Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52201) sas55 válasza MrDerekas (#52200) üzenetére


sas55
aktív tag

Na akkor 1ször az elem majd cserélem rajta a biost vagy 2x és megnézem mit produkál. :B

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#52202) maglew válasza MrDerekas (#52198) üzenetére


maglew
aktív tag

Ha Biost frissítek akkor nem lehet olyan eset, hogy be sem indul a gépem?

(#52203) Smiley válasza maglew (#52202) üzenetére


Smiley
őstag

Az mindig benne van... software hiba, aramszunet, veletlen ujraindulas, hibas eeprom... stb. De ahogy mondani szoktam a batrake a vilag. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52204) maglew válasza Smiley (#52203) üzenetére


maglew
aktív tag

és csak simán lementem és lefuttatom vagy azt hogy kell?

(#52205) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Annak mi az oka hogyha a videókarinak a DP-je be van dugva akkor egyszerűen nem indul el a gép :Y (másik lapba csak azzal ment), viszont ha hdmi vagy dvi-n keresztül van bedugva akkor elindul és ha menet közbe bedugom a dp-t akkor szépen azon is van kép ...

Ezt valamilyen bios beállítással ki lehet küszöbölni? (frissítés nem oldotta meg)

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#52206) Smiley válasza maglew (#52204) üzenetére


Smiley
őstag

Gyarto oldalarol kikeresed a lapodat, figyelve a revision-ra is, majd letoltod a bios file-t es a utility-t. Elolvasod a manual-t, es az alapjan vegigcsinalod...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52207) maglew válasza Smiley (#52206) üzenetére


maglew
aktív tag

Inkább visszatelepítem az XP-t :)

(#52208) Smiley válasza maglew (#52207) üzenetére


Smiley
őstag

XP-t 2016-ban??? Azert az eleg meredek.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52209) maglew válasza Smiley (#52208) üzenetére


maglew
aktív tag

Felcseréltem 2 memóriát, és 1 órája nem fagy le. Lehet ez a megoldás? :S

(#52210) -FLY-> válasza sas55 (#52199) üzenetére


-FLY->
őstag

"FLY-> A legújabb biossal jött. össz 2 van"

Azért írtam, hogy reportold, hogy legyen új bios minél előbb. P35 időkben találkoztam hasonlóval, minden jó, minden lefut, másnap reggel meg alapon indul. Későbbi bios ezt megoldotta anno, gondolom sokan jeleztük feléjük, hogy fixálják. Gari sztem rázós, mivel gondolom indul, megy, stabil, minden működik rajta. Vásárlástól elállás, ha időben vagy még?

(#52211) RudiSZT3


RudiSZT3
csendes tag

Üdv!

Talán buta kérdés lesz...
Kinéztem egy alaplapot (Asus TUF Sabertooth Z170 S), amin a következő képpen vannak a PCIe x16 foglalatok:
2 x PCIe 3.0/2.0 x16 (x16 or dual x8)
1 x PCIe 3.0/2.0 x16 (max at x4 mode) *1

*1: The PCIe x16_3 slot shares bandwidth with SATA6G_56. The PCIe x16_3 is default set at x2 mode.
Supports Intel® RST for PCIE RAID storage.

Ebből nekem most a PCIex16_1 és _2 érdekes. Azt értem, hogy a kettő együtt csak dual x8 módban megy, tehát SLI vagy CFX esetén megosztják a sávszélességet, ha jól gondolom. Viszont azt vettem észre, hogy a PCIex16_2 foglalatban csak kb. fele annyi csatlakozó van, mint a _1 foglalatban. Ennek milyen hatása van akkor, ha csak a _2-be teszek egy VGA-t, és kész? Fele annyi sávszélességet kapok? Ha igen, akkor ez lekorlátozná mondjuk a VGA teljesítményét?

Csak egy VGA-m van, szóval nem lenne SLI vagy CFX. Amiatt lenne érdekes a dolog, hogy a _2 foglalatba téve lehet, hogy jobb hőeloszlást tudnék elérni, mert nem melegítené egymást a VGA meg a procihűtő. De ha a fele annyi csatlakozó miatt korlátozná a teljesítményt, akkor nem éri meg. GTX1070-em van egyébként.

Köszi a válaszokat! :)

(#52212) dredbiro válasza maglew (#52207) üzenetére


dredbiro
senior tag

Azt inkább ne.

Good hunting,STALKER !

(#52213) sas55 válasza MrDerekas (#52200) üzenetére


sas55
aktív tag

Na hát reggel rá flash-eltem a biost ugyanúgy :R nem akart indulni délben.... De hoztam elemet kicseréltem és érdekes módon rögtön észnél volt most majd a holnapi indulásra leszek kíváncsi. :R

Eladó Harman/Kardon AVR-355

(#52214) RudiSZT3 válasza RudiSZT3 (#52211) üzenetére


RudiSZT3
csendes tag

A saját kérdésemre a user's manualban találtam választ. Bár arról nem szól a fáma, hogy mi történik, hogy a PCIe x16_2-be teszem a VGA-t, de arról igen, hogy azt alapvetően nem ajánláják, hanem a PCI x16_1 az ajánlott slot, ha egy VGA-t használok.

(#52215) MrDerekas válasza RudiSZT3 (#52214) üzenetére


MrDerekas
addikt

A fele annyi érintkező, az biz' x8 módot mutat. Tehát feleződik a sávszélességed ott.
Szerk: Nem tudom egy 1070-nél mennyire fogná vissza a karit. Én x16-ot használtam gtx950-el, most rx460-at nyúzok x8-al és nem érzem hátrányát. Nyilván nagyobb teljesítményű hardvernél ez jobban kijön. Kérdés mennyivel... YT-on szerintem van videó erről a témakörről is.

(#52213) sas55 Én bizakodó vagyok ;) Akkor oszd majd meg a fejleményt! Okulásul az olvasóknak. (Például nekem ;) )

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52216) Sleed


Sleed
aktív tag

Sziasztok!
4 tűs CPU csatiba dughatom a 8 tűs CPU tápcsati azt a felét amelyik belemegy? (nem szetszedhető)
Koszi,
Sleed

(#52217) MrDerekas válasza Sleed (#52216) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tuti szétszedhető, de mehet bele. (A 8 pines vga csati nem bontható. Győződj meg róla, hogy biztos nem azt akarod beerőltetni!)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52218) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Sziasztok!
Nézegetek s1151-es lapok között, és azt látom, hogy az alsó-középkategóriában (b150) sok lapnál elhagyják a VRM hűtőbordát.
Ezek túlmelegedhetnek és emiatt throttlingolhat? Egy 15-6600-at tervezek, és ehhez néztem lapot. Topflow hűtő nem játszik A VRM hűtés akkor legyen szempont a lap kiválasztásánál?

(#52219) MrDerekas válasza gerleimarci (#52218) üzenetére


MrDerekas
addikt

A "milyen alaplapot vegyek" topikban előbb kapsz rá választ. Viszont én úgy gondolom, hogy azok a lapok is meg vannak tervezve, tehát nagyon-nagyon végső okon melegedhetnek fel úgy azok a lapkák, hogy throttling legyen miatta.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52220) quailstorm válasza MrDerekas (#52219) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Esetleg házi barkácsmegoldásként lehet rá rakni gap-paddal ramsünt meg rakni be házventit, hogy legyen egy légáramlat.

(#52221) Sleed válasza MrDerekas (#52217) üzenetére


Sleed
aktív tag

Valóban szétszedhető volt :B :B
Köszönöm!

(#52222) MrDerekas válasza quailstorm (#52220) üzenetére


MrDerekas
addikt

+1

(#52221) Sleed ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52223) -FLY-> válasza gerleimarci (#52218) üzenetére


-FLY->
őstag

Szerintem sem nagy dráma, kitesztelik ezeket (ami megakaszthatná, az nem tudod végrehajtani vele). Top Flow hűtéssel raknám össze, hogy fújja a CPU környékét is, illetve mindenképpen használnék rendszer ventilátorokat is.

(#52224) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Lenne egy láma kérdésem. Anyám gépében elhallgatott az alaplap (ASRock H61M-S, LGA1155) hangkimenete. Az előlapi hangkimenetről viszont szól a hangfal. Ez hardveres hiba lehet? (most nem vagyok otthon még pár hétig, nem tudom megnézni)

A segítséget köszi előre is!

Üdv.:

solfilo

(#52225) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Lenne egy gyorsan megválaszolandó kèrdèsem.
Az alaplapot rögzítő csavarok az alaplaphoz járnak ,vagy a gèpházhoz ? Asrock alaplapot kène eladnom, de nem tudom ,hogy a csacar a ház alkatrèsze vagy az alaplapè.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#52226) Smiley válasza Spancho (#52225) üzenetére


Smiley
őstag

Mindig a hazhoz jarnak a csavarok.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52227) Spancho


Spancho
őstag

Köszi. Èletet mentettèl.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#52228) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok!
Nézegettem teszteket egy ASRock Fatal1ty B85 Killer Típusú alaplapról, és a tesztek végén van overclock. Ebben az alaplapban lehet huzni a k-s Procikat?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#52229) Fred23


Fred23
nagyúr

1151-es, B150-es chipsetes 2db PCIe 3.0-s alaplap esetén, ha van az első PCIe 3.0-ban egy VGA -ami PCIe 3.0-ás x8 módban megy-, akkor ha a második PCIe 3.0-ba teszek egy NVMe-s SSD-t (PCIe 3.0 x4 mód), akkor ez nem csökkenti a felére a VGA sávszélességét?

(#52230) Fred23


Fred23
nagyúr

+1:

A gyártó szerint 6 fázis van a lapon, de én 7-et látok. :F Ezt valaki meg tudná magyarázni? Elírta a gyártó a saját lapját?

(#52231) varmi2 válasza Fred23 (#52230) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem fogja vissza venni, semmi féle képpen marad az x16. Mehet az ssd az x4be.
Mivel a cpu részhez van írva a 6 fázis, így igazából 6+1, az utóbbi a memóriáé.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#52232) Fred23 válasza varmi2 (#52231) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, tényleg így lehet! Mondjuk az 1 fázis a 4 modulhoz kicsit furcsa, de mondjuk DDR4, szóval okés lehet.

(#52233) detroitrw válasza detroitrw (#52205) üzenetére


detroitrw
addikt

Erre tud valaki megoldást?
Vagy egyáltalán mi okozhatja? :F

(#52234) MrDerekas válasza süttyő (#52228) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tudtommal B chipsetes lapok nem tuningra vannak. Aztán ez lehet a 1151 óta változott, de szerintem továbbra is a Z chipsetes lapokkal lehet tuningolni. (Esetleg még a P-sekkel...?) Talán FSB-t lehet emelni csak. Most nincs időm manual-t bogarászni, később esetleg. Lehet jobban jársz ha nem is hallgatsz rám, ma nem vagyok toppon.

(#52233) detroitrw Más is így járt ezzel. Elvileg a vga beállításoknál lehet konfigurálni ezt a részt is, viszont volt akinek nem oldotta meg. (Mondjuk feltételezem, hogy nem a géped nem indul, hanem a monitor nem kapcsol be dp porton bootoláskor.) Gondolom nem feltétlen a bios támogatás DP fronton.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52235) detroitrw válasza MrDerekas (#52234) üzenetére


detroitrw
addikt

Szia!

És hol lehetne ezt konfigolni?
Ténylegesen be se kapcsol a gép (van egy csomó visszajelző led ezen az alaplapon szal látom esetlegesen induláskor milyen fázisnál tart(ana), egyik venti se pörög fel) csak akkor ha nincs rádugva

:F

(#52236) süttyő válasza MrDerekas (#52234) üzenetére


süttyő
tag

Értem, csak láttam néhány tesztnél hogy egy i7 4770k 4,7-4,8 Ghz-n ment ezzel a lappal azért volt érdekes.
De hátha tud majd valaki erről konkrét információt adni.

(#52237) MrDerekas válasza detroitrw (#52235) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ott más (is) a bibi. Az hogy nem indul a pc ettől... nekem ez új :( Lesz kis időm ránézek.

(#52236) süttyő A manual szerint lehet tuningolni a szorzózármentes procikat ebben a lapban. Felvont szemöldökkel olvastam... Hmm...

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52238) süttyő válasza MrDerekas (#52237) üzenetére


süttyő
tag

Köszönöm hogy meglested nekem! Gondolom nem olyan mint egy z-s lappal.. De nem is akarok olyan mérvű tuningot!
Még 1x :R :R .

(#52239) detroitrw válasza MrDerekas (#52237) üzenetére


detroitrw
addikt

Ha kell levideózom :)
Most is megnéztem újra
hdmi-vel volt összekötve
kikapcsoltam, rádugtam mellé a DP-t
gép bekapcsol rendszer is elindul kép csak DP-n
gép kikapcsol hdmi lehúz
gép bekapcsol(na), de semmi
hdmi visszadug, gép bekapcsolás, és szintén semmi
DP lehúz, gép rendesen indul :N

Köszönöm a segítséged előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#52240) MrDerekas válasza detroitrw (#52239) üzenetére


MrDerekas
addikt

Kicsit utána olvastam. Pont ilyen pc nem indulós dolgot nem találtam. Ez továbbra is gyanús nekem, de ha ez van, hát ez van. Mondjuk volt valami előzmény? VGA csere, monitor csere, változás a rendszerben, driverben ami után előjött a hiba, vagy a kezdetektől ilyen?
Első körben bios frissítés a lapodra.
Második körben a control panelen, a több-megjelenítő résznél a DP portra csatlakozott monitort tedd meg elsődlegesnek.
Hirtelen ennyi az ötletem, mert hiába keresek/olvasok, még nem találok ilyen problémát csak hasonlót.

szerk: Ha a DP portra csatlakozott monitort kikapcsolod és úgy indítod a gépet, akkor elindul?

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52241) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Egy MSI Z170A Krait lapra építkeznék most, de a CPU hűtő (BQ! Dark Rock 2) hátlapját nem tudom feltenni, mivel a lefogató csavarjai kitartják. Ötlet a megoldásra?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52242) detroitrw válasza MrDerekas (#52240) üzenetére


detroitrw
addikt

Szia!

Igen volt csere (az előző konfigba tökéletesen ment a DP)
alaplap, ram, cpu, ház :))
BIOS-t frissítettem de nem segített

:R

[ Szerkesztve ]

(#52243) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#52241) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Problem solved. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#52244) detroitrw válasza MrDerekas (#52240) üzenetére


detroitrw
addikt

Kikapcsolt moncsival se kapcsol be.
Ha kihúzom a monitorból a DP-t akkor elindul a gép de a boot-olással problémája van (alaplapi led szerint), képet nem ad bios-ba se lép be ... csak a ventik forognak
:N

(#52245) MrDerekas válasza detroitrw (#52244) üzenetére


MrDerekas
addikt

Rögtön kiborulok :W A konfig ami az adatlapodon? Jól értem, hogy teljes platform váltás történt és azóta ez így működik? (Vagyis így nem működik) Alaplap milyen hibaüzit ad, mikor dp-vel megáll a cucc?
Ha jól rakom össze a történetet, akkor ott valami komoly gebasz van. Holnap utánajárok még kicsit ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#52246) detroitrw válasza MrDerekas (#52245) üzenetére


detroitrw
addikt

Igen az adatlapomon levo cuccrol van szo, s most csereltem oket.
Hibauzenet nincs csak allapotjelzo ledek vannak :(

Koszonom a segitseged :R

[ Szerkesztve ]

(#52247) Smiley válasza detroitrw (#52246) üzenetére


Smiley
őstag

Monitor es a gep ugyanabba az elosztoba van dugva?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52248) detroitrw válasza Smiley (#52247) üzenetére


detroitrw
addikt

Szunetmentesen vannak de eddig is igy voltak

(#52249) Smiley válasza detroitrw (#52248) üzenetére


Smiley
őstag

A liertak alapjan, olyan mint ha szarul testelne valahol, a legegyszerubb az lenne hogy kiszedni az egesz gep belet, es osszerakni egy papirdobozon.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#52250) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Most szereztem be egy Gigabyte Z170 Wifi-s lapot, hozzá egy Core-i3 6100 CPU-t és 8GB HyperX 2666MHz-es DDR4-es RAM-ot. Összeraktam a gépet és bekapcsolás után 5 (hosszú) sípszó után újraindul. A Gigabyte oldala szerint CPU hiba, de a CPU-t kipróbáltam másik gépben, semmi gond vele. A neten találni hasonló hibát, de ott memória problémák voltak.
Esetleg van valakinek ötlete?

Köszi előre is a segítséget!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.