémám és a lapra gyanakszom. Már régóta fennáll a hibajelenség, néha indításkor W7 betöltés közben megfagy és reset után gond nélkül megy minden kikapcsolásig. A korábbi tápegység és vga idején is megvolt ez a jó szokása, volt már a rendszer újratelepítve...nincs ötletem. :N

https://howbad.info/

(#53574) MrDerekas válasza syberia (#53573) üzenetére


MrDerekas
addikt

Esetleg HDS-el egy felület tesztet ha csinálnál. Alaplap mellett a merevlemez is okozhat ilyet. (Fejegység/elektronika hiba vagy felület sérülés, de akár a vram hibája is generálhatja a jelenséget)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53575) syberia válasza MrDerekas (#53574) üzenetére


syberia
veterán

Èvek óta ssd-ről szalad a rendszer, i5 B75 lapban 2X4 gb 1600 mhz rammal, a lap magától 103 mhz bCLk órajelet lőtt be, majd megnézem 100-on is.

https://howbad.info/

(#53576) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok!

Egy olyan anomáliával találkoztam, hogy csináltam egy bios update-et és a befejezésénél mikor újraindult már nem adott jelet a monitornak. Most sem ad. Alaplap MSI z170a Gaming 5. Próbáltam kivenni az elemet majd visszatenni. Nem segített. Videókártya nélkül is próbáltam. Úgy tűnik nem bootol fel rendesen, mert a billentyűzeten világítanak a led-ek. Van arra mód, hogy vaktában bios-t frissítsek usb-ről? Vagy valami ötlet, hogy mi lehet a baj. Tökéletesen működött a gép a bios frissítés előtt. Hülye fejjel bíztam az MSI update-ben.

Válaszokat előre is köszönöm és BÚÉK!

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#53577) Zolee888


Zolee888
tag

Sziasztok!

4 USB port van az alaplapomon hátul, eddig mindegyik működött rendesen, de most az egyik nem jó, a másik 3 továbbra is működik.
Ha abba az egybe dugom be akár az egeret, a billentyűzetet, külső HDD-t egyik se működik és még a telefon se tölt róla

Mi lehet a baja? Tönkrement?

(#53578) prabhu válasza Zolee888 (#53577) üzenetére


prabhu
senior tag

Először talán nézd meg, hogy van-e fizikai sérülés. Láttam már jó pár széttört usb portot...

(#53579) s4hu|SyD^ válasza s4hu|SyD^ (#53576) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Megoldódott, nem a régi működő BIOS-t kellett USB-ről flash-elni, hanem az újat, amit próbáltam és bekrepált, így kijavította magának. Jó sokat szarakodtam vele, de most jó. MSI Live Update-et lehet kerülöm egy jó ideig. Nem az első probléma ezekkel az MSI appokkal.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#53580) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

BÚÉK Mindenkinek!

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#53581) MrDerekas válasza IstvánLászló (#53580) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Azt kívánom, minden gyártó megbízható lapot gyártson az idén :C B.U.É.K!!!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53582) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Sziasztok!

A következő konfiggal kapcsolatban van kérdésésem: Core i5 6600 (nem "k"!) processzor, Asus Z170 Pro Gaming alaplap, G.Skill DDR4 3200 RAMmal.

Bár a RAM 3200-as, csak 2133-on fut. Ha az XMP-t bekapcsolom az alaplapon (ami egyébként a RAM specifikációit jól olvassa - 3200, 15-15-15-35, 1,35v), nem bootol a rendszer - csak ha visszamegyek 2133-ra.

A kérdésem, hogy ezzel a CPU-val lehet-e egyáltalán 3200-ra kapcsolni? Van-e valami, amit finomhangolnom érdemes, vagy ne is próbáljam?

Előre is nagyon köszönöm.

GYR

(#53583) Teaway válasza gyilkos répa (#53582) üzenetére


Teaway
veterán

Szerintem annak a procinak a 2133 a maximum, de várd meg a hozzáértőbbeket is.

Nincs itthon csokid??

(#53584) s4hu|SyD^ válasza Teaway (#53583) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Igen, az a maximum a PROCINAK. Memory Type-s résznél van.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#53585) gyilkos répa válasza s4hu|SyD^ (#53584) üzenetére


gyilkos répa
tag

Sziasztok!

Igen, ezt tudom. de pl. egy i7 7600k-nak is ez a maximum...ELVILEG erre 'megoldás' az xmp, ha jól értem, legalábbis ezt olvasom fórumokon. Rosszul értem?

(#53586) -FLY-> válasza s4hu|SyD^ (#53584) üzenetére


-FLY->
őstag

Leírást követve ugyan ezt írja a k-s procikhoz is, szerintem hibás az elmélet.

(#53587) -FLY-> válasza gyilkos répa (#53585) üzenetére


-FLY->
őstag

Bios frissítés? Kézi beállítás? Más is szopott ezzel, kívánt órajelekhez ki kellett tapogatni az időzítéseket.

(#53588) gyilkos répa válasza -FLY-> (#53587) üzenetére


gyilkos répa
tag

Biost frissítettem, de az én RAM kompetenciám odáig megy el, hogy 15-15-15-35 1,35 :). Ezeket pedig rendesen kiolvassa az alaplap, más beállítást nem fogok fel (ezeket se).

(#53589) jancsi$ válasza Bazsisch (#16145) üzenetére


jancsi$
újonc

A P 5 GD1-FM/S ALAPLAP nallam is igy viselkedett ugyhogy meg valtoztattam kicsit a bekoteseket igy: a HDD:egy Westerndigital 80 gb ez a CABLE SELECT es a CD rom( egy sony)azt pedig M A S T E R erdekes modon a Pc gyorsabb mikor a hdd az ide kabel vegen van es a cd rom a kozepen a kabelnek.

[ Szerkesztve ]

(#53590) MrDerekas válasza jancsi$ (#53589) üzenetére


MrDerekas
addikt

Az időt tuti nem kiabálod át ;) Majd négy év nagy idő....

Szerk: Látom szerk :)

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53591) jancsi$ válasza Anoulou (#10015) üzenetére


jancsi$
újonc

A P5 GD1-FM /S alaplap aszem nem viszi a a windows 7 est

(#53592) IstvánLászló válasza MrDerekas (#53581) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Ezt kívánom én is neked, jó és megbízható alaplapot itt mindenkinek az idén :R B.Ú.É.K!!!
:R

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#53593) #53867776


#53867776
törölt tag

Sziasztok!

Asus P8P67 alaplapra azt írja a gyártó a honlapján, hogy 2. generációs procikat fogad be. Közben a támogatott prociknál 3. generációsakat is ír. Akkor elég egy bios frissítés és megy vele egy i5-3470?

(#53594) prabhu válasza #53867776 (#53593) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha benne van a [CPU támogatás]-ban, akkor mennie kell vele.

[ Szerkesztve ]

(#53595) laskr99


laskr99
addikt

Sziasztok!

Van egy asrock h97 pro4 alaplapom és windows 10 rendszerem. Az lenne a baj,hogy ezelőtt a gép kikapcsolás után is töltötte a rádugott eszközöket és mától meg nem. Mit állítsak be, hogy újra működjön?

(#53596) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Sziasztok,

Asus Rampage Extreme V U3.1 alaplapban csücsülő i7-6850K processzor mellé érdemes 2400Mhz-nél jobban futó memóriát venni? Van valakinek ezzel tapasztalata?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#53597) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok

A jelenlegi rendszerem:
i5 4570
16gb ddr3 1600
saphire rx 480 oc
3X2TB wd
1db corsair ssd
700watt minőségi táp
gigabyte h87 alaplap

A kérdésem az lenne hogy van egy gigabyte h97 alaplapom is viszont a processzor foglalata sajnos 1-2 helyen elhajlott.
Itt a prohardveren találtam is valakit aki kitudja cserélni 10ezer forintért.
Szerintetek megéri megjavítani és kicserélni vagy nem érezhető a különbség a két lap között? :F

[ Szerkesztve ]

(#53598) olle válasza traktorgumi (#53597) üzenetére


olle
senior tag

Hmmmm. Hogy lehet őket elhajtogatni? Bele esett a proci vagy mi a szösz? Amúgy szerintem megérné fixálni őket.
LGA 2011 Socket Pin Repair Vlog - Fix a "Dead" Motherboard

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#53599) traktorgumi válasza olle (#53598) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Gondolom amikor leoperáltam a hyper 212 hűtőt a prociról lehet akkor sérült meg:(
Köszi a videot meg van az esti program :D
Ha sikerül a tűket helyreraknom és beindul akkor biztos hogy rendesen fog működni?
Igazából csak attól félek hogy zárlatos lesz....vagy ez hülyeség?Az alaplapon kívül elszállhat valami?

(#53600) olle válasza traktorgumi (#53599) üzenetére


olle
senior tag

50-50%
mondjuk itt nincs sok választásod.

Elvileg ha minden láb jól áll akkor menni fog. A tok csere se 100% os. De nagyon aprólékos szöszmötölős meló.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.