Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) Tivi103


Tivi103
tag

Probaltam frissiteni a H81M-E tipusu alaplapomat, ez van az alaplapra irva, de mikor probaltam frissiteni a driverrel azt irta rossz verzio, es a flash unity is azt irja hogy a modell m52ad_m12ad_a_f_k31ad. Ennek a driveret kellene letoltenem,ami tamogatja az i5 4460as processzort is mar, de nem talalom sehol! Valaki tudna segiteni? Nagyon szepen megkoszonnem!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#53652) MrDerekas válasza Tivi103 (#53651) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én segítenék, de.... kicsit rakjuk tisztába a dolgot. A driver és a bios más-más dolog. Valamint tudni kellene az alaplapod pontos típusát is. Erről a lapról van szó? Mert ha ez az, akkor a legfelső bios amire neked szükséged van.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53653) Tivi103 válasza MrDerekas (#53652) üzenetére


Tivi103
tag

Szia! Ez van ra irva a lapra, illetve a bios ban ezt latom:
http://www.kephost.com/image/v7w2
http://www.kephost.com/image/v7w9
Az ASUS oldalarol letoltottem a legfrissebb BIOS-t, H81M-E laphoz, de nem engedte frissiteni, azt irta ki hogy: security verification failed.

Köszönöm szépen !! :R

(#53654) Sasmadar67 válasza MrDerekas (#53635) üzenetére


Sasmadar67
csendes tag

Igen már én is látom. Azért tegnap frissítettem a BIOS-t. Most már a lapomhoz lehető legújabb van rajta. Este kiderül, hogy így látja-e már a 16gigát, ha nem, van eladó 16GB ddr2 memória ramom. :-)

(#53655) renegat1 válasza Tivi103 (#53653) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
A 2203-as verziót töltötted le? Ha kicsomagolod akkor ezt kell látnod: H81M-E-ASUS-2203.CAP
Ezt átmásolod egy FAT32-re formázott usb-re és mehet a frissítés. Ha nem megy akkor át kell nevezni: H81ME.CAP

[ Szerkesztve ]

(#53656) #65675776 válasza Tivi103 (#53653) üzenetére


#65675776
törölt tag

H81M-E a lapod, de a H87M-E BIOS-át akarod rárakni?

[ Szerkesztve ]

(#53657) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok! Adott egy ASUS 1155-ös lap, amin mindkét pci-e foglalat egyszerre kezdett el rosszalkodni, 2 vga-val is teszteltem (driver takarítással természetesen). Újratelepítettem a rendszert, felső pci-e-ben csak "sípol" a kártya, az alsóban néha megy, néha nem. BIOS-ba többnyire csak alaplapi vga csatira kötve tudok belépni. Nem tudom pontosabban meghatározni a problémákat. Windows újratelepítésnél már hangom sincsen, azt írja nincs csatlakoztatva jack, pedig van. Se windows, se realtek driverrel nem megy.Játszottam is egyébként, amikor éppen jó volt az alsó pci-e csatiban a vga (Far Cry Primal), aztán gép újraindításnál ismét nem volt kép :( Jelentheti ez a 2 probléma azt, hogy az alaplap megdöglött? Egyébként egy 600-as chieftec tápom van, 4x2 gb ram, 1tb hdd, 64gb ssd, a két kari pedig HD5970 és GTX580. Köszönöm az ötleteket! :R

[ Szerkesztve ]

F1

(#53658) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Unokatesóméknak van egy ilyen gépe:
Alaplap: Gigabyte GA-945GCM-S2L
Proci: Intel Celeron 430
RAM: 1 GB
VGA: integrált
HDD: 160GB-os SATA-s samsung
Táp: ever-power (nem tudom hány wattos, gagyi ugyan de eddig nem volt vele gondjuk, viszont ez is lesz cserélve a biztonság kedvéért, egy új, minőségire)

Ezen szeretnénk érezhetően gyorsítani, minimális költségekből.

Memóriából kapna 2x2 GB-ot.
Kérdésem: ha 667-es DDR2 kingston-t nézek, azzal menni fog? Azt írja 667-ig kezeli a ramokat.
(Tapasztalataim szerint a kingston megy minden lappal.)

Valamint, kapna egy jobb processzor a gagyi 430 helyett. Mi az a legnagyobb kompatibilis proci, amit szerintetek bele tudok tenni BIOS frissítés nélkül? F5-ös van rajta.

Én minimum egy E6700-ra gondoltam, de a legjobb egy E8400 lenne, viszont ehhez F6-os BIOS-t ír.
Apropó E8400, az a "by Overclocking" arra vonatkozik hogy 1333 MHz az FSB-je a procinak és ez tuningnak számít mert az alaplap csak 1066-ig támogatja hivatalosan? Ha igen, akkor menne-e a lapban 1066-on kezelve a proci?

Valamint, a 430-asnak 35W a TDP-je, amiket néztem azoknak meg 65W. A gyári hűtő vajon elég lenne az erősebb procihoz? Szerintem ez a 430-as gyárija.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#53659) quailstorm válasza s3toraph (#53658) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fú, elég gyászos az a gép most tényleg.

Akkor sorban:
CPU, régi a lap, 4 magos nincs támogatva, Xeonozás kiesett.
Frissítsd a BIOS-t és E8500, Pentium Dual Core pénzkidobás. Aliexpressről 10$ alatt szerzel E8500-at csak várni kell kicsit.
Nem baj az OC FSB, két varia van. Vagy bírni fogja az északi híd az FSB emelést, vagy simán csak alacsonyabb órajelen fog menni a proc, mindegy, ha megy már jó.
E8500 korrekt kétmagos.
Menne 1066-on

2x2 egyforma RAM jó, lehet nagyobb is, lényeg hogy a támogatási listájában legyen 667 is. Bár a max 667 olcsóbb. Szóval úgyis azt veszel. Kínából szintén olcsóbb.

Most olvasom ezt a hülyeséget hogy BIOS frissítés nélkül. Még a gyakoribb Penya dual core-ok is F8-at kérnek, szóval vedd a fáradtságot, totál veszélytelen ha nincs áramszünet.

65W-os E3200-hoz is a mini alu fost adták nekem, 3GHz-es alapfeszes OC-t bírta. Ez a gép max egy Rézmagos gyárit ér meg, mert vérgagyi.

Tápot egy 350-es vagy 400-as akár használt FSP-re cserélni.

Esetleg beszerezni valami olcsóbb VGA-t.

Ja és északi hidat nem lenne rossz újrapasztázni (gigabyte borda a hűtő mellett), levételnél vigyázni kell hogy a fogóval ahogy nyomod össze a műanyagod ne csússzon le mert felkarmolod a lakkot
ennyi idős lapon már betonkemény, WD40 feloldja, zsepivel megtörlöd, és fehér bolti legolcsóbb rá és cső.

(#53660) MrDerekas válasza Tivi103 (#53653) üzenetére


MrDerekas
addikt

A lapodhoz való(!!!) biost töltsd le és arra frissítsd. Mennie kell és menni fog. A legutolsó kiadott bios már tartalmazza a kiszemelt proci mikrokódját.

(#53654) Sasmadar67 Vérszegény reményke, hogy menni fog, én mindenesetre szurkolok a sikeredhez ;) Azért majd oszd meg itt a végső konklúziót.

(#53657) szabeska Akár egyszerre is tönkremehetnek a slotok, de valószínűbb a lap haldoklása, vagy a processzor lábainak a kontakthibája. A helyedben fullra szétkapnám az egészet, kitakarítanám, ellenőrizném a processzor lábait, a kábeleket, amit lehet azt cserélném. Mindenesetre lap hibára tenném a voksom. Érdemes átnézni magát a lapot is, hogy nincs-e púpos, kifolyt kondi, égésnyom, bármi ami nem odaillő.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53661) Tivi103 válasza MrDerekas (#53660) üzenetére


Tivi103
tag

Asus oldaláról a H81M-E alaplaphoz való legújabb BIOS frissitéssel próbáltam, (H81M-E-ASUS-2203.CAP)és ezt kapom vissza:
http://www.kephost.com/images/2017/01/09/IMG_0874.jpg
Miért nem engedi? Mit kellene tennem? :F

Köszi a segítséget mindenkinek!!!

(#53662) Laccoss válasza Tivi103 (#53661) üzenetére


Laccoss
addikt

Nem tudom számít e, de ha meghagyod az eredeti nevét a fájlnak, akkor sem jó?

Bios fájlt letöltöd a gyártó oldaláról, kitömöríted a .CAP fájlt, és azzal próbálod?

(#53663) MrDerekas válasza Tivi103 (#53661) üzenetére


MrDerekas
addikt

FAT32-re formáztad a pendrive-ot?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53664) renegat1 válasza Tivi103 (#53661) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Innen válaszd ki a rendszerednek megfelelőt: https://www.asus.com/support/Download/14/10/10/2/pob8ey7wViY2nmvi/45/

(#53665) Thaddius


Thaddius
tag

Tiszteletem,

Adott egy msi ms 7077 alaplap, sajnos nem kezeli valamiért a HD7770-es se a hd3650 kártyámat, de a 8800GT-t tökéletesen. A tiltás mintha csak az AMD kártyákat érné, van valami lehetőgés ennek oldására ?

(#53666) renegat1 válasza Tivi103 (#53661) üzenetére


renegat1
tag

Ha a 0604-es BIOS van rajta, akkor ne is keress frissebbet.

(#53667) Tivi103


Tivi103
tag

(#53663) MrDerekas:
Igen, FAT32 -re van beállítva.

(#53662Laccoss:
Meghagytam a fájlnevet eredetinek, de úgy sem volt jó.
A pendrive -on csak a H81M-E-ASUS-2203.CAP fájl volt, .zip -ből lett kitömörítve!

Security verification failed, ezt a hibaüzenetet kapom vissza.

renegat1: Igen, 0604 -es a BIOS rajt, akkor nem is kell hogy frissítsem? i5-4460 -al kompatibilis ez a verzió? ( i3-4170 volt benne.)

[ Szerkesztve ]

(#53668) Tivi103


Tivi103
tag

Egyébként érdekes hogy az alaplapra ez van ráírva:
http://www.kephost.com/images/2017/01/09/IMG_0868.jpg
Programok viszont ezt mutatják:
http://www.kephost.com/images/2017/01/09/kep0000.jpg

Akkor nem is H81M-E -hez kellene leszednem az újabb BIOS-t? Vagy nem értem már.. De jó lenne ha sikerülne valahogy frissíteni,mert egy i5-4460 processzort szeretnék belehelyezni.

Köszönöm még egyszer mindenkinek aki segít :R

[ Szerkesztve ]

(#53669) Tivi103


Tivi103
tag

Közben találtam egy oldalt,
http://www.driverscape.com/manufacturers/asus/laptops-desktops/m52ad_m12ad_a_f_k31ad/239785 , itt van egy olyan rész hogy 'System & Chipset Drivers' és ott írják hogy Intel(R) 4th Gen Core processor DRAM Controller - 0C00.stb.stb, na ezt letöltöttem, és telepítettem is.

Valószínűleg így jó lesz? Vagy BIOS- update nélkül elkerülhetetlen?

Jó lenne ha megtudnám hogy működni fog-e vagy sem így a gép az i5-4460-al mivel, ha nem lenne jó, akkor vehetnék egy 1150- es alaplapot.. Viszont ha most tudom hogy semmikép sem lehet, akkor inkább egy 1151-es re meg új RAM-okra ruháznék be. :O

[ Szerkesztve ]

(#53670) renegat1 válasza Tivi103 (#53669) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Itt ha jól néztem ugyanaz a processzor van a konfigban, mint amilyet te akarsz beletenni:http://canardpc.com/forums/threads/107478-Config-gtx-1060-8go-ram

(#53671) MrDerekas válasza Tivi103 (#53669) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez attól függ melyik bios verzió van a lapodon. Ha már tartalmazza a procid, akkor semmi dolgod és veheted. Ha nem a legfrissebb, akkor frissítened kell bios-t. Amit pillanatnyilag nem értek, hogy hol van a hiba, amiért nem települ. (Írásvédett pendrive...?)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53672) renegat1 válasza Tivi103 (#53669) üzenetére


renegat1
tag

Ez lehet a géped: https://www.asus.com/hu/Tower-PCs/M52AD/overview/
A specifikációknál megnézheted a processzor típusokat.

(#53673) Tivi103


Tivi103
tag

Megtaláltam a gépem, https://www.asus.com/hu/Tower-PCs/K31AD/overview/, ami itt van legfrissebb BIOS -azt letöltöttem és pendrive -on sikerült is lefrissítenem vele, bár frissebb nem lett tőle de működött :C
Specifikációknál itt a processzornál azt írja: 4. generációs Intel® Core™ i3/i5/i7/Pentium® processzorok
Akkor ez azt jelenti menni fog egy i5 - 4460 -al ugye?

Köszönöm mindenkinek aki segített!!! :R

(#53675) quailstorm válasza Tivi103 (#53674) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nincs eltérés, 4460 mehet bele

(#53676) Blas109


Blas109
csendes tag

Sziasztok!

ASROCK B150M PRO4 alaplappal lépett fel az alábbi probléma:

Az UEFI-ben(!) és a Win10-ben is akadozott az egér (Logitech Performance MX wireless, USB-s vevő egységgel) mozgása, hol jobban hol kevésbé és kb semmivel nem találtam összefüggőnek a jelenséget.
Ezután csináltam egy BOOT-ot, ahol a PS2 csatlakozós billentyűzetemet kihúztam a gépből, ennek hatására a BOOT kb 3x gyorsabb lett (SSD-ről megy), valamint a probléma az egérrel megszűnt!

Emellett a lapon a másik furcsaság amit tapasztaltam, hogy míg a CHA_FAN1 sebességét tudom szabályozni az UEFI-ből, addig a CHA_FAN2-t nem. Hiába állítom bármire nem reagál csak pörög maxon. (Ma megpróbálom hogy megcserélem a két ventillátor csatlakozását, az eddig szabályzható kerüljön a CHA_FAN2-re és meglátom mi történik. Elvileg a két ventillátor ugyanolyan fajta)

Tudja valaki, hogy mi okozhatja ezt? Én raktam össze a gépet, teljesen új alkatrészekből, lehetséges hogy valami baj van az alaplappal, esetleg az összerakással? A WIN10 stabilan fut, ott az egéren kívül más problémát nem tapasztaltam.

Emellett a lapon a másik furcsaság amit tapasztaltam, hogy míg a CHA_FAN1 sebességét tudom szabályozni az UEFI-ből, addig a CHA_FAN2-t nem. Hiába állítom bármire nem reagál csak pörög maxon. (Ma megpróbálom hogy megcserélem a két ventillátor csatlakozását, az eddig szabályzható kerüljön a CHA_FAN2-re és meglátom mi történik. Elvileg a két ventillátor ugyanolyan fajta)

Config:
Alaplap: ASROCK B150M PRO4
CPU: INTEL i5 6500
GPU: GIGABYTE GTX 1060 3GB
Memória: HYPERX FURY DDR4 2x4 GB 2133 MHz

Előre is köszi a válaszokat!

(#53677) Lenry


Lenry
félisten

Asus P5K

random csonttá fagy, újraindításkor hisztizik, hogy le van véve a gép oldala - nincs is ez beállítva

jól sejtem, hogy már csereérett ez a lap?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53678) MrDerekas válasza Blas109 (#53676) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha felteszed az asrock Axtu (Asrock Extreme Tuning Utility) progiját, akkor elég stabilan lehet szabályozni a ventiket, minden foglalaton. (Már ha a ventilátor maga képes erre.) Bios trükközéssel nekem sem jött össze, ott mindegy mit állítottam, rendszer alatt maxon mentek. Lehet valami w10 ficsőr baja van :) Bár a 8-nál is mér ez volt.

(#53677) Lenry Nem mai vas az tény, de lehet csak egy takarítás kell neki.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53679) Teaway válasza Blas109 (#53676) üzenetére


Teaway
veterán

„Ma megpróbálom hogy megcserélem a két ventillátor csatlakozását”
Mi lett az eredmény?

„Ma megpróbálom hogy megcserélem a két ventillátor csatlakozását”
Mi lett az eredmény?

Nincs itthon csokid??

(#53680) Lenry válasza MrDerekas (#53678) üzenetére


Lenry
félisten

pár hónapja fújtam át kompresszorral, úgyhogy nem az. :N

mindegy, volt raktáron másik P35-ös alaplapom (MSI P35 Neo), amivel fájdalommentesen ki tudtam cserélni (értsd: nem kellett újratelepíteni a Windows-t), és egyelőre jónak tűnik

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53681) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Haverom gépe valamiért nem indul. 1 hetet állt a gép és ezt írja ki:

Biosba se lehet belépni.
Csatlakozók ki-bedugba. Alaplapi reset megvolt.
Asus m4a88t-v evo/usb3
Mi lehet a baj?
Köszi

Természetesen nem volt procicsere...

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#53682) Ferink


Ferink
tag

Sziasztok!

Adott az alábbi gép:

Két hibajelenség van az utóbbi időben:
1. Néhány másodperces fagyások random. Általában 1 max. 2x egy bekapcsolás alatt.
2. Ha a front paneli USB aljzathoz pendrive-ot érintek van amikor újraindul a gép.

A táp jó, mert másikkal is ugyanez a helyzet. A winchester most ki van iktatva, de a HDD sentinel szerint OK.

Kimondható, hogy a lappal van a probléma vagy lehet még más is? Ha a lap akkor kuka?

Minden építő ötletet szívesen fogadok :).

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#53683) Lenry válasza Ferink (#53682) üzenetére


Lenry
félisten

2. Ha a front paneli USB aljzathoz pendrive-ot érintek van amikor újraindul a gép

rosszul van bekötve az aljzat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53684) Ferink válasza Lenry (#53683) üzenetére


Ferink
tag

Évek óta van így. Idáig nem volt baj vele, rendszeresen használtam az elülső két USB-t.

Az alaplapara nem is lehet rosszul rádugni a csatlakozót. Egyben van, nem szálanként.

[ Szerkesztve ]

(#53685) quailstorm válasza Ferink (#53682) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Földelt a konnektor? Ha igen, akkor passz.

(#53686) Ferink válasza quailstorm (#53685) üzenetére


Ferink
tag

Természetesen. De majd leellenőrzöm.

(#53687) HussarF

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e, de a problémám a következő. Most cseréltem VGA-t a gépben (spec. az adatlapomon) és körülbelül azóta van az, hogy "kétgombos" lett a bekapcsolás. Benyomom a gépet, hallom, hogy minden felpörög, égnek a ledek, de a monitor nem kap jelet. Aztán nyomok egy resetet és onnantól indul szépen minden úgy, ahogy a bekapcsolás gombra kéne. Tulajdonképpen ennyi a dolog, egyébként működik rendesen. Csak nem értem, hogy ez most miért ilyen? Lehet, hogy a BIOS-ban lett valami elállítva? Mert volt reset a VGA csere után és utána kézzel állítgattam vissza az előző beállításokra (stabil OC).
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#53688) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

sziasztok
Vettem egy asrock z97 anniversary lapot ehez a rendszerhez.
Egyenlőre csak jókat tudok mondani róla:)
Biosban érdemes valamit ki vagy be kapcsolnom?
Pl bootolas vagy valami tuningot érdemes bekapcsolni?
Első Z tipusu alaplapom és nincs nagy gyakorlatom, de szeretném hogy a maximális teljesitmennyel menjen a gépem:)

i5 4570
saphire Rx 480 oc
16gb ddr3
3X2TB raid
1 ssd corsair

:R

(#53689) Blas109 válasza MrDerekas (#53678) üzenetére


Blas109
csendes tag

Szia!
BIOS frissítés utánaz egér probléma megszűnt és egy darabig tudtam vezérelni mindkét ventillátort, majd egy idő után már nem, az egyik fixen max sebességgel pörög...
Néztem az ASROCK honlapján a utilityket, de a B150M verzióhoz nem láttam egyet se. Attól mág működni fog ezzel is?

Egyébként van emellett a lapnak egy másik furcsasága is:
kikapcsoláskor leáll a Win10, elmegy a monitorról a kép, lelassul talán meg is áll a HDD, (SSD a rendszermeghajtó) majd pár mp után újra felpörgeti a HDD-t, a házon a hozzá tartozó LED is világít, ezt így tartja kb 10, 10en pár másodpercig majd leáll teljesen a gép.

(#53690) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Hali!

Egy M2N-SLI Deluxe alaplap komtaibilis egy AMD Phenom II X2 B55 procival?

Előre is köszönöm!

(#53691) Lenry válasza HussarF (#53687) üzenetére


Lenry
félisten

azért próbáld ki OC nélkül is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53692) Lenry válasza lkksioskdl3 (#53690) üzenetére


Lenry
félisten

a gyártó szerint nem

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53693) lkksioskdl3 válasza Lenry (#53692) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Köszönöm.
Bár kb sehol nem találtam erről prociról információt. Szereted egy próbát megér?

(#53694) prabhu válasza lkksioskdl3 (#53690) üzenetére


prabhu
senior tag

Én nem látom a [támogatásban].
Nem frissítettem és csak most látom, hogy már volt válasz
Amúgy kétes, hogy menne.

[ Szerkesztve ]

(#53695) lkksioskdl3 válasza prabhu (#53694) üzenetére


lkksioskdl3
aktív tag

Köszönöm neked is. :R

(#53696) Lenry válasza lkksioskdl3 (#53693) üzenetére


Lenry
félisten

nem.
azokkal a procikkal megy, ami a linkelt listában benne van.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53697) MrDerekas válasza HussarF (#53687) üzenetére


MrDerekas
addikt

Érdekes jelenség. Elsőre valóban a bios beállításokat kellene átnézni. (pciex legyen az elsődleges videóvezérlő) Az ilyen kapcsoláskori furcsaságot maga a táp is okozhatja. Ha van lehetőség másik táppal kipróbálni, lehet megválaszolná a dolgot.

(#53688) traktorgumi Öhm... Érdemes-e? Ez ettől összetettebb. Kicsit jobban szedd össze mit is akarsz. Szép és jó, hogy Z chipsetes tuner lapot vettél, de raktál bele egy szorzózáras cpu-t. Nem tudod tuningolni. Esetleg a rammal, vga-val trükközhetsz, de nem hiszem, hogy hanyattesős pluszt tudsz kihozni belőle. Amúgy meg a tuningolós topikokban hamarabb kapsz jó kérdésre, jó választ mint itt. ;)

(#53689) Blas109 Az axtu-t elvileg tudod használni, nyilván tuningolni nem fogsz vele hardver hiányában, de a ventiket vezérelnie kellene. A furcsaság meg nem a lapé, hanem a win10-é. Leállításkor még leellenőrít ezt, azt, befejezi az indexeket, menti a profilt, szóval szöszöl még és ezért pörögnek fel a vinyók. Sajna ez pár irodai hálózatnál haza is vágta a felhasználói profilokat, mert a kedves felhasználó azt láttta, hogy kialszanak a fények (lekapcsol a monitor) és lecsapta a központi tápot/elosztót/kapcsolót és nyugodtan elhagyta a munkahelyét. Másnap meg ideiglenes fiókokkal keltek életre a gépek. Igaz nem teljesen a win hibája, sokkal inkább a megszokásoké.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#53698) Blas109 válasza MrDerekas (#53697) üzenetére


Blas109
csendes tag

Próbáltam letölteni több verziójú AXTU-t és telepíteni a Program files x86-ba, meg sima program files-ba is, de egyik sem működött. Ugyanez F-tuner meg A-tunerrel is...mindegyikre azt írta, hogy nem erre a platformra való.
Ötlet? :(

(#53699) Blas109 válasza Teaway (#53679) üzenetére


Blas109
csendes tag

"„Ma megpróbálom hogy megcserélem a két ventillátor csatlakozását”
Mi lett az eredmény?"

Az lett amit várni lehetett, felcserélődtek a szerepek de a vezérlés nem javult meg :(

[ Szerkesztve ]

(#53700) Laccoss válasza Blas109 (#53699) üzenetére


Laccoss
addikt

Szerintem nem ugyanolyan ventikkel próbáltad. Egyes ventilátoroknál van fix sebességes, PWM-es, hőmérséklet vezérlős is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.