Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53351) 7om


7om
tag

Létezik az, hogy egy gigabyte b85m-d3h lapba rakva két 4gb-os hyperx rammal az aida egyszer dualban memoária írás:24000 single-ben meg csak 12000-t mér???mekkora különbség ez pl játékoknál?ma mértem csak úgy heccből.mert a boot képernyőn nem írta ki a dual channel: enabled-et.cserélgettem meg mértem(mondjuk az aida már kiírta a dual-t).

(#53352) prabhu válasza 7om (#53351) üzenetére


prabhu
senior tag

Azokban a tesztekben, amiket én láttam max. 10%-ot ad a dual channel a single-höz képest dedikált vga-nál. Integráltnál van nagyobb jelentősége (+ itt még a minél magasabb órajelnek is).
Egyébként, ha jól látom a lapodban Channel A: DDR3_2, DDR3_4 és a Channel B: DDR3_1, DDR3_3 elrendezéssel van dual vagyis egymás mellé kell rakni a különböző színűekbe az egyforma memóriákat.

(#53353) 7om válasza prabhu (#53352) üzenetére


7om
tag

Na erre kíváncsi leszek, holnap kipróbálom valamelyik bf multival hadd szaggassa meg a memóriákat igyis úgyis.b ár azt a 10%-ot lehet nm fogom észrevenni.

Hol látsz ilyen írást?Nálam az egyszínűben dual !

[ Szerkesztve ]

(#53354) Årpi válasza prabhu (#53352) üzenetére


Årpi
őstag

"DDR3_2, DDR3_4 és a Channel B: DDR3_1, DDR3_3 "

Akkor nem pont,hogy NEM egymás mellé? :D

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#53355) kobefiam válasza MrDerekas (#53350) üzenetére


kobefiam
csendes tag

A BIOS-t újra átnéztem, ott minden megfelelően be van állítva.
Ha a routerről van a net akkor a Connection és Activity led nagyon ritkán egy pillanatra felvillan de egyébként egyáltalán nem világít, hiába resetelem stb.
Ha a routert megkerülve direktbe kötöm a kábelt be akkor pedig világít a Connection led és tud is csatlakozni csak iszonyat lassú és gyakran megszakad... [kép] Speedtest-en ezt mutatja, a feltöltés egyáltalán le sem fut sok próbálkozásból sem.
Csak annyit csinálok, hogy kb a 2 kábelt kicserélem, és az egyiknél működik a lan port (router nélkül) a másiknál nem. Ez hihetetlen... :W :W :W A régi gépemen pedig az ég világon semmi probléma nincs a nettel...

(#53356) MrDerekas válasza kobefiam (#53355) üzenetére


MrDerekas
addikt

Itt turkálj picit. A platform power management-et próbálhatnád, meg talán a cfosSpeed-et. Nem biztos, hogy ez kell, csak más ötletem nincs. Illetve egy új cat kábellel is tehetnél próbát. (Tudom a wifibe ez nem pofázik bele, csak hát.. akármi megeshet :) )

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53357) 7om válasza kobefiam (#53355) üzenetére


7om
tag

Tiltsd le a wifi-t a lapon :F

[ Szerkesztve ]

(#53358) prabhu válasza 7om (#53353) üzenetére


prabhu
senior tag

Igaz: For optimum performance, when enabling Dual Channel mode with two memory modules, we recommend that you install them in the DDR3_1 and DDR3_2 sockets.

[ Szerkesztve ]

(#53359) 7om válasza prabhu (#53358) üzenetére


7om
tag

Tényleg nem egyezik a rajz a lappal, tuti ezért nem tudtam összerakni a lapon a tűket elsőre, meg másodikra sem.

(#53360) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Most rakom össze az apámnak szánt karácsonyi ajándékot.

A problémám, hogy az FSP Hexa+ 400W tápból érkező ATX12V (4+4 pin) csatlakozó bal oldala (jelölve van a bal és jobb része) nem csatlakozik az Gigabyte H110M-S2H laphoz. Csak a jobb oldali 4-es csatit tudom bedugni, a másiknak a bevágatai (vagy mi a neve) nem az alaplapnak megfelelően vannak kialakítva, így nem tudom bedugni.

Ezt most hogyan tudom áthidalni?

Nem egy nagy étvágyú Pentium G4400 lesz benne, gondolom tudja etetni 4 pinből is, de nem tudom ezt most mire vélni.

Hagyjam lógni a kábel egyik felét? Vagy mi?

(#53361) kobefiam válasza MrDerekas (#53356) üzenetére


kobefiam
csendes tag

Letöltöttem ezeket, meg pluszban még 1-2 olyat ami ide vághat, de semmi :( Nem hiszem, hogy a kábellel baj lenne, mert akkor gondolom a régi gépemmel is bohóckodna, de azért majd megpróbálom.

(#53357) 7om
A wifit a biosba nem tudom külön letiltani, átnéztem töviről hegyire, csak a windowsba tudom kikapcsolni, de a helyzeten nem változtat :(

(#53362) MrDerekas válasza Stauffenberg (#53360) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lógva hagyhatod, de nem hiszem, hogy nem oda való a +4pin. Ha a két csatit összesorolod (azaz a csatlakozási lehetőség szerint össze csúsztatod a 2x4 pint), akkor bele kell mennie. De akár igazad is lehet, csak ellenőrizd, hogy nem - mondjuk - a vga 8 pines csatiját akarod betolni a cpu csati helyére.

(#53361) kobefiam Nekem ennyi ötletem volt. Esetleg, még elviheted a gépet egy olyan cimbihez, akinél más szolgáltató adja a net-hozzáférést és kipróbálhatnád ott, hogy mennyire is működik a te lapod. Egyelőre garancia szagú a dolog.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53363) 7om válasza kobefiam (#53361) üzenetére


7om
tag

Esetleg ereszd rá az uniblue driver scannert,nekem volt amikor az segített(már nyitottam az ablakot a gépnek). :D

(#53364) Stauffenberg válasza MrDerekas (#53362) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nincs más 4 pines csatlakozó (csak 2db 6+2-es). Az első gondolatom nekem is az volt, hogy rosszul lettek összeharisnyázva egymás mellé, de nem erről van szó. Az akasztó pöcök és a bal-jobb felirat miatt is látszik, hogy összetartoznak, de a baloldalin a pinek vájatai (négyzet-nemnégyzet) rossz sorrendben vannak, fizikai képtelenség bedugni.

(#53365) Stauffenberg válasza Stauffenberg (#53364) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tárgytalan, én voltam túl fáradt tegnap éjjel.

Szóval a bal-jobb jelölés van felcserélve, jobban megnézve a csatlakozót a rögzítő pöckök szerint egymás mellé illesztve bemegy mindkettő, csak éppen a bal megy a jobb oldalra és fordítva.

Vagy csak az én fogalmaim rosszak a bal-jobb oldalról.

(#53366) cool13


cool13
őstag

Sziasztok! Lányom gépe nem működik. Nem tölt be a win. Giga GA-X38-DS5 lap van benne. Rendszer vinyót kivéve, másik gépben rendben van. Látja a HDD sentinel, 100% ra mondja.
A gépben Bios reset után feldobja hogy defaultra állíthatom. Nyomok egy entert megtörténik. Ekkor még megy az usb és a billentyű. Ezután restart majd soha többet nem megy a billentyű stb. USB-k egyik sem. Ergó nem tudok gombot nyomni hogy belépjek a biosba. Mert miután továbblép, kiírja hogy disc boot failure, insert system disc and press enter. Én olvasatomban nem jó a boot sorrend. Persze ha tényleg jó a hdd. Segítséget kérnék merre induljak.

(#53367) 7om válasza cool13 (#53366) üzenetére


7om
tag

Asszem a ps/2-es konnektorba kell dugni a billentyűzetet vagy az egeret.Úgy már látni fogja a gép.50/50
csak van olyan billentyűzet otthon ami ilyen csatlakozású.(addig)

[ Szerkesztve ]

(#53368) LaserLord válasza MrDerekas (#53335) üzenetére


LaserLord
csendes tag

íme a link:
https://www.youtube.com/watch?v=WY3d8N21OAE

Van több fajta is most ezt dobta elsőnek a google :)

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#53369) LaserLord válasza Tibroo (#53334) üzenetére


LaserLord
csendes tag

#53368

:)

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#53370) Laccoss válasza Stauffenberg (#53365) üzenetére


Laccoss
addikt

Vagy csak nem jó oldalról nézted:D

Összeilleszted, bedugod, sikerül, örülsz.

(#53371) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Új alaplapokon már nincs IDE connector. (ez a név nekem homályos mert néha Parallel ATA-ról írnak) Szóval van 1 régi MOLEX-es HDD és 1 MOLEX-es DVD író/olvasó. Ha néha használni akarom ezeket, akkor ez a PCI-E kártya Kínából jó megoldás egy új alaplapra téve?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#53372) varmi2 válasza tknof1871 (#53371) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az is egy megoldás. De ez olcsóbb.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#53373) Lmh válasza MrDerekas (#53350) üzenetére


Lmh
őstag

Minden lehetséges ram variácót kipróbáltam, frissítettem biost, mindent, most a ramok működnek rendesen. 2-4-esben dualban. Viszont fellépett egy következő probléma. Nem érzékeli újabban a VGA-mat a lap.

Korábban amikor a ramokkal szarul csak 3-4-esben indult a gép single, ben akkor egyébként érzékelte a vga-mat, csak megjegyzem.

Most meg, hogy az megjavult, most Nem tudok képet kicsikarni a vga-ból. Akárhogy dugom a vga-ba a monitorokat külön külön, egyesével, akárhogy indítom újra, ő a proci 530-as integráltat használja.
Na ez mitől van?
Felraktam legujabb ccc-t, legfrissebb bios...

[ Szerkesztve ]

Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

(#53374) Stauffenberg válasza Laccoss (#53370) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem az volt a logikus, hogy a beillesztés iránya szerint nézve bal-jobb oldal, nem pedig ha szembefordítom magammal a kábeleket. De én szerencsétlenkedtem el, késő is volt már, nappal dolgoztam, aztán moziban voltam (Rogue One), az utolsó villanykörte is kiégett az asztali lámpából, már a mobilommal világítottam és összefolyt minden.

Az zavart meg, hogy a baloldalit a kiosztás szerint bármelyik oldalra lehet dugni, bedugtam a felirata alapján a jobb oldalra és néztem, hogy a másik mi az istenért nem megy be. Csak reggeli fénynél, kipihenten esett le, hogy hol volt a hiba. :D

Mivel a lapon csak egy sys_fan header van, jó lesz ez az elosztó neki? Most csak a hátsó ház ventit kötöttem be, nem hiszem, hogy ez a kis G4400 valaha tudna komoly hőt termelni, de azért csak bekötném az elülsőt is.

(#53375) cool13 válasza 7om (#53367) üzenetére


cool13
őstag

Megoldottam. Köszönöm.

(#53376) MrDerekas válasza Lmh (#53373) üzenetére


MrDerekas
addikt

F@ck... Lehet végig a vga volt a hunyó. Már nem is merek írni semmit erre. HD6850 nyírta ki nekem is az idegeim (már ha az van jelenleg neked.) 4-5 évig hűen szolgált, aztán átrakva egy H110-es lapba, pár nap után megdöglend. Előbb bios-ban némi csíkot dobott, ez megszűnt, majd a win nem tudott betölteni, csakis igp-ről. Viszont ha csökkentett módban letúrtam a driverét, gond nélkül ment, csak épp 3D teljesítmény nem volt. A polcra került.

(#53374) Stauffenberg Nem te vagy az első ;) Lényeg hogy már bement ahova "köll". Az elosztó jónak kell, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53377) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Sziasztok!

Lenne az Asrock lap benne a cpu és ramok. Tegnap még gond nélkül működött. Ma viszont következő az effekt:

Indítás, felpörög a venti, leáll. Majd eltelik 1-2mp utána megint felpörög és leáll. Végtelen ciklusban.

BIOS reset történt. Tápegység megfelelően működik. Ha kiveszem a cpu-t, akkor látszólag rendben működik. A venti addig pörög, amíg le nem állítom. Természetesen képet nem ad.

Mi lehet a gond? Lap vagy cpu?

Köszönöm!

István :R

[ Szerkesztve ]

(#53378) MrDerekas válasza peto.istvan (#53377) üzenetére


MrDerekas
addikt

Helyesen látod. Lap vagy cpu. :) Komolyra fordítva: Esetleg ram, táp, vga. Jó lenne ha a procit ki tudnád próbálni egy másik lapban, mert így diagnosztizálni eléggé ködszurkálás. A tápegység felől miért vagy biztos?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53379) peto.istvan válasza MrDerekas (#53378) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Kipróbáltad egy erősebb konfiggal és gond nélkül viszi. Sajnos nincs ilyen cpu-m. Ramokat tudtam tesztelni de azok is probléma mentesek.

(#53380) MrDerekas válasza peto.istvan (#53379) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor esélyes a lap, mint első-számú gyanúsított. A vga-t ha kiveszed, akkor sem indul normálisan?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53381) peto.istvan válasza MrDerekas (#53380) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Nem sajnos :R

(#53382) 7om válasza cool13 (#53375) üzenetére


7om
tag

A megoldást is írd be légyszíves mert az is segítség ha rákeres valaki.

(#53383) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Üdv,

Frissen összerakott Gigabyte B85m d3h+g3220+2*2GB Kingston HyerX konfiggal lenne problémám. A bekapcsoló gombra a táp (Chieftec 500W) ventilátora fordul egy felet, majd leáll, a procié el se indul. Minden egyebet kiszedtem a gépből. Valami tápellátási probléma lehet, de az létezik, hogy 500W nem elég neki?

(#53384) sanyi1104


sanyi1104
csendes tag

Mi van abban az esetben ha rövidzárlat történik a lap elem tokjában???

Sanyi

(#53385) Nordekk


Nordekk
tag

Sziasztok. Nem tudom jo helyen irok-e de remelem tud valaki segiteni. Vettem uj alaplapot, cput, ramot. Eddig intel volt, most Amd. Windowst hagytam a winyon.
Beraktam az uj cuccokat osszekotottem, es ez a kep fogadott:

Ugyan ez van ha berakok egy win telepitot. A regi telepito nincs meg mert usb-rol installaltam. A regi alaplap sincs meg mert elromlott. Ilyenkor mit lehet csinalni? :(

(#53386) elfelejtette válasza Blackhole13 (#53383) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Gigabyte B85m d3h+g3220+2*2GB Kingston HyerX"
Ez eddig kb. 75W...
Vagy a táp a hibás, vagy az alaplap, vagy a proci. Speaker nincs, hogy esetleg halld a sípolást a hibaüzenetről?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#53387) Blackhole13 válasza elfelejtette (#53386) üzenetére


Blackhole13
senior tag

A táp 2 napja tökéletesen működött, azóta áramtalanítva volt. A processzort+alaplapot együtt vettem, az eladó állítása szerint tegnap még semmi bajuk nem volt. Nem akarok az asztalt verni még, hátha user error, de ötletem sincs, mit ronthatnék el. Sajnos speaker nincs.

(#53388) Tibroo válasza Blackhole13 (#53387) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Gondolom képet sem ad!?Én a tápra gyanakszom,előfordult már,hogy ugyan azzal a táppal összeraktam egy gépet ,előtte jó volt az előző konfigban,de az újban ami kevesebbet is evet áramból abban pedig már nem!Mikor vissza szereltem a régibe,akkor már azzal sem indult! :(
De lehet valóban a proci+alaplap is,a hűtő rajta volt mikor vetted a CPU-n,vagy te szerelted össze?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#53389) Tibroo válasza Nordekk (#53385) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Üdv!
Külön leformáztad a Winyót?

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#53390) Blackhole13 válasza Tibroo (#53388) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Azt sem, a proci hűtő fel se pörög. A hűtő, proci, lap egyben volt, csak most néztem meg, hogy minden rendben van-e alatta. Alapvetően hiszek az eladónak, úgyhogy első körben keresem a hibát a régi alkatrészekben.
Nem lenne rossz, ha lenne itthon egy multiméter.

[ Szerkesztve ]

(#53391) Nordekk válasza Tibroo (#53389) üzenetére


Nordekk
tag

Nem, ugy van a winyo ahogy az elozo alaplapnal hagytam. Es mivel nem megy a win telepito se, nem tudom hogyan formazzam le. Az uj alaplap amugy egy Asrock 980de3 u3s3 r2.0.

[ Szerkesztve ]

(#53392) Tibroo válasza Nordekk (#53391) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Pedig mennie kellene,a telepítéskor van egy meghajtó beállításai menü ott kell leformáznod,majd telepíteni!Ha nem megy így sem akkor szereld ki a winyód és külön formázd le!
Az új konfig nem kompatibilis a régivel ezért nem sikerült! :K És nem is indult el a rendszered! :U

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#53393) Tibroo válasza Blackhole13 (#53390) üzenetére


Tibroo
aktív tag

Vagy egy másik táp!? :K

Mindent meg lehet oldani,csak igazán kell akarni.......!!!!

(#53394) prabhu válasza Nordekk (#53391) üzenetére


prabhu
senior tag

Ha a boot sorrend jól van beállítva, akkor a telepítőnek indulnia kell. Ha az elindult, akkor a javítás opciót választod és talán megúszod a teljes újrarakást. Asrock-nál F11-et kell nyomogatni a boot menühöz.
(Ezen felül még lehetne valami live oprendszert beüzemelni, ha adatokat akarsz lekapni, bár egyszerűbb egy másik gépbe a vinyót átdugni.)

(#53395) Blackhole13 válasza Tibroo (#53393) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Mivel se másik táp, se multiméter, segíthet a táp alaplap nélküli bekapcsolása?
Ha az ATX power on-ján keresztül zárom az áramkört, és így meghajt egy ventit, akkor abból lehet okoskodni valamit?

(#53396) Bandita222


Bandita222
újonc

Sziasztok!
Olyan furcsa eseményben van részem amilyet még nem tapasztaltam,tehát adott egy Asus P5KPL AM SE alaplap ami ugye támogatja az Intel Core 2 duo 6750-es proszesszort,de nem hajlandó elindulni vele!
A processzor másik lapban tökéletesen működik!
Ja és az alaplapra felraktam a legfrisebb bios verziót!
Ha esetleg valaki megtudná mondani h mi lehet a probléma azt nagyon szépen megköszönném előre is!!

Bandita222

(#53397) LaserLord válasza peto.istvan (#53381) üzenetére


LaserLord
csendes tag

Hali!

Ha fentebb olvasol, nekem detto ugyanez a gondom... csak nincs senkinek 1151-es lapja hogy keresztpróbázzam...
Ha van vmi előreléps nálad jelezd felém lszi.

Üdv!

"Reggel kilenc előtt már látok... Csak még nem hiszem el..."

(#53398) Teaway válasza LaserLord (#53397) üzenetére


Teaway
veterán

Mert mindenki ül a régi, jól bevált cuucain :) És eszükbe sincs váltani. Vagy nincs rá pénzük.

Nincs itthon csokid??

(#53399) MrDerekas válasza Blackhole13 (#53395) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ettől még lehet rossz a táp. Csak arra lehet bizonyíték, hogy be tud kapcsolni.

(#53396) Bandita222 Egy pontos hibaleírás jól jönne. A lap egyébként hibátlan? (Azaz másik procival indul?)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53400) Rottweiler89


Rottweiler89
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy ilyen hulladék lap :W , 2.80-as BIOS-sal, 2db 4GB-os, nem DC KIT-ben vásárolt Corsair Vengeance CMZ4GX3M1A1600C9 "Blue" RAM-mal. A probléma az, hogy a 2.80-as pont RAM fixet is tartalmaz, ami a kompatibilitási hibákat hivatott kijavítani, azonban míg SC-ben nem(hiba nélkül működik), addig DC-ben folyton újraindul bekapcsolást követően, ventik, HDD stb felpörög, azaz tipikus RAM hiba. Memtest modulonként ok.
Ötlet? :U

Üdv: Rottweiler89

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.